Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 1. 09:0376451.

    Zsuzsa, a kertetek szép tiszta lesz, s hasznosul a sok rejtett tápanyag. A városban bokáig járunk a porladó levélben, ki tudja mikor tűnik el az utcákról.


    Picit ködös napsütéssel kezdődött itt a november. Hoztam egy kedves képet a cseppet sem egyhangú Alföldről. Ugye milyen rendezett ? A betakarított gabonát szállítja a vonat a közlője szerint.


    Ma itthonról emlékezünk, a nagy forgalom előtt jártunk a temetőben. 


    Kellemes unokázást, minden látogatásuknak örülünk!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76450)
    2019-11-01  06:36
  2. 2019. november 1. 06:3676450.

    Lépésről lépésre haladunk a kertben . Rengeteg a lehullott falevél. Akartam anno lombszívót venni, de elmaradt . Fiam vett, kipróbáltam , hát nem áll a helyzet magaslatán. Láttam a neten egy módszert , két rövid nyelű lombseprűvel szedi fel. Kipróbáltam , bevált. Gyorsan összeszedem, egy régi- takaró nagyságú - ponyvára szórom, összefogjuk a négy sarkát, úgy könnyen levisszük a komposzttárolóba . Egyszerre két  kézzel tudom gyűjteni, gyorsan haladok. 


    Ma jön unokám a barátnőjével 2 napra , hazajött a pécsi diákunk is. Kicsit színesebb lesz az életünk .


    Szép hétvégét kívánok ! Emlékezéssel és a rossz elfelejtésével. !

  3. 2019. október 31. 14:1476449.

    Igen , te vagy szinte az egyetlen ,akivel beszelgethetek errol . Biztos , hogy dobbenet  latni , hogy akikrol azt tanultuk , hogy minta hazassagban eltek ,azok sem voltak szentek . Ez a Judit  nevu szereto nekem borzaszto ellenszenves . Elarulta a baratnojet  - es meg henceg is  evtizedekkel kesobb .


    Sokat turt a Fanny .Neki is voltak vonzalmai mas ferfiak irant -de nem engedett a vagyainak utat .Azert izgalmas ez a konyv  , mert batran beszel  olyan dogokrol , hogy a legnagyobb szerelmesek kozt is van eltavolodas es ujra egymasra talalas .  Ezek a hullamvolgyek adjak meg az elet igazi lukteteset . Az erzelmeik valodisagat .


    Kilenc ev az eletukbol  -amit a konyv bemutat . Azert a taborban letisztultak a dolgok  a koltoben es ujra felesegehez irta a verseket .  

    előzmény:
    szizsuzsóka (76447)
    2019-10-31  07:10
  4. 2019. október 31. 07:1176448.

    Klárám ! Olvastam egy nagyon hasznos könyvet 


    Megbocsátás. Hogyan tegyük múlt időbe a múltunkat .

    a címe a fenti .Éltem egyik kritiikus időszakán a segített át. Át kell gondolnunk saját cselekedeteinket, megnyilvánulásainkat, és azt ,hogy ez mit válthatott ki a másikból. Arra is gondolhatunk,hogy milyen sérülések válthatják ki a másik reakcióját. No és arra, hogy lényeges --e életem, gondolkodásom szempontjából ez a megnyilvánulás. Ha megbocsátok , magam életét könnyítem meg, Ha lényeges a dolog, és szeretem azt , aki megbántott, enyhíti a fájdalmat. Ha lényegtelen , közömbös átfutok rajta . Nem engedem be lelkem mélyébe. Hiszen ezt te jobban tudod nálam ! Példaképem voltál ebből a szempontból.

    előzmény:
    klára13 (76439)
    2019-10-30  10:20
  5. 2019. október 31. 07:1076447.

    Janka ! Én olvastam .Egy hibája van csak kicsit szószátyár. Valószínűleg az az oka, hogy gyorsírással írt, és ezt akkor tette át,mikor volt ideje rá. Eltávolított kissé engem tőlük, főleg Radnótitól .Ő annyira biztos volt FANNI (kissé túlzó rajongásában ), hogy gátlástalanul csalta meg . Ebben megerősített Mélykúti Ilona cikke, mely nagyon kiállt Judit mellett, aki öntudatossággal jelentette ki, hogy Radnóti otthagyta volna Fannit, ha ő akarja . De ő nem akarta , inkább hozzáment a keresztény színészhez, beállítva őtéete nagy szerelmének . Fanni pedig rohangált férje után szeretet , hűséget, no és elemózsiát is vitt

    előzmény:
    csinomjank (76442)
    2019-10-30  10:49
  6. 2019. október 31. 02:1176446.

    Valoszinu,hogy igy van....

    előzmény:
    szizsuzsóka (76437)
    2019-10-30  05:29
  7. 2019. október 30. 13:3776445.

    Zsuzsám, az én autóm is a szabadban áll. Vhelyen jó garázsom volt, itt nagyon drágák, még a bérleti díj is. Próbálkoztam, de csak távolabb találtam volna. Alig használom, csak porosodik szegény kis Piroska.


    Ma erkélyt rendeztem, a téliesítésre készülve. Most fodrászhoz indulok.. Holnap hangversenyre megyünk a  Reformáció Emléknapja tiszteletére. Szerencsére a páholy mélyén fel tudom rakni a lábamat- hacsak minden pótszék el nem kel.


    Ma már egy csepp eső sem érkezett, a tegnapi nem verte el a port, reméltem, hogy lemossa az autót. Talán valamicskét tisztított a levegőn. Szeged nagyon poros, pedig igen sok fa van a többi nagyvároshoz képest.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76436)
    2019-10-30  05:24
  8. 2019. október 30. 13:2376444.

    Klára, néha nézem én is azt a műsort. Elkápráztat az ismeretlen vidék. 


    A képeket ugyan a lakóházam 10. emeletéről fényképeztem, de sajnos -vagy szerencsére?- a lakásom ellenkező irányba, Dél felé néz, s csak a 3.-on van. Ez az oldal nagyon forgalmas, de jó meleg, világos. Erre a nagyváros, hátul pedig a ligetes, ott már nem épültek ilyen magas lakóházak, szebb a környék, de nincs lift. Közel a régi városszél, a zöld sávon túl már a csatolt kis települések látszanak. Este az olajmező kivilágított tornyai. 


    Tetszés szerint válogathatok, merre indulok. A belvárosba és a déli városrészbe hatféle vonalon indul innen a ház közeléből villamos, troli vagy épp autóbusz. Vétek autóval indulni, zsúfoltak a parkolók.

    előzmény:
    klára13 (76438)
    2019-10-30  10:14
  9. 2019. október 30. 11:5176443.

    Mióta számítógépeket használunk, sok marhaságot kitaláltak az emberek szórakoztatására. Évtizekkal ezelőtt a Pac-Mant játszot/tam/tuk, most pedig sokkal előrehaladottabb coputer bemutatókat.

  10. 2019. október 30. 10:4976442.

    Koszonom  , klara  . Neha ugy erzem , hogy sok is belolem  meg a sztorijaimbol .


     Hazamentem nyaron es beszelgetni akartam baratnoimmel a Gyarmaty Fanni Naplojarol . Az egyik irodalom tanarno - a masik konyvtaros . Kiderult , hogy egyikuk sem olvasta . Csak en hittem azt , hogy ez a  konyv hatalmas szenzacio volt es irodalomkedvelok biztos olvassak ...


    ______________


     Most a google uj szamitogepe tartja izgalomban az agyamat .  Tok hulye vagyok  - nem tudom mi az a kvantum  kompjuter - de nagyon hideg  - meg azt mondjak , hogy amin a hagyomanyos szamitogep 10 ezer evet gondolkodna , azt ez az ize  nagyon gyorsan megoldja .  Szoval  , hatalmas  lehetoseg , mert tudomanyos kerdeseket  meg lehet vele oldani, modellezeseket , elore ki lehet majd szamitani . Es hatalmas veszely is  , mert :  minden kodot fel tud torni ,  es az online informaciok alapjan nagyon gyorsan pszichologiai profilt tud kesziteni es megtervezni , hogy  mikent lehet minket meggyozni es manipulalni , ugy , hogy eszre se vesszuk .


    https://www.vg.hu/kozelet/technologia-tudomany/a-google- nel-lehet-a-kvantumfoleny-1827495/

    előzmény:
    klára13 (76440)
    2019-10-30  10:26
  11. 2019. október 30. 10:2976441.

      Micsoda termés!


      Sok munka, nagy eredmény!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76429)
    2019-10-29  05:56
  12. 2019. október 30. 10:2676440.

      Janka, remek sztorikat tudsz előhúzni! Kár, hogy ritkán teszed.

    előzmény:
    csinomjank (76430)
    2019-10-29  06:25
  13. 2019. október 30. 10:2076439.

      Zsuzsóka, igazán példamutató, amilyen megbocsátó vagy.  Kellemesen eltársalogsz azzal, aki a közelmúltban szidott, gyalázott ok nélkül. Csak úgy saját gyönyörűségre. Bárcsak hozzád hasonló lennék!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76437)
    2019-10-30  05:29
  14. 2019. október 30. 10:1476438.

      Zsuzsika, szívesen nézek egy csatornát, amely témája, hogy házat kívánnak bérelni vagy vásárolni a világ más-más részein. Reklámfilm ez, de nagyon ügyes, szórakoztató. Mert a lakáson kívül bemutatja a környezetet, a várost, a szigetet vagy a tájat. Mindenkinek legfőbb igénye a "kilátás". Mit látnak az ablakból. Az ilyenektől vannak elragadtatva, mint tiéd. Hogy változatos és messzire ellátni. Látod az égen a napszak változásait, jelenségeit. Nagyon jó lehet.

    előzmény:
    Zsumi45 (76433)
    2019-10-29  14:37
  15. 2019. október 30. 05:2976437.

    Remélem semmi különös, mert ő a szegények papja volt, és szociális érzéke fejlett. Látja a sok felesleges tülekedést az élet pompája , a felesleges javak utáni túlzott vágy  miatt . Talán ez is hat ....

    előzmény:
    kekelefant (76434)
    2019-10-30  01:59
  16. 2019. október 30. 05:2476436.

    Zsuzsikám ! Nagyon szép, rendezett helyen laksz, kellemes lehet ott sétálni. Nekem még mindig van sok dolgom kinn. Lassan kitakarítom és elrendezzük a kerti bungalónak nevezett lomtárunkat. Sok műanyag cserepet,palántának való edényt gyűjtöttem össze. Sajnos nem jött tegnap érte , akivel megbeszéltem . Ma több dolgot ki kell hordani a garázsból. Idén már nem állunk be, így kevesebb lesz a hótakarítás. A ház mellett marad., ha kell  van ott lehetőség, hősugárzóval le tudom olvasztani a jeget. Az idén vett fát tesszük a garázs bejáratához, először a régit kell eltüzelni ,  utána kerül csak ez sorra.

    előzmény:
    Zsumi45 (76433)
    2019-10-29  14:37
  17. 2019. október 30. 02:0176435.

    előzmény:
    csinomjank (76430)
    2019-10-29  06:25
  18. 2019. október 30. 01:5976434.

    A llengyel papa  magabiztosabb volt,utaltak is emiatt,remeljuk a legjobbakat.Ami baj van a mostanival,nagyon beteg egy vesevel,es ki tudja mi meg a baja.....

    előzmény:
    szizsuzsóka (76427)
    2019-10-29  05:36
  19. 2019. október 29. 14:3776433.

    Valamikor ígértem, megmutatom, merre szoktam sétálni. (le kellett kicsinyíteni, pedig a "kis buta" telefonommal készítettem a 10. emeletről)

  20. 2019. október 29. 13:5476432.

    Amíg ki tudják nyitni az ajtót, igaz is lehetne, ugye Kedves Sheriff?


    Itt a déli végeken tegnap még 26 fok volt, s a szálló por (és a szmog) miatt veszélyes fokozatban a légszennyeződés. Ma végre kis szemerkélő eső és 10 fok (az erkélyemen 14 ). Annyi eső azért nem tudott lenni, hogy fellazítsa a port az autómon, s a fák lombja alatt is száraz még a kiégett fű. Talán holnap még várhatunk pár cseppet, de utána megint napos időt jósolnak erre az országrészre.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (76431)
    2019-10-29  12:13
  21. 2019. október 29. 12:1376431.

    Megérkezett az első hó, nem sok csak kb. 1 cm., de pár nap mulva sokkal többet jósolnak.


    Elhatároztam azt hogy nem fogom magam holmiféle hóval zavartatni, mert jövő Május végére ígyis/úgyis elolvad.

  22. 2019. október 29. 06:2576430.

    Ki tudja ! Pap lett belole - lattam .


      Errol az egeszrol egy Mikszath novella jut eszembe . A tanfelugyelo megkerdi a  falusi tanart , hogy miert  ilyen egyformak a gyerekek ebben az iskolaban . A tanar elmagyarazza a helyzetet :  nincs munka csak messze , nyaranta  a ferfiak elmennek dolgozni  es honapokig nem ternek vissza . Nem marad a faluban mas ferfi csak a pap meg a tanar . A tobbit meg tetszik erteni ..

    előzmény:
    klára13 (76414)
    2019-10-28  08:44
  23. 2019. október 29. 05:5676429.

    Nagyon érdekes fa . Tetszik nekem, hogy Te ilyen lelkesedéssel kertészkedtél, kakaskodtál! Nekem ez nem jelentett külön örömet, inkább praktikus okok vezettek , a gyerekek vegyszermentes ill nagyon kontrolláltan vegyszerezett étkeztetése vezetett.. no és , hogy szabad levegőn mozgok. Azért örültem , ha valami sikerült

    előzmény:
    klára13 (76421)
    2019-10-28  20:05
  24. 2019. október 29. 05:4776428.

    Mi csak az almát szedtük le , illetve inkább fel.Már csak a fóliában van veteményem . A céklát még be kell szednem , volt karalábém, paradicsom , és kikelt újzélandi spenótom.  Kevés paprikám volt, mert tévedésből a paradicsompaprika palánta helyett a p jelű macska p.csét ültettük szét. Van vagy 12 nagy bokor , tele paprikával. Ma jön egy őstermelő hozzánk sok kis palántának való műanyag tartót " virágcserepet" adok neki, mert én már nem nagyon ültetek. No és adok bőven ebből a macskásiból is . ha árul a piacon adhat ajándékba 1-1 kis csokrot.


    Nagyon érdekes ez az őstermelő . Foglalkozása , végzettsége tanár. Rájött, hogy nem neki való munka , inkább fát farag, és kertészkedik. Így pályát változtatott.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76423)
    2019-10-29  01:32
  25. 2019. október 29. 05:3676427.

    Tudom, mert itt a faluban is van a papnak gyermeke. A férj hadifogságban volt, mikor hazajött szép barna hajú kislány várta a szőke papát. Felnevelte. A lány kisfia kiköpött " nagypapa " , ezt meg is mondtam a nagymamának véletlenül. Hát nagyon nagyot nevetett. Azóta már mind meghaltak az öregek , az unoka is apa már, sajnos gyermekeit nem láttam .


    Már a lengyel pápa is elindította a változást, remélhetőleg tudja folytatni Ferenc pápa. Ha Európa nem változik, úgy jár , mint Róma, csak nem a keresztények, hanem a muszlimok foglalják el. Bennük még megvannak a családok összetartó erői.


    Berzsenyi  megírta


    Így minden ország támaszatalpköve. A tiszta erkölcs, melly ha megvész: Róma ledűl, s rabigába görbed.

    előzmény:
    kekelefant (76424)
    2019-10-29  01:35

Címlap

top