Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2013. február 21. 17:2946876.

      Vannak ilyen találkozások. Nagyon kedves tanárunk szintén tanítványát vette el a főiskolát. Házasságuk azonban rövid volt. A kedves és művelt úr hamar meghalt. 

      Elmesélek egy édes emlékemet. Elsős gimnazista voltam, és nagyon kedvelt a németnyelv tanárom. Aztán egyszer, amikor anyuval találkozott az utcán, beszélgettek, és mondta, kár, hogy nem vagyok idősebb, mert szívesen feleségül venne. 

      Volt még egy tanáros esetem, igaz, ő tanító volt és a város egyik népszerű zenésze.  Hogy, hogy nem, kinézett magának feleségnek, megismerkedett velem, ekkor már másodikos voltam. Szédítgetett, hogy vesz nekem egy kismotort, és azzal száguldozgathatok a városban, és hogy vesz nekem gitárt, megtanít zenélni. Rólam az ilyesmi lepergett, mert sem motorra, sem gitárra nem vágytam. Általában semmire sem vágytam, elégedett voltam egész életemben.  Aztán feljött hozzánk, talán 4-5 séta után, és szabályszerűen megkérte kezemet anyámtól. Anyám röviden és hatásosan kidobta. "Klárika leérettségizik két év múlva, és utána továbbtanul", lombozta le a helyi hírességet. Akkoriban a fiatalok még házasságban gondolkoztak.

      Igaz, két év múlva bizonyos foglalkozásra  vágyni kezdtem. Azt aztán megvalósítottam, tanulással, munkával.

    előzmény:
    szizsuzsóka (46869)
    2013-02-21  07:00
  2. 2013. február 21. 17:1346875.
      Évikém, ez bizony így van. És minden rossznak van tanulsága, ha más nem, az, hogy el tudtuk viselni, túléltük.   S hogy erre képesek voltunk, az máris jó érzést ad.
    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46870)
    2013-02-21  13:08
  3. 2013. február 21. 17:0746874.

      Azért akkora siker ritkán szokta érni az ember lányát, hogy nehezen feldolgozható! Én például minden sikeremet könnyű szívvel zsebre vághattam.

      A kellemetlen munka elutasításával kapcsolatban más a véleményem.  Úgy gondolom, kötelességünk törekedni önfenntartásunkra, akár azon áldozat árán is, hogy munkánkban nem leljük örömünket. Mert ha mi magunk nem tesszük, akkor másokkal tartatjuk el magunkat. Nekem ebben semmi tiszteletre méltó sincsen.

    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46871)
    2013-02-21  13:15
  4. 2013. február 21. 17:0046873.

       Magdikám, a láztalan betegség sokkal rosszabb a lázasnál. Vitamin, azaz narancs, citrom, és pihenés. Azt hiszem, ennyi a gyógymód. Talán Zsuzsa azért megtoldja valami hatékonyabbal.

      Gyógyulj meg mielőbb!

    előzmény:
    Kusza (46872)
    2013-02-21  13:23
  5. 2013. február 21. 13:2346872.
    Csak bejelentkezem, megyek vissza lefeküdni, nagyon elkapott a gépszíj. Ráz a hideg, fáj a fejem torkom, csak hőemelkedésem van, 37.5, de én nagyon ritkán lázasodom be.
    előzmény:
    klára13 (46865)
    2013-02-21  05:08
  6. 2013. február 21. 13:1546871.

    Ezt alá tudom támasztani, ha valamit nagyon akarunk, az sikerülni szokott.

    Viszont arra számítanunk kell, a sikert ugyanolyan nehéz feldolgozni, mint a kudarcot.

    Ilyenkor egy másik célt tűzök ki magam elé, és akkor azért kűzdök.

    Ti hogy vagytok ezzel?

    Lehet az kicsi cél, vagy nagyobb, nem mindíg számít.

    Azért becsülöm Csillát, mert nem vállalta el a  Tőle távol álló  munkát, és tovább kűzd. Ezért fog bejönni az álma.

     

    előzmény:
    klára13 (46862)
    2013-02-21  04:53
  7. 2013. február 21. 13:0846870.

    Az ember szokta mondani, a sok rossz után csak jó következhet. Rendszerint be is válik, ha az ember figyel erre.

    Szerinted? Igaz a mondás, vagy csak bebeszélem magamnak?

     

    előzmény:
    klára13 (46864)
    2013-02-21  04:57
  8. 2013. február 21. 07:0046869.

    Klárám ! Az a tanár egy fiatal irodalomtanár volt, akaik egymásba szerettek osztálytársammal. Érettségi után eljegyezte, majd összeházasodtak. Tavaly volt 50 éve.

    Mi voltunk az első osztálya és egyetlen osztály , melynek osztályfőnöke volt . 

     

    Én csak a 20. érettségi találkozóra mentem el, mert az 5. egybeesett az eljegyzésemmel .  Akkor már anyuka voltam, nagyobbik fiam , nagyon okos , csendes olvasó fiúcska volt. Rengeteget olvasott .Magától megtanulta a Huszt -ot .  Az iskolai irodalomtanításnak sikerült elérnie. hogy 3-4 éve vesz ismét kézbe könyvet . ( kivéve a szakirodalmat. Gimnáziumi irodalom tanárnője kudarcnak érte meg, hogy nem tudta megszerettetni egy ilyen aranyos tehetséges fiúval a verseket. Nem érti Adyt , elutasítja - mondta . Nagyon szomorú lennék , ha egy 18 éves gyerek át tudná érezni azt, amit Ady írt ( én nagyon szeretem ), mondtam

    Másik fiamnak sem volt szerencséje ,mert irodalomtanára személyiségzavaros nő volt. Annyira kiborított , hogy bejelentkeztem az iskola igazgatójánál. Bejött a tanárnő és az osztályfőnök. Mikor megbeszéltük ,  mi a problémám  , végül azt mondtam , hogy a tanárnőt kamaszok közé engedni ifjúság elleni bűntett  ! Hát a hatás elképesztő volt !Mire alapozom ? kérdezte az igazgató . Arra, hogy emberekkel dolgozom évente több mint tízezer emberrel kerülök kapcsolatba, de ilyen szorongást . tehetelen dühöt nem tudott senki kiváltani belőlem..Mit érezhet az a sok kiszolgáltatott nyomorult kis kamasz ott a padban .? 

    Visszaemlékeztem nem szigorú. de nagyon emberséges osztályfőnökömre . aki mindent megtett, hogy egy vers elolvasása után  az örömöt érjük át, melyet belőle kiváltott. Azóta is olvasó emberek vagyunk, akik lehet, hogy nem tudják azt a sok elméleti dolgot, amit belemagyaráznak , de szeretjük a könyveket!

    előzmény:
    klára13 (46865)
    2013-02-21  05:08
  9. 2013. február 21. 06:3746868.

    Az időskori hallucinációk gyakran előfordulnak. Csak az a aj, hogy ha fenyegetővé válnak , a beteg kárt tehet magában, vagy környezetében . Kis adag gyógyszerrel karbantarthatók! Lássa pszichiáter !!!!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (46865)
    2013-02-21  05:08
  10. 2013. február 21. 06:2946867.
    Sajnos az embereknek az nem jut azt eszébe, hogy nem kiabálni kell, hanem érthetően kell beszélni, jól artikulálni.  Még utódom is , ha azt mondom , hogy ismételje meg , mert nem értem amit mondott, elkezd kiabálni. Mondom neki, ne kiabáljon, mert nem azt mondtam , hogy nem hallom, hanem , hogy nem értem amit elhadart nekem.
    előzmény:
    Bbohar (46820)
    2013-02-19  18:25
  11. 2013. február 21. 05:2246866.

     Nagyon kellemes esténk volt, minden finom volt.

     Tegnap éjjel kezdődött egy furcsa jelenség. Kétszer megszólalt a riasztó, nem volt semmi baj, lemondtam a járőrt. És ma éjjel ismét felébresztett, és nemrég megint. És most arra lettem figyelmes, hogy a mozgásérzékelő lámpa világít, ami a lépcsőt figyeli, ahova nem látok oda. Elaludt, majd ismét kigyulladt. Miközben, ahova láttam, ott minden mozdulatlan volt. A lépcsőt nem látom.A járőrt ennek ellenére lemondtam, de kértem őket, hogy ha ismét megszólalna pirkadat ellőtt a riasztó akkor azonnal küldjék őket. Mert olyan érzés vett rajtam erőt, mintha valaki kísérletezne, hátha nem riasztottam be. Aztán kicsit kombináltam is, hogy néhány hete itt jártak kábelszerelők a nappalimban, láthatták, hogy fűtetlen, senki sem tartózkodik ott, én pedig elvonutam hátra, Bazsi volt velük. Szóval, mit lehet tudni... Ki kinek szállít információt. 

      Kellemetlen szituáció, bár nem vészes

      Alszom tovább.

      

       

  12. 2013. február 21. 05:0846865.

     Ki ez a tanár, aki kiérdemelt ennyi szeretetet és gondoskodást? Nagyszerű ember lehet, akibe, lám, tanítványa egy életre beleszeretett, és viszont.

     Nagyszerű gondolat az óra! Ő is felfedezte, mint mondtad, hogy ez az óra nem a tovaszálló időt méri, hanem, a pillanatot mutatja.

      Ma beszélgettünk valakiről, akinek kényszerképzetei vannak, nagyon beteg és idős ember, majmokat lát a ház előtti fán és éhes kutyát alatta. Mindenki igyekszik kijózanítani, ő pedig dühös, hogy mindenki vak. Mert számára az a valóság.

      Mi a helyes ilyenkor? Ha meghagyják téveszméi között, vagy ha igyekszenek rávezetni, hogy amit lát, az nincs? Én békén hagynám, higgye, amit hinnie kell. De azt mondják , ez helytelen lenne. Szélsőséges példát hoztak, hogy például ha meg akarná késelni a postást. De azt gondolom, lebeszélni arról sem lehetne, csak megakadályozni benne. Nagyon beteg. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (46858)
    2013-02-20  07:48
  13. 2013. február 21. 04:5746864.
       Örülők, hogy életed jól alakul, Évikém!
    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46860)
    2013-02-20  18:00
  14. 2013. február 21. 04:5546863.
      Csillu, a film nem a valóság! Még ha vannak is valóságos elemei, azért össességében mese az egész. Ahogy a tévé sem a valóság, nem szabad annak tekinteni.
    előzmény:
    Xillu (46861)
    2013-02-21  00:54
  15. 2013. február 21. 04:5346862.

     Nagyon aranyos a két cica. Mintha Zsófim Lili kutyusát és lányát, Pöllit látnám.

    Hihetetlenül mozgékony a kislány, anyja igyekszik fegyelmezni. 

      Csillu, biztosan örömödet lelnéd a könyvben, amit most olvasok, és arról szól, hogy el kell indulni és megvalósítani a saját élettörténetet. Az is benne volt, ami nagyon tetszik, hogy ha igazán nagy a vágy,akkor ég és föld és világmindenség összefog, hogy segítse teljesülni. Tiédre gondoltam, ezt olvasva. 

      

      

    előzmény:
    Xillu (46861)
    2013-02-21  00:54
  16. 2013. február 21. 00:5446861.

    Nos, örülök neki, hogy bekerültem, s még jobban remélem, hogy így egy cégnek megtetszik az önéletrajzom és kiokít a maszkmesteri szakmára!

    Na meg, hogy így akkor mindenkinek jó lesz, de legfőképpen nekem. :)

     

    Ma megnéztem egy évadot (10rész) a Borgias című HBO-s sorozatból. Hát összegezvén: fúj. :D Nem azért,mert rossz volt a sorozat, csak annyi cselszövés és ármány volt benne, és mindezt a pápaságban, és a középkor kellős közepén, amiről egyébként se volt jó véleményem, és rájöttem, hogy nem is kellene nekem ilyen élet.

    Magasabb rendű gondolataim is támadtak ezzel a pápaság-középkor-eretnekség stb. világgal kapcsolatban, de azok elég lesújtóak.

    Elég annyi, hogy maradok továbbra is ilyen mixelt vallású, amilyen vagyok.

    Arra a vakságra, amit ott láttam, arra is azt mondom, hogy fúj.

     

    De hagyjuk is, mert érzékeny lelkületűek nem biztos hogy díjaznák a véleményem, nomeg késő is van, meg hát nem ez a lényeg! :)

     

    *****xxxxxxx******

    Ismét egy mosolygásra okot adó kis videót hoztam:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=3VLcLH97eRw

     

    Dupla baj :D 

    előzmény:
    klára13 (46812)
    2013-02-19  16:06
  17. 2013. február 20. 18:0046860.

    Aranyos vagy!!!!

    A mázsás kő leesett!

    Magyarázkodnom sem kellett, rájött magától.

    Nagyon jó érzés volt túllenni rajta.

    Aranyos volt, kedves, mindent elmagyarázott, de erről egy szó nem esett!

    Puszi.

    előzmény:
    klára13 (46779)
    2013-02-18  22:54
  18. 2013. február 20. 12:5546859.

    Minden jó, ha jó a vége!

    Pál Feri atyát is próbáltam egyszer, de nem volt a hangfelvétel HI-FI minőségű.

    Hugom mondja, olyan Hofi-stílusban ad elő, jól leköti a figyelmet. Nekem a frizurája nem tetszett, tudod, ott hátul!

    Popper Pétert szeretem, de még nem hallgattam, halála óta Gábor fia rendezgeti a hagyatékait.

    Hugomék most a gyógygomba után algáznak, engem egyikre sem tud rábeszélni, az alga csak az arckrémemben van, ott nem látom, és jó olcsó! Nem kell a reklámot is megfizetni.

    Szerintem már nyugodtan dugványozhattok, jönnek vissza a gólyák, a vadludak, és kikelt a petrezselymem a tavalyi helyén.

    Minden évben tanulok valami újat, idén magról vetek kaprot, a tavalyi átültetés snassz volt. Na persze, nem ám tökfőzeléknek!

    Kovászos uborkának, és az illata miatt.

    Még van borjú husink, ma "kénytelenek" leszünk borjú-bécsit enni.

    Rákaptunk a röstire, és a hullámos, sütőben ropogósra sült krumplira.

    A röstit Grazban szerettem meg, amikor osztrák főnökeinkkel egy kedves kisvendéglőben ebédeltünk.A moistanában árult krumplik jó drágák, és szinte ehetetlenek.

    Jajj! Nagyon jó dolog egyszerre több dolgot végezni, szerintem ezt egy férfi el sem tudja képzelni!

    Hol tartasz a gobelinnel? /vagy gobleinnel? Ezt sosem tudom.../

    Puszi.

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (46857)
    2013-02-20  07:32
  19. 2013. február 20. 07:4846858.

    Klárám ! Nincs szüksége rá. Mikor a 40. érettségi találkozónk volt  elmesélte , hogy milyen szívritmuszavara van . Elmondásából és ahogy ránéztem úgy  tűnt, hogy  kiszámíthatatlan , meddigt marad közöttünk. Felesége ,-  aki osztálytársnőnk volt - szervezte az összes találkozót.

    Arra gondoltam, sokunkat elsodort a sors arról a vidékről, vegyünk neki valami szépet , aminek örül és amiről eszébe jutunk. Hár ez egy óra lett. Megbeszéltem az osztálytársakkal, mit szólnának, ha vennénk egy órát , amire ha ránéz mi jutunk eszébe. Egyetértettek.  Férjemmel telefonon megbeszéltem kiment vett egy órát . Ő a gimiben nem volt ott, csak később az ebéden . Nem okozott nagy örömet a tanuló társaimnak, hogy férjem egy 28 ezer forintos órát vett . ( 14 éve) Mondtam kb ezer forint személyenként , de akinek sok, tegyen be , amennyit akar. Inkább erre költsünk, mint díszes koszorúra. Végül mi Sándor nagyvonalúságá tkb 7 ezer forintból megúsztuk, és olyan örömet szereztünk, hogy az eltelt 14év minden reggelén amikor megnézi , azt mondja : Nálam .... az idő, Nálad ? Felesége megmondja . Hát igen másodpercre pontos az óra , amit az osztályomtól kaptam.Ennek 14 éve lesz májusban. . Egyébként nem szalámit, de kolbászt és szalonnát is kapott attól az osztálytársunktól, aki a közelben lakik .

     

     

    előzmény:
    klára13 (46813)
    2013-02-19  16:14
  20. 2013. február 20. 07:3246857.

    Nahát ez az összeesés , én is youtubot hallgatom. Fülessel, mert úgy tökéletesen értem. Poppert , Pál Ferit , Müller Pétert hallgattam és közben bökdösöm a gobelinemet. Nem vagyok normális, mindig 2 dolgot kell egyszerre csinálnom

     

    Egy ősi bölcsességet ismétlek meg . Az orvos is ember !

     

    Ha tapintatos , empatikus megpróbálja érzelmeit , nehézségeit  otthon hagyni, de ez nem mindig sikerül

    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46806)
    2013-02-19  14:49
  21. hus
    hus
    2013. február 20. 05:5946856.

    Szep jo reggelt, dolgos napot, kellemes diszebédest, de reggeli kavecskarol se feledkezzetek meg sutikevel egyutt. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=D9Nw0r2Uy34

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  22. hus
    hus
    2013. február 20. 05:4846855.

    Kislyanyok? Lattatok esetleg a tegnapi zenesemet, amit feltettem?

    Senki nem szolt rola semmit.  angyalkaim. 

     

     

    http://www.youtube.com/wat ch?v=XlyCLbt3Thk 

     

    ez lett volna.  

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. hus
    hus
    2013. február 20. 05:4446854.

    A torteneted az nagyon kedves, meghato.

    Erdekes, nekunk  apukam meselt sokat a haborus idejerol,  azert  

    nekem ez a valtozata az, amikor ra emlekszem.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ShfgEqRUA40

     

    Az apukamat  en is csodaltam josagaert, kedvessegeert, turelmeert.

    Az eletet ok maskepp fogtak mar fel, nekik sokkal, de sokkal tobbet jelentett, mint azoknak, akik nem ereztek a haboru borzalmait.

    Kitartasuk, akaraterejuk, mosolyukezert volt  olyan ertekes. Nagy arat fizettek erte, de sikerult elve haza menniuk a borzalmak foldjerol.

     

     

    előzmény:
    Bbohar (46818)
    2013-02-19  18:15
  24. hus
    hus
    2013. február 20. 05:2646853.

    Zsumikam beszamoloidat olyan orom olvasni, nem is hiszed el.

    Szinte szarnyaid nottek, halmozod az elvezeteket.  

    előzmény:
    Zsumi45 (46833)
    2013-02-19  23:59
  25. hus
    hus
    2013. február 20. 05:1946852.

    Draga Zsuzsikak!

     

    Nevnapotokra, ami biztos olyan zsuzsis is, kivanok sok oromet, boldogsagot, egeszseges hosszu eletet.

     

    Van egy nota, dalolja meg  valaki? 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=AzQbg56QMG0

     

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43

Címlap

top