Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. június 10. 22:171026.
    Oda-vissza elolvastam a bemoldalad, Jómadár, háááááááát, nem hinném, hogy unatkozol:-)). Miért volt olyan érzésem, hogy erdélyi vagy? Sugallat. . .
    előzmény:
    jomadar (1021)
     
  2. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. június 10. 20:581025.
    Virgoncan mindketten. . . Úgyhogy vidám az élet! :)))) Köszi!!! Amott mizujs? :)
    előzmény:
    tonoka (1024)
     
  3. 2003. június 10. 18:361024.
    Bocsánat: hogy vannak a kicsikéid?
    előzmény:
    tonoka (1023)
     
  4. 2003. június 10. 18:351023.
    Szia Nadinka!:))

    Hogy van a kicsikéid?:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (1022)
     
  5. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. június 10. 14:491022.
    Szia!
    Nekem 13 hét volt a sebgyógyulás. . . pedig helyesen tettem mellre, egész nap!!!! félpucéron jártam és anyatejjel/babanyállal kentem. Pedig jártam Sarlai doktornőnél, Németh doktornőnél, több védőnőnél, mind azt mondták, fényképezni lehet, annyira szépen csináljuk, és mégis.

    Nekem is igazából biztatásra volt csak szükségem, és apuci teljes kebelszélességgel helytállt ezen a téren. És láss csodát, elmúlt, és SOKKAL FANTASZTIKUSABB LETT, mint amennyire pokolborzalom volt az eleje!!!!! :))))))))))))))))))))

    Úgyhogy kitartás, hajrá, jól csináljátok, türelem, és meglátjátok, a végén csak a jóra emlékszik az ember, hogy sikerült és klassz és gömbölyödik a kis lurkó és jaaaaaaj. . . . :)

    Éjjel nagy volt a rumli nálunk (mamamamamamaaaaaaa), úgyhogy átvonszoltuk a kiságyat a nagyágy mellé a mi szobánkba. Két kisrács kivehető, azokat már rég eltettük, de a luk a falnak volt állítva, most meg az ágynak, hogy éjjel ki ne essen. Reggel fölébredt, körülnézett, kimászott a lukon, odabújt és cicizett. . . 19 és fél hónapos, hugi -4. Hát óriási élmény.
    Ne haragudjatok, de ezt most muszáj volt megosztanom Veletek. . .

    Úgyhogy KITARTÁÁÁÁÁÁS!

    :)
    előzmény:
    jomadar (1021)
     
  6. 2003. június 10. 12:211021.
    Szia Pancsa! Csodaszep szuleszet? Na, ezt meg kell mondjam az orvosoknak. Biztos nagyon fognak orulni. :) Most epp Erdelyben vagyunk, marosvasarhelyi szuleszet. A bem. oldalamon olvashatsz rolunk es a vilagvandorlasainkrol. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590518 (1019)
     
  7. 2003. június 10. 12:191020.
    Koszi a drukkot Fodormenta! Majd jelentkezem meg, helyzetjelentest tenni. Azert meg el kell telnie par napnak (vagy hetnek?) mig elmulnak a sebek, de hat ez van. Most mar halkabbakat visitok szoptatas elejen a fajdalomtol. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (1018)
     
  8. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. június 10. 11:331019.
    Szia Jómadár! MEg vagytok nézve:-))) Szabad tudni, a világ melyik táján található ilyen eszméletlenül szép szülészet:-))? Robika csodaszép!
    Alvás-ügyben a baba oldalán álok egyébként, a három gyerekemmel szerzett tapasztalatok után. Csak érdekel a téma, és emlékeztem a nevedre:-) Legyetek nagyon boldogok!
    előzmény:
    jomadar (1017)
     
  9. Torolt_felhasznalo_234752
    Torolt_felhasznalo_234752
    2003. június 9. 23:031018.
    Jómadár!
    Hát ez nagyon jó hír!
    Továbbra is drukkolunk nektek! :-)))
    Puszi!
    Menta
    előzmény:
    jomadar (1017)
     
  10. 2003. június 9. 12:131017.
    Fodormenta, jelentem, ugy tettem, mint ahogy irtad: elraktam a Garmastan kremet, amivel eddig apolgattam a mellemet (sikertelenul) es hagytam raszaradni az anyatejet helyette. Allandoan "levegoztetem" a mellemet. Meglett az eredmeny, kicsit enyhult a fajdalom es a sebek is mintha mar jobban gyogyulnanak, mint a kremtol. A kisujjal valo segitest, hogy kivegyem a szajabol stb stb. mar mind-mind tudtam (elmeletben), mint modntam rengeteget olvastam a terhesseg alatt es most foloslegesnek tartom meg egy szakember bevonasat a dologba. Inkabb csak biztatast akartam toletek es azt, hogy elmeseljetek konkretan hany nap is volt nalatok a sebgyogyulas es hogyan kuzdottetek meg vele.

    Szoval koszonom megegyszer a valaszokat, sokat segitettek lelkileg. Jelentem: gyogyulgatok, es Robika tovabbra is jol eszik es tovabbra is csak anyatejet kap. Puszi, Jomadar ( a szules utan 12 nappal. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (1013)
     
  11. 2003. június 8. 20:151016.
    szia jomadar!

    Sok boldogságot kívánok az új kis családnak!!!!
    Amit eddig leírtak a lányok, arról annyit: mind nagyon-nagyon jó tanács.
    Nekem 2 hét múlva gyógyult be (azokat csináltam, amit a Fodormenta írt)
    ne aggódj, minden rendben lesz!

    Émici
    előzmény:
    jomadar (1015)
     
  12. 2003. június 8. 19:051015.
    Sziasztok lanyok! Koszi a biztatast! Nem adom fel, bar rendesen megszenvedek, de lesz ez meg jobb is. Igen, a helyes mellretevessel nincs gond, tobben is megneztek, csecsemos noverek, majd itthon gyerekorvosno es vedono. Robika kitunoen szopik, mar az elejen megtanultuk a helyes mellretevest, en errol egyebkent rengeteget olvasgattam terhessegem elejen is. Nagyon jol eszik a kicsi draga, hatalmas az etvagya, egyelore napi hatszor eszunk, minden 4 oraban, o allt be igy magatol: reggel 6kor, de. 10kor, du 2kor stb. MEg csak 11 napos persze hogy eszik ejszaka is, kicsi a gyomra, meg nem akrom rogton ejszakara megvonni a finom tejcsit, foleg, hogy ennyire elvezi (most mar en is kezdem elvezni, pedig faaaaajj). Nagyon jol alszik, nincs gond es nagyon bizom benne, hogy nem is lesz. Pancsa oszinten szolva nem is emlekszem rad mar az altatos topicbol, volt ott vita emlekszem, most visszakeresem, te melyik oldalon is alltal. De en tovabbra is uazokat a nezeteket vallom es biztos vagyok benne, hogy sikeres leszek altatas teren is, ugy mint a szoptatas teren is, bar az meg egy kicsit docogos de csakis miattam, (mert faj), a kicsi edesnek semmi gondja nincs a szopassal. Kepeket nezhettek rolunk a kov web-oldalon: http://home. iprimus. com. au/alanpollock/

    Egyelore csak angolul van a szoveg, a ferjem csinalja, o most meg nincs velunk 9 nap mulva csatlakozik hozzank, reszleteket a bemutatkozo oldalamon olvashattok, akit erdekel. Puszi, Jomadar/Kati + Robika aki ma 11 napos!! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590518 (1014)
     
  13. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. június 6. 13:341014.
    Jómadár! Gratullok Robikához! MElyik olrszágban élsz? MErt ha messze, akkor nem olyan egyszerű Sarlai doktornőhöz eljutnod, de kitartás! Isteni lesz, ha belejöttök, és nem fáj már, hidd el, hat éve szoptatok!
    Emlékszel, mi már összeakadtunk egy altatós topikon? Majd ha időd és kedved van, irj, milyen az éjszaka. Robika akkor is szopizik? Az olyan jóóóóó!
    előzmény:
    jomadar (1011)
     
  14. Torolt_felhasznalo_234752
    Torolt_felhasznalo_234752
    2003. június 6. 12:491013.
    Jómadár!
    Igaza van Reginek! Nagyon jót tesz, haszopi után rajta hagyod a baba nyálát és az anyatejet is mert mindkettőben olyan anyagok vannak, amelyek segítik a sebgyógyulást. másik, hogy inkább érdemesebb, főleg ilyen dög melegben otthon félmeztelenül maradnod, nem pedig bedunsztolni a cicidet.
    Valóban a helyes mellretevés a legfontosabb. Itt pontról pontra le van írva, hogy hogyan kell helyesen mellre tenni. Addig is míg nem juttok el, egy szakemberhez, aki látva sokkal többet tud mondani, mint mi így, talán ez is segít. : http://www. lll. hu/leche/107h. shtml
    Nagyon fontos, hogy ha úgy érzed, hogy nagyon fáj, akkor mindig vedd el a babádtól a cicidet úgy, hogy a kisujjadat a szájába rakod és megszakítod a vákuumot, majd kihúzod a cicdet és megpróbálod újra és újra HELYESEN cicire rakni. Ezt abból érzed, hogy nem fáj, max. egy kicsit.
    Ne használj se cumisüveget, se nyugtató cicit, mert az ebben a korai időszakban (és néha sokkal később is) könnyen cumi-mellbimbó zavart okoz és az is lehet oka, annak, hogy sebes lesz a mellbimbód.
    Nincs lenőve Robi nyelve? Nincs szájpenésze? Ezek is lehetnek az okai.
    Ez is hasznos lehet: http://www. lll. hu/leche/28h. shtml
    Kitartás! Nem fog örökké tartani, ez tuti és remélhetőleg hamar meg is gyógyul, pár nap alatt. Ha mondjuk 2 napig még nem érzel semmi javulást, akkor mindenképpen hívd fel Dr Sarlai Katalint az István Kórház csecsemőosztályán (216-0350 /1644-es mellék) és kérj tőle időpontot.
    De az LLL honlapján megtalálod a vezetők telefonszámát is és felhívhatod valamelyiket, hátha valamelyik közelebb van hozzátok és tudtok találkozni.
    Puszi!
    Menta
    előzmény:
    jomadar (1011)
     
  15. 2003. június 6. 12:261012.
    Szia jómadár, szerintem az a legjobb, ha minél többet hagyod levegőzni a melledet, rákenve egy kis anyatejjel és babanyállal, az a legjobb! Elmúlik ne félj! Biztos, hogy jól teszed mellre a kisbabádat? Lehet, hogy a helytelen mellretétel miatt sebesedik ki a mellbimbód, és nem ártana egy szoptatást megmutatni valamelyik szoptatási tanácsadónak, pl. dr. Sarlai Katalinnak!
    előzmény:
    jomadar (1011)
     
  16. 2003. június 6. 08:271011.
    Sziasztok lanyok! REgebb olvasgattam itt, terhesen, most mar 9 nappal a szules utan vagyok, es erdekel a tema nagyon!!!

    Legyszives irja meg valaki, vagy lehetoleg tobben is meddig tart egy sebes mellbimbo gyogyulasa? CSaszarral szultem (farfekveses volt a baba az utolso 2 honapban) es csak a 6. napon jott meg a tejem, a kinok kinjat alltuk ki addig mindketten a babaval. Azota szoptatok, es csak es kizarolag anyatejet akarok adni a babanak, ha torik, ha szakad. De nagyon fajnak a mellbimboim, hasznalok Garmastan kremet es Avent bimbovedot, amit a melltartoba tehetek, szoptatasok kozott.

    Tehat irja meg legyszi valaki, hogy ok hogy veszeltek at a sebes mellbimbo, fajdalom stb korszakat, meddig tart ez, lesz-e ez jobb is? Szoval bizatatasra van szuksegem, na! IRJATOK!!! Puszi, Kati es Robika aki ma 9 napos. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. május 22. 10:421010.
    A Babázzunk témán belül a 3, 5 éves gyereket szoptatni fórumon leírtam, hogy mi történt azóta, ott írt egy szoptatási tanácsadó is, nagyon tanulságos. Sajnos nem működik a gépemen a másolóprogram, ezért nem tudom oda átmásolni. Gyertek át oda!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711633 (1009)
     
  18. 2003. május 20. 21:511009.
    Szia!
    Nekem sem akart szopni a kisfiam, és az első két hét így telt nekem is: fejés és etetés. Óva intettek a cumisuvegtől. Kiskanál vagy pohár mondták az okosok. Kínkeservesen lefejtem a tejet, a pohár és kanál módszerrel fele mellé. Mondtam jó, akkor cumisüveg. Ja, sárga is volt a kisdrága, így plusz ébresztgetni kellett. Vizesruha arccsípkedés. . . Majdnem kiszáradt.
    A mellbimbója rendben? Csak van a korházban hozzáértő ember. Mit mondtak neki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (1007)
     
  19. 2003. május 19. 20:201008.
    Nem tudok jobbat kitalálni, mint hogy sürgősen nézze meg egy szoptatási tanácsadó (mondjuk a La Leche Ligától), mielőtt elkezdik tápszerrel etetni a kórházban. Megírod majd, mi lett a vége?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (1007)
     
  20. 2003. május 18. 18:301007.
    Sziasztok, segítsetek, ha tudtok. Van egy anyuka ismerősöm, aki 3 napja szült, és sajnos a kisbabája egyszerűen nem hajlandó szopni! Mindent megpróbáltak már, amiket Fodormenta is írt, nincs baj a nyelvével, szájpadlásával, nincs szájpenésze, semmi fertőzése, makkegészséges, jó súlyú, 3450 grammos kisbaba. Már a csecsemősnővérek, orvosok is segítenek a mamának, illetve próbálnak segíteni, de a kisbaba egyszerűen nem hajlandó szopni. Mi ilyenkor a teendő? Édesanyám már arra gondol, hogy ez a baba a millió esetből egy, amelyik egyszerűen nem akar szopni, mert van ilyen, de nagyon ritkán. Az anyuka lelkiismeretesen feji a mellét, és kiskanálból elfogadja a kisbaba, de így az etetés nagyon macerás, és hát az anyuka sem fogja sokáig bírni így. Van valami ötletetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_753957
    Torolt_felhasznalo_753957
    2003. május 16. 00:081006.
    Sziasztok!
    Gyerkőc szopi után alszik és most tudok végre írni egy-két sort. Nekem mázlim volt, hogy a kórházban megtanítottak szoptatni, ami már nagyon megy. Lili már másfél hónapos kora óta alszik 6-7 órát, most 3 hónaposan már 10-12 is megy és beállt a napirendje. Nekem mindenki az igény szerinti szoptatást javasolta, ami az elején fárasztó, de hamar megtanulja az éjszakai alvást. Nálunk bevált. Tehát. . . nappal legalább 4 óránként evett a pici, de éjszaka amikor akart. A fürcsit célszerű nem túl koránra tenni, mert elvileg utána jön a nagy alvás. Mi 9-10 körül fürdettünk az elején, így nem olyan hosszú az éjszaka evés nélkül. Már fél 9-kor van a fürcsi és reggel 9-ig alszik a drága. Minden gyerek más, és ki kell kisérletezni, mikor jó neki a fürdés. Egy dologra vigyázni kell. Az igény szerinti etetés nem azt jelenti, hogy a gyerek cicin lóg egész nap. Legalább 1, 5-2 óra jó ha van az etetések között, mert ha a félig emésztett tejre ráeszik, abból isteni hasfájás alakul ki. Mi már jártunk 10 naposan éjszaka az ügyeleten ezen okból. . .
    Az igény szerinti szoptatás az elején bevallom nagyon fárasztó, de ha túléled az első 6 hetet, akkor életben maradsz!:-)))
    Ami a gyerek sírdogálását illeti. . . én mindig felvettem, ha sírt és együtt tanultuk meg, miért hogy kell sírni. Ha hagyod bömbölni, mondván majd elhallgat az azért nem szerencsés, mert a jelzésére nem válaszolsz, tehát csemetéd úgy érzi, nem kell sírni nem jön semmi válasz, pedig van valami gáz a közérzetével. . . a kötődés kialakulásáról már nem is beszélve. Mi összeállítottunk egy ellenőrző listát, ami éjszaka amikor alig láttam a fáradtságtól igen hasznos volt, mivel nem kellett azon filózni hajnali 2-kor, hogy miért sírhat még. Egy újszülött nem sok minden miatt sírhat, ha ezeket ellenőrzöd akkor rájössz miért méltatlankodik. Később már mindenért másképp sír és nagyon jól megérted majd. Nem kell félni! És még egy dolog. Egy gyereket 6 hónapos koráig nem lehet elkényeztetni!!! Ha azért sír, mert a közelségedre van szüksége akkor vedd fel, hiszen ezért vagy és a biztonságérzete így alakul ki. Listánk:
    -éhes
    -büfizni kell
    -melege van
    -fázik
    -pisi, kaki
    -hasa fáj (felhúzza a lábát és panaszosan bömböl, kemény hasfal)
    -egyszerűen anya kell. . .
    Sok sikert!
    Amandi
    előzmény:
    CELL (1)
     
  22. 2003. május 15. 22:541005.
    szia andi!

    A Szoptatásért M. E. kiadott az unicef támogatásával egy könyvet, ami csak a szoptatásról szól. Annyit tudok, hogy mivel unocefes, kereskedelmi forgalomba nem hozható. Fényképekkel illusztrált, talán az első (??) magyar nyelvű kiadvány csak a szoptatásról. Valószínűleg tőlük meg lehet rendelni, vagy legalább kikölcsönözni.
    Sok sikert kívánok a sógornődnek!!!

    Émici
    előzmény:
    andi13hu (1000)
     
  23. 2003. május 15. 20:081004.
    Szia,
    A „Szoptatásért” Magyar Egyesületnek fő kiadványa a Szoptatós Füzet (amit elvben minden kismama meg kell, hogy kapjon a kórházban), és van videokazettájuk is "Szoptatás" címmel. Én mindkettőt megrendeltem jóval a szülés előtt, és nagy segítséget jelentettek.

    előzmény:
    andi13hu (1000)
     
  24. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 15. 13:491003.
    SZME:
    1024 Budapest, Margit krt. 55.
    Tel: 316-6762
    előzmény:
    andi13hu (1002)
     
  25. 2003. május 15. 12:561002.
    Megpróbálom. Fent vannak a Neten, vagy van vmi tel. számuk? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (1001)
     

Címlap

top