Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2016. július 14. 14:5864751.

    Engem a látnivaló varázsoltak el. No és egy aranyos történet . Este kimentünk vásárolni és egy autós ránk dudált, mutogatott, hogy jöjjünk. Büszkén tértünk vissza a szállodába 60-61 éves némberek , hogy milyen sikerünk volt . Kiderült, hogy sétakocsikázásra városnézésre hívtak volna bennünket, és jól megkop asztottak volna.

    előzmény:
    argeleb2003 (64749)
    2016-07-14  12:35
  2. 2016. július 14. 14:5264750.

    Igen Klára jószívűek. !Az első világháború után magyar gyerekeket vetek magukhoz ármeneti időre, amíg itthon rendeződik a helyzet. Unokabátyám anyósa is így volt kinn és egy ismerős ápolónő is.Azt hittem spórolósak is, de kiderült, hogy sok élelmiszer dobnak ki . Ez pedig nálunk a családban fekete folt volr,mert szüleim sem szerették a kidobott maradékot. én csak akkor dobok ki, ha romlott, vagy úgy elszúrtam, hohyg ehetetlen. Szerencsére ez nem mindennapos dolog .

    előzmény:
    klára13 (64744)
    2016-07-14  03:45
  3. 2016. július 14. 12:3564749.

    hat engem nagyon elvarazsolt  az egyiptomi hangulat -   ez 14 eve volt - de azota se volt alkalmam visszaterni 


    gondolom ez a munka utazas volt es teljesen mas volt a hangulata  mintha csak ugy kikapcsolodni mentel volna 


     


    kozen eszembe jutott ,hogy  egy  gyogyszeresznek tanulo rokon meg alexandriaba kerte ,hogy gyakorlaton lehessen  - a rokonsag teljesen el volt hulve -de jol erezte magat ... egesz alexandria tengerpartja allitloag egy nagy osszefuggo strand ...nekik europai diakoknak volt kulon elkeritett strandjuk  ,ahol mindig kukkolt valaki ... ez volt a legrosszabb elmenye ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (64739)
    2016-07-13  15:50
  4. 2016. július 14. 08:2964748.

    Zsuzsám, örömmel írom le, ismét nagyon jó eredményeket "produkált" a Kincsem. Újabb kis módosítás következhet a gyógyszerekben, hogy csökkenjen a kellemetlen mellékhatás.


    Az éjszaka közepén, még mindig forróságban, távoli villámfény, morajlás jelezte,  valami készül. Következmény semmi, reggel 6-kor benn 27 fok, kívül az erkély fala mellett 24 fok. Az épület nagyon tartja a meleget. Mostanra csendesen beborult, de eső még mindig nem érkezett, pedig már a tó partján is kisült minden Subasán.


    Olgim órákig öntöz, hiába. Sajnos Ő sem tudja megúszni csípő protézis nélkül, pedig épp a kert miatt halogatja. Hiába biztatom, egy szezont ki kellene hagynia , hogy utána még sok évig élvezhesse a ténykedést. Férje még mindig praktizál, 60 km-re a lakhelytől, így kevés ideje, ereje marad a ház körüli teendőkre.(fűnyírás, fák ápolása és egyéb férfi munkák). Virágok, vetemények és a belső háztartás ilyen állapotban már nagyon sok Olginak. Ezért néhanap segítek a gyomlálásban- kisszéken ülve. 


    Kész üdülés számomra a csend, jó levegő, madárcsicsergés.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (64746)
    2016-07-14  05:48
  5. 2016. július 14. 08:1164747.

    Klárám!


    Nagyon szeretem olvasni gondolataidat, bármiről is fejted ki! Most szívemnek különösen kedves, ahogyan velem gondolkodsz Dorkám elhatározásáról. Ő is el van ragadtatva Hollandiától. Remélem a kemény munka idején sem veszíti el a rajongását.


    Zitussal beszélgettünk tegnap az ifjú kori szerelmekből létrejött házasságok megőrzésének titkáról. (mintha én olyan bölcs lennék ebben a kérdésben, bár 15 évig sikerült nekünk is!) Ő biztos abban, hogy Dorkának is és neki magának is sikerülni fog! Annyira aranyos volt! Amikor a tőle várt dédunokáimról beszéltem, elkomorodott, hatalmas szemével szomorúan nézett rám.  Biztattam, én kivárom, és tudom, hogy így lesz!  


    A betekinthető tágas ablakoknak, úgy tudom, az északi területeken a napfény miatt van gyakorlati jelentősége. A hagyomány sem kutya!Bocsánatot kérek Tomitól és Zsuzsutól.   


     

    előzmény:
    klára13 (64744)
    2016-07-14  03:45
  6. 2016. július 14. 05:4864746.

    Hozzánk 8 óra után ért ide a "donnerwetter " . Addigra a fiatalember éppen végzett a kerítés és a kerti nagy asztal és pad mázolásával. Nagyon alaposan elvégezte . Ez már kitart. Örülök neki, mert olyan sok teendő torlódott össze, hogy még 20 évvel fiatalabban is sok lenne, Jövő héten 4 , utána 3 gyerek lesz itt a napközis táborban . Szerencsére jól elvannak egymással - A kerti bútorokat is le kell mosnom. Eddig még nem vetem elő, mert vagy rossz idő volt, vagy túl meleg.

    előzmény:
    klára13 (64742)
    2016-07-13  21:33
  7. 2016. július 14. 05:4164745.

    Nem tudom miért sikeredett ilyen hangsúlyosra ez a lényegtelen információ ? Nem az agyamat akartam tenni

    előzmény:
    szizsuzsóka (64739)
    2016-07-13  15:50
  8. 2016. július 14. 03:4564744.

      Látom, alszik Szeged. Nagyon kedvelem a webkamerákat. Olyan jó belesni valahova. A kivilágított szobákba is nagyon szeretek belesni. Megnézni a berendezést, a képeket a falon.
      Remélem, nem tévedek, Hollandiában esténként nem húzzák össze a függönyöket, hadd gyönyörködjön a járókelő az enteriőrökben. Mind a mellett, hogy a három, négy rétegű függöny is gyakori, válogathatnak a színekben, hangulatokban. De hát, ha nem húzzák be, akkor mikor húzzák be a három, négy réteget?! Sőt, van egy hagyomány, miszerint csakis széthúzott függönyökkel szabad nézelődni, az összehúzott között kikukucskálni tilos. Történt ugyanis, hogy a ház úrnője függönyök közül hajolt ki az ablakon és tekintgetett, s eközben szeretője vígan dolgozott az előrehajolt asszonyon, a függönyöktől elrejtve. Ez kiderült, és azóta csakis függönyök nélkül illik nézdegélni.
        Itt nálunk az új rendszerben gomba módra szaporodtak a hollandbútor üzletek. Kellemes stílusú szekrényeket, ülőgarnitúrákat lehetett és lehet kapni, amelyek nincsenek agyonhasználva, mert a szóbeszéd szerint a jómódú népesség háromévenként feltétlenül lecseréli bútorát, kedvtelésből, talán kicsit hivalkodásból is.
       Kisnappalimban is holland bútor van, itt, korall színű szobámban, ahol életemet élem. Amikor megláttam az üzletben, az olyan volt, mint az a bizonyos szikra két ember között - ez esetben a másik fél a bútor volt. Ekkor költöztünk ki ide, 20 éve, és  Budapesten nem volt saját szobám, tehát bútorom sem. Hazavágtattam, lelkesen meséltem róla fiaim apjának, úgy jellemeztem, hogy az ilyen bútorokból lesz az antik bútor, mert minősége akár évszázadokig kiszolgálhat. S olyanok a szekrények, mintha madárházak lennének! Menten felkerekedett velem, - el ne vigye valaki más az imádott darabokat! - s hazahoztuk. A minőség azért kissé túlzás volt, mert a szép, tömörfa ajtók mögött a hátlap farostlemez, de ez azért nem vészes. Csak éppen lejöttek, Bazsi ígéri, megjavítja őket.
       Na, ennyi a tudományom a hollandusokról. Nagyon rokonszenves nép, barátságos, idegeneket befogadó, ezt tudom róluk még. A jólét biztonságérzést ad, és meghatározza az ország hangulatát. Bárcsak nálunk is így lenne.
       Summa summárum, meglátásom szerint Dorka nagyon szerencsés hölgyemény, hiszen a szerelem akár másik kontinensre is sodorhatta volna. Vagy szűkösebb, rideg körülmények közé. Mondjuk egy jurtába, ha igazi borzadályt akarok mondani. Erjeszthetné a kumiszt. Vagyis azt már nem kell, de erjeszthetné a kancatejet.
       Most már ideje befejeznem, szégyenletesen fecsegős vagyok ma reggel. Illetve éjszaka. Már félig kialudtam magamat, aztán Tomi annyit mocorgott, felkeltem. Zsófi valami ételmaradékkal megetette, jó kis hasmenés jött rá. Kiengedtem, a bejáratnál a belépőt kidobtam, másik szőnyeget tettem le. És most alszom tovább, álmodjunk szépeket!
       


     

    előzmény:
    Zsumi45 (64740)
    2016-07-13  16:55
  9. 2016. július 13. 22:2964743.

     Most Tamáséknál vagyok, az este értem ide, csak ketten vagyunk Ádámmal. Nagyon melegben utaztam, hiába késő délután indultam.

    előzmény:
    klára13 (64742)
    2016-07-13  21:33
  10. 2016. július 13. 21:3364742.

      Hatalmas vihar közeledik. Nyugat felől. Az eddig néma sűrű villámlást morajos váltotta fel. Közelednek.

    előzmény:
    Zsumi45 (64740)
    2016-07-13  16:55
  11. 2016. július 13. 17:0564741.

    Szemből: Most állították fel a betűket.

    előzmény:
    Zsumi45 (64740)
    2016-07-13  16:55
  12. 2016. július 13. 16:5564740.

    Hoztam Klára egy újabb kandi kamerát: Szeged, Dugonics tér. A Kárász utca látszik szemben, jobbra az SZTE főépülete. (Rektori Hivatal) Mellette lévő kis utcán jobbra lehet a Dóm térre jutni.


    http://live.onlinecamera.net/213-fast.html


    Állítólag hamarosan vihar jön, lehet ellenőrizni, pontos-e az előre jelzés?


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  13. 2016. július 13. 15:5064739.

    Mi is Nílusi hajóúton is voltunk,Kairo, Alexandria, Abu Simbel, Vörös tenger a Szuezi csatornánál . Szép volt, de egyedül mentem , férjem nélkül és elhatároztam, hogy többet nem megyek így .

    előzmény:
    csinomjank (64737)
    2016-07-13  08:23
  14. 2016. július 13. 08:2964738.

    Kozben talaltam egy videot  az Aquaparkrol ,ahol tegnap olyan jot pancsoltam ! Az embereket nem ismerem a videon ...

  15. 2016. július 13. 08:2364737.

    Ez jo - hogy igy figyelnek  a helyiek erzekenysegere !


    Tetszett az egyiptomi ut ?Nekem is van gyogyszeresz rokonom ,aki volt ott valami konferencian -talan Nilusi hajouttal kombinalva ...


    En csak egy fel napot toltottem ott hullafaradtan -ket repules kozt . Azert megneztuk a hajnali Kairot es a Nilust !

    előzmény:
    szizsuzsóka (64736)
    2016-07-13  06:09
  16. 2016. július 13. 06:0964736.

    Mikor egyiptomi körutunkon volta ( orvosi tanulmányút )nagyon vigyáztunk mindannyian , hogy ne maradjon semmi a tányéron. Erre külön felhívta figyelmünket az idegenvezetőnk.

    előzmény:
    csinomjank (64721)
    2016-07-12  23:39
  17. 2016. július 13. 06:0664735.

    Múltkor és is paradicsomos krumplit csináltam Spenótot akartam, de a lefagyasztott spenótom keserű volt .Kidobtam , megcsináltam ezt, és ették a gyerekek bundás kenyérrel szívesen .

    előzmény:
    klára13 (64719)
    2016-07-12  22:59
  18. 2016. július 13. 06:0364734.

    Klárám ! Minden elismerésem a Tied, hogy ezt a nagyon nehéz élethelyzetet így átvészelted. ! Talpon maradtál és családod bölcs támasza vagy ma is !Én biztosan tönkrementem  volna!

    előzmény:
    klára13 (64718)
    2016-07-12  22:37
  19. 2016. július 13. 06:0164733.

    Gyönyörű a kép!Nemcsak a tartalma , hanem a felvétel is.

    előzmény:
    hus (64716)
    2016-07-12  06:17
  20. 2016. július 13. 05:2564732.

    Melyik Lorca mure gondolsz ? 


     Nekem az Anna Frank naploja jut a szituaciorol eszembe ...a kenyszeru osszezartsag es az azzal jaro frusztraltsag .


     Az a fiatal csaj nem tudja ,hogy mi var ra  - az is lehet ,hogy a sogorom azzal hitegette ,hogy ott fognak lakni a villaban a diplomata negyedben ...


    _____________________


     Mas tema  :  tegnap strandolni voltam ! Ez volt a szulinapi kivansagom - mert nem olcso dolog . Igy a lanyok is profitaltak belole . Hullamfurdo ,vizicsuszda , jacuzzi a szabadban !Palacsinta . Nagyon klassz volt !Csak faztam ,mert hutik a vizet .


     Es  a kisfiam is  hianyzott ! O mar akkora ,hogy nem johet be noi napon ! Az osszes tobbi napon igen  ...a kerdes mar csak az ,hogy kivel menjen !

    előzmény:
    klára13 (64727)
    2016-07-13  00:42
  21. 2016. július 13. 05:0964731.

    O persze  -legtobbszor  -igen !


    Anyukam eroltetett ram utoljara muszalas csipkes kombinet  talan a70 -es evekben . Nagyon nem szerettem - eloszor attertem a pamuttrikokra -most meg vekonyabb polokra ...


    Elkepesztoen sikeres marketinggel terjesztik az okostelefonokat a szegeny orszagokban is . Az a sok penz mehetne inkabb nyugdij /egeszsegugyi alapba ,gyerekeik oktatasara ...

    előzmény:
    klára13 (64730)
    2016-07-13  01:43
  22. 2016. július 13. 01:4364730.

      Tényleg, Janka, szoktál fehérneműt húzni? Gondolom, a bugyira gondolsz.
       A kombiné viszont, amint hallom, egészen kiment a divatból. Télen meghalnék nélküle. Sőt ősszel is, tavasszal is, csak hőségben felesleges.


      Némely ember azért vásárol okostelefont, hogy az ne legyen legalább buta.

    előzmény:
    csinomjank (64723)
    2016-07-12  23:58
  23. 2016. július 13. 00:5764729.

      Emlékszel a lapos barackra, ugye, Magdikám? Azon fondorkodtam, hogy egyben kellene eltenni. És találtam rá módszert, Csirri hozzászólása itt a fórumon:


     Anyukám szokott tuti jó őszibarackbefőttet készíteni. Kétfélét is!
    Az egyikben felezi a barackokat úgy rakja üvegbe, tesz bele pár szem szegfűszeget, mindegyik üvegbe szór 2-3 jó evőkanálnyi kristálycukrot, aztán feltölti forró vízzel, pici tartósítót tesz a tetejére (nátrium-benzoátot) aztán jól lezárja az üveget csavaros tetővel (amit előzőleg forró vízbe áztatott). Aztán az üvegeket berakja egymás mellé egy nagy lábasba, amit alul kibélel több réteg újságpapírral, az üvegek tetejére pedig 2-3 vizes konyharuhát tesz úgy, hogy oldalt is befedje az üvegeket. Feltölti vízzel a lábast és lassan felforralja addig, amíg a befőttekben gyöngyözni kezd a víz. Akkor kiszedi és "szárazdunsztban" hagyja kihűlni (több réteg takaró-párna-miegymás közé teszi, másnapig).
    A másik fajta ugyanígy készül, de ott teljesen egészben hagyja a barackokat. Egy üvegbe 3-4 szem fér csak, de NAGYON FINOM, mert a magja különleges, mandulás ízt ad neki. Én ezt szeretem jobban.

    előzmény:
    klára13 (64728)
    2016-07-13  00:45
  24. 2016. július 13. 00:4564728.

      Megvetted-e a barackot, Magdikám? Példádra én is vásároltam, de én becukrozva dobozokba teszem és a mélyhűtőbe. Aztán fel lehet főzni használatkor.

    előzmény:
    Kusza (64696)
    2016-07-11  15:06
  25. 2016. július 13. 00:4264727.

       Janka, ez a szituáció a luxusvillában Lorca tolla után kiált! De jó, hogy kimaradtál belőle!
       Persze, hogy joga van a boldogságra. De mások életének megkeserítésére nincs, egyetértek veled.

    előzmény:
    csinomjank (64691)
    2016-07-10  15:53
  26. 2016. július 13. 00:3464726.

       Zsumikám, szép és jó élete lesz Dorkának, egészen biztosan. De azért nekem is fáj kissé szívem, hogy ilyen messzire viszi tőled a szerelem unkádat.
    Az esküvőt meg sem tartanák nélküled!

    előzmény:
    Zsumi45 (64702)
    2016-07-11  18:06
  27. 2016. július 13. 00:3164725.

      Sajnos, ha egyet elvitt valaki, az vissza fog járni a többiért. Micsoda riadalom lehetett! Mint nálunk a menyét támadásakor,  az egyetlen életben maradt tyúkocska, a gyönyörű fehér egészen megtébolyodott, hogy végig kellett néznie a többiek legyilkolását. Odaadtam aztán egy békés tyúkudvarba, hogy ott jobb dolga lesz. A menyét aztán még visszajárt, jobb híján elrágicsálta az autók vezetékeit, csöveit. Mindegyikünkét, 40-60 ezer forintba került darabonként a javításuk. Még mindig kószál errefelé, már kitettünk csapdát, de eddig nem ment bele.

    előzmény:
    hus (64707)
    2016-07-12  04:56
  28. 2016. július 13. 00:1964724.

      Muszáj volt ismét végignéznem, Hus. Nagyon-nagyon tetszett.

    előzmény:
    hus (64705)
    2016-07-12  04:33
  29. 2016. július 12. 23:5864723.

    Nekem semmi ellenvetesem , ha azert kuldi a ferjem a penzt , hogy a szenvedeseket enyhitsek . Mar a masodik mini naperomuvet vettek meg anyosomnak meg sogoronomnek - hogy legyen valami aramforraSUK . Mert egyik varosbol a masikba kellett menekulni -es olyan nehez aram nelkul !


    Azonban tenyleg  ez a sztori nem egyedi  ... nem csak az araboknal , de az indiaiaknal , fillippinoknal is ez van ... egyik csaladtag elmegy egy gazdag orszagba dolgozni  es kotelessege a megtakaritasai nagy reszet hazakuldeni ,kulonben a rokonok atkozodnak ...


     E sokszor  ezen szegeny  ember itt nelkulozik , es mire hazamegy ugyanolyan szegeny lesz ,mint mikor eljott ,mert a nyugdij alapot a kovetelozo rokonsagra koltotte ...


    Persze vannak ehezo emberek ezekben az orszagokban -de sokszor rongy razasra megy a penz . Ha latnad mekkora tomeg tolong ,mikor okostelefonokat lehet akcios aron vasarolni ! Sok szegeny afgan , filippino ,pastu veszi a rokonoknak - kb egyhavi fizetesuk az ara  /// de akinek nincs ilyen az nem is ember a  koreikben !


    MInap elarultam a dobbenetes titkomat egy takaritononek ...vele ellentetben ,nekem nincs okostelefonom ... olyan zavartan es dobbenten reagalt ,mintha azt mondtam volna neki , hogy nem szoktam fehernemut huzni ! 

    előzmény:
    hus (64709)
    2016-07-12  05:16
  30. 2016. július 12. 23:4364722.

    szerintem jonne , ha johetne -de nem  tud ,mivel nincs biztonsagos jarat  meg a sogorom azt mondja ,hogy elutasitottak a vizumkerelmet ...

    előzmény:
    Kusza (64692)
    2016-07-10  16:34
  31. 2016. július 12. 23:3964721.

    Pont ,hogy olvasom  a torok tengerparti nyaralo hotelekrol a leirasokat - az ember gyakori panaszkent olvashatja ,hogy egyes vendegek ,mint a saska letaroljak a svedasztalt , az etelt  a tanyeron hagyjak ,hangoskodnak , elveszik a szeket a masik asztaltol labtartonak es nem erdekli oket , hogy mas nem tud leulni ...


    Ezek az orosz turistak . Tele van panasszal  a nemzetkozi turista kozonseg az oroszok viselkedese miatt .


    Azert remelem , hogy otthon nem divik ez a  szokas .


     


    Volt itt az nlc -en egyszer egy cikksorozat a pesti luxus hotelekrol - hat sokkal olcsobbaka svedasztalos ebedeik ,mint itt - es sokkal jobb  fogasokat is kinalnak ,mint itt .Magyarorszagon tudnak fozni  - ha nem is mindenki ,de azert lehet jo helyeket talalni .


    Vannak itt is jo helyek -de annyi az egymast utanzo chef ,hogy eleg unalmas .

    előzmény:
    klára13 (64718)
    2016-07-12  22:37
  32. 2016. július 12. 23:2064720.

      Hus, hogy te mindent tudsz! Csodálatos. Köszönöm. Megnézem ismét. Érdemes.

    előzmény:
    hus (64705)
    2016-07-12  04:33
  33. 2016. július 12. 22:5964719.

       Most már aztán nem két szem krumplit főzöl, igaz, Zsuzska? Szerintem tucatot - morfondíroztam, amikor este megfőztem az én két burgonyámat, egymagamnak. Főtt krumpli vajjal - ez volt a vacsorám ma. Diétásnak nem mondható, de nagyon finom volt! Előhozta egész gyermekkoromat. Mert akkoriban ez remek vacsorának számított, 40-es évek végén, 50-esek elején.
       A paradicsomos krumplin szoktam még elmerengeni. Hogy az milyen finom! És mennyire szerették fiaim! Remek ebédnek számított, hát ma, unokáim, nem tudom, hogyan fogadnák. Pedig egyáltalán nem egészséges ez a sok hús, ami ma divat.
       A gyönyörű és fantasztikus művész Horgas Eszter mondta el, hogy ő főképpen zöldséget és gyümölcsöt eszik, kevés csirkehúst és halat, de ezeket ritkán. Hát igen, megértem. Megéri neki. Sőt, ezzel mint pódiumművész, tartozik is magának. Nem könnyű élet, és a tömeg az egészből csak a csillogást látja. A megvezethető, csacsi tömeg.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64712)
    2016-07-12  05:34
  34. 2016. július 12. 22:3764718.

      Minthogy nem látunk bele mások fejébe, nem tudhatjuk, mi az oka az ilyen viselkedésnek.
      Egy emlék a régmúltból nekem is előjött. Étteremben voltunk akkori férjemmel - fiaim apjával -, néhány barátjával. Egyikükkel szeretője volt a partnere, és a hölgy egészen különösen viselkedett. Igyekezett hangsúlyozni különlegességét, tette-vette magát. Vacsorára fogast nézett ki magának, amely az étlap legdrágább étele volt, dekagrammra írták az árát. Megkapta a szenzációs halat, egészet kért, aztán beletúrt, szabályosan szétrombolta a tányéron, talán megkóstolta, de hát annyira azért nem kísértem figyelemmel, aztán a rommá tett ételt elküldte. Nagyon gusztustalan volt. Ezen megbotránkoztam magamban, azon nem, hogy tudtam, a pasas felesége otthon van. Ezzel nem foglalkoztam, hiszen magánügy.
       Aztán meglett az én magánügyem!B. férjem ugyanígy vitte később a társaságba szeretőjét. Mai élettársát. Otthon én. Hogy ő szokta-e szétrombolni az aranyárban mért fogasokat, hát, erről nincs tudomásom.
       Mi minden megtörténik egy élet alatt!

    előzmény:
    Kusza (64717)
    2016-07-12  12:36
  35. 2016. július 12. 12:3664717.

    Mikor Siófokon voltam, az üdülőben is ilyen önkiszolgálás volt a reggeli ebéd vacsora. Nagy volt a választék mind a három étkezésnél Én is bosszankodtam, hogy sokan visszaéltek vele. Jól megrakták a tányérjukat, és a felét ott hagyták. Pedig nem lehetett mondani, hogy rosszul főztek, minden nagyon finom volt. Hallottam, mikor az egyik nő azt kifogásolta, hogy milyen kicsi szeletekre vágták a sütiket, de hiszen annyit pakolt a tányérjára, amennyit akart, na és jól meg is rakta.

    előzmény:
    hus (64703)
    2016-07-12  04:12
  36. hus
    hus
    2016. július 12. 06:1764716.

    A szokasos reggeli fincsi kavet  es sutiket remelem egy kellemes ejszaka elozte meg es a mai napotok is kellemes lesz. 


    https://www.youtube.com/watch?v=gWKrunT1iVM


     



     


    Na vegre sikerult egy kep. Holnapra van remenyem tobbre is? Fo a bizalom.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  37. hus
    hus
    2016. július 12. 05:5864715.

    Szoval akkor ugyeskedtel es elkeszitetted mar.


    Neked is mindidg kozbe jon valami, valaki kedves es elmaradtatatlan a hazi finomsag.  Igaz, munkaigenyes, de megeri.  Kivancsi vagyok, hogy a sok fimonsagbol mi fog neki a legjobban izleni.


     


    Az unokak most egy szinhazi taborba vannak es csutortokon lesz egy bemutatojuk, keszulunk megnezni. Nagyon szeretik, meg egy nyari taborrol sem zengedeztek annyit, mint errol.


    Kivancsian varom az eloadast.


    Picikem konnyfakasztoan csodalatosan enekel. Foszerepet kapott, a nagyobbik kicsit rostelli, hogy ebben  kisebb szerepet kapott. De olyan edesen mondta,  ezert is lehet oket mindig es mindig jobban imadni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64712)
    2016-07-12  05:34
  38. hus
    hus
    2016. július 12. 05:4964714.

    Valoszinu nalatok az arak maskepp jonnek ki. Itt az  olcsobbak koze tartoznak, hiszen draga dolgok is kerulnek boven  felszolgalasra.


    Sokat mar mi sem tudunk enni, nem ugy, mint a  fiatalok.


    Azert szeretem, mert sok finomsag kozul lehet valasztani, szeretem a minel tobb fele  valogatast.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64710)
    2016-07-12  05:23
  39. hus
    hus
    2016. július 12. 05:3864713.

    Zsumika, sok oromet  kivanok a jelolteknek es boldogsaggal tele toltott  napokat az eskuvoig, majd egy eleten keresztul.


    Menj a csodalatos Hollandiaba, micsoda felejthetetlen es  kulonleges esemeny lesz ez a csaladotoknak. 


     


    A gumiharisnyat tudod, hogy konnyu felvenni? Egy bolti  nylon szatyrot (lehet nem jol mondom) felveszel a labadra, majd utana kezded beledugni a labfejedet. 

    előzmény:
    Zsumi45 (64697)
    2016-07-11  17:11
  40. 2016. július 12. 05:3464712.

    Már késő !!!Üvegben a lekvár . Ma megcsinálom a spenótot ebédre , jönnek a gyerekek . ?ár saját paprikát és paradicsomot ehetünk a fóliából .


    Most többet sütöttem . Előre is, mert jövő héttől 2-3 hétig 3-4 unoka lesz nálunk .No és volt gyakorlatvezetőm, aki 1959-ben az orvosi fizikát tanította itt tölti a faluban az év nagy részét. Azóta professzor lett, intézeti igazgató, majd nyugdíjas professzor emerita . 82. születésnapja lesz holnap . Tanakodtam mit is vegyek , végül is úgy döntöttem sütök.  és viszek neki süteményeket . Ő már nem süt ..(nem is nagyon sütött, de főzött a családjára ) Sütöttem sajtost, zserbót , ma püspökkenyeret sütök . Ezek elállnak, és jó néha nassolni.

    előzmény:
    hus (64707)
    2016-07-12  04:56
  41. hus
    hus
    2016. július 12. 05:2364711.

    Hu, Zsumika, ez nagyon kulonleges volt nekem. Igazan hnagy koszonet erte! 

    előzmény:
    Zsumi45 (64693)
    2016-07-10  21:58
  42. 2016. július 12. 05:2364710.

    Nálunk is vannak ilyen éttermek. Nem is olcsó a belépő. Magad válogathatsz a svédasztalról, amennyit akarsz. A tányérokon nem szokott maradék lenne, mert mindenki olyat vesz, amit szeret. No természetesen fegyelmezett emberek esetén . Nekünk idősebbeknek azért nem jó, ment nem tudunk annyit enni, amennyit fizetünk

    előzmény:
    hus (64703)
    2016-07-12  04:12
  43. hus
    hus
    2016. július 12. 05:1664709.

    Milyen erdekes szokasaik  vannak az ottani csaladoknak. Az en szemszogemmel nezve  is igazad van. Meg szerencse, hogy a sogorod jo anyagi korulmenyek kozott el es anyagiakban nem viseli ugy meg a csaladi vallalkozasa.


    Viszont  orome nem sok van bennuk ezeket olvasva.


    Na de ez a jegyajandek?   


    Akkor nem lehet csodalkozni azon, hogy az ide erkezett emberek is elvarjak, hogy egy eletre legyenek eltartva az orszag altal, ha ez ottani szokas szerint  egyebkent termeszetes.


    Meg Europatol is elvarjak az eltartasukat a tobb penzuek jogan.

    előzmény:
    csinomjank (64691)
    2016-07-10  15:53
  44. hus
    hus
    2016. július 12. 05:0464708.

    Klara, errol jut eszembe, valamelyik nap mentem vasarolni a ccirkeknek es egy holgy megszolalt a hatam mogott, hogy 20 gallon hypot ker. Na ilyet meg nem hallottam. Amikor a kiado fiu adta ki a magokat, akkor kerdeztem tole, hogy arulnak hypot? Ramutatott egy orias tartalyra, annyit vehetek, amennyit akarok, mondta mosolyogva. Talan az erosebb fajta lehet benne.  Itt is olyan a hypo mar amit az uzletben arulnak,  gyenge valtozata a regi magyarnak. 

    előzmény:
    klára13 (64689)
    2016-07-10  14:54
  45. hus
    hus
    2016. július 12. 04:5664707.

    Fogom figyelni majd inkabb itt, koszonom Zsuzsoka. Nekem a tavaji ami kijott az meg jobban sikerult, mint az idei csodaspenot, amit olyan nehezen kaptam meg. 


    Zsuzsoka vigyazz magadra, inkabb fagyazd le a barackot, mint faradaatra dolgozd le magad , aztan amikor kenyelmesen el tudod kesziteni, akkor fozd be oket.


    Nagyon ugyes vagy te is az elrakasokkal, Zsumika is.  A borsot kellett volna ma leszednem, de elment a kedvem. 


    Amikor haza jottem, mentem rogton a csirkekhez es latom, hogy nagyon sok toll van szanaszet a kert mellett a ket fa kozott. Rohantam a csikrekhez es egy nem volt meg.   Na  ebben csak az a szomoru, hogy holnap megint el kell mennem es nem tuidom mit csinaljak, zarjam-e be oket, amig nem vagyok?


    A gyerekek ket kutyaja es a szomszed kutyaja is nagygon szeret arra fele menni, szeretnek velem jonni etetni oket es bebujni finom falatokert a kerites alatt. 


    Sajnos nem tudtuk meg a vegleges keritest megcsinalni olyan kis betonszegellyel, amibe a kerites is be van betonozva.  


    Akaartam kepeket feltenni, de nem tudok sem a regiekbol, sem az ujjakvol. Nagyon zavar mar ez a window 10-es program. Szeretnem kiiktatni  a gepemrol, de epp az jutott eszembe, ha vissza valtom a regire, akkor minden, ami eddigi munkam, az is visszamegy a regi helyere?  Majd megkerdem a fiam.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (64679)
    2016-07-10  05:43
  46. hus
    hus
    2016. július 12. 04:4064706.

    Csak ajanlani tudom a hidegvizzel valo mosast jo mososzerek vannak mar.  Azt nem tudom, hogy mit jelent  mindent " csak" hidegvizben mosni, nem probalatam meg.


    A finom anyagokhoz  mar regen is volt az a folyekony mososzer, nagyon kellemes volt vele a kezi mosas es az illata is kellemesen , szereny maradt. Wool volt a neve a szernek, ha jol emlekszem.

    előzmény:
    csinomjank (64674)
    2016-07-09  21:52
  47. hus
    hus
    2016. július 12. 04:3364705.

    Klara , a cime valoszinu a Szerelempatak lehetett,  nagyon kedves es aranyos film volt,  az idosebb emberek magukrol  mondtak torteneteket. 


     


    https://www.youtube.com/watch?v=3RQRkjBea3M

    előzmény:
    klára13 (64672)
    2016-07-09  20:37
  48. hus
    hus
    2016. július 12. 04:2964704.

    Nagyon szep es emlekezetes lehetett a kirandulos napotok. Kell am az ilyen esemeny, mindig kellemes es emlekezetes lesz.


    Nalunk nem sok kicsije van a hattyuknak, 3-4, de tobb csalad van.


    A  tavon, uszkalnak a nagy torol szep csendesen, nyugodtan. Kapnak kenyeret, ha eszre vesszuk oket, eszegetik, aztan mennek tovabb.


    Na most, hogy felhozod a tavirozsat. Nalunk rozsaszin volt az egyik toban, a masikban csak feher. Aztan mentunk ki a nagy to fele es az arra vezeto vizen   csak sarga szinu  es oriaslevelu volt.  Vajon ki vihette ki oda es mikor szaporodott ugy el?


    Semmilyen kepet nem tudok feltenni.


     

    előzmény:
    jara (64667)
    2016-07-09  20:15
  49. hus
    hus
    2016. július 12. 04:1264703.

    Nekem akkor jut igazan eszemben, amikor pazarlast latok, hogy talan nem lenne belole annyi, ha megtudnak a nehezsegeit, vagy a boltba latom, hogy fintorogva nezik a nem csodatermekeket. A masik, az olyan ettermek, ahol egy osszeget kell fizetni es azt enni ami az inyere van a kedves vendegnek , annyit, amennyit csak akar. Na ott amikor viszik vissza a meghagyott es nem keves eteleket , akkor kicsit szaomoru leszek, hogy hany kezen kellett keresztul mennie, amig a szemetbe nem jut kabzsisagbol az ennivalo.


    Epp ma voltam ebedelni egy ilyen helyen, de nagyon  jot beszelgettunk kozben , nem boszorkanykodott a gondolatom. 

    előzmény:
    klára13 (64666)
    2016-07-09  20:08
  50. 2016. július 11. 18:0664702.

    Köszönöm Magdikám!


    Nagyon rendes , kedves családba kerül Dorkám, hamarosan személyesen is megismerkednek egymással a szülők. Néhány napra lányomék kiutaznak, Zitussal. A fiú szülei nehezebben mozdulnak, mert kicsit idősebbek és az apukának két infarktusa volt. Kb.30 km.-re fognak lakni tőlük a fiatalok. A fiú fivérei már családosok, munkájuk révén járják a világot. Egyik pilóta, másik hajóskapitány. 


    Nekem nagyon fog hiányozni az unokám, de ígérik, hogy gyakran haza látogatnak, s én is gyűjtögetek, hogy az esküvőn ott lehessek. 


     

    előzmény:
    Kusza (64700)
    2016-07-11  17:50

Címlap

top