Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2013. július 23. 08:3415851.

    Nekem sincs bajom a kiszolgalassal es a tradicionalis dolgokkal mindaddig amig NEM KOTELEZO.

     

    En egy hazassagban nem vagyok hajlando kotelezo dolgokat megcsinalni.

    Soha semmiben.

    Szivesen fozok sutok elvegzem a haztartast, ellatom az allatokat stb.

     

    Azert mert szivesen csinalom. De ha a ferjem ELVARNA hogy ele rakjam az etelt soha nem tennem meg, kiszolgalhatna magat.

     

    Engem meg lehet kerni amit tudok megteszek. Abban a pillanatban ha azt mondjak ezt meg kell csinalni , az ujjamat se mozditom a dologban.

    Akkor se ha ennek karos kovetkezmenyei lennenek. Mert nem vagyok hajlando senki KOVETELESENEK  alavetni magam csaladban vagy parkapcsolatban.

     

    termeszetesen mas  az ami hivatalosan "kotelezo" legyen az kozlekedesi szabaly vagy eppen a szavazason valo reszvetel. A torvenyeket betartom de nekem eletemben osszesen 3 evig parancsoltak. az ex ferjem. azota soha senkitol meg UTASITAST, KOVETELEST nem fogadtam el.

     

    Volt egy erdekes pelda egy volt baratnommel. Rolam az ismerosok tudjak hogy soha nem kesek el sehonnet, senkit nem teszek ki annak hogy mondjuk meghiv es utolso pillanatban lemondom stb.

     

    Ez azilleto meghivott egy helyre, es elvalas elott azt mondta "elvarom hogy idoben ott legy, ne kess".

     

    Na ennek kovetkezmenyekent  nemcsak hogy elkestem , el se mentem es meg magyarazatot se adtam hogy miert szakitottam meg vele a kapcsolatot.

    Ennyire nem vagyok hajlando semmire amit "elvarnak kotelzo jelleggel " tolem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15842)
    2013-07-22  10:54
  2. 2013. július 23. 08:2515850.

    Meg annyit szeretnek mondani, hogy 8 eves korom ota konyvtari tag voltam Mo on es 26 eve az vagyok itt is.

     

    Raadasul az itteni rendszer szerint az egesz allamban levo osszes konyvtar online konyvrendelessel elerheto, ami azt jelenti hogy megrendelem a kb 4 millio konyvbol amit eppen szeretnek es kikuldik a helyi konyvtarba.

    A konyvtarak, muzeumok itt ingyenesek,

     

    Azonkivul nekunk magunknak kb1500 konyvunk van, amibol cirka 500 angol a tobbi magyar. Es eleg sok penzt es faradtsagot szantunk arra hogy a mar otthon is meglevo  konyveinket is potoljuk es mindig ujakat is szerezzunk hozzajuk.

     

    Ugyhogy az olvasas ajanlasa nekem eleg felesleges volt , mint a bem lapomon is irtam ez a fo hobbym es mindig is az volt.

    előzmény:
    Zorka08 (15846)
    2013-07-22  13:24
  3. 2013. július 23. 08:0415849.

    En eddig sem a Koran tanitasait vitattam. Azt egyreszt nem ismerem teljes melysegeben  hogy vitat nyissak rola, masreszt, nem azzal van a baj amit ott tanitanak.

     

    Azzal van a baj amit a gyakorlatban elkovetnek, mindegy hogy minek a neveben.

     

    A tizparancsolat is tanit sok mindent csak eppen nem tartjak be.

     

    Valoszinuleg nem lennenek csonkitasok, gyilkossagok sajnos ilyen gyakran ha a gyakorlat is a Koran tanitasa szerint tortenne.

     

    A Koran tudomasom szerint nem tanit arra sem hogy a gyerekedbol ongyilkos merenylot nevelj. ezzel szemben sajat fulemmel hallottam  (nemcsak en) a tvben  az afgan anyat beszelni aki azt mondta neki a legnagyobb dicsoseg lesz ha a fiai ongyilkos merenylok lesznek mert ezzel Allahot szolgaljak hogy irtja a hitetleneket.

     

    Milyen anya az akinek ez "dicsoseg"?

    Gyereket elvesziteni az elet legszornyubb tragediaja. Ha egy anya erre buszke tud lenni az nem normalis es gonosz ember es anya egy szemelyben.

     

    A szeptember 11. meszarlas elkovetoi szinten hithu muzulmanok voltak. Nem, nem erdekel hogy mire valo hivatkozassal tettek, amit tettek emberiseg elleni buncselekmeny volt. Ok pedig buszkek erre. Na tobbek kozott ezert gyulolom  es vetem meg oket.

     

    Senki nem vitatja hogy rengeteg normalis arab es muzulman ember el a foldon, raadasul nem is minden orszag egyforman elmaradott. De amig egy vallas neveben ilyeneket kovetnek el erre soha nincs es nem is lesz magyarazat.

     

    Meg valami: ha te bikiniben furdesz es alkoholt fogyasztasz akkor nyilvan nem vagy sem te sem a ferjed vallaskoveto hithu muzulman mert ez tilos a szamukra. 

    Azonkivul az arabok kozt keresztenyek is vannak nemcsak muzulmanok az meg teljesen mas keplet az egesz.

    előzmény:
    Ambercat (15843)
    2013-07-22  11:01
  4. 2013. július 23. 07:5415848.

    Ha mar irtal nekem akkor valaszolok is  ra. Nyugodtan kerheted a moderatoroktol hogy toroljenek minden olyasmit amit TE ugy itelsz meg hogy mas kulturak ellen szol, amig a megfogalmazas olyan hogy nem tragar es tenyekre , konyvekre mediara hivatkozik nem fogjak torolni.

     

    De ettol te meg nyugodta kerheted.

     

    Olvasnivalot nyugodtan ajanlhatsz ha erdekes szivesen elolvasom. A konyvek listajat amit en kuldtem el priviben  szilvianak valoszinuleg magyarul is meg lehet kapni

     

    Zana Muhnsen Sold es Promise to Nadia es az edesanyjuk altal irt

    Without mercy, mind valosagos alapokon irodott, Zanat es testveret  a sajat apja adta el Nadiat soha nem sikerult visszahozni Yemenbol.

     

    Nem gondolnam hogy ezekert engem kitiltanak  mert megirt konyvekben kozolt dolgokra tamaszkodom erveles eseten.

    Annak is utana lehet nezni mik tortentek az itteni muszlim kozossegekben az utobbi 10 evben egyik sem legbol kapott esemeny.

     

    Ahhoz hogy en rasszista elveket vallok-e egyreszt senkinek sincs koze, masreszt pedig jogom van a velemenyemhez.

    Sokan bunnek tartjak az abortuszt pl. en abortusz parti vagyok ehhez is jogom van. Vannak akik imadjak a gyerkeket en nem kedvelemoket, ehhez is jogom van.

    Sok ember hivo, en ateista vagyok szinten jogom van hozza.

    A peldakat lehet meg sorolni a vegtelensegig.

    En meglehetosen vigyazok arra hogy amit irok az ertheto legyen de ne essen abba a kategoriaba ami serti az itteni szabalyzatot.

     

    Szamomra az olyan ferfi aki a feleseget barmiben korlatozza lenezendo es megvetendo, legyen az magyar vagy barmilyen. Azok a szokasok viszont amik az arabok vilagaban mai napig is leteznek, mint pl. a megkovezes, a szuletesszabalyozas megtiltasa, kotelezo ruhatipus viselese, nok jogainak megnyirbalasa, nekem undoritoak, lenezendoek es akik ezzel egyetertenek azokat en nem tekintem olyan embernek akivel en barmifele kapcsolatot szeretnek tartani.

     

    Hangsulyozom nem az arab nokkel, hanem az oket es mas noket elnyomo arab muzulman ferfiakkal van bajom, mint olyan egyenekkel akik beletaposnak a nok lelkebe testebe egyarant.

     

    Mellesleg itt Ausztraliaban kulon tajekoztato media letezik az irott anyagtol a filmanyagig ami a temaval foglalkozik, es en ket eve tanulmanyozom ezt, amiota az itteni muszlim kozossegben tobb gyilkossag is tortent egymas utan.

     

    Ezek utan pedig nyugodtan fordulj a moderaciohoz, az nem fog soha valtoztatni az en es meg sok masik ember hasonlo velemenyen.

    Egy nyilt forum nyilt topicjaban pedig akkor es ugy szolok hozza ahogy eppen  jonak latom a megfelelo stilusban, az anyazas nem szokasom.

     

    Have a nice day!

    előzmény:
    Zorka08 (15846)
    2013-07-22  13:24
  5. 2013. július 22. 20:0215847.

    Apafej,te nem az ő korosztálya vagy,ne kérd ki magadnak.Az idősebb korosztályból már találna megfelelőt.

     

    Nos,ha vele beszélnél ilyen nyájasan,ő hűvösen és tartozkodóan,de kedves hangnemben úgy kioktatna,hogy csak pillognál.

    Pénz.Aha.Félreértetted egy hozzászólásomat,amit nem is javítottam ki.De ha értetted volna,akkor tudnád hogy miért nincs szüksége a pénzes emberekre.

    Ne keverd össze a kis bugyuta lányokkal,akik fellibentik a szoknyájukat ha autót és pénzt szimatolnak.

    Ha leírnám ki udvarolt neki,leesne az állad.De nem kellett neki,az anyóssal megjárta volna nagyon.Pedig ott aztán volt pénz!

    Tök mindegy hány éves,az én nevelésem.Márpedig én jól neveltem!

     

    előzmény:
    apafej (15750)
    2013-07-21  23:25
  6. 2013. július 22. 13:2415846.

    Kedves Amarynda! 

     

    Ha kész vagy a vacsora főzéssel, amit szerény hajlékotokban, a kedves férjeddel el is fogyasztottatok, akkor javaslom, nyiss egy fórumot, ahol tovább ócsárolhatod az arabokat!
    Ez egy olyan topik, ami az arab férjekről szól, ergo leginkább olyan emberek fognak írni, akik érintettek a témában, vagyis azt jelenti, hogy arab férjük van/volt, tehát nem fogják kórusban zengeni Veled azokat a sületlenségeket, amelyeket nyilvánvalóan a különböző médiákból szedegetsz össze! Szóval felesleges az erőlködésed! Jó néhány hozzászólás személyes, hangsúlyozom, SZEMÉLYES tapasztalatról szól, szemben a Te írott/látott/hallott történeteiddel!  

     

    Tény, hogy vannak valóságos események, de ha olyan sok időd van, hiszen nem dolgozol és egyáltalán, akkor kezdj el hiteles forrásokat keresni! Hm.. amiben segítek, hogy rengeteg olyan országot hozol példaként, ahol nem arabok élnek, hanem perzsák! Nézz csak utána, majd meglepődsz!


    A másik, hogy egy muszlim férfi bármikor elvehet nem muszlim nőt! És nem, nem kényszeríthet, hogy vedd fel a vallást! Tiltja a vallásuk az ilyet! Szóval, ha hiteles is szeretnél lenni, nemcsak a klaviatúrát koptatni, akkor a vallással kapcsolatos alapvető dolgokkal legyél tisztába! Ajánljak pár oldalt, vagy a google a barátod?

    Tudom, tudom, közel a 60-hoz nem akarsz változni, de alapvetően egy intelligens nőnek gondollak, szóval az olvasás csak hasznodra fog vállni! Már volt más fórumtárs is, aki felhívta a figyelmed, hogy kevered a vallást a hagyományokkal... gondolkozz el rajta, lehet, nem is mondott butaságot! Sőt!!! Olvasással ezt is sikerülne belátnod! Ha a lányom nélkül soha könyvet is figyelmesebben olvasnád, akkor látnád, hogy az összes ilyen könyvben ki van emelve, hogy nem a vallás miatt teszik, amit tesznek! Jean Sasson könyveit tudom ajánlani! Írjak címeket?

     

    Mellesleg maximálisan egyetértek Amberrel! Hozhatod a példákat a becsületgyilkosságokról, a női körülmetélésről, de akkor állítsd mellé az itthoni nem arab férfiak által megvert nőket, hozz statisztikát, hogy mennyi magyar asszonyt ver el a magyar férje vagy az angol, vagy a holland vagy a lengyel vagy az akármilyen férje, hogy mennyi magyar nővel beszél minősíthetetlen hangnemben a férje, mennyi gyermek hal meg gondatlanság miatt, mennyi asszony hal meg a férje miatti fizikai bántalmazásban, stb!


    Egyetértek Alinee2-vel is, részedről ez szimpla rasszizmus! Ami a fóruméletedet ismerve valójában mindenkire kiterjed, aki nem a Te csodás életedet éli a csodás Ausztráliában…

     

    Biztosan mondható, hogy sikeres a média lejárató kampánya az iszlám vallásra vonatkozóan és Te vagy erre az élő példa!

     

    Elkezdhetsz velem kötekedni, megnézheted az eddigi fóruméletem, de nem fogsz találni támadási felületet, úgyhogy majd azzal jössz, hogy biztos én is elnyomott feleség vagyok egy arab férj mellett!
    Nem érdekel a kicsinyességed! Egyet kérek! Élj boldogan a Te csodálatos férjeddel, a csodálatos házadban, a csodálatos országodban, és hagyd, hogy boldogan éljenek azok, akik el tudnak fogadni egy más vallást, más kultúrát, más szemléletet! Jah, és hagyd, hogy mindenki megjárja a saját útját, ahogyan annak idején Te is tetted!

     

    A fórumot már rég nem használják aktívan, de mostantól az összes olyan hozzászólást, amely személyeskedésre, más kultúra lejáratására irányul, azt a moderátorokkal töröltetni fogom! Igen, tudom, szabadon lehet vélemény nyilvánítani, de nem gondolnám, hogy a Te megnyilatkozásaid ebben a fórumban helyénvalóak, úgyhogy nyugodtan nyiss egy újat, amiben kiengedheted a gőzt az unalmasan csodálatos életed kiteljesedéseként!

    Üdv, 
    Zorka

    előzmény:
    Amarynda (15840)
    2013-07-22  10:49
  7. 2013. július 22. 11:1315845.

    A mai Spanyolország területén kb 700 évig éltek arabok és most Spanyolország az egyik legkeresztényibb európai ország.

     

    Nekem is sok problémám volt az araboakkal, meg lesz is, de azért azt sem lehet tagadni, hogy kultúrálisan hozzáadtak a spanyol tradíciókhoz.Sok arab eredetű szavuk van a spanyoloknak.Az arab számok, matematika, építészet, csillagászat, orvostudomány és még a zene is.Tudtommal a flamenco is arab eredetű.

     

    Sok mai műemlék az arab időkben épült Spo-ban.Igaz a vízvezeték pl a római időkből való.

     

    Spo területén sok törzs és nemzet élt és talán pont az arab inváziónak köszönhetően összefogtak és lassanként visszaszerezték a területeiket.

     

    Ami viszont a spanyolokban szimpatikus, hogy nem tagadják, hogy bennük bizony arab vér is folyik.Rájuk már európaiként tekintünk.

     

    Szóval lehet, hogy most  sok a bevándorló, de a történelem majd megmutatja, hogy ez nekik mennyire lesz hosszútávú.Lehet, hogy hoznak egy olyan döntést az Eu-ban, hogy megnehezítik a betelepülésüket.Ezt sose lehet tudni.Bár az EU és az emberi jogok....amíg keleten be kell tartani, addig nyugaton nem....szóval kicsit felemás.

     

    Szóval csak azt akartam írni, hogy majd pár évszázad múlva láthatnánk meg (ha megélnénk), hogy ennek a betelepülésnek mi lesz az eredménye. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15842)
    2013-07-22  10:54
  8. 2013. július 22. 11:0415844.

    na, egyébként ez igaz. ahogy hazaérnek a családhozés van a közelben lánytestvér v kisebb fiúő is megteszi mintha letörne kezük-lábuk. mondjuk én ilyenkor mindig rászólok. de sztem ez szoktatás kérdése. itthon pl tegnap is ő főzte a vacsit...

    előzmény:
    Amarynda (15840)
    2013-07-22  10:49
  9. 2013. július 22. 11:0115843.

    Erre írtam már Neked, h ez nem a vallás. A Korán nem mond ilyeneket. Ezek őrült f-szok akik bizonyos dolgokat úgy értelmeznek ahogy akarnak és elkövetnek BŰNöket, mert a gyilkosság náluk is ugyanúgy bűn.

     

    Az, h van néhány fanatikus állat, aki leragadt ezer évvel ezelőtt az nem azt jelenti, h a vallás, az arab emberek rosszak.

     

    Amúgy bikiniben strandolok, van, h iszom alkoholt, nagyon jó a viszonyom a családdal, szültem egy fiút az igaz, de többet nem akarok és tehetek ellene...szóval nagyon sok minden amit TE írsz az sarkítéás, kiragadott rossz példák.

     

    Miért a magyar házaspár aki halálra éheztette a gyerekét? Vagy az a magyar anya aki a falho vágta a csecsemőt mert sírt? vagy az a nő aki elaludt é sközben a 2 kicsi babája megfulladt a fürdőkádban? vagy akik megölték Sz.Bencét?...  rengeteg rossz példát ragadhatsz ki minden vallás/nemzet gyermekétől. és oly sok jót is.

     

    előzmény:
    Amarynda (15837)
    2013-07-22  10:43
  10. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:5415842.

    Ez a kiszolgálás az európai kultúrában is igen erősen jelen volt/van.

    A nők munkába állásával, függetlenedésével együtt változott.

     

    Ezzel együtt sok mindennegatív irányba is fordult, csak meg kell nézni az ifjúság szokásait, idegenkedését a családalapítástól, elköteleződéstől, gyerekvállalástól.

     

    Európa öregszik, az ifjúságot a muszlim betelepülők pótolják, és ez az egész nem jó irányba halad.

     

    Nekem a muszlimokkal semmi bajom, egészen addig, amíg a saját területükön élnek. De ez igen erősen kezdett változni.

    előzmény:
    Amarynda (15840)
    2013-07-22  10:49
  11. 2013. július 22. 10:5115841.

    Na elmegyek vacsorat fozni mert en ugyan nem muszlim vagyok de ma a vacsifozes az enyem

     

    majd kesobb meg leszek, szep napot mindenkinek!

  12. 2013. július 22. 10:4915840.

    A parancsolas pl.  a

    kovetkezoben nyilvanul meg.

    A fiuk soha nem vegeznek hazimunkat ezt az anya meg a lanytestverek csinaljak. A fiutestvert meg akkor is ki kell szolgalni, etelt elerakni agyat megcsinalni cipojet kipucolni stb. amikor mar 25 eves es otthon lakik.

     

    ezt viszont szemelyesen lattam a ferjem volt  kollegajanal, az otthonukban.

     

    Amikor ott voltunk a fiuk ultek az asztalnal es szoltak az anyjuknak hogy hozza oda kancsoban a vizet. szoval szemtanuja voltam.

    nem durvan szoltak csak kozoltek hogy kerik a vizeskancsot.

     

    de a segget egyik se emelte fel a szekrol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15838)
    2013-07-22  10:45
  13. 2013. július 22. 10:4615839.

    ez rendben is van csak akkor felesleges a negativ felhang. Bar engem vegulis nem zavar en tudatosan akartam idejonni a tenyek ismereteben.

     

    es nem esett nehezemre eljonni. Messze felulmulta minden varakozasomat amit itt elertunk. Honvagyam neha volt de inkabb etelek, szokasok nehany taj irant. osszessegeben Mo irant nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15836)
    2013-07-22  10:42
  14. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:4515838.

    A fiugyermek mindig az ove , meg azt is ok dontik el hogy a gyerek milyen iskolaba jarhat. Amikor a gyerek felno o ugyanugy parancsol az anyjanak mint az apa mert az anya CSAK NO, neki a ferfi parancsol.

     

    Amarynda, ez egyszerűen nem igaz, a fiúgyeremek hallagat az anyja szavára, mindvégig és tiszteli, szereti az édesanyját.

     

    Sőt, a nők a menopauza után kerülnek tanácsadói, vezetői pozíciókba, akkor válnak megbecsült személyekké.

     

    Én nem hiszek a nyugati világban megjelent bestsellereknek, amelyek igenis megpróbálják lejáratni a muszlim világot.

    előzmény:
    Amarynda (15616)
    2013-07-19  13:30
  15. 2013. július 22. 10:4315837.

    Hat hogyne , biztosan ilyen is van. Sajnos ez nem igazolodott a tavalyi gyilkossagnal amikor a hithu muszlim fiu elvagta az anyja torkat mert az segitette a lanyat hogy kereszteny baratja legyen.

     

    Erdekes modon az ilyenekrol szepen szeret hallgatni minden olyan szemely aki muszlim csaladban el.

     

    Ja, es a fiu azzal vedekezett hogy megvedte a csalad becsuletet.

     

    A birosag sajnos nem  tudta meltanyolni. 21 evet kapott a hostetteert.

     

    Ha a szegeny anyja meg holtaban is nem vedi meg a lanya titkat hogy hova szokott a baratjaval akkor a szemetlada azt is megolte volna.

     

    a belem kifordul az ilyenektol, meg az ilyen vallas kovetoitol.

    előzmény:
    Ambercat (15835)
    2013-07-22  10:37
  16. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:4215836.

    Tudod, ez a kijelentés, hogy a készbe ültek bele, olyankor jön elő, amikor felmerül az, hogy ott mennyivel sikeresebb, jobban megfizetett valaki.

     

    Igen, aki azokat az országokat választotta, sokkal magasabb életszínvonalon élhet, már induláskor akár és ne sértődjön meg senki, ha ez szóba kerül.

     

    Főleg nem kell és nem ajánlatos párhuzamokat vonni, hogy bezzeg Ma-on!

     

    Nem mindenki tudja azt meglépni, főleg nem végérvényesen, hogy szépen elvágja a gyökereit vagy legalábbis kitépi és a jobb élet reményében máshol kezd új életet. Ez sok mindentől függ.

    előzmény:
    Amarynda (15833)
    2013-07-22  10:36
  17. 2013. július 22. 10:3715835.

    Hát nagyon sok sorral tudnék vitatkozni a monandómban, és ráadásul én tapasztalatból, nem pdig könyvekből/Tvből, de csak 1et ragadok meg.

     

    Még, h a felnőtt fiú parancsol az anyjának?

    Elmondanám, h az általuk legjobban tisztelt személy és az akire hallgatnak, akit óvnak, segítenek...az az Édesanyjuk!!!

     

    És ezt is a családon belül látom, nem pedig hallom és az ismerős valakije mondta... szapulj olyat amihez értesz, amit ismersz,ne azt amit "gondolsz".

    előzmény:
    Amarynda (15616)
    2013-07-19  13:30
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:3615834.

    Legalábbis én nem ezekkel a gondolatokkal élem a mindennapjaimat és azok sem, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én.

    Ám tisztában vagyunk a történelemmel, és ha szóba kerül nem félünk kimondani.

     

    Tudod, nagyon érdekesnek találom, hogy a tavares jelentésben benne van, hogy a rejtett erőforrásainkat elnyomjuk, nem adunk nekik elég jogot, aztán meg Franciaország és most legutóbb Anglia is kizsuppolhatta a parkokban vadkempingező rejtett erőforrásokat, és mégsem hördül fel sem tavares elvtárs, sem a szociálisan érzékeny EU.

    előzmény:
    Amarynda (15829)
    2013-07-22  10:30
  19. 2013. július 22. 10:3615833.

    Arra utaltam amikor apafej tobb helyen megjegyezte hogy "beleultek a keszbe" tobb orszag vonatkozasaban.

     

    Hat igen ez igy van. Ezert valasztottuk ezt az orszagot mert jo itt az elet. Masok azert valasztanak mas orszagokat Mo helyett mert ott jobb az elet.

     

    es nem igazan erdekli oket (engem sem) hogy MITOL LETT JO.

     

    az a lenyeg hogy most jo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15831)
    2013-07-22  10:32
  20. 2013. július 22. 10:3315832.

    Mert az most mar az ovek es kesz. Senki semmit nem fog visszacsinalni szaz meg szaz evekre visszamenoleg ezen kar is ragodni.

     

    Anglia vagy Ausztralia vagy Nemetorszag ma gazdag ilyen vagy olyan okokbol kifolyolag, ez mar igy van es igy is marad.

    Ugyanakkor Mo vagy Romania vagy Ukrajna es meg sorolhatnank meg szegenyebb es ez is igy marad.

     

    Ez kicsit olyan hogy en hiaba morfondirozok azon hogy esetleg az arisztokrata oseimtol ki mit es mikor vett el a kutyat nem fogja erdekelni vissza meg meg kevesbe fogjak adni.

     

    Ezert mondom , lejart lemez tovabb kell lepni rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15830)
    2013-07-22  10:30
  21. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:3215831.

    Nem hiszem, hogy mindig erre hivatkozna valaki, de nem árt ezzel tisztában lenni, mert ez is hozzátartozik az igazsághoz.

    Ráadásul abból a múltból nőtt ki a mai jelen.

    előzmény:
    Amarynda (15829)
    2013-07-22  10:30
  22. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:3015830.

    Ha nem lényeg, hogy mi volt 100, 200, meg 500 éve, akkor miért nem adják vissza az osztrákok a magyaroknak a Bocskai koronát?

    Miért vannak tele az angol múzeumok az összerabolt kincsekkel? Miért nem szolgáltatják vissza azoknak, akiktől származik?

     

    Ráadásul az angolok abból élnek jól, amit 500 éve összaharácsoltak, összeraboltak, míg a magyarság éppen ellenkezőleg, annak issza a levét, hogy szétdarabolták az országot, és idegen királyok a saját hasznukat keresték nem az ország boldogulását.

    előzmény:
    Amarynda (15824)
    2013-07-22  10:14
  23. 2013. július 22. 10:3015829.

    Persze, de nem kell allandoan arra hivatkozni, hogy ez az orszag azert gazdag mert mit tudom en mikor leigaztak ezt meg kiraboltak azt.

     

    ma mar ennek nincs jelentosege.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15826)
    2013-07-22  10:23
  24. 2013. július 22. 10:2915828.

    az az igazsag hogy a gyerekek sokan itt is az egyenruhahoz telen is zoknit hordanak amikor csak 5-7 fok van odakint, pedig van hozza harisnya is nekik.

     

    Lehet ok jobban birjak a hideget mint mi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (15827)
    2013-07-22  10:25
  25. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 22. 10:2515827.

    Nem felnőttekről beszéltem, hanem gyermekekről.

    Nem hiszem, hogy pl. a kislányok választása lenne harisnya nélkül mászkálni tizenfokos hidegekben.

    előzmény:
    Amarynda (15825)
    2013-07-22  10:20

Címlap

top