Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rivotril jobb,mint a Xanax

Füge
Létrehozva: 2006. Április 2. 16:01

Sziasztok! Segítsen,aki tud,légy szíves. Úgy érzem,a Xanax ellenkező hatást vált ki nálam. Rosszul érzem magam tőle,izgatott vagyok és a fejem szüntelenül fáj. Hallottam a Rivotrilról. Tudtok róla valamit,miszerint hatékonyabb,jobb,mint a Xanax?

Köszi! 

  1. Torolt_felhasznalo_447299
    Torolt_felhasznalo_447299
    2007. Április 10. 20:49151.
    Szia Füge! Most olvastam ezt a topikot sajnos én is Rivotrilon élek már több éve! Volt hogy sanaxot szedtem évekig de most rivotrilt sajnos a Pánikbegségemre! Az orvosom szerint ugyanaz mindkettö állitolag csak ugy lehet esetleg megkülönböztetni hogy az egyik jonatán alma a másik starking engem pl: egyik naprol a másikra állirott át sanaxrol rivotrilra! Szeretnék már kigyógyulni a pánikból de a gyógyszerek nem segitenek csak enyhitik a tüneteket! Szeretnék egy olyanorvost találni aki valamilyen módszerrel megtudja gyógyitani ezt a betegséget, ha esetleg valaki tud ilyenröl azt megköszönném ha megirná nekem!Milyen az candida diéta? Erröl is ha tudtuk irjatok egy tájékozást! Köszönöm
    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  2. 2007. Április 10. 14:03150.

    A leírt kezelések módosult tudatállapotban (relaxáció, hipnorelaxáció, hipnózis)) történnek. A LEUNER módszer (más néven KIP) lényege az, hogy a természet képeiben, mint szimbólumokban kivetülnek a lelki tartalmak. A szimbólumokon dolgozunk, és azok magukkal elviszik az érzelmek bántó hatását. A BRADSHOW módszerben a jelenkori páciens a pici (sérülés-) kori önmagával beszéli meg a dolgokat, segíti, megvígasztalja a picit. Az EGO-STATE módszerben a terapeuta a páciens személyiségének (lelkének) azt a részét hangolja át, amely rész felelős a tünetekért. A REGRESSZIOban a páciens időben visszatér az eredeti lelki sérüléshez, és ebben a helyzetben változik meg az érzelmi tartalom. Az NLPt egy különleges fogalmazási forma, amellyel könnyen elérhetők az érzelmi tartalmak változásai.

    A leírtak keresőprogrammal megtalálhatók a NETen, ha nem is mindig közérthető formában.

    A leírtakról tart pszichoterapeuta előadást a Békásmegyeri Közösségi Házban, aTermészetgyógyász Fórum keretein belül, 2007.04.24.-én 18 órakor. A BKH telefonja 243-2432. A BKH a NETen megtalálható.

    előzmény:
    Füge (148)
    2007-04-10  13:03
  3. 2007. Április 10. 13:04149.
    Javítok: ha Te írnáL
    előzmény:
    Füge (148)
    2007-04-10  13:03
  4. 2007. Április 10. 13:03148.
    Köszönöm!!! Ha tudsz,légy szíves,küldj ezekről linket,amire rákattintva elolvashatom e módszerek lényegét. De ha Te írnák róluk néhány mondatot,nagyon örülnék. Minden jót,szép napoT! 
    előzmény:
    pikpik (147)
    2007-04-10  09:18
  5. 2007. Április 10. 09:18147.

    Végigolvasva a topicot, nagyon sok szakszerűtlenséget találtam, ami valószínűleg abból ered, hogy nem ismeritek a depresszió, a pánikbetegség működési mechanizmusát. Érdemes megismerni, mert abból megtudod, mi alkalmas a tünetek enyhítésére, és mi hozhat gyógyulást.

    Mindkét betegség (ikreknek is becézik ezeket) lelki sérülés eredetű. A sérüléstől legyengül a lelki ellenálló képesség. A halmozott sérülésektől lecsökken a hírmolekula szint. Az alacsony hírmolekula szint hamis érzeteket kelt = szédülés, hasmenés, szívfájdalom, alvászavar, stb., amelyek orvosi módszerekkel vizsgálva  indokolatlanok.

    A rossz érzésekre nyugtatót, kedélyjavítót kapsz, a hírmolekula rendszer javítására antidepresszánst, ezektől ugyan lehetsz tünetmentes, de nem gyógyulsz meg.

    A gyógyuláshoz az első lelki sérülés átdolgozása szükséges lelki módszerekkel. Bizonyíték erre, hogy sokak állapota a többéves gyógyszeres kezeléssel együtt csak romlik. Aki a megfelelő (Leuner, Bradshow, ego-state, regresszio, stb.) pszichoterápiát választja, 1 - 2 hónap alatt végleg elbúcsúzhat a betegségétől.

    Gondold végig, és cselekedj legjobb belátásod szerint.

    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  6. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2007. Április 9. 23:47146.
    Már megbocsáss, de a Xanax és a Seropram teljesen két különböző hatásmechanizmus alapján működik. A Xanax alprazolam, ami egy anxiolitikum, a Seropram pedig citalopram, ami SSRI gátló.... Tehát nagyon nem egy a kettő. Nem tudom, az az ember, akit említesz, hogy 20 éven keresztül napi 3*1 Seduxen-t szedett, hogy a fenébe tudta olyan csodálatosan ellátni minden feladatát, napi teendőjét?! A Seduxen hatóanyaga pedig megint egy más tészta. Ha nem vagy teljesen biztos a tudásodban, akkor inkább ne írj összefüggéstelen dolgokat, mert ez megtévesztheti a laikus olvasókat.  Köszike.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (133)
    2007-04-08  12:55
  7. 2007. Április 9. 23:38145.
    A candida-diétát én is csináltam,de csak néhány hónapig. Meg kell,hogy mondjam,nagyon jól éreztem magam abban az időben,jó közérzetem volt (akkoriban még nem szedtem e gyógyszereket).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155981 (143)
    2007-04-09  21:57
  8. 2007. Április 9. 23:36144.

    Szia! Sajnálom,hogy Te is ebben a cipőben jársz...Nekem is nagy lett az alvásigényem,alig tudok sokszor reggel felkelni és a délelőtt folyamán "magamhoz térni".

    De sajna e gyógyszerek nélkül kezdődnek a szörnyű rosszullétek,amit ugye nem szeretnék.....Pedig jó volna elhagyni egyszer...Jó éjt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155981 (143)
    2007-04-09  21:57
  9. Torolt_felhasznalo_155981
    Torolt_felhasznalo_155981
    2007. Április 9. 21:57143.
    Szia Füge!Most találtam rá erre a témára,ami engem is érint.8 éve szedem a rivotrilt,jelenleg a negyedik féle antidepresszánssal,efectinnel.Szinte már minden módszerrel megpróbálkoztam,hogy sikerüljön meggyógyulni,de sajnos újra jöttek a pánikrohamok és a kiborulások.Azokon kívül amikről írtak az előző hozzászólók,én még a candida diétát is csináltam egy évig,és akkor sikerült elhagyni fokozatosan a gyógyszereket,de amint újra kezdtem rendesen enni,kezdődött minden elölről.A betegségem elején én is kaptam xanaxotot is,de nagyon szédültem tőle,csak kapaszkodva tudtam tőle járni.Sajnos bele kell nyugodni,hogy nincs más választásom ha azt akarom,hogy tudjam végezni a dolgom.Nekem a legkínzóbb mellékhatás a nagy alvásigény.Búcsúzikgy sorstársad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 9. 19:28142.
    Szia,nagyon aranyos vagy! Köszi a párodnak is,hogy figyelmeztet! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507014 (141)
    2007-04-09  19:13
  11. Torolt_felhasznalo_507014
    Torolt_felhasznalo_507014
    2007. Április 9. 19:13141.

    szia!

    nem olvastam végig a hsz-eket, úgyhogy ha már más is mondta, bocsi..

    szóval a párom orvos, és a hátam mögött jajong, én kér, hogy nehogy átállj a Rovitrilra, mert rettentően súlyos addiktív szer, ha egyzser rászoksz, sosem tudsz leszokni róla!!   

    úgyhogy a szakmai válasz, ne...

    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  12. 2007. Április 9. 17:11140.

    Szia! Ebben igazad van nagyon,hogy minden ember szervezete más. Mindenki másképp reagál bizonyos gyógyszerekre.

    Köszi a privit,rendi vagy! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (133)
    2007-04-08  12:55
  13. 2007. Április 9. 17:09139.
    Szió,köszi,hogy leírtad a tapasztalataidat. Én nappal csak akkor szedem be a Rivotrilt,ha feszült vagyok. Egyébként csak este kettőt és akkor jól alszom,emellett pedig napi egy darab 30 mg-os Seropramot (Citapram). De úgy érzem ,nem hat már olyan jó hatásfokkal,mint eleinte. Tán megszokta a szervezetem?
    előzmény:
    nikogo (132)
    2007-04-08  12:21
  14. 2007. Április 8. 17:08138.
    Azért hidd el, hogy az "elhagyja magát" és a pánikroham között iszonyú nagy különbség (távolság) van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549148 (137)
    2007-04-08  17:03
  15. Torolt_felhasznalo_549148
    Torolt_felhasznalo_549148
    2007. Április 8. 17:03137.
    autogén tréning,meditáció,jóga, és sport és a művészeti tevékenységek összesformája alkalmas a depress leküzdésére, a ma a psichiaterek irdatlan pénezeket jutalmakat kapnak a gyógyszergyártótól, ha 2 hónap alatt felirnak mondjuk 20 embernek gyógyszert,persze tudomén, hogy vannak betegségek, de ....picit tulzásnak tartom, hogyha ma vkit elhagya  párja,két hétig szomorú és már megy is a dokizon nyugtatóztatni magát,szóval ...olvastam is erről egy cikket a népszabiban depresszióipar, a diákoknál meg már szinte sport a nyugtatózás
    előzmény:
    nikogo (136)
    2007-04-08  16:45
  16. 2007. Április 8. 16:45136.
    Nekem a leszokásról (legyen szó gyógyszerről, piáról, cigiről, bármiről) az a véleményem, hogy kb. 80%-ban lelki dolog, és csak 20%-ban fizikai. Pl. a Xanaxról való leszokás állítólagos negatív mellékhatásai (mint pl. a kézremegés vagy izzadás vagy bármi más) nem ismeretlen fogalom teljesen egészséges emberek számára sem. Amikor valaki "leszokóban", nem ezektől a tünetektől pánikol be, hanem a TUDATTÓL, hogy ez a leszokás miatt van.

    A teákról. Én pl. még a gyógyszerek előtt régebben (amikor már voltak alvászavaraim, de betegnek még nem éreztem magam) próbálkoztam többek között a citromfű teával lefekvés előtt. Le is csendesített, el is "altatott" viszonylag elég hamar, de aztán 2 (két) óránként ébredtem fel arra, hogy pisilni kell. Szóval amit nyertem a réven, azt elvesztettem a vámon...

    Egy új dolog, ami most jutott eszembe, és amire a biológus (nem "szimpla" diplomás, hanem nagydoktor meg minden, szóval nem elhanyagolható a véleménye az ilyen témákban) párom hívta fel a figyelmem a gyógyteákkal kapcsolatban: lehet, hogy van EGY bizonyos hatása egy gyógyfűnek (teának), ami pozitív és hatékony a szervezetre nézve. Csakhogy. Amikor megiszod, e hatás mellett még beviszel egy csomó MÁS hatást is, amiről viszont fogalmad sincs. Ebből a szempontból pedig igenis JOBBAK a gyógyszerek, mert azt speciális egy (vagy egyfajta) betegségre kísérleteztek ki. Persze a gyógyszereknek is van általában "mellékhatásuk", de azt általában ismerték, felismerték, és te is tudhatod, ha elolvasod a kis ismertető papírkát.
    előzmény:
    farkasnora (134)
    2007-04-08  13:14
  17. Torolt_felhasznalo_549148
    Torolt_felhasznalo_549148
    2007. Április 8. 13:49135.
    mindkettő durvaerős nyugtató, inkább elenium a jó,d emég inkább valami gyógynövényes, naturland vagy herbária tea
    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  18. 2007. Április 8. 13:14134.
    Szerintem is "szerencsés" vagy, de még csak két hete szeded a xanax-ot, nem beszélhetünk rászokásról. De nem hiszem hogy eltúlozzuk a xanax-tól való függést, vagyis inkább a leszokási problémákat, amikor az ember reszket-remeg, és úgy "megbénul", hogy a saját nevét sem tudja kimondani amikor hirtelen akarja abbahagyni a szedést. Én hála istennek már nem szedem a xanax-ot, de nagyon megszenvedtem a leszokástól.
    előzmény:
    nikogo (132)
    2007-04-08  12:21
  19. 2007. Április 8. 12:55133.
    Ha megengeditek hozzászólnék van 10 éves tapasztalatom: egyrészt, a Xanax igen is kábitóan ható depis állapotot javitó gyógyszer, lefokozza az ingerületeket, illetve a mélyből egy kicsit kiemeli a pácienst, ilyen a Seroprán is, mind a kettőre nagyon könnyen rá lehet szokni és olyan az ember, mint egy bódult béka. A Rivotril az egy nyugtató, megnyugtató állapotot idéz elő, amely segiti a fáradt szervezetet is pihentetni. De az utóbbinál az orvos is megmondja, hogy fokozatosan emelik az adagot, ha szükség van rá, és fokozatosan, lassan-lassan kell abbahagyni, ez az adagok csökkentésére illetve napok kihagyására -egy-egy aztán kettő, aztán tovább, mert egyszerre nagyon káros abbahagyni, ez a szervezetet megviseli. Én kipróbáltam helyettesitettem gyógyteákkal és abbahagytam egy hétig, a póplók póklát jártam meg, mert nem az orvos szerint tettem az elhagyást, és ez megbosszulta magát, ráadásul nekem ez életmentő gyógyszer, és nem hagyhatom el. A hangulatjavitó gyógyszerek meg olyanok, mint a negativ emberből pozitiv angyalkákká változnak, minden virág csodálatos és a világ is gyönyörü, no ezt az állapotot megszüntetni úgy, hogy ez a gyógyszer-ek ezt váltják ki , no ez okoz függőséget, mert van aki nem tudja abbahagyni pedig az orvosa azt mondja mostmár nincs szükség rá, túl van a krizisen, mostmár akarat kell, meg aztán amit egyikötök irt, nem szabad marokszámra szedni. Ez olyan mint a dohányzás, azt is van aki el tudja hagyni akarattal, de van aki képtelen rá,ismertem olyat aki 10 évig nem dohányzott, aztán elkezdte újra, abszolut nem használ neki mégis nem bir nélküle meglenni.
    Volt olyan ember aki 20 évig szedte naponta 3x a Szedukszent asszem jól, irtam le,olyan volt mint egy lenyugtatott rongybaba, megcsinált mindent ellátta amit kellett, de a vége rossz lett nagyon, nagyon rossz!
    Szóval vigyázzatok ezekkel a szerekkel, mert minden ember szervezete más és még az orvos is óvatos, mert ő neki is látnia kell, hogy hogyan reagál az illető betege. lili puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 8. 12:21132.
    Sziasztok!

    Én is érintett vagyok (lsd. Xanax élmények nevű topikom), azért merek belepofádzani a dologba

    Én nem igazán értem ezt a "Nem bírok leszokni róla" nevű dolgot. Nekem is ezt írta fel az orvos (egyfajta pánikroham-szerű tüneteimre, amik egy időben elég gyakorilak voltak, éjjel felébredtem, nem bírtam visszaaludni, szorongás, remegés, pánikhullám stb.) úgy, hogy lefekvés előtt 2 (0,5-ös), reggel pedig 1 db, és ha hajnalban felriadok, akkor is 1 db.

    Na most a lefekvés előtti 2db is már csak esetleges (és még csak 2 hét telt el azóta, hogy felírta az orvos és elkezdtem szedni), a reggeli 1 db-ot talán ha 2x vettem be, azóta egyáltalán nem, és nem is hiányzik. Meg mondtam magamnak, baromság, nem fogom a napot azzal kezdeni, hogy lezombisítom magam. A lefekvés előtti 2 tabletta beszedése is egyre ritkul, van, hogy azért nem veszem be, mert egyszerűen nem jut eszembe.

    Én semmiféle "hiányérzetet" nem érzek, ha nem veszem be, általában akkor is végigalszom az éjszakát. Legfeljebb a 2 Xanax bevétele mélyebb álmot ad, úgymond "kiüt".

    Szerintem úgy általában picit eltúlozzák a Xanaxtól való függést, vagy csak én vagyok szerencsés?

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy szedek mellette egy Aurorix nevű ún. "antidepresszánst", ami nem zombisít, nem altat, nem tesz függővé, és én már 2 hét után érzem a hatását, igaz, az igazi jótékony hatás eléréséhez legalább 1-2 hónap kell, de én máris jobban vagyok. (Vagy csak működik a placebo-effektus, de ha csak arról van szó, azt se bánom, lényeg, hogy nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, már szinte a régi önmagam.)

    Szóval szerintem nem érdemes senkit azzal paráztatni, hogy hude rá fog szokni a Xanaxra, ha egyszer elkezdi. Nem marokszám kell a szádba tömni, és akkor nem lesz semmi baj.
    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  21. 2007. Április 8. 11:19131.
    Szia!

    Én kb. fél évig szedtem Rivotrilt, bár nem nagy mennyiségben, csak napi 2-szer fél szem 0,5-öst, de megszenvedtem a leszokással. Úgy kell csinálni, hogy 3-4 naponta negyed tablettával veszel be kevesebbet. Én így csináltam, de amikor végleg elhagytam, 7-8 napig nagyon rosszul voltam még így is, folyamatosan sírógörcs kerülgetett, szédülés, kisebb pánikrohamok, de összeszorítottam a fogam, és kibírtam. Utána mintha elvágták volna, teljesen jól lettem.

    Drukkolok neked!
    előzmény:
    Eperke2222 (127)
    2007-03-29  12:30
  22. 2007. Április 8. 10:26130.
    Nagyon köszönöm értékes válaszod. 
    előzmény:
    pikpik (129)
    2007-04-03  09:10
  23. 2007. Április 3. 09:10129.

    A Rivotril és a Xanax más célú, más hatásmechanizmusú anyag, egymással nem csereszabatosak. Megfelelő terápia esetén egyikre sincs szükség. Egyik sem gyógyító szer, bár a gyógyulásig (3 - 4 hét) szükség lehet rájuk.

    Azt olvastam korábbi hozzászólásokban, hogy hosszabb időn (3 hónapot meghaladóan) keresztül szedik. Nehezen érthető, hogy miért nem inkább a gyógyulást választják.

    Olvassátok el a www.ujmedicina.hu honlapon, amit az "Egészségügy a feje tetején" könyv kapcsán írnak. Dr Hamer elmélete alapjaiban változtatja meg az orvostudományt.

    előzmény:
    Füge (1)
    2006-04-02  16:01
  24. Torolt_felhasznalo_741939
    Torolt_felhasznalo_741939
    2007. Április 2. 09:34128.
    nagyon időt kell adni a témának! lassan ürül és a szervezet nagyon ragaszkodik ám hozzá! ne kapkodd el, mert akkor rosszabbul leszel!
    előzmény:
    Eperke2222 (127)
    2007-03-29  12:30
  25. 2007. március 29. 12:30127.

    Sziasztok!

    Csak kb a témába vág a kérdésem; akinek sikerült már leszoknia a Rivotrilról, mennyi időbe telt kb és hogy csinálta? Egy ideje már csak felet szedek/szedtem reggel. Amikor a pszichiáter azt mondta, ne lepődjek meg ha nem bírom egyik napról a másikra lerakni ezt a felet se, nem értettem miről beszél. Most hogy 2 napja nem vettem be már kezdem sejteni... Nem gondoltam hogy ilyen erős elvonási tüneteim lesznek. Most bekaptam egy negyedet mielőtt kiájulok a székemből, de tényleg abba kéne hagynom.

    Van ebben tapasztalatotok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top