Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zéland Wellington-szál l

ujzéva
Létrehozva: 2006. február 7. 20:03
Ha Wellingtonban jársz, szállást keresel, néhány napra magyaroknál kedvezményes szálláslehetőség!
Aparman (44 nm zárt kertre néző napos szoba, fürdőszoba+ konyha) külön bejárattal. Két személy részére kiadó, kisgyereknek pótágyazható.
A tengerpart 6 perc, a belváros 1 óra gyalog. Parkolási lehetőség!
Jó tömegközlekedéssel a belváros 20 perc alatt elérhető!






  1. 2007. szeptember 26. 22:292576.

    Jaj, dehogy csapzott!! Csodálatos...

    Itt meg egy padon ülő, szunyokáló kacsát láthatunk...    viztükörben...

     

    előzmény:
    ujzéva (2571)
    2007-09-26  06:36
  2. 2007. szeptember 26. 22:232575.
    Bal-vagy jobb ma már mindegy! A lényeg, hogy azt használd, amit a legjobban szeretsz és amivel a legkönyebb minden!

    A szöveg is alakul majd...mindennek eljön az ideje, de ilyen nővérke és nagymama mellett nem féltelek....csak majd hagyd őket szóhoz jutni! :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2574)
    2007-09-26  13:18
  3. 2007. szeptember 26. 13:182574.

    Nagyon köszönöm Éva néni!! Nagyon rendes tetszik lenni...

    Tessék fogyasztani a tortámból... én már elkezdtem... Talán nem leszek bal kezes, mint a nővérkém...

    Bogi most logopédus néninél van, hetente egyszer kell még menni, s aztán jövőre ő már megy iskolába. Nagyon szépen beszél már, nem pösze, s engem is nevelni akar.... Persze, több, kevesebb sikerrel...  Úgy gondolom, amit kell azt már én tudom, ha máshogyan nem mutogatással... az is egy jó módszer!! 

    előzmény:
    ujzéva (2573)
    2007-09-26  09:49
  4. 2007. szeptember 26. 09:492573.
    Szia Hilda! GRATulálunk Márkusnak :-)

    Sok boldog és vidám szülinapot kívánunk még neki!
    előzmény:
    Hilda1949 (2572)
    2007-09-26  09:21
  5. 2007. szeptember 26. 09:212572.

    Ahogy mondod, bocsánat, írod Évikém ez mind igy müködik, s ez benne a szép!

    Sziasztok!

    Szép napot kívánok mindenkinek. Igaz, most három napig nem lesz jó idő, majd csak szombatra.

    Tudatom veletek, hogy 2 éves lett Márkuska. Hogy öregszik ez a gyermek... Emlékszem, hogy velem együtt izgultatok mikor egy hónappal előbb kívánkozott erre a szép világra!

    Most meg már kész legyényke! Kezd beszélgetni, s haladzsa nyelven már mondja utánam, amit tanítok neki:

    "Mókuska, mókuska, felmászott a fára.
    Leesett, leesett, eltörött a lába.
    Doktorbácsi, ne gyógyítsa meg!
    Huncut a mókus, újra fára megy."

    Aztán Ő is huncut képpel belenevet az arcomba, s kedvesen mondja: Mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

    Tegnap előtt köszöntöttük, egy pár képet mutatok az ünnepről. Fogadjátok szeretettel:

    Az óriás pizza, papa és a gyerekek, mi ez?

    Jéééééééééééééé, de csodálatos. Boldog vagyok!!

    Figyeljétek a tortán a felíratot. A nevem és az évem a rendszám! Hogy apa milyen ötletes!! 

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    ujzéva (2569)
    2007-09-26  01:31
  6. 2007. szeptember 26. 06:362571.
    Hogy virágozzon is valami innen...esőszünetben lefotóztam egy kissé már csapzott CITROMfa virágot!
    1-2 nap és virágozni fog az almafa és a körte is! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 26. 01:522570.
    http://au.geocities.com/magyar_feszek/

    Itt látogathatod a wellingtoni Magyar Fészek Hírmondót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. szeptember 26. 01:312569.
    Hát igen Hildám!

    Itt a föld másik oldalán SOKminden fordítva működik :-) A kapcsolót LEkattintom, ha világosságot akarok :-) , az autók a bal oldalon közlekednek, a ház napos oldala Északon, mikor OTThon nappal itt már éjszaka van...
    A víz örvénye is fordítva forog a lefolyóban, hogy aztán már ne is soroljam :-)

    Ez egy MÁS világ :-)
    Képzeljétek! tegnap éjjel működésbe lépett egy vulkán is... A Ruapehu Tőlünk pár száz kilométer, mi nem vagyunk veszélyben...Ha igazak a hírek a közelében élők sem egyelőre.
    előzmény:
    Hilda1949 (2568)
    2007-09-25  23:39
  9. 2007. szeptember 25. 23:392568.
    Olyan érdekes ez az évszak változás. Itt itt az ősz, nálatok meg a tavasz...
    előzmény:
    ujzéva (2567)
    2007-09-25  23:03
  10. 2007. szeptember 25. 23:032567.
    Köszönöm...és a képet is :-)

    Itt a tavasz, már láttam a rügyeket az alma és körtefán...de 2. napja esik...így aztán most nem fotózgatok.
    előzmény:
    Hilda1949 (2566)
    2007-09-25  10:07
  11. 2007. szeptember 25. 10:072566.
    Ejnye, ejnye... a kép elveszett...
    előzmény:
    Hilda1949 (2565)
    2007-09-25  10:03
  12. 2007. szeptember 25. 10:032565.

    Sziasztok!

    Szívesen tettem Évike!

    Most egy szép verset hoztam, saját képpel:

    ITT VAN AZ ŐSZ, ITT VAN UJRA... 

    Itt van az ősz, itt van ujra,
    S szép, mint mindig, énnekem.
    Tudja isten, hogy mi okból
    Szeretem? de szeretem.

    Kiülök a dombtetőre,
    Innen nézek szerteszét,
    S hallgatom a fák lehulló
    Levelének lágy neszét.

    Mosolyogva néz a földre
    A szelíd nap sugara,
    Mint elalvó gyermekére
    Néz a szerető anya.

    És valóban ősszel a föld
    Csak elalszik, nem hal meg;
    Szeméből is látszik, hogy csak
    Álmos ő, de nem beteg.

    Levetette szép ruháit,
    Csendesen levetkezett;
    Majd felöltözik, ha virrad
    Reggele, a kikelet.

    Aludjál hát, szép természet,
    Csak aludjál reggelig,
    S álmodj olyakat, amikben
    Legnagyobb kedved telik.

    Én ujjam hegyével halkan
    Lantomat megpenditem,
    Altató dalod gyanánt zeng
    Méla csendes énekem. -

    Kedvesem, te űlj le mellém,
    Ülj itt addig szótlanúl,
    Míg dalom, mint tó fölött a
    Suttogó szél, elvonúl.

    Ha megcsókolsz, ajkaimra
    Ajkadat szép lassan tedd,
    Föl ne keltsük álmából a
    Szendergő természetet.

    előzmény:
    ujzéva (2561)
    2007-09-24  21:41
  13. 2007. szeptember 24. 22:542564.
    HÁTHA van, akit ez is érdekel...már be is írhatod a naptáradba:



    a Panoráma Világklub
    következő rendezvényére.



    Időpont:

    2007. október 19. (péntek),

    17 óra


    Helyszín:

    Magyar Kultúra Alapítvány épülete
    1014 Budapest, Szentháromság tér 6.



    A programból

    JÓ ÉRZÉS AZ EGÉSZSÉG címmel
    a Magyarságszolgálati Alapítvány öngyógyító életmód klubnapja



    * A szív és érrendszeri elváltozások idejében történő felismerése. Előadó: Balogh Dorottya.
    * Sav-bázis egyensúly szerepe a táplálkozásban.
    Előadó: Rab Judit.
    * A fény-, szín- és kristályterápia feltalálója: Tiszold Antal.
    * A diabétesz és a daganatos betegségek elleni védelem.
    Előadó: Dr. Papp Lászlóné.
    * A BIOGREEN KFT egészség megőrző termékei
    dr. Figlein Ferenc tulajdonostól.
    * A Böjt csodájáról, jótékony hatásáról Ibi Duba élménybeszámolója.
    * ÉDES CSÁBÍTÁSOK: Zsanna Manna – a reform étkezés népszerű
    kézmíves édessége – Bíró Katalintól.
    * Csókás Gyula egyedi méhészeti termékeinek bemutatása,
    kóstoltatása.
    * Géniusz díjas magyar találmány MINI SZANATÓRIUM a légúti
    allergia és asztma kezelésére, Kis Lukács feltaláló által bemutatva.
    * Elsődleges civilizációs betegségek, az egészséges minőségi élet,
    a rendszeres orvosi ellenőrzés szerepe mindennapjainkban.
    Dr. Turcsányi Gábor egyetemi adjunktus előadása.
    * NE ADD FEL – CSODA AZ ÉLET
    Csongrádi Kata színművész műsora.
    Vendégfórum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. szeptember 24. 21:572563.
    A Wellingtoni Magyar Fészek Hírmondó is elkészült, olvasható itt:

    http://au.geocities.com/magyar_feszek/

    az utolsó 3 lapszám van fent, aki lemaradt volna az előzőkről...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. szeptember 24. 21:552562.
    Majd elfelejtettem!
    Vasárnap FÉSZEK nap volt, a székelykáposzta helyett lehetett krumplis tésztát is lehetett választani...persze, volt aki mindkettőt megkóstolta :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. szeptember 24. 21:412561.
    Szia Hildám!
    Gyógypedagógusi lelkemet melengette az, amit leírtál!
    IGEN esélyegyenlőségnek kell lenni....akkor is meg kell adni neki, ha valaki hátránnyal indul!
    Jó, hogy van ilyen kezdeményezés, több kellene, a másság elfogadása nagyon nemes dolog.
    Tulajdonképpen természetesnek kellene lenni, mert a gyerek toleráns...és csak a szűklátókörű felnőttek nevelik bele az előitéleteket!
    Köszönöm, hogy megosztottad ezt a szép kezdeményezés hírét velünk is!
    előzmény:
    Hilda1949 (2560)
    2007-09-24  12:04
  17. 2007. szeptember 24. 12:042560.

    Sziasztok!

    Pénteken reggel sokan igyekeztek a Székesfehérvári Csónakázó-tó felé. Jó magam is. A Fejér megyei Esélyegyenlőségi hónap egyik leglátványosabb rendezvénye tavaly is nagyon jól sikerült.

    "Adj jelet magadról" hirdette (Siketek és nagyothallók Országos Szövetsége) póló, viselői pedig a mozgássérültekkel, vakokkal, SM-betegekkel és a fogyaték nélkül élőkkel együtt békésen, barátságosan és jókedvően üdvözölték a Nagy őszi ülelést. Tavaly 2600-an gyűltek össz, az idén jóval többen!! Öröm volt nézni a sok beteg, egészséges embert, ahogy egy emberként átölelik a tavat! Szívük megtelt szeretettel, s a szemekben boldogság ragyogott!

    Voltak hírességek is ott, a tó mellett. Ott volt a Szent Jupát egykori legénysége, a megszállottak klubjának tagjai, az esélyegyenlőségi programok fővédnökei. Fa Nándor természetesnek vette, e nemes cselekedetet. Gondolni kell azokra, akikra az élet nagyobb terhet rótt: akik nem egészségesek.

    Ott voltak a város vezetői is. Géczi Erika kajak-világbajnok, a Kormorán együttes énekese pedig előadta a Honfogllás című csodálatos, lelket melengető dalt.

    Később SM futás kezdődött, a polgármester adta meg a jelt. Kerekes székesek, mögöttük a többik megkerülték a tavat, majd kersztülfutották a város. Nagyon sokat futottak azért, hogy jobb legyen és szebb sz életük a beteg embereknek. A nevezési díj természetesen az övék lett!

    "Úgy kell, te is értsd: nem éltél hiába,
    az a hely, ahol élsz, világnak világa.
    Az égig érő fának ha nem nő újra ága,
    úgy élj, hogy Te legyél virágnak virága."

    A dal kezdetekor a jelenlevő jóval több mint 3000 ember megfogta egymás kezét, s a tó körül lett ölelve. Jelképként: szeressük egymást, segítsük ahol tudunk. Soha nem szabad elengedni azok kezét, akik rászorulnak a segítségre!! - ahogy polgármester úr mondta beszédében.

    Arra meg külön büszke vagyok, hogy a sok sok ember között felfedeztem unokámat is, aki az ovódából jött szintén társaival e nemes, és szép feladat végrehajtására. Természetesen mi csak úgy rokoni "előzetes" ölelésként üdvözöltük egymást örömmel.

    Öleljük meg egymást is, s segítsük a rászorulókat ha szükségük van ránk!!

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. szeptember 24. 11:162559.

    Szia Évikém!

    Én már csak ilyen vagyok... nem akarok megjavulni!! Nem érdemes! Pont igy jó, ahogy vagyok!! 

    előzmény:
    ujzéva (2558)
    2007-09-24  10:00
  19. 2007. szeptember 24. 10:002558.
    SZia Hildám! Köszi a beszámolót, ismét "kitettél magadért" :-) Örülök neki, hogy nem csak dolgoztál vele,de élvezted is kürtős kalácsod :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2557)
    2007-09-23  19:39
  20. 2007. szeptember 23. 19:392557.
    Folytatás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. szeptember 23. 19:372556.

    Szép napot kívánok, kürtös kalácsosat!

    Aki Erdélyben jár, annak feltétlenül meg kell kóstolni a híres, nevezetes erdélyi kürtös kalácsot.

    Én is igy tettem. Azok az ízek, illatok teljesen elbódítottak. Én soha nem próbálkoztam e finom édesség-féle elkészítésével. Most azonban gondban voltam...

    Erdélyben kedves nénik árulják az út szélén, szépen kosárkába belerakva ezt a kalácsot. Természetesen "leálltam" én is a néni mellé, s faggatni kezdtem... Kedvesen rám mosolygott, s nem tiltakozott a recept megadása ellen...

    Sőt, beszereztem egy házi kürtös kalács készítő eszközt is, Erdélyből,  ami nem teljesen azonos, mert az igazit faszénen sütik, e "készülék" pedig az olajban sütésre alkalmas.

    Egy kis történet régebbről:

    A Székelyföldről származó kürtőskalács a kályhacsőről kapta a nevét, hiszen a székelyek a kályhacsövet kürtőcsőnek nevezik, a kürtőskalács sütőfa nagysága és átmérője is erre utal. A leleményes székely a keményfa parazsát, amit a főzéshez és melegedéshez használt, még valamire fel akarta használni, s igy jutott eszébe a hasznosítás e eszköze. Hál Istennek! Szegényebbek lennénk nélküle az biztos.

    Kürtőskalácsnak nevezzük azt a fahengerre tekert kelt tésztát, amelyet kristálycukorba forgatunk és a cukor sütés közben rákaramelizálódva, szép mázas fényt ad az elkészült süteménynek. Az a fahengerre tekert kelt tészta, amelyen nincs cukormáz, vagyis utólag porcukorral szórják meg, nem minősül kürtőskalácsnak. Tehát, az enyém nem igazi, amit sütöttem, de nagyon finom!!
    A kalácsot nagyobb ünnepekre sütik, esküvő, keresztelő, de hétköznapokon is. Székelyföldön tehát a turistáknak is jut belőle!


    A kürtös kalács, amiről a különböző lexikonokban olvashatunk, a kürtről kapta a nevét. Az évtizedek elteltével, ahogy a Székelyföldön készített kürtőskalács egyre nagyobb teret hódított, és Erdélyben is elterjedt, megváltozott, a sütőfa vastagsága kisebb lett, a kalács készítése is másként történt, így formája inkább már csak kürtre (mint hangszer) hasonlított, ezért is írják így: kürtös kalács.


    A különböző változatok csak annyiban egyeznek meg, hogy a tésztát valamire rátekerik, pl. kukoricacsutkára, -kóróra, és ez által a sütemény közepe lyukas marad. Nevük is változó, az így készült süteményt a Dunántúlon dorongfánknak, botratekercsnek nevezik. Azonban a finomságon nem változtat!

    Hazajövetelem után elhatároztam, hogy megsütöm e finom édességet.
    Nosza, elő a hozzávalókat:

    50 dkg lisz, 15 dkg. vaj, 8 dkg. cukor, csípet só, tej, 2 tojás, 2 dkg élesztő.

    Jól kidagasztani, állni hagyni. Újjnyi csíkokra vágni, kinyújtás után, beolajozni a sütőfát, rátekerni a tésztát, s beletenni a már forró olajba. Vigyázni azonban, hogy túl forró ne legyen, mert hamar megsül, és megéghet!!

    Úgy melegében megsülés után beleforgatni cukros dióba, lehúzni a fáról, s kihülni hagyni!!

    Nálunk, nem volt ideje kihülni a kürtös kalácsnak, mert mire megtörtént volna, már el is fogyasztották a gyerekek.... meg a felnőttek is.

    Legközelebb a receptet módosítani kell, mely igy fog kezdődni:

    Végy 1 kg lisztet...!!! Sajnos, az 50 dkg liszt kevésnek bizonyult!!

    A folyamat képekben, s  a szakácsnő! 

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.&
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. szeptember 22. 22:532555.
    SZép helyen jártatok! Azok a gombák fantasztikusak...igaz én nem merném megenni "magamtól" . Nem vagyok gombász fajta így aztán az eredi-mezei gombákat csak megnéztem ... de nem szedtem.
    Hacsak nem vettem...nem mertem elkészíteni!

    Gyönyörű az a virág is :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2554)
    2007-09-22  22:25
  23. 2007. szeptember 22. 22:252554.

    Ott voltam veled...

    Sziasztok!

    Ma lányoméknál voltam a tanyán. Nagyon jó kirándulást tettünk a környékre. Csodálatos volt minden. A napocska hétágra sütött, sőt találtunk három pöfeteg gombát is!! Összesen több mint két kg. volt!!

    Boglárka először azt hitte, hogy labdák. Kiáltott, hogy mama itt felejtette valaki a labdákat. Hármat!

    Néztem a mutatott irányba, hát a gomba család volt ott. Mama, papa, és a kis gyermek gomba... 

    Volt nagy öröm!! Holnapra meg lesz az ebédünk. Rántott gomba, sült burgonyával, és majonézzel!

    Bemutatom merre jártunk, sőt a gomba családot is!

    Régi házikó, szép őszi virágok, cserjék, tájkép és a gombák!!

    Szép további estét kívánok mindenkinek!

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    ujzéva (2551)
    2007-09-20  21:49
  24. 2007. szeptember 21. 09:102553.
    Én nem...:-( a Déli szigeten nem vagyok ismerős...Wellingtonban élek :-)
    előzmény:
    1.p@si (2552)
    2007-09-21  02:43
  25. 2007. szeptember 21. 02:432552.
    Sziasztok!  Ismer valaki veletlenul egy Dombay  csaladot Christchurchben?  Koszi. 
    előzmény:
    ujzéva (1)
    2006-02-07  20:03

Címlap

top