Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Usa-beli magyar anyukák

Torolt_felhasznalo_970986
Torolt_felhasznalo_970986
Létrehozva: 2006. február 8. 03:53

Úgy gondoltam nyitok egy topikot, ahol mi, az USA-ban élő magyar származásu anyukák megbeszélhetjük napi gondjainkat, örömeinket és úgy általában mindent.

  1. 2009. szeptember 2. 07:0224076.

    Ma is voltam futni. Szinte minden alkalommal talalkozom egy amerikai csajszival. Szuper vekony, gynyoru no, aki egyedul kutyat setaltat. Mindig biccentunk egymasnak, vagy mosolygunk. A legtobb futo mindig tesz valami kedves gesztust a masiknak, biccent, mosolyog, koszon stb. Ez a csak setal, a kutyajaval. Masodik alkalommal, amikor talalkoztam vele, ram nezett, de eltakarta az egyik kezevel a szemeit. Harmadig alkalommal is talalkoztam vele, aztan ugyanigy eltakarta a fel tenyerevel a fel arcat es a a szemeit.

     

    Jo frusztralt nep ez az egyedul elo, szingli amerikai nep. TV-bol tanuljak a tarsas kapcsolatokat, aztan pszichologusnak ontik ki a lelkuket, ahelyett, hogy barataik lennenek es emberekkel erintkeznenek. Komolyan mondom, egesz sok kreppant embert latni az utcan.

     

    Aztan van egy masik csajszi, amugy szeparcu, de picit hizekony, mint en. Ugyanott lakik, lattam, amikor elkezdett futni, de meg nem bir annyit es olyan hosszan, mint en. Latom, hogy messzirol mereget, de amikor elfutunk egymas mellett, akkor nem bir ram nezni, illetve a szemembe nezni. Multkor lattam gyalogolni (ami tok normalis dolog), de mihelyst odaertem hozza, akkor ujbol futni kezdett. Na, furcsa. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_617750
    Torolt_felhasznalo_617750
    2009. szeptember 1. 17:3224075.
    Sziasztok!
    Vagyok ám én is, most, hogy már visszajöttünk. Olvasgattalak benneteket vakáció alatt is, de nem volt időm írni, sajnos.
    Nos, hol is kezdjem? Jó volt hallani az elveszett báránykákról, Timi, Bea és Adrienn, örülök hogy írtatok. Timi, sajnálom az apudat, remélem hamar felépül, csonttörés nem egy kellemes dolog. Adrienn, biztos hamar belerázódtok majd, klassz, hogy eddig zökkenőmentesen ment a dolog, a német meg majd menni fog idővel. Igen van kismama, a Diabka, aki október elejére van kiírva.
      Zsuzsi, P-Andi jó volt megint látni képeket Alex-ről és Atrúr-ról. Ami azt illeti Stella is elég hosszú, már ő is csak a hat hónapos ruhákba fér bele a hosszúsága miatt, amúgy meg úszik bennük. Nemsokára  neki is csak a 6-9 hós ruhák lesznek jók. Vakáció alatt jól bevásároltam a Carter's Outletben és hazaküldettem velük, hogy ne kelljen nekünk cipelni.

    Mielőtt elmentünk találkoztunk L-Andival és a gyerkőcökkel itt SF-ben, meg egy pillanatra a férjét is megismerhettem. Nagyon jól éreztük magunkat, mind a három lány jól viselkedett, mi meg jól kibeszélgettük magunkat. Az Andi lányai tüneményesek, élénk, kedves gyerekek.  Aztán Michigen-ben Anitával is sikerült összehozni egy talit, neki az egész családja otthon volt, és Steve is tudott velünk eljönni. Nagyon jó volt velük is megismerkedni személyesen. Miki is nagyon aranyos, mosolygós, beszédes kisfiú.  Anita, hogy megy az új munka? Gondolom el vagy havazva, nem nagyon írtál mostanában...

    Stella nagyon jól bírta a repülést, és csak kicsit volt gond az időeltolódás. Jó volt látni a dédiket és a nagyszülőket, meg az uncsitesókat, nagynéniket, és nagybácsikat.
    Missouri nagyon tetszett, Branson-ban nem lehet unatkozni. Láttunk egy műsort a Cat's Pajamas koncertjét, meg voltunk Silver Dollar City-ben is, ott is több műsort megnéztünk. Meg felültünk  hintára, hullámvasútra is.

    http://www.vocalmeow.com/bios.php

    http://www.si lverdollarcity.com/


    Amint Steve befejezi a weboldalt a képekkel belinkelem ide is, hogy megnézhessétek merre jártunk.

    Nekem szombaton reggel kellett volna visszamennem dolgozni, de csak vasárnap tudtam, mert amint kiderült elszúrták a beosztásom, és valahogy az éjszakai műszakra kerültem.
    Na persze nem kellett éjszaka dolgoznom, de így egy nap munka kiesett. Amúgy jól ment az elmúlt két nap, Steve jól bírta itthol Stellával, én meg kezdek visszarázódni a munkába, majdnem olyan, mintha el sem mentem volna, csak még több papírmunka van, és ha lehet még nehezebb beteg populáció. Viszont nagyon downtime van, a 43 ágyból csak 15 van megtöltve, most örülök, hogy már több, mint két éve ott dolgozom, mert így garantált a műszakom. Az újonnan felvett nővéreket egyfolytában lemondják, minden nap 2-3 embert is. Sajnos elment az egyik legelfoglaltabb sebészünk ezért nincs annyi beteg.
    Na, most ennyi, ha lesz link majd berakom, puszi nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 1. 13:5724074.

    Sziasztok, igy majdnem ket honap utan vegre irok egy kicsit en is. Olvasni egyaltalan nem olvastam miota eljottunk Tucsonbol, igy aztan nem nagyon tudom kivel mi van. Remelem mindenki jol van. Van uj kismama?

     

    Nekunk eddig minden egesz jol alakult itt is es Mo-on is elotte.Otthon nagyon jol ereztek a gyerekek magukat, mi kozben eljottunk No-ba es kivettunk egy hazat es vettunk bele a gyerekeknek butorokat. A gyerekek 4 napot a nagymamanal voltak egyedul,ilyen meg sosem volt es egesz jol birtak.

    Z. aug. 2-tol itt van mi a gyerekekkel csak 15-en jottunk. Nekem 18-an mar ekzdodott a suli, ami egesz jo, de ezt a rendszert meg tanulnom kell. ez a fel allas most tokeletesen eleg. A fiuk tegnap mentek eloszor oviban es szerencsere jol ereztek magukat. Nemetul meg nem tudunk de meg kell tanulni mert azert sokkal konnyebb lenne ugy.   

    Hat most hirtelen ennyi, meg keszulnom kell holnapra.

    Most mar megprobalok tobbet olvasni, irni.

     

    Adrienn

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 1. 12:5924073.
    Mami, SIKERÜLNIE KELL az állásnak, nagyon-nagyon imádkozom érte! Most meg megyek óratervet írni... :))) semmire sincs időm, de hát előfordul ez, ha az ember megkapja az álommunkát :)
    előzmény:
    M@mi (24034)
    2009-08-26  16:22
  5. 2009. augusztus 31. 22:4424072.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 31. 06:5424071.

    Ma olyan jot mosolyogtam a ferjemen. Aronnak a kiuteses napjan vettunk  egy szines xylofont/zongorat (nem tiszta meg most sem szamomra, hogy micsoda, mert van uto hozza, de le is lehet nyomni a billantyut), ami egybe van epitve egy konyvvel, amelyben benne van a kotta, es a hangjegyek a billentyuk szinenek megfeloen jelzettek.

    Mondja, a ferjem, hogy nezzek mar a gyerekre, mert dallamokat jatszik. 

    Ugye 3.5 eves. 

    Erre nezem, tenyleg szepen lejatszotta a dallamot, es lattam jol kovette a felvillano fenyeket, mikor melyik billentyut kell megnyomnia. A ferjem meg ezt nem vette eszre.

    Mar azt hitte, hogy a gyerek hallas alapjan tanulta meg a dallamot...hogy mit fogunk kezdeni egy ekkora zsenivel, hogy mi meg kottat sem tudunk olvasni stb. Olyan jot rohogtem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 31. 04:0124070.

    Remelem jol vannak. Gondolok rajuk.

     

    Zsu ha tudsz jelentkezz be hogy mi van veletek!

     

    Zsu 

    előzmény:
    babocas (24069)
    2009-08-31  03:46
  8. 2009. augusztus 31. 03:4624069.

    Zsu75-ektol nem messze bazi nagy tuz van.

    http://cbs2.com/firewatch#socal_fires

    (terkepre lehet raklikkelni, es kizoom-molni (kerultem a felszolito modot...))

     

    Zsuzsieknal nincs evakualas, ahogy lattam, foleg az erdos reszek egnek. 

    Ok szerintem biztonsagban vannak, bar nagy fust lehet arrafele, mert elert hozzank is (igaz, hozzank ellenkezo iranyba kell fujni).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 31. 02:4324068.
    előzmény:
    clifford (24065)
    2009-08-30  20:59
  10. 2009. augusztus 31. 02:1124067.

    Az uvegeket mosd el mosogatogepben a legforrobb fokozaton, es utana allitsd oket szajjal lefele a pultra valahova egy tiszta konyharuhara. Igy kibirjak par napig. A tetoket pedig elmosod, es felhasznalaskor forrasban levo vizben sterilizalod. Onnan teszed oket a lekvaros uvegekre es utana egybol a gyuruket, majd ha megtelt mind akkor forrasban levo vizbe teszed. A gyuruket csak lazan tekerd ra, mert felesleges levego fog beloluk tavozni. Egyebkent hasznaltal mar itteni befozouvegeket? Ha nem vagy veluk tisztaban akkor a neten biztos megtalalod a kerr vagy ball weboldalan.

     

     

    a lekvart pedig a pectines doboz alapjan csinald meg minimalis cukorral Ami nekem itthon van az a Ball markaju Fruit jell, No sugar needed pectin.

     

    Ebben benne van az oszibarack lekvar receptje. Elso oldal legalso (nalam)

    4lbs peach - Peel and pit fruit. Coarsely crush. -  5 cups crushed peaches 1 cup water or unsweetened fruit juice, 1 package pectin

    Aztan benne van hogy mit hogyan kell fozni a leirasban, mikor adod a pectint hozza, es hogyan kell leszedni a habot. HA tul darabos es simabbra szeretned akkor beleallithatod a botmixert es leturmixolod, aztan mehet bele a cukor es  a pectin. 

     

    Lehet en is fogok csinalni oszibarack lekvart, most megkivantam hogy irok rola. Szerdan jon ket 20lbs doboz oszibarack washingtonbol, abbol az egyik a mienk. De mar ket dobozzal megettunk az elmult honapban. 

     

    Ha hirtelen nem tudod feldolgozni a barackot, akkor tedd az alagsorba egy olyan helyre ahol a leghidegebb van. Nalunk van lent egy furdoszoba ami csempezve van, megfeleloen nyirkos es nincs ablaka. Ott tarolom a telre megvett krumplit es a 25 kilo hagymat is. Az oszibarack is jol kihuzta ott majdnem harom hetig. Meg ott taroljuk a sort is amikor csinaljuk.  

     

    Ja ha nincs ottthon. Vegyel uvegkiszedo 'csipeszt' es nagyszaju tolcsert. Nagyon megkonnyiti a dolgot. A valmartban kapsz a befottes uvegek kornyeken.  

    előzmény:
    clifford (24066)
    2009-08-30  21:01
  11. 2009. augusztus 30. 21:0124066.
    Nem, meg nincs! Holnap van az utolso nap hogy tudok menni barackert, halas lennek ha elkuldnel egy konnyebbet. Nem probaltad esetleg te ki valamenyiket?
    Az uveget mosogatogepben kimosom majd hozza, es a cel csak annyi hogy elalljon es ne legyen nagyon edes...de gondolom azt ugyis en szabayozom. Minel kevesebb mesterseges dolgot akarok beletenni. Koszi!!!
    előzmény:
    zsuzsi1975 (24064)
    2009-08-30  05:28
  12. 2009. augusztus 30. 20:5924065.

    Nem kell magyarazkodnod! Utana epp gondoltam is ra, hogy hm eleg haraposnak tunhettem, pedig csak faradt voltam...nekem nem fura az eladas, itt tenyleg gyakoribb es eszembe sem jutott az otthoni templomokra gondolni, amik tenyleg nem vandorolnak kezrol kezre, mert az en fejem az itteni rendszerre van raallva.

     

    Updike maga is lelkesz?

    A Nobel dij egy dolog, az altalanos erkolcsi dolgok is, de konyvet arrol lenne jo irni, amit maga el meg az ember...itelni, itelkezni, megmondani a velemenyt kivulrol ....mindig mas...

     

    Ma nem mentunk safari parkba, nemcsak esik de hiiiiiiiideg van, kepzeljetek a legalacsonyabb ma 57F ...hihetetlen, augusztus utolso napja, de megiscsak augusztus!

    Tegnap nagyon jo volt a tonal, valami tizkor jottunk haza, Olikam birta a legjobban, vegig dumalt meg hazafele is. MA sokaig voltunk templomba, sok dolog van ott is, erdekes nekem is.:)

    Egy oraja meg hivtak baratok hogy kinn bogracsoznak, ugorjunk at, ha nem mentunk saraizni, ugyhogy atmegyunk most oda.:)

    előzmény:
    babocas (24060)
    2009-08-29  05:35
  13. 2009. augusztus 30. 05:2824064.

    Bea,

    Sikerult befozni az oszibarackot lekvarnak?

    Bocs de eddig szinte meg itthon is alig voltam. Az evi nagy State Fair volt es eleg sok idomet elvette sokminden mas mellett.

     

    Ha meg mindig kell akkor beszkenneltetem a Freddel  a magyar szakacskonyvembol a recepteket es elkuldom emailben.

    Vagy pedig ha veszel befozo pectint (foleg a no sugar fajtat) akkor abban van valamilyen recept. A "no sugar" azert jobb mert ha akarsz teszel bele cukrot  ha akarsz egyatalan nem, (esetleg mucukorral is csinalhatod de ezt egyatalan nem javaslom). A pectintol besurusodik jobban mintha csak a magyar felet fozned a cukorral fel. Mikor megveszed a boltban a pectint bontsd ki hogy lassad a receptben az az egy csomag pectin mennyi oszibarackhoz eleg. altalaban 6-8 cup, tehat erdemes egyszerre 5-10 csomaggal beszerezni, es egy rakas cukrot is. Abban reszletesen le van irva hogyan kell elokesziteni az uvegeket es megfozni a lekvart.

     

    De mondom ha inkabb a magyar recepteimre vagy kivancsi akkor beszkennelem neked a szakacskonyvbol. Talan jobb ha egy emillel megdobsz ebben az esetben. 

     

    Zsu 

    előzmény:
    clifford (24059)
    2009-08-29  03:23
  14. 2009. augusztus 29. 16:3024063.

    Nalunk elegge meleg van. Par hete esett eso utaljara, akkor kisse megnedvesitette az aszfaltot.

    Ismerosom El Centro-ban lakik, ott 47 fok van. Nalunk csak 32-34 fok.

     

    Orulok, hogy szepen gyogyul Apukad. Csuszasgatlo kell a kadba, vagy a zuhanytalcaba. Apukam is mar elcsuszott a zuhanyban, mindjart vettek is valami gumiszonyeget.

     

    Mi a magyar gyerekekkel talalkozunk. Nalunk is beindul a magyar iskola. Eddig havonta voltak a foglalkozasok. Most szetvalasztottak a magyarul nem vagy alig tudo, illetve jol beszelo gyerekeket. Volt is belole vita, de remelem megoldodik. 

    Delutan szulinapi party-ra megyunk, a pump it up-ba. 

    Holnap nem tudom hova megyunk. El kellene menni a Huntigton garden-be, LA-be. De lehet Sea World lesz belole. 

     

    Ismeroseink voltak a Disney parkban. 11 orat voltak ott, abbol 5 orat alltak sorba (!). Azt mondtak, hogy inkabb Orlandoba kell menni a Disney World-be. Allitolag halaadas es karacsony kozott kell menni, mert akkor kevesebben vannak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24061)
    2009-08-29  14:01
  15. 2009. augusztus 29. 16:2024062.

    Nalunk elegge meleg van. Par hete esett eso utaljara, akkor kisse megnedvesitette az aszfaltot.

    Ismerosom El Centro-ban lakik, ott 47 fok van. Nalunk csak 32-34 fok.

     

    Orulok, hogy szepen gyogyul Apukad. Csuszasgatlo kell a kadba, vagy a zuhanytalcaba. Apukam is mar elcsuszott a zuhanyban, mindjart vettek is valami gumiszonyeget.

     

    Mi a magyar gyerekekkel talalkozunk. Nalunk is beindul a magyar iskola. Eddig havonta voltak a foglalkozasok. Most szetvalasztottak a magyarul nem vagy alig tudo, illetve jol beszelo gyerekeket. Volt is belole vita, de remelem megoldodik. 

    Delutan szulinapi party-ra megyunk, a pump it up-ba. 

    Holnap nem tudom hova megyunk. El kellene menni a Huntigton garden-be, LA-be. De lehet Sea World lesz belole. 

     

    Ismeroseink voltak a Disney parkban. 11 orat voltak ott, abbol 5 orat alltak sorba (!). Azt mondtak, hogy inkabb Orlandoba kell menni a Disney World-be. Allitolag halaadas es karacsony kozott kell menni, mert akkor kevesebben vannak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24061)
    2009-08-29  14:01
  16. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. augusztus 29. 14:0124061.

    Igen, konnyebbseg a busz meglete. Bar en mar teljesen beletorodtem abba is, hogy ezentul en viszem-hozom kocsival.

     

    Koszi kerdesed Apurol. Jol van hala egnek. A gipszet ratettek a kezere, allitolag nagyon szepen gyogyul a keze mar. Tudja a kezet is hasznalni a gipszel, igy legalabb nem szorul mindenben az ocsemre. Masfel het aztan Anyu is otthon lesz mar :) :(!

     

    Na megyek, kitalaljuk mi legyen ebedre aztan hogy hova menjuk el,ahol esoben is lehet maszkalni, mert tegnap ota folyamatosan esik kisebb-nagyobb intenzitassal. miert ne hetvegen legyen szar ido, mikor itthon vagyok?

    előzmény:
    babocas (24054)
    2009-08-28  23:04
  17. 2009. augusztus 29. 05:3524060.

    Az eladas tenye, ami furcsa. Az egeszet nem a szemelyedhez kotottem. Igy tiszta?

    (Imadom, hogy idonkent magyarazkodom kell...pl. nem felkialtojeles felszolito mod miatt stb.)

    Mint mondtam, ezen nem lepodom meg, mert templom epuletet is lattam mar arusitani. Csak magyar fejjel furcsa...de, ha amerikai lennek, akkor talan nem lenne furcsa.

    (Azt hittem inkabb Updike miatt kell magyarazkodnom...illetve az irasa miatt. De orulok, hogy nem kell. )

    előzmény:
    babocas (24058)
    2009-08-29  02:29
  18. 2009. augusztus 29. 03:2324059.

    Nem ertem mi a furcsa...es mi a kacsinto fejecske....eladtunk egy templom epuletet, egy hatalmas katedralist, mert nem kellett mar ekkora es mert kilaktak a kornyeket a rossz helyzetu feketek. Lovoldozes, lopas stb...nem akartak ott maradni mar.

    A kiralyi tobbes pedig annak szol, hogy nem egy ember tette, hanem a "mi gyulink". So, mi a furcsa?

     

    előzmény:
    babocas (24058)
    2009-08-29  02:29
  19. 2009. augusztus 29. 02:2924058.

    Clifford: Ez az "eladtuk a katedralist" nagyon furcsan hangzott. Bar lattam en mar templom epuletet is arusitani.

     

    Updike nagyon jo iro. Emlekeim szerint meg Nobel dijra is jeloltek, de nem kapta meg, es a kozelmultban meghalt.

    Ha azt irom, hogy tarsadalomkritika, akkor gondolhatod, hogy mirol irt. Parazna lelkeszrol. Azt hiszem reformatus az illeto, de a nyakam nem tennem ra.  Updike-ot meg magyarul is nehez olvasni, de nagyon jo. Goncz Arpad eleg sok irasat forditotta. A Majd ha fagy c.-ut, nem o forditotta, hozzateszem, sajnos, mert nagyon jo stilusa van.

    előzmény:
    clifford (24056)
    2009-08-29  00:36
  20. 2009. augusztus 29. 00:3924057.

    Igazad van, Joel nem igy eli meg...sot nagyon is kiegyensulyozott, ugy tunik egyenlore jol erzi magat a helyen. Az hogy noverke leuralja neha...nos a kicsi is leuralja mar neha, azt hiszem ez nemcsak ezen mulik.:)

     

    "Kis, romantikus"? :) Neeeem, egyaltalan nem illik ez ra...talan a belso kertreszere, ahol uldogelni szoktunk...es ahol allitolag azert nem nonek a viragok, mert a fak nem engedik...szerintem meg azert mert tok dudvas, es a gyom nem engedi noni....az is az o gondjuk lenne...

    A templom maga inkabb nagy es eleg elegans. Ugy tudom nincs Amerikaban meg egy magyar templom amit ujja epitettek volna. Mindegyik megtartotta a maga 100 valahany eves templomat. Mi eladtuk a katedralist es kb 12 eve ujat epitettek amerikai stilusban. Majd ha lesz kep hozok.

    előzmény:
    -Tiffin- (24051)
    2009-08-28  20:30
  21. 2009. augusztus 29. 00:3624056.

    Igazad van, Joel nem igy eli meg...sot nagyon is kiegyensulyozott, ugy tunik egyenlore jol erzi magat a helyen. Az hogy noverke leuralja neha...nos a kicsi is leuralja mar neha, azt hiszem ez nemcsak ezen mulik.:)

     

    "Kis, romantikus"? :) Neeeem, egyaltalan nem illik ez ra...talan a belso kertreszere, ahol uldogelni szoktunk...es ahol allitolag azert nem nonek a viragok, mert a fak nem engedik...szerintem meg azert mert tok dudvas, es a gyom nem engedi noni....az is az o gondjuk lenne...

    A templom maga inkabb nagy es eleg elegans. Ugy tudom nincs Amerikaban meg egy magyar templom amit ujja epitettek volna. Mindegyik megtartotta a maga 100 valahany eves templomat. Mi eladtuk a katedralist es kb 12 eve ujat epitettek amerikai stilusban. Majd ha lesz kep hozok.

    előzmény:
    -Tiffin- (24051)
    2009-08-28  20:30
  22. 2009. augusztus 29. 00:2924055.

    Nem, reformatuseknal nincs ilyen. Vezetosegi tagok vannak ezen belul is 3 "megbizott" akiknek az epulettel es mas anyagi dolgokkal kapcsolatos feladataik vannak.

    Nem olvastam ezt a konyvet.

    előzmény:
    babocas (24053)
    2009-08-28  22:58
  23. 2009. augusztus 28. 23:0424054.

    Orulok, hogy van busz. Nektek konnyebbseg.

    Nem lep meg a kalvariad...4 ember-kulonbozo allitasok.

     

    Hogy van Apukad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970986 (24052)
    2009-08-28  22:42
  24. 2009. augusztus 28. 22:5824053.

    Clifford: ez az emberke, aki kivagatta a fakat, a sekrestyes lenne?

     

    Errol jut eszembe, hogy nagyon tetszett Updike, Majd ha fagy c. konyve.

    Csak ebbol a konybol van fogalmam az amerikai lelkipasztorkodasrol, vallasi eletrol.

    Tarsadalomkritikiat fogalmaz meg benne Updike. Rendkivul szarkaztikus is. Nem jo kepet fest egy prokatorrol, de nagyon mulatsagos volt. Na jo, csak eszembe jutott.

    előzmény:
    clifford (24050)
    2009-08-28  19:35
  25. Torolt_felhasznalo_970986
    Torolt_felhasznalo_970986
    2009. augusztus 28. 22:4224052.

    Babocas, Aron remelem teljesen meggyogyul hamarosan. Azert jo lenne tudni, hogy mire allergias, ha azert lett ilyen kiuteses szegenyke!

     

    Pandi, tenylge milyen ugyes ez a Bubu gyerek, ha mar 2 ejjelt ataludt. Remelem megtraja jo szokasat, sokat szamit az, hogy mennyit kelsz, foleg most hogy mar melozol megint.

    Tenyleg a lelked hogy birja a munkat es a gyerek nagyszulokre bizasat? Biztos irtal rola, de en akkor nem olvasgattam, most meg lusta vagyok visszanyalazni annyi sok hsz-t. Artur amugy imadnivaloan nez ki az uj kepeken, olyan edi kis feje van:)

     

    Agi, remelem megoldodik Fuzzy ugye...tenyleg eleg hulye emberek vannak a fold hatan. Mira a blog kepeken egyre szebb!!!! Annyira edes baba!

     

    MAgi, na mi van a munkaval es a masik interjuval? Hogy dontottel?

     

    Nalunk semmi kulonos, most az idojaras eppen elrontotta a hetvegi programot:( Esoben nem megyunk szabadsagszobrot nezni:(

    Tegnap nem dolgoztam, mert ma 8 orat huztam le, igy elmentunk Anyuval es Grcaievel a partra. Seaside Heights nevu parti varoskaba. Tok jo boradwalk van ott, gyerekeknek vidamparkkal stb. G nagyon elvezte, mert egy csomo dologra felult. Kozosen meg felultunk egy nagy orias kerekre is:)

    Igaz, hulyek voltunk, mert nem vittunk furdoruhat, mert azt mondtak felhos huvosebb ido lesz, igy nem furodtunk, pedig tok meleg volt egy db felno nelkul.

     

    Ovi...szerdan kiderult, hogy meg is lesz busz az ovbiba!!!! De csak ezt az egy buszt tartjak meg amivel G megy, nagyon nagy szerencsenk van! De hogy ez a school disctrict mennyire nem osszehangolt, mig ezt kideritettem kb. 4 kulonbozo emberrel beszeltem es mindegyik mast mondott:) Mire vegre valami fonokno hivott vissza es mondta, hogy igen megakartak szuntetni, de ezt valamiert nem tudtak, de ne nagyon reklamozzam, hogy ez a busz meg is csak lesz! Gondolom fosnak, hogy a tobbi szulo, aki netan kivette mar a gyereket ezert a bazis iskolajabaol es atiratatta mashova, most majd kiakadna. Bar elobb-utobb ugyis kiderult a school board benazasa... De en orulok, mert igy ugyanugy megy majd minden mint mult iskolaevben. Kedden megyek be delutan az iskolaba, talalkozni az uj ovonovel, meg megnezni az uj tantermet. G mar varja az iskolat de azt mondta egyik nap " I hope my new teacher won't be mean" :) Ki tudja mi megy a kis fejebe keresztul. Mar csak 1 het, aztan meglatjuk mean -e az uj ovono vagy nem?:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top