Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2009. január 1. 22:0125901.

       Viszont kívánok minden elképzelhető szépet és jót, Sasa!

    Nálunk is zimankó van. Sétáltatok? Nagyszerű emberek vagytok! Brrr. Csak addig dugom ki orromat, amíg lelejtek szeretteimhez. Jól felöltözve, mert napok óta köhögünk, prüszkölünk, és minden "csak úgy" lerohanásom után visszaestem. 

      Eszedbe juttam a régi szép időkből, Sasa? Bizony, rég volt! Három év! Azt hittem akkoriban magamról, hogy nagyon keresetlen  és őszinte és nyitott vagyok mindenre - most már tudom, hogy egy rejtőzködő mócsing voltam!

     Ennyit az újév kapcsán. Ennyi visszatekintést...

    előzmény:
    Schanti (25898)
    2009-01-01  17:03
  2. 2009. január 1. 19:1925900.

    Szervusz Bonca!

    Örülünk, ha ritkán is, de benézel hozzánk. Nagyon drágák a gyermekeid, kár, hogy a Benedeket most nem láthattuk. 

    Neked, és a szép családodnak is Boldog Újévet Kívánok!

    előzmény:
    Bbohar (25899)
    2009-01-01  18:48
  3. 2009. január 1. 18:4825899.

    Kedves Klára, és Minden ismerős, és ismeretlen topiclakó :) (Kusza, MPiggy, csinomjank, vörösrózsa), elnézést, hogy mindig eltűnök, még inkább, hogy néha mégis felbukkanok, ilyen hullámzó vagyok.

     

    Boldog vidám, egészséges, élményekben gazdag, tartalmas új évet kívánok.

     

    A legkisebb királyfinkról hoztam egy kedvesvicces videót azoknak, akik már ismernek kicsit minket :)

     

    http://www.youtube.com/watch?v=qEqVFd6cllc

     

     

    Bonca

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  4. 2009. január 1. 17:0325898.

    Csodaszép Újesztendőt ! Klara nagyon tetszik ez a virágos-szivecskés köszöntésed :)) Ha belegondolok, volt idő amikor elzárkóztál az ilyen érzelemmegnyilvánulástólEbből is látni , nagy utat tettél meg !!!

    (akárcsak mi többiek itt a fórumon ) 

    Most jöttünk haza egy kiadós sétából, brrr de hideg van ! 

    előzmény:
    klára13 (25894)
    2008-12-31  23:12
  5. 2009. január 1. 16:4525897.
    Az élet számos formájához is szükséges egy adag egészséges szenvedélyesség, belső tűz, ami nélkül egyébként az élet nem elég eredményes és unalmas is. Dr Süle Ferenc
    előzmény:
    klára13 (25896)
    2009-01-01  11:54
  6. 2009. január 1. 11:5425896.

    Csokonai Vitéz Mihály:

      

     ÚJESZTENDEI GONDOLATOK 

     

     (részlet)

     

     

    Óh idő, futós idő!

    Esztendeink sasszárnyon repűlnek;

    Vissza hozzánk egy se jő,

    Mind a setét káósz ölébe dűlnek.

     

     Óh idő, te egy egész!

    Nincsen neked sem kezdeted, se véged;

    És csupán a véges ész

    Szabdalt fel apró részleteidre téged…

    előzmény:
    Kusza (25895)
    2009-01-01  10:41
  7. 2009. január 1. 10:4125895.

    B o l d o g   ú j é ve t !

     

    előzmény:
    klára13 (25894)
    2008-12-31  23:12
  8. 2008. december 31. 23:1225894.

     

     

                     Boldog új évet kívánok minden álomgyűjtőnek!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (25893)
    2008-12-31  23:00
  9. 2008. december 31. 23:0025893.

     Magdikám! Hiszen hárman vagytok! Nagyon örülök neki!

     

                           Boldog új évet kívánok! 

    előzmény:
    Kusza (25892)
    2008-12-31  22:48
  10. 2008. december 31. 22:4825892.

    Klára, egyedül vagyok, de most elég jó hangulatban vagyok, Ágiékkal beszélgetek, vagyis irogatunk egymásnak. Most először sikerült, hogy a webbkamerán látom őket, Liliana mutatta hogy az új pizsamában van, amit most vettem neki.

    Klára, Neked is nagyon Boldog újévet kívánok!

    előzmény:
    klára13 (25891)
    2008-12-31  21:44
  11. 2008. december 31. 21:4425891.

    Magdikám! Boldog újévet!

    Bazsikáméknál voltam, hazajöttem, nagy tűzijáték van lent a kertben, tőlem ez nagyon idegen szórakozás, persze, jó képet vágok hozzá. Ezek a fiúk mind szeretnek robbantgatni! Már csak ilyenek.

       Egyedül vagy, avagy szerveztél valami jó kis házibulit? Táncoltok, mulattok?

    előzmény:
    Kusza (25888)
    2008-12-31  14:45
  12. 2008. december 31. 20:4925890.

    Sasa drága!

    Hasonló szépet és jót kívánok, mindannyiotoknak!

    előzmény:
    Schanti (25889)
    2008-12-31  20:30
  13. 2008. december 31. 20:3025889.

    Szép Estét Mindnyájatoknak ! Boldog, Sikeres Új  Esztendőt Kívánunk :

    Viráglány és Sólyomfiú 

    előzmény:
    Kusza (25888)
    2008-12-31  14:45
  14. 2008. december 31. 14:4525888.

    Szervusz Klára!

    Hol töltöd a Szilvesztert?

    előzmény:
    klára13 (25884)
    2008-12-30  15:55
  15. 2008. december 30. 20:4425887.

       Elfáradtál, Virágom. Megértelek. A sok készülődés, aztán a sok öröm, és hirtelen a dolgozat. Tegnapelőtt nővérem kérdezte, mikor megyek el hozzájuk, mire keresetlenül mondtam, nagyon fáradtan, hogy majd áprilisban. Lehet, kissé rosszul esett neki, majd kiengesztelem, de legalább abbahagyta szeretetteljes nyúzgálásomat. 

       Melyik napon  lépsz át a 21-dikbe? Januári vagy tehát, mint Benike és Domika? Melyik jegy ez? Halak? Talán.

       Egyet tehetsz magadért, Rózsám, pihend ki magadat. "Nyűgiskedés"  helyett aludj egy jót. Lehet? Biztosan békén hagynak, hiszen nagyon szeretnek.

       Anitám, legyen nagyon boldog az új év számodra! Hozzon sok sikert a főiskola! Nagy szeretettel kívánom Neked, kis virtuális barátnőm.

       

      

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25886)
    2008-12-30  19:50
  16. 2008. december 30. 19:5025886.

    Szia Klárám!

     

    Jó volt olvasni soraid elégedettségről és boldogságról. Szeretem ahogy kifejezed magad és ahogy írsz.

    Én most éppen csupa nyűg vagyok. Nagy nehezen kinyögtem magamból két nap alatt egy nehéz dolgozatot, erre nem tudom elküldeni a technikának köszönhetően. Most meg idegeskedek rajta, hogy hogyan is küldhetném el határidőre, ha a net nem engedi, levélben nem kapja meg, mert nem lesz bent suliban.... Érdekes, majd kitalálok valamit.

    Kiélvezem azt, hogy húsz éves vagyok, és hogy nemsokára 21. Hiszen addig is már csak párat kell aludni :) (Mondjuk én szeptemberben is azt mondtam, hogy mindjárt itt a karácsony, ilyen alapon a szülinapom is mindjárt itt van)

    Klárám! Csak most hogy így még egyszer átolvastam leveled rádöbbentem, hogy bizony mi emberek, felnőttek tudatalatt "becsapjuk" a gyerekeket. A diákévek nem is jók. Ha megnézem, hogy hogy telik az évem, akkor csak azt látom, hogy tanulok, tanulok, tanulok, aztán szusszanok egyet, aztán megint csak tanulok. De semmi szórakozás nincs benne. Persze okosabb leszek meg minden, de nekem ugyanolyan, mintha dolgozni járnék. Mert ha suliban vagyok, akkor persze örülök a barátnőmnek, beszélgetünk, de ezt a munkahelyen is lehet. Bárcsak lenne már egy munkahelyem. Na de lehet, hogy ez az agyszülemény csak a nyűgösségemnek köszönhető

    Hogy állsz a súlyzózással? Hogy tetszik?
    És mivel tudom, hogy holnap nem lesz időm jönni, ezért BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!

    előzmény:
    klára13 (25854)
    2008-12-27  20:35
  17. 2008. december 30. 17:5125885.

    Ha módodban áll a könyvet olvasd el, számomra az többet adott mint a film. Megaztán a könyvből jegyzeteket készíthetek.

    tudod Klara Istenbe vetett hitem nem vallásfüggő. Szerintem ugyanarról beszél mind, csak a körítés más hozzá. Emberi  tulajdonságokkal ruházza fel Istent, talán azért mert Isten saját képmására teremtette az embert. Ember szabta  korlátok közé szorítják : . bosszuálló, haragvvó, könyörületes, és még sorolhatnám. A Bibliát is formálták, alakították, "testre" szabták mindig az aktuális helyzetnek megfelelően. Ezért számomra a hit nem vallásfüggő. A keleti vallások közül a tao elmélete érintett meg, talán azért, mert a taicsihoz ez áll a legközelebb.  .De nem akarok vallásfilozofiába bonyolódni,végülis ez mindenkinek személyes ügye miben hisz, vagy nem hisz. 

    előzmény:
    klára13 (25877)
    2008-12-29  19:44
  18. 2008. december 30. 15:5525884.

    Magdikám, örülök hogy egészségesen, vidáman hazaértél. Persze, tudom, némi kis rejtett bánattal, de most inkább a közelmúlt szép emlékeivel érdemes foglalkozni, újraélni őket. Megállapodtatok utazásod időpontjában? Mert az is eljön egy-kettőre, búsúlni kár!

      Mondtam, hogy nagyon aranyosan tudsz dicsérni! Ilyenkor boldog kisiskolásnak érzem magamat, és nagyon jó! Köszönöm!

       A kisteknőcöknek kell lennie a terráriumban szárazföld is, azaz homokos rész a vízből kiemelkedve, kövekkel. És melegíteni kell őket felülről lámpával, a napozókövük felett; vízüket fűtőtesttel. Gondolom, tudják Benedekék. Tavasszal majd ki lehet tenni őket a kis tóba, ahol a bürü van, remek helyük lesz! Szeretik a nyers halat és májat nagyon. Vizükkel óvatosan kell bánni, mert szalmonellás, tehát az alapos kézmosás ajánlott, valamit tapogatásuk elkerülése. 

      Na! Kéretlenül Rád borítottam tudományomat, szokás szerint! Pfujj, Klára! De tudod, hogyZsófim nagy teknőcös! Éppen tegnap állapította meg Benikém, hogy minden víz befagyott, a teknőctóban is. Az állatok persze már ládájukban alszanak, de már egy medencét így kinyírtak, hogy a jég tönkretette. Majd meglátjuk, ezzel mi lett. Én, személy szerint bosszankodom mindig a teknőcök miatt, mert szúnyogtenyészet van a tóban. A halak kiették a lárvákat, a teknőcök nem. Együtt tartani a kétfélét lehetetlen, mert a teknős megfogja és megeszi a halat.

     

       Örülök, hogy ennyire szép karácsonyod volt!  Így összeröffenni a világ különböző részeiről, bizony, nagy dolog!Most pedig ment ki-ki a maga útjára. Ilyen az élet... Minden megy és .... jön! Szerencsére! De legjobb, ami VAN!

        

    előzmény:
    Kusza (25883)
    2008-12-30  15:27
  19. 2008. december 30. 15:2725883.

    Szervusz Klára!

    Már itthonról  irok, fél 1-re ért ba vonatom, leszálltam a piacnál, vettem egy kis kocsonyának valót. Ahelyett, hogy azzal foglalkoznék, ide ültem, hogy megnézem, ki mit csinál.

    Az este valóban jól telt, kár, hogy olyan rövid volt. Majdnem fagyoskodnunk kellett, mer a pincében lekapcsolódott a gázkazán. De a Tamás irányításával helyrehoztuk a hibát. A két lány befeküdt az én helyemre, azzal ijesztgettek, hogy ott maradnak, mert csak abban a szobában volt meleg.

    Jól érezték magukat a Gellértben, nagy vihorászással, mesélték, hogy én is mehettem volna, mert volt egy pár kövér öregasszony, akik fürdőruha nélkül fürödtek.

    Klára, gratulálok a munkádhoz, és köszönöm, hogy megmutattad!

    Nagyon szerény vagy, mikor azt irod, hogy az alapoknál kezded.

    Ja még leirom, hogy Benedek kapott két kis teknőcöt, akváriummal együtt. Ádám ki van akadva tőle, mert közös a szobájuk, és rettentő bűz jött az akváriumból. Sára szerint azért, mert Benedek földet rakott be a kavicsok alá, már tegnap este kicserélték. Valóban teljesen istáló szag áradt belőle.

    előzmény:
    klára13 (25880)
    2008-12-30  00:15
  20. 2008. december 30. 10:0425882.

     

       Amindenit!  De nagyon tél van! Nálatok is!?

    előzmény:
    klára13 (25877)
    2008-12-29  19:44
  21. 2008. december 30. 01:1425881.

     

    Bohócos a hold kacagása.
    De furcsa... Szivembe nyilalt
    kamaszkorom áradozása,
    bár hajdani lángja kihalt.

    Valami gyönyörű van a nyárban.
    S gyönyörű a szivünkben a nyár!

     

                                         /Jeszenyin/

     
    előzmény:
    klára13 (25880)
    2008-12-30  00:15
  22. 2008. december 30. 00:1525880.

       Gondolom, szép estéd van, Magdikám. Vagy talán már lepihentetek, hiszen az utazók előtt fárasztó nap áll. Egyhuzamban jönnek-mennek, vagy megállnak egy éjszakára pihenni? Hány kilométerre laknak? Úgy tudom, Róma 1000-re van, és mintha ők odébb élnének a csizma sarka felé. Hosszú út, még férfi sofőrnek is. Lányod ragyogóan helyt áll az élet minden területén.

       A csontsűrűség vizsgálat még odébb van, mint kiderült. A háziorvos  beutalót adott a reumatológiára,  ott beutalót kaptam a röntgenhez, ahova az a gép is tartozik, aztán ott időpontot kaptam! 15-re. Addig még különböző vizsgálatoknak kell alávetnem magamat - szívultrahang, ekg, hasi ultrahang, szemészet. A háziorvos, akivel először találkoztam, és remélem, utoljára, mert tudod, homeopátis vagyok, nagyon gondos. Szerencsém van vele. Vagy őneki velem! Kapott egy beteget, aki egészséges!

      Minthogy nagyon sikeresek voltak az elmúlt napok, Ágnesem is nagyon elégedett volt vendéglátásommal, ma este igazán vidám képet festettem. S alig várom, hogy holnap másikat kezdjek. Hosszú kihagyás után most újra tanulok festeni, az alapoknál kezdtem, mint a rajziskolában, de kisebb felületen. Mert ott olyan óriási képeket kellett készítenünk, alig győztük befedni a festékkel a hatalmas lapot! Megmutatom Neked, mint művészek édesanyjának anyósának és nagymamájának - akinek olyan kedves rutinja van a dicséretben!Megmutatom, és majd máskor is, így aztán szemmel kísérhetjük fejlődésemet! Századik születésnapomra majd egy kiállítás megszervezését kérem felnőtt ükunokáimtól, mármint, hogy béreljenek hozzá egy termet! Híreszteljék el, hogy a látogatóknak remek vendéglátásban lesz részük a  kiállítás egynapos nyitvatartásán - így aztán majd csak úgy dőlnek be a népek! Én pedig kerekesszékemben bóbiskolok... és motyogok magamban!!!

     

      Jaj! Olyan remekül tudom szórakoztatni magamat!! Gondolom, olvasva kevésbé humoros, legalábbis nem annyira, hogy fülig érjen szegény idetévedő szája, mint enyém. Mintha Rejtő-könyvből lépett volna ki Füligklára!!!

    előzmény:
    Kusza (25879)
    2008-12-29  20:09
  23. 2008. december 29. 20:0925879.

    Klára, túl vagy a csontsűrűség vizsgálaton, pontosan én is így tűnődtem rajta, hogy vajon milyen lesz, és hogy tudják megálapítani.

    Az előbb bajban voltunk, mert mikor elmentek a fiamék itthonról, rámbízták a fűtés felkapcsolását. Hiába próbálkoztam, csak hűltek le jobban a radiátorok. Ági, nem akarta engedni, hogy felhívjam Tamást, azt mondta, ne zavarjuk őket. Csak belegondoltam, hogy ők is fázni fognak, ha hazajönnek, Végül csak telefonáltam, milyen jól tettem, a pincébe kellet felkapcsolni a kazánt. Egyedül én nem fáztam volna, tudod a jó nagy cserépkályhának ott van a másik fala, a vendégszobában.
    előzmény:
    klára13 (25870)
    2008-12-29  15:56
  24. 2008. december 29. 19:5225878.

    Talán érdekel ez a könyv, hoztam volna legalább részletet csodái közül, de ellenállt. Megértem. Olvashatjuk, de másolni tilos!

     

    Hamvas Béla - Eksztázis 

    előzmény:
    Schanti (25876)
    2008-12-29  19:29
  25. 2008. december 29. 19:4425877.

      Hosszú voltál?!

      Szempillantás voltál! Köszönöm, Sasa!

      Úgy emlékszem, tudom, hogy található a Titok film. Megnézem. Tényleg, a fogorvosnőm beszélt e könyvről, a filmet is ő adta cd-n. Hiába igyekeztem kinyitni, most majd utána nézek. A szép fekete hölgy integratív pszichoterápiát tanul. Sok jó dolgot hallottam tőle. 

      Nagyon szépek a keresztény mítoszok is. Náha sajnálom, hogy a távolkeleti eszme ennyire előre tolakodott. De megértem azt is. Rengeteg lenyűgöző eleme van - éppen ma is olvasgattam a Dalai Láma egyik könyvét. Valahogy mindig megriaszt az, hogy az életet csak szenvedésnek mondják, és mindent, ami hozzá tartozik. Persze, amikor ő mondja, akkor értelme van. Tőlem mégis idegen valamennyire, bár a katolicizmus is azt mondja, a föld siralom völgye. Mindkettővel szembe helyezkedem.

    előzmény:
    Schanti (25876)
    2008-12-29  19:29
  26. 2008. december 29. 19:2925876.

    Szép estét ! szia Klara ! Igen, annak idején amikor a teologián dolgoztam nagyon érdekelt a HIT, ISTEN , Vallás kérdése. Gyermekkoromban otthon nemigazán kaptam vallásos neveltetést, bátyám katonatisztnek tanult így nem igazán volt kívánatos ez a téma. Amit Istenről,Jézusról tudtam egyedül nagyanyámnak köszönhető. Tündérnagyanyám úgy beszélt nekem Istenről mint aki személyes  kapcsoaltban áll a Mindenhatóval. Mély hite volt, viszont templomba nem járt. Legalábbis amire én emlékszem akkor már nem. Állítolag fiatal korában Ö kezdte az éneket a templomban, gyönyörü tiszta szoprán hangja volt. Később az egyháznál dolgozott mint házvezetőnő a tiszteletes úréknál. Ha kérdeztem miért nem megy templomba, rámnézett és elnevette magát .- Nekem ahoz nem kell templomba járni,hogy imádkozhassak ! Soha nem felejtem el,amint nagyanyám esténként lebontotta hosszú ezüsthaját, majd újra fonta  és közben láttam mozog a szája. eleninte azt gondoltam nagyanyám varázsol. aztán mikor megkérdeztem ,csak mosolygott. - Imádkozom kislányom.

    -és meghallja az Isten ? kérdeztem én csodálkozva. 

    - Mindenkit meghallgat -mondta.

    Aztán arra kértem tanítson meg engem is " beszélgetni " az Istennel. 

    Aztán később ahogy nőttem úgy kezdtem mesének tulajdonítani az egészet, szép misztikus történet..

    Nem csoda hát, hogy amikor a teologiára kerültem  újra érdekelni kezdett a dolog, szerettem volna választ kapni kérdéseimre. Itt aztán megvolt a lehetőség tanulmányozni a Bibliát, az ˇO és Újszövetség írásait. Minden érdekelt. A  történelmi  része, és minél többet olvastam, hallgattam előadásokat úgy vált egyre érdekesebbé. Isten--- kit a bölcs láng esze fel nem foghat ....mégis egyre inkább éreztem, tudtam hogy nem kitaláció! Van valóság alapja, és nem is kevés ! Jézus prédikációi, a Boldogmondások,  és még sorolhatnám ! 

    Nemrég láttam a TITOK film változatát. Tetszett, de ennyi ! aztán most kezembe került a könyv.Szinte ugyanarról szól mint a Biblia tanítása, csak más szavakkal,a mai embernek szólo stílusban írva. 

    Olvasd el a Titkot Klara, érdemes ! 

    juj, most nagyon hosszú voltam, bocsi

     

    előzmény:
    klára13 (25871)
    2008-12-29  16:10
  27. 2008. december 29. 19:2925875.

    József Attila:

     

    KOPOGTATÁS NÉLKÜL

     

     

    Ha megszeretlek, kopogtatás nélkül bejöhetsz
    hozzám,
    de gondold jól meg,
    szalmazsákomra fektetlek, porral sóhajt a zizegő
    szalma.
    A kancsóba friss vizet hozok be néked,
    cipődet, mielőtt elmégy, letörlöm,
    itt nem zavar bennünket senki,
    görnyedvén ruhánkat nyugodtan foltozhatod.

    Nagy csönd a csönd, néked is szólok,
    ha fáradt vagy, egyetlen székemre leültetlek,
    melegben levethesz nyakkendőt, gallért,
    ha éhes vagy, tiszta papirt kapsz tányérul, amikor akad
    más is,
    hanem akkor hagyj nékem is, én is örökké éhes
    vagyok.

    Ha megszeretlek, kopogtatás nélkül bejöhetsz
    hozzám,
    de gondold jól meg,
    bántana, ha azután sokáig elkerülnél.

    1926. április

     
    előzmény:
    klára13 (25874)
    2008-12-29  19:24
  28. 2008. december 29. 19:2425874.
    Nahát!!!!
    előzmény:
    klára13 (25873)
    2008-12-29  19:23
  29. 2008. december 29. 19:2325873.
    József Attila:

    Kopogtatás nélkül

    function diaporama_checkAll(element){ var elementParent = element.parentNode.parentNode.parentNode; var inputs = elementParent.getElementsByTagName("input"); var checked = false; if(inputs.length > 0 && inputs[0].checked == false){ checked = true; } for(var i=0;i
    előzmény:
    klára13 (25872)
    2008-12-29  19:15
  30. 2008. december 29. 19:1525872.

      Igazán csak azért hozom ide a következő verset, mert olyan gyönyörű! Szinte szándékom ellen teszem, mert azt terveztem, ma már a topikot zárva tartom a magam számára.

       Megszegem magamnak adott szavamat! De tudom, megéri, mert ezt a gyengédséget átélni, ami a költeményben van, igazi érték, élmény, ajándék József Attilától.  Akárhányszor találkoztunk is vele.

      Már csak azért izgulok, hogy "rendesen" jelenjen meg a vers. Ha összeugrik, akkor hagyjátok, hozom újra és újra, amíg normális lesz!

       De kár, hogy már megszüntették az előnézés lehetőségét a fórumon!

    előzmény:
    klára13 (25871)
    2008-12-29  16:10
  31. 2008. december 29. 16:1025871.

       Sasa, hasonlókért maradok mindig itthon, amikor családom cirkuszba megy. Ráadásul az embereket is nagyon sajnálom. Láttam egy filmet a kínai cirkusz iskoláról, kegyetlen szigorúsággal kényszerítették a kisgyerekeket a gyakorlatokra. S vajon mitől hajlékony a kígyó-lány?

     

       Szívesen megtudnám, mi a Titkok bölcseletei. Azt is, hogy, mint mondtad, sokat keresgéltél Te is, és tudni szeretném, mire jutottál? 

     

       A jogok azért aranyosak így leírva, mert olyan részletekről szólnak, amelyek esetleg eszünkbe sem jutnak. Leegyszerűsítve mindössze arról van szó, hogy mindenkinek joga van úgy élni, ahogy neki jólesik, amíg a másik érdekeit, jogait tiszteletben tarja. És a másikra ugyanez vonatkozik. Ennyi mindössze, mégis nagyon sok. Ha be tudnánk tartani - főképpel a másokkal való elvárásainkról való lemondásra gondolok -, azt hiszem, többségünknek teljesebb lenne lelki békéje, élete zavartalanabb. 

    előzmény:
    Schanti (25861)
    2008-12-28  17:24
  32. 2008. december 29. 15:5625870.

    Tehát minden elrendeződött, Magdikám, szusszanhattál egyet jóleső egyedüllétedben, ami a sok társasági élet után bizony jólesik. Szép estétek lesz,  a három lány meghitt órái következnek. Lilianával hogyan értitek meg egymást? Gondolom, jól. A szeretet minden nehézségen átsegít, egy kis nyelvi probléma meg sem kottyan neki.

      Én mindjárt csontsűrűség mérésre megyek. Csak tudnám, hogy megy az? Mérleg, amely megmondja, mennyi a háj, mennyi a hús, mennyi a csont? A vén csont?!

     

    Most ő a kedvencem, ezért ráncigálom ide ismét:

    Annyira kifejező, mint a menekülő egér!

    előzmény:
    Kusza (25869)
    2008-12-29  14:47
  33. 2008. december 29. 14:4725869.

    Szervusz Klára!

    Úgy döntöttem, hogy itthon maradok, valahogy ilyen télidőben, nem sok kedvem van a fürdéshez. 

    Még nem jöttek haza Ágiék sem, örülök, hogy így döntöttem, hogy itthon maradok Benedekkel. Tamás és Ádám a Rudasban voltak, Ádámot annyira kíszívta a víz, mióta hazajöttek, csak alszik. Azért is maradtam itt, mert Tamásék mennek Nagykátára, ott van egy barátjuk, a kisfiúk a keresztgyerekük, most viszik a karácsonyi ajándékot. Nem akartam Ágiékat egyedül hagyni.

    előzmény:
    klára13 (25865)
    2008-12-29  00:21
  34. 2008. december 29. 11:4025868.

    MÜLLER PÉTER:  VARÁZSKŐ

     

    „FEJ ÉS ÖNFEJ” /részlet/

     

    Semmi sem úgy volt, ahogy emlékezetünk megőrizte.

    Úgy nevezte (Frank doktor, a múlt század egyik legnagyobb gyógyítója), hogy „visszatekintési hiba”.

    Objektív emlékezet nincs.

    Én még hozzátenném, objektív látás sincs.

    Nemcsak emlékeid tévednek, nemcsak a múltadat varázsolod át kancsal képzeleted önző és öntörvényű hatalmával, de jelenlegi „itt és most” élményeidet is! Nem azt látod, ami jelenleg van, hanem amit félelmeid, önzésed, érzelmeid, hiúságod, reménységed vagy éppenséggel az ostoba előítéleted a „valóságból” lefordít számodra.

       Mondasz valakinek valamit, és utána még kell magyarázni, hogy mire gondoltál, mert rájössz, hogy ő egészen mást gondolt, mint amit mondtál: lelke ugyanis lefordította magának ártalmatlan mondataidat, és sértést olvasott ki belőle. (Igazán sohasem tudod eloszlatni. Lehet, hogy átírja magában a dolgot, de a tüske benne marad. Mert azért „Tudom, amit tudok!”

        …

        Az emberi léleknek ugyanis saját mítoszteremtő működése van.

        Mindenki saját varázsvilágában él. Nem lát ki belőle. Megvannak a saját rémei, démonai, istenei. Belelépsz valakinek a világába, és angyalt vagy ördögöt csinál belőled. S mindenkit, még gyerekeit is átfesti saját érzelmeinek, gondolatainak, sőt képzeletének színeivel.

       Még csak azt sem mondhatnám, hogy „saját szemüvegünkön át” látjuk a világot, mert a látványnak nemcsak színeit, hanem minden elemét átbűvöljük magunkban. A kifejezés úgy lenne pontos: saját „varázsszemüvegünkön át” látunk.

        Úgy is hívhatjuk: teremtő látás. Azáltal, hogy valamit magamnak látok és magamban, vagyis a saját benső világomban, már nem olyannak látom, amilyen, hanem, amilyennek lelkemben tükröződik.

     ….

         Saját varázsvilágunkban járunk.

        A kriminalisztikában kétségtelenül vannak objektív tények. Ujjlenyomat, gének, magnószalag, fotók. De az emberi lélekben csakis erők vannak. Lüktető érzések, dinamikus vágyak, gondolatok, látomások, hiedelmek. Önigazoló érvek, látásmódok, elképzelések. Ezek mind a mi zárt, önmagában örvénylő s önmagát szüntelenül megtermékenyítő énvilágunk teremtményei. Saját univerzumunk belső képzetei. Nem tudunk az „isten szemével” látni.

     …

       (Bár meghaladja ennek a könnyű kézzel írt eszmefuttatásomnak lehetőségeit, de ha már itt tartunk, hadd mondjam el, hogy ma már tudjuk: az emberi képzelet nemcsak a „humán”, hanem a „reál” tudományokban is meghatározó. Bizonytalansági relációnak nevezzük. Csak az elmúlt évszázadban legalább húsz „érvényes teória” vált érvénytelenné a „legreálisabb tudományban”, a fizikában. Einstein pedig a matematikáról jelentette ki: „Free creation of our mind” – vagyis: „Elménk szabad teremtménye.”

       Erről van szó.)

    előzmény:
    klára13 (25867)
    2008-12-29  00:43
  35. 2008. december 29. 00:4325867.

    Jeszenyin:

     

    HÓFÖRGETEG DÚL-FÚL

     

    Hóförgeteg dúl-fúl, ördög lelke jár,
    ver a háztetőbe fehér szögeket.
    Tomboljon felőlem; minek félni már?
    Nyughatatlan szívem hozzád szögezett.

     

     

    Szép álmokat, és annak idején, szép reggelt, szép napot kívánok! 

    előzmény:
    klára13 (25866)
    2008-12-29  00:37
  36. 2008. december 29. 00:3725866.

    Most tudtam meg, hogy a gravitációra nincs tudományos magyarázat. Csak úgy van, saját magától. Persze, magyarázattal együtt is hasonló lenne a helyzet! Elnevezték a Föld vonzásának, ezek szerint, a megmagyarázhatatlant. Hm.

    De mi van, ha nem is vonz?! Tűnődöm. Lehet, hogy a légréteg súlya nyom bennünket a földhöz? De nagy sebességnél hova lesz? Talán kifutunk alóla, azért jön létre a súlytalanság?! Ajaj, ajaj!

      És miért alakul ki a keszonbetegség, akár fel a hegyre mennek a botor hegymászók, akár a mélyben, víz alatt dolgoznak szegény munkások? Ki érti ezt? Aki tudja, aki érti, mondja meg! 

    előzmény:
    klára13 (25865)
    2008-12-29  00:21
  37. 2008. december 29. 00:2125865.

      Magdikám, most, hogy Veled belegondoltam, azt hiszem, én sem tudnék lemondani a még velük tölthető napról. Bár megértem, hogy nagyon fáradt vagy, és szívesen választanád a kényelmesebb utazást.

      Lábmasszírozó? Nagyon jó lehet! Ilyen, kimondottan talpat masszírozó szerkentyűről most hallok először. Óriási ötlet lányod részéről! Nagyszerű lehet. Mint a többi ajándék is. Csak-csak  kitaláljuk mindannyian az ünnep estéjére, hogy minek örül a másik! Rég szóltál róla, ugye, elmúlt lábad dagadása az új gyógyszerrel? Látod, látod, a homeopátiával másnapra rendbe jött a vérnyomásom, és annak garantáltan nincs mellékhatása. Még mondja valaki, hogy az csak placebo!

      Remélem jól alszol, és holnap reggel újult erővel ébredsz, s könnyű szível döntesz a fürdőzésről, hogy: lenni, vagy nem lenni? Helyesebben: menni, vagy nem menni?!

    előzmény:
    Kusza (25864)
    2008-12-28  22:24
  38. 2008. december 28. 22:2425864.
    Ja elfelejtettem mondani, mit hozott a Jézuska. Tamáséktól kaptam egy IKEA vásárlási utalványt, Gyuri nagyon tanácstalan volt, mekönnyítettem a helyzetén tőle is boritékot kaptam a pipere cikkekhez, mondtam hogy nem bánom, mert cipőt szeretnék majd venni. Ágitól, pedig egy lábmaszírozó gépet, nem tudom hogy hívják ezt a szerkentyűt, mintha Te is nemrég vettél volna ilyet.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  39. 2008. december 28. 22:1525863.

    Klára, nehéz a döntés, hogy menjek-e vagy maradjak. Talán mégis maradok, Gyurival lehetek együtt sokat, de a két lánnyal már nem sokáig. Ági most szekál, hogy menjek velük a fürdőbe, biztos lehet kölcsönözni fürdőruhát, hát ettől viszolygom. Azért venni csak nem veszek, mivel négy van otthon.

    Most szóltak, hogy szabad a gép, Sára Ági beszélget a jó meleg kályha előtt, a többiek társasoznak.

    Ma vacsorára ettünk füstölt halat hidegen salátával, nagyon fínom volt. Tegnap este megjött Tamás a vadászásból, két nyulat hozott. Bevalotta, hogy most nem sikerült lőnie semmit sem. Voltak vagy ötvenen, ilyenkor úgy szokták, hogy elosztják a zsákmányt.

    előzmény:
    klára13 (25860)
    2008-12-28  17:00
  40. 2008. december 28. 17:2925862.

    Hová tüntél  Judit ? Azt igérted,hogy ünnepek után jössz ? Esetleg még mindig sokan vagytok ? :))

    Mesélj, hogy telt nálatok az ünnep ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697850 (25809)
    2008-12-23  15:58
  41. 2008. december 28. 17:2425861.

    Nem szeretem a rodeós filmeket, és egyáltalán az olyan filmeket ahol állatokat kínoznak emberek mulattatására. Ezért nem járok cirkuszba sem. Megbotránkoztattam a felnőtt világot hogy kislányként sírva kértem menjünk már ki a cirkuszból. Nem tudtam szórakozni azon amit láttam.

    Inkább az M2 ről néztem Jézus történetének  első részét. Rengeteg hasonlóságot véltem felfedezni abban, ami Jézus tranításaiban elhangzott, és a TITOK bölcseletei közt. Ma lesz a második része. Aztán ma délután a medvékről készült két órás filmet néztem. Tanulságos volt. 

    Jogok és kötelességek...... mire van jogod, és mire nem ? Hol a határ ? Mikor van jogod beleszólni, kritizálni bárki viselkedését, háááát ez kényes téma és elméletileg kielemezhető, de gyakorlatban!! Hmmm.

    előzmény:
    klára13 (25853)
    2008-12-27  20:09
  42. 2008. december 28. 17:0025860.

       Magdikám, bárhogy döntesz, jól döntesz, hogy maradsz-e vagy hazajössz fiacskáddal. Gondolom, neki nagyon jólesne.

      Szegény Sára. Szegény Te. Ennyi emberre mosogatni folyton-folyvást! Én hazamenekülnék! 

      Tamás készített valami finom vadételt?

    előzmény:
    Kusza (25859)
    2008-12-28  15:16
  43. 2008. december 28. 15:1625859.

    Szép napot mindenkinek!

    Lassan véget érnek az ünnepek, hál Istennek szép időnk van, ami kevés hó eset, 24-én meg is maradt.

    Gondolkodom rajta, hogy holnap haza kellene menni Gyurival autóval, mert Ágiék a Gellértbe akarnak menni fürdeni, nekem nincs itt a fürdőruhám, de külömben sincs kedvem. Kedden reggel ők is hazamennek. 

    Szegény Sára, megjárta egy kicsit, a jobb hüvelykújjába belement egy szálka, 24-én felvágták neki, így a mosogatás az én munkám lett. Ja, tegnap Benedek mosogatott el, míg mi Pesten voltunk.

    előzmény:
    klára13 (25856)
    2008-12-28  09:26
  44. 2008. december 28. 12:5325858.

    Ó, Janka! Sok munka jutalmaként: anyós!

    Ez, naggggyon jó! Persze én is anyós vagyok... 

    Mindenki anyós lesz, aki fiúnak ad életet - persze, anyós és anyós között tud különbség lenni!

     

    Janka, óriási ötletem van: ha férj most úgyis találkozott szeretett anyukájával, akkor nyáron azzal a bizonyos repülőjeggyel a Te anyukádhoz induljatok-érkezzetek! Na? Milyen ragyogó kártétel-ötlet? Ha három hölgy nyúzza ezért, szerintem a kőszikla is beadja derekát! Persze, ha van neki. Lágyszívű férjedből egészen biztosan ki lehet cirógatni és zsarolni!!! Anyja látogatása után!!!

    előzmény:
    csinomjank (25857)
    2008-12-28  11:49
  45. 2008. december 28. 11:4925857.

    klara,sasa -koszonom az egyutterzo szavaitok! igen igy volt - lakasfelujitas ,nagytakaritas ,bonuszkent anyos .

     de jol el vagyunk  - meg egy het ..mar tervezem milyen kompenzaciot kerek a ferjemtol - ha elmegy anyukaja

     

     a fal jo lett -egyszeru- a szonyeg nem annyira -ahogy kislanyom hivja "szornyeg "- mertani mintas butorainkhoz - nem nagyon passzol a nagy vajszinu rozsa bordo alapon ... ezt utolag a ferjem is belatta...

     

    nagylanyom egy szep szecesszios tukrot vett az iroasztalra es kislanyomtol pedig rozsat kaptunk ajandekba . ez most angyon szep resze a lakasnak -es le is fenykepeznem  es meg is mutatnam - ha tudnam melyik zsakba tettuka fenykepezo letolto zsinorjait ...

    előzmény:
    klára13 (25854)
    2008-12-27  20:35
  46. 2008. december 28. 09:2625856.

     

    "nap süt, homályló északi fény borong -
    tartalmaidban ott bolyong
    az öntudatlan örökkévalóság."

     

    Ahogy kinéztem az ablakon és a Nap ahogy benézett, e sorok kezdtek muzsikálni lelkemben. Gondolom, Bennetek is hasonlók. Kata pedig - ha jól kinyitja (lelki) szemét, talán még az aurora borealist is látja, ami, bát tőlünk még távolabb van, de éppen úgy láthatjuk mi is. Nevében is varázslatos itt is, ott is... 

    előzmény:
    klára13 (25855)
    2008-12-27  20:46
  47. 2008. december 27. 20:4625855.

        Ó, Te szegény Janka! Nekem  csupán egyetlen szó mondott sokat: anyós. Bár lehet, hogy az idő őt is formálja, és talán kissé normálisabb évről évre.

        A többi mind nagyszerű, amiről beszámoltál. Még a szőnyegcsere is. Milyen színű lett a fal? Milyen színű a szőnyeg? Olyan keveset tudunk otthonodról, pedig tervezéseidet ismerve feltételezem, hogy nagyon egyedi és különleges. 

      Szépek a képek. Az ennivaló nagyon gusztusos, és az alkonyati tenger, elragadó... Vajon kik a három urak? Férjed? Sógorod? ...

    előzmény:
    csinomjank (25846)
    2008-12-27  13:34
  48. 2008. december 27. 20:3525854.

      Ez már bizony így van, Rózsám, hogy amikor elégedettek vagyunk, még inkább, amikor boldogok vagyunk, akkor minden szép és jó - még a tél is.

      Hozzád hasonlóan érzem, hogy "az ünnepek alatt minden klappolt, passzolt", és ez valóban nagyon jó érzés, elégedettséggel tölt el. Kivéve ez a sok finom étel! De ez már csak így van. Ma még kiélveztem a tortát is Ágnes barátnőmmel, és holnap - kőkemény elhatározásom -, nekilátok egészségem építésének, diétázok, biciklizek, sőt! elhatároztam, súlyzózok! Persze, csak  félkilós súlyzókkal, a kanapén nyugtatva fenekemet. Homeopátiás orvosom, File Emilia segít - persze a súlyzókkal nekem kell egyedül kalimpálnom! -, ő abban segít, hogy eredménye legyen erőfeszítéseimnek. Nagyon bizakodó vagyok. Ismered ezt a hangulatot: ide nekem az oroszlánt is!

     Te pedig, Anitám, gondolom, folytatod a tanulást. Közeleg az újabb vizsga. Jó is az, mert újabb jó eredményt mondhatsz majd magadénak. A diákévek jók, mert diáklánynak lenni jó, még akkor is, ha sok munkával jár. Hiszen a jövőben ennél még több jön! Mármint munka! Megbecsülni érdemes ezt az időszakot is! Hiszen csak idén  vagy húszéves, aztán csak jövőre huszonegy, és mindegyik életév olyan gyönyörű! Mint a hatvannégy. De azt még el kell érni! Sok-sok szép esztendő van előtte!

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25848)
    2008-12-27  17:59
  49. 2008. december 27. 20:0925853.

         Jogod van arra, hogy magatartásod ne magyarázd, ne igazold mások előtt, ha ez nem érint előzetes megegyezést vagy közös érdeket.

         Nincs jogod arra, hogy másoktól magyarázatot kérj magatartásukra, amíg ez nem zavar jogaid gyakorlásában. Ugyanígy arra sem tarthatsz igényt, hogy igazolják előtted magatartásukat. 

     

       Jogod van arra, hogy másokhoz való viszonyodat magad alakítsd, a magad választott eszközökkel, feltéve, hogy ennek során nem sérted mások jogait. 

       El kell ismerned mások jogát arra, hogy saját elképzeléseik szerint alakítsák a viszonyukat veled, feltéve, hogy ennek során nem sértik önérvényesítési jogaidat. 

     

      Ugye, Sasa, nagyon nehéz dolgok ezek, és nagyon igazak?

    előzmény:
    Schanti (25851)
    2008-12-27  18:30
  50. 2008. december 27. 19:5825852.

      Sasa, éppen rodeós film meg a HBO-n. Milyen őrültség! Milyen felháborító, milyen kegyetlen szórakozás!

     

      Amikor kilképek szobámból, átmegyek az átjárón, gyakran felnyúlok, és találomra leveszem az ott éktelenkedő, mennyezetig érő könyvespolc valamely elérhető darbaját, és szinte mindig olyan könyv jön kezembe, ami az adott naphoz illik. Tegnap a Mikor mondjunk nemet és hogyan ugrott tenyerembe, stílusosan. Életem egyik legtanulságosabb könyve.  Benne megfogalmazott jogainkkal tökéletesen egyet értek. Sok erőt merítettem már belőlük. 

       Most elmondok néhányat: 

     

      Jogod van arra, hogy tévedj, hogy hibát véts, és viseld  következményeit. 

      Nincs jogod elvitatni mások jogát arra, hogy saját hibáira,  tévedéseire úgy tekintsen,  mint tevékenységének természetes kísérőire, és ne érezzen miattuk bűntudatot, míg az általa okozott hiba nem korlátozza mások lehetőségeit és jogait.

     

      Jogod van arra, hogy magatartásod, gondolatatid, érzéseid, magad ítéld meg, magad vállald értük a felelősséget, magad viseld következményeiket.  

      Nincs jogod arra, hogy mások magatartását, gondolatait és érzéseit elítéld, amíg ezek nem zavarnak önérvényesítési jogaid gyakorlásában. El kell ismerned másoknak azt a jogát, hogy cselekedeteit, gondolatatait, érzéseit maga minősítse, következményeikért maga vállalja a felelősséget. 

    előzmény:
    Schanti (25850)
    2008-12-27  18:13
  51. 2008. december 27. 18:3025851.

    Benike érzékeny,jólelkü kisfiú, ez látszik a fényképeken is. Természetesen nagyon sok köszönhető annak, hogy szülei ilyen gyengéd gondoskodással veszik körül, de szerintem Benike már lapból is hozta ezt a "lelkületet "

    Tehát kiadtad az energia-rabló útját ? Bátor tett ! Most az jut eszembe, hogy mikor meglátogat a sógorom( férjem nővérének hites ura ) Nos, amikor itt van, 10 perc múlva kezd lassan elszivárogni a család. először Gábor futamodik meg,azonnal sürgős elintéznivalója akad. aztán a nagyfiúk, ha éppen itthon vannak. Ök pár percig folytatják a protokoll társalgást, aztán sürgősen távoznak. Imi egy darabig állja férfiasan, aztán eszébe jut, hogy az üzletből kell hoznia valamit, de halaszthatatlanul. .. Ottmaradok a sógorral, akiből árad a szó. ... Nevel. elmondja mit hogyan kéne csinálnom, majd a fiúknak mit hogyan? Elmondja, hogy a felújításnál mit hogyan kellet volna csinálni, valamint hogy  normális ember nem fogad be ekkora "dögöt " mint Dingo. Én türöm a szóáradatot, de amikor a kutyákat akarja idomítani akkor bekeményítek Tényleg, attól félek egyszer megharapja valamelyik, pedig  különben a légynek se ártanak. Ilyenkor szentül megfogadom, hogy SOHA többé aztán eltelik egy kis idő és ha csenget a sógor, hááát kezdődikújra az egész ...

    előzmény:
    klára13 (25842)
    2008-12-27  10:57
  52. 2008. december 27. 18:1325850.
    Szia! akkorhát ez volt az oka az eltünésednek ! Fárasztó lehetett....... és ez így ebben a sorrendben zajlott ? festés, szőnyegcsere, takarítás , Bónuszként pedig az anyós Gondolom, rá már nemsok energiád maradt :))
    előzmény:
    csinomjank (25846)
    2008-12-27  13:34
  53. 2008. december 27. 18:1025849.

    Élvezettel olvastam vissza,ahol azt írjátok hogyan örült az aprónép  karácsony estéjén. szinte látom, amint Simonka teljes beleéléssel mentőst- orvosost játszik a papával, Nóni pedig a színes papiroknak örül. Ez aztán kárpótol mindent ! A konyhában töltött órákat, az ünnep előtti rohanást !

    Nálunk a fiúk egymást megajándékozva.. nos  ebbe humort is vittek. De alapjában véve ismerik egymás izlését, így örömet is okoznak egymásnak.  azon mosolyogtam hogy Imi és Gábor.. mennyire hasonlít az ízlésük. Gábor egy Ókori Róma történetét -kapott. Nemcsak szép és mutatos könyv, de Gábor számára nagyon érdekes is. Imi pedig egy Leonardo  életrajzot kapott, szintén nagyon szép képekkel illusztrálva, és a mester írásaiból is idézetek .A srácok aranyosak voltak, engem is megleptek mindenféle kedvességgel, de persze a humor is benne volt. Nos, a sácoktól kaptam egy személyre szabott pólót a köv. felírással : Minnél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyáimat ! 

    A keresztapjuk címfestő, és szitanyomással készítette rá a felírást és a kutya képet. Mondtam, hogy még jó, hogy az én képem nem került rá :)) 

    Imitől pedig, hát igen, most is mint mindig nagyon eltalálta!!

    Olyan könnyü kis csizma, ahoz hasonló mint amit elődeink hordtak. az elején pedig belevarrva a NAP. Már régóta vágytam ilyenre, nagyon megörültem

    előzmény:
    MPiggy (25845)
    2008-12-27  13:01
  54. 2008. december 27. 17:5925848.

    Szerbusz Klárám!

     

    Bizony, jó volt a jövés- menés. Ez a fajtája már hiányzott. Meg jó volt nagyon huncútkodni a gyerekekkel :) A férjemmel még hógolyóztunk is kicsit, jó nagyokat nevettünk. Én például célozni sem tudok és valami hihetetlenül esetlenül dobok. De azért így is sikerült eltalálnom két ugrándozás közben, hogy ő azért ne találjon el egykönnyen.  

    Bizony, szép lett ám a fánk, és meg is mutatom, de nem a levélhez csatolom, mert úgy nem engedi be a levelem. Majd felrakom a profilomhoz és ott meg tudod nézni bármikor. Jó?

    Hűha, egy GPS? Az nagyon okos szerkezet és nagyon hasznos ám. Az biztos, hogy bolyongani nem fogsz mellette.

    Én nagyon szeretek bolyongani, de csak akkor, ha sétálunk és ráérünk és nézelődünk és csak megyünk, amerre visz a lábunk, nem pedig akkor, ha valami ügyet kellene intézni.

    Nálunk a szenteste szép csendben zajlott. Filmeket néztünk, beszélgettünk sokat. Aztán másnap kint volt a család. Nagyon örültem nekik, szeretem mindannyiukat. Jókat beszélgettünk, hatalmasat ettünk. A tegnap pedig újra jövés-menés nélkül telt, de játszottunk sokat meg annyit nevettünk. Jó ez az ünnep. Összehozza a családot.

    És eddig én nem szerettem a telet! Sosem! Mindig a nyarat. És most, új felfedezésem révén annyira megszerettem, hogy nem győzök betelni vele, nem mérgelődök, mint régen :)

    Elfáradni igazság szerint elfáradtam, ugye az ünnepek előtt itt volt a sok tenni való, amit mindenképp meg szerettünk volna valósítani és az sok erőmbe telt ám, de annyira élveztem a készülődést, mint még soha. Aztán az ünnepek alatt minden passzolt, klappolt és ami kell Úgy volt, ahogy mi a nagykönyvbe megírtuk :) A leggyorsabban az első napja telt, amikor itt volt a család. A gyerekek betöltötték hanggal és játékkal a házat, annyira aranyosak voltak, igazán tündérien viselkedtek.

    A férjem válla meggyógyult, de azért majd rendelek olyan krémet, azért, hogy ha véletlenül máskor is lesz ilyen, akkor kéznél legyen és csak elő kelljen venni, és akkor már csak gyógyítani kelljen, ne gondolkozni, hogy mit is csináljunk vele.

    Klárám! Nekem teljesen ideillenek a szentek és a bárányka is, nálam még mindig karácsony van :)

    Unokáid örültek ajándékuknak? És járt hozzátok az utca, mert unokád Jázuskát látta?

     

    előzmény:
    klára13 (25839)
    2008-12-27  00:25
  55. 2008. december 27. 13:4225847.

    dec .elso feleben volt itt a hajj unnep - ami nagyon jol telt . tengerparti piknik , a fiatalabbaknak homokjarokkal motorozas ,madarkam meg furdott is egyet .

    masnap eletem elso sashimi -jet fogyasztottam el .orommel allapitottam meg - hogy meg lehet enni a nyers lazacot ,zold tormaval .bento -t rendeltunk -egy doboznyi kajat  .meglepodtunk rajta - hogy jol laktunk !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2008. december 27. 13:3425846.

    sziasztok ! gondoltam ratok -de  .. anyos , elotte festes szonyegcsere , nagytakaritas ....

    Kellemes evvegi pihenest es unneplest !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. december 27. 13:0125845.
    Tenyleg kulonos, hogy a szomszedoknak meg nincs aggregator a hazuk sarkanal. Ok azok akik mar 8 eve itt laknak...ok adtak el nekunk a telkuk egy negyedet kb. A ferfi igazi ezermester, mindig szerel, dolgzik...matat a szerszamoskamrajaban-o az aki a hosszu-hosszu bevezeto utat es a mi hazunk elejet is igazi hokotroval/!/ probalja tisztan tartani.Simon roppant elismereset kivivando...Lenyegesen tobb erzeke van a technikai dolgokhoz mint ferjnek, aki inkabb csak az agyunk tetejen nagymester....Foltehetoen a koltsegek korul van a dilemma- nem olcso mulatsag megvasarolni-kulonosen ha komoly teljesitmenyt varsz tole.De szerintem ezuttal meghozta a dontest es vesz. ha csak maga ossze nem szereli...valamibol. Budafoki szomszedunk volt ilyen anno, o is furt-faragott-eszkabalt allandoan. Sosem felejtem el...funyirot keszitett hazilag, alja egy babakocsi alvaza volt.Akkoriban meg ritkasag volt a kertekben a gepesitett funyiras- de az ove minden kepzeletet folulmult.Igy aztan mostani baratunkat magunk kozt csak az o /a regi/ neven emlegetjuk.......Orulok az elhatarozasodnak Klara! Tudod, azok alapjan, annak a kevesnek alapjan amit hallottam ismerosodrol, sosem kedveltem igazan. Korahoz kepest kicsit tul "ragaszkodnak" tunt...Te jokat mulattal rajta, de o elarasztott az ugyeivel-csakugyan, kinek kell az??? Megha a palinkaja jo lett volna!!......Kulhonban dolgozo nagyon kedves baratnem van kicsit hasonlo helyzetben. Jo baratsagot kotott egy sved kollegajaval tobb evvel ezelott, jo volt a kinti maganyban- intelligens ertelmes ember-aztan az illeto mast sem tett mint elozo KET csaladjanak ugyeivel, bajaival, gondjaival, egyeb szorongasaivaal arasztotta el szegenyt- Neha rakerdezek mi lett vele, ilyenkor dobbenten hallom meg mindig...pedig mar nem is egy orszagban elnek. most keso esti telefonok reven. Izabella nem olyan hatarozott leny, mit te Klara, csak fogadkozik, bosszankodik.
    előzmény:
    klára13 (25842)
    2008-12-27  10:57
  58. 2008. december 27. 12:4025844.
    Olyan igazian irtad le a fiuk jatekat, csakugyan jol latom oket magam elott!! Miert is lenne maskeppen ket okos, egeszseges, kedves kicsi kolokkel??? Nalunk kicsi Simon nagyon vedelmezo Nonival, aranyosan korbefogja a karjaival olelne, emelne ha tudna.Meg nyarvegen a cipoboltban egy holgy segiteni akart agnesnek, fogta a babat egy kicsit- simonka teljesen elhult, kifejtette neki a velemenyet utana nekunk is napokig emlegette. Mi is kivancsian varjuk az egyutt jatszas idejet.
    előzmény:
    klára13 (25843)
    2008-12-27  11:08
  59. 2008. december 27. 11:0825843.
      Igen, Kata, Benike annyira kedves! Gyengéd, ami fiú részéről csak akkor van meg, ha vele kitüntetetten gyengéden bánnak. Zsófimék ezt teszik. Így aztán ő is nagyon gyengéd és kedves mindenkivel, Domonkossal különösen. Rohangálnak, fogócskáznak és bújócskáznak a lakásban négykézláb, hatalmas nevetések közepett. Öröm látni őket. Aztán összekapaszkodnak és dülöngélnek a kacagástól. Valami kezembe jött, Beni megjegyezte, hogy Dodó törte el. Harag vagy neheztelés nélkül, holott ő élete hét éve során soha, semmit sem tört el! Nagyon örülök hogy sikerült áthidalniuk Bazsiáméknak a szakadékot, ami az egykét elválasztja a testvéres léttől. Nagyra tartom, hiszen nagy érdemük ez. Egyik baráti házaspárnál a közelmúltban érkezett az új, a harmadik gyerek, és a legnagyobb csavarhúzóval akart nekiesni a kicsinek. Pillanatra sem téveszthetik szem elől. Bizony, itt valami őrületes hibát követtek el a szülők az elmúlt években!!!
    előzmény:
    MPiggy (25841)
    2008-12-27  04:28
  60. 2008. december 27. 10:5725842.

       Kata, kedves Kata, csodálatos beszámolód hatására még most is kuncogok. Háttérbe szorította enyhe szívfájásomat, ami a csuda tudja, honnét jött, mondtam is magamnak, hogy "ez másvalakié, és az ő ügye!" Nincs közöm hozzá, viselje csak ki-ki, önként vállára vett keresztjét! Igaz, kissé húsvéti gondolat ez inkább, de hát... mindjárt itt lesz.

       Jó volt ott lenni Veletek  a veszélyes ágy tetején - és együtt óvakodni a karácsonyfa alatt a gyanús ismeretlenektől, akikkel lehetetken azonnal szót érteni, majd lassanként alakul ki a barátság! Különösen, ha róka koma az illető!

       Szóval szomszédaitok majd csak ezután vásárolnak egymásank aggregátort! Hogy ez eddig nem jutott eszükbe! Persze, nekem sem jutna, ehhez valaki olyasvalaki kell, aki nagy veszélyeket tud teremteni az ágyteteji építkezéseken!

        Nagyon tetszik, hogy meghívtátok vacogó szomszédaitokat pulykádra. Egyik rokonunk is nyárson sütött pulykát, igaz, Mexikóban, mert ott élnek, és hiába injekciózta egész idő alatt illatos olajokkal, a pulyka vacak lett. Annak bizony kemencében a helye! Nagyon hálásak lehettek Nektek a szomszédok. Hogy nehezen szedelőzködtek?! Na hallod! Tudom, Ti is megértettétek őket, de azért bizony gyakran érzem én is kedvenc szójátékom igazságát, hogy ami sok, az sokk!!!

           Időnként. Én kedves építőmérnök barátom leveleivel voltam hasonlóan: nagyon untam már, hogy mindenféle gondját-nyavalyáját ideküldi nekem - némelykor idecsepegtetett pálinkája kíséretében, amely flakonok szekrényemben sorakoznak, és, tudod, kicsinyes lelkem folyamatos gondja volt, mivel viszonozzam! - és megajándékoztam magamat a szabadság újabb darabkájával: kiadtam útját, kerek-perec. Mert hiába hogy elzárom lelkemet a bajoktól, amiken én segíteni nem tudok, nem is feladatom, ha egy vékony kis csatornán beszívárog az adóhivatal, az adósságok stb  kínja-keserve. Ráadául egy olyan ember részéről, aki 68 éves, beérhetné azzal, amije van. És súlyosan szívbeteg, egy ízben vezetés közben történt eszméletvesztése miatt hat autót megrongált. És most kiképezte magát brókernek. Na, ez már sok volt. Ez idegen világ tőlem! Kiutasítottam gondolatvilágomból! Ezt el kartam elmondani. Csiribí, csiribá!!!

       

    előzmény:
    MPiggy (25841)
    2008-12-27  04:28
  61. 2008. december 27. 04:2825841.
    Ennek orulok! A Sacher torta ezek szerint elfoglalta a ot megilleto helyet tobbunk karacsonyi menujen is!! Csakugyan nagyon finom es csak egeszen kicsit kell belole enni. En a "fatorzs" -nek szant vekony lapot suottem belole, de eleg rusnyan toredezett amikor hevenyeben guritani kezdtem. lehetett olyan ejfel koruli az ido eppen...nem volt turelmem kivarni, hogy jobban kihuljon-kicsit vastag is volt, mert a tepsim kisebb a kelletenel. De mikor megkentem-bevontam masnap azert elviselhetoen nezett ki- csak kicsit emlekzetetett a laposgutara.......Ha szeliden-csendesen kezdodott is a Karacsony reggel, 25-e, mire osszekaszalodtunk mar delre jart, eppen ideje volt beleugranom a nagybogobe- azaz nekiallni a jokora pulykamadar adjusztalasanak. Soha ekkora meg nem volt a sutomben /mindent osszevetve 3 es fel orat tartozkodott ott!/ A tolteleket szerencsere mar elozo nap megcsinaltam, leves szintugy keszen volt...csak a "csoben sult edeskrumpli" es a lilakapuszta hianyzott...Az elobbi tudom otthon nem ismeros, de nagyon finom, kicsit a sargarepara emlekzeteto ize van. De nem annyira edes. Mindezenkozben aldottuk az aggregatort, mert a villany korareggel kialudt/ jeges-goromba, vad szel cibalta a vilagot odakunn/ immar harmadszor az elmult 2 het soran! .....Mindez a konyhai cirkusz negyunknek lett volna...fotrozsestul...! Szerencsere a delutan kozepen eszembe jutott, szomszedaink sotet hideg es baratsagtalan konyhaban udogelhetnek - fozesrol szo sem lehet naluk.Folhivtam oket es kiderult a pulykat eppen a grillre raktak . Meg lehet ugyan ott is sutni, de irgalmatlan sok ideig tart-tan hajnali otre keszult volna el. Kis rabeszeles utan vegul is elfogadtak a meghivasunkat -igy a plusz 4 fovel kicsit javult a fogyasztas. meg igy is jocskan van maradek! A gyerekek hamar hazaindultak- ekkorra Simonka mar csak csendben berregett az asztal alatt- a delutani alvasbol torodotten, gyurodten ebredt.Ennyit birt elviselni- A szomszedok oromukben sajnos kicsit tovabb maradtak /erre nem szamitottam/ igy a konyhat tiz orara tudtam le fol es kimosni. A mai nap viszont kilencig aludtam!! .....majd meg jovok, jok legyetek, pihenjetek ti is!! Meg vissza kell olvasnom, hogy egyutt orulhessek veletek is.
    előzmény:
    klára13 (25829)
    2008-12-25  13:42
  62. 2008. december 27. 03:5925840.
    Pont ilyen varazslatos kicsi fiunak valo foglalatossag! Beninek mindig olyan sok kedvesseg van a szemeiben....Kicsi Simonnak is nagy volt az orome, az iden jol allta az izgalmakat- haromevesen immmar nem vegzodott "kiborulassal" az ajandekosztas, jatek, koszongetes, varakozas...etc.-mint tavaly a tuzoltoauto koruli cirkusz, ha emlekszel. Nagyneniktol gyonyoru babokat kapott, olyan "igaziakat"- egerkiralyt, egerkiralynot, kekszemu- borfulu kutyust es egy pofaszakallas rokalegenyt. Tartottam tole-es csakugyan, azt hiszem meg tul fiatal hozzajuk, inkabb messzirol, tisztelettel csodalta meg oket. Kicsit kesobb majd rajon milyen jokat lehet jasztani veluk. A tolunk kapott kis mentoauto nagy siker volt- nem csoda, a jarganyban meg rontgenkeszulek is van...meg tolokocsi, meg hordagy...meg bepitett noverke...mesebe illoen folszerelt, Minden celzatossag nelkul vettuk neki,eszunk agaban sincs doktorkodasra biztatni, de honapok ota ezt jatsszak nalunk a nagyapjaval-azaz "baleseteset"a mi agyunk tetejen...Valojaban utepitest, utelzarast es az ezt koveto baleseteket...Agyunk ilyenkor roppant veszelyes hellye valtozik. ......Ezen tul persze mesekonyvek, egy "igazi" traktor es meg meg egy kisautos-apro garazsos jatek is volt a fa alatt. A 4 felnott es ket kicsi gyerek igazabol csendes es szelid Karacsony reggelt hozott igy, a szokottnal "kevesebben" voltunk. Nonika meg egyebkent is vidaman elbabralt a hevero sarkaban a szines csomagolopapirokkal...nem volt vele gond......Az en ajandekom egyebkent meg uton van- a harom lanytol egy kedves szep meset kaptam -azaz levelket, amiben leirjak mikeppen kerestek-kutattak Operencian innen es tul az IGAZI ajandekot, a vilag legjobb mamikajanak /ez volnek en.../ Irto helyes kis nepmese, kicsit mokasan leirja a 3 /vilagszep?/ leany kalandjait hegynek fol-volgynek le, arkon bokron at. EZEK UTAN mar nagyon kivancsi vagyok ra!!ZSofika hozza hetfon. Ove ugyanis az erdem, o bukkant ra.
    előzmény:
    klára13 (25832)
    2008-12-25  15:46
  63. 2008. december 27. 00:2525839.

      Virágom, jó is ilyenkor a jövés-menés, amikor csupa szeretett ember érkezik! Gondolom, kissé elfáradtál Te is, hiszen maga a sok élmény is fárasztó kissé - kellemesen.

      Szép lett a fátok? Megmutatod, vagy titok? Mit hozott Jázuska? 

      Nekem Müller Péter új könyvét! És kedves figyelmes apróságokat, szívesen humorizálnék, mondjuk, a bioszappanon és a nyugtató aromaterápiás fürdőolajon, de legalább ehhez hasonlóan lehetne tréfálni a szakácskönyvvel, amit Zsófim tőlem kapott. De az egésznek a koronája a sok eltévedésem megszüntetésére Sziszikémtől kapott GPS! Az igazság az, hogy álmaimban sem szerepelt megvalósulható óhajként egy ilyen okos-ügyes-hasznos készülék, és most alig győzök betelni a gondolattal, hogy ezentúl mindenhova bolyongás nélkül eltalálok!

      Mesélj majd sokat, jó? Kicsi Anita! Férjed válla gyógyul-e?

     

      Ezek a szentek talán még illenek ide, bár a bárányka egyikük kezében kissé húsvéti jellegű!  Sebaj. Lesz az is.

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25836)
    2008-12-26  17:43
  64. 2008. december 27. 00:1125838.
     Napocskát reggelre kellett volna időzítenem!
    előzmény:
    Schanti (25835)
    2008-12-26  17:02
  65. 2008. december 27. 00:0925837.

      További boldog napokat kívánok Sasa!

       Mint tiétek, a mi ünnepünk is ragyogóan sikerült, sok-sok örömmel. Sokat voltunk együtt, ami szép volt nagyon. Sziszikém ilyen bolyongó egyelőre, mint fiad barátja. Éppen ma határoztam el, hogy megkérdezem tőle, mit tehetnék érte -  azon kívül, hogy mindig szívesen látom nálam, beszélgetek vele. Tartok tőle, hogy ennél többet már nemigen tud nyújtani egy 41 éves férfi édesanyja. Kialakult élete van, mindent patentra megszervezett. Azt hiszen, hasát fogná a nevetéstől, ha felajánlanám, mondjuk, hogy vasalok rá. Azt is hiába igyekeztem elérni, hogy szóljon időben, szívesen várom főtt étellel. 

      Talán lesz valami saját ötlete...

      Nálam az ünnep még folytatódik, holnap Ágnes barátnőm jön ki hozzám. Kellemes délutánunk lesz.

     

      Fogalmam sincs, mit írtak a Napocska melletti szalagra. Kicsi ahhoz, hogy elolvassam.  Remélem, valami jó dolog... Ha tévedek, pardon!

    előzmény:
    Schanti (25835)
    2008-12-26  17:02
  66. 2008. december 26. 17:4325836.

    Szerbusz Klárám!

     

    Rég jártam erre, nálunk ilyenkor nagy a mozgolódás, de szeretem ezt is benne. És fehér karácsonyunk lett. Ennél szebbet mit kívánhatna az ember?

    Klárám! Ma láttalak először. Még nem láttam rólad képet, csak most, hogy olvasgattam visszafelé :)

    A golyós vicceid nagyon tetszettek. És a képek, amiket felraktál, szint úgy. Nálatok hogy telt a karácsony? Első és második napja?

    Szép estét!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  67. 2008. december 26. 17:0225835.
    Szép napot ! Tehát Benike varázsol ? Gondolom, volt nagy öröm, amikor megpillantotta a kért ajándékot a fa alatt. Hát domika? Gondolom Ö még inkább  magának a fának örült, és nyüzsgésnek.Hál Istennek idén is teljes volt a család. Jó érzés amikor van " kinek " alkotni a konyhában. Most volt egy + vendégünk is. A nagyfiúk barátja. Még a nyáron magára maradt, mert az asszonyka meglépett. Azóta valahogy nemigen találja helyét. Szülők távol, ígyhát velünk töltötte a szent estét. Viszont aminek nagyon örültem, hogy Erika felhívott telefonon. Éppen az ajándékokat osztottuk, szokás szerint Peti fiam töltötte ba a családfő szerepét. Tehát javában osztogatja az ajándékokat, amikor megcsörrent a telefon, és ERIKA!!!!! Olaszországból hívott, és ez számomra nagy ajándék !
    előzmény:
    klára13 (25825)
    2008-12-25  12:46
  68. 2008. december 26. 10:4625834.

     

     

       Újabb boldog és sikeres napot kívánok!

    előzmény:
    Kusza (25833)
    2008-12-25  16:05
  69. 2008. december 25. 16:0525833.

    Igen Klára, most fog Ági talállkozni a barátnővel, én is kiváncsi vagyok majd a vélményére.

    A tortának nagy sikere volt, mindenkinek izlett, de annak örülök, hogy Lilianának a legjobban, három szeletett megevett egymásután belőle. Igaz, hogy ő alig vacsorázott, mert a halászlének csak a levét ette kenyérrel.

    Ma is 10-en ültük körbe az asztalt, mert itt voltak a Sára szülei is, holnap meg még többen leszünk. Talán, jönn a Sára bátyja is, aki pap.

    előzmény:
    klára13 (25831)
    2008-12-25  15:32
  70. 2008. december 25. 15:4625832.

     

     

    Benikém varázsol.

    A bűvészdobozt levélben kérte Jézuskától, és óriási izgalommal várta. Láttam, hogy Barna nagyon fogja kívánni tőle! És az utolsó pillanatban sikerült pluszban beszereznie a Jézuskának, számára is! Nagy volt az öröm. Sajnos, csak Benikémről van képem, mert a nálam történő gyertyagyújtásra már nagyon fáradt voltam. 

     

    előzmény:
    klára13 (25831)
    2008-12-25  15:32
  71. 2008. december 25. 15:3225831.

     Magdim, akkor holnap még nagobb lesz a buli! Legalább is, létszámban.  Nagyon kiváncsi vagyok lányod véleményére!

     Nálam ma már csend van, Bazsikámék elmetek apjukhoz, én pihengetek. 

     Ízlett-e a Te tortád is? Gondolom, nagyon.

     Vendégem azért volt így is! Megjelent itt a hangszóró vezetékén, csendben ballagott, és én aggódva gondoltam rá, hogy netán növényvédelmem túl hatékony volt, és most, ez a kis katica hoppon marad. De szerencsére találtam egy levéltetűs ágat! És a kis édes-kedves ragadozó bésen lakmározik dél óta.

      

    előzmény:
    Kusza (25830)
    2008-12-25  15:21
  72. 2008. december 25. 15:2125830.

    Szervusz Klára!

    Túl vagyunk a karácsonyi ebéden, most megint idejöttem, mivel Ádám átadta magát a vízipipázás örömeinek, most kapta Gyuritól ajándékba. Azt hiszem már mondtam, hogy a múltkor ellopták az övét, hátizsákostól. Na meg azért is engedett szívesen, mert a telefonját töltöttem fel, névnapi ajándékként. 

    Ágiék, hamarabb érkeztek mint én, örült az akváriumnak is, de a pizsamát amit vettem neki, otthon felejtettem, még jó, hogy Gyuri ma jött, így elhozta. Holnap jönn a barátnője is, a gyerekekkel.

    előzmény:
    klára13 (25807)
    2008-12-23  15:49
  73. 2008. december 25. 13:4225829.

    Kata, hosszan és fárasztóan, azaz kimerítően akartam elmondani tortád törtétnetét, de mennem kell kicsikéimhez morzsa-partira.

    Azért annyit gyorsan, hogy 70 és 86 százalékos csokoládét sikerült szereznem, és eggészen olyan volt, mint ami emlékeimben él! Zsófim anyukája szerint sokkal finommabb volt, mint amit méregdrágán Bécsben evett! Szóval, elementáris  hatással volt a vacsora kiegészítőjeként, ami szintén pompás volt. De azért elég macerás, tényleg csak nagy ünnepekre való! De megéri!

       Köszönöm, hogy recepteddel lehetővé tetted nekünk karácsonyunk eme rendkívüli élményét!

    előzmény:
    MPiggy (25819)
    2008-12-24  02:25
  74. 2008. december 25. 13:1225828.

    Pilinszky János: 

     

    A FÉNYESSÉGES ANGYAL IS

     

    (Emlékezés egy világháborús karácsonyra) 

     

      Az égbolt elsötétedett. 

    S akár a végitélet 

    zord fellege tört volna ránk, 

    a föld is oly sötét lett. 

     

    Gyermekszívünk is oly nehéz! 

    A házak és a kertek, 

    az egész törékeny világ, 

    éreztük, velünk reszket. 

     

    Aztán a roppant csöndön át 

    puhán és észrevétlen, 

    a hangtalan meginduló 

    és puha hóesésben, 

     

    akár a fényes pelyhek is 

    vigyázva földet értek, 

    a fényességes angyal is, 

    ő is a földre lépett.

    előzmény:
    Kusza (25806)
    2008-12-23  14:50
  75. 2008. december 25. 13:0225827.

          Ady Endre: 

     

    Kis, karácsonyi ének 

     

    Tegnap harangoztak,

    Holnap harangoznak,

    Holnapután az angyalok

    Gyémánt-havat hoznak.

     

    Szeretném az Istent

    Nagyosan dicsérni,

    De én még kisfiú vagyok,

    Csak most kezdek élni.

     

    Isten-dicséretére

    Mégis csak kiállok,

    De boldogok a pásztorok

    S a három királyok.

     

    Én is mennék, mennék,

    Énekelni mennék,

    Nagyok között kis Jézusért

    Minden szépet tennék.

     

    Új csizmám a sárban

    Százszor bepiszkolnám,

    Csak az Úrnak szerelmemet

    Szépen igazolnám.

     

    (Így dúdolgattam én

    Gyermek hittel, bátran

    1883

    előzmény:
    MPiggy (25819)
    2008-12-24  02:25
  76. 2008. december 25. 12:5225826.

    József Attila:

     

     Betlehemi királyok 

     

     Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!

    Három király mi vagyunk.

    Lángos csillag állt felettünk,

    gyalog jöttünk, mert siettünk,

    kis juhocska mondta – biztos

    itt lakik a Jézus Krisztus.

    Menyhárt király a nevem.

    Segíts, édes Istenem! 

     

    Istenfia, jónapot, jónapot!

    Nem vagyunk mi vén papok.

    Úgy hallottuk, megszülettél,

    szegények királya lettél.

    Benéztünk hát kicsit hozzád,

    Üdvösségünk, égi ország!

    Gáspár volnék, afféle

    földi király személye.

     

     Adjonisten, Megváltó, Megváltó!

    Jöttünk meleg országból.

    Főtt kolbászunk mind elfogyott,

    fényes csizmánk is megrogyott,

    hoztunk aranyat hat marékkal,

    tömjént egész vasfazékkal

    .Én vagyok a Boldizsár,

    aki szerecseny király. 

     

    Irul-pirul Mária, Mária,

    boldogságos kis mama.

    Hulló könnye záporán át

    alig látja Jézuskáját.

    A sok pásztor mind muzsikál.

    Meg is kéne szoptatni már.

    Kedves három királyok,

    jóéjszakát kívánok! 

     

    1929. dec.

    előzmény:
    klára13 (25825)
    2008-12-25  12:46
  77. 2008. december 25. 12:4625825.

    Sasa!

    Boldog karácsonyt!

    Az ilyen nagy felfedezésekhez bizony legalább négy férfi kell! 

    Ennyien nálam is voltak, de a legkisebb még  tartja a száját, a következő már pedzi az tutit, a két nagy viszont meg van nevelve!

     

     

    Sajnos e képen még háziruhában vagyok, de már kevésbé vagyok szégyellős!!! Vagyok, amilyen vagyok!! Na, igaz?

     

     

    előzmény:
    Schanti (25823)
    2008-12-25  12:39
  78. 2008. december 25. 12:3925824.
    József Attila:  Betlehemi királyok  Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!Három király mi vagyunk.Lángos csillag állt felettünk,gyalog jöttünk, mert siettünk,kis juhocska mondta - biztositt lakik a Jézus Krisztus.Menyhárt király a nevem.Segíts, édes Istenem! Istenfia, jónapot, jónapot!Nem vagyunk mi vén papok.Úgy hallottuk, megszülettél,szegények királya lettél.Benéztünk hát kicsit hozzád,Üdvösségünk, égi ország!Gáspár volnék, afféleföldi király személye. Adjonisten, Megváltó, Megváltó!Jöttünk meleg országból.Főtt kolbászunk mind elfogyott,fényes csizmánk is megrogyott,hoztunk aranyat hat marékkal,tömjént egész vasfazékkal.Én vagyok a Boldizsár,aki szerecseny király. Irul-pirul Mária, Mária,boldogságos kis mama.Hulló könnye záporán átalig látja Jézuskáját.A sok pásztor mind muzsikál.Meg is kéne szoptatni már.Kedves három királyok,jóéjszakát kívánok! 1929. dec.
    előzmény:
    klára13 (25822)
    2008-12-25  12:34
  79. 2008. december 25. 12:3925823.

    Sziasztok, szép napot MINDENKINEK ! Klara  jók a golyóid:)) mármint a golyós vicceid :))

    Meséljetek, kinek hogy telt a szent este ? aprónép örült az ajándéknak ?  S Ti, háziassszonyok gyöngyei bírjátok még a gyürődést ?

    Viszont tegnap a konyhában világrengető felfedezést tettem : A kérdés, hogy mire valók a férfiak ?? - Nos, hölgyeim lehet találgatni !!! 

    Na jó, elmondom mire jöttem rá . - Hát arra, hogy megmondják mit tegyünk ! Mire is mennénk a  nélkülük ? Így tudtam meg, hogy melyik fazékban kell főzni a húslevest, valamint azt is hogy az ünnepi vacsoránál ki hol üljön? Amennyiben kétségetek lenne arról hogyan kell ekonomikusan ajándékot csomagolni a megoldás :  A Teremtés Koronája !

    előzmény:
    klára13 (25820)
    2008-12-24  09:47
  80. 2008. december 25. 12:3425822.
    József Attila: Betlehemi királyok Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!Három király mi vagyunk.Lángos csillag állt felettünk,gyalog jöttünk, mert siettünk,kis juhocska mondta - biztositt lakik a Jézus Krisztus.Menyhárt király a nevem.Segíts, édes Istenem!Istenfia, jónapot, jónapot!Nem vagyunk mi vén papok.Úgy hallottuk, megszülettél,szegények királya lettél.Benéztünk hát kicsit hozzád,Üdvösségünk, égi ország!Gáspár volnék, afféleföldi király személye.Adjonisten, Megváltó, Megváltó!Jöttünk meleg országból.Főtt kolbászunk mind elfogyott,fényes csizmánk is megrogyott,hoztunk aranyat hat marékkal,tömjént egész vasfazékkal.Én vagyok a Boldizsár,aki szerecseny király.Irul-pirul Mária, Mária,boldogságos kis mama.Hulló könnye záporán átalig látja Jézuskáját.A sok pásztor mind muzsikál.Meg is kéne szoptatni már.Kedves három királyok,jóéjszakát kívánok!1929. dec.
    előzmény:
    Schanti (25813)
    2008-12-23  18:23
  81. 2008. december 24. 22:2325821.
  82. 2008. december 24. 09:4725820.

     

     

      Szép jelen

      Szép csillag

      Szép napunk támadt

    előzmény:
    MPiggy (25819)
    2008-12-24  02:25
  83. 2008. december 24. 02:2525819.
    Sok szeretettel kivanok ismet kellemes szep unnepeket, regiekenek es ujaknak egyarant! Megyek, osszehozom azokat a rumos-dios golyokat...kedves jo nagynenem receptjet...ha mar ennyire nagyon folbiztattatok...!! Sutni sem kell csak sodorgatni, formazni...
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  84. 2008. december 23. 19:5725818.

    Osho: A test és szellem kiegyensúlyozása könyben olvastam ma reggel.

     

      Rettenetes és állandó migrénnel fordul orvoshoz a pasas. 

      - Van megoldás - mondja az orvos -, kioperálom egyik golyóját, és máris megszűnik a migrén. 

      A papas jobb híján beleegyezik. A műtét után új ruhatárral kívánja megörvendeztetni magát, elmegy a szabóhoz.

      - Látom - mondja a szabó - 46-os zakót hord.

      - Ez igen! - ismeri el szemmértékét a pasas.

      - Derékbősége 110. 

      - Hm - hüledezika pasas.

      - Ujja hossza 86cm. 

      Pasasunk egyre jobban elképed a pontos adatoktól, hiszen cipője méretét is megmondja pontosan a szabó, és nyakbőségét, és így tovább, mire szerényen a szabó mindig csak ennyit válaszol:

       - Ugyan kérem, csak természetes, hogy minden méretet  azonnal látok! Negyven éve gyakorlom mesterségemet. Az alsónadrágja mérete például 52-es.

       - Na nem! Ebben téved! 48-as alsónadrágot hordok!

       - Az lehet - mondja a szabó -, de fogadok, hogy iszonyú migrént okoz!

     

      

    előzmény:
    Schanti (25814)
    2008-12-23  18:28
  85. 2008. december 23. 19:4225817.

    GOLYÓK I.

     

     

      Szása házasodni készül, és nagy gondban van: a szokásostól eltérően három golyója van,  amit már most szégyell jövendő felesége előtt.

      Elmegy az orvoshoz, aki mondja, kis műtéttel rendbe hozható a dolog, de sokba kerül. Szása szegény, pénztelen, mire az orvos tanáccsal is szolgál: menjen el búcsúkba, vásárokba, és kössön fogadásokat, hogy kinek hány golyója van. 

      Szasa elmegy. De nagyon szégyellős. Megkapaszkodik hát barátjába, és felrántja magával a dobogóra:

       - Emberek! - kiáltja. - Ki fogad az ellen, hogy barátomnak és  nekem, együtt, öt golyónk van?

       Barátja odasúgja: 

       - Hát, Szása, elveszítjük, ha csak neked nincs négy!

     

     

       

       

    előzmény:
    Schanti (25815)
    2008-12-23  18:31
  86. 2008. december 23. 19:3125816.

        Sasa! Én is derülök a golyókon, rendületlenül!

        Csak holnap lesz Szenteste, ugye, ma még szabad ökörködni? Mert mindjárt elmondok két viccet a golyókkal kapcsolatban. De előbb kihirdetem, hogy ha munkaverseny lenne - nincs, én amúgy is utálok minden versenyt! -, akkor győztem volna, kivéve a konyhában. Mert Kata tortáját majd most fogom összeállítni. Istenem, Istenem, miért is ígértem meg!? Hát, azért, hogy elkészítsem, természetesen. Szavunkat állni muszáj, ebben nincs pardon! Ez ügyben Te vagy a győztes!

     

      Nos, ami már fél győzelem, mutatja a kép:

    előzmény:
    Schanti (25812)
    2008-12-23  18:19
  87. 2008. december 23. 18:3125815.
    Jaj, Klara visszaolvastam, és olyan jót nevettem a Mozzarella golyón
    előzmény:
    klára13 (25801)
    2008-12-22  21:06
  88. 2008. december 23. 18:2825814.
    Köszi ! Ez jónak igérkezik ! Én is végeztem a sütéssel.Gábor kedvenc gyümölcstortája, mézes krémes, ja és datolyás csokis sütit csináltam a dobos helyett. Úgy néz ki minden kész, ajándékok becsomagolva, majd holnap elválik mit feledtem el:))
    előzmény:
    Kusza (25798)
    2008-12-22  20:09
  89. 2008. december 23. 18:2325813.
    Kata!!!!!!!!ez gyönyörü !! és hiszek újra égi szeretetben !! Ez lesz a mottóm most karátcsony szent estéjén ! Kívánok Neked és családodnak Áldott ünnepeket ! Karácsony után várom a beszámolód!
    előzmény:
    MPiggy (25804)
    2008-12-23  05:13
  90. 2008. december 23. 18:1925812.
    Sziasztok, szép estét ! Köszönöm klara, hogy szívesen fogadtad barátnőmet. Szilárd Laci felesége, és régóta jó barátnők vagyunk. Értékes ,különleges emberke, majd meglátjátok ! Judit otthon van a Feng-shuiban, úgyhogy bátran fordulhattok hozá kérdéseitekkel. Midezek mellet nagyszerü háziasszony, a konyhában is ügyeskedik. Állatbarát szintén, kutya, cica náluk is van. Ja és gyerekek is szép számmal ,akárcsak nálam .
    előzmény:
    klára13 (25810)
    2008-12-23  16:03
  91. 2008. december 23. 18:1425811.
    Szia Judit ! Gyere csak bátran, jó társaságba hívtalak !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697850 (25809)
    2008-12-23  15:58
  92. 2008. december 23. 16:0325810.

    Üdvözöllek, kedves Judit!

    Sasa barátai a mi jó barátaink! Biztos vagyok benne, hogy mindannyiunk nevében mondhatom, aki most éppen erre járok: nagyon örülünk Neked! 

    Áldott karácsonyt! Boldog új évet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697850 (25809)
    2008-12-23  15:58
  93. Torolt_felhasznalo_697850
    Torolt_felhasznalo_697850
    2008. december 23. 15:5825809.
    Szia drága Schanti!! Sikerült megtalálnom ezt a Fórumot. Mindenkit szeretettel üdvözlök és szeretnék néha Veletek beszélgetni!! Remélem menni fog, kezdő vagyok ilyen levelezésekben. A sütések fözések nagy mennyiségben nálam is aktuálisak. Legközelebb az ünnepek után jelentkezem. Mindenkinek kivánom, hogy a legszebb, legvidámabb,legszerelmesebb,leggazdagabb Karácsonya legyen és egész évig tartson!!!!
    előzmény:
    Schanti (25797)
    2008-12-22  19:52
  94. 2008. december 23. 15:5425808.

    Kata, gyönyörű vers ez, én nekem egészen új! Köszönöm!

    Éppen egy férfi szoprán énekel a Mezzo ccatornán. Nagyon szép - a látvány nélkül. Az hinném, hogy lány énekel, nekem amúgy annyira természetellenesek ezek a hangok! Tudom, bennem van a hiba, de mégis...

    előzmény:
    MPiggy (25804)
    2008-12-23  05:13
  95. 2008. december 23. 15:4925807.

    Gratulálok, Magdikám!

    Amíg ők lefetyelnek, szabad a pálya. Jó utad volt? Lányod megérkezett? Liliana örülni fog a gömb üvegnek, majd, ha a halakra ráunt, bármit tarthat benne. Jó ajándék az. 

      Most szusszanok kicsikét, aztán ismét roham! De jó, (gyengébb idegzetűek itt hagyják abba az olvasást!),  hogy egy évben csak egyszer van karácsony!

    előzmény:
    Kusza (25806)
    2008-12-23  14:50
  96. 2008. december 23. 14:5025806.

    Szép napot kívánok mindnkinek!

    Látod Klára, mindjárt idefurakodtam a géphez. Elküldtem az unokákat ebédelni, mert ha itt ülnek, elfelejtkeznek róla, hogy éhesek.

    előzmény:
    klára13 (25805)
    2008-12-23  09:30
  97. 2008. december 23. 09:3025805.

      

     

        Sikeres napot kívánok mindnyájunknak! 

    előzmény:
    MPiggy (25804)
    2008-12-23  05:13
  98. 2008. december 23. 05:1325804.
    Jovok majd, hogyne jonnek! Addig is, helyettem, szoljon Juhasz Gyula:KARACSONY FELE/.......Szep Tunderorszag tamad fol szivemben,......Ilyenkor decemberben...........A szeretetnek csillagara nezek,..Megszall egy gyonyoru titkos igezet-Ilyenkor decemberben......Bizalmas szivvel jarom a vilagot......S amit az elet vagott...Beheggesztem a sebet a szivemben.......Ilyenkor decemberben.....Es hiszek ujra egi szereteben.....Ilyenkor decemberben..........Es valahol csak ketkedo beszedet ......Hallok, szomoruan nezek....A kis Jezuska itt van a kozelben....Legyunk hat jobbak, s higgyunk renduletlen....S ne csak ilyenkor decemberben................................................ .....Elnezest, hiaba irok le valamit sorokban, tagoltan, csak igy egyfolytaban rakja fol az nlc. Talan igy is erezheto a 3 verszakos kis koltemeny ritmusa. Az igaza mindenkeppen.
    előzmény:
    Schanti (25789)
    2008-12-21  19:04
  99. 2008. december 23. 05:0225803.
    Na ennek meg gyorsan nekiallok holnap. Stangli helyett. Ma sokat alkottunk a konyhaban- Kata a kozelemben szoszmotolt, batoritott idonkent ramolt es mosogatott- igy jol telt a nap- akkora volt kint a ho ugyse lehetett ki se lepni...meg jo, hogy ma nem dolgoztam mar/hazon kivul/. Kesz a bejgli, jobban szetrepedezett mint szokott, azert pipa voltam-nem szeretem mikro kanallal kell enni...A stollni jobban nez ki-dupla adagot allitottam ossze Holnap meg sutok egy masik "veknit". Ezt kata viszi magaval, az anyosaekhoz Karacsony napjan ott lesznek.A mezespuszedlik nagyon finomak. Jo hogy emlittitek megint az "en tortamat" hiszen meg nekem is meg kell sutni, a fatorzs valtozatot. Ajjaj, ez nem keves feladat..az utobbit tan 24-ere hagyom. Sokat akar a szarka...???
    előzmény:
    Kusza (25798)
    2008-12-22  20:09
  100. 2008. december 22. 21:2925802.

    Egy kicsit csodálkoztam a mozzarella ajándékon, de gondoltam, hogy biztosan nagyon szereti.Holnap reggel 9-re igérte az öcsém, hogy itt lesz értem.

    Még ilyen korán nem díszítettem fel a fát, mint most, valahogy úgy voltam, egy kicsit kényszeredetten csináltam, még nem volt semmi karácsonyi hangulatom hozzá. Nem tudom az olaszokat megérteni, hogy ott olyan hamar feldíszítik.

    előzmény:
    klára13 (25801)
    2008-12-22  21:06

Címlap

top