Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Péterfy szülészete

kriszti888
Létrehozva: 2003. január 7. 15:35
Sziasztok,
Szeretnék a Péterfyben szülni. Van valakinek tapasztalata az ottani helyzetről? Minden érdekel: milyenek a szülőszobák, fizetős szobák, szülésznők, nővérek, felkészítő tanfolyam. . . Hogyan állnak hozzá a kismamákhoz? Milyen a felszereltség?. . . stb Ajánlanátok-e a szülészetet másoknak? Irjatok! Előre is köszi, Kriszti
  1. Torolt_felhasznalo_934281
    Torolt_felhasznalo_934281
    2005. július 3. 21:57426.
    Szia!! Én Június 6. -án szültema Péterfyben, szintén császárral a Zacher doktornál, aki befektetett már péntektől. Így volt szerencsém néhány dokihoz, mert hétvége lévén az ügyeletes dokik vizsgáltak, így Kia doktort is megismertem, aki tényleg egy tünemény!!! Nagyon rendes, türelmes és azt hallottam, nagyon szépen császároz is! (ezt a műtősnő barátném mondta, ő már csak tudja, mivel műszerelt már neki nem egyszer :) Úgyhogy légy nyugodt, Kia doktornál jó kezekben vagy!
    előzmény:
    bobce (425)
     
  2. 2005. június 15. 08:18425.
    Sziasztok!
    A 32. hétben vagyok, 2. babámat várom. Az 1. császáros lett, mivel rá volt tekeredve a köldökzsinór. A Péterfyben szültem Vécsei doktornál, akivel minden szempontból nagyon meg voltam elégedve. Sajnos ő kiment külföldre dolgozni, és a kollégáját Abkarovics doktort ajánlotta. Eddig hozzá jártam, minden rendben is volt, viszont tegnap a terhesgondozáson kiderült, hogy nyaralni megy aug. 1. és 20. között. A szülésem várható időpontja aug. 10. , szóval telibe kaptam. Egy kollégáját ajánlotta (Kia dr), akit én abszolút nem ismerek, viszont szeretnék tájékozódni, mielőtt rábolintok. Ismeri őt valaki? Az egyik ismerősöm a Bokor dr-nál szült, őróla tudtok valamit? Elsősorban csaszis vélemények érdekelnek, mert (legalábbis Abkarovics dr szerint) 99%, hogy megint csaszi lesz, mert nem kockáztatják meg, hogy az előző varrás helyén esetleg vérzés lépjen fel (Vécseinek nem ez volt a hozzáállása). Kórházat nem szeretnék változtatni, ha a csecsemősökkel nem is voltam teljesen elégedett, de egyébként nem volt semmi bajom a Péterfyvel.
    Annak is nagyon örülnék, ha valaki, akinek jó tapasztalatai voltak a dokijával (esetleg császáros volt), leírná a dolgokat, mert nem feltétlenül ez a 2 orvos, akik közül választanék. Anga-Kis Balázs neve is felmerült.
    Minden segítséget előre is köszönök!
    Böbe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_496334
    Torolt_felhasznalo_496334
    2005. június 8. 13:08424.
    Szia !

    Kíváncsivá tettél ? Mi is ez a szerződés, vagy papír ? Én 2003-ban szültem a Péterffyben Hegedűs dr. -nál, és a következőt is így tervezem, remélhetőleg 2006-ban. Másik dolog, ami kicsit ledöbbentett, talán a babaneten olvastam, hogy Krasznai állítólag letiltatta, hogy az ultrahangvizsgálatokat videókazira lehessen venni. Sejtem, hogy mi áll emögött, de ez nem megoldás. A kisfiamról is pótolhatatlan emlékek ezek a felvételek, a 2. gyerkőcnél akkor sehol semmi ? Vagy váltsak kórházat, orvost emiatt ? Nem szeretném. 4 dimenziósból pedig elég lesz egyszer kicsengetni a zsét.

    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (415)
     
  4. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. május 5. 17:17423.
    Nem kell esetleg valakinek a Peterffy-s foorvos altal irt konyv, Krasznai Peter Kisbabara varva, angolul is, ketmyelvu?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (422)
     
  5. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. február 19. 14:34422.
    Nekem nem szimpi az Abkarovics, mert az elso UH-n, ami mellesleg a 13. heten volt, megkerdezte, hogy abortuszt akarok-e. . . Kicsit mellbe vagott.
    előzmény:
    obe1 (412)
     
  6. 2004. november 14. 09:32421.
    szia Pipocska!

    Ha megtudok valakitől valamit természtesen továbbítom neked.

    Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_978380
    Torolt_felhasznalo_978380
    2004. november 14. 09:08420.
    Szia Hencsi!

    Én is a doktorúrról szeretnék informálódni, de látom ez a topic kicsit le van állva.
    Ha bármit megtudsz, kérlek írd meg ide, én is ezt fogom tenni.
    Üdvözlettel: Pipo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 13. 09:40419.
    sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni Zacher Pál dokival kaocsolatban, aki esetleg ismeri. Szeretném megszerezni az elérhetőségeit illetve, hogy milyen tarifával dolgozik. Mennyire odafigyelő és megbizható? Ugyanis én csipőficamos vagyok és szeretnék olyan dokit, aki megbízható és odafigyel rám. eddig róla olvastam a legtübb pozitív infót. Írhattok privátban is.
    Segítségeteket előre is köszönöm.
    Heni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_288454
    Torolt_felhasznalo_288454
    2004. november 11. 10:22418.
    Sziasztok!

    Egy barátnőm ajánlotta nekem Hegedűs doktort urat. Ő császárral szült nála és nagyon elégedett volt. Szeretném tudni mire számítsak hagyományos szülésnél. Van valami tapsztalatotok?

    Előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 21. 13:04417.
    Sziasztok! Elado egy uj Madarasz utcai babysense tipusu legzesfigyelo joval aran alul. Akit erdekel kerem irjon vagy ide, vagy az emduan@yahoo. com e-mail cimre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2004. szeptember 1. 15:45416.
    (Privát válasznak örülnék legjobban)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (415)
     
  12. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2004. szeptember 1. 15:45415.
    Kérdésem hozzátok, hogy valaki aki a Péterfyben szül, találkozott-e már azzal a bizonyos szerződéssel, amit a főorvos úr íratott. Én nagyon megalázónak, nyelvtanilag rosszul fogalmazotnak, iszonyú ködödsnek tartom. Fonto volna erről a dologról bszélnem valakivel. Van itt, aki szintén ott fog szülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 4. 12:20414.
    Sziasztok,

    Tudnátok ajánlani egy jó szülészt, aki a 2-es Női klinikán v. a Péterfyben dolgozik, és van UH-al felszerelt magánrendelője is ? Sajnos az én nőgyógyászom most említette meg, hogy decemberben már nem vezet szülést . . . jó fej, hogy azért még a szülés előtt 4 hónappal szól, nem ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 25. 19:52413.
    Sziasztok!Januárban fogok szülni a péterfyben dr Zacher Pálnál. Szeretnék róla informáciot szerezni. Szükségem lenne a magánrendelöje cimére. Minden informácionak örülnék. Elöre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 22. 21:56412.
    Sziasztok!
    Tudna valaki információt adni Dr. Abkarovics Géza doktor úrról? Milyen orvosnak tartjátok, milyen a betegeivel? Szült már valaki nála? Persze ha rendelkezésetekre áll a tarifáiról is info, nagyon megköszönöm. Minden info érdekelne vele kapcsolatban, ugyanis orvosváltás előtt állok, egy ismerősöm őt ajánlotta. (Akár privibe is irhattok. )
    Köszönöm szépen: obe1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_427342
    Torolt_felhasznalo_427342
    2004. június 22. 14:39411.
    Szia Badangel76!
    Hogy érted, hogy kimaradtál? A doula elvileg nem tehet mást, csak "pátyolgatja" a szülő nőt. A szülésznőnek azért ennél konkrétabb a feladatköre, nem? Egyébként irigyellek, hogy szülésznő vagy! Én is szeretném, csak nem tudom, két kisgyerekkel hogyan összeegyeztethető.
    előzmény:
    badangel76 (401)
     
  17. Torolt_felhasznalo_953173
    Torolt_felhasznalo_953173
    2004. június 18. 15:51410.
    Sziasztok!
    Tudna nekem valaki felvilágosítást adni Tarnóczi doktor úrról (rendelési idő, hely, tarifa, tel. szám)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 16. 14:37409.
    Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólókhoz: velem is végig ott volt a férjem és sokat segített. Leste minden rezdülésemet, tartotta bennem a lelket. És annak ellenére, hogy császárral szültünk a végén, ott is bent volt. Jó persze, ehhez kell egy ilyen pasi, aki bírja az ilyen jellegű dolgokat.
    Dúlára én sem gondoltam, mert szerintem ilyenkor az segít a jelenlétével a legtöbbet, aki a 9 hónap alatt végigélte velem a terhességet, és nem utolsó sorban, aki a legjobban ismer, tudja mikor, mire van szükségem.
    előzmény:
    B.Judit (407)
     
  19. Torolt_felhasznalo_588112
    Torolt_felhasznalo_588112
    2004. május 19. 14:13408.
    Kérnék szépen információt, a Péterfyben dolgozó orvosokról, tarifa, magánrendelés, melyik milyen, privátba küldjétek, ha lehet. Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 3. 06:56407.
    Sziasztok! Én soha nem gondolkodtam el, hogy dúlás szülésem legyen, mert velem is bent volt a férjem. És mit ne mondjak, ő segített a legtöbbet. Egyébként nekem választott szülésznőm volt (3 gyereke van) és tökéletesen tudta, hogy mikor van szükségem/szükségünk rá, ill. mikor kell a háttérbe vonulnia. Aztán megnéztem egy Péterfys dúlás szülést a Szülőszobában és mit ne mondjak. . . Elég viccesnek tűnt az az egész helyzet, személy szerint engem nagyon idegesített volna. De hát ugye mindannyian mások vagyunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (404)
     
  21. 2004. május 2. 09:25406.
    Szia!

    Ha már arról beszélsz, hogy az összevarrás közben a dúlával beszélgettél, és a szűlésznő nem ért rá erre, sajnálom!!
    Nekem se ért rá!! De érdekes én se vettem észre, hogy összevarrtak, ugyanis én a Párommal beszélgettem, akinek az ölében ott volt a kisfiúnk! Ha választani lehet, akkor inkább a Párommal, mint a dúlával beszélgetek.
    És még valami. Az én szülésznőm szült már, és ott volt velem/velünk mindig. És most is azt állítom, hogy sokat köszönhetek Neki!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (404)
     
  22. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2004. május 1. 21:39405.
    A tévében tényleg elég furcsán jött ki a dúlás szülés, én csak a Szent Imréset láttam, de tényleg nem sokat segített a dúla. Biztos, hogy ez is függ attól, hogy jó dúlát választottál-e. Ill. valószínűleg minden kismamának más a jó. Ezért fontos, hogy szülés előtt jópárszor elbeszélgess a leendő dúlával.
    előzmény:
    szila (403)
     
  23. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2004. május 1. 21:36404.
    Én dúlával szültem közel 3 éve a Péterfyben, hamarosan ismét így fogok. Aki nem szült még dúlával, az el se tudja képzelni, hogy milyen más, mennyivel jobb, mint egy szülésznő. Egyrészt a szülésznő nincs mindig veled, ha épp akkor más is vajúdik, gátvarrás közben a műszereket adogatja, miközben a dúla melletted ül, áll és beszélgettek stb. , észre se veszed, összevarrtak. Másrészt sokkal több dologhoz ért, pl. homeopátiás szerek, aromaolajos masszázs, és nem utolsó sorban maga is szült. Mert szülésznő gyerektelen is lehet. Én jól kifogtam a szülésznőt, szülés után közölte, hogy ő még nem szült, úgyhogy elnézést, hogy semmit se tudott segíteni. Annyit "segített", hogy az agyamra ment, zavart a fájások közben, arról érdeklődött, hogy majd fizetős szobában akarok-e lenni, kb. 20-szor kérdezte, hogy Ugye nagyon fáj, kellene EDA. . . Nem kellett, bár eredetileg akartam, de ez a nyaggatás megőrjített. Csak a dúla segített, nem kérdezett, csak halkan bátorított, testhelyzeteket javasolt, masszírozta forró olajjal a derekam, megtartott, ha térdeltem, kiment a kispapáért, mikor kibújt a csöppség stb. És milyen pénzről beszéltek? 6000 ft volt. . . Szerintem egy szülésznő többet kap általában. Miért kell féltékenykedni, irigykedni? Inkább lehet tőlük tanulni.
    előzmény:
    G.Viksi (402)
     
  24. 2004. február 29. 17:27403.
    engem is erdekelne, hogy milyen volt a dulas szules. a szuloszobaban volt a heten dulas (raadasul ferfidulas) szules, ott ez a dula a kamerazason kivul pl. semmit nem csinalt. . . . a Peterfiben dolgozol?
    előzmény:
    badangel76 (401)
     
  25. 2004. február 27. 12:32402.
    Szia!!

    Megkérdezhetem hogyan sikerült a Dúlás szülés?
    A Péterfyben dolgozol?
    Én ott szültem febr. 4-én. És "Dúlátlan" voltam, szerintem teljesen hülyeség, csak kitaláltak valamit ami pénzt hozhat nekik!!
    Én nagyon sokat köszönhetek a szülésznőmnek!
    Nagyon szép szakmát választottál. Csodálatos dolog lehet egy kisembert világra segíteni!!

    Szia! És remélem kevés Dúlás szülést kell levezetned a jövőben!!!!
    előzmény:
    badangel76 (401)
     

Címlap

top