Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. augusztus 28. 20:3024051.

    Hehe, ugy latszik, ezek a trustee-k mindenhol ilyen akadekoskodo, korulmenyeskedo banda. A favagast en sem szeretem, biztos romantikus kis templom, eleg lenne megnyesni a kozeli agakat.

    Hetvegi programod jol hangzik. Nekem is tetszik DC, ha arra jarsz, ajanlom az ocenaparti Alexandria varosat, csodas setalni.

    Amugy Joel szerintem nem latja ilyen tragikusan a kozepsoseget, mert egyetlen fiu, biztos lesz majd pl. Cs-vel olyan programja, ami csak oket erdekli, kicsit fiusabb sport, repulogep-modellezes vagy barmi mas. Tenyleg jokepu nagyfiu, a piros polos iwiw-es foton latszik am, mennyit nott o is.

     

    Pandi, de jo, hogy irtal! Bubu ugyes, hogy igy alszik...Mirat hetvegen rakjuk be a kisagyba hozzank. Az agyat ujra szet kell szerelni, nem fer at az ajton...de mar nem ferunk el a queen size agyon, na meg egy kis maganelet sem artana...s ahogy ZSU irta egyszer, lehet, hogy a tejszagra ebred a mini.

    előzmény:
    clifford (24050)
    2009-08-28  19:35
  2. 2009. augusztus 28. 19:3524050.

    Igen van ilyen...akartam betenni kepet hogy lassatok milyen messze van, a szomszed telek is meg a mienk, ugyhogy valoban nagyon tavoli a lampa es az a haz, de nem talaltam, a masik oldalrol fenykepeztem...de ujra fogok...szomoru vagyok, az osszes! fat kivagjak a templom korul....annyira sajnalom, el se tudom mondani...gyonyoruek....az egyik truste kitalalta hogy igy lesz jobb, nehogy veletlenul baj legyen es a tetot leverje pl. Igaz de attol nem kell az egeszet kivagni...szerinte dragabb ha az agakat szedik csak korbe...de az nem szamit hogy o $300 ert hozatott egy bazi nagy diszkovet a bejarat ele, ami eldolt a szellel egyutt. Vagy hogy ami kaput feltetetett annak mar ketten nekimentek, es szetment a szelvedojuk, mert rossz felet raktak oda. annyi de annyi baj van ezzel az emberrel, de olyan nagy a szaja, hogy sokan akik nyugodtan es elegedetten elnek, nem akarnak gondot venni a nyakukba azzal, hogy vitaba keveredjenek....:(( pedig amiben a keze benn van abbol jo meg nem jott ki....

    na mindegy....nem rontom a kedvem vele. ez Isten temploma, imazunk hogy oldja meg ezt a helyzetet.:)

    előzmény:
    -Tiffin- (24044)
    2009-08-28  04:24
  3. 2009. augusztus 28. 19:2824049.

    "Komolyan nem hittem a szememnek (hogy vegre nem karikas)" de jot nevettem ezen.:) Olyan jo hallani hogy ilyen elegedett vagy!

    Es ezek az uj emberek meddig maradnak? Vagy ok is veglesitve lehetnek? Tenyleg mi hir a ZK rol?

    Igy osszel ramjon a mehetnek D.C be...olyan szep! Vagy mert akkor voltam ott eloszor? Csuda tudja, de  osszel mar nincs para, gyonyoruek a parkok....Olyan jo lenne lemenni nehany napra, de most mar igazodni kell az idkolahoz. El nem tudom mondani mennyire furcsa! HOgy nem tervezhetek akarmikor akarmit, mert "ez csak ovi!" felkialtassal mar nem intezhetem el. Azert tegnap a parents-teachers conf. megkerdeztem mennyit hianyozhat egy evben a gyerek...de nem tudta...kideritem, mert nekunk meg annyi tervunk van.:)

    Joel imad menni, olyan nagyfiu az iskolaruhaban! Kis komoly, es! mindent elmesel, megmutat! Rahel soha nem csinalta ezt...de most hogy J tobbet mesel, kezd o is.

    Olikam egy het alatt raerzett milyen jo kettesben is lenni. Hihetetlen fogekony.....nezegettunk ma egy gyerekbibliat...minden allatot ismer, legyen az zsiraf, vagy kenguru....es mikor mondtam neki, hogy van Noe, akkor ravagta, hogy: de Eva nincsen! HOnnan tudja? EN nem meseltem neki Evarol elotte sem...a szineket is eleg jol ismeri, szamol...sok olyan amiket J nem tudott ilyen idosen ha emlekeztek leirtam akkor, igaz most mar o sokkal jobb...de a kozepso gyerek dolgot hiaba figyeltunk ra nem tudtuk teljesen kivedeni.

     

    MA szuper nap van errefele is. Reggel koran elment a csalad, Olika jatszott, en kitakaritottam vegre az egesz lakast, aztan a collegeban elinteztem ket hivatalos dolgot, majd bevasaroltam egy koeli uzletben. Olikat letettem aludni, megyunk majd a nagyokert, ferjnek kozbenjott egy temetes. Fura egy temetes lesz, van errefele egy szekta....de ha meghal valaki kozuluk akkor lelkeszt hivnak....jo lehetoseg ilyenkor "predikalni" hogy milyen teves dologban hisznek, de azert nem kellemes erzes...

     

    Ki mit csinal hetvegen?

    Mi holnap az Erie tohoz megyunk, barati tarsasaggal, vasarnap pedig egy "afrikai safari" parkba, innen kb egy orara baratokkal.

     

    előzmény:
    pang_a_pitty (24047)
    2009-08-28  16:39
  4. 2009. augusztus 28. 17:1024048.

    Igen, mara mar jobban lett. A pottyok, foltok szama drasztikusan csokkent, de meg adom neki a benadrylt. Szerintem meg ejszka is beadom neki, meg talan holnap reggel is. Utana meg mar talan nem.

     

    Talan etelallergia. Vagy valami virnyak. 

    Az oviban szines gold fish volt az uzsona...en eddig nem vettem neki ilyen kajat...szoval lehet az etelfestek verte ki. De azt mondta Aron nem evett belole.  Valami bananos kenyeret is behozott az egyik anyuka, de hazi keszitesu kajaktol meg nem volt baja. Vagy valami kemikaliaval erintkezett a kis teste... nem tudom.

    előzmény:
    pang_a_pitty (24047)
    2009-08-28  16:39
  5. 2009. augusztus 28. 16:3924047.

    No jo reg nem irtam. Latom azota mas mar megvalaszolta a kerdesed :-)) En ugy voltam vele, h kiprobaljuk; nem leven a csaladban etel-allergia, gondoltam miert ne. Bubber elvezi, szivesen kiserletezik mindennel (hogy ezt honnan orokolte?!) :-)))

     

    Kulonben nagy franc, mar rikkant ha kell neki valami, nem am szepen nyunnyugve ker. Van itt kerem egyeniseg. DE!!! 3 napja ketszer egymas utan ataludta az ejszakat! Komolyan nem hittem a szememnek (hogy vegre nem karikas) :-D

     

    Babocas Aronnak jobbulast, szegeny biztos megviselheti ez a voros viszketos ize; kiderult mar, h mi az? Es foleg h mitol lesz jobban?

     

    Timi orulok h irtal vegre, nagyon hianyoltalak!

     

    Bea tok jo lehet ez a nyelvoktatos dolog; az anyanyelvi tanarnak biztos megvan az az elonye, hogy tuti mindent helyesen mond ki, stb., viszont egy nem-anyanyelvi jobban tudja, mi az ami nem logikus a masik nyelvben es azt a szabalyt hogyan lehet megerteni, mivel o maga is megtanulta... vagy h mi mas ebben vagy abban a nyelvben. Megaztan ez amerika, itt nagy szo ha valaki egyaltalan beszel nemhogy kiejtes... Ezt szeretem tobbek kozt itt. Nem fintorognak ha akcentusod van. Lenyeg h mit tudsz!

     

    Nalunk a laborban most nagyon folyik az elet, sok uj ember, uj kapcsolatok, svedorszagi csajszi, amerikai sracok, magyarok, koreaiak, tiszta Benetton-reklam. :-)) Szeretek bejarni. No meg a fizu emeles se jott rosszul. Tenyleg csupa jo dolgok tortennek mostanaban errefele, nagyon halas vagyok a Joistennek mindenert.

     

    Csok mindenkinek!

    előzmény:
    -Tiffin- (24025)
    2009-08-25  15:40
  6. 2009. augusztus 28. 04:4324046.

    Haaat, igen, regen ugye volt ez a tema teriteken, akkor kibukott. Amugy nyugi: en bevallom, az elso 6 honapban vaskalapos szoptatas-parti vagyok en is, valahogy nem is vagyok kivancsi ra, hogyan reagal, ha szetkenek valami pepes kajat a szajan.

     

    En annyira orulok, hogy van egy egeszseges, szep kislanyom, hogy ezeket nem parazom tul. Nem loverseny semmi sem, nekem eleg, ha nem marad le tulsagosan a lanyom mozgasban, fejlodesben, az hottmindegy, hogy majd csak telen kap papit, egy honappal kesobb indul el, nem szobatiszta 2 evesen...annyira reszletkerdesek ezek.

     

    Na, nekem is ennyi volt mara, csorog a pizsi. Nem bantodtam meg amugy, csak kicsit fejbevag, ha idegenek (na jo, ismeretlen ismerosok) utasitanak. Aludd ki magad, holnap tan nem leszel irritabilis.

    előzmény:
    babocas (24045)
    2009-08-28  04:29
  7. 2009. augusztus 28. 04:2924045.

    Szerintem, azt hall az ember ki belole, amit akar. Ha csendes hangot, akkor azt, ha felszolitast, akkor azt. Raadasul meg magyarazo mondatokat is tettem utana, hogy nalunk igy es ugy volt. (Nem lehet, hogy azt feltetelezed, hogy megrogzott, vaskalapos szoptatas parti vagyok?)

     

    En kuralom Aront, igaz az orvosi tanacsok alapjan. 

     

    Na jo, mara elegem volt. 

    előzmény:
    -Tiffin- (24044)
    2009-08-28  04:24
  8. 2009. augusztus 28. 04:2424044.

    Nem mondod...ez abszurdum! Tudod, legszivesebben a nagyapam szolasat mondtam volna neki: fordulj a fal fele es aludj!

     

    Ennel hulyebb dologert nem is hallottam feljelentest. Ez viszi a palmat.

     

    Babocas, sajnalom a kisfiad, remelem, hamar kikuraljak. A mondat akkor is felszolito, ha te nem teszel moge felkialtojelet, mellesleg a kerd, adj, stb. alaku igek eseten ez KELL a mondat vegere. No. :)

     

    Amugy en is varom az oszt, itt MA allamban a foliage miatt is gyonyoru. Lehet, hogy elugrunk Vermontba is. Anyut meg Salembe viszem, van boszorkanymuzeum. Amugy a parkban szoktunk setalni, sajnos Mira, nem nagy babakocsi-fan. Allandoan beszelek hozza, az jobban erdekli, mint a nezelodes.

    előzmény:
    clifford (24042)
    2009-08-27  15:40
  9. 2009. augusztus 27. 23:1924043.
    "

    Ha jol szopik Mira, es eleg kaloria van a tejedben, akkor ne taplald hozza 6 honapos koraig. Utana pedig csak fokozatosan.

     

    Mi megszenvedtuk a szilard kaja bevezetest Aronnal. O nagy cici fan volt. 

    Bubu valoszinuleg nem eli meg tragedianak sem az izeket, sem a texturat.

     

    Baratnom 6 honap utan a rizs cerealt nyomta a gyereknek, es a kislanya imadta.

     

    En is probalkoztam 4 honapos koratol a almalevet adni neki. Utalta. Csak osszekente a ruhajat vele. Azert javasolta a gyerekorvos, mert Aronnak mar nem akartam K vitamint adni (ami igencsak keseru, es nem akarta bevenni, idekint nem is kell adni a babaknak).  Ha ismet lesz gyerekem, akkor 6 honapnal elobb nem kezdem el a hozzataplalast. "

     

    Hol latsz itt !-jelet? De ha gondolod, akkor esetleg beletehetem mindegyik mondatomba a "szerintem" kifejezest. Privat hozzaszolasaim vannak, igy gondolom a "szerintem"-et kihagyhatom. Nem kellett volna?

     

    Amugy ma irritabilis vagyok, mert 2 napja osszesen 10 orat aludtam. tegnap este be kellett vinnunk Aront az ER-ra, ejfel elott ertunk haza. 

    Estere teljesen vorhenyes lett a teste, de elozoleg labfajdalomra is panaszkodott. Kiderult csalankiutes. Jonnek es mennek a foltok, hol a fejen vannak, hol a torzsen, hol a vegtagjain. Iszonyu ronda az egesz gyerek. O is irritabilis. Ma ejszaka meg hanyt is (en meg moshattam). Ugyhogy delelott orvoshoz mentem vele megint, ott meg leszurtek sztreptora es mononukleozisra is, de szerencsere negativ. Ugyhogy vagy virusos eredetu a kiutes vagy valami kaja okozta. En egy probiotikus Dannon ivojoghurtra gondolok. 

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (24039)
    2009-08-27  04:04
  10. 2009. augusztus 27. 15:4024042.

    Persze igazad van, en is szivesen tanulok anyanyelvitol. Inkabb csak azt mondom ezzel, hogy akkor nem letezne semmilyen nyelvszak, ha erre varna a vilag.:)

     

    Macsek: tudom, emlekszem hogy irtad. Ezert is sajnalom Fuzzyt. Tudom hogy itt szinte mentalitas mar az hogy azonnal feljelentenek, mert ugy konnyebb.

    Nem tudtam sirjak vagy nevessek, amikor Cs t feljelntettek, mert a templom parkolojanak hatso lampaja belevilagitott este a ket telekkel arrebb lako szomszed nappalijaba. Hat erre mit mondjunk? Konnyebb volt oda elmennie, mint atsetalni es megkerni minket hogy tegyenek ra valamit....mrrr.....

    előzmény:
    -Tiffin- (24041)
    2009-08-27  05:36
  11. 2009. augusztus 27. 05:3624041.

    Hat, a 90-es evekbeli otthoni nyelvoktatasrol inkabb nem mondanek semmit. Tudod, a Kazinczy-ba jartam, ami hires a sok tanulhato nyelvrol, szepkiejtesi versenyrol, szoval nem egy falusi altalanos, de oroszbol atkepzett angoltanarnonk volt...azok meg olyanok voltak, amilyenek, 4 ev intenziv tanulas utan az osztaly felenek lett csak kozepfokuja. Kijelentem, hogy a mostani angolom jobb annal a tanarnonel, de nem mernek itt tanitani...mondjuk te regebb ota vagy itt, biztos jobban kened-vagod.

    Akkor mar inkabb a nemetet, az meg mindig jobban megy, mint az angol. :)

     

    Igazad van, az a kutya a tied lenne. Raer meg. :)

    Em amugy teljesen ertem a macskapiszok gondot, de nem ez volt a baj, a levelben sem szerepelt ez, a mienk hazajar alomra. Ha pedig megis ott erne a szapora, csak szolnanak es feltakaritanam, tobbedik alkalommal uj homokot is fizetnek. De sajnos nekem eselyt sem adtak erre, rogton feljelentettek. Azert mert "it is bothering the other cats and dogs inside, climbing on unit owners' decks and scares the birds from the feeders":(

    Jo, hogy nem beklyot akarnak tenni ra. Az en bunozo macskamra.

    előzmény:
    clifford (24040)
    2009-08-27  04:40
  12. 2009. augusztus 27. 04:4024040.

    IGen szerintem is jol kell(ene mindenkinek) tudni a masik nyelvet amire tanit. De miert ne lehetne? Gondolj bele, otthon is 90%ban nem anyanyelvi tanartol tanulunk sem angolt se nemetet, sem magyarorszagon sem mas eu orszagban. Rengeteg az angolszakos.:)

     

    Nem, meg mindig nem lesz kutya. En nem birnam...o egesz nap suliban van, NEKEM lenne nem neki.:)

    Olvastam a macsek ugyedet! Szoritok hogy jol menjen minden....nehez tema ez is...total sajnalom Fuzzyt benn, jobb lenne neki, nektek. Ugyanakkor en is nehezen viselem hogy a szomszed macsek idejar...mondjuk egy apartmannal mas, nem piszkitanak a mas teraszara gondolom, de nekunk sajna a homokba igen...ezert nagyon figyelni kell hogy zarjuk.

    előzmény:
    -Tiffin- (24039)
    2009-08-27  04:04
  13. 2009. augusztus 27. 04:0424039.

    Sziasztok!

     

    Bea, erdekes lesz a melod! Tanithatsz ugy is, hogy akcentusod van? En pl. ESL-t csak anyanyelvi tanartol tanulnek...mivel nyelvi spec. osztalyra jartam, lattam a kulonbseget az amerikai rektorok es a magyar angoltanarnonk kozt...szerintem nagyon-nagyon jol kell tudni az idegen nyelvet ahhoz, hogy 2. nyelvkent lehessen tanitani.

    Rahel bevezetojen jot nevettem. Es megengeded neki a kutyat? ;)

     

    Druszam, drukkolok ezerrel! En is elfogadnam hetfon az ajanlatot, kicsit hulyen jon ki, ha rogton felmondanal, de ha elmondod az indokokat, szerintem mindenki megerti...no meg ok is varattak 2 honapon at.

     

    Timi, jo, hogy irtal, szerintem ne szegyelld, hogy most nyaron a csalade voltal. Szegeny apud. Az en anyumnak is volt szo hosszabbitasrol, de csak szept. vegeig maradna, ugy nem erne meg...o 15-ig marad. Gracie biztos ugyes lesz a KG-ben, remelem, lesz busza.

     

    ZSU, tenyleg el vagy havazva Kaliforniaban, haha. :D Orulok, hogy alakul az ugyetek es hogy jo helyen laktok. Sami biztos belerazodik a dolgokba es Leila is gyujt baratnoket majd.

     

    Babocas, mi ez a felszolito mod? Csak tudom, mit csinalok 32 evesen...amugy a 6. honapig csak anyatejet gondoltam en is, de mivel Pandi csaladjaban nyuzsognek az orvosok, kivancsi voltam, mert a mai napig is van nezet, amely szerint mar a 4. honaptol lehet kezdeni.

     

    Amugy a hozzataplalos tippeket mindenkinek koszonom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. augusztus 27. 02:5424038.

    Gratula!

    Imazom hogy osszejojjon a OSU! Szandinak lassan aktualis is lesz!

    Ferjednek volt a nyaron munka?

     

     

    Rahel mai beszolasa:

    Tudjatok nagyon szeretne kutyat. Ma hatarozottan elemallt, hatha ma sikerul meggyoznie es azt mondta:

    Anya! Nagyon szeretnek venni egy kutyat! Ugye milyen jo hogy nem lovat akarok?:)))

    előzmény:
    M@mi (24034)
    2009-08-26  16:22
  15. 2009. augusztus 27. 02:5224037.

    Vegre vegre vegre! De jo hogy iratal!

    Jol hangzik a nyar, remelem apud hamar rendbejon!

    Olyan jo hogy igy szereted a munkad! Akarhogy is tapasztalattal mar konnyebb lesz barhova bekerulnod. Pl a titkarno a templomban volt part time ban, aztan megpalyazott egy middle schoolban egy adminisztracios allast es tok jo fizuval es benefittel fel is vettek. A nyara egy resze pedig szabad!

    Az elektromos auto nalunk is nagy slager, most is toltesen van.

    Mi is atalltunk a korai lefekvesre, fel 7 vacsi, 7 furdes, 8 alvas....bar az teny hogy meg mindig dumalnak. Olikam meg kidolt mint egy liszteszsak, ma nem aludt delutan, iszonyat elfaradt.:)

     

    Zsu, tok jo hogy alakul a szoba, jol erzed magad ott! Nagyon keveset latjatok Samet! Wow....en is keveset lattam most Cs t igaz ennel azert joval tobbet! megis erzem hogy nekunk se jo, a gyerekeknek plane....ahh...nem konnyu....meddig van ez igy nalatok?

     

    Tiffin, nekem R semmit nem fogadott el ami pepes volt. Tapszert kapott amikor keves volt a tej, 2 honapig, aztan mar tejet. Olika meg imadta a pepeset, sot meg a babaetelt is megette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24030)
    2009-08-26  06:19
  16. 2009. augusztus 27. 02:4624036.

    De cuki!

    Eddig nekem nagyon apukajara hasonlitott, de ezeken a kepeken mar teged is latlak benne.:)

    A teachers license: en athozzam az egesz leckekonyvet, forditas, credit atszamolas stb...ezzel meglett a papir a BA of Education rol. Bekuldtem Columbusba az illetekes helyre biralatra, amire azt a valaszt kaptam hogy elfogadjak, csinaljam meg meg a ket vizsgat, s akkor a license is megvan, a gyakorlattol fugg hogy hany evre adjak. Ez jo hir, egyetlen creditet sem kell vennem. Erdemes olyan helyre kuldeni ami partatlan, pl semmikeppen nem egyetemmel biraltatni, mert ok bizony alul szamoljak a crediteket hogy naluk is be kelljen fejezned. Az international officok nagyon kepzettek erre.

    Tanitani 0-8 eves korig tudnek, vagyis 3. grade ig. Ezt jo lenne januarbanmegcsinalni. Ugyanis ha "education field" en maradok, akkor GRE nelkul mehetek masterre. Pl gondolkodom a tesol programon. Teaching eng as a 2.lg. De ezen belul is mas programba kerul akinek van licence es az akinek nincs.

    Csak a gond az hogy ez a vizsga csak januarban lehet meg, felkeszito program kulon nincs ra, ugyhogy maganuton kell keszulni, viszont a tesolra osszel lejar a jelentkezesi ido, amikor meg nincs license...na mindegy...meg ugyis kernek elotte mast is, pl angol es computer orakat, ezt most megcsinalom, az angolt kivaltom egy vizsgaval majd. Ma volt a 2. oram.:)

    Hol tanithatok vele. Barhol, legtobb maganiskola, Montessori, Goddard, Kindercare, stb..nem keri a licenset, naluk mar most is lehet...epp keres is a helyi Montessori meg ovonot. De en szeretnek allami iskolaban elhelyezkedni, nagyobbakat tanitani, illetve arra elokeszulni, mert nem sokat lattam az itteni rendszerbol. De bejarnek hospitalni elotte egy fel evet. Ha maganba megyek kevesebb a fizetes, a public schoolokban 5-15 ezerrel tobb, illetve ott minden allami benefit megillet, ami nem mindegy. Mastersel meg high schoolokban lehet mar, talan college ban is, legalabbis a ESL t igen, ha jol tudom.

    Meddig marad anyosod? Jon utana anyud vissza?

    Ketnyelvuseg....en mar nem aggodom ezen annyit, mig kisebbek voltak tobbet gondolkoztam rajta. De latom magunkon is es a kornyezetemen is, legyen magyar az apuka vagy amerikai, hogy ahol megtanitjak a gyereket az tud, ahol meg nem az nem. Ha nem valtogatja a nyelvet az aki meg akarja tanitani, akkor a gyerek megtanulja hogy hozza csak ugy beszeljen. Total a szulon mulik.

     

    előzmény:
    pang_a_pitty (24018)
    2009-08-25  14:57
  17. 2009. augusztus 26. 18:1224035.

    Fogadd el az allast hetfon es ha bejonne a masodik (jobb), akkor mondjal fel. Igy nem esel a ket szek koze. Gratulalok!

    (A jo hirek csostul jonnek.)

    előzmény:
    M@mi (24034)
    2009-08-26  16:22
  18. 2009. augusztus 26. 16:2224034.

    Sziasztok,

    Gyors bejelentkezes.Koszi,hogy aggodtatok.
    nehez par honap van mogottunk.Szuleimmel eltoltottunk nagyon szuper 3 hetet,a gyerekek sokat beszelnek magyarul.
    Kezdodik a suli a heten a lanyoknak,Andrisnak jovo heten.Nagyon izgatott ,hogy a nagy suliba, a nagy busszal fog menni.
    Vegre hosszu ket honap  es hosszu interjuk utan felajanlottak az allast a korhazban.Allomallas: 32 oras munkahet,ami full time-nak szamit itt Ohioban,igy teljes benefitet kapnek.

    DE>>>>>

    Az Ohio State University Medical Center is behivott interjura,a masodik csutortokon lesz. Ezzel az allassal meg jobb benefitet kapnank es teljesen ingyen vehetnek orakat az orszag egyik legjobb egyetemen,a gyerekeink pedig 50% kedvezmenyt kapnanak a tandijbol.
    Szoval; most ezt szeretnem nagyon-nagyon.El sem hiszem,hogy egy ilyen lehetoseg kinyilott szamunkra.Tudjatok hanyszor voltam az OSU-n es csak setaltam es titokban arra gondoltam,hogy az en gyerekeimnek eselye sem lesz,hogy itt tanuljanak?
    Szoval nem alszom egy hete,miota tudom,hogy behivtak masodik interjura,a pharmacy manager-rel fogok talalkozni.
     Az elso munkahelyen hetfoig adtak idot,hogy valaszoljak. A kerdes,hogy itt az egyetemen fognak-e adddig valaszt adni es nem akarok ket szek kozze esni.
    Roviden ennyi most.olvasgatlak benneteket.

    Puszi !~

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 26. 15:5624033.
    Aki jár kozmetikushoz:  Minden kozmetikus kiszedi a white head-eket? Vegy ez minden kozmetikusnál más?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 26. 15:3624032.

    Az én 1 évesem, 6 hnapos kora óta eszik pépes kajákat.

    Ha megérez nagyobb kajadarabokat ezekben az üveges babakajákban, akkor neki is öklendezni kell.

     

    Persze ha virsli vagy csokidarabot teszek a szájába, abból nem csinál ügyet

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. augusztus 26. 06:2824031.

    G is hasonlo jatszoszonyege volt (csak akkoriban meg ennyire nem volt flancos kinezete) es o meg mindig jatszik az alaguttal!!!! Igaz most mar nem fer be, a babainak nagyon prima jatszohazat csinal belole:D

     

    A masik nagyon jo befektetesunk jatekben, a 2 eves koraban vasarolt elemes barbie jeep. Akkor szivtam a fogam az ara miatt, de mara belattam, hogy megerte az arat. Most is imad vele a kertben vezetni es profi modon kormanyoz-tolat es manuverezik. Azt hiszem 18 evesen mar nem sok mindenre kell majd megtanitani az itteni automata kocsik mellett.:)

    Ha ezt kinovi (jovore mar lehet nem fer el benne), mar most kiadta parancsba a parancsnok(Gracie), hogy vegyunk neki egy nagyobbat:)

     

    Hozzaetetes: G 4 honapos koraban probalt eloszor pepeset, utalta. Egeszen 7 honapos koraig nem igazan komalta a pepes dolgokat (oklendezett mindentol, ami nem teljesen folyekony volt), inkabb tapszert ivott, ha volt valasztasi lehetoseg. Aztan szepen atallt. Minden gyerek mas, probalkozni lehet, aztan majd a baba eldonti neki mikor kell az uj iz.

    előzmény:
    -Tiffin- (24023)
    2009-08-25  15:23
  22. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. augusztus 26. 06:1924030.

    sziasztok,

     

    jottem en is am mar...tudom szegyelhetem magam, de az elmult 2 honapban meg olvasni sem nagyon olvastam a forumot.

     

    Olyan sokminden tortent, azt sem tudom hol kezdjem.

     

    Szoval Apu elment haza, ra 2 napra elesett a kadban es eltorte a csuklojat meg osszeesett a tudeje(amit csak ra 2 napra vettek eszre, mikor mar alig kapott levegot). Benn volt a korhazban 1 hetet, egy csovet nyomtak a tudejebe es engedtek le a felgyult folyadekot. Meg megmutottek a csuklojat is, mert mutet nelkul nem gyogyult volna meg. Most mar otthon van, gipszben van a keze 6 hetog, majd szeptember vegen veszik le neki. De jol van mar hala egnek!

     

    Anyu itt maradt, mert maceras lett volna valakit talalni Graciere vigyazni hirtelen, pplusz eleg sokba kerult volna a jegye atiratasa es Apu is azt mondta, hogy varja mar meg a szeptembert.

     

    G kozben 5 eves lett, voltunk orvosnal is az eves felmeresen. Minden rendben van vele:) Mar nagyon varja az iskola kezdest, de valahogy nem is akarja, mert tudja akkor megy haza a Mama.

    A helyti school board mar meghulyit amugy. 2 hete kaptunk egy levelet, hogy ezentul nem lesz nekik iskolabusz, mert ahova jar az nem a home school-ja es sporolnak a koltsegvetessel. De ha a szulok valalljak a fuvarozast, akkor maradhat ott, ha nem akkor atteszik abba az iskolaba aminek a korzetebe tartoznank eleve. Joseval nem sokat gondolkoztunk, megbeszeltunk hogy majd megoldjuk a fuvarozast, ugyis utban van nekem az iskola munkaba es hazamenet. Erre ma jon egy ujabb level, leirva, hogy mikor es hol veszi fel melyik busz majd G-t iskolaba. Holnap fel kell hivjam oket, hogy akkor most mi van??? Amugy meg nem tudom ki lesz az ovonoje, meg azt nem adtak tudtunkra. Remelem a heten kiderul azert...

     

    Hetvegen ha minden igaz es jo ido lesz(ertsd nem esik), akkor elmegyunk fel Jersey City-be es onnan komppal elmegyunk megnezni az Ellis es Liberty island-et a szabadsagszoborral.

    Ez lesz az utolso kirandulasunk Anyuval, mert 9-en megy haza o is mar!:(

     

    Mig Apu itt volt, voltunk DC-ben meg a kornyeken sok helyen, de legtobbet strandolni a meleg miatt. Jo barnak is lettunk iden is.

     

    Munkammal minden OK, most is szeretek bejarni meg mindig,a zt sem bannam, ha netan a part-timebol foallas lenne majd valamikor. Fonokommel jol kijovok, mostanra osszecsiszlodtunk, es ugy veszem eszre neki sincsen panasza ram.

     

     

    Agi, Miri baba nagyon edes, mindig megcsodalom a kepeken!

     

    Andi, Artur is hatalmas mar, nagyon cuki!!!!

    Zsu, veled beszeltem nemreg, remelem minden okes veletek!

     

    M-Agi, mi van az allassal, amit a FB-on olvastam? Annyiszor szoritottam az interjuk elott!

     

    Anita, olvasom te is kaptal rendes allast! Gratulalok, tok jo!

     

    Babocas, a ketnyelvuseg nagyon erdekes tema, majd elolvasom a cikket amit bemasoltal. Aron edes lehet, ahogy gondolkodik es megakad. G is most mar mond eleg sokmindent, de nem ragoz, vagy ha igen tutira nem jol:D Vagy ugy szavakat talal ki es azokat nem ragozza:) Pl. ha megijed akkor azt szokta mondani ujabban, hogy" megfelsz" nem azt hogy megijedtem:) Ossze kellene irnom, amiket mond, mert van 1-2 poenos dolog es szinte biztosra veszem, hogy amint Anyu elmegy, nem fogja mondani nekem ezeket.:(

     

    Na megyek, mert rohadt keso van, aztan holnap majd nem akarodzok felkelni...

     

    Igerem jovok ismet surubben, most mar G is vissza all majd a normalis idoben lefekveshez, mert miota itt van Anyu es nyariszunet van, rendszeresen 10 utan fekszik le. De a hetvegetol edzem a fel 9-es fekvesre megint, hagy szokjon hozza meg ovikezdes elott...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 26. 01:2524029.

    Koszi szepen Zsu!

     

    Az nagyon szupi, ha egy osztalyba jarnak az unokatesok. Legalabb tamaszkodhatnak egymasra. 

     

    Nem irigyellek az atmeneti allapotert, de ugy tunik szepen alakul minden.

    előzmény:
    ZSU75 (24028)
    2009-08-25  21:44
  24. 2009. augusztus 25. 21:4424028.

    Sziasztok!

     

    Gyors valasz Babocasnak: Pump it Up-ba normal esetbn nem lehet kajat vinni, illetve annak lehet aki a bulit szervezi. Nem tudom mit szeretnel vinni, de ha valami tortat vagy ilyesmit akkor ha leszervezed a kislany anyukajaval akkor szerintem lehet.

     

    Mi megvagyunk, meg nem rendezkedtunk be, lassan keszulnek csak a szobak, mert minden ferfi dolgozik :). Samert sajnos nagyon ritkan latjuk, hetente kb. egy napot, azt vegigdolgozza itt, a garazsbol alakitott szoba mar majdnem kesz van, fal felhuzva, lefestve minden, padlo lerakva, AC megveve, de meg nincs berakva. Ha ez meglesz akkor berendezkedhetunk normalisan.

     

    Gyerekeknek megvolt az elso het suli, Leilanak kicsit nehezebben megy a beilleszkedes, mert o szegyenlos tipus, Amira kis talpraesett, mar egy csomo baratja van, Sami meg szereti a sulit, de utalja a hazit :). Nincs meg kezugyessege, nehezen megy az iras, rajzolas. De alakul amugy, egy het alatt mar nagyon sokat fejlodott. Unokatesojaval, Dominic-kel egy osztalyba jarnak!

     

    Sogornommel nagyon jol kijovunk, szoval jo itt lakni.

     

    Puszi, most rohanok, ezer dolgom van, azert nem jovok mostanaban.

     

     

    előzmény:
    babocas (24021)
    2009-08-25  15:10
  25. 2009. augusztus 25. 21:3924027.

    A wikirol levettem par linket a ketnyelvusegrol:

    http://www.ericdigests.org/1999-3/ten.htm

    http://www.ericdigests.org/1997-3/bilingual.html

    http://w ww.ericdigests.org/2000-3/global.htm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top