Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. december 30. 18:5634951.

    Megint egy "érdekesség"!( véletlen?)

     

     Klára!

     

    Most olvasom Müller Péter új könyvét: Isten bohócai

    Ez is egy rá jellemző "tanítás": hogyan őrizzük meg magunkban a derűt.

    Kislányom néhány karácsony óta az ő könyveivel lep meg.

     

    Sajnos a vital Tv nálam nem jön be.

     Keveset TV-zem, s nem is fizetek elő sok csatornát emiatt. Olvasni viszont szeretek.

    Az előbb találtam ezt: (M. P. fenti könyvében)

     

    ".. a fehér virág jelentése: a harcon túli békesség tiszta derűje."

     

    Ezért vágytam most fehér díszekre?

    előzmény:
    klára13 (34942)
    2010-12-30  12:32
  2. 2010. december 30. 18:4034950.

      Jaj, de jólesett leveled, Janka! Köszönöm. Biztonságérzést küldött ide.

      Sajnos a média nagyon rossz színben tünteti fel az arabokat, általában. S minthogy közvetlen tapasztalatunk nemigen van, nehéz felülírni a hallottakat. Burjánzanak az előítéletek. Tudom, mert magam is küzdöttem vele, és egyáltalán nem lehetek büszke magamra. Talán mára már jobb a helyzet bennem. Az előítélet minden esetben szűklátókörűség terméke. Hibámnak tekintem, ha felbukkan bármivel és bárkivel  kapcsolatban. És hiányosságomnak.

      Férjed hogy van? Különös az a betegség, amiről írtál. Gyógyításáról semmit sem tudok. Elmondanád?

      Örülök, hogy lányod megkapta az ösztöndíjat. Ez már minden évben így lesz, hogy ennyit kell izgulni?

       Jól megy a díszítő-tervezés? 

     

      Tavalyi hóemberünket küldöm Nektek. Küldenél esetleg kicsike meleget? Legalább szép pálmafás napnyugtát a tengeren. Ha van.

    előzmény:
    csinomjank (34948)
    2010-12-30  16:03
  3. 2010. december 30. 18:2534949.
      Köszönöm, Judit! Jól bekukkantottam!
    előzmény:
    judijudi (34947)
    2010-12-30  15:00
  4. 2010. december 30. 16:0334948.

    szia klara !

    csak szoljal , hogy ki bantott es megyunk megvedunk ....

     

    engem epp az ehezo gyerekek topikban szoltak meg -mert azt mertem irni , hogy engem nem bantana a gondolat , ha a szegeny hatranyos helyzetu anyukakat kikepeznek iskolai szakacsnak  ...

     

    mert voltak ,akik irtak , hogy undorito a gondolat is . hat sokan ilyen szinten vannak  -aki szegeny vagy/es mas borszinu az biztos mocskos es ragados es fertozo .

     

    nekem ez nagyon furcsa .itt nagyon szigoruak a hatosagok az ettermekkel -estalan emiatt  -egyatalan nem erdekel senkit sem ,hogy nem feherember a szakacs valahol ...sot ,lehet , hogy szinte nincs is feherember,aki itt foglalkozas szeruen fozne ...

     

     

    előzmény:
    klára13 (34943)
    2010-12-30  13:33
  5. 2010. december 30. 15:0034947.
    Szia Klára, kukkants már be a pszichiáter magánrendelés topikba.
    előzmény:
    klára13 (34945)
    2010-12-30  13:55
  6. 2010. december 30. 14:1134946.
    Nem tudom, hogy csinálják ezt a csatorna válogatást, teljesen kivagyunk téve a szolgáltatóknak. Mikor legutóbb váltottuk azt a dobozt, a fene se tudja, hogy hívják, ott van a tévé tetején. Akkor reklamáltam, hogy elvették tőlünk a Rai unot, ez egy olasz adó. Addig addig intézkedett ott helyben, hogy bejött. Olyan nosztalgiázásból kapcsolom néha oda, már ott is ismerem a műsorvezetőket. Minden délben főzőverseny van, azon szokták közvetíteni az ottani szépségversenyeket.
    előzmény:
    klára13 (34945)
    2010-12-30  13:55
  7. 2010. december 30. 13:5534945.

     Magdikám, pillanatnyi gyász ez, túl leszel rajta, de most érthető. Még nekem is megfájdult kicsikét szívem az üzenettől. 

      A Vital talán átkerült más hullámhosszra, vagy hogy mondják. Folyton rendezgetik, nyilván okkal. Nálam már fele sem nézhető, muszáj lesz utánanéznem, hogy miképpen is történik a tévével az az áthangolás. Rossz folyton rászorulni valakire.

      

      Gondolj arra, hogy mindjárt itt a tavasz, aztán a nyár! Aztán tetszik, nem tetszik, utazhatsz!

    előzmény:
    Kusza (34944)
    2010-12-30  13:45
  8. 2010. december 30. 13:4534944.

    Szervusz Klára!

    Most nagyon szomorú vagyok, Ágiék délelőtt fél 11-kor elindultak. Ebben a pillanatban kaptam üzenetet, amit Liliana küldött: Ciao Ungheria, tehát most mentek át a határon. Egy kicsit szidom magam, hogy lehetek ilyen telhetetlen, örülhetnék, hogy ennyi időt együtt töltöttünk. Estére már jön Gyuri.

    Sajnos nálunk már nem jön be a Vitál adó, csak úgy egyszerűen megszünt.

    előzmény:
    klára13 (34942)
    2010-12-30  12:32
  9. 2010. december 30. 13:3334943.

      Ajaj! Jól elidőztem megint itt a fórumon.

      Vidám mosollyal lépek vissza a valóságos életbe, mert ezt a titokzatos  megállapítást kaptam privátban:

     

    "Nem vagyok szerintem rosszmájú ha feltételezem, hogy a férje kamionos vagy raktáros "

     

      Tűnődöm értelmén! Szívesen veszek minden segítséget. 

    előzmény:
    klára13 (34942)
    2010-12-30  12:32
  10. 2010. december 30. 12:3234942.

      Legszívesebben magamnak címezném minden levelemet, hogy elkerüljem, hogy bárki úgy érezze,  rátukmálom mondandómat. Mert olyankor még rendben van, amikor igazi "válasz", amit írok, reagálok az általa felvetett gondolatra, de hát gyakorta csak mondom a magamét.

      Magdikám, most közös kedvencünkről szólok. Mai előadását Müller Péternek a Vital tévében, a leghasznosabbnak találom mind közül, amelyeket ismerek. Igazi tanítás, igazi lelki, szellemi és értelmi nevelés.

      A szeretet álarca mögé rejtőzött önzésről beszélt, s arról, hogy minden bajunkért, haragunkért, bánatunkért mi magunk vagyunk felelősek, mi magunk okozzuk saját magunknak, senki más. S hogy újabb és újabb tudáshoz önmagunkról és ezáltal a világról katarzisokkal,  szenvedéssel jutunk el.

       Mélységesen egyetértek minden szavával. Az előadás már többször elhangzott,  de érdemes akárhányszor meghallgatni. 

     

    VITAL TV:   Csütörtök (December 30.) 11:00       Péntek (December 31.) 19:00       Hétfő (2011. január 3.) 21:00       Csütörtök (2011. január 6.) 11:00       Péntek (2011. január 7.) 19:00       Hétfő (2011. január 10.) 21:00  

     

    előzmény:
    Kusza (34938)
    2010-12-29  14:16
  11. 2010. december 30. 09:3734941.

     

     

       Szép napot kívánok!

    előzmény:
    klára13 (34940)
    2010-12-29  18:03
  12. 2010. december 29. 18:0334940.

     Zsumikám, mindig nagy örömmel olvasom, mekkora hatással vannak Rád az élet aprónak tartott, ám nagyon is fontos örömei. A vonuló vadlibák, a havas "habsütemény". Igen, azt hiszem, hogy ezekből áll össze a boldogság. Ilyeneket gyűjtögetek én is. Az ibolya lila színét, a százszorszép törékeny szépségét, a rózsa acélos maradandóságát, a gólyahír tavaszát. És jó így élni, bármi történik is.

      Gesztenyés kiflim nagyon finom lett. Holnap megsütöm mézesedet.

      Felfedeztem egy új csatornát,  a Da Vincit. A matematika történetét ismertette egy professzor. Hosszú és érdekes film volt. Mielőtt 100 éves lettem volna - alig kevesebb vagyok -, megtudtam, hogy mi is az a matematika. Egészen más, mint a számtan, amelyet annak véltem eddig.

      Mennyi csodálatos világ van rejtve előttem! Mennyi minden, amely  létezéséről  sejtésem sincs!

    előzmény:
    Zsumi45 (34937)
    2010-12-29  14:10
  13. 2010. december 29. 17:3734939.

      Magdikám! Szép és jó szilvesztered lesz! Örülök, hogy ott maradsz, ahol jó Neked. Mindkettőtöknek nagyon jó lesz.

      Nagy kár, hogy Ágiék ilyen hamar visszamennek.

      Én Ágnesemmel ma fura módon  életünk nehéz időszakait idéztük fel. Gondolom azért, mert szükségünk van erre is. Hogy megértsük a történteket, és jobban megértsük magunkat is. Hiszen oly keveset tudunk önmagunkról.

    előzmény:
    Kusza (34938)
    2010-12-29  14:16
  14. 2010. december 29. 14:1634938.

    Szervusztok!
    Lehet, hogy mégsem utazom haza, nem akarnak elengedni. Mivel Gyuri telefonált, hogy ő is visszajön, Tamásékkal megy szilveszterezni. Benedeknek van programja, ő tele van barátokkal, viszont Ádám egyedül lenne itthon. Jobban örülnének, ha itt maradnék, hogy azért ne legyen már ez a fiú magában. Különben olyan aranyos, már humorizáltunk, hogy milyen jót szilvesztereznénk ketten, ő lent, én az emeleten. Mondta, legalább majd főzöl virslit, persze akkor még nem tudta, hogy tényleg így lesz.

    Ágiék holnap reggel indulnak vissza.

    Klára, jó szórakozást a barátnőddel!

    előzmény:
    klára13 (34936)
    2010-12-29  12:05
  15. 2010. december 29. 14:1034937.

    Szervusztok!

     

    Klára!

    Kellemes időtöltést barátnőddel! Falatozzatok finomakat, kortyoljatok pici ártóst! 

     

    Én most indulok beszerezni  a kocsonyának valót, mert Mamának annyira ízlett az előző , repetát kér.

     

    A cinkék apró pittyegéssel jelentkeztek a tujából, a rigók kotorják a havat a fenyőben.Az erkélyládára szórt magok titokban fogynak, nem látom, mikor csípik fel. 

     

    További szép napot!

    Itt még mindig nem szállt fel a köd.

     

    előzmény:
    klára13 (34936)
    2010-12-29  12:05
  16. 2010. december 29. 12:0534936.

     

      Hamm, hamm! Nagyon finom ez a torta,  és szép is Zsumikám!

      Legyen békés, vidám napunk!

      Hozzám hamarosan Ágnes érkezik, nagy örömömre! 

    előzmény:
    Zsumi45 (34933)
    2010-12-28  13:39
  17. 2010. december 28. 14:0234935.

     hus ,szamomra kulonosen kedves ez a szam ... talan kislemezkent kaptam egy nagyon nagyon jo baratnomtol kamaszkoromban ...emlekezetes ajandek volt -emlekezetes baratsag

    igazabol sose vesztunk ossze  - van ugy , hogy egy kapcsolat pusztan azert nem tarthato fent ,mert annyira intenziv ...elkoltoztunk mashova ...

    előzmény:
    hus (34918)
    2010-12-24  05:24
  18. 2010. december 28. 13:5534934.

     en piros zoldre vagytam -meg is biztam csaladom tagjait  a disz vasarlassal -erre hazallitottak ezust kekkel

     

    mindegy .... minden edesseg gyorsan elfogyott -26 -an mar iskola a kislanyomnak ...

     

    ilyen kurtak furcsak a mi karacsonyaink itt arabiaban ....

     

    ma eloszor eletemben indiai bivaly hust fozok -akcios volt a szupermarketben ...

     

    ferjem kivizsgalasokra jar - minden jel arra mutat , hogy egy igen ritka auto immun betegseg tamadta meg -ami leginkabb feherboru ,voroshaju eszaki embereket erint es valami rejtelyes modon itt is egyre tobben kapjak meg ...fekete haju ,kreol boru emberek ... ami meg nagyon furcsa , hogy kulonosen a nem dohanyzokat ... ez am az igazsagtalansag ! vagy megis HASZNOS A dohanyzas ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2010. december 28. 13:3934933.

    Szervusztok!

     Nemcsak a videón röpködött az angyalka, a hópihéken erre is sokan ellátogattak.Bár épp ünnepkor másfelé szálltak. 

     

    A maihoz hasonló szép napokat kívánok!

    Majdnem olyan a mai is, mint a vadlibás volt, a hódunna még vastagabb a fákon-bokrokon.

     

    Megszületett, hogy megváltson bennünket....Vajon ezt éreztük?

     

    Szép volt a csipet-csapattal együtt lenni, örültünk egymásnak- mint mindig.

     

    Mamuka sajnos már nem a jelenben él, bár a dátumot, napot pontosan tudja. Nagyon készültünk a nálam- ünneplésre, de ahogy közeledett, egyre jobban befelé fordult, s nem tudtuk kibillenteni a rátörő depresszióból.

    Így aztán utolsó pillanatban átszerveztünk mindent, áthurcoltuk az ajándékokat s a nála feldíszített ágak alatt jött a Jézuska. S ő csak sírdogált.....

     

    Sajnos már minden átértékelődik a lelkében- nem jó irányba.

     

    Nagy rejtély minden ember....

     

     

    -Idei fám a fehér-ezüst színekben dűledezett.Pedig tele van a doboz piros- arany variációkkal, de most én  erre vágytam.

     

    - parancsoljatok a narancs tortából!

     

    -"3 a kislány" , még a  múltkori nagy bulin készült.

     

     

    előzmény:
    klára13 (34932)
    2010-12-28  11:51
  20. 2010. december 28. 11:5134932.

      Katica, látom, nehezen térünk magunkhoz mindannyian. Így van ez - sok a tennivaló az ünnep előtt, aztán sok utána is. Én még alig mentem valamire. Most veszek mindjárt egy nagy levegőt, és a feldíszített fát átemelem  másik helyre - lesz nagy díszhullás! Holnap jön Ágnes, és hova üljünk le, ha megmarad a mostani helyzet, hogy Jézuska a fát ülőgarnitúrám asztalára tette?!

      Gesztenyés kiflit sütök, hűtőben a tészta. Az ünnepi illatok miatt Zsuzsi folyton a becsukott  konyhaajtó előtt időz, imádja, ami bent történik szerinte, akár ott vagyok, akár nem. Na igen, sok finomság jut neki folyamatosan.

      Láttad Zsumi szép videóját, az utolsót? A Te angyalkád repked rajta, és végül leszáll, letelepszik karácsonyfátok csúcsára. 

       Most merre vagy? 

    előzmény:
    MPiggy (34917)
    2010-12-24  03:33
  21. 2010. december 27. 21:1634931.

    Igen szeretem a havat seperni, lapátolni, de biztosan ha sokat kellene, már nem bírnám.

    Nem egy sikeres napunk volt, Pestre mentünk az Országházba, mert még Ági sem volt, és Lilianának is megakarta mutatni. Ági nem szeret autóval menni Pestre, így vonattal mentünk. A vonat sajnos nem indúlt időben, így lekéstük az olasz idegenvezetőt, ami fél 12-kor volt. Majd délután 4-kor volt a következő. Hosszú sor állt az országház előtt, mikor a jegyet vettük. Egy tisztes távolságra, a kordonon kívűl kellett várakozni, majd ahányan kijöttek, mindig annyit engedtek be. Ez a sorakozás eltartott egy óráig, azt hittem odafagyok. Majd mikor 4-re visszamentünk, megint várakoztunk.

    Nem tudom, lehet, hogy én nem jól emlékszem, de mikor én voltam ezelőtt vagy 3 évvel, mintha több teremben lettünk volna.

    Holnap megint készülnek, a várba akarnak menni, de mondtam most már nélkülem, nem nekem való már ez száguldás.

    Ja eltaláltad, Ági szeretne fürdőbe menni, de Lilianának nincs hozzá kedve.

    előzmény:
    klára13 (34929)
    2010-12-27  11:09
  22. 2010. december 27. 11:1734930.

     

     

                   Legyen mindnyájunknak örömteli, szép napunk!

    előzmény:
    klára13 (34929)
    2010-12-27  11:09
  23. 2010. december 27. 11:0934929.

       Magdikám, fogalmam sem volt róla, hogy Te ekkora hóhányó vagy!

       Mesélj, hogyan zajlottak le az ünnepek? Mi finomat készítesz nap mint nap mindenki örömére? Szinte természetesnek venném, ha ma útra kelnétek a nagy hóban valamelyik finom melegvizes fürdőt megcélozva!

       

    előzmény:
    Kusza (34927)
    2010-12-26  11:52
  24. 2010. december 27. 11:0134928.

     

        Szép hétköznapot!

     

        Tervezgettünk, készültünk, megvalósítottuk, és most mát az az ünnep emlék. Szép emlék, Zsumikám és Többiek, ugye?

        Nálam minden klappolt, szebb lett, jobb lett, mint reméltem. 

        A sok öröm, a nagy mozgalmasság után  jólesően rakosgatok, takarítgatok.

        Zsumi, Te hogyan oldottad meg az ünnepeket, a találkozásokat? Édesanyád meghatódott a karácsonyfa láttán? Örvendezett? A kislányok, vagyis kis kosztosaid boldogok? Különlegesen nagy gonddal láttad el őket finomságokkal? 

       Legyen szép, békés és nyugodt napunk!

      

    előzmény:
    Zsumi45 (34926)
    2010-12-25  18:58
  25. 2010. december 26. 11:5234927.

    Szervusztok!
    Tegnap egész nap itt is esett az eső, este pedig már szakadt a hó.
    Ma reggel mikor felébredtem, azt hittem már én vagyok az utolsó aki felkelt, végén kiderült, hogy én lettem az első felébredő, pedig már 9 óra volt, mire felöltöztem. Így hozzá kezdtem a havat lapátolni, mert ki se tudtam menni a papucsba. Ezt a munkát különben én nagyon szeretem. Otthon is írigykedve nézem, mikor a házmester lapátolja a havat, de attól tartok, hogy egy kicsit bolondnak néznének, ha beállnék lapátolni. Közben Bejgli ott ugrált körülöttem, néha rádoptam egy lapát havat, nagyon tetszett neki.

    /ja, aki nem tudná, Bejglinek hívják a kutyát/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  26. 2010. december 25. 18:5834926.

    Bizonyára nem haragszik meg aki feltette egy másik topikra ezt a kedves üdvözletet:

     

    http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3169996&path=83563

     

    További meghitt ünneplést!

    előzmény:
    klára13 (34925)
    2010-12-25  10:57
  27. 2010. december 25. 10:5734925.

                             

     

     

                              Kis karácsony, nagy karácsony

     

                              Kis karácsony, nagy karácsony,
                              Kisült-e már a kalácsom?
                              Ha kisült már ide véle
                              Hadd egyem meg melegében.

     

                              Jaj, de szép a Karácsonyfa
                              Ragyog rajta a sok gyertya.
                              Itt egy szép könyv, ott egy labda.
                              Jaj de szép a karácsonyfa!

     

     

     

     

                              Boldog karácsonyt kívánok! 

     

     

                             

    előzmény:
    Schanti (34924)
    2010-12-24  21:25
  28. 2010. december 24. 21:2534924.

    Drága Klara, és MINDENKI !

    Kívánok áldott békés, szeretetben eltöltött KARÁCSONYT !

    Sasa ,Imre, a legénység , kutyák és macsekok

     

    előzmény:
    klára13 (34783)
    2010-12-16  09:47
  29. 2010. december 24. 19:1134923.
    Áldott Békés Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  30. 2010. december 24. 19:0034922.

    sziasztok ! a gepem is cudarul van ... de nagyon jol telik  ez az este ...

     

    remelem mindenki masnak is ... majd remelem napokon belul raerek ismet .....

    előzmény:
    hus (34897)
    2010-12-22  17:46
  31. 2010. december 24. 17:5734921.

    Kedves Topik-Barátnőim!

     

    Kívánok Nektek és egész családotoknak boldog ünneplést!

    Áldott Karácsonyt!

     

    Köszönöm, hogy ma is közétek tartozhatom!

     

     

    Úgy látom egyik képet sem veszi be a rendszer.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  32. 2010. december 24. 10:0434920.

     

    BETLEHEMI KIRÁLYOK

    Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
    Három király mi vagyunk.
    Lángos csillag állt felettünk,
    gyalog jöttünk, mert siettünk,
    kis juhocska mondta - biztos
    itt lakik a Jézus Krisztus.
    Menyhárt király a nevem.
    Segíts, édes Istenem!

     

    Istenfia, jónapot, jónapot!
    Nem vagyunk mi vén papok.
    úgy hallottuk, megszülettél,
    szegények királya lettél.
    Benéztünk hát kicsit hozzád,
    Üdvösségünk, égi ország!
    Gáspár volnék, afféle
    földi király személye.

     

    Adjonisten, Megváltó, Megváltó!
    Jöttünk meleg országból.
    Főtt kolbászunk mind elfogyott,
    fényes csizmánk is megrogyott,
    hoztunk aranyat hat marékkal,
    tömjént egész vasfazékkal.
    Én vagyok a Boldizsár,
    aki szerecseny király.

     

    Irul-pirul Mária, Mária,
    boldogságos kis mama.
    Hulló könnye záporán át
    alig látja Jézuskáját.
    A sok pásztor mind muzsikál.
    Meg is kéne szoptatni már.
    Kedves három királyok,
    jóéjszakát kívánok!

     

    1929. december

     

     

     


     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  33. hus
    hus
    2010. december 24. 06:0634919.

    Szeretettel meg ezt hallgassatok meg, minden alkalommal enekeltuk a fa elott gyerekkoromban.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ESGOna3OYXg

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  34. hus
    hus
    2010. december 24. 05:2434918.

    Minden kedves itt lakonak es olvasonak kivanok egy nagyon Boldog Karacsonyt, a csaladotok, a megteritett  asztal es a karacsonyfa  koreben egy csodalatos erzesben legyen reszetek, imadjatok minden egyutt toltott percet gyerekeitekkel, unokaitokkal es kedves vendegeitekkel.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=1_KA10xzMxM&feature=related

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  35. 2010. december 24. 03:3334917.

    Mondtrealban szurke-kodos-ronda ido volt amikor a repterrol a vasutallkmasra mentunk at- de igazabol nem sokat artott. Kar, hogy nincs derus-napos-szaraz-szep kicsit havas ido..dehat mit tehetunk? Itt Kingstonban elviselheto, bar hetek ota nem lattak napsutest, de nem annyira baratsagtalan. ugy hallom a keleti partokat eltavozas utan meg jol megaztatta az havas eso, talan le is hult, de most itt vagyunk, hat mindegy. Ma Kata is megerkezett halifaxbol, kesoe ste volt orultunk neki...telik a haz..azaz telne, ha nem lenne az aldott jo barat aki dieadta hazanak kulcsat! En meg nem jartam ott, Simon nem enged maga mellol, helyettem Agnes tunik el estenkent es vegre tan alkalma lesz nehany ejszakat mely es nyugodt alvassal tolteni. Azt mondja ha a kicsik alszanak is a kzoelben, o AKKOR sem tud mar tisztesseggel aludni..ugy tunik valami kiakadt a belso rutinnal..Igy tavol tulok nyugodtan durmol.

    Ma ellemiszert vasraoltunk, foztem. Tudtam en- a keszuldoest az utolso napokra hagytak, semmit nem siettek el. nem baj-van ido, van energia. Holnap jonnek Zsofikaek az ikrekkel, izgatottan varjuk oket.Gondolom ok meg sokkal inkabb izgulnak-.

    Vacsorara rantani valo halat vettunk, melle sultkrumpli lesz (hogy a nagymama ne unatkozzon...) Ettol Kata fog vegtelenul kiakadni, oszerinte az olajban sutes az egyszeruen elfogadhtatalan konyhai modszer.. meg evente egy alkalommal is melysegesen megvetendo.

    Szombatra megvan a pulyka- akorul meg azert lesz valamelyest szervezkedni, ugykodni valo.  Szerencsere nem tulmeretezett  madar az illeto.

    Sutemenyek azok vannak amiket en hoztam-olyan-amilyen nem Daubner szintu, de elmegy. Ha kell meg valami, majd elvalik- holnap nekiallok.

    ..............

    Hm....szines multunkra visszatekintve meg annyit, mindket nagyanyo kulonleges mellekhelyiseggel szolgalt a vizitalo unokaknak..az egyik ugyan a "folyoso vegen" volt, de a masik,, a videki "Mamanal" meg annal is kulonb..kint az udvar vegen...a leghagyomanyosabb felallasban. Ez noveremet hiszterizalta kegyetlenul, mert irgalmatlanul felt a pokoktol. marpedig ok itt-ott es idonkent elofordulo lakoi voltak a hangulatos kis hazikonak. 

    O vegtelenul aranyos kedves nagyanyo volt, olyan igazi "mesebeli". delutanonkant orrara tolt papaszeme mogul  Macko Ur kalandjait olvasta nekunk.  A masik..a "pesti" sokkal kemenyebb fabol faragott, szikar, "Vikotorianus" holgy volt, szukos anyagi lehetosegei mellett is "holgy" a javabol. mindketten igen magas kort ertek meg... Az o eseteben az "aranyos" nem igazan talalo..de felnott fejjel mar latom milyen vegtelen sok szeretet volt benne is, ha nem is tudta egykonnyen  es igazan kimutatni. Nem lehetett konnyu elete, a depresszio kellos kozepen maradt ozvegyen es filler nelkul  harom kicsi gyerekkel.

     

    .................

     

    Mindenkinek nagyon kellemes szep csillagfenyes Szentestet kivanok innen messzirol!

    előzmény:
    hus (34911)
    2010-12-23  03:08
  36. 2010. december 23. 09:4634916.

     

             Napsütéses szép napot!

     

    előzmény:
    hus (34915)
    2010-12-23  06:11
  37. hus
    hus
    2010. december 23. 06:1134915.

    Ez a reggeletek is hozza kozelebb a karacsonyt, keszuljetek ma is a boldogsagtol kipirulva az unnepekre.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=1pRNMeIAqKk

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  38. hus
    hus
    2010. december 23. 05:5534914.

    Orulok, hogy neked is tetszik. Nevetunk, mert nekunk ujak  ezek a viccek, gondolom ott mon. mar hallottak a lanyok.  Mi kis "elmaradottak" viccekbol maskepp reagalunk ra. Talan az anyukad is igy van vele. Ismeri oket mar biztos.

     

    Erdekes kapcsolat is  alakulhat ki anya es gyermeke kozott.

     

    Epp a szeretetrol volt szo a minap itt nalunk es tettem is egy megjegyzest, hogy sajnos amikor igaz tiszta szivvel szeretetunket adjuk, nem biztos, hogy  valakinek ez nem esik rosszul es  haragszink meg rank erte.

     

    Mivel a csaladban tortent meg velem is es fura fintora az eletnek, hogy "kikaptam en is erte" rosszul esettnekem.

     

    A vejem testvere  az USA-ban tanult, ott keszult doktoriara. Mar nagyon elfaradt, nagyon nehez volt az utolso elotti eve es karacsony elott bejelentgette, hogy ugy erzi abba fogja hagyni, nem birja tovabb akar mit csinal, nem megy ez az ev neki.

     

    Na meseli a lanyom nekem a szomoru hirt, hogy mire keszul a  sogornoje.

    Nagyon bantott, hogy ez a lany szivet-lelket beleadja az iskola elvegzesehez, dolgozik mellette, ki sem latszik a konyvekbol es be akarja fejezni.

     

    Jott a karacsony, jottek vendegsegbe estere, szepen megvacsoraztunk, bontottuk az ajandekokat es utana kezdodott a kellemes cseveges a vendegsereg kozott.

    Egy megfelelo pillanatban kozrefogtuk a kislanyt a lanyommal es beszelgettunk vele, majd ratertunk az iskolara. Orakig addig-addig beszeltunk neki, hogy  azt mondta megprobalja, de nem biztos, hogy be tudja fejezni.

     

    Visszament, mulik az ido, egyszer csak irja, hogy nem tudja mi lett, de egyre jobban megy neki.  Orultunk mindnyajan, buszkek voltunk ra, hogy erot vett magan es vegig csinalja.

    Mi mar el is felejtettuk, hiszen mar a doktorija meg lett,  majd nagyon jo munkat is kapott az USA-ban.

    Az iden eljottek latogatoba a baratjaval es amikor talalkoztunk adott nekem egy doboz bonbont, ugy adta at, hogy a mamaja is ott volt.

    Mondta, hogy most jottek Svajcbol es vett nekem egy bonbont, mert ott eppen arra gondolt, hogy mennyit segitettem neki, es ha akkor nem beszelunk vele annyit, akkor o feladta volna. Milyen kar lett volna, mert imadja a munkajat.  

    Na az nem hianyzott ami utana tortent nekem.  Az anyukaja olyan merges lett ram, hogy felugrott, atment a masik szobaba es amikor jottunk el olyan hideg volt mint a marvany hozzam.

    Kesobb derult ki, hogy a mama nem kapott bonbont. Lehet, hogy mast kapott, nem tudom, de bonbont nem. Kesobb derult ki, hogy direkt adta at elotte a lanya.  Sokat gondolkodtam rajta, hogy miert tortent ez.

    Lenyegtelen, megtortent es sokaig ereztem rajta, hogy neheztel ezert ram. Bantott, mert en igazabol csak a legjobbat akartam a kislanynak es minden tolem telhetot megtettem, hogy ne hagyja abba az iskolat. Plane csalaadban olyan kellemetlen az ilyen, hiszen egytt unnepelunk, unokaink vannak a gyermekeinktol es remek a kapcsolat kozottunk egyebkent.

     

    Mi tortent a mult heten? O hivott fel telefonon es kozolte, hogy a lanyaek osszehazasodnak. Meg sem varta, hogy a kislany hivjon eloszor.

    Kar volt a jo kapcsolatot kicsit osszekuszalni azert, mert  igazan jot akartam. Nem mutattam en soha neki, hogy miyen rosszul esett nekem, o viszont megsertodott ram.

    Nem baj, szerencsere elmult, most majd megint egyutt orulunk.

     

    A kislanybol pedig egy vezeto kutato lett, akinek a munkaja egy komoly  kutatast vegezni az emberek erdekeben.

     

    Feltetelezem, hogy a naszasszonyom azert neheztelt ram, mert o szerette volna  az elismerest kapni, hiszen valoban nagyon jo anya es mindent megtett a gyermekeiert.

    Ez a szeretet miatt alakult igy ki, hiszen egy anyuka igen csak megdolgozik a gyermekeert egy eleten keresztul, az a par ora hossza amit tettunk a lanyommal semmi ahhoz kepest.

    Megis sokat jelentett egy eletben. 

     

    Szoval az. aki a szeretetet adja tiszta szivebol az bizony elofordul, hogy  "szorul"  erte alkalom adtan.

     

    Igy jartam, nem szeretem ami tortent, de elmult, nem kivanom az ilyen helyzeteket. Pedig sokszor elofordul az eletben.

     

    előzmény:
    csinomjank (34860)
    2010-12-19  15:59
  39. hus
    hus
    2010. december 23. 05:0434913.

    Te diakkent dolgoztal a csokigyarban? Akkoir megtanultan gyorsan dolgozni igaz?

     

    Es nem volt emelygos a gyomrod?

    De jo volt neked, furodtel a kakao es vanila illatban.

     

    Egy alkalommal mentem kudetesbe en is csokigyarba es akkor levittek a gyarto es csomagolo reszhez.  Toltottek a gepek a csokit, folyt mindelfele. 

    Megmutattak ahogy keszitik a konyakos meggyet is. Nagyon erdekes volt ahogy kezzel raktak szemenkent a meggyet az asszonyok.

     

    Errol jut eszembe, lattam a magyar boltban konyakmeggyett es 40 dollar volt egty jo nagy muanyag doboz, lehetett vagy masfel kg-os.

    Ott hagyta, inkabb vettem a lanyoknak Turo Rudit.

    előzmény:
    csinomjank (34861)
    2010-12-19  16:04
  40. hus
    hus
    2010. december 23. 04:0634912.

    Klara, itt ulok, irtam az apukamrol amit igertem, nem tudtam befejezni, ugy ahogy volt kitoroltem. Nem megy, nem most.

    Elnezest. Nem tudtam, hogy ilyen nehez lesz.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  41. hus
    hus
    2010. december 23. 03:0834911.

    Katinkam az egyik nagynenikem lakott  Angyalfoldon egy ilyen hazba.

    Nem tudom miert ugy feltem mindig wc-re menni nala. 

    De mivel olyan tunemenyes volt anyukam tobbszor elvitt hozza, mert megbeszeltek a megbeszelni valot es en jol ereztem magam nala.

    Magas kort elt meg, mindig annak tulajdonitottam,hogy azert, mert olyan aranyos volt.

     

    Nagyon edesek az unokak, most a heten szerencsesek voltunk lattuk mindegyiket.

     

    Az en nagymamamra  sokszor azert emlekszem vissza, mert mindig csodaltam amikor a csukat nyuzta. Egyszer emlekszem a liba nyakat toltotte meg es sutotte szep pirosra. O keszitett nekem pehelydunnat, ami majdnem addig tartott amig ki nem jottem Kanadaba.

     

    Bizom benne, hogy  kenyelmes lesz az utatok. Latom feletek kegyetlen esozes van,remelem nem okoz  problemat nektek.

     

    előzmény:
    MPiggy (34895)
    2010-12-22  11:37
  42. hus
    hus
    2010. december 23. 02:5234910.
    De szeretem az illlllyet!
    előzmény:
    Kusza (34906)
    2010-12-22  23:04
  43. hus
    hus
    2010. december 23. 02:3734909.

    Milyen jo, hogy van lehetoseg arra, hogy pontosan megtudjak az orvosok a problemat, vagy megtudni, hogy nincs problema a beteggel. Ilyen talalmany egy csoda! Ne izgulj addig, amig nem jon meg az eredmeny.  Persze ezt csak mondom, en sem lennek kulonb nalad.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=LZjRuMxWWxQ&feature=related

     

    előzmény:
    csinomjank (34892)
    2010-12-21  22:28
  44. 2010. december 22. 23:1434908.

      Még elmondom gyorsan, hogy fantasztikus ötletet adtál, sosem jutott volna eszembe! Zsófikámnak én is pénzt adok, mert eddig ékszert adtam, de soha egyetlen darabot sem látok rajta. Azzal tupírozom kicsikét, hogy a bankót beleteszem egy kis képkeretbe. Végül is, szép kép!

      Legyetek nagyon boldogok az elkövetkező napokban!

    előzmény:
    Kusza (34906)
    2010-12-22  23:04
  45. 2010. december 22. 23:0934907.

         Ezt a boldogságot! Magdikám! Ekkora meglepetést! Ekkora örömet!

         Boldog napokat kívánok!  Vidám éjszakát. Fantasztikus lányod van!

     

      Jó éjt!

      

    előzmény:
    Kusza (34906)
    2010-12-22  23:04
  46. 2010. december 22. 23:0434906.

    Szervusz Klára!

    Már itt vagyunk Tamáséknál, este 8-értünk ide. Ági azt mondta, majd csütörtökön reggel indulnak, ott beszélgettünk a napaliba, egyszercsak kopogtattak az ablakon, és nagy meglepetésünkre Ágiék voltak. Mondanom se kell óriási volt az öröm.

    Most itt keresgélem, az Ádám laptopján, hogy is kezeljem ezt a szerkentyűt nincs hozzá egér, csak egy téglap alakú lapocska. 

    Köszönöm a receptet, majd holnap kinyomtatja nekem valaki.

     

    előzmény:
    klára13 (34901)
    2010-12-22  21:39
  47. 2010. december 22. 22:4034905.

      Katica, a libamájról beszéltek Ti? Mert a  kacsmáj is elég finom, de nemigen jobb a csirkemájnál. A libamáj az őrületesen drága és nagyon finom. Egyszer vettem egy kicsikét, elmeséltem, hogy a tenyérnyiből mindenkinek jutott, Ágnesnek, fiaméknak, nekem, de Zsuzsinak leginkább, mert ellopta a legnagyobb szeletet!Még jó, hogy szeletelve volt, különben elrobogott volna az egésszel, amíg mi Ágnessel a teraszon cigiztünk. (Ő szívta, én néztem.)

       Zsuzsi igazi tolvaj, mint Réka. Tegnap, ahogy Bazsikám felcipekedett, letette a földre a szatyrokat, s Zsuzsi egy óvatlan pillanatban már vitte is a történetesen libamájas pástétomot, amely 26-i vendéglátásom bevezető falatkái lesz. Bazsival ketten üldöztük, fuldokolva a nevetéstől, és sikerült visszaszereznünk a különleges finomságot. 

        Lent Zsófikáméknál adom a vacsorát, értelmetlen lenne befűteni a nagy nappalit, itt pedig, csak szoronkodnánk a kis asztal mellett. Hirtelen arra gondoltam, hogy az ebéédlőasztalt hátra cígölhetném, de eszembe jutott, hogy NEM FÉRNE ÁT  a szűk folyosón! Jobb is. Lent mindenképpen jobban elférünk, és a három kisfiú is jobban tud játszani.

      Ezért aztán úgy gondoltam ki, hogy mégiscsak legyen valamiféle jelzése, hogy ez az én vendéglátásom, különbözzön a Zsófikámnál megszokottól, hogy először ide feltódulnak karácsonyfát nézni, csillagszórókat gyújtunk, kínálok egy pohár pezsgőt aperitifnek, és kis paté falatkákat. Talán egy szelet uborkát tűzök rájuk.

       Most már megjött a kedvem az egészhez, sőt, Katikát, a nagynénit is meghívtam. Aki stílusosan azt felelte, hogy ha más programja nem lesz, akkor eljön. Meghatottan, hálásan rebegtem köszönetet.

    előzmény:
    MPiggy (34895)
    2010-12-22  11:37
  48. hus
    hus
    2010. december 22. 22:2634904.
    Ezt viszont kimentettem. Koszonom.
    előzmény:
    klára13 (34902)
    2010-12-22  22:03
  49. hus
    hus
    2010. december 22. 22:2034903.

    " Nagyon megtalálod a jót mindenben, Hus, magam is erre törekszem, azt hiszem, nagyjából sikerül. A derűs élet alapja ez. "

     

    Igy van Klara, te meg nagyon eltalaltad.  Eszembe se jut, hogy a rosszat keressem barmibe vagy barkibe.  Ez meg nem jeletiazt, hogy nincs, csak nem az en szamomra.

     

    Megkoszonom  magamban is mindig azoknak akik kicsi korom ota  erre tanitottak.

     

    Koszi szepen a ferjemnek atadtam a jokivansagod, koszoni szepen.

    Kicsit talan buslakodik, hogy nem tud azt csinalni amit szeretne, de azt hiszem nem art neki, ha lassan lassan elgondolkodik rajta, hogy  idonkent ilyen is elofordul es ez egy kis gyakorlat.

     

    Az alomhoz csak annyit talan, hogy mindig is nagyon feltette a fiat, csak soha nem akarta mutatni. Most pedig kijott rajta, amikor o kerult olyan helyzetben, hogy segitsegre szorul. Nem hagyja el magat soha es ez miatt lehetett. 

    Meg nagyon regen, a kezdetek kezdeten amikor aposommal beszelgettunk, akkor elmeselte, hogy amikor kis fiu volt  (8eves), egyszer azt mondta neki, hogy meg akar tanulni kocsit vezetni.  Miutan mar annyiszor emlegette, egyszer aposm megengedte neki, hogy vezesse a kocsit otthon, mert attol felt, hogy egyedul amikor nem veszik eszre  beul a kocsiba es elinditja. Aztan mindig mentek egy kicsit es igy megnyugodtak mind a ketten.  Igy tortent az, hogy a ferjem 8 eves kora ota vezet.  Persze akkor meg mas volt minden az utak is. Igaz, hogy nekik sok nagy teruletuk volt meg akkor ki sem kellett menni az utcara amikor tanitotta.

     

    Borsoszem jar zongorara minden heten, az iden kezdte. Mamaja szorgalmasan beiratja oda ahova akar menni. Edesen jatszik mar. Nagyon aranyos kis konyvbol tanulnak, majd unnepek kozott lefenykepezem es beteszem, hogy tanuljak a kottat. Minden alkalommal az anyukaknak is ott kell veluk lenni es egyutt "dolgozni" . A pici addig velem van.

    Most ott is szunet van, mint az iskolaba.

    A foci is tetszett neki, nem is akarja egyenlore folytani. Remelem okosan ki fogja tudni valasztani a  kesobbi hobbyjat, vagy eletceljat.

     

    Mennem kell, de jovok kesobb, csak gyozz olvasni.

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (34899)
    2010-12-22  18:21
  50. 2010. december 22. 22:0334902.

                                          DIÓTORTA

     

    Torta rész: 

     

    8 tojás sárgáját habosra keverni 25dkg porcukorral.

    22 dkg darált diót kell adni hozzá 2 vőkanál szitált zsemlyemorzsa társaságában. 

    Eztán következik a 8 tojás habja, gondolom, óvatosan kell összeforgatni, mint a piskótánál. Lassan kell sütni a kizsírozott ( én vajazni szoktam) és lisztezett tortaformában. 

     

    Krém:

     

    1. lépés:

    10 dkg cukrot, 1-2 mokkáskanál lisztet  és 2 egész tojást összekeverni, és kellő sűrűségűre  kell főzni. Kis lángon, lassan, ismereteim szerint akkor jó, amikor keverés közben megpillantható a lábas alja.

     

    2. lépés:

    17dkg vajat habosra kell leverni.

     

    3. lépés:

    1dl erős feketekávét - Katika szerint zománcos bögrében  (nekem ilyenem nincs) - 5dkg cukorral addig kell forralni, mígnem méz sűrűségű lesz. Ha kihűlt, sokat sűrűsödik, írja Katika.

     

    Amikor az 1. lépés és a 3. lépés kihűlt, először a mézszerű cukros kávét kell összekeverni a vajjal, majd hozzákeverni a főzött tojásos krémet is. 

     

    A tortarészt két vagy három karikára kell váni. Katika kettőbe szokta.  Belekeni a krémet. A megtöltött tortát darált dióval vonja be.

    Díszíthető dióval vagy narancsos csokoládéval. 

     

     Mennyei!

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (34901)
    2010-12-22  21:39

Címlap

top