Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés után szex nélkül

Torolt_felhasznalo_760620
Torolt_felhasznalo_760620
Létrehozva: 2005. december 6. 16:56

Sziasztok,

Tudom, hogy van tobb topic mar ebben a temaban, de sajna mindegyik "meghalt".

Szoval az a gondom, hogy 3 honapja szultem, es azota nem voltam egyutt a Parommal.

A helyzet a kovetkezo:

A babat nagyon akartuk, nem is olyan egyszeruen jott ossze, de valahogy a terhesseg vegul a kapcsolatunk probaja lett: A Parom nagyon nehezen viselte (szerinte nagyon megvaltoztam es megvaltozott az eletunk), nem volt biztos az sem, hogy egyutt maradunk, lelkileg eltavolodtunk egymastol.... (ez persze nekem nagyon kemeny volt, hisz terhesseg elott semmi gond nem volt)

Megszuletett a baba, azota hetrol hetre javul a helyzet. Ugy erzem ujra tarskent kezel, en is kezdek a regi lenni es erzem, hogy a koztunk levo osszhang is kezd visszajonni.

3 kg maradt rajtam a terhessegbol, jarok edzoterembe, szoliba, szoval ezzel nincs gond, szex megsincs.

Egyszer finoman rakerdeztem, O azt monta, hogy megvallja oszinten, de tart egy kicsit tole, hogy milyen lesz es mivel szoptatok, kisse viszolyog a tejtol is.

En ugy erzem, hogy a lelki "egymasra talalas" is benne van a dologban, vagyis valalhogy varja/juk, hogy tenyleg ujra minden a regi legyen.

Harmadik szemely szerintem nincs a dologban.

Turelmes vagyok, de bevallom rettegek, hogy mi lesz. Es szoba hozni mar nem merem. Szoval varjak, hisz tenyleg ujra egymasra kell talalnunk?

Jart valaki hasonlo cipoben?

 

  1. Torolt_felhasznalo_438708
    Torolt_felhasznalo_438708
    2005. december 6. 17:3925.
    Ezt mondom én is. Fehér holló lenne, ha a topicnyitó házassága rendbehozható lenne, de azért drukkolok, jó?
    előzmény:
    macskafül (23)
    2005-12-06  17:37
  2. Torolt_felhasznalo_438708
    Torolt_felhasznalo_438708
    2005. december 6. 17:3724.

    Szerintem is.

    De én tényleg ezt a két verziót látom, kizárólag. És sajnos az utóbbi most a divat. Párbeszéd két pasi között: - Szült a nejed? - Igen. - Császárral? - Nem. - Jaj szegényem és még érzel valamit ha magadra húzod? Biztos lötyög neki.

    Ezen aztán nagy nevetés mindkét fél részéről.

    Divat. Ezek a pasik éretlenek férjnek, apának lenni.

    előzmény:
    judit7O (21)
    2005-12-06  17:34
  3. 2005. december 6. 17:3723.
    Nohát..:-/
    Erre mondtam, hogy nem minden férfira hat ez ugyanúgy és hogy nem mindegy a felek közötti érzelmi kötelék erőssége...:-)
    Mert aki valóban mélyen szereti, tiszteli a párját, az nyilávnvalóan úgy reagál, mint az első pasi.
    Sok kapcsolat pedig nem véletlenül a terhesség közben/után fut zátonyra, amikor a hapsi rájön, hogy "nem ilyen lovat akartam", a gyerekkel jár együtt még jópár dolog, amit tolerálni kell vagy együtt megoldani, kivárni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438708 (19)
    2005-12-06  17:32
  4. 2005. december 6. 17:3622.

    Fontos...ne hallgass erre a sok hozzászólóra!!!

    nem ismerik ezt a szitut, csak hallomásból vagy elképzelésből!!!

     

    ha átélnék, akkor máshogy gondolkoznának róla....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. december 6. 17:3421.
    Szerintem tényleg le kellene vágni neki. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438708 (19)
    2005-12-06  17:32
  6. Torolt_felhasznalo_760620
    Torolt_felhasznalo_760620
    2005. december 6. 17:3320.

    Az a fura, hogy idonkent vannak celozgatasok ilyen teren, csak tett nem koveti soha.

    Baba egyebkent kulon szobaban alszik, nem anyuzzuk, apuzzuk egymast, vagyis tenyleg mintaszerunek ereznem a dolgot (mar olyan ertelemben, hogy megmaradtunk ferjnek es felesegnek is), csak epp a lenyeg hianyzik....

    Mellesleg koszonom a hozzaszolasokat, jol esik, hogy beszelgetunk.

    előzmény:
    macskafül (15)
    2005-12-06  17:29
  7. Torolt_felhasznalo_438708
    Torolt_felhasznalo_438708
    2005. december 6. 17:3219.

    Igazad lehet, de a természetes hozzáállás az volna, hogy egy apás szülés után egy kicsit nőjjön már meg a férfi szemében az a nő, ne pedig a fordítottja. Két kollégámnak született most gyereke, mind apás szülés. Az egyik áradozik, hogy most már másképp tekint a nejére, imádja, kívánja, egy hőst lát benne és amellett hogy a szerelmének, szeretőjének is érzi a nejét, pluszba jött az, hogy már az anyát is látja.

    A másik kolléga szülés után közölte, hogy ennél undorítóbb dolog nincs, meg hogy látta odalent a nejét összevarrva, förmedvény, az ő kis édes borotvált bébijének most odalent van valami csatakos, véres, szőrcsimbókos izé, a melle folyik, az egész csaj egy rakás undormány (ezt így meséli a kolléga!!!). A munkahelyünk zengett attól, hogy ordibált, hogy ő azt a hat hetet nem bírja ki szex nélkül és hogy vágjuk le neki, ha még egy ilyen szőrnyűségre vetemedne a neje.

    A baba négy hónapos már, kolléga feltűnően sokat dolgozik, még feltűnőbben a zárt irodaajtó mögött az új 21 éves szőke titkárnővel.

    előzmény:
    macskafül (8)
    2005-12-06  17:22
  8. 2005. december 6. 17:3218.
    A terhesség alatt hogy álltatok ezzel a témával?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  9. 2005. december 6. 17:3217.
    Én asszem, nem hagynám magamat. Azt sem hiszem, ha a párom intim területeit megsimítgatom, nem ugrik rám. Párdon, de én a férfiakat ilyennek ismerem.   Ha engem ilyen szituban elküldene a fenébe, hát erősen elgondolkodnék, miféle kapcsolat a miénk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  10. 2005. december 6. 17:3216.

    Szia Yelena!!

    én ismerem a problémádat!!! és értelek is! 

    nálunk is ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy én császárral szültem és nem votl gátsebem. De volt anniy tejem, hogy egy egész ovodát etethettem volna !:-)

    na jó annyi nem....de éjszaka is folyamatosan melltartó, szivacs, pizsi felső....és elég sokszor öltözködtem éjszaka min. kétszer!:-(

     

    szóval röviden: nehéz volt az elsőt összehozni, végül is nálunk a szülés után  8 héttel jött össze az első,  és megmondom őszintén nem ez szerepel álmaim között.

    Nem azért mert nem volt jó, hanem mert a férjem akkor tényleg úgy állt hozzám mintha himestojásból lennék!:-) és ez valahogy, az amugyis érzékeny lelkem még érzékenyebbé tette...és hát nekem akkor nagyon befolyásolta az orgazmushoz való jutásomat!

     

    Ami fontos, tényleg hogy menjetek el együtt sétálni, legyetek külön a babától, hidd el megéri!

    és mondd el neki, hogy vágysz rá!!! és hiányzik neked a teste, az ölelése, a forró csókja!!!!nem fogja hidegen hagyni!:-)

    sőt nagyon jó ötlet: belibenni elé bugyiban, combfixben és melltartóban! ez egyszer praktikus is, mert ha szoptatsz, akkor jól tartja a cicidet, és felfogja a tejcsit... és sokkal izgisebb úgy szeretkezni, hogy csak sejtetni lehet a dolgokat!

    hidd el, tetszeni fog neki, hogy a melledet nem szabadon látja, és tapasztalatból tudom, hogy a combfix  fel fogja izgatni!

     

    amire figyeljetek, hogy mindig legyen időtök és energiátok egymásra..és ne hagyjátok ellaposodni a szexuális életeteket!

    mi sajnos ezt tettünk ,és most lassan 2,5 év után nagyon rossz ebből a szempontból a házasságunk.

    Tudom, mert optimista vagyok, hogy sikerülni fog, hogy rendbe tegyük...csak egymásra kell újra hangolódnunk!

    szóval a cél motivál!:-)

    de ezt ne várjátok meg.......

     

     

    ha van kérdésed, szivesen válaszolgatok priviben is....

     

     

    szia

     

    Klo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  11. 2005. december 6. 17:2915.
    Ezt mondom, mostmár nem "felhozni" kell a témát, hanem kimutatni, hogy kell Neked, mint Férfi...!:-) (A szex sokféle lehet...;-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (10)
    2005-12-06  17:24
  12. Torolt_felhasznalo_438708
    Torolt_felhasznalo_438708
    2005. december 6. 17:2814.
    Nem bántom, leírtam a tapasztalataimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_347152 (12)
    2005-12-06  17:27
  13. 2005. december 6. 17:2713.
    No, asszem ez a lényeg: a gyereknek a szülők Apa és Anya, egymásnak maradjanak Szerelmesek és Társak... A környezetemben azt látom, hogy sokan pont ezt felejtik el...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253585 (10)
    2005-12-06  17:24
  14. Torolt_felhasznalo_347152
    Torolt_felhasznalo_347152
    2005. december 6. 17:2712.
    miért kell bántani a topikindítót????
    ő csak segítséget kért.
    nem értelek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438708 (6)
    2005-12-06  17:17
  15. Torolt_felhasznalo_605383
    Torolt_felhasznalo_605383
    2005. december 6. 17:2711.

    Nem beszélni róla, hanem csinálni........

    OK, nem kell ajtóstúl rohanni a házba, de egy reggeli "ébresztés"?

    (egyébként együtt alszotok, babó a közelben? érdemes ezen is elgondolkodni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  16. Torolt_felhasznalo_760620
    Torolt_felhasznalo_760620
    2005. december 6. 17:2410.

    Hidd el, tenyleg nem ugy nezek ki, mint egy frissen szult anyuka.

    (marmint megvannak a testi "hibak", de azok terhesseg elott is megvoltak )

    Otthon jobban adok magamra, mint elotte es egyebkent is rengeteget maszkalok a babaval, tehat megcsak az sincs, hogy allandoan a "mikor evett/kakilt" lenne a tema.

    Macskaful: Simogatas, olelgetes van, de a szex temat nem merem semmilyen formaban felhozni, mert felek, hogy felhuzna magat, es kozolne, hogy miert nem vagyok turelmes, hisz O megmondta, hogy ido kell neki....stb.

    En meg mindig hiszem, hogy az "agyon kivul" kell eloszor visszaallitani az eredeti allapotot, de azert a buszkesegem rosszul viseli, hogy "ugy" nem kozeledik felem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438708 (6)
    2005-12-06  17:17
  17. 2005. december 6. 17:2410.
    Én jobban undorodtam (már bocsánat a kifejezésért) az alfelemtől, mint a párom. Nagyon jól esik az ember lányának, hogy várandósan és szülés után is ugyanúgy hat a párjára, mint előtte, de ahhoz az kell, hogy rá is figyeljünk, ne csak a babára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2005. december 6. 17:239.

    Helló igen Szerintem ha nem is pont ugyanilyen de valamiféle változás majdnem minden prnál lesz amikor hirtelen( jó nem hirtelen, de egy férfinak azért mégis hirtelenebbül) kettőből 3an lesznek...

     Az első lépés szerintem arra rájönnötök hogy ugyaniolyan mint előtte már nem lesz. Mert te anya vagy ő meg apa. Nagyon jó lehet még, és nagyon romantikus, de olyan mint előtte, nem hiszem hogy lesz még egyszer Ha úgy érzed hogy javul a helyzet( közeledtek egymás fel&eacute akkor valószínű nincs nagy baj csak ahogy írta is előttem valaki idő kell még a párodnak, hogy elfogadjon, mint anyát....Ha ez a javulás megállna, vagy tovább romlana, érdemes felkeresni egy párterápiával foglalkozó szakembert. Még ha csak egyszer mentek el, vagy talán egyszer se csak rájöttök hogy ezáltal mind a ketten tennétek a kapcsolatért már az is előrelépés tud lenni és az idő is mindent meg tud oldani remélem megoldódik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  19. 2005. december 6. 17:228.
    Nem lehet, hogy ez részben azzal (is) összefügg(het), hogy régebben azért nem volt "divat" bent lenni a szüléskor, a nő inkább Nő maradhatott így anyaként is a férfinak...? (Nyilván nem minden férfira hat persze egyformán egy szülést végigasszisztálni, illetve az érzelmi kötődés erőssége is fontos a szülők között...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438708 (6)
    2005-12-06  17:17
  20. 2005. december 6. 17:197.
    Én is amellett vagyok, hogy oké, próbáltál róla beszélni, nem ment - de ha lelkileg egymásra vagytok hangolódva, ahhoz érintések is tartoznak, kéz-simogatás, csókok, gyengédség és az hamar meghozza a férfi kedvét, főleg ennyi kihagyás után...:-)
    Te ismered, próbálj talán az érzékeire hatni, pl. újra kis izgi sms-eket küldeni neki nap közben, hogy ne csak a gyerek körül forogjon a beszédtéma (még ha természetesen most a fő téma ő:-))...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (3)
    2005-12-06  17:11
  21. Torolt_felhasznalo_438708
    Torolt_felhasznalo_438708
    2005. december 6. 17:176.

    Napjaink ökör divatja ez pasikörben, sok helyütt olvasom, de nem értem. A férfiak szó szerint undorodnak a szoptató nőktől, vagy azoktól, akik természetesen szültek, mert annyi a hülye vicc arról, hogy utána a legtöbb nő olyan bő lesz mint a gatyaszár. A világ legjobb indoka ez arra, hogy cseppet sem szereti már azt a nőt.

    Nem akarok vészmadárkodni, de előbb-utóbb jön egy szűk punci a látókörbe akinek nem csatakzik a melle, a másik verzió szerint meg majd még érik az a férfi és egyik másik nő, másik anyává tevés után rájön, hogy ezek nem undorítóak. Környezetemben sajna ez a tapasztalat, ez a te párod még nem érett a kispapaÉsférj szerepre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  22. 2005. december 6. 17:135.
    Fura, mert inkább a nők húzódoznak az együttléttől. Lehet, hogy azt gondolja a párod, neked kellemetlen az együttlét? Én amondó vagyok, minél tovább vonakodtok, annál nehezebb lesz. Beszéljétek ezt meg, nagyon fontos!
    előzmény:
    macskafül (2)
    2005-12-06  17:07
  23. 2005. december 6. 17:114.
    Adj neki időt. Nem olyan egyszerű ám hirtelen apává válni. Eddig egy csinos nő férje volt, most hirtelen egy Anya férje lett.. Ezt meg kell emésztenie. Hagyd a szex-témát, inkább csináljatok különprogramokat kettesben (már amit egy három hónapos mellett lehet), séta, egy jó ebéd, mozi. Meglátod, ha nappal sokat nevettek együtt, rendben lesznek az éjszakák is!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56
  24. Torolt_felhasznalo_760620
    Torolt_felhasznalo_760620
    2005. december 6. 17:113.

    A kerdes, hogy van-e eselyem erre, hogy egy ilyen hullamvolgy utan rendezodik minden. Mert ugy erzem, hogy lelkileg kezdunk egymasra talalni, dehat szex nincs, es azert az is hozza tartozna a dolgokhoz....

    Es igen, a szex temat nem merem szoba hozni. Kb. harom hete mikor beszeltunk, azt mondta, hogy szerinte evidens, hogy a testi valtozasok miatt (marmint a gatseb, szoptatas) tart attol, hogy milyen lesz, es attol, hogy beszelunk rola, benne meginkabb gatak alakulnak ki.

    előzmény:
    macskafül (2)
    2005-12-06  17:07
  25. 2005. december 6. 17:072.
    Én még nem voltam hasonló helyzetben, csak valami nem világos: mi pontosan a kérdés? Mit nem szeretnél szóba hozni előtte?
    Hogy vágysz rá, mint nő? Hogy kívánod? Miért nem hozod szóba?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653519 (1)
    2005-12-06  16:56

Címlap

top