Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. január 1. 11:5535001.
    előzmény:
    klára13 (35000)
    2011-01-01  11:48
  2. 2011. január 1. 11:4835000.

     

     

     

     

    Az ígért kép. Remélem...

    előzmény:
    klára13 (34999)
    2011-01-01  11:40
  3. 2011. január 1. 11:4034999.

      Igen, Zsumikám, mindannyiunknak legyen vidám, békés, sőt boldog ez az éve!

      Rajtunk múlik, viszonyulásainkon az eseményekhez,  de leginkább magunkhoz. Elhatároztam én is, hogy nagyon igyekszem!

      Ma már tényleg előveszem a bohócságokat, mármint a könyvet. Kibogozom magamat az álmokból.   

       Tényleg! Ma egész éjjel  erdőben jártam. Vagyis akkor, amikor elfogytak a rakéták, és a szomszéd háza is elhallgatott. Riasztójuk sehova sincs bekötve, és ha megszólal, ordít a végtelenségig, ha üres a ház, amíg be nem reked. Ostoba helyzet. Többnyire sudár, egyenes bükkfasorokból állt az erdő, aljnövényzet nélkül, tiszta, átlátható, meg is jegyeztem magamnak, hogy telepített erdő. Ez jó, mert az erdő az álomban az érzelmi élet szimbóluma. De azért voltak átláthatatlan, sőt áthatolhatatlan, bokros, részek is, és reménytelenül kerestem valamit, de hogy mit, azt már elfeledtem.  

      Csak azt tudnám, ez az év első álma volt-e, vagy a múlt év utolsója?!

      A lencsét szintén beáztattam tegnap, főzeléket készítek, szeretnék olyan finom szaftos, ízletes ételt, ami még sosem sikerült, ha lencséről volt szó. Úgy gondolom, hogy  dinsztelek eléggé sok hagymát,  gyulai kolbász szeletekkel együtt. Aztán jöhet a tejföl. A gesztenyepürének nagyon fognak örülni vendégeid.

       Még elmondom gyorsan, hogy Kokas e képe nekem is egyik kedvencem. Már hoztam ide, talán tavaly nyáron.

     

     

      Ez az elmúlt évtized utolsó, a kezdődő első virága! Mögötte az éjszakai zűrzavar nyoma. 

    előzmény:
    Zsumi45 (34997)
    2011-01-01  10:45
  4. 2011. január 1. 10:5534998.

    Klára , köszönöm!

     

    Gyönyörű ez a dala is Máté Péternek!

     

    Nem lehetek én etalon senki számára!

    Ti szabadabbak vagytok, lélekben is! Engem nagyon a földön tart bika mivoltom , s nem is ismerem eléggé magamat. Most épp a "bohócságot" tanulom lelkesen.- miközben fő a lencseleves.

     

    Gesztenyepürével várom a kicsinyeimet, azt is össze kell még raknom.

     

    Kis frissítő, kinek kávé, kinek tea!

     

     

    előzmény:
    klára13 (34987)
    2010-12-31  20:35
  5. 2011. január 1. 10:4534997.

    Szervusztok!

     

    "Kétfajta bohóc van. Az egyik másokat mulattat,a másik önmagát."

     

    Tegyük magunknak boldoggá ezt az évet!- vagy legalább próbáljuk meg!

     

     

    Itt még nagy a csend, elült a petárdák zaja- béke honol.

     

    Valahol a szívünkben már kigyúlt az eljövendő nyár melege- ugye?

     

    ( Kokas I.: Nyár a Kopasz hegyen )

    előzmény:
    klára13 (34996)
    2010-12-31  21:07
  6. 2010. december 31. 21:0734996.

     

     

      További  estét kívánok!

    előzmény:
    klára13 (34995)
    2010-12-31  21:05
  7. 2010. december 31. 21:0534995.

    Most házában reszket. A szerencsétlen.

     

     

    előzmény:
    Kusza (34993)
    2010-12-31  21:02
  8. 2010. december 31. 21:0334994.

      Ó, Sasa, milyen jó, hogy így történt. És milyen jókor léptél be, visszabillentem szép szavaidra egyensúlyomba, amiből szegény Beigli sorsa kibillentett.

       Izgatottan várom a mesét. Muszáj holnapig várni?! - kérdezi a bennem élő  kíváncsi gyermek. Persze, várok. Várnak Rád szeretteid.

       Végül nekem is jól zárult az év. Nagyot léptem előre önismeretemben. Te tudod, hogy mit jelent ez, ismered. Nagy béke költözött szívembe, és nagyon igyekszem megőrizni. Bár Beigli szenvedése hirtelen kibillentett.

      Sasa, lehetéséges, hogy aki szangvinikus, az szangvinikus is marad, ha  fejre áll, akkor is?! Ezt magamnak mutatom.

    előzmény:
    Schanti (34989)
    2010-12-31  20:45
  9. 2010. december 31. 21:0234993.
    Már megnyugodott bement a házába.
    előzmény:
    klára13 (34992)
    2010-12-31  20:54
  10. 2010. december 31. 20:5434992.
    Remélem, már be is engdted.
    előzmény:
    Kusza (34988)
    2010-12-31  20:42
  11. 2010. december 31. 20:5234991.

      Jaj, Magdikám! Hát hogy hagyhatod kint azt a szegény jószágot a halálfélelmében!? Micsoda emberek vagytok Ti? Azonnal engedd be! Nála nem félhetsz jobban Sárától!

     

     

    előzmény:
    Kusza (34988)
    2010-12-31  20:42
  12. 2010. december 31. 20:4934990.

      Hus, remekül kezdődött a nap a Te vicceiddel. Igazi igazgyöngyök!

     Köszönöm a vidám reggelt.

      Elmesélem Neked,  hogy láttalak  álmomban! Képzeld, fal melletti széken ültél, kisebbik unokáddal öledben, aki nagyon kapálózott, le akart menni, Te egyelőre tartottad ölelésedben, ő nyújtózkodott, feszítette magát.

       Ennyi volt az álom, egy villanás.  Eleven jelenet ébrenlét és alvás között.

     

       Boldog és sikeres évtizedet kívánok!

       

    előzmény:
    hus (34975)
    2010-12-31  07:46
  13. 2010. december 31. 20:4534989.

    Sziasztok ! Szeretettel kívánok MINDNYÁJUNKNAK Boldog, és Szerencsés Új Esztendőt ! Erőt, egészséget,áldást, békességet !

    Ma afféle számvetést készítettem magamban a 2010 es esztendőről.Tele volt kihívásokkal, voltak nehézségek, és voltak sikerek.Megköszönöm mindkettőt ! A nehézségek előre vittek, a jó dolgok, sikerek pedig megerősítetettek. Új emberek ,új barátságok léptek az életembe.

    Kívánok vidám szilvesztert, találkozunk a 2011 es évben, és ha megengeditek egy érdekes mesével kezdem majd az évet. az élet írta a mesét. Hol volt, hol nem volt....

    Nagy ölelés MINDENKINEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    SASA

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. december 31. 20:4234988.

    Klára képzeld el, borsóm még nincs, azért mást ültetek. Az előbb itt volt Liliana a Facebook-on, de ő is elment ültetni a farmjára.

    Igen ketten vagyunk Ádámmal, de nem nagyon zavarjuk egymást. Ő lent van a földszinten, én meg az emeleten Megegyeztünk, hogy majd 9-kor virslizünk, éjfélkor, pedig koccintunk.

    Szegény Bejglit sajnálom, nem lehet egy kicsit sem kinyitni az ajtót, mert szinte beront, úgy fél a durrogástól. Mikor mentek el Tamásék, akkor a kocsiba ugrott be, alig tudták kihúzni. 

    Akárhova kapcsolgatok, semmi jó nincs a tévében, Galla Miklóstól kirázz a hideg. 

    előzmény:
    klára13 (34986)
    2010-12-31  20:17
  15. 2010. december 31. 20:3534987.

       Zsumikám, ez oly gyönyörű, hogy amint olvastam a jókívánságait Angyalnak, könnyekig meghatódtam. És megjelent nekem az én angyalom.

       Neked köszönhetően  tartózkodom továbbra is a You tubeon, és régi szép dalokat hallgatok. 

       Egyre csak "fülembe cseng" mondatod, hogy elégedetlen vagy magaddal. Zsumikám, nekem Te vagy az etalon. Magammal kapcsolatban csak annyit akartam mondani, hogy beláttam, el kell fogadnom magamat végre olyannak, amilyen vagyok. De ezzel  együtt igyekszem közelíteni, amilyen lenni szeretnék. 

     

     

        YouTube - Máté Péter - Ott állsz az út végén

     

     

    előzmény:
    Zsumi45 (34984)
    2010-12-31  17:58
  16. 2010. december 31. 20:1734986.

     

         Magdikám, éppen írni akartam, hogy biztosan veted a korai borsót, amit lehetetlen elsietni, mondják is, hogy a hó alá vetik. Persze nem ilyenkor, hanem előtte. De jókor lesz az most is.

         Ketten vagytok? 

         Nálunk lent nagy a nyüzsgés, a kertben robbantgatják  a rakétákat. Szegény madarak a sötétben menekülhettek. Majd visszajönnek. Ennek ellenére kissé elborzadva nézem a hatalmas büdös füstöt - és persze igyekszem megérteni. Évbúcsúztató van. Kedvesen hívtak, de a nagymama igazán felesleges volna a fiatalok bulijában, az én éltemben pedig felesleges lenne a buli. Így minden rendben van. 

        Megköszöntöttem Szilvesztert, kinyitottuk a pezsgőt, örült ajándékaimnak.  Jó ez az este. A You tuben hallgatok muzsikákat. 

     

     

    YouTube - Tóth Vera - Nagy utazás 

       

    előzmény:
    Kusza (34985)
    2010-12-31  19:19
  17. 2010. december 31. 19:1934985.

    Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok!

    Elsősorban egészséget, békességet, boldogságot, a többit majd megvesszük! 

    előzmény:
    klára13 (34981)
    2010-12-31  15:33
  18. 2010. december 31. 17:5834984.

    http://www.youtube.com/watch?v=HD2U97mXN1Y&feature=related

     

    talán még elviszi, bár nagyon lassú!

    előzmény:
    Zsumi45 (34983)
    2010-12-31  17:15
  19. 2010. december 31. 17:1534983.

    Minden jóban bővelkedő, örömteli boldog Újesztendőt kívánok mindannyiónknak, szeretettel!

                                                      Zsumi

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  20. 2010. december 31. 15:3834982.

      

     

    Íme, a mai állapot szimbóluma:

     

     

    (Megy, vagy ismét marad?)

    előzmény:
    klára13 (34981)
    2010-12-31  15:33
  21. 2010. december 31. 15:3334981.

      Nagyon nagy lehet a forgalom, mert a képek bent ragadnak gépemben. 

      Megtoldom előző jókívánságomat: 

     

      Az nlc fóruma fejlődjön úgy az előttünk álló évtizedben, hogy soha meg ne akadjon!

     

     

    előzmény:
    klára13 (34980)
    2010-12-31  14:51
  22. 2010. december 31. 14:5134980.

     

     

      Mindnyájunknak békés, boldog új évtizedet kívánok. 

      Legyen minden évünk picivel vidámabb az előzőnél.

      Legyünk évről-évre lelkiekben gazdagabbak, bővelkedjünk szeretetünkben, hogy lubickolhassunk a felénk áradó szeretetben. 

      Szeressen bennünket, akit mi szeretünk. 

      Isten éltessen bennünket egészségben,  békességben és jó közérzetben, leküzdhetetlen gondok nélkül a 0.0 percben kezdődő új évtizedben!

     

                       

    előzmény:
    klára13 (34979)
    2010-12-31  14:34
  23. 2010. december 31. 14:3434979.

          Köszönöm, Janka!

     

      Kívánok Neked kevésbé izgalmas új esztendőt,  és további sok sikert!

    előzmény:
    csinomjank (34978)
    2010-12-31  12:38
  24. 2010. december 31. 12:3834978.
    kuldok nektek egy kis napot ! kellemes szilvesztert !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2010. december 31. 11:2034977.

    Sziasztok!

     

    Békés, boldog új évet kívánok nektek!

     

     

     

         

    előzmény:
    klára13 (34959)
    2010-12-30  19:42
  26. hus
    hus
    2010. december 31. 08:0234976.

    Mivel ferfi nincs  a topikunkban tudtommal, igy en kivanok nektek es csaladotoknak  egy oromokben gazdag uj evet, ha kell segitsetek bele, mert ugy latom eddig is hozzajarultatok es  kepesek vagytok ra mindenkor.

    Termeszetesen minden kedves olvasonak is.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=dcLMH8pwusw

     

    Ez az egyik kedvencem ujevre toluk.

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  27. hus
    hus
    2010. december 31. 07:4634975.

    Egy rabló betör éjjel egy pasashoz:
    - Pénzt, vagy életet!
    - Köszönöm, a pénzt kérném!

     

    ======================

     

    Egy ateista férfi leül a metrón egy pap mellé, és csodálkozva látja, hogy a pap gallérja fordítva van. Mivel még sosem látott papi gallért, megszólítja:
    - Uram, fordítva van a gallérja.
    - Tudod, fiam, én atya vagyok, ezért hordom így.
    - Hát, nekem is van gyerekem, mégis rendesen hordom a galléromat!
    - Igen, de én sok ember atyja vagyok!
    - Nézze, nekem is van négy fiam, három lányom meg egy csomó unokám, mégis rendesen hordom a galléromat!
    - Fiam, én több száz ember atyja vagyok!
    Emberünk kicsit elgondolkodik, majd megszólal:
    - Azt hiszem, akkor inkább a nadrágját kellene fordítva hordania!

     

    =======================

     

    Áll a székely juhász a réten a botjára támaszkodva. Arra megy a többi juhász, meglátják, kérdik tőle:
    - Hát te meg mit csinálsz?
    - Gondolkodom.
    - És hol a fenében van a nyájad?
    - Azon gondolkodom...

     

    =======================

     

    Vendégségben , a vendég megkérdezi a házigazdát, mert feltűnt neki, hogy a vendéglátó anyósa egyetlen szót sem szólt, egész este.
    - Te hát ezt nem értem, az anyósodnak mindig akkora volt a szája, hogy nem lehetett nekünk szóhoz jutni, mellette.
    - Ja, már egy hete eldugtam a mama műfogsorát.

     

    =======================

     

    Tanító néni az iskolában:
    - Marika, mit fogsz csinálni, ha olyan nagy leszel, mint én?
    - Fogyókúrázni!

     

    =======================

     

    A tanárnő kérdezi a diákokat
    - Csabi. Te mért szereted Szandit?
    - Mert olyan szép!
    - Pistike. Te mért szereted Szandit?
    - Mert annyira jól énekel!
    - És te Móricka miért szereted Szandit?
    - Mert nyáron nem izzad benne a lábam!

     

    =========================

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  28. hus
    hus
    2010. december 31. 07:1934974.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  29. hus
    hus
    2010. december 31. 06:4634973.

    Megtudtal tobbet a ferjedrol?  Varom azt, hogy irdd mar meg, hogy nincs semmi komoly, csak egy alapos kivizsgalas volt.

     

    előzmény:
    csinomjank (34892)
    2010-12-21  22:28
  30. hus
    hus
    2010. december 31. 06:4234972.

    Schanti, te aztan igazan kidolgozhattad magad az unnepekre.

    Nagyon elfaradtal?

     

    Dobos tortat rendeltem karacsonyra. Amikor feltalaltam akkor szamoltam, 7 soros volt.  De sok munka van vele. Te is szoktal kesziteni?

    Meg a jo multkoraban lattam dobos tortanak kiirva valami nagyon nem is hozza hasonlot, a teteje csak meg volt  szorva  kakaoval. Na olyat sem lattam meg.

    A pici lanyok sutottek sok kis aprosagot, majd teszek fel kepet a keszitmenyeikrol. A mamitol erdeklodtem, hogy mennyi reszuk volt benne, azt mondta, nagyon sok, csak akkor segitett amikor kellett. 

     

    előzmény:
    Schanti (34924)
    2010-12-24  21:25
  31. hus
    hus
    2010. december 31. 06:2934971.

    Katinkam!

     

    Remelem megadtad Agnesednek azt az oromet, hogy vigyaztal a gyerekekre, hogy tudjon nyugodtan es kenyelmesen pihenni, hogy nem ebresztik fel a tunderek. De nagyon kell nekik, hiszen nem  valoszinu, hogy van egy nyugodt ejszakajuk. Megerdemli nagyon, szepen es okosan neveli  a gyerekeket.

    Meselj az ikrekrol is, mennyit fejlodtek mar miota nem lattad oket? Zsofika birja meg erovel? Csodalatosan eros lany lehet. Persze nem  sok "eselye" van arra, hogy gyengenek erezze magat. Apuka meg mindig bevallalja az ejszakai ugyeletet? Micsoda orom volt az arcan azon a kepen amit feltettel a multkor ide.

     

    Egyaltalan nem csodalkozom rajta, hogy Simonka is hozzad ragadt.  Olyan kevest lat ahhoz kepest, ahogy megszokta. Nonika edes milyen fogadtatasban reszesitette a ket kis unokahugat? Mert a lanyok nagyon tudjak mit kell veluk tenni.

     

    A megvetendo sultkrumlidnak volt keletje? Vagy nyugodtan kikerult egy helyre?  Igy vannak a lanyaink az egeszseges taplalkozassal.

     

    Az enyim lyany hozott egy oriasi adag salatahoz valo zold levelet, mindenfelet.  Nagyon finomat keszitett belole, izlett is nekem nagyon, de eves kozben elgondolkodtam azon, hogy ez a nagyon egeszseges tele lehet mindenfele nem kivanatos anyaggal a szervezetunk reszere,amellett a sok vitamin mellett. Gondoltam, ha Raszputyin birta az onmergezest, nekem sem arthat ugy meg.

     

    Katinkam a haboru borzalmas dolgokkal jart. Egyaltalan nem csodalkozom azon, hogy elvette az emberek kedvet egy eletre a velejarojaval. Szomoru nagyon.  Errol is epp a napokban gondolkodtam, apukammal kapcsolatban.

     

    Mar biztos haza erkeztetek azota es elvezettel emlegetitek a gyermekek minden edes pillanatait.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (34917)
    2010-12-24  03:33
  32. hus
    hus
    2010. december 31. 05:5034970.

    " Szabad asszociáció. "

     Irod.

    Errol eszembe jut itt valaki, az is asszocial velem allandoan, kb. igy talal celba  mint en talaltam a te  asszociacios feladvanyoddal.

    Nagyon nem vagyok a kedvence.

     

    - ot mar kiuztem mar belole.

     

    Biztos most is figyel. 

    Vagy en vagyok egy kepzelt beteg. Molieretol. 

    előzmény:
    klára13 (34968)
    2010-12-30  23:44
  33. hus
    hus
    2010. december 31. 05:1034969.

    akartam lenni, hogy vedelmezem a noi nemet, aztan kiderul, hogy fustolt husrol van szo.

     

    Klara be kell vallanom, hogy prof. ur unokaja hivott telefonon, volt nalunk mar egy parszor latogatni es nem felejt el nekunk  BUEK-ot kivanni soha.

    Egesz nap az jart a fejembe, hogy micsoda eletek vannak, voltak amit nem tudom miert a nok elviseltek es viselnek el sokan a mai napig.  Remelem unoka soha nem fogja megtudni azt amit a nagypapa  uzott otthon a csaladjaval. Aztan eszembe jutott meg mas is, de nem hozom fel, hisz fustolt hus volt az eredeti eszmefuttatasod. Eszembe nem jutott volna, hogy az esetlegesen " rosszasagbol" megszerzett arurol  beszeltetek volna. 

    Legalabb aruld el mi volt a legjobb tanacs a kiolvasztott husra a tiede, vagy mas valakie.

     

    előzmény:
    klára13 (34968)
    2010-12-30  23:44
  34. 2010. december 30. 23:4434968.

       Hus, ennek a levélnek férjről semmihez sem volt köze. Csak úgy lógott a levegőben, ez volt az édes benne.

      Hat kiló kiolvasztott, gyárilag felszeletelt füstölthús megmentéséről volt szó, ehhez kért segítséget a topikgazda. Azt javasoltam, hogy főzze meg, porciózza dobozokba, fagyassza, és használja el főzésekhez. 

      Kamionos...

      Raktáros...

      A doboz valóban mindegyikhez hozzátartozhat, a konténer is doboz, a raktárban is ücsöröghetnek dobozok. Szabad asszociáció. De hova lett a hús?!

      Hűtőkamion.

      Hűtőház, azaz hűtött raktár!

      Azt hiszem, jobb, ha pihenni térek. Még fel talál forrni az agyvizem a nagy használattól! Aztán elpárolog. Szegény agyvelőm. Majd kopogna.

     Juj, tényleg futok!

     

      Szép álmokat! 

    előzmény:
    hus (34966)
    2010-12-30  19:59
  35. hus
    hus
    2010. december 30. 20:0334967.

    A lencse az nalunk is minden evben  ervenyes.

     

    Van is penz booooooooven.  Most csak rosszalkodom, hu de megdolgozunk erte.

     

    Zsumi, az apukam isteni krumplisalatara tanitott meg engem. az ecetes, hagymasra.

    Jaj nem tudok toletek elmenni most, hianyoztatok.

     

    Kelpaposztat vettem, fozeleket csinalok a lanuoknak es magunknak is sult hussal holnapra.

     

     

     

    Millijjjjoooooooooooo  puszi nektek.

    előzmény:
    Zsumi45 (34964)
    2010-12-30  19:51
  36. hus
    hus
    2010. december 30. 19:5934966.

    Nem eleg, hogy megbunhodtem, hogy nem voltam veletek egy hetig, mar nemtudom  hanyszot jottek, kerestek. Most kavet foztek nekem, mert tudjak, hogy azzal el tudnak innen mozgatni.

     

    Meg mennem is kell, szedem a satorfam hamarosan. Nem szeretem helyre, de ezzel jar az elet.

     

     

     

    ""Nem vagyok szerintem rosszmájú ha feltételezem, hogy a férje kamionos vagy raktáros " "

     

    Segitek en neked Klara, csak mondd, hogy ki volt a nicknev.

     

    Valoszinu nem hallott meg olyan esetet, amikor a professzor ur a csaladot nagykessel kergette, megkeseritve mind a 4 gyereke eletet egy eletre. Inkabb fuvaros lett volna, aki kituno murakozi lovakkal fuvarozott volna. Mert olyat is ismertem es a csaladja az egig emelte erdemeiert. Kituno ember volt.

     

    Meg hany helyen mukodik a palacsintasuto, csak eppen nem beszelhetnek rola. 

    Na, hogy ne feledkezzem el rola, majd irok errol valamit. Azt kellene atkuldenia nicknevnek, ha meg megvan azon a neven.

     

     

    Mindenkinek, este jovok.

     

     

    előzmény:
    klára13 (34943)
    2010-12-30  13:33
  37. 2010. december 30. 19:5334965.
    Köszömön, nagyon kedves vagy!
    előzmény:
    hus (34963)
    2010-12-30  19:47
  38. 2010. december 30. 19:5134964.

    Szervusz Hus!

     

    Örülök, hogy előkerültél!

    Néhány nap pihenő után újra sütünk- főzünk.

    Nálam új variációban készült  püspökkenyér, holnap kis sósat sütök.

    A kocsonya dermed, elkészítettem a krumplisalátát.

    Újévkor lencse lesz, csak épp a holnapi ebédet kell még kitalálnom.

     

    További jó csevegést!

    Vár Édesanyám.

     

    előzmény:
    hus (34953)
    2010-12-30  19:17
  39. hus
    hus
    2010. december 30. 19:4734963.

    Zsumi dragam! Hogy vagy?  Olyan sokat gondoltam rad!

     

    Be kell, hogy valljam, egyik este rad gondoltam es "veled"  voltam sokaig.

    előzmény:
    Zsumi45 (34960)
    2010-12-30  19:43
  40. 2010. december 30. 19:4634962.
    Köszönöm a vígasztalást, már két üzenetet kaptam tőlük, az egyiket, mikor átmentek a magyar határon, a másikat, mikor átértek az olasz határon. Még egyet várok, mikor megérkeztek.
    előzmény:
    hus (34957)
    2010-12-30  19:36
  41. hus
    hus
    2010. december 30. 19:4434961.

    Magyarorszagi ajandekkent kaptam valakitol.  Emlekszem parhuzamosan olvastam egy kicsit komolyabb konyvvel. Azt is kaptam.

     

    Itt Torontoba van egy magyar konyvesbolt, szeretek oda benezni. Meregdragak a konyvek,  ujsagok, szotarak, lemezek, filmek, de szeretek bemenni, valogatni, idot eltolteni naluk. Nem sajnalom a penzt, mert fenntartjak nehezen a magyar kulturat.

    előzmény:
    klára13 (34956)
    2010-12-30  19:34
  42. 2010. december 30. 19:4334960.

    Klára, Kedves!

    Ez almafa? vagy valamelyik csonthéjas? Gyönyörű!!!

    Biztat, jön a tavasz, megújulunk! 

     

    Tanulom a bohóc-lét szabályait, olvasom szabad perceimben.  

    Kis vándorszütyőm (ami napjában többször megteszi velem a két ház közti utat) elmaradhatatlan része az épp aktuális "tankönyvem".

     

    Nekem még sok tenni valóm van magamon .

     

    Jó éjszakát !

    előzmény:
    klára13 (34954)
    2010-12-30  19:20
  43. 2010. december 30. 19:4234959.

     

    EGY VÉRBŐL VALÓK VAGYUNK!

    előzmény:
    hus (34958)
    2010-12-30  19:40
  44. hus
    hus
    2010. december 30. 19:4034958.

      Klara neha olyan aranyosakat mondasz, irsz ide, jokat nevetek rajta.

     

    " Mostanában nem faggatom  a Kínai Bölcseket. Néhány hónapja a minden lehetséges közül a legjobbakat mondták nekem, és azóta azzal beérem."

     

    Ugy, mint a milliomos aki azt mondja, mostmar tele van a penztarcam, igy szeretem, ezzel be is erem.

    előzmény:
    klára13 (34956)
    2010-12-30  19:34
  45. hus
    hus
    2010. december 30. 19:3634957.
    Ne szomorkodj Kusza, orulj, hogy magadenak mondhatsz ilyen csaladot.  Mondom en, kozbe nekem a csaladom itt van mindig  korulottem. De olyan jol esik legalabb kicsit vigasztalni teged.
    előzmény:
    Kusza (34944)
    2010-12-30  13:45
  46. 2010. december 30. 19:3434956.

      Az a könyv kézről kézre jár. Persze mindig más példány. Tehát átrepült az Óprenciás tengren is túlra? Sasának szintén kedvenc írója. Nekem jóskönyve a libling, de aztán beszereztem másik hat I chinget, és Péterkéé kissé háttérbe szorult. Mintha túlságosan átköltötte volna, úgy tűnik. 

      Mostanában nem faggatom  a Kínai Bölcseket. Néhány hónapja a minden lehetséges közül a legjobbakat mondták nekem, és azóta azzal beérem.

    előzmény:
    hus (34953)
    2010-12-30  19:17
  47. hus
    hus
    2010. december 30. 19:3034955.

    Te is szoljal, megyunk melled allni, csak piszkaljanak teged.

     

    Pedig tudniuk kellene a leendo es a hitetlenkedo anyukaknak, hogy bizony az ennivalo olcso eloallitasa milyen fontos lenne a gyerekek szamara. 

    Talan egyszer majd megtanuljak a hitetlenkedok.

     

    Nem is sok minden kell ahhoz, hogy egy kis fuszerrel is "megbolonditsak" az olcso alapanyagbol keszult  ennivalot.

     

     

    előzmény:
    csinomjank (34948)
    2010-12-30  16:03
  48. 2010. december 30. 19:2034954.

      Zsumikám, ahogy megláttam az árnyékliliom csodás fehérségét, rögtön elfogott valami különös hangulat. Csodálatos. Köszönöm.

       Látod, így van, ezért vágytál fehér karácsonyfára, valóban nagyon szép. 

       Müller Péter könyveit én is rendre megkapom,  Isten bohócai a fa alatt csücsültek nálam is. De még a könyv kinyitásához valahogy nem jöttem hozzá.

       Müller Péternél nem tudományosságot, hanem lelket kell keresni. 

     

    ".. a fehér virág jelentése: a harcon túli békesség tiszta derűje."

     

        Igen, igen. Valahogy úgy érzem én is, hogy én is túl vagyok a harcokon -  magammal. Jöhet a békesség tiszta derűje!

     

       Fehér tervem miatt jöttem éppen vissza, hogy megnézzem, mennyi cukor is kell tojásonként a habkarikához? 7dkg. + almaecet, + csipet só és kicsi citromlé. Sajnos, igazi nyomózsákom nincs, a tortadíszítő pedig nagyon vékony karikákat engedélyez. 

    előzmény:
    Zsumi45 (34951)
    2010-12-30  18:56
  49. hus
    hus
    2010. december 30. 19:1734953.

    Latom Muller Peterrol irtok. Olvastam egy konyvet, a szeretetrol.

    Hu de nagy hohanyo lehetett az fiatal koraban.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  50. hus
    hus
    2010. december 30. 19:1234952.

    Sziasztok kislanyok!

     

    Milyen jo, hogy beneztem, latom itt vagytok. Nagyon szertem az ilyet.

     

    Karacsonyunk a szokasostol elteroen, de  nagyon kellemesen es sok-sok oromben is  telt el. Ez a ket lany olyan kedves,balyos teremtes, hogy teljesen elcsavarjak az eszemet.

     

    Anyosom itt van karacsony ota, most aztan jot pihen. Nem akartam haza engedni, o pedig elvezi a velunk toltott idot.  Reg volt amikor "egyutt laktunk". Csak imadom latni  a mosolygos es elegedett arcat. Most eszembe jutott asz anyosokrolkeszult topik. JajIstenem! Ott aztan olvashat az ember remsegeket.

    Latom mindnyajan jol vagytok.  

    A hang nem jo most nalam, at kell, hogy menjek a masik gepre. Egyenlore nem lesz megjavitva, mert a fiamek mar tegnap ota keszulnek az uj evi bulijukra. Pogacsat igertem nekik sutni. Bisztosz jol fogjak magukat erezni. Lesznek vagy 20-an.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top