Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2016. július 23. 05:3564851.

    Klára mit csinálsz ezzel a fűszeres olajjal? Salátába , ételbe teszed , főzéshez használod ?

    előzmény:
    klára13 (64840)
    2016-07-22  08:23
  2. 2016. július 23. 02:1064850.

      Zsuzsánna, hozd csak ide ismét azt a receptet!  Éppen van 2 cukkinim, egy zöld és egy kisebb sárga. Nem tudom, mit kezdjek velük.
      Zsuzsánna, az itthoni dolgokról is csak közvetetten értesülünk! Hogy mi van a kis szabolcsi faluban, vagy mi a helyzet Salgótarjánban és így tovább. Nagyon kevés a közvetlen tapasztalás. Legszűkebb környezetünket is éppen hogy ismerjük - fogalmam sincs, miként élnek három utcával odébb.
      Szeretek minden információt, amely kissé személyes. Érdekel, ki hogyan látja a dolgokat. Akárhonnét származnak is az információk, vannak, és ez jó. Ennek ellenére értelek, hiszen mindig világos, amit mondasz. A te nézőpontod is elfogadható. Ettől színes a világ. Szerintem.
      

    előzmény:
    Zsumi45 (64848)
    2016-07-22  23:11
  3. 2016. július 23. 01:4864849.

       Hát ez fenomenális!
       Se cukor, se zsír!


    2 nagy banán
    1 evőkanál kakaópor


    lkészítés


    A banánt hámozzuk meg, vágjuk fél-1 cm-s karikákra. A karikákat tegyük egy zacskóba és rakjuk a banánt a mélyhűtőbe legalább 4-5 órára, akár egy éjszakára is. (Több adagot is lefagyaszthatunk, és akkor mindig lesz otthon alapanyagunk, ha hirtelen csokifagyit kívánnánk.)
    A fagyasztott banánt tegyük a turmixgépbe (arra azért ügyeljünk, hogy bírja ezt a keménységet), tegyük rá a cukrozatlan kakaóport és turmixoljuk krémesre - ez kb. 20-30 mp alatt meg is van.
    Ez után közvetlenül fogyasszuk el, ha marad, akkor egy jól záródó edényben a maradékot tegyük vissza a fagyasztóba.
    Ízlés szerint adhatunk hozzá például mentaleveleket, fahéjat, hogy még különlegesebbé tegyük a fagyit.


     

    előzmény:
    klára13 (64847)
    2016-07-22  22:39
  4. 2016. július 22. 23:1164848.

    Szervusz Klára! Köszönöm, vagyok! Jól vagyok.


    Panaszkodni nem akarok, apró kicsi konyhai sikereimet szerényen őrzöm. Az Nlc. titkos cerberusai ugyanis finom cukkini receptemet elsikkasztották-úgy látszik cenzúra van, csak magas röptű elmélkedéseknek van helye. Talán mert nem foglaltam állást egy korábbi eszmecserében?


    Vártam, hátha megszületik a konklúzió: nem lehet általánosítani, népeket személyes benyomások alapján jellemezni, minősíteni! Azt végképp abszurdnak tartom, hogy távoli földrészről vitatkozzunk személyes tapasztalatok nélkül-csak különféle hírközlések alapján....


    Minden és mindennek a cáfolata igaz , hiszen tudjuk, objektív valóság nincs, minden az észlelőn múlik!



     


     

    előzmény:
    klára13 (64847)
    2016-07-22  22:39
  5. 2016. július 22. 22:3964847.

      Zsuzsánna, hogy vagy?

    előzmény:
    Zsumi45 (64844)
    2016-07-22  18:17
  6. 2016. július 22. 22:3764846.

      Ma találtam itt a nlc-n a praktikus elkészítési módot. Tényleg finom lett. Talán még ízletesebb is, mert nem ázott ki belőle az íz.
       Ez a kutya maga a rémség. A gazdáján kívül senkinek sem tetszik, ő viszont úgy bánik vele, mint egy ölebbel. Ölébe veszi a 20 kilós ebet. Rajong érte. És hát ez a fontos. Pszichológus ajánlotta ezt a fajtát, hogy megtanuljon a kislány uralkodni, mert túl lágyszívű. Hát nem tanult meg, a kutya uralkodik. Borzalmas állat, csúf is, esetlen is, goromba is, és nagyon buta. Na, jól bemutattam.
       Ugye, nem szomorkodsz? Most örvendezni lehet a friss emlékeknek. Jó visszagondolni.

    előzmény:
    Kusza (64845)
    2016-07-22  19:15
  7. 2016. július 22. 19:1564845.

    Jaj Klára, nekem ez a kutya nem tetszik! 


    Dodó viszont aranyos, ahogy öleli azt a kutyust.


    Még ilyet nem hallottam, hogy a kukoricát így lehet elkészíteni, biztos finom.

    előzmény:
    klára13 (64843)
    2016-07-22  17:22
  8. 2016. július 22. 18:1764844.

    Magdika, Veled örülök az örömödnek, s átérzem, a búcsú meghatottságát. Nagyon helyes, kedves fiatalember az unokád! Persze a fiaid is nagyon szimpatikusok!

    előzmény:
    Kusza (64841)
    2016-07-22  16:43
  9. 2016. július 22. 17:2264843.

      Ó, a kép! Hozom. Közben elmondom, hogy egri bikavérrel igazi a kukorica, amely, mint Zsuzsa mondta, a természetes vasgyűjtésnek remek módja!

    előzmény:
    klára13 (64842)
    2016-07-22  17:17
  10. 2016. július 22. 17:1764842.

    ...elmegy az unokám. Magdikám, szinte elpityeredtem.
      Enyimek néhány napra mentek el, a Balatonra, Zsófikám nővérének szépséges "pincéjébe". Mert nagyon szép, hagyományos kinézetű ház az a szőlőhegyen.
       A testvér megérkezett Brazíliából két kutyával, egyik aranyosabb, mint  másik, bár Zsuzsunak más volt a véleménye és külön kellett zárni, mert a nagyobbat folyton megtámadta.
       Lánya megérkezett az egyesült államokból, ahol megszerezte diplomáját, és hozta kutyáját, Pepét, aki maga a rémség, valami különleges fajta, amelyet eleve ivartalanítva adtak el nagyon drágán, nehogy szaporítani lehessen. Hozok róla egy képe a F-ról.  Így aztán a mieink mind itthon maradtak, mert Pepe felfalná őket. Persze, hogy elvállaltam a gondozást. Bár kicsit azért megszívattam őket, ne legyen annyira természetes, hogy van egy falka kutyánk, de szabadok vagyunk, mint a madár.
        Ilyenkor itthon alszanak a kis aranyosak, mindjárt lemegyünk hozzájuk - Zsuzsuval és Tomival. Egyelőre élvezzük a 25 fokot a szobában. Kukoricát mikróztam. Találtam a módszert, hogy a zöld levelekben tegyük be a kukoricát a mikróba 5 percre. Aztán majd öntözzük meg olvasztott vajjal, és sózzuk. Nekem ez a módszer tökéletesen megfelel, nincs mosogatni való fazék pl. Mentem továbbfejlesztettem az ügyet, mert ha a forró csövön húzogatjuk a hűtőből kivett vajat, megolvad annyi, amennyi kell. Aztán jöhet a só. Mit ne mondjak, tökéletes lett. Ennél már csak akkor lesz tökéletesebb, ha veszem a fáradságot és a lángon megpirítom a párolás után. Hát majd legközelebb.



     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Kusza (64841)
    2016-07-22  16:43
  11. 2016. július 22. 16:4364841.

    Sajnos már hazament Benedek. Nagyon jó kihasználta az ittlétet. Voltak a kilátóban, Lillafüreden, teniszezett, tegnap még volt falat mászni. Ma kedvet kapott hozzá, hogy kimenjenek a telekre. A százéves almafa száraz ágait fűrészelte. Utána még elmentek a várba.

    előzmény:
    klára13 (64840)
    2016-07-22  08:23
  12. 2016. július 22. 08:2364840.

      Mint Zsuzsa, ugyanazt mondhatnám. Ahogy a fiúkra néztem, azt gondoltam, hogy mint két testvér. Nagyon helyesek. Tehát most nagy a boldogság. Milyen remek közös programjaitok vannak ezúttal?


      Múltkor szóltam a bazsalikomos olajról. Magdikám, hát az valami csoda lett. Most készítek újabb üveggel, és dúsabbá teszem az ízt fokhagymával és kicsi erőspaprikával. Nagyon virágoznak a növénykék, ideje visszavágni őket. A virágok talán még aromásabbak a leveleknél.

    előzmény:
    Kusza (64833)
    2016-07-21  13:14
  13. 2016. július 22. 08:1864839.

    "de amikor volt , mind bubaj volt"


       Janka, közkeletűvé vált ez, mint jelző? Eddig csak a dubajoz-t ismertem. Tetszik.
       (Gépem kurzívval akar írni. Mit tehetnék?)
       Ugye, mennyire más a valóság sok esetben, mint ami a híre valakiknek vagy valamiknek. Vannak, akik mondják, hogy nem az a fontos, hogy milyen vagy, hanem hogy milyennek tartanak. Szerintem ez ostobaság, mert úgyis kiderül. Vagy mégsem? Hiszen mindenki nem ismerhet személyesen, gondolok itt a politikusokra, olyannak látjuk őket, amilyennek mutatják magukat. Persze azért vannak áruló jelek, kilóg néha a lóláb, látni lehet a sunyiságot.


     


     

    előzmény:
    csinomjank (64837)
    2016-07-21  19:26
  14. 2016. július 22. 06:2464838.

    Igen Janka fegyelmezett emberekkel jó utazni. Így volt az én szakmai kirándulásaimon  is . Időben odaért mindenki a megbeszélt helyre , nem kellett egymásra várnunk . Más csoportos utazásnál gyakran előfordult, hogy beszabadultak üzletbe stb és elfelejtkeztek az idő múlásáról.


    Az ember hajlamos az általánosításra , ettől csak a sok alkalom ment meg ( ha vesszük a fáradságot magunknak, hogy ne essünk  az előítéletek csapdájába )

    előzmény:
    csinomjank (64837)
    2016-07-21  19:26
  15. 2016. július 21. 19:2664837.

     "azt azért hallottam, hogy a svájciak nem a legbarátságosabb, legkellemesebb emberek "


     nekem ritkan volt tiszta svajci csoportom - de amikor volt , mind bubaj volt .. annyi csokit kaptam toluk ,hogy az egesz ciganysor svajci csokit evett szerintem ...mert bevittem a suliba , hogy a tanitoneni ossza szet - de valami kolompar gyerekek elloptak ...


    a nemetes kollegaim is mindig azt mondtak , hogy olyan jo svajci turistakkal dolgozni ...sokszor a buszban csak  negy -ot franciajaku svajci volt - a sajat svajci idegenvezetojuk forditotta nemetre ,olaszra  az en francia  beszedemet  -szoval nem sokat tettem ertuk ... de mikor elbucsuztam ,akkor megrohantak mind a csokikkal es a frankokkal ...es annyira kedvesek es szivelyesek voltak ....


    emlekszem egy neni  egyszer  azt mondta " kedvesem ,regen voltam mar onoknel , meg mindig a pengo a  fizetoeszkoz ?" 

    előzmény:
    klára13 (64831)
    2016-07-21  11:44
  16. 2016. július 21. 17:4564836.

    A közös gének előjöttek, nagyon hasonlít a fiú a nagybátyjára !

    előzmény:
    Kusza (64833)
    2016-07-21  13:14
  17. 2016. július 21. 17:4364835.

    Janka ! pedig ezek a gyakorlati kérdések nagyon fontosak. Nem bunkóság az, ha egy történész professzor , akinek hasmenése van nem a hercegnő antik órája , hanem a mellékhelyiség iránt érdeklődik.

    előzmény:
    csinomjank (64834)
    2016-07-21  13:15
  18. 2016. július 21. 13:1564834.

    Volt egy idegenvezeto ismerosom -nemet -aki konyvet irt "Europa mosdojai " cimmel  o inspiralt ...ot meg az vette ra , hogy elete legelso idegenvezetesen jol leegett a turistak elott -hiaba keszult fel az osszes nemet hercegseg tortenelmebol megsem tudott a legelso kerdesre valaszolni :" Hol a mosdo "



     


    -------------------


    a bunkok mindenhol irritalnak ,barmilyen nyelvet beszeljenek ...

    előzmény:
    klára13 (64831)
    2016-07-21  11:44
  19. 2016. július 21. 13:1464833.

    Végre én is unokázhatok, itt van Benedek. Az egyetemmel volt Szlovákiában tanulmányúton, Kassáról indultak vissza, és megszakította az utat, eljött hozzánk egy pár napra. Nem sokáig lesz itt, kedden jött és pénteken már el is megy.

    előzmény:
    klára13 (64832)
    2016-07-21  11:52
  20. 2016. július 21. 11:5264832.

      Érdekes, hogy van, aki meghülyül, ha idegen országban kezd új életet. Szintén hallottam ilyet. De az még durvább volt, elszedte vendégei cigarettáit, hogy leszoktatja őket, éheztette, mert kövérek, pénzüket is elszedte, őrizte. Apja kilógott az ablakon, mint a százéves az ünnepségről, és hazajött. Megérte a pénzét! Nem panaszkodott, senkinek sem szólt semmit, gondolom, sunnyogott a bajusza alatt, hogy csak menjetek a csodás Ausztráliába, majd megtapasztaljátok ti is a rokoni vendéglátást! Mentek is, meg is tapasztalták. Menekültek haza.

    előzmény:
    csinomjank (64829)
    2016-07-21  08:02
  21. 2016. július 21. 11:4464831.

      Janka, te vonzod a kellemetlenségeket! Talán megtaláltad Svájc legkellemetlenebb szállodáját! Talán több nincs is hozzá hasonló. Elképesztő.
         Na, én, aki nem értek hozzá, azt azért hallottam, hogy a svájciak nem a legbarátságosabb, legkellemesebb emberek. Zárkózottak, nem barátkoznak, ilyesmit hallottam róluk.
         Van egy fórumozó, aki állítólag ott él, idejár kellemetlenkedni, gondolom, itt vezeti le idegességét. Hát ő állítólag pódiumművész, valamiféle hangszerrel, pszichiáter, pszichológus, talán sebész is, ez nem biztos, és hát azonnal koach lett, amint feltűnt ez az új tevékenység, ő már az is volt. Éjjel-nappal a neten lóg, vagy lógott, rég nem tudok róla. Amióta nem lökik elénk a topikokat, azóta meg vagyok kímélve a fórum dühös és rosszindulatú egyéneitől. Vannak néhányan, akik rávetik magukat minden témára, és ha a téma személy, akkor csontig rágják.
       Az nagyon tetszik, hogy felcsaptál önkéntes tisztaságellenőrnek. Mi vitt rá?

    előzmény:
    csinomjank (64828)
    2016-07-21  07:42
  22. 2016. július 21. 11:3264830.

      Juj! Bár ezt nem tudtam, de már berendezkedtem a zsírtalan életre. Illetve, hogy minél kevesebb zsírt egyek. Ma még nem, csak holnap kezdem el, vagy holnapután , mert isteni tejszínes sajtot hoztam haza és azt még meg akarom enni paradicsommal. És lecsót főzök -meguntam a hozott ételeket -, abba meg csak-csak kell virsli. De ha nem eszem zsírt, minek a dög drága gyógyszer, ugyebár? Drágább, mint amiket csodaszerként árulnak gyógyszertár nélkül.
       Na, mindegy, valamit tennem kell.
       Vajon az olaj zsírnak számít-e, Zsuzsa? Persze, az a növényi zsír.
       Hogy lelkiek miatt lennék ennyire fáradékony? Ez jó hír, hogy nem vagyok lelketlen.Egyébként lehet. De az is lehet, hogy egyszerűen csak eljött a fáradtság ideje. Kinél ekkor, kinél akkor.
       Keressek egy pszichoterapeutát? Van egy rokonszenves, de bent a 8. kerületben, hát oda bejárni felérne egy-egy svájci hegymászással.
       Járnék ki ismét Solymárra Krisztiánhoz? Nála jobb terapeutát nemigen lehet elképzelni, és láttam fényképen, a szinte kisfiúból férfi lett. Gondolom, változatlanul buddhista, és négy gyermeke szépen felcseperedett. Nagyon jó volt hozzá járni. Életem gyönyörű eseményeként emlékszem az integratív  pszichoterápiára.
       Na, ahogy ismerem magamat, semmi nem lesz semmiből. Már az is nagy eredmény volt, hogy elszekáltak az orvoshoz. Kicsit azért csalódtam, azt hittem, van megoldás. Beleéltem ebbe magamat. Hogy véget ér ez a rossz két év. Hát majd másképpen ér véget.
       Bárcsak barátnőmmel csoda történne és meggyógyulna. Azt mondja, ezt a kemót végigcsinálja, de ha nem használt, tovább nem csinálja. Van, aki évek óta  odajár. Hát milyen élet ez?! Kérdezte. Nem válaszoltam, nem mondhattam (biztatóan), hogy semmilyen.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (64826)
    2016-07-21  06:04
  23. 2016. július 21. 08:0264829.

    Azert erdekelne  ez a masik mese is .


    Franciaul ugy mondjak  ,boire /mager en Suisse  -  svajci modra enni vagy inni = mindenki maganak fizet , senki nem hiv meg senkit .


     A batyam volt par eve a felesege fiatal rokonanal Nemetorszagban . Szornyu megalazo modon bant veluk a lany . A sogornom meg mosogatni sem mosogathatott " ti magyarok nem tudok jol mosogatni " ezt mondta a falusi magyar kiscsaj nekik , a batyamnak ,akinek 2 diplomaja van es o segitette at a kis rokont az erettsegin ingyen korrepetalassal  . Most penztaros egy szupermarketben es mindenkit lenez ...sajat anyukajat is , honapszamra fel se hivja , szegeny asszony rengeteget idegeskedik es szomorkodik ...en nem tudom ,hogy lehet valaki ilyen kegyetlen , en majd minden nap felhivom anyut .

    előzmény:
    szizsuzsóka (64825)
    2016-07-21  06:00
  24. 2016. július 21. 07:4264828.

    Hat igen  - en kerestem a svajci pedanteriat ,de nem talaltam . Eloszor az utszeli pihenoben a mosdoban kerestem - de a "tisztasag" ugyanolyan volt ,mint a magyar autopalya menten . Annyi kulonbseg volt ,hogy  Svajcban volt reklam a mosdoban ,hogy tesztelje magat otthon , hogy nincs -e AIDS -e .


    Aztan ugyanannal a szallodalancnal aludtunk ,mint Parizsban . A szalloda csilivili uj volt igaz , de egy mogorva alak ramszolt ,mikor meg egy kapucsinot akartam inni a reggeli bufenel "maga mar ivott egyet ,igaz " ...nincs jogom meg egyhez ? ... de igen , de ugyanabbol a bogrebol ... en ragaszkodom  egy masikhoz , nem kaphatok ? ...vegul kenytelen volt adni -es undorito volt ,piszkos volt ... o mosta el ...a mosogatoneni elaludt nem erkezett meg ...azonfelul masnapos ,kemeny ehetetlen peksutemenyt raktak ki ...  es mikor valaki belepett az ebedlobe ,akkor kedves mosoly helyett azzal fogadtak "biztos , hogy maganak benne van a reggeli a szobaarban ?" volt vendeg ,aki elol kirangattak a reggelijet ... szoval abszolut nem volt jol szervezettseg e kerdesben ... aztan a portas azt mondta a ferjemnek ... a maga lanyai nem latszanak 8 es 12 evesnek ,ahogy a foglalasban irta ...akkor a ferjem elmagyarazta neki , hogy a fia 8 eves es az egyik lanya 12 , a masik felnott ,kivanja latni az utleveluket ? - nem erdekel - ez volt a valasz ...


    Parizsban volt az egyik szobaban a falon egy kis penesz es a butorok regebbiek voltak ,mint a svajci helyen . De mindenki mosolygott , az  ebedloben senkit nem zaklattak , egy mosolygos afrikai ferfi tette elenk a bufeasztalra a sutobol a meleg peksutemenyt .A reggelihez jart minden reggel camembert  es natur almapure .


     Igaz ,en beszelek franciaul  -lehet ,hogy ezert mosolyogtak ...nemetul nem ...sokat szamit a nyelvtudas ...


    lehet , hogy svajcban kemenyen szeretik a peksutemenyt - ki tudja


    aztan  a hajoallomas mosdojaban is kerestem a precizitast - de ott sem talaltam ...


    azert megis tetszett Zurich hangulata -csak a sok orosz barisenyka zavart egy kicsit   ... sajnos tudok annyit oroszul ,hogy beszoljak nekik es vissza kellett fogni magamat ... nagy divat az  orosz ujgazdageknal Svajcba jarni ...


     a sokat emlegetett precizitast a nemeteknel leltuk meg ... de finomat ott se sikerult enni ..." semmi se tokeletes  -mondta a roka "

    előzmény:
    szizsuzsóka (64825)
    2016-07-21  06:00
  25. 2016. július 21. 07:0764827.

    O nem is akarnek  en mashol elni ,mint csodalatos kis szulovarosomban . Most epp vezet a kedvenc kisvarosok listajan - szavazni lehet ra .Az az en "svajcom"


    Csak egy svajci udulesrol almodozom .A katari nyarban jol esik az almodozas .


    Par eve egy volt tanitvanyom hivott fel . Ide helyeztek a ferjet Svajcbol . Nagyon orultek neki  , aztan meg vissza Svajcba egy ev multan es nagyon szomoruak voltak . De hat az o oromuk es szomorusaguk a ferje munkajaval volt kapcsolatos : itt 8 ora laza munka ,szep nagy villa ,lakopark ,medence . Ott 12 ora melo ,egy egyszeru lakas ugyanannal a magyar cegnel .


    Annyi panasza volt az orszagra magara ,hogy az ovodakban nem figyelnek a gyerekre annyira ,mint otthon .Megette-e a tizoraijat ,levette-e a pucsijat ,ha felmelegedett az ido ,senkit sem erdekelt .Azonfelul , nehogy egy anyuka munkat tudjon vallalni  szerdankent nincs ovoda , hadd pihenjen a kisgyerek ....


    az tenyleg nagyon jo ,ha nincs kamion forgalom ... de ettol a sok alaguttol kirazott a  hideg  ,ahogy  athaladtunk rajtuk ...

    előzmény:
    klára13 (64823)
    2016-07-21  00:43
  26. 2016. július 21. 06:0464826.

    Klárám ! Az erő nemcsak fizikumtól függ és nem csak szívtől. Nagyon befolyásolja a  psziché , az inditék. A gyógyszer , amit vettél jó, de vigyázz a fehérneműdre , mert a  fel nem szívódott zsír kicsorog. .

    előzmény:
    klára13 (64824)
    2016-07-21  01:01
  27. 2016. július 21. 06:0064825.

    Svájcban évszázados tradició a szigorú életmód, szorgalom, az ország önállóságának megőrzése . Ma már kicsit operettízű, de a svájci férfiaknál  otthon katonai felszerelés , puska stb volt . Önvédelemből, mint Tell Vilmos tette. Nem akar az adóhatóság büntetni, mert nem akarnak adót csalni, mert akkor a társadalom  , a szorosabb közösségek kirekesztik az illetőt . Nálunk kis hazánkban az adócsalás olyan nemzeti sport, mint a foci .A kis csalókat elkapják, a nagyok pedig megveszik a hatóságot, a még nagyobbak pedig törvényeket gyártanak, módosítanak......


    Nem tudnál ott megszokni Janka ! Fiaim kinn voltak , előbb hazajöttek . No ,de ez egy másik mese lenne .

    előzmény:
    csinomjank (64821)
    2016-07-20  09:14
  28. 2016. július 21. 01:0164824.

      Ma voltam orvosnál. Előtte laboratórium, sőt, tüdőröntgen. Minden rendben van. De akkor mi az istennyila?! Miért nincs annyi erőm sem, mint az őszi légynek? Miért fulladok ki, ha végigmegyek a szobán? És hát nem megyek végig, és olvasok, és internetezek, mert minden mozdulat kimerít, hát nem mozgok, és egyre csak hízom.
      Ma megtudtam, hogy nincs segítség. Kicsi a tüdőkapacitásom, fújjak lufikat, az növeli.
       Azért szereztem egy gyógyszert, ami a zsír felhasználását meghiúsítja. És vásároltam mindenféle zöldségeket amelyek párolva is finomak. Pl, kedvencem, a paradicsomos káposzta ideális.Mert ha a szervezet nem kap zsírt, akkor a saját tartalékaihoz nyúl hozzá állítólag. És kész a fogyás. Az ideális. Párolok sárgarépát, egyebeket. Hát majd meglátjuk. Talán lesz erőm előbb-utóbb sétálni, vagy hajtani a szobabiciklit. Ez lenne jó.
     Barátnőmmel megbeszéltük, hogy ő kijön a rákjából, én a vértelenségemből, és elutazunk Hollandiába megnézni a Van Gogh múzeumot. Hiszen még akár tartogathat is örömöket az élet. Akár...

    előzmény:
    csinomjank (64821)
    2016-07-20  09:14
  29. 2016. július 21. 00:4364823.

     Sok gondolatot ébresztettek bennem soraid, Janka. Különös az összevetésed, és nagyon igaz, hogy nincs tengerünk. Milyen igaz.
      Engemet elriasztottak az információk, amelyek eljutottak hozzám. Rádiós interjúban számolt be valaki életükről, mondta, hogy szomszédja feljelentette, talán inkább bepanaszolta, mert konyhaszekrénye ajtaja hangosan csukódott. Hogy gézt kötöttek a kád vízcsapjára, azon csússzon le a víz hangtalanul, mert a szomszédokat zavarná a zubogás. Egy rokonunk odament körülnézni, akarnának-e ott élni, mert férjét odahelyeznék, hát mondta, na ne... Sok volt neki a fegyelem, amit látott.
      Erre mondják, kinek a pap, kinek a papné. Engemet már az osztrákok pedantériája is kikészít, félelemmel tölt el. És ez talán kisinas sincs a svájciakéhoz. Gondolom.
      Az nagyon tetszik, hogy nincs náluk átmenőforgalom. A kamionokat vonatra rakják és így viszik át az országon.


     

    előzmény:
    csinomjank (64821)
    2016-07-20  09:14
  30. 2016. július 21. 00:2164822.

    Írtam volna, hogy ez az én gépem megbolondult, aztán ráéreztem az igazságtalanságra, ezért mondom,  hogy ezt az én gépemet megbolondítottam. 
      Most ment haza Benikém, és újra tudok írni. Édes, aranyos, okos, türelmes, megértő. Kell ennél több?


     

  31. 2016. július 20. 09:1464821.

    Milyenek vagyunk mi kigyok ? "Határozott és tevékeny, szereti az érdekes beszélgetéseket, az átgondolt eszmecserét. Az üres fecsegést nem tűri, inkább új gondolatokkal áll elő, hogy értelmes vita alakuljon ki. Ha valamilyen téma különösen érdekli, képes egészen rendkívüli megoldást találni." 


    Tavaly voltam eletemben eloszor Svajcban . Sosem volt  nagy almaim uticelja -de van egy baratnom ,aki annyira imadja ,hogy ott szeretne megoregedni .Ezert nagyon kivancsi voltam . A termeszet szepsege volt az ,ami megigezett ott .


    Mivel a csaladban tobben is imadjak Heidi mesejet ezert szivesen eltoltenek egy falusi nyarat a hegyekben ! 


    Aztan arra is rajottem ,hogy Svajc mennyire kozel van Magyarorszaghoz ! Soprontol  St . Gallen csak 7 ora autokazas !


    Az en fejemben Svajc valahol nagyon -nagyon messze volt elotte ... erdekes mod en latok hasonlosagot Svajc es Magyarorszag kozt -pl mindket orszag el van zarva a tengertol . Nekem a videki Magyarorszag a falusi nagymamamat jelentette mindig es o egy szigoru reformatus faluban elt -es az o eletszemleletuk is hasonlo ...


    A svajci adohatosag egy alom ! legalabbis egy kint elo magyar beszamoloja szerint - nem buntetni akar mindenaron , hanem befizetesre osztonozni - es nem a kisembereken gyakorlatozik ...


    Ami nem tetszik  Svajcban az a prostituciohoz valo hozzaallasuk . A skandinav szemlelet sokkal haladobb e temaban .

    előzmény:
    szizsuzsóka (64820)
    2016-07-20  06:17
  32. 2016. július 20. 06:1764820.

    Janka ! Nem csak Ti de én is a kígyó évében születtem . Nem tudom ,mit jelent , mert sajnos a kígyóknak semmi hasznos tulajdonsága nincs meg bennem .


    Igen , az emberi boldogság örök kérdés . Azt hiszem a lényege az, ha életünkben teljesülnek elképzeléseink , vágyaink , No itt a kérdés , mi az elképzelésünk az életről, és mit teszünk azok teljesülésérét . Itt nagyon sok szerepe van a környezetnek, neveltetésnek , melyek lényegében befolyásolják személyiségünket .


    A svájci életről áttételesen van elképzelésem, mert keresztanyám 1946-ban egy törzsgyökeres svájcihoz ment feleségül , ott élt haláláig. 3 fiú gyermeket szült, édesanyját is kivitte mikor nyugdíjas lett 1953-ban . Megtanulta az a mentalitást, melyet az ottani élet polgáraiba nevelt . Első a család, a rend , a tisztaság , a pontosság. Az adócsalás nagyobb bűn, mint a megcsalás Az élet kiszámítható, van beleszólásod,politikusaid téged szolgálnak, ha becsapnak rövid úton eltávolíthatod őket .  Megvan a helyed a társadalomban , ahhoz mérten kell élned , nem illik kilógni belőle. Pl Nem illik egy adminisztrátornőnek Mercédesszel beállni a vezérigazgató Mercédesze mellé . Neki legfeljebb  Fiat vagy Opel dukál . Szomszédaiddal távolságtartó szolidáris a magatartásod . Általában nem tegeződsz .


    Fiaival sokszor voltak nálunk . Ők már lazábban gondolkodnak , magabiztosak , tudják m, mi jár nekik. Biztosan ez nagyon sokat változott az utóbbi 20 évben , mióta keresztanyám meghalt .


    Ők a gazdagságukat szorgalmuknak, megbízhatóságuknak köszönhetik . Érzelmi életük , hát vitatható. Ott nem szokás, hogy egy nagymama az unokáit nyaraltassa , kiszolgálja. Meglátogatják egymást néhány órára. Unokaöcsém , aki orvos lett megbukott alsóbb osztályban .Elküldték távoli rokonhoz a hegyekbe, hogy megismerje a paraszti életet , ha nem ezt akarja élni , tanuljon . Hatásos volt, megtette . Most már valószínűleg nyugdíjas, fia vette (veszi ) át a praxisát. No a vendégszeretetükről is lehetne beszélni Hogy mennyire boldogok, erről is szól a " Biedermann és a gyújtogatók " című regény . Mindenesetre a magyaros kissé külsőséges életmód távol áll tőlük. .


    Mindenesetre a felsorolt országok többsége a szorgalmának, igényük és lehetőségeiknek összehangolásának köszönheti, hogy boldognak érzik magukat .


     


     

    előzmény:
    csinomjank (64819)
    2016-07-20  00:50
  33. 2016. július 20. 00:5064819.

    Tudok 14 orszagot emliteni  ,ahol boldogabbak az emberek ,mint Amerikaban .


    előzmény:
    margaret3711 (64802)
    2016-07-18  18:16
  34. 2016. július 20. 00:4464818.

    Szoval pesti lany voltal ! 


    Az en munkam a turizmusban a rendszervaltas utani idokben kezdodott .A turistak nagy resze  Dunai korutakon vett reszt -sok szep orszagot meglatogatvan -nem magyar kotodese miatt csorgott le a luxushajokon kivarosunkig ,ahol fogadhattam oket , hanem kivancsisagbol , divatbol ,unalmobol .


    Tavol-keleti szarmazasu amerikaiak gyakran jottek  es mindenfelek jottek ,hippik  es kispolgarok ,  butak es okosak - igen a Smithsonian intezetbol is jottek hobortos amerikai tudosok  csoportosan csak  az afrikai amerikaiak nem jottek...


    Ennyit lattam es tapasztaltam .Sajat szememmel ,fulemmel .


     
    előzmény:
    hus (64804)
    2016-07-18  21:11
  35. 2016. július 20. 00:3064817.

    ez  a  keleties gatya - nagy mereszseg kell a viselesehez -van eg keves ember ,akinek jol all szerintem ...

    előzmény:
    Kusza (64805)
    2016-07-18  21:40
  36. 2016. július 20. 00:2564816.

    Koszonom  Zsuzso a szulinapi jokivansagot !Akkor a fiad is kigyo eveben szuletett !


     En csak annyit mondtam , hogy szomoru vagyok , hogy a tarsadalmi szolidaritast hirdeto amerikai elnokjelolt  nem nyert .Nagyon sokan tamogattaK - de nem elegen .Azert izgat engem Amerika sorsa ,mert gazdasagi sulyanal fogva az egesz vilagra kihat ,ami ott tortenik .


    En szivesebben elnek egy olyan vilagban ,ahol egy eros kozeposztaly garantalja a tarsadalmi stabilitast .Nem a rendorseg . Ahol  hagynak mar a fenebe a szenhidrogeneket es allnanak at valami tiszta energiara .Ahol egy sulyos betegseg nem halalos itelet ,mert van szolidaritason alapulo egeszsegugyi valodi ellatas .Szoval  izgat ,hogy milyen vilagot hagyunk a gyerekeinknek .


    Mostanaban nagyon masfele alakulnak a dolgok . 

  37. 2016. július 19. 15:3964815.

    Isten éltessen sokáig !


    Annyi idős vagy, mint idősebb fiam , csak ő márciusi

    előzmény:
    csinomjank (64795)
    2016-07-18  06:50
  38. 2016. július 19. 14:2964814.

    ... akartam mondani: dilije!


    előzmény:
    klára13 (64813)
    2016-07-19  12:48
  39. 2016. július 19. 12:4864813.

       Mindenkinek van valami fóbiája!

    előzmény:
    szizsuzsóka (64812)
    2016-07-19  12:00
  40. 2016. július 19. 12:0064812.

    Nem azért, hanem úgy nézek ki a nadrágban , mint a véres hurka . Itt ott behúzódik, máshol feszül.

    előzmény:
    hus (64807)
    2016-07-18  22:02
  41. 2016. július 19. 06:3264811.

       Zsuzsa, én nagyon élveztem ezt a sok területet érintő, gazdag hozzászólásodat. És a többit is, hiszen az információk így barátaink által megszűrve, sőt kiteljesítve sokkal izgalmasabbak, mint amilyenekkel a tévé híradói szolgálnak. Emberibbek, érthetőbbek.
      Na, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem kevésbé érdekes a mindennapi élet sok apró eseménye, mit sütött és főzött ki-ki, hogyan áll a kert stb, de azért nagyon jó olvasni olyasmit is, ami kicsit több embert érint ezeknél. Engem, legalábbis, nem dúlnak fel a viták, sőt, kissé kiragadnak a mindennapok egyformaságából, ami nagyon jólesik. Tanulok tudásotok által. Briliáns.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64810)
    2016-07-19  06:17
  42. 2016. július 19. 06:1764810.

    Igen Jankám ! Ezek az összehasonlítások mindig azt bizonyítják, amit szeretnénk vele bizonyítani. A statisztika a valóság bemutatására , de elleplezésére is alkalma .


    Hazánk lakossága évről évre csökken . ennek oka a születések számának drasztikus csökkenése .  2011


    2011-ben 9932 ezer


    2012         9909  23 ezer fős fogyás


    2013        9879     30 ezerrel csökken a lakosság száma . Ha a magyar öngyilkosok számát  összehasonlítjuk az amerikaival, ezrelékben kifejezve több.


    A börtönökről annyit, hogy tényleg sokan kerülnek be , sokan feleslegesen . Közmunkával letölthetnék a kisebb bűnök elkövetői a kárt , amit okoztak.


    Amerika nem a világok legjobbika , de nem is mondható a legrosszabbnak. Vannak olyan diktatúrák, ahol sokkal rosszabb az élet . Nem ismerünk statisztikát, mert nem készítenek. 


    A rasszizmus két változós dolog . Magam annyira nem vagyok rasszista , hogy egy nem messze élt vajdát és feleségét többször elláttam, és  megáldott . Hogy mennyire fogott az áldás ?? Sajnos a kívánságok töredéke sem teljesült.


    De az alkalmazkodás minkét fél kötelessége . Nekünk el kell fogadni szokásait,  kultúráját, de nekik is alkalmazkodni kell és tanulni . Akik ezt tették, azokat tisztelet övezi. Amerikában is sok színesbőrű vezető politikus van akik méltán nagy tiszteletnek örvendenek. Még több sportoló, muzsikus, színész .A fegyverviselés korlátlan volta sok rendőr életébe került. Meg kellett volna tanulni, hogy váratlan mozdulatok , félreérthető lépések önvédelemre késztetik a rendőrt.


    Ezt még alátámasztotta a másnapi rendőrvérengzés.


    A keleti társadalmakban is kettényílt a gazdasági olló . Kevésbé érezhető ott , ahol olajtermelésből  csökkenteni tudják a szegénységet. De az ottani tradíciókat tisztelni kell az ott élő európai kisebbségnek. Nem mehet be férfinapon bikiniben a fürdőbe. Nem ülhet a kávézóba vízipipázni stb. Mi a sorsa , ha megcsalja a férjét a nő ,, , aki európai és férje nem az .


    Én leginkább liberális kereszténynek vallom magam . Tisztelem más emberek nézeteit, ha azok nem embertelenek. De életem alapelve a tízparancsolat, mely évezredek óta az együttélés legállandóbbnak tűnő szabályozója .


     


    Azt hiszem, a legjobb az, ha kis közösségünkbe nem sodródnak be a napi politika , a világ békétlenségének , szorongásainak , tragédiáinak hírei . Elég nekünk kis csendes életünk  gondjainak , örömeinek megosztása egymás között

    előzmény:
    csinomjank (64795)
    2016-07-18  06:50
  43. hus
    hus
    2016. július 18. 23:3264809.


    "




      hus , nyomonkovetem a "black life matters " mozgalmat ...




     azert ,mert van feketek altal elkovetett bunozes ,az nem azt jelenti ,hogy nem tortennek atrocitasokl a feher rendorok altal ...sajnos napi szinten




    a helyzet nemelyik deli allamban annyira rossz , hogy floridai fekete anyak koreben egy tragikus trend van kialakuloban - a gyerekeiket nyilt orokbeadassal kanadaiaknak adjak ,mert ugy gondoljak ,hogy ott nem fognak szenvedni  a rasszizmustol !


    "


    Janka, mit kovetsz nyomon? A feketeket, vagy mas borszinueket is az USA-ban? Fekete anyukak inkabb Canadaba adjak a gyerekeiket?  Hat egyalatalan miert szulik meg, ha tudjak, hogy mas fogja majd felnevelni, mikor egy gyereknek az anyjanal lenne a legjobb helye ha az valoban akarna es  az anyja  lenne.


    Hol van a problema a floriadai fekete anyukaknal akkor szerinted? 


    A fekete apukaknal, akik sorozatgyartanak, vagy a fekete anyukaknal, akik ( elkepzelheto, hogy penzert is) 


    adjak gyerekeiket Canadaban?


    Nagyon sok csalados feketet ismerek, mintakent  lehetne oket mutogatni. Tehat, aki akarja, meg tudja csinalni, hogy szinuktol fuggoen beilleszkednek a tarsadalomban.


    Egyebkent nem ertem ezt a black life matters mozgalmat. Meg van a feketeknek is  engedve minden, a delrol erkezett amerikiaknak is, a fehereknek is.


    Mindenki dolgozhat, vallalhat munkat, alakithat kisvallalkozast. Minden elet  fontos. Legfeljebb a kis edes  eleteket nem kell  mas orszagoknak adni. 


    Ha jol tudom, a deli allamoknak van fekete boru vezetosege is. Ott kell keresni a hianyossagokat.


    Erdekes modon rengeteg fekete el normalis eletet , az adott korulmenyekhez


    kepest .


    Csak tudod emberek elfelejtenek dolgokat.


    Vagy te hallottal olyat, hogy egy valahol Europaban dolgozo magyar a kulfoldoi fizeteset beszamolja az ossz keresetebe, vagy azt, hogy a mo-ra erkezett ha jol emlekszem 16 milliard kuldoldrol erkezett penzt beszamoljak az orszag beerkezett szamlajara. Feltehetoen olyan is van. Valahogy nem hallani azoknak a


    penzeknek a csengeserol. 


    "...ezert vagyok szomoru ,hogy az az elnokjelolt ,aki mast almodott ,az kiesett ..."


    Meg egyszer irom, ne legyel szomoru azert, ami csak egy elkepzelt, bevalthatatlan  igeret volt es az nem teljesedett be.



    előzmény:
    csinomjank (64795)
    2016-07-18  06:50
  44. hus
    hus
    2016. július 18. 22:1164808.

    A mai vilagban  a gyerekekben nincs ugy belerogzodve , vagy nem feljodott ki bennuk ugy a kuzdelmes elet.


    Miutan a vallasnak oriasi szerepe van a gyermekek megtartasaban, nem tudom mikor lehetne varni azt, hogy hirdetesukon valtoztassanak arra az iranyban, hogy annyi gyerek szulessen a szuloknek, amennyit


    kenyelmesen el tudnak tartani, mivel a gyerekek szempontja is ezt kivanna meg a legjobban.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64800)
    2016-07-18  15:34
  45. hus
    hus
    2016. július 18. 22:0264807.

    Eszembe nem jut senkit kinevetni a kombine miatt, hiszen aki szereti annak fontos. Csak en nem szeretem. Habar latom megint, hogy ujra kezdik divatba hozni. Valoszinu azert nem jarsz nadragban, mert azt  jobban tudod nelkulozni, mint a csipkes kombinet. 


    Anyukamnak is volt es hordta  azokhoz a ruhakhoz, amelyikben nem volt bélés.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64801)
    2016-07-18  15:42
  46. hus
    hus
    2016. július 18. 21:4364806.

    " -  ebbol a tapasztalatbol azt szurtem le , hogy a javak elosztasaval  nincs minden rendben arrafele ."


    De hol van rendben es egyenloen elosztva? Meg csaladon belul sem lehet megoldani mindent, nem egy egesz orszagban.


    Hiaba kapnal te es egy masik valaki, akarki ember  ugyan azt az asztalra téve, megoldva a feladatot,  ha te sokkal tobbet tudsz kihozni  az eled tett dolgokbol, mint az asztaltarsad. Akkor azert ki a hibas? Te lennel, aki jobbat es tobbet tudott?


    Teged kellene megszolni es eppen azert, mert a mutatoid jobbak?


    Amerika nem hibatlan, de nagyon sok mindent koszonhet neki a vilag es nelkule nem lenne sok minden, ami most van.


    A javak elosztasa nem arrol szol, hogy akinek van es mindig dolgozik erte es vigyaz ra, az az utolso fuszalig mindenet odaadja annak, vagy olyanoknak, akik piocakent elnek nevetve a masikon. Na, meg hulyenek nezni a joindulata vegett azokat, akik segitseget nyujtanak eppen az o erdekukben.


    Ezt az asztalt egyszer el kell hagyni, ellenkezo esetben lerant mindent a teritovel. Igaz, a legkevesebbet o vesziti.


    Minimalisnal tobb jut az amerikai szereny retegnek, mint mas orszagban eloknek. Ezen felul egy viszonylag szabad orszagban elhetnek, amelyik meg igy is a legjobbak koze tartozik a vilagon.


    Eppen ez a problema, hogy odaig jutottak, hogy meg kell nezni azt is, hogy hogyan tovabb, mert tarthatatlan az a sok tartozas, ami eddig felhalmozodott. Vagy nyomtatjak tovabbra is a penzuket addig, amig lehet es a kovetkezmenyeivel szamolniuk kell.


    Most 2 lehetoseguk van. Vagy olyan elnokot valasztanak, aki tobb munkat es emiatt jobb korulmenyeket iger az orszagnak, vagy olyan elnokasszonyt valasztanak, aki tovabb szeretne folytatni Obama munkassagat.


    Amit es ahogy latom az egeszet azt a sajat tapasztalatomra epitem, hogy mennyire meg kell dolgozni mindenert, hogy jusson is, maradjon is.


    De ha mindig a véka feneket kell kapirgatni azert, mert az orszag nem birja tovabb, az borzaszto kellemetlen lehet annak, akibe benne el a fejlesztes, fejlodes a szebb es jobb erdekeben.  Habar az mindenkibe benne lehet, de a tenni akaras, abban nem vagyok olyan biztos.


    Egyenlonek  nem csak azt kell figyelembe venni, hogy egyenloen kapjon mindenki, hanem azt is, hogy egyenloen adjon  mindenki.


    Mivel ez lehetetelen, ezert lehetetlen az egyenlo elosztas is.


     

    előzmény:
    csinomjank (64793)
    2016-07-18  06:22
  47. 2016. július 18. 21:4064805.

    Klára még csak hagyján, ha lógófenekű a farmer, de az olyan nadrág, amelyiknek az ülepe a térdéig ér, egyszerűn iszonyúan néz ki. Ja persze, lehet, hogy csak nekem.

    előzmény:
    klára13 (64803)
    2016-07-18  18:31
  48. hus
    hus
    2016. július 18. 21:1164804.

    Pesten eltem  gyerekkoromat. En sem lattam csak kezemen tudom megszamolni hany arab embert az utcakon.


    A te idodben, ahogy irod az amerikai feketeket hianyoltad. Janka, azoknak nem volt semmilyen kotodesuk mo.hoz azert nem mentek meg csak turistakent sem. Ok mentek vissza abban az orszagban, ahonnan szarmaztak, vagy csaladjuk szarmazott. Nem a penztelenseg lehetett az oka. Tengeren tulra  menni abban az aidoben nagy dolog volt es mivel mo. szocialista orszag volt meg a beutazas is bonyolultabb lett volna.


    Mar dolgoztam, amikor egy fekete boru aranyos fiu jott a munkahelyemre, egyetemre jart es a gyakorlatat vegezte nalunk. Nagyon gazdag csalad gyermeke volt , azert tudtak fizeetni a dijat es az ott lakasat is arulta el csak nekem es a kolleganomnek. Igazan szeretett ott elni es tanulni, nagyon koszonte azt, amit tolunk tanult es amit magyarul tanitottunk neki. 


    Meg is mondta, hogy ezzel a moi. ottartozkodasaval kapott egy eros alapot, ami akkor ritkasag volt az o orszagaban es az orszag eloremeneteleben.


    Mint a repulogeppel utazok is, regen ritkasag szamba ment, most mar teljesen elterjedt.

    előzmény:
    csinomjank (64793)
    2016-07-18  06:22
  49. 2016. július 18. 18:3164803.

      Terveztem, hogy megvédem a "csipkés kombinét", de megelőztél, Zsuzsa.
      A kombiné nekem is nagyon fontos, nélküle fázik a derekam. Csak nagy melegben hanyagolom. Kellemes nekem a selyem tapintása, a műselyemé is, bár a hernyóselyem finomabb, de ilyen fehérneműm nincs, csak sálak.
      A bársony és a selyem a kedvenc textíliáim. Nálam egy selyemkombinénak nyomába sem léphet egy atlétatrikó, amely pedig oly nagyon feltört, hogy euroviziós dalfesztiválon elfogadott színpadi öltözetté vált.
      Változik minden, és mi, akiknek régi emlékeik vannak, sok változást megértünk. Vagyis látjuk a változásokat, s bár nekem sosem lesz elegáns egy férfin a térdéig lógó gatya, elfogadom, hogy ma ez is akár ünnepi viseletnek tekinthető, és hasonló a fürdőnadrág.
       Bazsikámnak nagyon szerettem volna ajándékozni egy fehér farmert, olyan klasszikusat, szűket. Volt nagy nevetés, hogy homárnak öltöztetném fiamat!
       Na és a mai divat, a férfiakon a lógó fenekű nadrág! Unokáim mást fel sem vennének.

    előzmény:
    szizsuzsóka (64801)
    2016-07-18  15:42
  50. 2016. július 18. 18:1664802.

    Koszonom kedves valaszodat. Nem tudom miert nem utaznak.


    Tudsz egy orszagot emliteni,ahol minden rendben van?


     

    előzmény:
    csinomjank (64793)
    2016-07-18  06:22

Címlap

top