Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2007. október 30. 19:5719001.

    Szia Zsuzsikám!

    Aranyos vagy  köszönöm szépen  jól elvagyunk a kistündéreimmel.  

    Holnap már visszük őket a nyaralójukba  és mi is ottmaradunk velük ,majd megyünk a kicsik is .  

    A hét jó nagyon 

    Ma kimentünk a temetőbe  vittünk szép virágokat  és a gyerkőcök meggyujtották a gyertyákat. 

                                   Puszillak  és szép napokat kívánok! 

     

    előzmény:
    bubuka54 (18990)
    2007-10-30  09:58
  2. 2007. október 30. 19:5419000.

    Szia Ilike! 

    Köszönöm a szép soraidat. 

    Én katolikus vagyok, a párom és a lányom református. A lányom református gimnáziumba járt. Itt nálunk a falunkban katolikus hitélet szinte nincs is, így a református istentiszteleteket szoktam látogatni ünnepi alkalmakkor.

    Gyökössy Bandi bácsinak  a "Gyökössy Bandi bácsi a szeretetről" és "Magunkról magunknak" könyveit ismerem és a tv-ben is láttam .

     

    Nagyon örülök, hogy sikerült a meglepi a családnak, remek lett a vízen kullogód .  

    Én ma rizslevest és  paradicsomfőzeléket tűzdelt vaddisznócombbal készítettem vacsorára. Sütit majd csak hétvégére készítek.  

    További szép estét Neked,  töltsétek hasznosan a szeretteiddel. 

    Hallgassunk egy kis zenét!

    http://www.youtube.com/watch?v=tHYNTzSbIsY

    http://www.youtube.com/watch?v=7YMQ0Ykxk7s

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18993)
    2007-10-30  14:03
  3. 2007. október 30. 19:5118999.

      Szia Lencsi! 

    Olyan édes a kisunokád  ahogy zongorázik,szép lehet a kis műsorát meghallgatni.  

    Emlékszem mi is jártunk hangvesenyre a zeneiskolába , mert a Fiaim is tanultak hangszeren. Attila fuvolázott  úgy mint  most a kislánya  és Gábor fiam hegedült. 

    Szép emlékein vannak róluk. 

    Láttam én a szép kastély képeket is  gyönyörűek voltak,de nagyon kevés most az időm ,de a jövőhéten már sok lesz. 

                 Szép napokat  és kellemes beszélgetést  kívánok!

     

     

    előzmény:
    kormoránok (18989)
    2007-10-30  09:34
  4. 2007. október 30. 19:4518998.

              Szép estét kívánok! 

    Sikerült a csomagokat elkészítened?

    Vigyázz magadra  pihenj sokat  és írj máskor is . 

    Várunk még jó recepteket  

    "Nem tudhatjuk pontosan, mikor kovácsolódik a barátság. Ahogy mindig az utolsó csepp víztől telik csordultig a kehely, úgy a rengeteg kedvesség közül is az utolsó lesz az, mely csordultig tölti szívünket."

    James Boswell

       

                 

     

    előzmény:
    Sarapod2 (18979)
    2007-10-30  06:45
  5. 2007. október 30. 19:4118997.

      

    Szép estét  kívánok Mindenkinek!  

    Szia Anikó! 

    Remélem minden redben  van és már nem fáj torkod.  

    Nagyon kellemetlen érzés,szopogassál torokfertőtlenítőt. 

    Nekem használni szokott. 

    Biztos nagyon jó lett a Ti madáretetőtök is. Igen ide is nagyon sok madár repül ,de főleg védett madarak és nagyon szépek. Ma szerettünk volna még magot vasárolni és nem lehetett kapni. 

    Talán lesz a jövőhéten.Ezek szerint sokan etetik őket és az idén van sok  

    Holnap visszük Bánka a gyerekek  és ott is maradunk ezért a héten nem leszek gép közelben.  Pusszantalak  ha irtok úgy mind eddig tettétek.    
                        Szép napokat  és gyógyulást kívánok! 

    előzmény:
    mimoza1oo (18978)
    2007-10-30  06:16
  6. 2007. október 30. 19:1918996.

    Sziasztok!  Szép estét mindenkinek! 

    Szia Anikó! 

    Én is nagyon csodálkozom azokon akik nem veszik észre a szép dolgokat, legyen az természet vagy emberi kéz alkotta.  Ha meglátok valami szép dolgot képes vagyok percekig rácsodálkozni, hogy jééé  ilyen is van?  

    Mióta megvan a kis fényképezőm szinte elválaszthatatlanok vagyunk, mindenhová magammal viszem, ahol valamit szépet látok kattogtatom. Már a 2. cd-m is tele van képekkel, általában rendszerbe rakom, mégis mikor keresek köztük sokszor előfordul, hogy elveszek a képek között.  A kislányom most tanulja a digitális fényképezést, ha van ideje segítkezik, hogy a legjobbat hozzam ki belőle.


     "Adj egy mosolyt az embereknek, akiket szeretsz. Egy egyszerű szót mitől más boldog lesz, s te is az lehetsz. Barátaidnak mond el, hogy értük is van ez a nap, hisz a baráti szeretet egy szép emberi érzés, mely ha ápolod, s óvod örök marad. "  

    előzmény:
    mimoza1oo (18986)
    2007-10-30  08:52
  7. 2007. október 30. 18:3918995.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és nyugodalmas estét kivánok és jó éjszakát.
    Ma megint olyan össze-vissza napom volt, bár nem igy terveztem. Délelőtt elkezdtem mosni, takaritani, de 11 után telefonált a barátnőm lánya, hogy beteg a kisfia, és barátnőm nem tud elmenni az oviba, menjek már a kisgyerekért. Na, én kaptam magam, és persze elmentem, azután meg már ha elindultam, akkor elmentem a T-ba vásárolni, megnéztem a legújabb vecsési T-t. Na, igy aztán megint elment az időm, a mosást sem tudtam befejezni, de majd most. Még szerencse, hogy legalább kitakaritottam.
    Azért ma fotóztam egy-két virágot, amik még kint vannak a teraszon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18994)
    2007-10-30  14:20
  8. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 30. 14:2018994.
    Szia Anikó!
    Igen nagy boldogság van most a szívemben.Négy nagy gyerek, meg a húgom kilány unokája . Nagyon hálásak a finom ebédér, meg a vízen kullogót sütöttem meg nekik. Majd megettek örömükbe. Nagyon jól sikerült.
    A férjrmnek is meglepi volt örült ő is . MOst megyek mert már hallom az autó ajónak a csapódását. Ebéd után felmentek a másik nagyiékhoz. Majd ahogy ráérek megírom , hogy ki hol lakik. Addig is küldöm a net szárnyán a sok puszit Neked. Szia ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (18985)
    2007-10-30  08:45
  9. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 30. 14:0318993.
    Szia Zsóka!
    Köszönöm a jó kívánságot. Köszönöm a csodás képeket, a gyönyörű Goethe idézettel meg a szál kis virágot, a védő kézben. Neked mindíg sikerül könnyeket csalni a szemembe...A soraidból kihallik a szeretet szép halk zenéje.
    Köszönöm a Gyökössy Bandi Bácsi csodálatosan szép idézetét.
    Csak nem vagy Te is református, hogy ismered a Bandi Bácsi könyveit?
    Én sajnos személyesen nem ismertem csak sokat olvastam tőle.. Láttam a T V_ ben is..Most megyek mert mindjárt visszajönnek a másik nagyitól az edelényi unokáim. A Tamás 20, Ádám 14 és fél évesek. További szép
    napot Puszi ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (18988)
    2007-10-30  09:05
  10. 2007. október 30. 13:0218992.

     

    Szia Zsuzsikám,.

    Már én sem bánnám, ha elhagynának ezek a  bajok, érdekes, évekig semmi sem volt, még egy kisebb náthám sem. Gondolom én, hogy az a Hévizi gyógyviz hozhatta ki. Hallottam, hogy kihozza a bennünk bujkáló bajokat-betegségeket.

    Lehetséges, hogy most én jöttem sorra. Nembaj, majdcsak tul leszek rajta, nem is bánom, hogy itt az ősz, mert ilyenkor jobb betegen a finom meleg szobába, mint nyáron a csodás időbe idebenn rostokolni.......

    Persze azért igyekszem kilábalni belőle köszi a buzditást.....

       szép napot Neked is  legyen vidám napod 

    előzmény:
    bubuka54 (18990)
    2007-10-30  09:58
  11. 2007. október 30. 12:5818991.

      

    Szia Lencsikém.

    Csodásak a "váraid", nagyon szeretem őket nézegetni, akár csak igy is képeken.

    Egy időben, én templomokat gyüjtöttem, ha lehetett,magam fényképeztem, csak sajnos akkor még nem volt számitógépem amire feltehettem volna, és hát persze a fényképezőm sem olyan volt, mint a mostani.

    Sajnos ugylátom hogy ezen az üdülésen inkább lerobbantam, vagy az a gyógyviz hozott ki bennem szunnyadó bacikat, vagy egyebeket, és most nagyon nehezen szabadulok tőle. A kedvem sem a régi, fáradékony vagyok, és igazándiból szivesen lefeküdnék, de hát nem lehet, mert jöhetnek hozzám háromig, és nagyon kellemetlen  pyjamába kijönni....... tudod a munka meg kell,.......... nem részletezem hogy miért.

     Érdekes, hogy mi is egyik este beszélgettün k ugyanarról mint Ti is. Régebben sose fáradtunk el olyan hamar, a takaritás se ugy megy, pár éve még "megettük " a háromszobás lakást, semmi sem volt. Most meg csak ugy részletekbe csináljuk, de szivesen tartunk szüneteket..... hát ez van, Nem egy kellemes állapot, de sajnos lesz ez még sokkal rosszabb is.

    Szép napot Neked, még kicsit dolgozom, aztán háromkor megnézem a per.pill. kedvenc sorozatomat.

    puszillak Anikó        

     

    előzmény:
    kormoránok (18989)
    2007-10-30  09:34
  12. 2007. október 30. 09:5818990.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon szép napot és kellemes időtöltést kivánok.
    Editkém, nagyon jól néz ki a mirindás sütit, vettem belőle titokban egy szeletkét, bár még a képen nincs felvágva /én megtettem virtuálisan/
    Anikó! Nagyon sajnálom, hogy újra beléd bújt valami nyavalya, de lsz. kergesd el, nem kell az neked Gógyulj meg teljesen mihamarabb/
    Magdikám! Biztosan jól elvagytok az unokákkal, már nekem is nagyon hiányoznak, mert még a legnagyobb sincs most itthon /a másik mamájánál van/, de holnap megyek a kicsikhez, egész nap velük leszek, mert a lányomék szeretnének elmenni vásárolni, intézni ezt-azt, csütörtökön meg elutaznak 3 napra.
    Zsóka, te meg olyan finomságos recepteket irsz be, hogy már attól kezdek meghizni, hogy olvasom , de azért csak irjál. Ma én is sütök a kicsiknek valami egyszerűt, mert éppen mos a Daewoo-kám, és még van egy pár adag.
    Ilikém! Te hol vagy, merre jársz?

    Puszi és szép napot kivánok Zsuzsi
    előzmény:
    kormoránok (18989)
    2007-10-30  09:34
  13. 2007. október 30. 09:3418989.

      Szia Anikó! 
           Ezeket a csodás képeket találtam.Gyorsan elmentettem,hogy tovább adhassam. Ilyen szép helyekre csak így jutok el.
         A minap beszélgettünk a papával erről,hogy bizony eljár felettünk az idő.Szerencsére  a hálón sok mindent láthatunk,
    persze ,ez nem ugyanaz,mintha az ember elmehet és saját
    maga örökítheti meg.
         Küldök még ezekből a szépségekből:várak,kastélyok
     

      Ha egyszer belemászik az emberbe a baci,nehéz kiűzni.
      Én szoktam éjszakára vizes borogatást/Vizes ruha,rá száraz/
      tenni a torkomra,nálam bevált.
         Azért legyen jó napod! Puszi:Lencsi 

    előzmény:
    mimoza1oo (18947)
    2007-10-29  16:23
  14. 2007. október 30. 09:0518988.

    Szia Ilike! 

    Érezzétek jól magatokat, várunk vissza. 

     Most én is elmegyek vár a munkahely ,majd este jelentkezezem. 

     "... szeressünk, mégis szeressünk, akkor is ha számtalanszor kiütötték a tenyerünkből mások felé nyújtott szívünket. Szeressünk, s nem azért, mert "érdemes", hanem azért, hogy embernek érezzük magunkat..."  

    Gyökössy Endre

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18980)
    2007-10-30  08:11
  15. 2007. október 30. 08:5518987.

    Szia Edit! 

    Nagyon jó reciket tettél fel, elmentettem őket! 

     

    Habos mákos lepény  

    Hozzávalók:


    A tésztához:

    18 dkg finomliszt
    fél csomag sütőpor
    12 dkg Rama sütőmargarin
    2 tojássárgája
    5 dkg porcukor
    1-2 evőkanál tejföl


    A tepsi kikenéséhez:

    Rama sütőmargarin
    finomliszt


    A töltelékhez:

    25 dkg őrölt mák
    5 közepes alma
    25 dkg porcukor
    3 evőkanál sárgabarackíz


    A tetejére:

    3 tojásfehérje
    20 dkg kristálycukor
    2-3 evőkanál zsemlemorzsa



       A lisztet a sütőporral összeforgatjuk, a margarinnal elmorzsoljuk, majd a tojások sárgájával, a porcukorral és annyi tejföllel amennyit fölvesz, rugalmas tésztát gyúrunk belőle. Letakarva, hutőszekrényben pihentetjük 2 órán át.
        Ezután enyhén meglisztezett gyúrólapon tepsi nagyságúra ellapítjuk, majd margarinnal kikent, liszttel behintett tepsibe fektetjük.Előmelegített sütőben, a közepesnél kicsit kisebb lánggal (170 °C, légkeveréses sütőben 155 °C) kb. 12 perc alatt elősütjük, azaz félig megsütjük.
       A mákot tálba szórjuk, a megmosott almát ráreszeljük, majd a porcukorral és a barackízzel összekeverjük. Egyenletesen az elősütött tésztára halmozzuk, és kb. 15 percre a sütőbe visszatoljuk.
        A tojásfehérjét kemény habbá verjük, a végefelé apránként a cukrot is beleszórjuk, ezzel verjük jó keményre. A zsemlemorzsát a mákos lepényre szórjuk, a cukros tojáshabot rásimítjuk. A sütőbe visszatoljuk kb. 20 percre, de már csak a legkisebb lánggal (60-70 °C) sütjük, pontosabban szárítjuk tovább. Fontos, hogy szép fehér maradjon rajta a hab. Amikor kihult, forró vízbe mártott késsel fölszeleteljük

    előzmény:
    Sarapod2 (18972)
    2007-10-29  19:10
  16. 2007. október 30. 08:5218986.

       

               Zsokuci.

    Neked is nagyon jó szemed van ezekhez a szépségekhez. Csodálkozom is azokon akik egyszerüen nem vesznek észre ilyen dolgokat.

    Órákig el tudnám nézni az ilyenfajta szépségeket, nagyon megkapó, és megható is számomra.

    Nekem is megvan a kislányom első szaladós cipője is többek között. szereti ő is nézegetni, szinte nem hiszi, hogy valaha ilyen parányi pici lábacskája volt...........

    Köszönöm az ujfajta kávét, már éppen ideje volt, egy kis ujitás.

              szép napot  

    előzmény:
    Kopciherci (18984)
    2007-10-30  08:34
  17. 2007. október 30. 08:4518985.

     

       Szia Lilikém.

    Érezzétek magatokat nagyon jól, várunk vissza, addig is puszillak szeretettel Anikó  

       De jó neked van egy csomó kisunokád, elvállalnék egyet-kettőt.

                                     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18956)
    2007-10-29  17:48
  18. 2007. október 30. 08:3418984.

    Szia Anikó! 

    Ó Te szegény, csaknem akar megválni tőled  az a csúnya vírus?  

     A gyerekeknek nagy szüksége van a kis emlékekre, apró ajándékokra. Nekem is el vannak raktározva a különböző kis mütyürökről a hímzett terítőig minden amit a nagyszüleimtől, szüleimtől kaptam. Nagyon jó néha elővenni és emlékezni. 

     Édesanyám is elrakta kiskoromtól amiket neki készítettünk a testvéreimmel. Az első cipőcskénktől  kezdve az anyáknapi szívescsékig mindent fétve őrizget a mai napig. 

     

    Nézzétek, milyen érdekesen színesedik ez a fa! -->

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (18978)
    2007-10-30  06:16
  19. 2007. október 30. 08:3218983.

     

    Zsóka, megértelek, én is igy vagyok vele, egy-két nap után is, hátmég ilyen távlatokba.......

    Persze akkor jön, amikor csak tud....neki is nagyon hiányozhattok.

      Az ősz maga a csoda. Itt a konyha ablakunk alatt van a legszebb fa, most játszik minden szinbe a levele. Fogok is róla egy felvételt csinálni, és felteszem, hogy lássátok Ti is. Nagyon kellemes látvány.

       Szép napot neked, jó munkát  

    előzmény:
    Kopciherci (18965)
    2007-10-29  18:35
  20. 2007. október 30. 08:1918982.

    Sziasztok!  Szép jóreggelt Mindenkinek! 

    Szia Magdika! 

    Olvasom, milyen jól érzitek magatokat a kis drágáiddal,  bizony nagy szükség van a közös élményekre és a szeretetre. 

    Mirinda szeletet sütsz? --->  

    Az én párom ilyen madáretetőt készített tavaj. 

     


    Dévényi Erika :

    Tied a nap

    Nem tudom neked adni a napot
    De tudok adni egy pillanatot
    Mikor megállíthatod a rohanó időt
    Kiszakítva belőle minden erőt

    Nem tudom a napot neked adni
    Sugarával meleget árasztani
    De elküldöm neked szívem melegét
    Áldásként küldöm, legyen a tiéd

    Nem tudom a napot adni neked
    De adom a szeretetemet
    Ha fontos neked, kezedbe veheted
    Ha megérintett, magaddal viheted

    A napot neked adni nem tudom
    Hiszen nincs is saját napom
    De van egy kis lángom, csak neked
    Amely szeretetedért tőlem egy köszönet .

    előzmény:
    anutyi (18975)
    2007-10-29  19:25
  21. 2007. október 30. 08:1418981.

      

                Szia Editkém.

    Igen , én szoktalak megelőzni, ill. általában én szoktam az első lenni, ha  időbe ébredek.......

    Régen láttalak, mi ujság van Nálad.? Látom a csodás receptjeidet, az almáspitéd egyenesen gyönyörü !!!!!!! - és a méteresed is maga a csoda.....

    Végre ugylátom felszabadultál a sok  piacozás alól, gondolom már éppen eleged is volt egy kicsit.... mint nekem a sok riseliőből, bár az nem fogy el talán soha hála Istennek, mert a munka az mindig kell, ha élni akarunk.     

        Szeretettel üdvözöllek, és Mindenkinek nagyon szép

            kellemes napot kivánok  Anikó

    előzmény:
    Sarapod2 (18979)
    2007-10-30  06:45
  22. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 30. 08:1118980.
    Szia Magdikám! köszönöm a száp képeslapot,meg a gyönyörű sorokat hozzá. Igen a Lencsike nagyon szépet alkotott, meg is köszöntem neki.. Persze hogy megírom hogy sikerült a kullogó. Most megyek mert már úszik. Köszönöm a kedves figyelmességedet. Nagyon sok szeretettel ölel
    ILI.
    U:I: Ahogy tudok jövök. A Tamás itt fog aludni az én birodalmamba, kb
    fél délig. Csak utánna tudok néha bekukkantani Hozzátok Addig is millió PUSZ PUSZ. ILI.
    előzmény:
    anutyi (18969)
    2007-10-29  18:55
  23. 2007. október 30. 06:4518979.

     Jó reggelt mindenkinek !  

    Látom már megelőztek.  Nem tudom mi van velem, de fáradtabb vagyok reggel, mint mikor este lefekszem.  Ez már a korral jár ? 

    Legyen kellemes napotok,  megyek főzőcskézni, és csomagolni, mert csak halasztgatom a csomagok feladását, már szégyellem magam. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 30. 06:1618978.

      

      Szép jóreggelt Kislányok.

     

    Ma elég korán ébredtem, és hozom nektek a friss gőzőlgő kávét és a gyógyteákat. Sajnos fáj kicsit a torkom, igy most gyógyteák keverékét iszom citrommal és mézzel. Bodza teát nagyon szeretem isteni illata és aromája van.

    Magdikám.

    Olvasom az irásodból, hogy mennyire boldog vagy a kis unokáiddal, bár csak már nekem is lenne egy kis pici unokám. Imádják ezt a sok játékot, és a gyalogturákat is biztosan nagyon szerik Veletek együtt. Jó is az a friss levegőn. A kis  emlék ajándékok nagyon fontosak, azt a gyerekek összegyüjtik, és most pld a kislányomnak kinn van a falon, csinált egy kis emlékfalat otthon az egyik szoba sarkába, és felrakta a régi féltve örzőtt kincseit....... pici ovodáskorából is.

    Nagyon aranyos a kis madáretetőd, az enyém kicsit "dromedár" és jobban elszigetelt, mert sajnos itt nálunk jönnek rá a galambok, a szarkák, és még a varjak is néha megtámadják, ha nagyon éhesek, igy olyant kellett csinálni, amit a csőrével nem tud leverni, és nem tud belemenni...... csináltam fotót majd én is felteszem.

    Sajnos megint torokfájással ébredtem, ugylátszik nekem nem jött be ez a három hetes üdülés, mert csak "kihozta" a bajokat. Előtte nem volt soha semmi bajom, azóta meg csak egyfolytába beteg vagyok,  - nem vagyok ehhez szokva -

    Puszillak Magdikám  további jó szórakozást az unokáiddal

          Mindenkinek szép napot, és jó kávézást teázást. 

    előzmény:
    anutyi (18968)
    2007-10-29  18:51
  25. 2007. október 29. 19:5718977.

    Semmi gond majd eszedbe jut 

    Most mennem kell mert hajat mosok a kisunokámnak. 

    További kellemes estét  kívánok  és jó éjszakát  Neked és  Mindenkinek! 

    Holnap találkozunk       

    előzmény:
    Sarapod2 (18976)
    2007-10-29  19:30
  26. 2007. október 29. 19:3018976.

     Most más tollával ékeskedek ! 

    Ez nem az Én sütim, de ilyen alakú lesz, vagy biztosan csináltál már méteres sütit, olyan félkörre gondoltam.  

    Nem, nincs már az almásból, a múlt héten készült, csak kép van róla.  

    Biztos fini lesz, ha lesz időd a receptjét írd be. Nekem is van valami hasonló, de most még a neve se jut eszembe.  

    előzmény:
    anutyi (18975)
    2007-10-29  19:25
  27. 2007. október 29. 19:2518975.

    Nagyon guszta  és jó sok a töltelék benne. 

        Finom lehetett, még maradt belőle?

    Köszi szépen a töltelékek fortélyát is  jó ötlet a buzadara bele én nem szoktam tenni bele  csak a tésztára. 

    Gyere máskor is, örülök ha itt vagy. Holnap ilyet
    sütök-->>

     !        Házassági vicc

    - Te mit veszel a feleségednek Karácsonyra?
    - Nagy meglepetés lesz, képzeld egy vázát vettem!
    - Egy vázát? Hát az nem egy nagy meglepetés...
    - Dehogynem, bundára számít!

     

    előzmény:
    Sarapod2 (18973)
    2007-10-29  19:12
  28. 2007. október 29. 19:1518974.

       

    Szióka! 

    Nem zavarsz  hiszen sok jó receptet kapunk  aminek nagyon örülünk.  Olvasom a Jetty tortát. Finom lehet ,de miért félkörbe teszed csak rá a masszát?

    Én nagyon sztem a diós sütiket is  jó lenne elkésziteni most nagyon sok ünnepe lesz a családomnak  és lassan itt a karácsony is. 

    Köszi várunk még recit  és Téged is  szeretettel. 

    előzmény:
    Sarapod2 (18970)
    2007-10-29  18:57
  29. 2007. október 29. 19:1218973.
    Itt egy kép a héten almás volt ! 
    előzmény:
    anutyi (18971)
    2007-10-29  19:03
  30. 2007. október 29. 19:1018972.

    Az almásat úgy készítem, hogy Bhrőmer gyalun gyorsan lereszelem az almát, pici cukrot, 10-15 dkg darált diót, fahéjjat és bele egy kanál grízt. Mikor az első lapot lerakom a tepsibe, arra is egy kanál grízt teszek.

    A meggyesnél is teszek grízt az első lapra, lecsurgatom a meggyet, és azt is kicsi cukorral és 2 kanál grízzel összekeverem.

    A túrósat pedig összetöröm a túrót, tejfölt bele, 2 tojás sárgáját, cukrot, vaniliás cukrot, citromhéjat, rumba áztatott mazsolát és a 2 tojás felvert habját, ennél is teszek grízt a tésztára.

    Azért kenem be először a tésztát tojással, és csak utána szúrkálom meg, mert akkor a tojás a lyukakba belefolyik és felpúposodik a tészta. Drága nagyimtól tanultam.

    A mákosnál is gríz az első lapra, majd a darált mákot összekeverem cukorral, bele vagy almát, vagy zsenge tököt, vagy meggyet és azzal összekeverem, majd rá a tésztára.

    előzmény:
    anutyi (18971)
    2007-10-29  19:03
  31. 2007. október 29. 19:0318971.

    Szia Edit  

    Köszönjük szépen  a jó ötletet és a
    fini linzer tészta recijét. 

    Én sokat sütök főleg ha itt vannak a  kisunokáim. 

    Természetes, hogy érdekel a töltelék is  várjuk. 

    Tudom Te  nagyon jól tusz sütni  és finomakat. 

                       Kellemes estét kívánok! 

    előzmény:
    Sarapod2 (18966)
    2007-10-29  18:37
  32. 2007. október 29. 18:5718970.

     Még egy recepttel zavarlak benneteket ! 

    Itt egy nagyon fini süti recept, nem mondom, hogy olcsó, de nagyon kiadós, egy vékony szelet elég mindenkinek belőle ! 

    Jetty torta :

    20 dkg porcukrot, 15 dkg RÁMA margarinnal, 2 egész tojással, 1/2 csomag sütőporral összekeverünk, majd beleteszünk 30 dkg réteslisztet. Zsírozott, lisztezett tepsibe belesimítani, és aranysárgára sütni. Ha kihült, egyharmadát kivágom (ez lesz a torta alapja) a többit összemorzsolom, mint a zsemlemorzsát.  

    10 dkg diót ledarálok, 10 dkg öszevágok deszkán, 20 dkg procukrot 20 dkg RÁMÁ-val habosra keverek, beleteszek 10 dkg rumba áztatott mazsolát, 10 dkg meggybefőttet apróra vágva, 4 evőkanál rumot, meggy vagy más darabos dzsemet, 5 dkg kakaóport végül az összemorzsolt tésztát és a darált és vágott diót, ebből egy formálható masszát kapok.

    Most előveszem a lapot, amit kivágtam, és valami pikáns dzsemmel mekenem, a vajas masszát  vizes kézzel a lapra símitom félkörbe, hűtőbe berakom, addig elkészítem a csokimázt és azzal bevonom. 

    Két héttel karácsony előtt el lehet készíteni, ha hideg helyen tudjuk tartani, hogy jól összeérjenek az ízek. 

    előzmény:
    anutyi (18969)
    2007-10-29  18:55
  33. 2007. október 29. 18:5518969.

    Szia Ilike! 

    Kívánom hogy ízlen mindenkinek a kullogó, majd ird meg hogy sikerült. 

      Szép napokat kívánok! 

    Majd várunk ha lesz időd  

    Szépet készitett Lencsi  a virágos fotóra  .
    Igaz jó barát  

      Puszillak   és boldog együttlétet kívánok 
                       a családod körében. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18937)
    2007-10-29  12:07
  34. 2007. október 29. 18:5118968.

       

    Szióka Anikó! 

    Olyan aranyosan írtad hogy jól elfogtok traccsolni  nagyszerű  tegyétek azt ,és érezzétek nagyon jól magatokat. 

    Mi is azt tesszük olvasunk   játszunk  mesét  nézünk és nagy gyalogtúrát teszünk meg.  Ma is jó elfáradtam,de isteni kellemes volt.
    Minden üzletet végigjártunk és vásároltam is szuvenirt a kis aranyosnak. Holnap is megyünk,mert még Ottókámnak is veszünk emléket . 

    Mindig igy van ha eljönnek hozzánk.  

    Tudod az emlékre nagy szükségük van  és a szeretetre. 

                     További szép estét és jó pihenést kívánok!

    Nekünk ilyen a madáretetőnk Holnap majd megnézem amit a Párod készített. Nekem is a Párom csinálat. 

     

    előzmény:
    mimoza1oo (18939)
    2007-10-29  12:44
  35. 2007. október 29. 18:3918967.

    Szép estét kívánok! 

    Nagyon szépek a fiúk  és hogy hasonlítanak egymásra a nagybácsik .

    Te se unatkozol látom soha  és bizony a legények szeretnek falatozni.  

     Szép napokat kívánok! 

     

    előzmény:
    katusom (18941)
    2007-10-29  13:11
  36. 2007. október 29. 18:3718966.

    Itt küldök egy fini, sokszor kipróbált linzer receptet, ebből az adagból 2 tepsi lesz.  

    50 dkg liszt, 20 dkg RÁMA, 20 dkg porcukor, csipet só, 1 sütőpor, 2 tojás sárgája, 1 vaniliás cukor, ezeket kézzel jól öszemorzsoljuk, és annyi tejfölt adunk hozzá, hogy jó nyújható legyen. Gyorsan dolgozzunk vele, hogy a margarin ne olvadjon meg. Ebből 2 tepsi süti lesz, a tepsit nem kell kikenni, mert ráma van a tésztába. 4 cipóra osztjuk, és kinyújtjuk az elsőt, bele a tepsibe, majd szórunk rá egy kis grízt, rá a tölteléket - ami lehet, mák, dió, alma-dióval, meggy-grizzel, túró-mazsolával - majd rá a másik lapot és jó lelapogatjuk. Ekkor egy egész tojást felverünk, megkenjük és utána villával megszúrkáljuk, hogy fel ne púposodjon. Előmelegített sütőbe, tűőróbáig sütjük.

    Ha valakit érdekel a töltelék azokat is leírom.  

    előzmény:
    anutyi (18962)
    2007-10-29  18:29
  37. 2007. október 29. 18:3518965.

    Anikó! 

    Bizony neki is nagyon hiányoztunk már.  Alig bírtunk betelni egymással, az apjával felváltva csacsogtattuk. 

     

    Nagyon szép a tavasz is, de én az őszt szeretem jobban csodálatos színeivel, hangulatával jobban megérint.

     

    előzmény:
    mimoza1oo (18957)
    2007-10-29  17:49
  38. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 18:3318964.
    Szia Zsóka. Igen nagyon elleszek foglalva a héten . Tele vagyok gyerekekkel. Köszönöm a szép verset.
    Köszönöm a bíztatást és a jókívánságot. Vasánap este talákozunk. Addig is Vigyázzatok Magatokra mindnyájan.
    Sok szeretettel puszilok mindenkit. További szép estét kívánok ILI.
    előzmény:
    Kopciherci (18958)
    2007-10-29  17:57
  39. 2007. október 29. 18:2918963.

     Jó estét !  

    Itt egy karácsonyi finomság, még ajándéknak is jó, pici kis csinos üvegbe, egy masnival, egy bogyós gallyal, de egy karácsonyfa ággal is mutatós ! 

    Flórió !  

    Egy liter testes vörösbor (egri bikavér száraz) 1/2 liter meggyszört (Piroska meggyszörp jó csak bele, már évközbe meg szoktam venni, mert ünnepek előtt soha sincs). 4-5 kanál kristálycukor, 1 mandula aroma és 1-2 dcl alkohol, vagy vodka.

    Ezeket egy edénybe összekeverjük, majd megvárjuk míg a cukor teljesen felolvad és üvegekbe rakjuk. Be a kamrába, és ha bemegyünk akkor egy kicsit mindig megrázzuk.

    Próbáljátok ki! Lehet, hogy már valaki ismeri, de aki nem annak szivesen küldtem. 

    előzmény:
    anutyi (18961)
    2007-10-29  18:21
  40. 2007. október 29. 18:2918962.

    Zsóka! 

    Nagyon szépet küldtél  Apja és  lánya együtt énekel. 

    Szerettem Greor Józseft  sajnáltam nagyon

    amikor elment. 

    Finom lett  fogok máskor is késziteni  köszi szépen a recit. 

     Eltelt a hétvége , de jó volt ugye együtt lennetek. 

       Bettinek  sikeres vizsgákat kívánok  

    Tegnap Leácskám keresett nekem valami szépet és  érdekeset elküldöm Nektek is hallgassátok meg.

                       Tehetséges nagyon! 

    http://www.youtube.com/watch?v=PgvJg7D6Qck Alison Crowe  Hallelujah

     

                           

    előzmény:
    Kopciherci (18960)
    2007-10-29  18:18
  41. 2007. október 29. 18:2118961.

    Szia Zsóka! Köszönöm szépen  jól elvagyunk. 

          Ők már nagyok okosak és nem lehet unatkozni mellettük se.

         Tegnap kártyáztunk is , több játékot ismer Leácskám  mint én. 

                 Pókert pld. ul. Én  meg megtanítottam Őt römizni és kanasztázni.Remélem nem fog rászokni. 

    Túrós minyont elmentettem  

    Gyönyörű szépek  a képes idézetek  amit küldtél 

    előzmény:
    Kopciherci (18953)
    2007-10-29  17:31
  42. 2007. október 29. 18:1818960.

    Magdika! 

    Igen utólag már csak azt mondjuk, hogy én erre hogy nem jöttem rá magamtól, hiszen csak pár kattintás. Csak nem mindegy, hogy hova 

    Az Ogret még én is szeretem, aranyos mese, már beültünk párszor a lánnyal megnézni. 

    Örülök, hogy ízlett és nagyon kapós a lekvárostáska

     

     "Magától értetődőnek tartjuk, hogy a Nap minden reggel feljön. De vajon hányszor fordul meg a fejünkben, hogy az univerzum igazából koromsötét. Vajon értékeljük-e a nap fényét, melyet minden nap ajándékként kapunk? Vajon megbecsüljük és megfelelő mértékben viszonozzuk-e a szeretetet, melyet embertársaink sugároznak felénk?" 

    - Lucien del Mar -

     

     Hallgassunk zenét!  

    http://www.youtube.com/watch?v=GKnwE8IToKs

    előzmény:
    anutyi (18959)
    2007-10-29  18:00
  43. 2007. október 29. 18:0018959.

        Szép estét kívánok  Mindenkinek! 

    Örülök  hogy sikerült Neked is Zsóka  a kicsinyítés,utólag már minden künnyűnek tűnik. 

    Ma megsütöttem beteszem mit 

     Ízlik a kistüdéremnek  is    Mesét néznek és beültem egy kicsit.----->>>> Imádják az Ogret 

    Lekvárostáska

    Hozzávalók: 

    250 g liszt,
    1 tkanál sütőpor,
    250 g vaj vagy margarin,
    250 g áttört tehéntúró,
    egy csipet só,
    1-2 tojásfehérje,
    lekvár,
    1 vancukor  

    A lisztet a sütőporral elkeverjük és a vajjal elmorzsoljuk.
    A túrót , a sót is hozzáadjuk, gyorsan tésztává gyúrjuk.
    Legalább egy órát hűtőszekrénybenm pihentetjük. 2 -3 cm vastagságúra nyújtjuk és 10x10-es négyzetekre vágjuk.
    Széleit megkenjük tojásfehérjével és a közepébe teáskanálnyi lekvárt teszünk, majd az átlója mentén összehajtjuk és jól összenyomjuk a széleit.
    Előmelegített sütóben kb 20 percig sütjük.
    Még forrón megszórjuk porcukor és vancukor keverékével.

    Én még tettem bele két kanál tejfölt is.

    Legközelebb dupla adagot fogok késziteni,mert nagyon fogy.

    előzmény:
    Kopciherci (18955)
    2007-10-29  17:48
  44. 2007. október 29. 17:5718958.

    Szia Ilike! 

    Jó sütést-főzést az elkövetkező napokban! 

    Én is azt csináltam péntek óta, mert szerettem volna mindennel kényeztetni a lányomat. Olyan sok mindent csináltam, hogy megmaradt jópár napra való, a héten nem sokat kell főznöm.

    Ma a zöldséget szedtük fel, holnap az apraját megtisztítgatom, ledarálom, besózom és üvegekbe rakom. Így nem megy tönkre és télen jó hasznát veszem. 

     

    Túrmezei Erzsébet:

    A legnagyobb


    A legnagyobb művészettudod e mi?
    Derűs szívvel megöregedni.
    Tenni akarnál, s tétlen maradni.
    Igazad van mégis hallgatni.
    Soha nem lenni reményvesztett
    csendben hordozni a keresztet.
    Irigység nélkül nézni másra,
    Ki útját tetterősen járja.
    Kezed letenni az öledbe,
    S hagyni, hogy gondod más viselje.
    Hol segítettél régen,
    bevallani alázattal, szépen,
    hogy arra most már nincs erőd,
    Nem vagy olyan mint azelőtt..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18954)
    2007-10-29  17:32
  45. 2007. október 29. 17:4918957.

       

         Zsókuci.

    Nagyon örülök, hogy itthon volt a Kislányod, és együtt töltöttetek pár kellemes napot... Bizony néha fel kell hogy töltődjünk a gyermekeink csacsogásával. Nagyon tudnak hiányozni.

    Ő is feltöltödőtt a családdal, az anyai szeretettel.... Neki is nagyon hiányozhatott, mint az én kislányomnak is, néha bevágódik csak egy puszira, vagy egy jó is huslevesre, és az egy ideig elég is neki. aztán majd megint jön.

    Csodálatos verset tettél fel, ezek az őszi képek a legszebbek. Lassan rájövök, hogy lehet nem is a tavaszt, hanem az őszt szeretem a legjobban.

    Köszönöm a verseket, és a  csodás képet is.

     -szép jóéjszakát Neked is és szép álmokat.    

     

    előzmény:
    Kopciherci (18952)
    2007-10-29  17:24
  46. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 17:4818956.
    Szia Anikó!
    Örülök, hogy meggyógyultál! Tudtam, hogy kifogsz nevetni mert én saját magamat is jól kinevettem.
    Most még nem tanulmányozom a kis huncutokat, mert még ők is kinevettek.
    Különben most nem leszek, csak vasárnap este vagyok újra itt.
    Televagyok unokákkal nagyon leleszek kötve. Addig is szeretettel puszilok mindenkit Szép estét és jó éjt. ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (18940)
    2007-10-29  12:54
  47. 2007. október 29. 17:4818955.

    Magdika!  

    Én is megtanultam tegnap a lányomtól a kicsinyítést, nem is olyan nagy ördöngősség, mint hittem!

     

    előzmény:
    anutyi (18933)
    2007-10-29  10:44
  48. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 17:3218954.
    Szia Lencsi!
    Köszönöm, hogy a szépséges képet kiegészítetted a gyönyörű idézettel.
    Nagyon ügyesek vagytok. Szép estét kívánok mindenkinek. Valószínű
    nem találkozunk a héten mert itt vannak az unokáim meg a húgom unokája. Elég idő rablók .Rengeteget kell sütnöm főznöm.
    Vasárnap este újra itt leszek reméle. Addig is nagyon sok szeretettel puszilok mindenkit ILI.
    előzmény:
    kormoránok (18944)
    2007-10-29  15:51
  49. 2007. október 29. 17:3118953.

    Szia Magdika! 

    Nagyon jó unokázást kívánok neked a hétre, töltsétek kellemesen és hasznosan az őszi szünet napjait. 

     

    Túrós – csokoládés minyon

    Hozzávalók:

    Tészta.

    16 dkg liszt,
    8 db tojás,
    16 dkg cukor

    Töltelék:

    50 dkg túró,
    20 dkg vaj,
    12 dkg cukor,
    8 dkg mazsola,
    4 db tojássárgája,
    1 dkg reszelt cirtomhéj,
    30 dkg tortabevonó csokoládé

    Piskótát készítünk, két vékony lapot sütünk belőle. Közben elkészítjük a túrókrémet. A piskótalapokat hagyjuk kihűlni és megtöltjük a túrókrémmel, hűtőszekrényben megdermesztjük.
    A megdermedt túrós piskótát 2x2 cm –es kockákra daraboljuk és olvasztott tortabevonó csokoládéba mártjuk. Tetejét, kevés visszamaradt túrókrémmel díszíthetjük.

    előzmény:
    anutyi (18933)
    2007-10-29  10:44
  50. 2007. október 29. 17:2418952.

    Sziasztok!  Szép estét Mindenkinek! 

    Szia Anikó! 

    A kislányom nem lesz itthon az őszi szünet alatt, ma már vissza is ment az albérletbe. Tudod készíteni kell a dolgozatokat és kell a könyvtár mert sajnos az itthoniban nincs segítség.

    De nagyon jól feltöltődtem, hogy pár napig itthon volt. Mostmár bírom egy ideig megint. 

     


    Anavi Ádám:

     Az ősz marasztalása



    Megyünk a csillogó avarban,
    görgetve lábolunk bokáig.
    Szép hosszú ősz - kopottak álma,
    maradj meg nékünk még sokáig.

    Hadd játsszanak tarlón a fürjek,
    virulj kalinka, még ne kókadj!
    Termékeny ősz, az elmúlt nyárért
    szerelmeseknek még adós vagy.

    Sok lány számítgat bő szüretre,
    hogy megvegyék az új kelengyét,
    cukrozd meg fényeddel a szőlőt,
    hogy mustja édesebb legyn még.

    Ne hagyd: a faggyal cinkosult szél
    a fákat csupasszá cibálja.
    Maradjon fenn a jegenyének
    csúcsán a lombos bóbitája.

    Csikésszenek kamasz legénykék
    hegyoldalon, gyümölcsös kertbe,
    célozzák le a bújt diókat,
    s mit karó meg szél se vert le.

    Hadd vívjanak meg érte bottal,
    ha összekapnak tán egy körtén. -
    ... A fák lerongyolt páholyukból
    irigykednek e harsány csörtén.

    Hát készüljünk rá... Hiszen, ha jön
    a tél, hiába is rejtőzünk.
    Megyünk a csillogó avarban. -
    Ne hagyj el még, szép hosszú őszünk.

    előzmény:
    mimoza1oo (18928)
    2007-10-29  09:21
  51. 2007. október 29. 17:2218951.

       

                bubuka

    Pedig a vérnyomást már teljesen jól belehet állitani, nem jó az ha ingadozik.

    Engem is azért fektetett be az unokaöcsém , ő akkor kardiologusnak készült, de végül  nem az lett..... mert csak orvosi ellenőrzéssel legalább 1 hétig kell hogy beállitsák ahhoz hogy teljesen jó legyen. Én egyenlőre nem panaszkodhatom, mosmár legalább 1o éve.......le is kopogom. Jó hogy a szivmütétedből kifolyolag nincsen semmi problémád....... ne is legyen.

             A  madáretetőm készülget, csak azt sajnálom hogy egyoldalas tetője van,  és nem piros cserepes, mert olyant szerettem volna és a keritése nem léckerités, hanem az is egybe van.  Mondja a Párom hogy ahhoz nem lenne elég egy ilyen kis félóra ami alatt ezt összecsapta.

    Jó lesz ez, de jobban szerettem volna egy igazi szépséges kis házikót..... most egy darabig sajnálgatom, de a madaraknak biztosan tetszeni fog. ...... 

    Mondja a párom, jó hogy nem akarok rá riseliős függönyöket.    

    Sajnos a varjak itt is megjelentek, és bizony  az öregapám mondta még annó hogy akkor jön a hideg is velük együtt sajna.

     Szia  megyünk nemsokára vacsizni, és egy kicsit hiradót nézni. Holnap csinálom a fotókat, és küldöm megnézésre.

    pusszantalak benneteket

    előzmény:
    bubuka54 (18950)
    2007-10-29  17:12
  52. 2007. október 29. 17:1218950.
    Szia Anikó! Nekem 1983-ban volt szivműtétem, a billentyűt tágitották, még szerencsére viszonylag jól vagyok, de az orvos azt mondta, hogy lassan itt lesz az ideje a billentyű cseréjének. A barátnőmnek viszont az erek dugultak el, és mondtam neki, hogy már azt is tudják javitani. Egyébként én is mondtam neki, hogy a katéterezés nem fáj, legalábbis akkor, amikor nekem csinálták, nem fájt. Viszont engem nem fásliztak be utána, de valóban egy pár napig kellemetlen volt. Nekem is sajnos a műtét hozta magával a magas vérnyomást, amit a mai napig nem tudtak teljesen helyreállitani /állandóan ingadozó/. De ezzel már együtt kell élnem.
    A párom valóban nagyon aranyos, ha csinál madáretetőt. Nálunk is van, de még nem töltöttem meg, a magokat már megvettem és a magasabb fára szalonnabőrkét is szoktam aggatni. Hozzánk is visszajár már évek óta 2 pár kékcinke, és hozzák a picinyüket is. Viszont aminek egyáltalán nem örülök, hogy megjelentek a varjak, ami a néphagyomány /és a saját megfigyelésem is/ azt jelenti, hogy hamarosan itt a hideg.
    Én is nagyon szép és kellemes estét kivánok. És majd fotózd le a 4 füledet is
    előzmény:
    mimoza1oo (18949)
    2007-10-29  16:45
  53. 2007. október 29. 16:4518949.

       

     Szia Zsuzsikám.

    Hát nagyon elkeseritő lehet szegény kis barátnődnek a helyzete, nem irigylem, és nem csodálom hogy nagyon fél. Mindenki igy lenne vele. Szegényke.......

    Nem tudtam eddig, hogy már Neked is volt szivmütéted, és most jól vagy igy a mütét után? Mikor történt? Mi volt a baj????????

    Kis barátnődnek bizonyára szivkatéterezést csinálnak, mondják nem fájdalmas csak hát kellemetlen. Persze annak aki ilyen előtt van, biztos hogy borzasztó érzés, hogy mi vár rá. Nagyon sajnálom a párom is itt sajnálkozik rajta. De ennél ki fog derülni az igazi baj. Hallottam, hogy utána rossz, miután teljesen befáslizzák a testét, és nem szabad mozogni, azt nehéz elviselni. Lehet hogy Neked is volt a mütét előtt, és Te sokkal jobban tudod, én csak láttam amikor benn voltam a kardiologián, nekem a vérnyomás gyógyszeremet állitották be.

                                

    Az én aranyos Párom most kezdett el nekem egy madáretetetőt késziteni, mert tegnap venni akartam egyet az OBIBa és megigéret, ha nem veszem meg, akkor ma szerkeszt egyet. Most olyan hangzavar van, mert dekopir fürésszel müködik, hogy furcsa a billentyüimet nem hallom ahogy irok és csattog amikor csned van.

    Képzeld itt a mühelyem ablakába már csapatostul jönnek az énekes madarak, mert tavaly volt egy kis etető neki, és most hozzák a családjukat is. Majd csinálok fotókat ha készen lesz, és tele lesz kicsi madarakkal.

              szép estét Nektek ki kell innen menekülnöm, mert szétmegy a fülem, és kettő helyett négy lesz.

    előzmény:
    bubuka54 (18948)
    2007-10-29  16:31
  54. 2007. október 29. 16:3118948.
    Sziasztok Kedves Kislányok!!!

    Megjöttünk a barátnőmmel az orvostól, de sajnos egyáltalán nem jók az eredményei, és a doktornő is alaposan elkeseritette, mert a szivtáji erek el vannak záródva, és lehet, hamarosan műteni kell. De még előtte kell csinálniuk egy vizsgálatot, ami teljes egészében kimutatja, hogy merre van és milyen mértékű az elzáródás. Hát, szegénynek most nagyon elkel a vigasz, meg hát a héten el kell döntenie, aláveti-e magát a vizsgálatnak. Ha igen, akkor talán már a jövő hét közepén megcsinálják neki. Nagyon be van ijedve, de nem csodálom. Akkoriban, amikor nekem műtötték a szivemet, bizony nekem sajnos nem volt egy igaz barátnőm, és igy sokkal nehezebben viseltem. Szerencsére nekem azért ott volt a nagy családom, aki aggódott ugyan, de nagyon sokat segitettek, főleg a gyerekek elhelyezésében. A kórházban jó sokat kellett várnunk, ráadásul a recepción még 1000 Ft-ot kellett fizetnie, mert ugyan időpontra hivták be, de mivel a beutalót az előző helyen a vizsgálatnál elvették, úgy tekintették, hogy beutaló nélkül megy, /1000 Ft/. Aztán fent a doktornő meg mérgelődött, hogy miért lehet ilyen dolgot megtenni a beteggel? Na, szóval szegénynek nem volt elég baja, még a recepción is megkeseritik az életét.
    Na, egyenlőre ennyi, most egy kicsit pihizek, aztán még estére jövök.
    Puszi Zsuzsi
    előzmény:
    mimoza1oo (18946)
    2007-10-29  16:19
  55. 2007. október 29. 16:2318947.

       

    LENCSIKÉM

    Az előbb a képeidet elfelejtettem,  valami fantasztikusan szépek. Nem kaptam levegőt, sorba ahogy nézegettem elájultam a szépségük láttán. Igencsak összeszedted őket.

     Te készitetted, vagy amolyan szerzemények? nem mintha vesztenének az értékükből bármelyik mód miatt is.

    Nagyon tetszenek elmentem valamennyit, szives engedelmeddel.

       Köszönöm Anikó

    / ilyen az én kiskutyám is teljesen, csak nincs rajta felirat/

    előzmény:
    kormoránok (18943)
    2007-10-29  13:55
  56. 2007. október 29. 16:1918946.

       

    Igen  igy jártunk a Karancs tüzhelyünkkel, azt mondta a szerelő hogy inkább hoz hozzá mindenféle alkatrészt, és többet érünk vele, mintha vennénk egy másikat. Igaza volt.................oda nem adnám.

    Képzeld uj gázrózsákat, és a tetejére ezt a vasat, mindent ami mozditható volt, hozott hozzá. Igaz hogy ha jól emlékszem kb 25 ezer ft. fizettünk érte, dehát valami csodajó lett. A sütője is nagyon szépen süt. Nem is adnám, tényleg csak ha végelgyengülésbe fog kipurcanni szegénkém..................... 

    Képzeld az almásba én is tettem egy kis fahéjat, és még egy kis rumaromát is, csak ez nem volt benne ugyebár a receptbe, és persze aztán meg elfelejtettem leirni.

    Visszatérve a Karancsra, ez a házunk, - panel - már több mint 3o éves, és ezeket a Karancsokat még a házzal együtt hozták.....tehát akkor már matuzsálemi korba van.............

    Ma kelt  mákos beigli félém van, csak azért nem szeretem csinálni, mert ugy van leirva, hogy annyi lisztet tegyünk bele amennyit felvesz, és félek hogy nem sikerül, mert én nem szoktam keltet csinálni. De jó lett, és azt mondja a párom hogy nagyon jó !!!!!én nem tudom megállapitani, mert a mák is kevés, pedig az oldalán ki is folyt. 

    Mindegy is az a fontos hogy neki izlik, és eszi.................

      puszika szép estét Nektek

    előzmény:
    Limpi (18942)
    2007-10-29  13:37
  57. 2007. október 29. 16:1218945.

       

            Szia Lencsi

    Igy igaz ahogy mondod, a gyermekeink akármilyen nagyok , akkor is ez az otthonuk ahol a szüleik vannak.

    Látom én is a "kislányomon" hogy alig várja hogy bebujjon az ágyamba. rögtön el is tud aludni, és nagyon édesdeden, pedig már ő felnőtt nő - mondja magáról. Végtére is igaz tényleg az....

    Néha feltétlenül kell egy-egy pihenős nap is, mert nem dolgozhatunk állandóan. Nekem általában az estéim pihenősek, mert du háromig szoktam dolgozni, és utána már lezsibbadok, és ezt azt csinálgatnom is kell. Általába két napra szoktam főzni, nincsen időm minden nap. A párom szivesen megeszi másnap is, persze olyanokat főzünk amiket szeretünk......

    Ráérős kézimunka a gobelin, azt évekig szokták csinálgatni, jó elfoglaltság....... mint nekem a risi, amit mig élek nem fogok megunni.

       Az idő nagyon kellemes idebenn is  finom, végre nem kell hosszu ujjuba lenni. Én mindig csak a rövidujjat szeretem, nem birom elviselni a ruhát a karomon.

    Megjött a párom, most nézem hogy ma korábban jött, mivel mégcsak 4 óra van, fél hat körül szokott megjönni. Le is rohant mindját a kutyunkkal, mert örömébe képes és bepisil. Sajnos mióta 15 évébe van, könnyebb en becsurgat szegénykém, és utána nagyon szégyenli magát.

       Szép estét Nektek és nyugodalmas jó éjszakát

    előzmény:
    kormoránok (18943)
    2007-10-29  13:55
  58. 2007. október 29. 15:5118944.
      Szia Ili!  Nézd csak! Ugy-e nem baj,hogy
          egy kicsit dolgoztam a virágoddal?? Puszi:Lencsi 
      Íme:----->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18919)
    2007-10-28  18:38
  59. 2007. október 29. 13:5518943.

      Szia Anikó! Szép napot Neked! 
         Az anya közelsége is gyógyítja a gyermekeinket.
         Az én nagy fiacskám is  nagyon szeret a régi szobájában aludni,
         "Csak 10 percet anyukám!"-és már szundizik is.Én meg né-
         zem...hogy megnőtt!!
          
         Nekem most pihenősen telik a napom,miután rendet raktam.
         Olvasgatok, levelezgetek.
           Van elkezdve egy gobelinem,azt is öltögetem,mikor-mihez
         van kedvem.
              Elég szomorkás az idő nálunk,szerencsére nincs hideg.
           Vigyázz magadra,pihenjél is!Puszi:Lencsi

           

         

    előzmény:
    mimoza1oo (18924)
    2007-10-29  08:56
  60. 2007. október 29. 13:3718942.
    Anikó, most hogy mondod a Karancs tűzhelyt, nem bírom megállni szó nélkül! Nehogy kidobd, vigyázz rá, ahogy lehet, ne cseréld le, csak ha már végelgyengülésben bemondja az unalmast!
    Nekem is ilyen volt, 20 évig használtam teljes megelégedéssel. Na akkor a gázrózsák bedöglöttek, és sokba került volna a javítás, ezért inkább vettem egy újat. De még mindig azt mndom, hogy az volt a legjobb tűzhelyem, nagyon szerettem!
    Igaz, langyosan volt a legjobb az almás, de most is fini! Éppen benyomtam egy jó darabot belőle, nem gumis egyáltalán, szaftos, puha.
    Ja, éppen akartam kérdezni, nem szoktál fahéjat tenni rá? Mert a reciben nem szerepel. Megszoktam, hogy az almáshoz általában tesznek, erre én is adtam hozzá kis fahéjat, finom lett így is!
    előzmény:
    mimoza1oo (18938)
    2007-10-29  12:40
  61. 2007. október 29. 13:1118941.

    Szép napot !!!

    Nálam is gyerek zsivaj van. Már két napja itt van a kisuncsókám Marcell is. Ő mosolyog a szürke pólóban Lacusom a bordópólóban van. A tízórai is kell.   

    előzmény:
    anutyi (18935)
    2007-10-29  10:56
  62. 2007. október 29. 12:5418940.

       

             Szia Ilcsikém.

    Én is nagyon vártam már hogy közöttetek legyek. Szeretek itt lenni, és megbeszélni mindenfélét,  köszönöm, hogy vártál, és kerestél. Jól esik nagyon.

     A gyogyot olyan becsületesen szedtem, hogy csak ma kellene az utolsó hármat beszednem ill. ma kettőt, és holnap egyet, de az éjjel ugy begörcsölt a gyomrom kétszer is, hogy arra gondoltam, elege van a gyogyszerből, és nem szedem be......Hál Istennek teljesen jól vagyok, jön vissza az erőm, és főleg a jókedvem. Nagyon  szeretem a vidám embereket, a viccet és a humort.

    Jókat nevettem   a smiley-eiddel kapcsolatban, mert régebben én is jártam ugyanigy, csak én nem nyomtam meg az elküldömet, hanem, kiikszeltem, eltünt, és ujra kezdtem a levelet. Gondolom már rájöttél hogy mit nem csináltál jól....... ha nem akkor csak annyit kell csinálnod hogy amikor akarsz betenni ezekből a kis aranyosokból, akkor batü helyett a kis   fejre kattintassz a a mutatóujaddal a bak eglrrel, és már oda is pattan a szavak közé. A kurzort nem kell odavinned, csak a balegeret a kis nyilat, és amikor kis kéz lessz, akkor katt........pattan.

    Gondolom még nem tudod, mert nincs az irásodba belölük egyse. NA NEM  mintha hiányoznának........

       Képzeld ugy örülök, mert három kilót fogytam ami nálam nagyon nagy szó, mert igencsak kis gömbölyücske vagyok...... na persze csak csinosan gömbölyü.... - szerintem -

    Most majd visszafoghatom magam, mert eddig a gyógyszer fogott vissza...

    Légyszives ha nem megy akkor irjál, és gyakoroljuk......

      pusszantalak szép napot, és jó étvágyat a jó ebédhez. Én maradékot eszem egy picikét.....mit szólsz milyen édi ez a kis müanyag, vagy marcipánb aba??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18930)
    2007-10-29  09:45
  63. 2007. október 29. 12:4418939.

       

        Puszillak Magdikám.

    Nagyon örülök, hogy végre ujra itt vannak a kis Kedvenceid, Te is bizonyára nagyon boldog vagy velük.

    Elvagyunk mi itt a topicba, most amig nem lesz megint  "ünnep" vagy hétvége addig én is tudok jönni. csak amikor itthon van a párom nem szeretem egyedül hagyni, őt nem érdekli a számitógép.  Hacsak el nem kodorog Gusztikámmal. Akkor idepattanok.

    Érezzétek magatokat nagyon jól a kicsikkel, nagyon szép napot és hetet kivánok Nektek szeretettel     sokat fogunk traccsolni és b eszélgetni, sütögetni- és főzőgetni. ......

    előzmény:
    anutyi (18935)
    2007-10-29  10:56
  64. 2007. október 29. 12:4018938.

      

        Szia Limpi

     Az almás süti tényleg nagyon finom, de azt vettem észre hogy csak frissen az igazi.

    Nekem is másnap már olyan kicsit gumis volt, persze nem azt mondom ezzel hogy nem jó, de igazi akkor volt amikor kisült, és még melegen szeleteltem a páromnak egy jokora adagot, majdnem a negyed tepsit megette, imádja.....

    Jujj de örülök a villanysütődnek, régebben azt kivántam hogy menjen már tönkre az enyém hogy vehessek egy ujat, de aztán hogy megcsináltattam, azt mondta a szerelő hogy örüljen ennek a régi Karancsnak, mert nagyon jó. gázos.  Most örülök neki addig amig nem kell kicserélnem.

    Szeretnék én is egy olyan szépet mint a Tiéd, és szeretnék rajta grillezni kis csibéket.

    Most a Metró áruházba lehet kapni, direkt kis grillezni való kis csibéket, olyan aranyosak.

    Már nagyon jól vagyok, szerencsére jön vissza a régi erőm, a kedven, és a munkabirásom is. De délután fél háromkor leülök a TV elé és megnézem a kedvenc sorozataimat. Nem fogom magam megint tulhajtani.

    Örülök hogy ujra itt vagyok, és megtaláltalak Benneteket is.

      puszika mindenkinek szép napot Nektek 

    előzmény:
    Limpi (18931)
    2007-10-29  10:15
  65. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 12:0718937.
    Szia Magdika!
    Nálam ugyan ez van: Holnap sütöm meg a kullogót. mert a többiek holnap jönnek. Mindegyik kis 198cm-es unokám szereti. Nem lehet megcsinálni , hogy csak az egyik csapat kapjon, meg kell várni, hogy összejöjjenek. Igy holnap a hajnali műsorom a Vizen kullogó készítése lesz.Jó sokat sütök, hogy legelább estig eléglegyen. Nekedis jó készülődést kívánok az "Angyalkáid"
    igényeinek a kielégítéséhez. Majd beszámolok az eredményről.
    További szép napot vigyázz Magadra PUszil ILI.
    előzmény:
    anutyi (18933)
    2007-10-29  10:44
  66. 2007. október 29. 11:0018936.

    Szia Erzsike! 

    Örülök  hogy találtál kedvedre való sütit  

                           és sikerült is elkészítened. 

    Gy3re máskor is hozzánk  szeretettel várunk. 

      Te is meglephetsz  minket valami finomsággal. 

                           Szép hetet kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241067 (18929)
    2007-10-29  09:21
  67. 2007. október 29. 10:5618935.

       

    Szép napot kívánok! 

    Anikó!  

    Örülök, hogy ma sikerült jönnöd,én a héten nagyon ritkán jutok majd a géphez,mert itt vannak a kistündéreim  és uralják a gépet. 

    Látom Ők is függők lettek  nagyon. 

    Majd jövök azért ha tudok. 

    Érezzétek jól magatokat  és beszélgessetek sokat. 

          Puszillak      

     

    előzmény:
    mimoza1oo (18923)
    2007-10-29  08:51
  68. 2007. október 29. 10:4718934.

    Szióka! 

       Finom lehetett a káposzta,és még máskorra is maradt.

                Nagyszerű.  Jó hogy van egy kedves barátnőd  aki még sütivel is kedveskedik . Meggyes mákos süti  is nagyon finom.

      Várunk  este  gyere 

    Elindulunk  levegőzni a kistündéreimmel. 

     Szép napot kívánok! 

    előzmény:
    bubuka54 (18921)
    2007-10-28  21:21
  69. 2007. október 29. 10:4418933.

    Szia Ilike!  

    Köszönöm a dicséretet, de egy jó programmal rövid idő alatt el lehet késziteni  a kicsinyitést. 

    Egy év mulva már Neked is fog sikerülni  majd meglátod.. 

    Kellemes napot  és szép hetet kívánok! 

        A héten szünet van és az unokáim  itt vannak nálunk .

                      Imádnak játszeni a gépen. most is itt nyüzsögnek körülöttem.    Beszélgessetek és írjatok egymásnak.. 

       Puszillak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18920)
    2007-10-28  19:17
  70. 2007. október 29. 10:3818932.

                              Szervusztok!  

    Szép napot  és kellemes hetet kívánok  Mindenkinek!

    Szia Lencsi! 

    Nagyon szívesen Szeretek örömet szerezni. 

    A héten a kistündéreimnek adom a gépet  imádnak játszani,de azért majd benézek hozzátok. 

    Kellemes beszélgetést  és ismerkedést kívánok! 

    előzmény:
    kormoránok (18915)
    2007-10-28  16:01
  71. 2007. október 29. 10:1518931.
    Szia, Anikó, örülök, hogy jól vagy, és van erőd és kedved irogatni nekünk!
    Felavattam a villanysütőmet a te almatortáddal, ahogy igértem.
    Finom lett! Csak az a baj, hogy mohó voltam, és én is másfél adagot sütöttem a régi, "Klasszikus", zománcos tepsimben, és ez kissé sok kettőnknek. Egy részét elcsomagoltam a fiamnak, de még így is maradt, biztos kitart még 2-3 napig. Elég lett volna a kisebb adag. De el fog fogyni, mert tényleg finom!
    Szépen süt a sütőm, a négynapos hétvégén reszelt túróst fogok sütni, azt is szeretjük.
    Köszönöm a receptet!
    előzmény:
    mimoza1oo (18928)
    2007-10-29  09:21
  72. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 09:4518930.
    Szia Anikóm!

    Nagyon hiányoztál! Folyton lestem a topic hozzászólásokat, hogy vajon mikor látlak ismét.
    Nagyon örülök , hogy felgyógyultál most aztán vigyázz Magadra, nehogy
    valami megint elkapjon.
    Szerintem sem kell már a gyógyszert tovább szedned, ha idáig becsületesen mindég bevetted az elő írt adagot.
    Örülök Neked, hogy újra itt vagy köztünk...
    Köszönöm a segitségedet, majd olvass vissza és meglátod mit műveltem
    Smiley- ekkel. Nevetséges... Még mindég béna vagyok.
    További javulást jó étvágyat és nagyon szép napot kívánok sok szeretetztel ILI. PUsz- PUSZ..
    előzmény:
    mimoza1oo (18927)
    2007-10-29  09:15
  73. Torolt_felhasznalo_241067
    Torolt_felhasznalo_241067
    2007. október 29. 09:2118929.
    Magdika nagyon jól sikerült a turós sütemény megcsináltam köszönöm szépen.
    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  74. 2007. október 29. 09:2118928.

       

                   Szia Zsókuci

    Csodálatos és igaz idézeteket irtál !!!!!!

        Imádjuk a lányainkat, és nagyon aggudunk értük.

     Most a Te kislányod hogy hazajött mennyi ideig lesz itthon. Gondolom hogy az őszi szünet alatti idejét - talán - itthon tölti.

    Meddig tart az őszi szünet ? talán egy hetet ?

    De jó hogy itthon van, gondolom mennyire hiányzott, nekem egy nap ha nem jön, már nem is tudom merre nézzek.

    Sajnos hétvégén elkezdett fájni a torka, naná hogy mindjárt jött, telcsizik, hogy anya nem főznél egy kis huslevest ??? mondom neki, hogy már a gázon rotyog.....oh de jó !!!! Be is ebédelt, csináltam még egy kis csibét- törtkrumplival, és mákoskalácsot. Tehát beebédelt, és utána aludt itt az én pihe-puha paplanom alatt vagy három óra hosszat. Mondja ez teljes gyógyulás volt a számára, az én ágyamba. / az ő szobája volt amig itthon lakott, most a mi hálószobánk /

       Zsókám szeretettl puszillak, és nagyon szép hetet napot kivánok erőben egészségben     

    előzmény:
    Kopciherci (18897)
    2007-10-27  18:37
  75. 2007. október 29. 09:1518927.

      

            Szia Ilikém.

    Csak hogy már itt vagyok egy kicsit, ugy hiányoztatok, de hát ami nem megy az nem megy.

    Sokmindennel elvagyok maradva, a 3 hetes üdülés, és a 2 hetes betegség beadott, nem győzőm utolérni magam. Már jobban vagyok, ugy érzem, ma szedem be az utolsó gyógyszeremet. Tegnap már éreztem a gyomromat, ugyhogy éppen ideje, hogy ne kelljen többet bevennem. Lehet hogy a mait már nem is kapom be, mert éjszaka görcsölt a gyomrom, nem is kicsit. Kétszer is felébredtem rá.

     De hálistennek azért már teljesen jól vagyok, és teljes erőmből tudok dolgozni, rengeteg a munkám.

     Szép napot kivánok neked, és majd itt szépen mindent megtanulsz amit nem tudsz. Ha tudok segiteni, csak irjál, és amit én tudok, azt szivesen átadom mindenkinek. Szivesen segitek.

       puszillak szeretettel Anikó  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18902)
    2007-10-27  19:48
  76. 2007. október 29. 09:0818926.
    Sziasztok!

    Ha esetleg érdekel valakit egy ilyen turmix és robotgép egyben, akkor küldjön üzit.

    A II. kerületben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2007. október 29. 09:0418925.

     

        Magdikám.

    Gratulálok a kis Leácskádnak, jó a sport, és biztosan hasznát is veszi később, nem kell neki félnie, mert meg tudja védeni magát....ez sem egy utolsó szempont.

     Remélem jól töltöttétek a hétvégét. Mi dolgoztunk szokás szerint, a mélyhütőt tömtük meg.  Nem volt időm semmire, még hozzátok sem tudtam belátogatni. De látom jól elbeszélgettetek, ami nagyon hasznos, és kellemes.

    Nagyon szép husokat vettünk a Metró áruházba, de rengeteg munka volt vele mire elraktuk bezac skózva, és felcimkézve.

    Elkészitettem a mákos kalácsot, ami nagyon jól sikerült, csak oldalt kicsit kifolyt a mák. Lehet hogy sokat tettem bele........de finom nagyon finom...... a párocskám már mondja, hogy minden héten csináljak.

        Olvasom, hogy elutaztál ?????? vagy csak ugy rémlik ??? igy jár az aki nincsen itt mindennap.

    Kellemes hetet kivánok, az idő nagyon jó, majdnem meleg van.

        Puszillak szeretettel Anikó    

    előzmény:
    anutyi (18913)
    2007-10-28  10:33
  78. 2007. október 29. 08:5618924.

       

     Szia Lencsike.

       Gratulálok a kis Fanni unokádhoz, boldogság amikor ilyen büszkék lehetünk a kicsinyeinkre. Jó látnő a kis unokádat a zongora mellett.

    Az én kislányom is zongorázott egy évig, de kiderült, hogy annyira botfüle van, hogy egy év után abbahagytuk, és sajnos még a zongorát is eladtuk, amikor megvoltunk szorulva.

    Csak azon csodálkozom, hogy a botfüle mellett ennyire jó ritmusérzéke van, hogy a táncversenyket egyfolytába nyeri......ill. nyerte, mert már nem indul. mondja kinőtt belőle. lIgaza van.

       szép napot Neked is puszillak Lencsikém

    előzmény:
    kormoránok (18917)
    2007-10-28  16:26
  79. 2007. október 29. 08:5118923.

       

            Szép jóreggelt Kislányok.

    Sajnos tegnap nem tudtam jönni, de ma be fogom pótolni.

    Nagy husvásárlásba voltunk, a Metróból - a utána a szétszedés, bezacskózás elvette az egész napunkat. Nem kis munka, de be van biztositva ez a pár téli hónap, és ha rossz csuszós lesz az idő, akkor nem kell kocsiba ülnünk.

    A pár kisebb dolgot itt is meg lehet vásárolni.

    Remélem mindenkinek nagyon szép hétvégéje volt, és jól kipihentétek magatokat.

    Most fogok visszaolvasni, hogy tudjam követni a mai leveleiteket - esteleg -

       Hozok egy kis kávét - teát, hátha kér valaki, bár igencsak elkéstem, reggel kicsit később ébredtem.

          Mindenkinek szép napot és jó munkát   

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  80. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 29. 05:4818922.
    Szia Zsuzsika!
    Vigyázz Magadra , este várunk. Puszi ILI.
    előzmény:
    bubuka54 (18921)
    2007-10-28  21:21
  81. 2007. október 28. 21:2118921.
    Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és nyugodalmas jó éjszakát kivánok.
    Ma megfőztem a töltött káposztát, nagyon finomra sikerült, de jó sok lett belőle. Azért nem baj, mert eltettem a fagyasztőba kisebb adagokat és igy legalább máskor is ehetem. Végülis sütni nem sütöttem, mert a barátnőm meglepett egy kis mákos-meggyes sütivel, ami szintén nagyon finom volt.
    Holnap pedig megyünk vele újra kivizsgálásra, majd estére jövök.
    Puszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18920)
    2007-10-28  19:17
  82. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 28. 19:1718920.
    Köszönöm Magdikám! nagyon ügyes vagy... Mondtam én előre.
    Nem tudom, hogy válaszoltam -e már erre a leveledre de inkább 2x min 1x-sem . Nagy rohanásba voltam egész nap. Sok levélre válaszoltam de nim írtam fel kinek. Nagyon örülök, hogy sikerült a topicba tenned. További szép estét és nyugott szép álmokat kívánok . PUszi ILI.
    előzmény:
    anutyi (18912)
    2007-10-28  10:27
  83. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 28. 18:3818919.
    Sziasztok minden nagyika.
    Lencsikém ha én közelebb lakom mint a tesód nállam is fotózhatsz,
    van mit. puszi ILI.
    előzmény:
    kormoránok (18915)
    2007-10-28  16:01
  84. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 28. 18:3418918.
    Szia Lencsi! köszönöm a kaktuszokat+a vigájait. Gyönyörűek.
    Örülök, hogy Magdinak sikerült betenni a topicba, mert azt mondta a fiam, hogy a nagysága miatt nemtudja. Igaz már rohant is a lelkem mindenki rohan a dolga után.
    De a Magdika olyan ügyi, hogy neki minden sikredik. Szép estét továbbra és nyugodalmas éjszakát. Puszillak szeretettel ILI.

    U.I. Ja ez nehéz szülés volt. Feltétlenül szerettem volna ha negnézed mert megígértem . Szia.
    előzmény:
    kormoránok (18916)
    2007-10-28  16:10
  85. 2007. október 28. 16:2618917.
       Magdikám! Jó unokázást kívánok.Nagyon vidám napjaid lesznek a gyerekekkel.
       Nálam fordítva van,most leszünk egyedül a papával,mert a
    kis kosztosok a szüleikkel töltik a szünetet.Hétközben  itt vannak,csak aludni járnak szinte haza.Hiányozni fognak.
       Nagyon sokoldalú a Leácska. Szép hangszert választott.
       Az én Fannim zongorázik,szeretem hallgatni.Küldök képet.
         Legyél vidám,süssél,főzzél,játszál sokat.Puszi:Lencsi 
    előzmény:
    anutyi (18907)
    2007-10-27  21:01
  86. 2007. október 28. 16:1018916.
      Szia Ili! Nagyon szép ,gyönyörű a trombita virágod.
        Köszönöm,már megcsodáltam.
          Küldök Neked kak tusz virágokat.Van sok,nézegesd,ha szereted.Puszi:Lencsi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18908)
    2007-10-27  22:22
  87. 2007. október 28. 16:0118915.

      Szervusztok Nagyikák! 

         Magdika köszönöm a trombitavirágot,Ilike már ígérte.
        Gyönyörű szép 
       

         Ili,ha kertem lenni/ami sajnos nincs/ ilyen virágot beszereznék.
       A  tesóméknál van,azt szoktam fényképezgetni,csak ritkábban
       jutok el hozzájuk.
          Látod,milyen kedvesek a topiktársak,barátok,lehet számítani
       Rájuk,segítenek. 

       Puszi érte:Lencsi

    előzmény:
    anutyi (18906)
    2007-10-27  20:53
  88. 2007. október 28. 10:3618914.

     Szép napot kívánok! 

            Várjuk Editkém  a receptet  

               Köszönjük a képeket nagyon mókás. 

                      Örülök,hogy benéztél és írtál is nekünk. 

                    Hallgassuk meg együtt!

    http://www.youtube.com/watch?v=Pn5XnM5Fg9E

                                                 

    előzmény:
    Sarapod2 (18911)
    2007-10-28  09:15
  89. 2007. október 28. 10:3318913.

    Szióka! 

    Nagyon fincsi lehet úgy is majd egyszer  kifogom próbálni.

    Nagyszerű dolog a sport is.  

    Leácskám   karatézik is, 
                   mert fontos nagyon a testmozgás. 

               Szép napot kívánok! 

    előzmény:
    bubuka54 (18910)
    2007-10-27  23:01
  90. 2007. október 28. 10:2718912.

    Szervusztok!    

                  Mindenkinek kellemes vasárnapot  kívánok! 

    Ilike  sikerüt a kicsinyítés beteszem Nektek a gyönyőrű szép virágodat. -------->>>>>>

    "A szeretet csodáját, ha bekövetkezik, némaság kell,
    hogy óvja-takarja.
    Ami drága, azt nem koptathatjuk, azzal birtokoljuk,
    hogy nem érünk hozzá egy pillanatra sem."

    - Pilinszky János -

         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18908)
    2007-10-27  22:22
  91. 2007. október 28. 09:1518911.

    Jó reggelt mindenkinek !  Kit és hogy visel meg ez az óraátállítás.  

    Kellemes hétvégét mindenkinek, és estére írok fel egy nagyon jó karácsonyi receptet, bár nem mondom, hogy olcsó, de két héttel karácsony előtt el lehet, sőt el kell készíteni, és meglátjátok nem lesz hiába ! 

    Ez az Én virágom a második képen, egy dracénára mászik fel, de szerintem oly mókás ! 

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  92. 2007. október 27. 23:0118910.
    Szia Magdikám! Én már csináltam p.mellel, és nagyon finom lett, nem száraz egyáltalán, de az én párom meg fogyózik, de néha azért kell egy kis elhajlás.
    Egyébként nagyon aranyosan az unokáid, látom a kislány zenél, biztosan nagyon szereti. Az én nagyobbik lányunokám pedig kézilabdázik.
    Puszi és jó éjszakát
    előzmény:
    anutyi (18907)
    2007-10-27  21:01
  93. 2007. október 27. 22:4618909.

    Szia Ilike!  

    Jó rendben  akkor is jó lesz. 

    A szép virágzó kaktuszt  Lencsi küldte  Nekünk.

    Olyan szépek vannak neki és én elmentettem ami tetszett. 

       Te is próbáld megkeresni hova van elmentve a  szép virágod.  

    "Mennél többet gondolkodom rajta, annál inkább érzem,
    hogy semmi sincs, amiben több művészet lenne,
    mint szeretni az embereket."
    (Vincent van Gogh)

    Kapcsolódó képek:

    · kapcsolódó kép 1.

      Jó éjszakát kívánok  Mindenkinek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18908)
    2007-10-27  22:22
  94. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 27. 22:2218908.
    Szia Magdikám! Köszönöm a vigasztalást remélem majd valamikor sikerül A képet a virágról a fiam küldte el ,ahogy írtam is Ő csak kedden este jön addig várni kell.. Köszönöm a gyönyörű verset és a képeket. Nagyon szép a kaktuszod+ a virágja. Puszi ILI.
    előzmény:
    anutyi (18906)
    2007-10-27  20:53
  95. 2007. október 27. 21:0118907.

    Szióka!  

    Nagyon régen nem csináltam én se tkáposztát , pedig imádom. 

    A Párom diétázik és én is vele, de  pmellel finom lehet még nem készitettem igy soha. 

    Nem túl száraz tőle,vagy kevesebb rizst tezsel bele?

    Ma túrós linzert készitettem  alig maradt belőle,izlett a vendégeimnek. 

    Holnap én is sütök majd megint mert jönnek a nagyobb  unokáim itt lesznek szerdáig . Imádnak itt lenni.

    Ők jönnek. 

    Jó a kabaré! 

    előzmény:
    bubuka54 (18905)
    2007-10-27  20:38
  96. 2007. október 27. 20:5318906.

    Szia Ilike!  

    Sajnálom hogy nem úgy sikerül ,ahogy szeretnéd, de fog az menni majd meglátod. 

      Megjelentek csak előtte kiir valamit andolul. 

      Megpróbálom lekicsinyíteni  és igérem beteszem ide,hogy lássátok Ti  is főleg Lencsi .  Puszillak 

    A Nap

    A Nap nyugodni tér, vetik már az ágyát
    Takarója a sötét, őrzi majd az álmát.
    Altatódalt mesél majd a csillagok serege
    S édes súlyként nehezedik álomra a szeme.

    Srázsaként a sápadt Hold is őrzi őt, s vigyázza
    Mint magányos ember, útját egyedül járja.
    Éberen figyeli az alvót, ne zavarja senki
    Hisz nemsoká' virrad már; ébredni kell, s menni.

    Bódi lászló

              

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223660 (18903)
    2007-10-27  20:29
  97. 2007. október 27. 20:3818905.
    Szia Magdikám!
    Én holnap töltött káposztát készitek,tudom, nem egy fogyókúrás, de a hús legalább pulykamell lesz, igy light-osan készitem. Már nagyon régen nem főztem, és egy ideje szeretnék már azt enni, csak hát a férjem egy éve fogyózik, és nem veszi jó néven, ha olyan főzök, mert persze ő is szereti, de azért egyszer-egyszer meg lehet engedni. Azután pedig csinálok neki valami fogyis sütit, azt még majd reggel kitalálom, mert akkor ér haza.
    Jó éjszakát és pihenjél sokat. Puszi és én is nézem a Kabarét.
    előzmény:
    anutyi (18904)
    2007-10-27  20:30
  98. 2007. október 27. 20:3018904.

    Szióka!  

      Köszönjük szépen , és viszont kívánjuk! 

    Holnap mi fnomat készitel?

    Rakott falatok tejföllel 
    Hozzávalók:
    40 dkg burgonya
    60 dkg csirkemell v. sertéskaraj
    2 fej lilahagyma
    4 dl tejföl
    sajt a tetjére
    só, vegeta ízlés szerint

    Elkészítés:

    A burgonyát héjában megfőzőm. Addig a csirkemell szeleteket vagy sertéskarajt vékony csíkokra vágom. A tepsit kizsírozom, beleteszem a karikára vágott burgony egy részét, rá a húst, a hagymakarikákat, a tetejére a maradék burgonyát.
    A tejfölbe rakok ízlés szerint sót,vegetát, jól elkeverem és ráöntöm a tetejére.
    Ezután megszórom reszelt sajttal. Előmelegített sütőben kb. 40 percig közepes lángon sütöm.
    Tanácsok:
    A lilahagyma nem olyan erős,mint a vöröshagyma, én szívesebben használom főzéshez, sütéshez. Tejföl helyett rakhatunk tejszínt is kb. 2 dl vízzel elkeverve
     Elkészítési idő: 60 perc

    Vidám estét jó  kabaré van a TV 2 őn. 

    előzmény:
    bubuka54 (18899)
    2007-10-27  19:28
  99. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 27. 20:2918903.
    Szia kedves Magdikám! Azt a gyönyörű Trombita virágot itt akarta a fiam küldeni, de olyan hatalmas, hogy men lehetett ide behejezni. Igy csak Neked tudtam elküldeni. Pedig biztosan láttad, hogy mindenkinek szántam. Főleg a Lencsinek. Ugye milyen gyönyörű. Mikor virággal van tele, mindemki megáll az utcán és gyönyörködik benne. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Én nem értek hozzá sajna. Hátha Te áttudod tenni ide, mert olyan ügyes vagy.
    Látod hiába próbálkozom a Smiley -el nem sikerül. Azok a kis huncutkák kirötyögnek, nem fgadnak szót. Pedig úgy csináltam ahogy írtad. Most megint megpróbálom.javascript: emoticon('');
    javascript: emoticon(''); Vagy sokáig nyomom vagy rövid iseig. Na mindegy . Most kívánok Neked nagyon jó hétvégét és további szép estét.
    Szeretettel Puszillak ILI.
    előzmény:
    anutyi (18887)
    2007-10-27  17:24
  100. Torolt_felhasznalo_223660
    Torolt_felhasznalo_223660
    2007. október 27. 19:4818902.
    Szia Anikó! Köszönöm a vígasztalást. Remélem mielőtt ( véglek hazamagyek) megtanulom.javascript: emoticon('');
    javascript: emoticon('');Kívánok szép hétvégét, és nagyon kellemes estét Puszillak szeretettel ILI.
    előzmény:
    mimoza1oo (18889)
    2007-10-27  17:36

Címlap

top