Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. szeptember 19. 13:1924051.

       Janka, én csupán azt tudom mondani, hogy mit NE! Ha lehet, bajai halászlével ne  próbálkozz belőle.

       Ha, ha, ha! De elmés! - mondaná Cassandr alias én. Inkább maradjon csak helyén a gonosz némber. Egyszer Magdikám megjegyezte privátban, amikor azzal szórakoztattam magamat, hogy Cassandr minden szavamba belekötött: "micsoda emberek vannak". Amúgy ritkán veszem elő, esetleg egy vers idehozatala előtt megnézem másutt vele, hogy miképpen fog megjelenni itthon, a topikban, tudod, van, amikor folyamatosan íródik ki, és az nagyon bosszant.

      Na, ennyit Cassandrról.

      A bárányszívből bárányszív pörköltet tudok elképzelni,  kissé több fűszerrel, mert, gondolom, ennek is van az a bizonyos íze, ami szokatlan azoknak, akik... nem szoktak hozzá!

      Most tettem fel éppen ebédemet, ami sokkal szerényebb: sárgaborsó főzeléket készítettem be a kuktába. Előbb azt terveztem, hogy szépen megpirítom a hagymát, aztán amikor odáig értem, mondtam magamnak, éppez ezzel a vacak felesborsóbal vacakolnék, amikor sokkal értékesebb ételeket is csak odacsapok? Így aztán zutty, a hagymára rá a borsót, beleszeltem egy paradicsomot, hozzáengedtem néhány babérlevelet, utána jöhetett az ízvarázs, hogy valami korszerű és vegyszeres is legyen benne, és befedtem az edényt. Most fő. Néhány perc alatt készen lesz. Minősége? Hát milyen lehet egy sárgaborsó főzelék?! Könyörgöm, ez mégsem bárányszív!  Azt majd eldöntöm még, hogy tejfölt tegyek-e rá és süssek hozzá virslit, ami persze kenyér nélkül eléggé megfekszi gyomromat, vagy inkább így a semmivel egyek hozzá remek kőkemény és tömör teljeskiőrlésű, bió durumlisztből készült kenyeremből. Hajdani férjem minden sütésemkor eszembe jut, hogy milyen vidáman mondná: ezzel, Klariszka (így hívott), verekedni lehetne. Hát, igen, házi sütésű és egészséges kenyerem versenyre kelhetne egy betontéglával súlyra is, sűrűségre is. 

    előzmény:
    csinomjank (24050)
    2008-09-19  11:54
  2. 2008. szeptember 19. 11:5424050.
    BARANYSZIV ! Par oran belul neki kell allnom - hogy fozzek belole vacsorat . Anyu meg elutazott . Csak bennetek bizhatok .Mit csinaljak belole ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. szeptember 19. 11:5124049.

    nagyon megertem a ferjed szerelmet a jo kis csipos szegedi halaszle irant - bar jomagam a dunai halaszle hive vagyok inkabb . ezek a tobbi herkentyuk jok -de nem annyira .

    idomet nem vesztegetem - mar tulzasnak is tartom - el lepett reformatus oseim "hasznosnak kell lenni " szelleme -es hiab igergetnem magamnak - hogy  haszontalan dolgokkal is kene foglalkoznom  neha - mindig azon kapon magam - hogy dolgozom .

     

     jaj de jo lenne azt a hal listat megkapni !

     

     hirdetesek ? most ramadan alatt a helyi teveben  az uj vilag szimfoniara ekszereket mutagatnak -es hogy hol vehetjuk meg . meg egy szandal reklamot is .

    nsok mindenkivel oszeismerkedtem - de magyar tervezok nem valaszolnak am  uzenetemre .  vannak olasz,francia , japan internetes dizajnor baratnoim - de a magyarok nem ereszkednek le egy masik magyarhoz .

    előzmény:
    MPiggy (24032)
    2008-09-18  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_829665
    Torolt_felhasznalo_829665
    2008. szeptember 19. 11:4724048.

    Bocs, az előbb rossz volt a link:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ocD3GNbilao 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_829665
    Torolt_felhasznalo_829665
    2008. szeptember 19. 11:4624047.

    Van a www.tompavagyok.hu-n egy olyan játék, hogy beállíthatod az álmod paramétereit,és kidobja, hogy mit jelent. Nagyon vicces szerintem!

     

    Ez is vicces, és kicsit ide kapcsolódik:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ocD3GNbila o 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. szeptember 19. 11:4224046.
    33 ev anyos ? Mpiggy teged szentte kellene avatni !
    előzmény:
    MPiggy (24034)
    2008-09-18  16:28
  7. 2008. szeptember 19. 11:4124045.

    Hat en szerintem van az arkepzesnek is tudomanya  vagy muveszete -el kell  donteni - hogy kit celzunk meg az aruval -eszerint kell arazni  .ugy tunik - hogy itt a  halat luxuscikke avanzsaltak valami ok miatt .

     

    Multkor en is veled almodtam -  fako mustarszinu szaariban voltal -es kisvarosunk kertvarosaban alltal az uton - ahol hazaszoktam jarni a sulibol es magyaraztal valamit - egy papirra irtad fel a mondandodat .

     de mar nem tudom - hogy mi volt az .. 

    előzmény:
    klára13 (24039)
    2008-09-18  17:51
  8. 2008. szeptember 18. 20:0424044.

    Tovabbi kitarto, eredmenyes gyogyulast!

     

    Ferj csakugyan roppant rendes ruhatar es kulso ugyeben . rendszerint szulnapom es Karacsony elott kezen fog es bevisz az uzletbe. Ott aztan turelmesen var, valogat, segit. Sajnos mindket alkalom keso oszre, tel elejere  esik, igy limitalt valasztekom is leginkabb feketebol...feketevel allt az elmult evekben! De ez most valtozik, a kis butique /ahova mindig megyunk/ kollekcioja sokkal szinesebb, vaganyabb. 

    Pedig igazabol, szivem melyen egyedul szeretek vasarolni. joeg tudja miert. Abban viszont az a bokkeno, hogy rendszerint 1-2 darabot rangatok ossze sebteben..valamilyen surgos alkalomra, utazasra.

     

    Leginkabb masoknak szeretek vasarolni. Az nagyobb mulatsag.

     

    A 6 kg-t  eltuloztam-inkabb 4 az. kicsit lazan szamitottam at a fontokat- Nagy kulonbseg! Mikor elkuldtem a beirast akkor gondoltam ujra vegig...De a 4 az tuti. csak nem eleg. Meglevo ruhadarabjaim mindenesetre kenyelmesebbek.

    Akkor most  ideje

    előzmény:
    klára13 (24041)
    2008-09-18  18:07
  9. 2008. szeptember 18. 18:1724043.

    Előbb  az ó helyett jajt akartam írni. Jajjajajaj!

    Az az ezüst öltözék gyönyörű!

     

    Ez is Armani!

    előzmény:
    klára13 (24042)
    2008-09-18  18:11
  10. 2008. szeptember 18. 18:1124042.

    Ó, Armani engem is elbűvölt! Az az isteni focicsapat az Amani-öltönyben!

    Most gyógyulok, megyek folytatni. Sziasztok!

    előzmény:
    MPiggy (24040)
    2008-09-18  17:52
  11. 2008. szeptember 18. 18:0724041.

     Ó, az igazi üzenetet kifelejtettem, mert csak a tréfára koncentráltam! Azt mondta álmod, hogy ideje felfrissíteni ruhatáradat. Na, ugye, hogy megfejtettem!

        A 6 kiló óriási eredmény! Gratulálok!

        Nagyon meghatódtam  férjed  megjegyzésén. Az én megboldogult uram ilyet sosem mondott, pedig áldott jó ember volt! (Tudta, hogy úgyis haladéktalanul megveszem magamnak, amit szeretnék, ha tehetem.)

       Bazsikám ilyen édes, kézenfogja Zsófinkat és elviszi, felöltözteti.  Nekem az ilyesmi annyira tetszik. Férjed is!

    előzmény:
    MPiggy (24040)
    2008-09-18  17:52
  12. 2008. szeptember 18. 17:5224040.

    Aranyklaram! Eber allapotban sosem gondoltam, hogy Chanel az en "stilusom"! Ha majd egyszer, ifjonti lelkesedessel belevetem magam a hou couture csabito es vad vilagaba, inkabb Armani ... Kevin Cline iranyaba indulok el...!

     

    A franciak kifinomult eleganciaja nem nekem valo...ugy neznek ki mint Juliska a vasarnapi korzon, puccparadeban....

     

    Azt szeretem ami rafinaltan es "huvosen" ,  egyszeruen szep. Mindez persze elmelet, nem gyakorlat...!

     

    Azt szoktam volt mondani az elmult evtizedekben- felhangosan- "mikorra esetleg megengedhetnem magamnak, hogy AZT vegyek fol amit kedvem tart, mar teljesseggel MINDEGY lesz."

     

    Ez jo kis kibuvo, de sok igazsag van benne.

     

    fonokasszonyom-felig meddig baratnom - nagyon szepen es jol oltozik...ruhatarat vagy messze foldon szerzi be, mert sokat utazik a vilagban, vagy a helyi meregdraga varrono kesziti. /o az, aki az en ezustkosztumomert felelos! ha meg emlekszel, mar sokszor emlegettem, Zsofika eskuvojere keszult...amiben ugy neztem ki mint a badogember felesege Oz a csodak csodajabol/

     

    Munkahelyi tuloltozesrol igy nincs szo- de hala a feher kopenynek, tokmindegy!  

     

     A ruhavasarlas egyebkent fol-fol-vetodott a napokban. Igazabol tenyleg kellene....jo lenne. Eles szemu ferj megjegyezte, mar alig veszek magamnak valamit-es igaza van. Nem valaszoltam, nem mondhattam ki hangosan, mar legalabb 0T eve arra keszulok, hogy nemi sulycsokkenes UTAN szert tehessek nehany jobb holmira. Igy halasztgatom, halasztgatom. 

     

    A dolog pillanatnyilag es igazabol nem remenytelen, nyar eleje ota megszabadultam 6 teljesseggel folosleges kilotol. Kezdetnek...nem rossz.

     

     

    meggyogyultal??? 

    előzmény:
    klára13 (24037)
    2008-09-18  17:31
  13. 2008. szeptember 18. 17:5124039.

    Janka, tapasztalatom szerint az áraknak két dologhoz nincs semmi közük: az áru értékéhez és a logikához. Az ár, már-már misztikus dolog. Mondhatnám úgy is, hogy az ezotéria tárgykörébe tartozik.

     

       Párbeszéd a cipőbolt két tulajdonosa között:

       - Legyen ennek a cipőnek 15 000 forint az ára. 

       - Így 10 000-t keresünk rajta, ennyiért kár behozni az országba.

       - Igaz. Legyen 15 000.

       - 23. Én azt mondom, legyen 23 000. 

       - Na, jó, 28-ért kitehetjük a kirakatba, hogy jobban fogyjon! 

     

    És ez nem is légből kapott példa, ha hiszed, ha nem. 

     

     

     

     

    előzmény:
    csinomjank (24030)
    2008-09-18  10:27
  14. 2008. szeptember 18. 17:3524038.
    Magdikám, nomen, est omen. Én fél életemet kulcsaim keresésével töltöm!
    előzmény:
    Kusza (24036)
    2008-09-18  17:05
  15. 2008. szeptember 18. 17:3124037.

        Katám, engedd meg, hogy álmodat én fejtsem meg! Saját magunknak ugyanis szinte lehetetlen, mert, mint v. F. megmondá, álmaink vakfoltunkra mutatnak rá, amit tehát mi magunk nem látunk! Mint hátunk közepét.

       Tekinthetjük álmodat jósló álomnak - nem összetévesztendő a jósló fájásokkal, bár néha hasonló -, álmod tehát azt mondja, hogy hamarosan szert teszel egy aranyárban mért originál Chanelre, ha - eleget rágod annak fülét, aki hivatott minden esetben az ilyen nagyszabású beruházást finanszírozni!Hiszen ezért a pénzért akár helikoptert is kaphatsz, de az veszélyesebb.

      Tekinthetjük kompenzáló álomnak, ami arra hívja fel figyelmedet, hogy nincs  Chaneled! Legalább álmodban legyen. Ha tévedtem, mert van, akkor azt mondhatom, hogy na, ugye, hogy az álomértelmezéshez az álomgazda életének, ez esetben ruhásszekrénye tartalmának ismerete kell!

        De rámutathat arra is, hogy helytelenül, folyton túlöltözöd munkatársnőidet, ezzel számtalan ádáz ellenséget szerezve magadnak! Egy kis apart barna szoknyácskának különösen sok irigye van!

        Lehetséges aznban az is, hogy mindössze ennyit mond álmod: szükséged van sürgősen egy Chanelre!  Létkérdés!

        És elképzelhető, hogy arra mutat rá álmod meglehetősen otromba módon, hogy túlságosan maradi az ízlésed! Tessék Gucciról álmodni! Irgumburgumvaskalap!

        

         

     

    előzmény:
    MPiggy (24035)
    2008-09-18  16:47
  16. 2008. szeptember 18. 17:0524036.

    Szóval a Réka volt a lopós!

    A boka dagadás miatt mentem el, mert nem hagytak békét a fiaim, és a menyem. Különben, szerintem se árt, egy ilyen kivizsgálás, mert a tüdőszűrőn kivül, már nagyon régen voltam. Majd 29-én megyek a reumatológushoz, mert már január óta, fáj a bal válam. Már egyszer, még tavasszal elmentem, de orvoshiány miatt szünetelt a rendelés. Meg is halt, azóta az az orvos, leírom már a nevét is, pont passzolt szegénynek a neve oda, úgy hívták, hogy Hentes Lajos, hátha még sebész lett volna. A fiamék fogorvosát, meg Sajgónak hívják.

    előzmény:
    MPiggy (24035)
    2008-09-18  16:47
  17. 2008. szeptember 18. 16:4724035.

     Otthon tortent a hamozott alma esete! Ismeros tolvaj vitte el...Rekanak hivjak...de en vagyok az oka, mert soxor neki adom az almacsutkat mikor mar jol leragtam. nagyon szereti.

    Semmi okuk, hogy dietara fogjanak teged magdi, hsizen egeszsegesen, okosan etkezel most is. ne hagyd magad!! miert van szukseg a kivizsgalasra???

     

    Van egy web-oldal amibe belekukkantok idonkent, magyar receptgyujtemeny egy amator, de  lelkes  haziasszony sajatja. Megneztem nala a "juliskabab leves" leirasat. Nem voltam tulzottan elragadtatva tole, de a kepen lattam a jokora, lapos babszemeket  eppen  csakugyan PONT OLYANOK  mint ami az en agyasomban burjanzik, kuszik, novekszik!

    Eloszor is izesitesnek "fustolt leveskockat" hasznal, ami szerintem mint minden leveskocka mu-iz es mero so. Ennel sokkal jobb egy darab igazi  szalonnaborke...persze mangalica. Masreszt a levesben nincs zeller, marpedig en nem tudok nyari fejtettbab levest anelkul elkepzelni! /Semmi mast nem rak bele, mint babot es sargarepat....meg egy jo adag tejfolt a vegen/

     

    De a krumplis pogacsa leirasa igen jonak tunik, azt kiprobalom-Agnes folyton emlegeti "Nagyi milyen jo pogacsakat  sutott...." Szombaton utra kelunk veluk, arra a bizonyos bio-mezogazdasagi es  kirakodo-vasar-felere ahol tavaly is jartunk veluk. Jo lesz utra, ha nem is hamuban sult... 

    ............................

     

     

    Ami a babakat illeti..hat nem tudom Magdi. Kicsit tartok tole, a dolog nem fog "magatol" jora fordulni...Persze abban lehet remenykedni, hogy a nagy agyuval torteno kezeles megteszi a csodat amire szukseg van. 

    előzmény:
    Kusza (24033)
    2008-09-18  16:23
  18. 2008. szeptember 18. 16:2824034.

    Meglasd elmulik majd rolad a faradsag, az uresseg erzese. Nagyon is ertem mire celzol. En 33 evig eltem kedvesanyosommal egy fedel alatt...ahogy az orrom alatt morogni szoktam volt, Krisztus ennyi ideig elt a Foldon...

    Nem volt o olyan rossz szegeny, csak sotet, nehez  termeszetu...kivette belolem a "fiatalos" lenduletet. De nem tehetett rola igazabol. Es nem kellett igazabol apolnom fizikailag, csak idonkent, nehany hetig mikor valami komolyabb baj elojott. Az utolso elotti percig ellatta sajat magat, fizikailag onallo volt...nagyjabol. Amiert mai napig halas vagyok a Teremtonek.

     

    Ezalatt az ido alatt vegig tudataban voltam annak, sajat edesanyammal sokkal nehezebb lenne az egyuttlet. Otole sokkal inkabb a szivemre vennek midnfajta konfliktust, nezetelterest...Neki fontosabb -es nehezebb- lett volna "megfelelnem".

    Mostanaban egyre tobbet jut eszembe, atyaeg...lassan annyi idos leszek mint o volt, amikor megismertem. EZ azert kicsit nyomaszto....

    Maradj velunk, meselj, lazits...!

    En ma ejszaka pl azt almodtam, hogy nagy-nagy uzletekben vasaroltunk, en egy igen csinos Chanel kosztumot probalgattam a tukor elott

     

    Mar tobbszor is megfigyeltem, arcpritito hiusagom gyakran elobukkan almaimban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302823 (24029)
    2008-09-18  10:21
  19. 2008. szeptember 18. 16:2324033.

    Jól teszi Zsófikád, ha midennek utána jár. Lehet mikor már majdnem feladja, akkor jönnek majd a babák sorban.

    Szóval tolvajok a munkatársaid, máskor hámozás után, ne tedd le. 

    Kicsi Simon, akkor megnyugodott, hogy az amamma ott marad.Biztosan nagyon hiányoztatok neki, mikor elmenentetek a vendégekkel.

    Az előbb írtam Klárának, hogy kivizsgálásra járok, remélem, nem fognak, valami diétára, mert azt nem nagyon bírnám. 

    előzmény:
    MPiggy (24022)
    2008-09-18  01:17
  20. 2008. szeptember 18. 16:1724032.

    Legkozelebb jobban megnezem azt a hirdetest. Van egy masik ami roppant gyakran fut manapsag- egy egeszen erotikus-romantikus kepsorral ekzdodoik, mindenfele luxus allurokkel folytatodik-tengerpart, viragos mezok...a vegen kiderul, hogy mindez  a koreai legitarsasag szereny kis promocioja...

     

    Szoval nem vesztegetted az idodet janka, sok erdekes uj ismerossel kotottel baratsagot! Ebn mar csak megmaradok a valogatott, maroknyi , reginel-valahogy nincs energiam, kedvem-ugy tunik mar minden bolcsessegem, osszes mondanivalom es mesem  elhangozott-tobbszor is. A hetkoznapok esemenyei meg csak azoknak erdekesek igazan akik mar tudjak mi es ki /kik/ vannak mogotte. 

    A "kingfish" nev ismeros, de csak szakacskonyvbol. Majd megint  elokapom az otthon nem igazan kedvelt Vancsa Istvan fele receptgyujtemenyt, mert o a halak emlegetesekor minden esetben gondosan folsorolja a latin, spanyol, francia, magyar, angol, olasz elnevezest is. Akarcsak egy ertelmezo szotar.

     

    tegnap hazafele megalltam az ut menti zoldseges standnal-egy farm van a kozelben, ilyenkor nagyon szep  dolgokat lehet naluk kapni es nem kell erte a zsufolt uzletekben szaladgalni... Most kivetelesen egy kis teherauto is parkolt mellette, mindenfele tengeri herkentyut arult rola egy ferfiu. csodas kinalata volt, kagylok, garnelarak..homar.... Harom homar 20 dollarba kerult, ami roppant olcsonak szamit! Persze nem vasaroltam tole semmit, mert ferj nem igazan  kedveli mindezt, csak vendegek kedveert szokta megenni. O meg mindig a csipos szegedi halaszlevet emlegeti , meg a rantott pontyot amit kedves edesanyja szokott sutni Szentestere....

    előzmény:
    csinomjank (24028)
    2008-09-18  10:20
  21. 2008. szeptember 18. 16:1424031.

    Klára, Neked is szép napot kívánok!

    Remélem, hogy szépen gyógyulgatsz!

    Az nem baj, ha ólomszínű az ég, csak ne essen, így legalább nem kell azt a drága naptejet venni Gyurkámnak, ami úgy tönkre teszi az ingeit.

    Ma egész délelőttömet, az Sztk-ban töltöttem, belgyógyászat, vérvétel, mellkasröntgen, majd a jövő héten kell visszavinni a leleteket.

    Itt böngészem, amit a belgyógyász írt, tetszik ahogy fogalmazott: fejlett, és táplált beteg. Először, Gyurim fedezte fel ezt a mondatott, hát nem kinevetett!

    előzmény:
    klára13 (24024)
    2008-09-18  09:05
  22. 2008. szeptember 18. 10:2724030.

    Kusza koszonom szepen  - hogy vetted a faradtsagot !

    Hogy miert draga a hal tengerparti orszagokban -en ezt nem ertem . Biztos nem azert mert a halaszok tul vannak fizetve !

     Itt is egy harminc eve meg a szegenyek eledele volt a hal .

     Lazac egeszeben ? Az nagyon pazar lehet !

    előzmény:
    Kusza (24012)
    2008-09-17  14:44
  23. Torolt_felhasznalo_302823
    Torolt_felhasznalo_302823
    2008. szeptember 18. 10:2124029.
    Köszi a választ, én is ebben reménykedek, hogy legalább ami nekem még hátravan az életemből, azt legalább nyugodtan élhetem... 20 évet áldoztam az életemből az Ő gondozására, és közben hozzá öregedtem!
    előzmény:
    MPiggy (24018)
    2008-09-17  20:18
  24. 2008. szeptember 18. 10:2024028.

    Szia Mpiggy !

    Ez a janka szeret elkalandozni . leginkabb a boltomban logok es  ha nem tervezek - akkor masokkal beszlgetek ott . talaltam egy not - akivel annyira hasonlo  absztrakt dolgokat tervezunk - hogy sokszor en is azt hiszem - hogy az az enyem -de nem ! kepzeld holywood ban lakik -es szineszno -csak gondolom kisebb szerepeket kap csak .(supporter actress - valami ilyesmit irt az letrajzaban )

      osszeismerkedtem egy nemet novel - aki eddig kuwaitban lakott most koltoztek magyarorszagra -es szep magyar kepeket keszit !amilyeneket en is szeretnek .

      es egy amerikai nagymamaval akadtam ossze - aki sokat elt zimbabwe -ben es a helyiekrol keszult kepeket arulja -es a haszont kuldi nekik - hogy segithessen . nagyon csodalom az ilyen embereket !

     

       nagyon jonak tunik ez a fagyasztos szeles otlet ! Ilyen nyers hust en nem mernek enni . valaha nagy tatarbifsztek rajongo voltam -de miota jott ez a kerge kor - valahogy inkabb nem ! koszonom a cimet - majd utana nezek ezeknek a dolgoknak .

     

    i tt kingfish van eheto -de nagyon draga . sherii nem draga de ehetetlenul szalkas . szardinia jo arban -de nem ertek hozza . meg egy rakas mas hal -amirol semmit sem tudok .

     

     nem tudok errol a milliomos szigetrol .  szoval hirdet a mi legitarsasgunk ? ha nincs penzed elos osztalyra -akkor semmi kulonos . sot ! a gyerekek meg egy kiszinezot sem kaptak ! csak az elso  osztalyon - ott meg annyi mindent - hogy  szet tepkedtek ledobaltak a foldre . ahogy szalltunk ki franfurtban - kis zenelos felhuzhato plus repulogepeken at lepdeltunk .nagy volt akisertes - hogy felvegyek egyet -de a buszkesegem nem engedte vegul . 

    előzmény:
    MPiggy (24017)
    2008-09-17  20:12
  25. 2008. szeptember 18. 10:0424027.

     szia ! akkor jo - ha javulsz !

    az en kedvenc tajszavaim a szabolcsi szavak "ejjeli bator " lesmester "

     

     Tudod - a meduzakkal kapcsoaltban -az lett gyanus - hogy a  tengerek lehalaszasa globalis jelenseg -es nem egyedul Japanra korlatozodik .

    es a zokni vajon milyen eredetu ?

     

    csaladom ? manocskam kiabalt az ejjel - meg mindig ragofogat noveszt -pedig az elmult hetekben jokat aludt .kedvenc szavai : anyu ,anyi , cica , ebed ,aggyal ! 

     madarkam az oviban jol kilog a sorbol . Mint egy tulkoros gyerek ugy nez ki  a kortarsai kozt . ez azert furcsa ,mert mi inkabb alacsonyabbak vagyunk - igaz a ferjem csaladjaban  mindket szelsoseg megtalalhato  vannak nagyon magas es alacsony osok is .Ez okozhatta a gondot - hogy raadtak egy egyenruhat - ami szerintem a legnagyobb volt -de ra nagyon szuk . Sirva jott haza az ovibol . ..

     nagy leanyom elkezdte az utolso evet a draga iskolaban . a tanulok tobbsege szornyu viselkedesu - a tanarral -mint cseleddel beszelnek  , angol tudasuk   nem tul fenyes - nem is csoda - mert egy folytaban arabul karattyolnak , vagy tagalogul . van egy filippino klikk , meg egy arab kor - az oran jo ha negyen figyelnek .A tulaj , a helyi ember minap meglatogatta a sulit -es szornyen lekezelte a tanarokat a diakok elott .

    De a tanarok jonak tunnek  . Minap a BBC egy politikai musoraban volt nezo  aleany -amit itt vettek fel .Az elit sulibol kaptak meghivot  csak .

    Hat ennyi . Ferjemrol majd talan maskor : betegsegek , zurok a cegnel .Most nincs erom raszletezni . 

    előzmény:
    klára13 (24026)
    2008-09-18  09:28
  26. 2008. szeptember 18. 09:2824026.

    Köszönöm jókívnságodat, Janka. Javulok. Nagyon. 

    A medúzákról való film inkább részvéttel teljes volt, semmint japján ellenes. 

    A magyar nyelv használatáról való megjegyzésem a különböző társadalmi osztályokban, hibás volt és hiányos. Elmondanád nekem - helyettem? Nyelvújítás stb. Nekem ezzel kapcsolatban kedvenc szavam a lábtyű, sajnálom, hogy a zokni ment át az aktív szókincsbe.Na, bújok vissza ágymba, mert papucsomban lábtyű nélkül árválkodik lábam, és fejem is egyre inkább lábtyű!

     

    Mesélnél családodról? Mi újság Nálatok?  Mindnyájan kérdezzük.

    előzmény:
    csinomjank (24007)
    2008-09-17  12:32
  27. 2008. szeptember 18. 09:2024025.

    Anitám, ezek az elektronikus könyvtáról vannak, kinyithatók. Tehát öledbe hullik egy-egy könyv.

    Esszéden elgondolkozva, szem előtt tartva a módszertani megközelítést,  úgy vélem, sok szempontra rájöttem. Ha gondolod, hogy hasznodra lehetnek, szívesen leírom őket.  Galasi Péter - Lázár György - Nagy Gyula: Az aktív foglalkoztatási programok eredményességét meghatározó tényezők [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-01514]

     

    Csányi Vilmos: Van ott valaki? [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-05150] 

     

     FARKAS ZOLTÁN: AZ EGYÉN, A KÖRNYEZET ÉS A CSELEKVÉS

     

     Farkas Zoltán: Az emberi élet szférái és az intézményes csoportok [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-04988]

     

     Aujeszky Pál [et al.]: Társadalmi ellátórendszerek, 2006 [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-05993]

     

     Fazekas Károly: Az aktív korú állástalanok rendszeres szociális segélyezésével és közcélú foglalkoztatásával kapcsolatos önkormányzati tapasztalatok [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-01496]

     

     Galasi Péter - Lázár György - Nagy Gyula: Az aktív foglalkoztatási programok eredményességét meghatározó tényezők [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-01514]

     

    Európa megújulásának útja: a család [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-04303] 

     

    Kerezsi Klára: A védtelen gyermek [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-04916] 

     

    Nógrádi Gábor: Vigyázz! [Magyar Elektronikus Könyvtár - MEK-05576] 

     

     Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) / Hungarian Electronic Library

     

    Ha beleolvasol ezekbe a szakírásokba, egy-egy gondolatot szerintem ki  tudsz emelni dolgozatodba. Persze, mint sajátot! A személyiség vizsgálata mindenképpen beletartozik a témába, gonolom, a bántalmazotté éppúgy, mint a környezetében élőké. Ezért tettem ide erről is könyveket. 

       Szóval, ha úgy gondolod, hogy hasznát veszed meglátásomnak, akár az esszé szerkezetével kapcsolatban is, szólj.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    vorosrozsa88 (24004)
    2008-09-17  10:46
  28. 2008. szeptember 18. 09:0524024.

     

       Szép napot kívánok az ólomszínű ég alatt!

     

     

    előzmény:
    Kusza (24021)
    2008-09-17  21:41
  29. 2008. szeptember 18. 01:2424023.
    Simonka persze boldogan szokdecselt delben, orult kedvenc nagynenijenek. Az oracskaba belefert meseolvasas, ebed, haton valo lovagoltatas...beszelgetes. Mikor bucsuztak, tavozoban Zsofi szabadkozva mondta maris menniok kell, utban vannak Toronto fele. Mire Simon hozzam fordult "TE IS MESZ TORONTOBA???" Mikor tiltakoztam, mondvan en holnap ujra jovok, meg tovabb kerdezett "Akkor te a KOZELBEN maradsz?"
    előzmény:
    Kusza (24021)
    2008-09-17  21:41
  30. 2008. szeptember 18. 01:1724022.
    Ajajj, tervezes az van. Most a nagyvarosban is elmegy majd a legesleges-leg endokrinologiai szakertokhoz allitolag, feligmeddig mar meg van szervezve. Sosem art egy olyan helyen jarni, ahol tenyleg EZ a fo-profil, ahol sokmindent latnak, tudnak. Ezzel egyutt eppen most emlitette, hogy ha visszajon a 3 honap utan, itt, Halifaxban elkezdi az uj hormon-kurat. Reszletekkel nem zaklattam, majd hallok rola idoben...Annyit tudok, ez mar a "kozponti szabalyozasra" hato hormon, aminek buktatoja, mellekhatasa is lehet- de jo esetben segit. Ez nem a petefeszek hormonjat helyettesiti-ami neki keves, hanem felulrol "dirigal", mukodesre serkent...Kicsit olyan, mint azok a hirhedt szteroidok, tul sokfele oldaluk van . Szoval igazi "ujsagra" meg nagyon sokat kell varni...................................................... ............................................................ ............... Leultem ide a masina melle, hoztam egy gondosan meghamozott almat magammal..leraktam egy percre amig elolvastam egy e-mailt. Mire odanyultam erte-hult helye volt! Tolvaj, tolvaj kialtottam de mar messze jart. Legalabb ne hamoztam volna meg!!.....Mint Gorcsev Ivan. Mar nem tudom melyik Rejto konyv kezdodik igy, egy kotelpartin. G.I. es huseges kovetoje, Tusko Hopkins a bar mellett alldogal. G.I. hatarozott leptekkel a barpulthoz siet, ker egy szaraz martinit, sok jeggel Mikor megkapja, a terem masik vegebe masirozik es szo nelkul az egyik vendeg nyakaba onti az italt. "de minek kellett a jeg?" tunodik felhangosan Tusko Hopkins......
    előzmény:
    Kusza (24021)
    2008-09-17  21:41
  31. 2008. szeptember 17. 21:4124021.

    Addig, míg a tengerparton laktak a lányomék, nagyon finnyáskodva beszélt arról, hogy a városokban, nem jó halat venni, mert az nem friss. Most már rákényszerül ő is arra.

    Már, rég írtál Zsófikádról, tudod a baba tervezésről, gondolom, majd úgy is közlöd velünk, ha valami újság lesz. 

    előzmény:
    MPiggy (24020)
    2008-09-17  20:48
  32. 2008. szeptember 17. 20:4824020.

    AZ is nagyon jol hangzik! Itt is szokas citromlevel locsolva, rozmaringgal bedorzsolve megsutni. Azt mondjak a halaknak nem szukseges tul sok vagy eros fuszerezes,  mert elnyomjak  a "szelid" sajat izeket.

     

    Nalunk nem draga a hal- itt vizkozelben. De nehany szaz km-re innen, Torontoban pl. sokkal magasabb az ara es sosem olyan friss es finom./mondjuk mi.../

    .........

     

    Ma Zsofikaval ebedeltem, atutazoban voltak, eppen Toronto fele. most kezdi  3 honapos gyakornokoskodasat a nagynevu konyvkiadonal. Izgalmas es kicsit elbatortalanito-mindannyian nagyon kivancsiak vagyunk mikeppen es hogyan alakul majd. Kezdetben, mikor sikerult megkapnia roppant lelkesen allitotta, hogy jovoje akar ott, a messzi varosban lesz majd kialakuloban-de aztan elszallt az ambicio es inkabb alig varja, hogy majd hazajojjon majd.

    előzmény:
    Kusza (24012)
    2008-09-17  14:44
  33. 2008. szeptember 17. 20:3324019.

    Meg sosem gondoltam ra, de nagyon igazad lehet. Talan at tudta erezni a magyar nyelv fontossagat, talan bantotta is,  is amiert o nem beszelte.

    Jartam a kastelyban Nagycenken; csodaszep kuria, rengeteg ertekkel. Az akkori vilag keresztmetszete benne van- konyvtarral, muszerekkel..fegyverekkel...Kulturaval, tudomannyal, politikaval-mindennel foglalkozott.

     

     ES mindenre "aldozta" a penzt amit fontosnak tartott...

     

    Biztosan te is meglatogattad, hiszen Sopron kozeleben van.

     

    Petofit talan az iskolai eveink rontjak meg. Nem jo az, ha valamit "agyontanitanak" beledsulykolnak. Elveszi a "felfedezes "oromet, a szemelyes talalkozas varazsat. Sok verse borzasztoan ifjonti es "nepiesch"  de ahogy mondod a rengetegben szaz es szaz gyongyszem talalhato. Forradalmi idok forrongo koltoje....nagyszeru korszakok  nagyszeru  tehetsegeket szulnek.

     

    Nyelvunk nagy tudoi - Arany Janos, Miszath, Moricz, Jokai  nelkul egeszen maskeppen beszelnenk-nem gondolod???

     

    ........

     

    Zsenikrol jut eszembe. tavaly egy uj Bach szerzemenyre bukkantak egy regi leveltarban "valahol Europaban" , a mester holmija kozott.

     A nyolc perces orgona-zenenek  szombaton lesz az osbemutatoja, Ottawaban.

    előzmény:
    klára13 (24011)
    2008-09-17  13:18
  34. 2008. szeptember 17. 20:1824018.

    Nem igazan meglepo vagy szokatlan alom. "Tudalattidban" zsigereidben meg mindig ott el a valosagos szemely aki olyan kozel allt hozzad. Foltehetoen kis szegyenkezessel keverve, hiszen nyilvan sok feszultseg volt koztetek.

     

    Ahogy az ido mulik, majd az almok is megritkulnak...eltunnek.

     

    Engem is egyre kevesebbet latogat mar kedvesanyosom. Bar nincs ket hete, hogy ismet foltunt rosszallo fejcsovalassal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302823 (24014)
    2008-09-17  18:35
  35. 2008. szeptember 17. 20:1224017.

    A napokban gondoltam rad VAJON HOL EZ A JANKA???

     Mostanaban folyton mutat a TV egy igen mutatos  hirdetest  ti rep.tarsasagotokrol.  Neve alapjan elteveszthetetlen.

     

    Baratnomnek biztosan van nagyon jo eles kese, tudod a nehezsulyu fajtabol amit az igazi szakacsok is hasznalnak.

     

     Mar sokszor olvastam recepteknel, hogy ha valamit igazan hajszalvekonyan akarsz szeletelni- altalaban friss hal vagy marhahus/szuzpecsenye/ darabot szoktak igy elkesziteni- akkor elotte tedd be a melyhutobe, de csak annyi idore, hogy kicsit megdermedjen. Azaz felig meddig megfagyjon. Akkor sokkal konnyebben tudsz vele boldogulni.

    Marhahusbol az u.n.  "carpaccio"-t keszit az olasz konyha. A nagyon friss es nagyon drgaa szuzpecenyet amibol tatar bifszteket is keszitenel ha keszitenel, szepel attetszo vekonysagura folszelsz, korberakod a tanyeron mint egy legyezot...melle egy kupac rikola vagy egyeb flancos zoldsalatat halmozol...ugyancsak hajszalvekony parmezan sajt szeleteket, paradicsomot-osztan lazan meglocsolod egy balzsamecetes ontettel.

     

    A lazacbol vagy finom feher tengeri halbol / magyarul  talan lepenyhal az illeto/  az ilyen nyers , kicsit elorepacolt finomsag nem sushi, bar az is nyers hal...hanem

     

    "ceviche' "

     

     nevre hallgat. Igy keresve talan megtalalod a receptet. Az otlet-gondolom-  a franciaktol szarmazik.

     

    van egy jo web-oldal ahol talasz jo recepteket /persze millio es egy ilyen van a neten!/ ahol en szoktam keresni-kutatni annak a neve

     

      epicurious.com

     

    ami meg szellemesnek is mondhato, hiszen  a curious mint te is jol tudod  "kivancsi"-t jelent.

     

    Nagyon finom lehetett a te halvacsorad is!

    .................

     

    A multkor azt hallottam van ott "valahol" az obol kozeleben  egy SZIGET nevere nem emlekszem- ahol milliomosok paradicsomat epithetek, szepitgetik. Muzeumokkal, furdokkel, kulturaval. Nagyobb Guggenheim muzeumot epitenek pl mint a NY beli. Ami nekem egyebkent nagy csalodas volt! Erkezesunk utani elso napon oda gyalogoltunk el legeloszor- ropke 1 oras seta volt a hosegben... Erdekes epulet egy belso  kerengovel-mas modern muzeumban is lattam mar hasonlot- Ebbol nyilnak ksiebb termek mindenfele iranyba.

     

    A kerengo-nyitott folyoso tele volt zsufolva egy szobraszmuvesz vegtelenul modern szobraival, kompizicioival.

     

     A termekben volt masoktol is szamtalan festmeny-tobbek kozott  - Van Gogh, Picasso, Kandinsky..de nem eleg...

    Louise Burgeois kiallitasa persze nem allando, de most betoltotte az epuletet, rogyasig.

    ........

     

    csemeteid hogy vannak- nagylanykad hol es mit tanul???.........Kicsifiu szalad mar??

    előzmény:
    csinomjank (24003)
    2008-09-17  09:30
  36. 2008. szeptember 17. 19:0724016.
    Válaszolok, Mirjamka, kis türelmedet kérem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302823 (24014)
    2008-09-17  18:35
  37. Torolt_felhasznalo_302823
    Torolt_felhasznalo_302823
    2008. szeptember 17. 18:3524014.

    Sziasztok!

    Segítséget kérek, hogy mitől van az, hogy 2 éve meghalt anyukám mindig megjelenik álmomban, és ugyanúgy mindenben gátolni, visszafogni akar, mint ahogy életében tette?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. szeptember 17. 18:2724013.

    Anitám!

     Ha ezeket a fogalmakat a keresőbe teszed, rengeteg információhoz jutsz. Egyetlen betű változtatása is új információkat hoz: gyermek-  gyerek.

     

    gyermekvédelem; gyermekbántalmazás; gyermekek elleni erőszak; erőszak a családban;

     megvert gyermek; megalázott gyermek;  mevert gyerek, bántalmazott gyermek, családi erőszak, hátrányos helyzetű gyermek; Szocháló

     

     

    A Google-ba írd be, hogy könyvkerső, én azzal jutottam el a könyvkeresőjéhez, és csak a „családi erőszakkal”  jó sok könyvre bukkantam. A többi fogalmat is beteheted a könyvkeresőbe, biztosan sok irodalmat találsz.

    Allábbiakra rákattintani érdmes. A TANEGYSÉGFájlformátum: Microsoft Word - HTML-változat Konfliktusok (bántalmazás) a családban. A család segítésének és erősítésének lehetőségei. A család iskolával kapcsolatos elvárásai. Iskola és mentálhigiéné. ...

     

    kinalat,

     

    Szocháló: Családi Iszonyok – A családi erőszak kriminológiai ...

    A KJK –Kerszöv kiadásában, „Családi Iszonyok – A családi erőszak kriminológiai vizsgálata” címmel megjelent az a könyv, amely az Országos Kriminológiai ...
    szochalo.hu/koenyvszemle/hircentrum/article/105718/1384/pag e/5/ - 46k -

     

    Szocháló: Mit tudunk az intézményben élő gyermekek elleni ...

    A gyermekek ellen elkövetett szexuális a bántalmazási formák egyik legsúlyosabbika .... Nemzetközi tapasztalatok alapján a bántalmazott gyermekek életkora a ...

    előzmény:
    vorosrozsa88 (24004)
    2008-09-17  10:46
  39. 2008. szeptember 17. 14:4424012.

    Szia Janka!

    Most belenéztem a blogodba, és elcsodálkoztam rajta, hogy mennyi mindent átmentettél oda.

    Már nem is emlékeztem erre a piskóta receptre, hogy ide beírtam. Válaszoltam a kedves hölgynek, aki megköszönte, igaz elég későn, de most is olyan nehezen ismertem ki magam, hogy hová kell írni a választ.

    Janka, a hal Olaszországban is elég drága, a lányomék is ritkán engedhetik meg maguknak. Mikor a vőm egészséges volt, neki elég szép jövedelme volt, hetente legalább kétszer volt hal, a vacsora.

    A lazacot a lányom, egészben szokta megsütni, fokhagymával, és rozmaringgal készíti. 

    előzmény:
    csinomjank (24007)
    2008-09-17  12:32
  40. 2008. szeptember 17. 13:1824011.

     " ha szechenyi nem tudott magyarul -akkor miert volt a nyelv szerelmese -es aldozott a gyokszotar megalkotasara ?"

     

      Talán lelkiismeret furdalásból, tréfálkoznék, de komoly dologról van szó.

      Német nyelven is  lehetett szeretni Magyarországot! Úgy tudom, az arisztokrácia akkoriban nemigen tudott magyarul. 1791-1860. (Megnéztem.)  Azt hiszem, ekkoriban nyelvünk inkább a pórnépé volt. Petőfi ezzel alkotott igazán nagyot, hogy beemelte az irodalomba. Bár versei is csodásak, tudom,Te kevéssé szereted őket, de ha figyelembe vesszük, hogy szinte gyerekember írta őket...Mekkora gondolatok! És milyen új könnyedség Berzsenyi csodálatos, de nehézkes költeményei társaságában!

       Ha élt volna ... ha az a volna, ott nem lett volna... ennyi volt rendelve neki, lehet, költészetben is. Mindent sietősen meg kellett írnia.

    előzmény:
    csinomjank (24007)
    2008-09-17  12:32
  41. 2008. szeptember 17. 13:0524010.

     Drágám, fordulj Boncához, tudod, ő Bohar. Kitűnő szakértő ügyedben, jószívű és nagyon segítőkész. Ha valakire, rá támaszkodni tudsz, amennyire akarsz. Számíthatsz rá. Bár nagyon elfoglalt kicsikéivel. Talán keresd meg privátban, mert nagyon régen járt itt.

      Én magam azzal nem vagyok tisztában, hogy Nálatok mennyire van benne a témákban a pszichológia? Mert lelki oldaláról hozzá tudnék esetleg szólni témádhoz, de lehet, hogy inkább gyakorlati alapállásból nézitek a dolgokat. Járatlan vagyok teljesen szakterületeden.

    előzmény:
    vorosrozsa88 (24004)
    2008-09-17  10:46
  42. 2008. szeptember 17. 12:5624009.

    Tehát ilyen kitűnő felszerelésed van, Magdi. Akkor jó.  Féltettelek, hogy fájós válladdal kézi reszelővel kínlódsz, mint én tenném hasonló esetben. Bizony, finom lesz az az alma a süteményekben!

      Sajnos, kissé kutyául vagyok, eddig egy aszpirin +c-t vetettem be vírusaim ijesztgetésére! Csúzlival  a nehéztűzérség ellen! És kamillateát, és Cué módszerét, hogy "percről percre jobban vagyok. Fejfájásom enyhül". Errre futotta készletemből, azt hiszem, ki kell  vágtatnom valamai mankóért, homeopátisás szerért, és esetleg neocitránért, mert az olyan fincsi és annyira jókat lehet aludni tőle! Legyen már valami élvezet is ebben a nyavalyában! Ha már télikabátban, két mackónadrágban! vacogok itt. Megyek is vissza ágyamba, ahol nagyon jó: elővettem meleg téli paplanomat, olyan, mint egy dunna, isteni, most értetlenül kérdezem magamtól, hogyan is tudtam meglenni nélküle?

     

    Stílusosan Popper Péter könyvét olvagatom: Fáj-e meghalni?

    előzmény:
    Kusza (23999)
    2008-09-16  21:31
  43. 2008. szeptember 17. 12:3724008.

       Kata, annyira, de annyira megbántam, hogy beleszólni igyekeztem életetekbe! És olyan nagyon örülök, hogy békés természetedet rám is kitejeszted harag és sértődöttség helyett! Köszönöm. Mindig tanulok Tőled megértést - a dalai lámától elméletben, Tőled a gyakorlatban. Olyan nagyon bántott - ugye, ez az eső után köpönyeg, de legalább okulni illenék belőle -, hogy azt álmodtam, bejelentetted, véglegesen kivonod magadat a topikból. Jókora vonalas lapra írta ceruzával kezed, csak ennyi látszott Belőled egészen konkrétan: ELMENTETTEM, és a dátumot, ha jól emlékszem, 2008.II. 14. És lecsaptad a ceruzát, ezzel véglegesítve a dolgot. Nyilvánvalóvá vált, hogy azt jelenti, VÉGE, ELMENTEM.

       Szóval, amikor az én jószívű és mindenkit védelmébe vevő, de kissé kotnyeles, mert ismeretlen volt számára a mondat, hogy "ez az ő ügyük" anyám előbújik belőlem, mindig bajba kerülök. Persze, a felelősséget ráadni eszembe sincs, mert én teszek, amit teszek, jól tudom. Ilyenkor aztán annyira nekikeseredek, hogy úgy érzem, be kellene fejeznem a topikolást, ahogy Benikém nevezi, és azt is érzem, hogy már nincs semmi mondanivalóm; semmi, de semmi, mert már mindent elmondtam, én oktondi, aztán, lám, leülök ide gépemhez, és telefecsegem az nlc-t. Jaj.

    előzmény:
    MPiggy (24000)
    2008-09-17  01:23
  44. 2008. szeptember 17. 12:3224007.

    borzaszto -mint egy remregeny ! ez nem japan ellenes propaganda akart lenni -termeszet filmnek alcazva ?

     a gesha cimu konybl emlekszem arra a mondatra - hogy " a masodik vilaghaboru elott nem ette senki japanban a szardiniat -csak tragyazasra hasznaltuk .

    ez szoget utott a fejemben - hat miert nem ettek - ha egyszer eheztek? 

     

     rendben van - hogy a lazac draga . de akkor a helyi hal miert az ? emlekszem reg volt olyan -otthon - hogy a kulfoldi heck olcsobb volt mint a magyar hal es balatonon hekket ettunk .

     

     nyelveszet . cuczor horlay szerint a magyar szogyokok 80 %-a szanszkrit eredetu  .

     ha szechenyi nem tudott magyarul -akkor miert volt a nyelv szerelmese -es aldozott a gyokszotar megalkotasara ?

     nem is erthette az eredmenyt !

    előzmény:
    klára13 (24005)
    2008-09-17  12:09
  45. 2008. szeptember 17. 12:1424006.

      Horlayról eszembe jutott, Janka, hogy, ha jól emlékszem a "legnagyobb magyar"  is csak németül tudott. És hát Liszt Ferencünk, aki első hangversenyét ötévesen Sopronban, a Széchenyi-házban adta, szintén.

      Azt a nyelvészeti fejtegetésedet egyszer azért megismételhetnéd esetleg...

    előzmény:
    csinomjank (24002)
    2008-09-17  09:08
  46. 2008. szeptember 17. 12:0924005.

       A lazac nálunk is rettentően drága, Janka. Különösen a "friss", amit jégdara között tartanak. A tengeri haltörzsek és halszeletek viszonylag olcsóbbak, fagyasztva.

       A minap láttam a japánok halászási módszereit, hát, csoda, hogy egyáltalán még van hal az óceánban. Persze, bünteti őket a Természet mohóságukért az óriásmedúzák milliárdjaival, amik ehetetlenek, és kiszorítják élőhelyükről a halakat. Képzeld, a hálókba akadt ezer és ezer óriásmedúzát felaprítják, hogy elpusztítsák őket, aztán visszazúdítják a vízbe. Mi mást is tehetnének? És hosszas kutatatás ereményeként kiderült, hogy ezzel a módszerrel szaporítanak! Mert a medúza utolsó lehelletével kiengedi millió és millió termékeny petesejtjét, minden egyes darab! Azt hiszem, a hím és nőstény hasonlóképpen tesz, de ebben nem vagyok biztos, hogy nem hímnős-e ez az állat. Azt hiszem, nem. Szóval, egy-egy rakomány halott állat vízbedobásával milliárd és milliárd új élőlény kerül az óceánba, lemerül a fenekére, aztán ott elvan igen-igen hosszú ideig, ha jól emlékszem, akár évszázadig is. Aztán jön valami változás, egy kis felmelegedése a víznek, vagy szennyeződése, és apró polipok milliárdjai elindulnak felfelé, és medúzákká válnak. Olyan ez az egész, mint egy Grimm-mese, hát nem?

       Ezek a japánok! Az esőerdők nagy részét is miattuk érdemes irtani, mert igényességük révén az eldobható fapálcikának örökös, hatalmas piaca van.

       A napokban szintén készítettem halat, de csak a magam módján. Okultam korábbi oktalanságom okozta kellemetlenségemből, miszerint a haltörzs bőrét érdemes lehúzni, mert a halpénzek számban elég undorítóak. Aztán megpároltam őket előzőleg illatos halfűszerrel jól megszórva, citromlével megcsepegtetve, és tudod, ez a mániám, fehér borral megöntöztem jó alaposan.  Finom lett. Kár, hogy csak salátát engedhetek meg magamnak köretként diétám okám, mert némi rizs bizony emelte volna az "élvezeti értéket", amint az a Wienetta  fagylalt dobozára írva vagyon. Persze, az szintén csak emlék...

      A képen eléggé nehezen felfedezhető a víz réme, amivé tették galád filmesek a szegény cápát.

    előzmény:
    csinomjank (24003)
    2008-09-17  09:30
  47. 2008. szeptember 17. 10:4624004.

    Jaj, nagyon elvesztem a készülődés miatt. Tudod, suli, gyakorlat, szakdolgozat, könyv utáni kutatás... Azért nem jöttem. De gondoltam ám rád/rátok!

    Nem engedi mindig elküldeni a hozzászólást, de annyira vág az eszem. Kitaláltam, hogy mielőtt elküldöm a levelet, egy példányt másolok róla, így ha nem küldi el, nem kell mindig begépelni, hanem csak visszamásolom ide és reménykedek, hogy elmegy. Nem tudom, hogy miért nem enged írni...

    A napjaim jól telnek, csak ezt az esőt annyira nem szeretem, hogy csak na. Legyen hideg, okés, de legalább süssön a nap! Én így vagyok ezzel.

    A szakdolgozatom címe Szakmai feladatok bántalmazott gyermekekkel és szüleikkel. A dolog azért nehéz, mert én ezt választottam témakörnek, de ezen belül ki kell találnom valami témát, amiről konkrétan szeretnék írni. Én meg ezt nem tudom. Fogalmam sincs, hogy ezen belül miről lehet írni. Én egy átfogó dolgozatra gondoltam, de így... Nem tudom, hogy miről írjak. Keresek könyveket is, de még nem találtam igazán jót, pedig kell vagy 7et gyűjteni :S Szóval el vagyok veszve ezzel is. Nincs ötletem a témakörön belüli témára :(

    Egyébként jól vagyok, minden rendben. :)

    Kerted örül az esőnek, vagy már neki is elég volt? Felénk már 3 napja esik nem folyamatosan, de kisebb szünetekkel.

    Unokádnak milyen a suli? Szereti e még?

    előzmény:
    klára13 (23994)
    2008-09-16  20:25
  48. 2008. szeptember 17. 09:3024003.

     szia ! most olvastam at a blogban - hogy milyen jo lazacot ettel a baratnodnel par honapja . Meg is valositanam - de fogalmam sincs - hogy szeljek olyan sushi -s vekony szeletet .

     

    Mult heten en is lazacot keszittem .Csak eloetelnek -mert draga itt is .

    Itt lakunk a tenger mellett es nem engedhetjuk meg magunknak a heti ketszeri halfogyasztast .Mikor idejottunk az eheto helyi hal kiloja olyan 350 ft volt .Most tizszerese . A szomszed nagytestver mindent felvasarol . Ekkora okorseget ! Egy elemiszerben szegeny orszag - exportalja az elelmet !

    Szoval az eredmeny  az hogy a helyi hal es a lazac egy arban vannak .

    Szoval itt az en lazacos  receptem :

     

     1. a vastagabb lazac filet felkockaztam 

      2. besoztam es beszortam olaszos fuszerkeverekkel

    3 . vajban megsutottem 

    4.egy pohar joghurtot egy narancs levevel osszekevertem -es ebbe martogattuk az inyenc falatokat

     

     gyorsan elfogyott  

    előzmény:
    MPiggy (24000)
    2008-09-17  01:23
  49. 2008. szeptember 17. 09:0824002.

    klara ! jobbulast ! nyelveszeti ugyben hosszu  hsz. t irtam tegnap este . elvitte a roka !

     

    csak annyit szeretnek mondani : magyar gyokszotar ,Cuczor Horlay , meg a  legnagyobb magyar szerelme az anyanyelv irant .Es nekunk azt tanitottak a suliban - hogy nem is tudott magyarul !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top