Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. augusztus 9. 11:1878951.

    Mikor gyermekeim betegek lettek, lázasak voltak, én is igyekeztem a lázt lehúzni, mert úgy tudtam, a láz a szívnek árt. Méltatlankodtam magamban, mikor a menyem azt mondta, hogy a láz megöli a baktériumokat. A menyem is, mint a mostani fiatalasszonyok tájékozódnak a könyvekből, akkor még ő sem nézhette az internetet, mert nem volt. Olyan borzasztó, ha beteg lesz a gyerek, főleg, mikor nagyon pici, még beszélni sem tud.

    előzmény:
    csinomjank (78947)
    2020-08-08  17:35
  2. 2020. augusztus 9. 10:2278950.

    Zsuzsoka ,amennyire en tudom , a mesterseges intelligancia alapu diagnosztikai robotok ugy mukodnek , hogy  beletaplalnak  rengeteg paciensrol keszult videot megnevezven a betegseget  ,hogy aztan az ujonnan keszult videokkal osszehasonlitsa ,es igy megnevezze a paciens betegseget .


    Felelmetesen pontos . Nem 100 % -de 90 % feletti . A brittek es a kinaiak rengeteg penzt beleoltek  es talan mar hasznaljak is .


     


    Egyik rokonom  most kezdi az orvosit . Remelem , lesz munkaja majd .


    _____________________


     En is elolvasom az interneten ,ami hozzaferheto  , ha beteg valaki a csaladban . De el is viszem  orvoshoz  , ha komolynak tunik a dolog .


     Nagyon jo , ha az ember rajon , hogy kellemetlen tunetei nem veszesek , hanem valami banalis dolog miatt jelentkeznek es nem kepzel szornyusegeket .Persze , sose egy oldalt nezek csak meg , hanem sokat .

  3. 2020. augusztus 9. 06:3678949.

    Janka ! A pontos diagnosis nem egy fénykép,pillanatfelvétel alapján készülhet el . Vannak betegségek , ahol csak a hosszútávú megfigyelés segíthet. Megfigyelésre pedig leginkább a szülő alkalmas . Ő ismerheti legjobban a gyereket, családot. Ha nem pánikol be, és komolyan szeretettel, felelősséggel figyeli gyermekét, ő láthatja meg a rosszabbodást leginkább. Ma ez nagyon negatív változáson ment át. A szülők egy része internetes olvasgatás alapján saját maga gyógyít , de nem a gyereket figyeli, hanem a tünettárokat böngészi. Másik részük azonnal orvoshoz szalad , minimális  tünetek esetén is. A csúcs egy család volt, akik eljöttek vizsgálatra, hogy nézzem meg őket, nem lesznek-e külföldön betegek. Mondtam , erre nem tudok választ adni, menjenek jósnőhöz. Vizsgálattal csak a pillanatnyi állapotot tudjuk több kevesebb biztonsággal  megállapítani. Egy videó alapján nagyon szűk esetben alkotható diagnozis. Ne bízz jobban a robotban, mint Magadban . Mi van, ha nem pontosan programozták be, ( ad absurdum , ha direkt rosszul ? )Ma is érvényes a delphoi jósda felirata " Ismert meg önmagad "


    Hagyjam szenvedni  a gyereket ? Igen, hagyd és szeretettel csökkentsd a szenvedését. Azzal azt is megtanulja, hogy az ember szenved . DE azt is , hogy ez szeretettel együttérzéssel csökkenthető. Ezt alkalmazza majd ő is szülő korában

    előzmény:
    csinomjank (78947)
    2020-08-08  17:35
  4. 2020. augusztus 8. 17:5978948.

     Mas tema . Inkabb szemelyes .


     Mostanaban gyakran eszembe jut egy 35 evvel ezelotti  augusztus . Akkor talaltam vegre tudasomhoz melto munkat a fovarosban ,ahol szallast is adtak . Annyira vagytam mar erre , hogy hagytam a nyaralas temakort es rohantam fel dolgozni .Ott nagyon orultek nekem .


    Azert emlekszem erre annyira , mert a vallalati szallas szinte ures tarsalgojaban epp egy Hiroshima film ment a teveben .Akkor dobbentem ra , hogy ez a szornyuseg egy szep nyari napon tortent .


     


    Aztan sok minden tortent , sok mindent kaptam a nagyvarosban  ,amire vagytam , tudast , szakmai onbizalmat , egy tarsat .De ketto ev utan , mar ugy ereztem , hogy ez itt megsem az igazi . Hogy videken es  csaladdal megis mennyire mas az elet . 


     


     Nagyon szerelmes voltam ,ezert nem rohantam azonnal haza .


     


    Nem tudom , miert jut  ez mostanaban sokat az eszembe , Mintha , egy kalendarium lenne az ember agyaba epitve ! 


     


     35 ev ! Mintha kotelezo lenne megallni es szamvetest kesziteni ! 


     


     Aztan , azon tunodom , hogy mitol is feltunk akkoriban !  AIDS -tol rettegtunk , atomhaborutol . Mindig attol , amit a media nyomatott .


     


     Mostanaban , a kornyezetszennyezes temaja annyira eloterbe kerult , es meg fel sem vetik a katonai vonatkozasat ennek . Nem halljuk , hogy a felhalmozott nuklearis keszlet , milyen veszellyel jar .


    Es akkor az egyeb  kiserletekrol  es azok  hatasarol  meg nem is szoltam .


     Hat  ilyenek jarnak az agyamban  mostanaban . Talan a libanoni nagy robbanas miatt is .Milyen furcsa , hogy ilyen kozel tortent idoben az eset a Hiroshimai evfordulohoz . 

  5. 2020. augusztus 8. 17:3578947.

    Tudod , nekem mindig a kovetkezo dilemmam volt  ,mikor valamelyik gyerek  beteg volt.


      A gyerek nagyon beteg ,latom rajta , hogy komoly . Sajnalom , adok neki lazcsillapitot . Mert , lehet , hogy meg orak kerdese ,amig az orvoshoz  jutunk .Sokkal jobban lesz es az orvos nem latja , hogy mennyire rosszul van  . Igy elkuld  valami " ez csak virus " jelszoval  .Hiaba mondom neki , hogy biztos nem az .Hagyjam inkabb szenvedni a gyereket ? 


     


      A masik dolog , hogy ha kezdodik a betegseg ,akkor vigyem azonnal vagy varjak  amig kialakulnak a tunetek .Ezekre soha nem tudtam a helyes valaszt .Mert , vannak betegsegek ,ahol minden ora szamit   .


    Kivancsi leszek , hogy mikor terjed el a mesterseges intelligencia a diagnosztikaban . Es , hogy milyen lesz ? Csak levideozom magam es mar tudja is a robot a valaszt ? Vagy lesz egy ember is aki ramnez majd ? 


     


    Nagy valtozasok varhatok .


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (78945)
    2020-08-08  06:01
  6. 2020. augusztus 8. 13:4178946.

    Bizony, Zsuzsa az övsömör.  A betegség lefolyása is borzasztó, de utána a kiütések helye, az idós ember élete végéig nagyon érzékeny marad. Édesanyém utolsó évtizedében mindkét oldalon, más-más évben, az ideg mentén sűrű gyöngysorban jelentkezett. Szegycsonttól a hátgerincéig. Gyógyultan is nagyon vigyáznom kellett a fürdetésekor. Péter is betegsége előrehaladtakor átesett rajta, a fején, szemhéján keresztül...Legyengült immunrendszernél a korábbi fertőződés is fellobban.

    előzmény:
    szizsuzsóka (78944)
    2020-08-08  05:55
  7. 2020. augusztus 8. 06:0178945.

    Janka ! A kiütés nélküli gyermekbetegségek általában nem ismerhetők fel. Ha elhúzódóak, vagy a környezetben valakinek jellemző tünetekkel jelentkezik, vagy szövődmény fellépése esetén merül fel a diagnozis. Mivel banális felső légúti hurutok tömegével jelentkeznek, nem indokolt mindenkit kivizsgálni, ,hogy nem súlyosabb betegség, vagy fertőzés áll -e a háttérben , vagy kezdődik így .

    előzmény:
    csinomjank (78942)
    2020-08-06  15:38
  8. 2020. augusztus 8. 05:5578944.

    Magdika ! A legenyhébbnek tűnő gyermekbetegségek után is léphet fel másodlagos betegség évtizedek után is. Erre az eddig  veszélytelennek tartott bárányhimlő a fő példa. A második fertőzés után övsömör léphet fel. Ez különösen idős korban igen erős fájdalommal járhat. megkeseríti az ember életét . A  kanyaró úgy legyengítheti a szervezet védekezőképességét, hogy utána súlyos fertőzések léphetnek fel. Régebben sok gyermekkori TBC tudható be ennek. De sem a tbc, sem az egyéb fertőzés veszélye most sem szűnt meg .


    A kiütés nélkül jelentkező gyermekbetegségek általában nem ismerhetők fel , és ők azok fenntartják a járványt, és terjesztik a lakosság körében . De a mumpszot is kísérheti heregyulladás és hasnyálmirigy gyulladás . Ezek következménye pedig férfi meddőség, vagy cukorbetegség lehet. Nem véletlen a kötelező védőoltások rendszere , melyben dicséretesen jól állunk Európában, sőt a világban is. Ez egy vitathatatlan érdeme a proletárdiktatúrának, melyet népidemokráciának becéztek. 

    előzmény:
    Kusza (78940)
    2020-08-06  13:12
  9. 2020. augusztus 6. 21:2478943.

    A háború utáni 40-es években, amikor a fertőző  gyermekbetegségek javában pusztítottak Európában nem mindig álltak rendelkezésre a megfelelő antibiotikumok, ellenszérumok. Egyik unokatestvérem diftériában halt meg, pedig orvos apukája jól tudta, mire lenne szükség, de képtelen volt hozzájutni.

    előzmény:
    Kusza (78940)
    2020-08-06  13:12
  10. 2020. augusztus 6. 15:3878942.

     A skarlatrol mar regota tudhato , hogy ha nem kapja meg a paciens a celzott antibiotikus kezelest ,akkor szibetegseget okoz .


    Ezen teljesen el voltam kepedve , mert a kislanyomnak nem voltak kiutesei es az orvos hazakuldte " csak valami virus " az elso nap . Csak akkor jottek ra , hogy skarlat , mikor masnap a testveren elojottek a kiutesek .


     


     Masreszt  vannak tudosok ,akik ugy gondoljak , hogy a virus fertozesek valojaban vedenek a komoly bakterialis fertozesektol .


     Mas tudos ugy gondolja , hogy nem is egymastol kapjuk a virusokat , hanem azzok bennunk elnek es bizonyos  ,talan kozmikus hatasra aktivalodnak .


     A skorbutrol is ugy gondoltak sokaig , hogy fertozo betegseg .

    előzmény:
    Kusza (78940)
    2020-08-06  13:12
  11. 2020. augusztus 6. 13:2578941.

    Bármi lehet. Unokanővéremnél a skarlát szívizomgyulladást hagyott maga után. Akkor sokáig fektették a szívbetegeket, s nagyon le is gyengült. 

    előzmény:
    Kusza (78940)
    2020-08-06  13:12
  12. 2020. augusztus 6. 13:1278940.

    Nem tudhatjuk, hogy egy járványos betegség, milyen nyomot hagy maga után. Én 13 éves koromban voltam skarlátban, akkor könnyen átvészeltem, nem voltam lázas, mint a többiek a kórházban. Lehet, hogy jobb lett volna, akkor nem lett volna utóhatása. 32 éves koromban vettem észre, hogy nem jól hallok. Mindjárt mentem az orvoshoz, de nem tudták megállapítani, hogy mitől van. Mindenféle kivizsgáláson keresztül mentem, még orrsövényre is megműtöttek. Úgy gondolták, hogy a csontok belenyúltak a fülbe. Semmi nem használt. Még végig kérdeztek a gyermekkori betegségekről, a skarlátra gondoltak, mert az a fület támadja meg.

    előzmény:
    Zsumi45 (78939)
    2020-08-06  09:22
  13. 2020. augusztus 6. 09:2278939.

    Magdikám! Ugye mi, akik az 50-es években voltunk gyerekek, sokféle olcsó ételen nőttünk fel? Később is takarékoskodtunk, s a kiskertből kihoztuk a maximumot. Mennyi sóska, kapor leves, mártás... tökfélékből főzelék, hamis pörkölt, vagy lecsó...Még kovászos uborka levesre ée mártásra is emlékszem. Már felnőttként ismertem meg a cukkinit, patisszont, sokat kirántottunk, s joghurtos, vagy majonézes mártással, esetlek más főzelékre feltétéként készítettük.

    előzmény:
    Kusza (78937)
    2020-08-06  08:28
  14. 2020. augusztus 6. 09:1578938.

    Orvos ismerőseim szerint annyira változékony a vírus és az emberek immunrendszere, hogy teljesen kiszámíthatatlan, egyáltalán vége lesze? Nagyon sokféle ártó következményei vannak a vírusos megbetegedéseknek, s amielyik nem ilyen vészes rohammal terjed, azokról sokszor ki sem derül min eshetett át a későbbi súlyos beteg. A különböző szervi károsodások, vérképző szervi betegségek hátterében is állhatnak vírusok. Ez a "korona" járványtani szempontból is veszélyesebb másoknál, mert azok is terjesztik, akik maguk nem is tudják, hogy betegek. Háziorvosunk feltételezése szerint már januárban is sok fertőzött lehetett a körzetében. Időseknél pedig a halál oka sok összetevőből áll.


     

    előzmény:
    klára13 (78932)
    2020-08-05  19:52
  15. 2020. augusztus 6. 08:2878937.

    Megmutatnám a patisszont, de sajnos nem lehet képeket felrakni. De ha akarod, megkeresheted a neten, ez tányér alakú. Ebből is lehet főzeléket készíteni, olyan mint a tök. De általában rántani szokták, mikor kisül, úgy néz ki a formája mint a halszeletnek, olyan patkó alakú. Zöldbab főzelékhez szoktam sütni.

    előzmény:
    WestHill (78934)
    2020-08-06  02:29
  16. 2020. augusztus 6. 04:0578936.

     Nem is probalkoznak a magyarral ,olasszal az unokak ? 


    -----------


     


      Az  online oktatas felenk is marcius kozepetol kezdodott .  A kozepiskolas gyermekemnek tetszett 


     es ovele az egvilagon semmi baj nem volt . De  a felsotagozatos gyermek online oktatasa egy remalom volt .


    Nagy kiserlet volt a gyerekeinken az egesz . En az orulet hataran .A feladatok felet se tudta a gyermek elvegezni .Nem azert ,mert buta , hanem olyan sok volt .


    ____________


     


     A gyerekek  meghiztak ezalatt ,mert kimenni nemigen lehetett . Ez volt az elso ev , hogy egesz evre befizetett a ferjem bennunket egy szabadidos klubba .  Ot honapig zarva volt  es semmi kompenzaciora nem szamithatunk .Attol tartok tobbe nem veszunk eves  berletet sehova !


     


    ___________


     


     Jol osszejott nektek ,akkor 25 eve . Mekkora stressz lehetett  !


     En is bosszankodom - nekunk is most kellett fizetni  egy nagyobb osszeget  het evvel apu halala utan . Az onkormanyzat egyszeruen eldozerolta  azt a falat , ahol az urna volt  es  nekunk kellett allni mindent  , hogy egy masik helyen felallitsak .


    __________


     


     Vegyes oktatas lesz az elso harom heten . Ki otthon ,ki a suliban . Aztan ugy tervezik , hogy  teljesen visszaallnak a hagyomanyos oktatasra .  Itt az idojaras nem fog beleszolni a dolgokba . November kozepeig marad a hoseg .


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    WestHill (78935)
    2020-08-06  02:57
  17. 2020. augusztus 6. 02:5778935.

    Az unokaim csak kimondottan angolul beszelnek, franciaul senki nem beszel kis csaladunkba.


    Sajnalom, hogy edesanyad allapota rosszabbodott.


    Szuleimet tavaly volt 25 eve, hogy elvesztettem. Edesapam szempember 12.-en halt meg, alig ertunk haza M.O-rol, kaptuk az ertesitest, hogy edesanyam is kovette oktober 20.-an, szinte fordultunk vissza, hogy ot is orok nyugalomra helyezzuk. Tavaly jart le a sirhelyuk, alaposan megkerik a sirhely megvaltasanak az arat 228.029 Ft + a banki koltseg 16.510 Ft osszesen 244.539 volt es meg itt is kellett fizetni a banknal az atutalasert, de az a lenyeg, hogy meg 25 evet nem haborgatja oket senki.


    Ma vegre kevesebb para volt es huvosebb is volt, sot mar hajnalba ki is nyithattam a haloszobaba az ablakokat, reggel meg setalni is elmehettunk Ebonymmal, de ahogy erosebben kezdett sutni a nap ujra be kellett zarkozni, mert az AC elindult.


    Nalatok is most van a gyerekeknek az iskolai szunet? Ott is bezartak az iskolakat a jarvany miatt? Itt meg marciusba bezartak, online oktatas volt, mivel nincs iskolaskoru gyerek a csaladba igy nem kaptam visszajelzest, hogy mennyire volt eredmenyes.


    Keszulnek a szeptemberi iskolakezdesre, de mivel egyik naprol a masokra valtozhat a helyzet ki tudja, hogy meg mi fog tortenni szeptemberig.


      

    előzmény:
    csinomjank (78930)
    2020-08-05  15:23
  18. 2020. augusztus 6. 02:2978934.

    En nem ismerem a patisszont meg sosem lattam es nem is kostoltam.


    Zucchinibol szoktam tokfozeleket csinalni, van itt is rendes tok, de a zucchini sokkal olcsobb, kevesebb munka van a megtisztitasaval es lereszelesevel, nagyon keves ami elesik belole es ami a lenyeg nem lehet kulonbseget tenni a tokbol vagy a zucchinibol keszult tokfozelek kozott.

    előzmény:
    Kusza (78928)
    2020-08-05  08:41
  19. 2020. augusztus 5. 21:4778933.

    Senki se tudja , de azt tudhatjuk , hogy egy papir arrol , hogy az elmult felevben atestem a betegsegen mentesit a karanten es a meregdraga vizsgalatok alol  ,ha utazni szeretnek. Igy , valamit csak sejtenek az ujboli megfertozodes eselyerol .


     


    Itt nagyon ritka  a sulyos lefolyasu betegseg .Talan ,azert is mert nagyon fiatal a lakossag .Nagyon sok tunetmentes esetrol is hallok .


     


    Mindenesetre spajzoljatok be  mindenbol ,amit influenza eseten is  hasznalnatok - C-vitamin , csipkebogyo ,cink , bedorzsolok , D vitamin  .


     Nekem ezek mindig bevalnak infuenza eseten es most is igy volt .

    előzmény:
    klára13 (78932)
    2020-08-05  19:52
  20. 2020. augusztus 5. 19:5278932.

      Gondolom mindenki töpreng azon, hogy mikképpen lesz vége a pandémiának. Mikor és hogyan? 
      Senki sem tudja, csak remények vannak. Hiszen az sem bizonyított egyelőre, hogy a betegségből való gyógyulás védettséget ad. A vakcina? Valamilyen lesz, ám ha az influenzaoltásokra gondolok...
      Janka, nálatok elég enyhe lefolyású volt a betegség? Némely beszámolók nagyon nagy szenvedésről szólnak.

    előzmény:
    csinomjank (78929)
    2020-08-05  15:12
  21. 2020. augusztus 5. 15:2778931.

    Hu - hogy neked mennyi energiad van !


     A mi csaladunkban a patisszonnak csak egy formajat eszik es keszitik - a porkoltet majorannaval .


    Talan egyszer-ketszer rantott szelet is lett belole . Altalaban , mikor tultermeles volt   nenikem hobbikertjeben .

    előzmény:
    Kusza (78928)
    2020-08-05  08:41
  22. 2020. augusztus 5. 15:2378930.

    rendzavaras itt sincs - csak frusztralt tomegek 


    itt is meg van szabva a vendegek szama  az ettermekben /uszodakban -  de ezzel egyutt sokkal zsufoltabbnak tunik az egesz ,mint a korlatozasok elott , mikor minden nyitva volt 


    en sem birom jol a tomeget ,de apukam kulonosen intett , hogy mindig keruljem ...a metroban , mindig lelassitott a kiszallasnal - es csak akkor leptunk a mozgolepcsore , mikor a tomeg elhaladt ...


    regi szep idok ... apukam het eve halt meg  ... nagyon  sokszor gondolok ra  ... 


    anyukam nagyon beteg lett  a lezarasok miatt ...Parkinsonos es  borzaszto sokat romlott az allapota  ,hogy senki se latogathatta harom honapig ...


    akkor az unokad angolul es magyarul beszel? vagy csak angolul? franciaul nem beszeltek ? 

    előzmény:
    WestHill (78923)
    2020-08-05  04:08
  23. 2020. augusztus 5. 15:1278929.

    klara , csak gondolkodom es arra jutok , ha ez a virus olyan konnyen terjed ,akkor elobb utobb mindenki atesik rajta


    es jobb a nyari honapokban , mikor a betegsegek lefolyasa sokkal  enyhebb , mint telen . napfeny , vitaminok stb .fel kelltoltodni .


     


     plusz meg nekunk az is jo abban , hogy atestunk rajta , hogy ha bemutatunk  egy igazolast ,arrol , hogy  voltunk mar betegek , akkor nem kell karanten , ha utaznank ...


     de ez egyelore csak szereny ohaj  ...


     a ferjem szerint ugyse allnanak velunk szoba a rokonok es ismerosok ,mert mindenki retteg a virustol 


    nagylanyom tudomanyos taborba keszul  2 hetre / anyu  senkivel se nagyon targyal  - ok lennenek a fo okok a hazamenetelre 

    előzmény:
    klára13 (78921)
    2020-08-04  19:22
  24. 2020. augusztus 5. 08:4178928.

    Kaptam az unokahúgomtól egy két és fél kilós patisszont. Mikor ide adta, mondta Gyurinak, hogy segítsen majd a darabolásnál. Akkor úgy gondoltam, hogy ugyan már! Ebből ugye már csak főzeléket lehetett csinálni. Jól megkínlódtam a feldolgozásával, mivel Gyuri nem volt itthon. Késsel kalapáccsal daraboltam fel. Attól tartottam, hogy a káposzta darálóm nem viszi át, na meg attól, hogy meg se fő. Csodák csodája, lett belőle egy finom tökfőzelék.

  25. 2020. augusztus 5. 08:0078927.

    Klára, pontosan ahhoz szeretnék segítséget adni, hogy "alakuljanak" ! 


    Türelmetlen lennék? lehet.

    előzmény:
    klára13 (78919)
    2020-08-04  18:59

Címlap

top