Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2012. november 22. 15:2115551.

    Ha az arabokon a muzulmánokat értjük ( ami ugye nem ugyanaz), akkor nekem az a gyanús eleve, mikor egy ilyen ffi elvált, esetleg gyerekes, idősebb nővel kezd....Hiszen tudjuk ( már amennyiben jól tudjuk) h ők alapesetben fiatal, lehetőleg szűz feleséget keresnek maguknak és nem nagyon divat arrafelé a válás, olyan nővel házasodni, akit már más is "használt".....stb.

    Ilyenkor érdemes elgondolkodni h mitől is van ekkora kompromisszumkézség az amúgy eléggé fanatikus ( nem rossz értelemben! ) vallású férfiakban......

  2. 2012. november 22. 15:0515550.

    Sziasztok!

    Új vagyok itt,de bízom abban,hogy jól be tudok majd illeszkedni:-)

    Ismereteimet az iszlámban még nem mélyítettem el kellőképpen,ezért azt gondolom-nem önzetlenül-szükségem lenne az itteni emberek ismereteire,tapasztalataira.

     

    Igen..én is..a neten ..

    De 100%-os meggyőződésem,hogy ő a "kivételek" egyike.Tudom most jön az,hogy mindenki ezt gondolja..

     

    De logikusan nézve a dolgot:-Nekem nincs pénzem,ellenben vele..Tehát a pénzemre nem hajt.

    -Állampolgárság-eszébe sem lenne idejönni,ha én hajlandó vagyok Algériában élni,majd..miután elsőként ő érkezik ide.

     

    Őszintén szólva féltem is,mert valljuk be itt ő sosem fog olyan munkát kapni,amilyet odakinn,itt ő "csak egy arab" lenne,s félek megölné idővel a kapcsolatot a boldogtalansága.

    Hiába beszél valaki 4 nyelven,ha magyarul nem.

     

    Van egy 6 éves kisfiam..őt meg Algériától féltem.

    Hogyan járhatna ő ott iskolába,miként lenne ott boldog?

     

    Tudom,hogy ez a férfi nagyon szeretne minket és mi is őt..

    De mit tegyek?

    Idővel kinek könnyebb kiszakadnia megszokott világából?

    Ha Karim elhagyja értünk az országát,jó munkáját,jó éetkörülményeit,itt belőle kétlem,hogy valaha boldog ember lesz.nem akarom tönkretenni.

    És a kicsi?Arabul ,angolul vagy franciául fog tanulni,hisz még magyarul is nehéz elsősnek lenni..

    Én hiszem,hogy nem arab vagy nem arab kérdéss az,hogy valki őszinte ,jó ember-e..Hiszem,hogy bármely nemzet hordoz csalókat,bűnözőket,terroristákat ugyanakkor családcentrikus,szeretetre méltó rendes embereket is..Segítsetek kérlek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304340 (15451)
    2012-01-13  11:01
  3. 2012. szeptember 5. 09:5115549.

    szia

     

     

    nem.

    egyrészt mert nem a Te dolgod, másrészt,  az is érdekes lenne, h vajon miért váltak el, mennyire folyik bele a gyerelnevelésbe...etc...

    ha minden anyagi és lekkiteher a nőre hárul, akkor sztem nem is várhatja el, h az ő akarata szerint legyenek nevelve.

     

    más kérdés, h a nő milyen anya, nem tisztünk ítélkezni, pláne fél infókból. szerintem.

    előzmény:
    nemeskata (15548)
    2012-09-03  05:13
  4. 2012. szeptember 3. 05:1315548.

    Sziasztok

     

    most találtam erre a  topicra, és egy furcsa kérdésem lenne. Egy HITTHŰ arab ismerőm van (Mo.-n lakik ), akinek, megtudtam, hogy bepasizott a volt felesége , hogy fogadja vajon ezt egy elvált férj?? Pláne, ha most a volt feleség (2 gyereket ő nevelei) folyamatosan pasizik , gyerekeit hanyagolja, meg disznóhúst etetnek a gyerekkel, aki rettegve mondja, csak apa meg ne tudja. Szerintetek mIt szólna hozzá a volt férj? Ti elmondanátok neki, hogy a nézetei ellen neveli a gyerekekeiket?

    Köszi  a válaszokat

  5. 2012. augusztus 19. 11:2315547.

    Tudod en arra gondoltam, hogy ahol a ferj nem megrogzott iszlamkoveto ott olyan dolog szoba sem johet (olyanfajta buntetes ) amit ez a vallas alkalmaz.

     

    mert egy kereszteny vallasu arab ferfi nyilvan nem fogja megengedni hogy a feleseget az iszlam torvenye szerint buntessek meg .

     

    Itt is volt egy szornyu eset nemreg, ahol az apa olte meg a lanyat mert szerinte szegyent hozott a csaladra. A lany elkoltozott a baratjahoz , nem viselt kendot stb.

     

    19 eves volt szegeny.

    előzmény:
    Ambercat (15546)
    2012-08-18  09:05
  6. 2012. augusztus 18. 09:0515546.

    Iránban perzsák élnek...

     

    Elég sok gáz magyar házasságról hallottam, elég csak a híreket nézned, megkéseli, megveri...

     

     

    De alapvetően értem amit mondasz, mert nagyon mások. Én azt gondolom, h járhatsz így is úgy. Mindkét esetben. Kérdés, h tudtok e alkalmazkodni, összecsiszolódni, elfogadni. Szerintem

    előzmény:
    Amarynda (15545)
    2012-08-13  16:04
  7. 2012. augusztus 13. 16:0415545.

    Tegnap lattam az egyik legszornyubb filmet ami egy no megkovezeserol szolt Iranban.

    Soraya magkovezese a cime, a vilagban is oriasi hire volt a tortenetnek.

     

    Tobb helyen utanaolvastam es nemcsak Iranban hanem mas orszagokban is mukodik meg sok helyen ez a gyakorlat.

     

    Soha nem fogom megerteni hogy magyar, civilizalt europai nok hogy vagytok kepesek ilyen ferfiakkal egyutt elni akiknek a vallasa ezt BARMILYEN INDOKKAL megengedhetove teszi.

     

    nem kell valaszolni a bejegyzesemre, nem azert irtam.

     

    Mindenesetre nem veletlen hogy sokan milyen dolgokon mennek keresztul. Mert ilyen ferfiakkal kotik ossze az eletuket. Ahelyett hogy megmaradnanak a feher azonos kulturabol valo ferfiaknal.

  8. 2012. július 20. 00:1815544.

    Áldott Ramadánt kívánok minden kedves muszlim Testvéremnek!

    Allah fogadja el a böjtünket, imáinkat, fohászainkat és minden Érte tett erőfeszítésünket! Amín!

  9. 2012. Április 19. 18:0815543.

    Szia Lulu!

     

    Teljesen egyet értek veled!

     

    Csak azt lehet lehúzni és kihasználni, aki hagyja magát.

     

     

    Tegnap láttam a youtube-n egy filmet, nagyon tanulságos, csak sajnos németül van.
    De aki érti a nyelvet, feltétlen nézze meg.

     

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=VgHA2_W8vQ 8
    előzmény:
    Lulu76 (15540)
    2012-04-14  10:12
  10. 2012. Április 14. 10:2015542.
    Miért gerinctelen húzás töröltetni? Ha jól értem, akkor a tróger csaló pasit töröltetését ajánlotta, nem? Az mitől gerinctelen? Szerintem jó cselekedet, mert sok a hasonló, (érthetően) érzelmekre kiéhezett és ettől lebutult (ez már számomra nem érthető) hölgy.
    előzmény:
    c.ildiko (15539)
    2012-04-08  19:40
  11. 2012. Április 14. 10:1715541.

    nincs olyan senkivel, semmilyen származásúval, hogy csak a jó létezik.

    Mivel jól állunk sajnos a beetethető magyar női versenyzők számával, nagyon kellenek a tiédhez hasonló sztorik, de jó lenne, ha a görbe tükör helyett az önkritikára lennének kihegyezve a történetek. Az a valódi tanulság, hogy buta voltál, nem pedig az, hogy minden arab ffi tróger...

    Azok a nők buták és igénytelenek, akik retkes trógerok röhejes szövegeinek bedőlnek. Pént küldeni??? Nincsenek gyerekeitek vagy valódi szeretteitek, akiknek inkább adnátok a pénzeteket, ha már van?

    előzmény:
    c.ildiko (15539)
    2012-04-08  19:40
  12. 2012. Április 14. 10:1215540.

    Senkit nem akarok bántani, de a baj nem csak a gerinctelen arab pénzlehúzós lusta arab ffiakkal van, hanem az ostobábbnál ostobább öregedő európai nőkkel is. Ki, milyen az a nő, aki egy ismeretlen pasinak küldözgeti a lóvét??? Mert ne haragudj, az a nő ostoba liba, aki a nyálas, romantikus udvarlást beveszi. Hogy lenne már őrülten szerelmes az a ffi, aki még sosem látott előben, csak a neten lett olyan szerelmes, mint egy kiskamasz.

    Nekem ez meredek!

    Engem az arab férjem tuti nem a pénzemért vett el, sőt magyar állampolgárság is megvolt már neki, mikor megismerkedtünk és magam körül is csak ilyeneket látok. Ettől léteznek görény arab ffiak, csak mi megválogatjuk kikkel vesszük körbe magunkat.

    Nálunk és a hasonló vegyesházas bnőimnél is az a gyakorlat, hogy a családfenntartó a férj (mi esetünkben az arab férj ;) és mindig van saját pénzem, külön számlám és aranyékszerek a férjemtől. Az enyém speciel nagyon komolyan veszi, hogy normális életszínívonalat kell biztosítania a családjának és szorgalmasan dolgozik. 

    Nem friss házasok vagyunk, úgyhogy nincs rózsaszín köd ;) no meg nem is volt, mert nem vagyok az a típus. Tán ezért is hajtottam volna el a helyedben a kamuzós habibit.

    előzmény:
    c.ildiko (15458)
    2012-01-17  17:44
  13. 2012. Április 8. 19:4015539.
    Ohh igazán köszönöm neked,ezt a gerinctelen húzáshoz az ötletet.Tudod véleményt nyilvánítani nekem is jogom van,és nem csak csupa szép és jó létezik,főleg nem egy arab férfival,bár itt mindenki csak arról beszél.
    előzmény:
    Magdicica (15460)
    2012-01-17  18:30
  14. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2012. március 29. 10:2615538.

    Szia lulu !

     

    Ezer éve nem olvastam itt:)de sajnos most olvastam grace eltávozott:(isten nyugosztalja.Mi történt velük??Ő volt terhes úgy emlékszem.

  15. Torolt_felhasznalo_552470
    Torolt_felhasznalo_552470
    2012. március 6. 11:4815537.

     

     

    Persze.Tudok,akit név szerint kiadtak egymás között,a magyar nő meg csodálkozik,hogy nem beszélnek vele a feleségek ..Éppen válófélben vannak.Nem az arab  fiukkal van itt  a legnagyobb gond.


    Igaz amit írsz.

     

    Most is az adatlapomat nézegették.:)Mintha abból valami leszűrhető lenne.

     

     

     

     

    előzmény:
    feleseg (15536)
    2012-03-05  22:20
  16. 2012. március 5. 22:2015536.

    A zártban ennyire kiadják magukat egymásnak a lányok? Nyomozgatni, kinevetni egymást sem szép dolog, de Ti tudjátok. Amúgy haram. Ahogy írtad a fagyi visszanyal, felesleges ilyenekbe belefolyni, ezt már megtanultam sajnos én is. Nem lépek zártba, mivel megvan a véleményem azok gazdáiról, illetve ismerem 1-2 történetüket és tartom a 3 lépés távolságot, az a biztos.

    Akikkel kibeszélsz másokat, azok kibeszélnek Téged is a hátad mögött, ahogy letetted a telefont! Ritka kivétel, aki megőrzi a titkaidat.  

    De lépek, mert még én is célpont leszek itt és nincs kedvem harcolni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-05  18:15
  17. 2012. március 5. 22:0115535.

    Azért írtam, hogy tunéziai, egyiptomi, mert általában ők vannak többségben, akiket ismerek, akikkel összehaverkodott a férjem és megváltozott, nem előnyére. Elég gáz azt hallgatni, hogy éppen melyik férjen röhögnek a háta mögött (mert egymást is kibeszélik) és bezzeg xy-nak milyen jó a felesége és mennyi napi pénzt kap.

    A zárt topikról tudok, sosem voltam tagja, mert ismerek 1-2 történetet azokról, akik topikgazdák és vetítenek, nem kicsit. Felháborító, hogy kifelé fényezik a házasságukat és ugyanúgy rohad, mint sok másik, de elhitetik, hogy ők az üdítő kivételek. Legalább egymással legyünk, lennénk őszinték. 

    Mindenki ismer mindenkit, ha nem is face to face. A feleségek egymásnak pletykálják ki a férjeiket neten vagy telefonon a férjek meg egymásnak szidják a feleségeiket és úgy általában a magyar nőket, csak ők kényelmesen, vagy egy bárban vagy egy plázában tanyázva szép lányokat bámulva vagy szép lányokkal körülvéve.  

     

    Amit a szánalmas részről írtál, azzal teljes mértékben egyetértek, ezért sem léptem be egyik zártba sem.

     

    Villogás: tinilányok igenis villogni szoktak 1-1 külföldi palival. Ők még azon a szinten vannak, akár 2012-ben is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-03  14:50
  18. 2012. március 5. 14:5215534.
    Pont a lényeget hagytam le, zóval temetőkben szabad -e dohányozni?
    előzmény:
    melana (15533)
    2012-03-05  14:51
  19. 2012. március 5. 14:5115533.

    Sziasztok lányok!

     

    Szeretnék kérdezni tőletek valamit. Valószinűleg bugyután fog hangzani.

     

    Az arab országokban, illetve törökországban szabad -e dohányozni?

    Illetve tiszteletlenségnek számít, az ott eltemetettekel szemben, ha a látogató dohányzik?

     

    Köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  20. 2012. március 4. 04:4015532.

    Hoppácska, mik ki nem derülnek.:)

     

    marmar testvérünk írta a következő sorokat:

     

    jaj lányok olvasni is rossz amit össze irtok,muszlim korán stb.érdekes a korán tiltja az alkoholt,drogot,kamatra kölcsönadni stb.az itt élő muszlimok 90% ezt csinálja.lop,csal,hazudik!!!!!!!!!!!Tisztelet a kivételnek de ez nagyon kevés van.  Érdekes az is, hogy az ő férje kersztény, de milyen jól ismeri a muzulmánokat.... 90% ezt csinálja, hm? Azt birom, hogy az ő férje is kábítószerrel kereskedik, hazudik nőzik,vagy nőzött stb stb. Ha annyira gyűlöli , ahogy itt többszőr is hangoztatta, akkor miért nem válik el. Nagyok már a gyerekek, nem olyan könnyű őket elvinni ez csak olcsó kis takarózás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-03  14:50
  21. 2012. február 21. 17:1815531.

    Igen,lassan megnosul,azt a felesége majd irogathat ide.

     

    Orulok,hogy ti is jol vagytok.

    előzmény:
    Valentina28 (15512)
    2012-02-16  17:31
  22. 2012. február 20. 15:2115530.
    no igen, nem mindegy
    előzmény:
    Shardul (15527)
    2012-02-20  12:25
  23. 2012. február 20. 15:2015529.

    Sziasztok,

     

    a gépszíj azt kapja csak el, aki erre vágyik :D akiben benne van, aki benne van stb. és ez akármilyen nációból származóra igaz.

    előzmény:
    feleseg (15523)
    2012-02-20  10:37
  24. 2012. február 20. 13:0515528.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-20  10:24
  25. 2012. február 20. 12:2515527.
    Bocsánat, hogy beleszólok, de egy ideje olvasgatom kívülállóként a hozzászólásaitokat és megragadta a figyelmemet, hogy (ha jól látom) félreértés van a hotel miatt. Szerintem az eredeti ötlet az volt pár hsz-szel előbb, hogy a lány, ha annyira ki akar menni az arab fiúhoz, akkor kísérővel menjen és lehetőleg hotelbe. Nem azt írta, hogy a fiúval menjen paráználkodni hotelbe, hanem hogy egy ismerőssel utazzon ki és ott hotelben aludjon, ne a fiúnál, mert így talán kiküszöbölhető az elrablás/fogva tartás. :)
    előzmény:
    Sabirah (15493)
    2012-02-06  21:16

Címlap

top