Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőtt balett

baklava2
Létrehozva: 2006. Április 20. 10:37

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni járni klasszikus balettre. Láttam, hogy van már 1-2 topic a témában, de elég régiek. Olyan iskolát, tanárt keresek (Budapesten), aki komolyan is veszi az oktatást, kijavítja a hibákat a felnőtt tanítványoknál is.

Szeretnék tehát információt, tanácsot, tippeket kérni. Minden érdekel, honlapok, címek, tanárok, ruházat, árak, tapasztalatok, stb. Esetleg egy lelkes társ, aki jönne velem órákra, hogy ne egyedül szerencsétlenkedjek...   

  1. 2018. szeptember 19. 13:1729.

    Kedves castaneasativa46!


     


     


    Nálunk felnőtt balett oktatás van. 


     


     


    Olyan gyakorlatban bizonyított, speciális módszerrel oktatunk, hogy kizárt a sérülésveszély. Ezért ajánljuk életkor és testalkat függetlenül.





    Nézz meg egy érdekes riportot az óráinkról:


     


    https://videa.hu/videok/life/emberek-vlogok/felnott-balet t-nem-csak-profiknak-kata-lifetv-sarka-TOZ6SGO7dDvGzeES?star t=0


     


    Üdvözlettel: 
    Miskovitz János
    Miami Balett Budapest
    http://www.miamibalett.hu/



    .

    előzmény:
    castaneasativa46 (28)
    2018-09-15  13:57
  2. 2018. szeptember 15. 13:5728.

    Mintegy harminc évvel ezelőtt - amikor még a nagylány  balettos volt - az Állami Balettintézet felé menet figyelmes lettem egy idős hölgyre. Nagyon nehezen járt, szinte lábujjhegyen, látszott, hogy minden lépés nehéz, fájdalmas. A legnagyobb megdöbbenésemre ő is befordult az Intézet kapuján. 


    "Tudod, hogy ki volt?" - kérdezte a lányom az előcsarnokban.


    "Fogalmam sincs. De látom, hogy hadilábon jár a járással"


    "Ő K. Zs. vezető balettmesternő" - kaptam a felvilágosítást.


    "Ő? Hiszen lépni is alig tud! Láttam a Hattyúk Tavában, szinte repült"


    "Pár éve még én is láttam. De hát az pár éve volt. Ezt teszi a balett. Néhány évig szárnyal, azután..."


    Szóval ezt a balettozást is meg kell fontolni...


  3. 2018. szeptember 15. 07:5127.

    Az ismertetőben konkrétan leírják, hogy 75 éves korig jelentkezhetsz. /Egy pillanatra én is elgondolkodtam a tanfolyamkezdésen, hiszen még csak 73 éves vagyok... igaz, a lányom már 25 éve abbahagyta, főként amiatt, hogy az Állami Balett Intézetben anno eléggé kimerítő volt a tempo.../


    Egyébként valamikor versenytáncos is voltam, tehát nem számítanék teljesen kezdőnek, de azért ezt a reumaosztály kezelő orvosaival  meg kellene beszélni...

    előzmény:
    Ajnocska (25)
    2011-10-16  05:36

Címlap

top