Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészségügyi küret

Torolt_felhasznalo_603285
Torolt_felhasznalo_603285
Létrehozva: 2006. március 7. 21:01

Kedves Cafésok!

Ma délelőtt a pecsételő vérzésemre azt mondta a doktor úr még vizsgálat előtt, hogy ebből bizony eü-küret lesz.(sajnos vadiúj doki, a régi elment, de a nővérke szerint nagyon j&oacute Megnézett ultrahanggal is, és azt mondta, ne nagyon húzzuk az időt, úgyhogy meg kell csinálni, és kész 

Tudnotok kell, hogy 48-ik évemben vagyok, és még sose volt küretem, úgyhogy nagyon "vacvac" vagyok. Nemcsak maga a beavatkozás miatt, hanem az egész szituáció nagyon váratlanul ért. Elmagyarázta, hogy minderre az esetleges méhtestrák kiszűrése miatt is szükség lehet, szóval meggyőző a dolog.

A tapasztalataitokat, ötleteiteket kérném, mi az amire ilyenkor fel kell készülni, és magadtól nem biztos, hogy eszedbe jut, ha nem voltál még ilyen helyzetben? Pl. Ha még aznap kiengednek, mit célszerű bevinni? Mennyit ajánlott pihenni utána? Mennyi idő alatt szokott meglenni a szövettan? És nem utolsó sorban, mennyit szoktak adni ilyenkor a dokinak?

Előre is köszönök minden infot, és elnézést azoktól, akiknek kellemetlen a téma!

  1. 2006. március 7. 22:5126.
    Bocsáss meg, nem egészen értem , mi a baj a lelkeddel???  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272952 (25)
    2006-03-07  22:42
  2. Torolt_felhasznalo_272952
    Torolt_felhasznalo_272952
    2006. március 7. 22:4225.

    Hasonló helyzetben voltam én is, gyanútlanul buszra szállva megérkeztem a kórházba. A szülész-nőgyógyász orvosok a már előzetesen letejelt betegükkel foglalkoztak. Én fél nyolctól 11-ig vártam arra, hogy egyáltalán behívjanak, felvegyenek. Az onkológiai sebészetre 3 nyavalygó (már túl voltak a műtéten, csak a nagyobb sajnáltatás miatt csinálták a mű műsort) nő közé kerültem. Dél körül jött a beteghordó és begurított a műtőbe, útközben elárulta azt, hogy ki fogja végezni a küretet. Nagyon masszív teremtésként abszolút gyanútlanul feküdtem fel a székbe, elvégezték a szükséges beöltöztetést, de előtte viccesen mondták: ......... a kórház legjobb altatóorvosa. A pofára esés csak ezután jött: nagyon kultúr helyen ébredtem, azonnal jöttek vérnyomást mérni, érdeklődtek az állapotom felől. Az altatás utáni balga állapot sem feledtette, hogy én az intenzív osztályon pihizek, csak azt nem tudtam, hogy miért. Nagyon gyorsan megérkezett a kisműtétet végző (nem kispályás) orvos, aki szó szerint ezt mondta: nagyon megijesztettem őket, mert háromszor állt le a légzésem, háromszor kellett újraéleszteni a műtét közben. Hogyan tudok hazamenni, hívjon-e mentőt, értesítsen-e valakit. Baromi kedves volt. Az intubálás miatt sokáig fájt a nyakam, nehezen tudtam nyelni, a lelkem azóta is sérült. A zárójeletésemben minderről egy szó sincs, minden oké, ha feldobtam volna a patkót, akkor nem tudom, hogy milyen indokot mondtak volna a családtagjaimnak. Ragaszkodjon mindenki az előzetes laboratóriumi vizsgálathoz, fogadja fel előzetesen a számára megfelelő orvost, mert ellenkező esetben le se fittyentik, kivéve ha valami gubanc adódik közben. Előtte kell a lét adni, mert a végén már felesleges. Előtte hajlongjanak gusztustalanul a dokik, ne utána magyarázkodjanak. Egyébként azóta is megvagyok, a vérzésem teljesen abbamaradt, de a lelki sérülésemet senki nem tudta  meggyógyítani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  3. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 22:1024.
    Megjött a párom, úgyhogy lelépek, nehogy lássa, mennyire para voltam...különben ő jobban meg van ijedve, mint én, nagyon aranyos! Szóval nem "magára hagyom a topicot", csak mennem kell. Holnap leszek, és mindent köszönök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  4. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 22:0223.
    Köszi, sokkal okosabb  és nyugodtabb lettem! A nővérkével elég jóban vagyok, és azt mondta, hogy pontosabban informálódni fog, h ennél a dokinál mennyi a "tarifa". Azt mondta a régi doki 10.000.-ért csinálta, ez sem lehet nagyon sokkat több...
    előzmény:
    doral (22)
    2006-03-07  21:55
  5. 2006. március 7. 21:5522.
    Még egy mondat. A 20 ezer szerintem is sok, legalábbis nálunk, tudtommal ennyit nemigen szoktak adni egy ilyen jellegű beavatkozásért. Igaz, ahol én dolgozom vidéki nagyváros, biztos ez is befolyásolja az "árakat" .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. március 7. 21:5021.
    A 20-as sok!
    előzmény:
    kiscucuka2 (18)
    2006-03-07  21:40
  7. Torolt_felhasznalo_282013
    Torolt_felhasznalo_282013
    2006. március 7. 21:4920.
    Szia! Nekem még nem volt benne részem, még csak 19 vagyok, de nagyon megértem a félelmedet!! Nekem már attól fáj a méhem, hogy elolvastam a topicot...  Biztos szükség van rá, ha javasolta a doki, drukkolok is, és biztos nem lesz vészes... De félni fogsz, az biztos... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  8. 2006. március 7. 21:4219.

    Mindenesetre szorítok Neked!

    Nyugi, minden rendben lesz!!!!       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (16)
    2006-03-07  21:39
  9. 2006. március 7. 21:4018.

    Szia!

    A dolog gyakorlati részét a többiek már részletesen taglalták, ezért ezt én nem teszem.

    Viszont az anyagikaról senki nem írt.

    Itt az a "szokás", hogy kisműtétre (ez elvileg az) a szülés "árának" felét illik adni. Azaz 20 000 Ft volt 2 hete.... Szóval, elég frissek az infóim. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (15)
    2006-03-07  21:36
  10. Torolt_felhasznalo_983767
    Torolt_felhasznalo_983767
    2006. március 7. 21:3917.
    Akkor tényleg nincs mit tenni, kívánom, hogy a legjobb kezekbe kerülj és jó legyen a szövettanod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (15)
    2006-03-07  21:36
  11. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:3916.
    Hát akkor összeáll a kép...Mivel mondta, hogy nincs mióma, (tudod: ez jó hír ma)  marad a megvastagodott nyálkahártya, mint ok. Gondolom feleslegesen nem javasolná! Aztán meg inkább egy kisműtét, mint hogy később nagyobb gond legyen! Még szeretném felnevelni a négy gyereket, és unokázni is jó lenne!
    előzmény:
    doral (14)
    2006-03-07  21:34
  12. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:3615.

    Azt mondta, hogy a rendszeresen elvégzett citológiai szűrés "csak" a méhnyakrákot tudja szűrni, egyéb elváltozást nem tud kimutatni. A méhtestrákot viszont csak a beavatkozás során levett minta szövettani vizsgálatával lehet kimutatni IDŐBEN, vagyis fogjam fel úgy, mintha "csak mintavétel céljából történne a beavatkozás". Ezt egyébként már olvastam valahol.A vizsgálatot mindenképpen az életkorom, és a közelgő menopausa indololja, mert ilyenkor fokozottan jelentkezik ez a betegség.

    A tornával kapcsolatban: amit írtál, azt nem ismerem, de Kriston Andreánál elvégeztem az Intimtornát, és rendszeresen alkalmazom, eddig nem is volt gond, bár az utóbbi hónapokban néhány nappal el-elcsúszott. Ja és fontos, az Uh-vizsgálat alapján a méhnyálkahártya rendellenesen megvastagodott (több mint 8,5mm) ami így középidőben mindenképpen beavatkozást igényel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_983767 (13)
    2006-03-07  21:29
  13. 2006. március 7. 21:3414.
    Privit akartam, de nem enged. Szóval szakértő nem vagyok, csak hosszú évek óta szülészet-nőgyógyászaton dolgozom, és tudod a koszon kivül más is ragad az emberre. Nyilván, ha eddig nem volt semmi problémád, akkor remélhetőleg a szövettanod is jó lesz, bár jobb félni, mint megijedni. Pontosan ezért kell már az első rendellenesség megjelenésekor orvoshoz menni és utána járni a dolognak, mi és miért van. Ebben a korban vérezgetést okozhat az, hogy beleléptél a "banyakorba", okozhat ilyen panaszokat myoma is, ez a méhfal jóindulatú daganata, okozhatja a méhnyálkahártya megvastagodása stb...., ezek a leggyakoribbak. Ezekre persze mind van megoldás, akár gyógyszer, akár súlyosabb esetben műtét.. Szóval a szövettan lesz a megoldás kulcsa, abba lehet bízni. Remélem negatív lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (9)
    2006-03-07  21:21
  14. Torolt_felhasznalo_983767
    Torolt_felhasznalo_983767
    2006. március 7. 21:2913.
    Szia! Olvastam egy módszerről, a neve AVIVA-torna, mely szabályozza a menstruációt, segíti- ha ez kell- a teherbeesést, ha nem védekeztél, de nem szeretnél kisbabát, meghozza a vérzést és úgy rendbeteszi a belsődet, hogy nem kell "rutin" kaparásra menned. Én kicsivel fiatalabb vagyok, de azt hiszem ilyen esetben elmennék másik orvoshoz is mert gyanús lenne ez a " na, akkor majd kikaparjuk" hozzáállás. Félreértés ne essék nem vagyok ellene de szerintem ez nem egyszerű dolog én megkérdeznék mást is. Én is rendszeresen járok ellenőrzésre, és talán vannak más lehetőségek is, nem /?/ hogy megállapítsák mi van a vérezgetés mögött. Nekem bakteriális fertőzéstől volt ilyen tünetem+ hasfájás, antibiotikumot kaptam. Nem az orvosodat akarom felülbírálni, de én bizony nagyon vacvac lennék. Egyébként nem mondta pontosan miért kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  15. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:2912.
    Hú lányok,úgy látszik csak én vagyok ilyen ijedős, mert még a barátnőm is szt mondta, hogy szerinte "minden nőnek az életében kell hogy legyen egy kaparás..."ami valljuk be, egy kicsit túlzás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  16. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:2611.

    Kedves Filou! Igen, kér nagyrutint, vércsoportot, vizeletet, stb. a hormonszintet majd megkérdezem! Nekem teljesen korrektnek tűnt, tudod olyan fajtának, aki "tudja mit csinál". Tetszett, hogy rögtön átvitt uh-ra, hülye szóvicc következik:

    " mi jó ma?" az, hogy nincs nálam mióma.....Bocsi!

    Persze mondhattam volna nemet, mehettem volna másik dokihoz, de ő ahogy rábólintottam, már telefonált is a kórházba, és nagyon alaposan elmagyazázta, miért is van erre szükség.

    A Tena nagyon jó ötlet, pont azon tipródtam, hogy ilyenkor tampon nem ajánlatos, a többi betét meg nagyon vékony! Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (7)
    2006-03-07  21:20
  17. 2006. március 7. 21:2410.

    Szia. Magam is többször átestem a dolgon. Nem azt mondom, hogy kellemes, de kibirható. Fájdalmat nem érzel. Pár nap pihenés ajánlott, meg fogod érezni magad is, mikor elég. A többit biztosan elmondja a dokid, amit tudnod kell. Szóval no para, nem lesz semmi baj. Majdnem természetes    ... sajnos.

    A másik kérdéshez (mennyit) nem tudok hozzászólni egyáltalán.
    De félni ne féj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  18. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:219.
    Kedves Doral! Mivel te abszolút szakértő vagy, hiszen ilyen osztályon dolgozol, biztos nagy tapasztalatod van! Szerinted ha az embernek korábban nem volt semmi baja, rendben volt mindig a mensese, maximum az a negatívum, hogy dohányzott, (ami persze nagy gáz) akkor milyen esélyekkel indul a negatív leletért? Másik kérdésem, hogy a méhtestrák 100%-ban egyértelműen kimutatható-e ilyen mintábóL? Köszi!
    előzmény:
    doral (4)
    2006-03-07  21:12
  19. 2006. március 7. 21:208.
    Írnám priviben, de nem működik.
    Semmi vac-vac, mert altatnak...többször próbálva...((( Ha jól tudom, papiron 3 napig kórházi állományban leszel (az ezzel járó táppénzzel persze), de nem muszáj végig bennlenni. Azért egy éjszakát illik ottmaradni és ne erősködj, ha azt mondják, másnap mehetsz haza. Egy dolog a kórteremben, ágyban jólérezni magad és egész más dolog hazamenni és gyanakodni, hogy miért vagy gyenge. Tehát vigyél hálóinget, köntöst,papucsot,esetleg szabadidőruhát is, ha már felkelsz és nem akarsz hálóingben lenni. Vigyél tisztálkodószereket, WC-papirt, betétet, poharat, ha kávés vagy, egy adag neszkávét reggelre.Úgy tudom, a szövettani max 2 héten belül megjön. Az utolsó kérdés: én bizony nem fogadtam orvost, tehát nem kellett azon törnöm a fejem, hogy mennyit adjak.Még valami: ha cigizel, aznap reggel nem gyújthatsz rá, az altatás előtt, mert pocsék dolog rókázva ébredni. És ne félj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  20. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2006. március 7. 21:207.

    Botocs, te 32 éves vagy!

    Vacvac, nem kell aggódnod. Sok helyen már ambulánsan is végzik a beavatkozást, nagyon gyors, egyszerű.

    A méhfalat kímélendő egy pár napig javasolt a kényelmes, lassú életmód, néhány hétig vigyázni kell, hogy ne emelj nehezet.

    Ha hajlamos vagy erős vérzésre, akkor szerezz be egy kis csomag Tena intimbetétet (gyógyszertárban) , ez valójában inkontinencia-betét, de az első két-három napban jól jöhet.

    Az orvosodat meg kellene kérdezni, nem érdemes-e hormonszintmérést, nagylabort csinálni (lehet, hogy csinálnak még a beavatkzás előtt, nem tudom a rutint), mivel nagyon menopausa körüli korban vagy, ilyenkor a megbolondult hormonok is tudnak pecsételő vérzést okozni.

    Ne aggódj -- és tegyél fel minden lehetséges kérdést az orvosnak! Nem vagy köteles belemenni egy beavatkozásba sem, tehátha nem győzött meg, akkor kérdezz tovább vagy keress másik orvost és kérj tőle is véleményt. Az ember a saját testével kapcsolatban ne legyen szégyenlős...

    előzmény:
    botocs (5)
    2006-03-07  21:13
  21. Torolt_felhasznalo_603285
    Torolt_felhasznalo_603285
    2006. március 7. 21:186.

    Ja, de aranyosak vagytok! Már nem is félek annyira! Igaziból nem olyan  szokványos "félelem" ez, inkább az ismeretlen riaszt kicsit, meg aztán az ember lánya ilyenkor már rögtön arra gondol, mi lesz, ha nem lesz teljesen ok a szövettan. A Szabolcs utcai kórházba megyek, nem tudom nevet etikus-e írni, de állítólag onkológia a doki szakterülete, aki fiatal kora ellenére már kandidátus. Engem is meglepett kissé, hogy még vizsgálat előtt, ezt javasolta, de valószínű az "én koromban" ez egy teljesen mindennapos dolog, csak nekem ilyen nagy ügy.

    Szerencsére ülőmunkát végzek, és mivel csütörtökön lesz a "móka" szerintem hétfőre teljesen ok leszek!Köszi minden tippet!

    előzmény:
    doral (4)
    2006-03-07  21:12
  22. 2006. március 7. 21:135.
    Még vizsgálat előtt eldöntötte, hogy küret lesz? Hát érdekes... Nekem mindent megtett, Hogy ne legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  23. 2006. március 7. 21:124.
    Szia vacvac! Bizony ez a te, és persze az én koromban is előfordul, elég gyakori. Ez tulajdonképpen egy szövettani vizsgálatra mintavétel. Nem kell nagyon félni tőle, egy rövid altatásban történik. Nálunk, mert, hogy én nőgyógyászaton dolgozom, a betegek legtöbbje már aznap este hazamegy a kórházból. A szövettani eredmény kb. 2 hét múlva van meg, és rengeteg informativ dolgot mutat az orvosnak. A beavatkozás után még egy ideig vérezgetés van, de szép lassan megszűnik. Attól függően, hogy mennyire nehéz munkát végzel, egy kis pihenés persze jólesik. Szóval ne féljél, nem kellemes, de ennél nagyobb bajod kívánom, soha ne legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  24. Torolt_felhasznalo_477088
    Torolt_felhasznalo_477088
    2006. március 7. 21:123.

    Szia!

    Először is sajnálom,de hidd el,utólag azt mondod,nem volt mitől félni.Aznap kiengednek,csak annyi cuccot vigyél,amivel majd tisztálkodsz.

    Az egész 5 perc,nem is igazi altatás,csak bódítás,de nem fogsz semmire emlékezni.Utána egy kicsit vérezgetsz.

    Szövettan 2 hét.

    Igaz,hogy kiengednek aznap,de hivatalosan csak másnap,úgyhogy akkor pihenhetsz.

    Hát,a pénz nehéz kérdés,attól függ,hová jársz,és kihez.

    Remélem,segítettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01
  25. 2006. március 7. 21:122.

    Ne izgulj, ebben a korban valószínűleg még "jót" is tesz!

    Nem fogsz érezni semmit, biztosan elaltatnak. Szerintem az a jobb, ha másnap reggelig bent maradsz és pihensz, nincs értelme aznap hazamenni, kóvályogni fogsz még az altatótól.(12 óra alatt ürül kb. a szervezetből), úgysem élveznéd az otthon melegét!

    Tapasztalatból írok, mindkettőt kipróbáltam.

    legalább két három napig pihenj sokat....az eredmény úgytudom majdnem két hét múlva....

    Kérdezz bátran....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603285 (1)
    2006-03-07  21:01

Címlap

top