Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:2315826.

    Szerintem sem kell keseregni, csupán csak tiszában kell kell lenni a dolgokkal, eseményekkel.

    Tudod, már szinte közhely, amikor mondják, hogy annak a népnek nincs jelen és jövője, amelyik nem ismeri a múltját. De attól még igaz.

    Aki nem ismeri a múltját, hagyományait, az elveszti a gyökereit.

    előzmény:
    Amarynda (15824)
    2013-07-22  10:14
  2. 2013. július 22. 10:2015825.

    szerintem ezt egyene (je?) valogatja.

    Az en ferjem allandoan papucsban van a hazban es zokniban. Nyaron is.

    En meg legtobbszor mezitlab. Telen is meg nyaron is. 

    A hazban parketta van a vizes helyisegekben meg padlocsempe.

     

    En imadok mezitlab lenni csak akkor huzok a labamra valamit ha nagyon fazik, maskor soha.

    telen nyaron meztelenul alszom es ez otthon is igy volt.

     

    szerintem ezek egyeni es nem nemzeti szokasok nem?

     

    itt a krumplit mosva aruljak a boltban , es Angliaban is, meg USA ban is, ha zacskozva veszed.

     

    Ezert nem mosta meg valosznuleg a haziasszony sutes elott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15813)
    2013-07-22  03:13
  3. 2013. július 22. 10:1415824.

    Nem az a lenyeg hogy mi volt 100 meg 200 meg 500 eve.

     

    ma elunk a XXI. szazadban es annak minden elonyet amit lehet elvezze ki az ember es ne az0n keseregjen hogy ki mit csinalt  500 evvel ezelott.

    előzmény:
    apafej (15774)
    2013-07-22  01:00
  4. 2013. július 22. 10:1215823.

    Valoszinuleg megereztek benned ezt az allando "forrast" amit az indulataid produkalnak.

     

    Az en ferjem 17 evet dolgozott a General Motorsnal, ugy kezdte nyelvtudas nelkul mint szalagmunkas. 17 ev alatt eljutott egy jo kozepvezetoi szintre, jo fizetessel es elismertek minden vonalon. Sok kituntetest kapott es nagyon ertekeltek nala hogy nyelvtudas nelkul erkezett a vegen pedig itteni foiskolai vegzettseget szerzett ket kulon szakmaban is.

     

    De a ferjem nem akarta magat kulonbnek ereztetni az ausztraloknal.

     

    Mi szeretunk itt elni, Mo on soha nem volt annyi igazi jo baratunk mint itt.

    Akikre barmiben es barmikor szamithatunk.

     

    Az meg hogy az ember megorzi a kulturajat mindig a szemelytol fugg. Mi egymas kozott gyakran beszelunk magyarul (nem mindig) a baratainknak sokat meseltunk Mo rol, a falon ott van a nagy Mo terkepe, imadjak amikor magyar kajakat sutunk fozunk nekik.

     

    Rengeteg magyar konyvunk is van nezzuk a Duna tv-t mar vagy 10 eve be van kotve.

     

    De az otthonunk a barataink es minden amitol az ember otthon erzi magat itt van.

     

    Amikor Mo on jartunk 2000 ben es volt egy balesetunk amikor felebredtem az altatasbol angolul szolaltam meg a  kerdesre (ugy mondtak nem emlekszem ra). Es olyan idegennek es elhagyottnak ereztem magam abban a magyar korhaban  ahogyan meg soha. A nover nagyon sajnalt mert sirva ebredtem fel, o beszelt angolul es mondta hogy az volt az elso szavam  "I want to go home" haza akarok menni. mert mar nem voltam otthon abban az orszagban , de a kulturalis gyokereimet sosem tagadtam meg.

     

    En szeretek angolul beszelni, konnyu kommunikalni, egyszerubb sok mindent elmondani. Az ausztralok eleg erzelmesek itt mindig megolelik egymast az emberek, es gyakran hangzik el koztunk  (baratok eseteben is) hogy I love you, akar egy telefon beszelgetes vegen is.

    előzmény:
    apafej (15767)
    2013-07-22  00:33
  5. 2013. július 22. 09:4515822.

    Sok no biztosan elegedett a sorsaval, nem vitatja senki. De sokan szeretnenek tanulni, szeretnek ha nem utasitanak oket mindenre hanem megbeszelnek veluk a dolgokat stb.

     

    Tudod amikor egy no nem lephet ki a ferje engedelye nelkul a hazbol azt nehez szeretni (marmint az allapotot).

    Engem pl. elrettent az hogy (nem a gazdag es felvilagosultabb orszagokrol beszelek mint pl. Kuwait) , hanem Yemen, Irak Afganisztan stb. a ferfi ha ugy dont hogy a no a faluban az ottani asszonyok segitsegevel hozza a vilagra a gyereket akkor az ugy van. ezert olyan nagy a halalozasi arany koztuk szules miatt.

     

    nem tanult szuleszno csak a falu asszonyai kozul segit valaki. Nincs terhesgondozas , nincs vedono nincs segitseg. Ha elverzik hat ugy jart, ha szetszakadt akkor meg ugy.

     

    Na ezek nem nem ellensulyozhatoak azzal hogy "nokent" bannak veluk. Mit is takar ez? Ekszert, draga holmikat amiket csak nok lathatnak vagy a ferje?

     

    Kenyszeritett hazassagokat amikrol a szulok mar a gyerek nagyon fiatal koraban megallapodnak? tudtad pl. hogy egy ilyen megrendezett hazassagot akkor "ervenysitenek" amikor a lany eloszor menstrual? Ma a kislanyok verzese megjohet 9-10 eves korukban, es elofordul hogy a ferj 35 eves.

     

    Ez iszonyat es eroszak ami ellen senki nem vedi meg a gyerekasszonyt.

    előzmény:
    BBévi voltam (15695)
    2013-07-21  17:31
  6. 2013. július 22. 09:3715821.

    Karacsony, fadiszitis, europai eskovon valo reszvetel es az alkoholfogyasztas minden formaja kizart.

     

    De eleve azt vedd szamitasba hogy addig nem fog elvenni amig at nem tersz muzulman hitre es nem tartod be a szokasaidat. Ennek ellenere megtortenhet hogy a csalad nem fog elfogadni, csak megturni. ha pedig nem tudsz valamiert gyereket (fiut ) szulni akkor nagyon negativ lesz a megiteles. ha vannak lanyaid az rendben de legalabb 1 fiut elvar a csalad toled.

     

    Azt meg gondolom tudod hogy semmifele modon nem vedekezhetsz a gyermekaldas ellen. orvoshoz is csak noi nogyogyaszhoz mehetsz akkor amikor a ferjed ebbe beleegyezik.

     

    Hidd el ezekben semmi tulzas nincs, mindennek siman utana tudsz nezni  a neten de ha rakerdezel a baratodnal es oszinte ember meg fogja ezeket erositeni.

    előzmény:
    ssszilvi (15681)
    2013-07-21  12:32
  7. 2013. július 22. 09:3315820.

    Az allattartasi szokasaikrol nagyon keveset tudok, mindossze annyit hogy kutyat nem tartanak mert tisztatlan allat szerintuk es erdekes modon felnek is tole, a macskakrol meg ennyit  sem tudok.

     

    A halak erdeks kerdes de sosem hallottam rola hogy hogyan viszonyulnak hozza, tehat ezt a kerdest specifikusan olyan embertol tudhatod meg aki muszlim es hithu.

     

    Amit viszont a kieresztett hajadrol es kis trikorol vorosborrol irtal ezekben nyugodtan mondhatom es ezt valodi muszlim is megerositi, hogy hithu muzulman ferj eseteben ez tilos.

     

    Amikor KETTESBEN ,  vagytok a hazban akkor rendben van de kulonben ezek tiltott dolgok , kivetel nincs. Tengerparton nem furodhetsz furdorhaban csak nok szamara elkulonitett reszen speci muszlim noi "furdoruhaban" magyarul fedett testtel.

     

    Nezz utana az irani sportolono uszasi eredmenyet megsemmisitettek mert a no annak ellenere hogy igy feloltozve uszott (mar ez is szornyu lehet) amikor kijott vizbol ha jol emlekszem kivillant valamije, karja vagy laba mar nem emlekszem pontosan.

    előzmény:
    ssszilvi (15681)
    2013-07-21  12:32
  8. 2013. július 22. 09:2715819.

    Ugy lattam hogy normalisan alltal hozza a beszelgetesunkhoz annak ellenere hogy mas nezeteket vallunk, ezert ajanlottam a konyveket es a dontes ugyis a te kezedben van.

     

    Attol hogy nem allunk egy velemenyen nem kell egymashoz durvanak lenni. En altalaban ugy allok mindenkihez ahogy az illeto all hozzam.

     

    Teged erdekel a tema, erintett is vagy, de meg nem elkotelezett es rajtad mulik majd hogy a kapott informaciokat (nemcsak tolem hanem a vilagbol), hogyan kezeled.

     

    Remelem segit valamennyire ertekelni a dolgokat, ha csak nehany hasznos gondolkodnivalot talalsz bennuk maris megerte, azon kivul hogy nagyon jo es olvasmanyos irodalom mindegyik.

    előzmény:
    ssszilvi (15682)
    2013-07-21  12:38
  9. 2013. július 22. 09:2315818.

    Elszomorito hogy mennyi no harcolt azert hogy lehessen tanulni, szavazni, dolgozni, magunk donthessunk a sorsunkrol es akkor vannak akik valami ekszerekkel meg sminkkel parfumokkel probaljak egyenliteni ezeknek a hianyat millio es millio notarsuknal.

     

    En sajnalom az arab noket mert ok beleszulettek es nagyon kevesnek van modja ebbol kiszakadni, de aki onkent vallalja nem arab letere azt a sorsot, hat valahol megerdemli a sorsat, kiveve a gyerekeket akik megsinylik ezt.

    előzmény:
    Na jó, de ez hogy is van? (15680)
    2013-07-21  12:29
  10. 2013. július 22. 08:5815817.

    Ebben minden benne van, en is pont ezt mondtam, es nagyon orulok hogy ezt most olyan valaki mondja aki nem nyugaton el mint en, es latja hogy mi az ara az aranynak a gyemantnak a "luxusnak"  egy arab no eseteben.

     

    A nyugati kulturaban nem a csaladfo donti el hogy a lany tanulhat-e es ha igen akkor mit hanem az egyen.

     

    Az egyen szabadsaga pedig mindennel fontosabb foleg  amikor nokrol beszelunk akik evezredes elnyomas  alatt eltek es elnek ma is .

     

    Nem az a lenyeg hogy nem kell dolgozniuk . nekem se kell.

     

    Az a lenyeg hogy nem is dolgozhatnak ha akarnak, ha a ferj vagy az apa nem jarul hozza, velem vagy veled ellentetben aki megvalaszthatja hogy akar-e dolgozni, mit es mikor.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (15690)
    2013-07-21  14:11
  11. 2013. július 22. 08:3915816.

    Ilyen az elet, van aki a napos oldalon szuletik es van aki az arnyekos reszen.

    Ettol meg nekem biztosan nem lesz lelkifurdalasom azert amit valakik 200 evvel ezelott kovettek el.

     

    Ha nem lett volna hogy idejonnek azok akik ezt az orszagot ilyenne epitettek akkor a feketek meg mindig puceran futkosnanak a puszta kozepen , a varosok helyen.

     

    De ez elmult, mi meg igen, beleultunk a keszbe.

     

    De meg valami: ha az oskalokra lenne bizva meg a mar kialakitott viragzo gazdasag is lepusztulna mert dolgozni na, azt nem szeretnek, es nem is fognak.

     

    Viszont a feherek altal kialakitott gazdag tarsadalom boven ad nekik segelyt amit elihatnak eldrogozhatnak senki nem vonja oket felelossegre erte.

     

    es ez nagyon megfelel nekik. Meg nekunk is mert igy legalabb nyugton vannak.

    előzmény:
    apafej (15692)
    2013-07-21  14:32
  12. 2013. július 22. 03:3515815.

    Errol van szo, hogy egy-ket pelda alapjan nem lehet megitelni egy egesz nemzetet. Se az angolokat, se a magyarokat. 

     

    Nem feltetlen sporolasbol kapcsljak le a futest, en se tudok hosegben aludni rendesen. Szamomra az ejszakai 17 es a nappali 20 az idealis. A parketta meg hideg, nalunk is faparketta volt es hideg volt es kemeny is  mezitlab. Gondolom a magyar 24-26 hoz kepest volt hideg az a lakas. A ferjem meg mindig arra panaszkodott Moon, hogy nem tud abban a hosegben aludni, ami a magyar lakasokban van, es hogy birjak a magyarok ezt mondom az eremnek ket oldala van......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15814)
    2013-07-22  03:16
  13. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 03:1615814.

    Néhány, izoláltan előforduló idióta még nem csinál rendszert és nem terjed el a nemzetről, hogy 20 fokban is beöltöztetik a gyereket meg tömik antibiotikummal.

     

    A felnőtt lakosság zöme viszont  tényleg túl sok gyógyszert szed.

    előzmény:
    hutchi (15812)
    2013-07-22  03:11
  14. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 03:1315813.

    Ez egy kifejezetten hűvös, hideg ház volt, azt már nem tudom, volt-e szőnyegpadló, de a lakásban hideg volt, az biztos.

    A kislány lába mindig hideg volt és folyt az orra.

     

    A sajtokból nem ehettek a gyerekek.

     

    Még valami eszembe jutott, mesélte, hogy szinte állandóan sült burgonyát ettek (héjában sültet) és gyakran minden mosás nélkül tette be anyuka a sütőbe, sokszor sárosan.

     

    Nem mérem magyar mércével, a legkevésbé sem, csak ez is hozzátratozik a képhez, ami kialakult az angolszászokkal kapcsolatban.

    Hogy spórolósak és állandóan kapcsolgatják a fűtést pl., a hálóban 15-16 fok van.

     

     a magyar hideg parkettan meg papucsban a magyar gyerekek.

    A parketta, ha fából van, nem hideg.

    Itt is van sok helyen szőnyegpadló, nálunk pl. vastag, kézi szövésű, tradicionális keleti gyapjúszőnyegek vannak.

    előzmény:
    hutchi (15810)
    2013-07-22  02:58
  15. 2013. július 22. 03:1115812.
    Egyebkent meg igen, tudok en is Angliarol beszelni, hogy telviz idejen a kislanyok szoknyaban harisnya nelkul jatszanak kint, de ugyanakkoor az is tulzas, hogy Moon meg husz fokban sapka kabat (lattam a sajat szememmel es nem is egyszer) es ket tuszzentesre rohannak az orvoshoz es etetik a gyerekekkel az antibiotikumot orrba-szajba. Ugyhogy hidd el, vannak "furcsasagok" mindenhol. 
    előzmény:
    hutchi (15811)
    2013-07-22  03:01
  16. 2013. július 22. 03:0115811.
    Az eremnek ket oldala van, es nem lehet mindent magyar mercevel merni. 
    előzmény:
    hutchi (15810)
    2013-07-22  02:58
  17. 2013. július 22. 02:5815810.
    Az angol lakasokban tobbnyire szonyegpadlo van es azon futkaroznak mezitlab, a magyar hideg parkettan meg papucsban a magyar gyerekek. A sajtpkbol nem ehettek vagy nem akartak enni? Mert nagyon kulonleges  pikans sajtok vannak angliaban, mi is vettunk tobbfajtat, amiket mi imadunk, de a gyerekek nem szeretik oket. Angliaban meg nincsenek kanikulak, hogy naponta ketszer kene zuhanyozni......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15809)
    2013-07-22  02:47
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 02:4715809.

    A magyarok (egy része) is csak nagy kánikulában zuhanyzik naponta kétszer.

     

    Nem volt költői túlzás, teljesen reálisan mesélt el mindig mindent.

    Mivel folyamatosan leveleztünk, aztán később már emaileztünk, így tényleg nem visszaemlékezés szintjén értesültem a hírekről.

     

    A hideg lakásban zokni nélkül rohangáltak a gyerekek, az apa vett magának sajtokat, amiből a gyerekek nem ehettek stb.

     

    Voltak még ott furcsaságok.

    Amúgy teljesen jóban volt a családdal (mérnök-újságírónő páros), a gyerekek még Bp-re is eljöttek hozzá látogatóba, a Gellért-fürdőbe pl. együtt mentünk el anno.

     

    Az én német ismerőseim is naponta zuhanyoznak és tiszta ruhát vesznek fel, de nagyon sok véleményt hallottam az ellenkezőjéről is. Attól még elhiszem, hogy én mást tapasztaltam.

    előzmény:
    hutchi (15808)
    2013-07-22  02:40
  19. 2013. július 22. 02:4015808.
    Ugy sem igaz, hogy "sokan". Nem tagadok semmit. Az igaz, hogy nem zuhanyoznak naponta ketszer mint a magyarok, de a heti egy sztem koltoi tulzas lehetett a baratnod reszerol. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15807)
    2013-07-22  02:35
  20. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 02:3515807.

    Nem azt mondtam, hogy mindenki, hanem azt, hogy sokan.

     

    Ez már itt a fórumon is volt téma, sokan meg tudják erősíteni, akik tapasztalták, ez sajnos jellemző a németekre és az angolokra is.

     

    A barátnőm volt Angliában bébiszitter. Ő vezette be azt, hogy a kislány naponta kapjon tiszta fehérneműt, mert addig hetente egyszer kapott tisztát.

     

    És nem, nem fürdetik, zuhanyozzák naponta a gyermekeiket és gyakran magukat sem.

     

    Ez annyira köztudott, nem is értem, miért tagadod.

    előzmény:
    hutchi (15805)
    2013-07-22  02:31
  21. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 02:3115806.

    Értem, amit írsz, és az egész hsz-t elolvastam.

     

    Szerinted akkort miért téged választottak az angol jelentkezőkkel szemben?

    előzmény:
    hutchi (15803)
    2013-07-22  02:28
  22. 2013. július 22. 02:3115805.
    Angliaban is nagy a munkanelkuliseg jelenleg, es az sem igaz amit Kerima irt, hogy hetente furdenek es cserelnek alsogatyat. 
    előzmény:
    apafej (15800)
    2013-07-22  02:16
  23. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 02:3015804.

    Azt se felejtsd el, hogy te egy angol ember felesége voltál, ez a neveden is látszott, tehát nem egy kelet-európai csósó munkavállaló.

     

    A többi angol jelentkezőt ismerted személyesen?

    Ha nem, akkor nem is tudhatod, ők miért nem feleltek meg.

    előzmény:
    hutchi (15801)
    2013-07-22  02:18
  24. 2013. július 22. 02:2815803.
    A hsz tobbi reszet is olvasd el, Kerima. Nem ez volt a lenyeg. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15802)
    2013-07-22  02:25
  25. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 02:2515802.

    Engem valasztottak angollal szemben is, meg mas magyarokat is.

     

    Ez természetesen előfordulhat, ha a te végzettséged, szakmai múltad, rátermettséged jobban megfelel, mint az illető angolé.

    előzmény:
    hutchi (15801)
    2013-07-22  02:18

Címlap

top