Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. január 20. 08:5210801.

    Sziasztok Lányok !

    Az ossobuco már nálam is régóta fogalom, egy barátnömnél ettem vagy 15-20 éve elöször és nagyon ízlett. De itthon még sosem készítettem el, tegnapig .

    Elég borsos ára van a borjú"csülök" vagy lábszárnak, nem mindennapi kaja.

    Kalbshaxe a neve itt, ezért gondoltam, hogy csülök a helyes fordítása, de lehet, hogy tévedtem. Sajnos nem fotóztam le nyersen mert rohanásban voltam, de a neten találtam róla képeket.

    A netröl származnak a képek, nem az enyémek:

    1. Nyersen, madzaggal átkötözve / én nem kötöztem át, ki is esett belöle a csont a végére, de nem zavart/

    2. Így kellett kezdeni a fözést, szeletenként egy serpenyöben két oldaláról kicsit megsütni.

    A képeken jól látható, hogy milyen zsenge húsról van szó, egy csepp zsír nem volt rajta és vajpuha lett a fözés végére.

    Nem tudom, hogy disznóból milyen lesz, a borjúnak semleges az íze.

    Ildikó, szia, remélem mindenki egészséges Nálatok!

    Zsuzsi, nagyon finomakat föztetek Ti is, a rántott bélszín is finom lehetett!

    Lili, a csodadiósod gyönyörü lett, biztosan finom is volt!

    Klári, na végre ! Gyönyörü fotókat hoztál !

    Évi, szia!

    Most megyek lerakom a narancsos tiramisut, jól hangzik a receptje, majd beírom.

    Pár napja kivettem a videotékából egy jópfa filmet, otthon "Mert azt mondtam" volt a címe. Érdemes megnézni ha még nem láttátok volna, vidám és üdítö .

    Kellemes vasárnapot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 20. 08:1410800.
    Szijjjjjjjjjjjjjjjjjjjjja!
    Igen,most lett kész,már küldöm is!&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    Köszi a recepteket,gyorsan le is mentem.
    Én is olyan éhes vagyok,igaz ma nagyon korán keltem.
    Köszi,átadom a Ginának.Nagyon élvezi,hogy nincs hideg.
    előzmény:
    latsia (10799)
    2008-01-20  08:10
  3. 2008. január 20. 08:1010799.
    Sziasztok jó reggelt!

    Évikém, ha kész a kuglófod dobj egy szeletkét nekem is, most iszom a kávémat, de megvárlak vele!

    Meghoztam 2 receptet és majd hozom a többit is, csak most aludt vissza a lányom és addig gyorsan házimunkázom, majd jövök később, puszi és Ginának egy nagy simi!

    PÜSPÖKKENYÉR TOJÁSFEHÉRJÉBŐL / Mikkotól

    6-7 tojás habja
    10 dkg dió összevágva
    10 dkg étcsoki aprítva
    5 dkg mazsola
    10 dkg cukrozott gyümölcs
    8 dkg liszt
    12 dkg porcukor
    4 dkg olvasztott vaj

    Az összevágott hozzávalókat liszttel és porcukorral összekeverjük, a habhoz adjuk.
    Legvégén az olvasztott vajat.
    Kivajazott, lisztezett püspökkenyér formába öntjük.
    20-25 percig sütjük 180 fokon.

    Latsia:
    - nálunk ez a befutó püspökkenyér!
    - nem vertem túl keményre a tojásfehérjét és így még finomabb lett
    - csokicseppeket tettem bele és a cukrozott gyümölcsnek aszalt fügét és datolyát, meg egy kis kandírozott színes cserkót, de összesen 15 deka biztos lett
    - légkeveréssel sütöttem 160 fokon és tűpróba
    - csokival vontam be és nagyon-nagyon finom süti


    TÚROS-PUDINGOS SZILVATORTA MARCIPÁNOS MORZSÁVAL / Latsia

    16 szelet

    20 dkg marcipánmassza
    15 dkg vaj
    22 dkg liszt
    1 tojássárgája
    30 dkg cukor
    1 ek zsemlemorzsa
    75 dkg szilva
    5 tojás
    1 zacskó vaníliás cukor
    50 dkg túró
    25 dkg Mascarpone
    1 zacskó vaníliapuding

    A reszelt marcipánmasszát a feldarabolt vajjal, a liszttel, tojássárgájával és 12 dkg cukorral robotgépben morzsásra keverjük.
    2/3-át egy kikent, lisztezett 26 cm-es tortaforma aljára simára nyomkodjuk, megszórjuk a zsemlemorzsával és a hűtőbe tesszük.
    A szilvát kimagozzuk.
    A robotgép habverőjével a tojásokat krémesre keverjük, közben beleszórjuk a maradék cukrot és a vaníliás cukrot.
    A mascarponet a túróval összekeverjük, hozzáadjuk a tojásos masszát és beleszitáljuk a pudingport.
    Keveset a tortaformába simítunk, majd elosztjuk rajta a szilva 2/3-át és ráhalmozzuk a maradék túrós masszát.
    Előmelegített sütőbe, a legalsó szintre toljuk és 175 fokon 25 percig sütjük. / Légkeverés nem jó!/
    A maradék tésztamorzsával és szilvával megszórjuk és kb. 50 percig sütjük.
    Szükség esetén közben letakarjuk.
    A sütőből kivéve a karimát meglazítjuk és a sütit a formában hagyjuk kihűlni.

    Latsia:
    - nem volt Mascarpone-m, Philadelphia sajtot tettem bele
    - légkeverésen sütöttem, mert nem hittem el, hogy úgy nem lehet, igazam lett, lehet, persze kicsit alacsonyabb hőfokon
    - nem kapcsos tortaformában, hanem simában sütöttem és sütőpapírral béleltem, nem vajaztam-liszteztem, tökéletesen kijött a formából, de tényleg teljesen hagyni kell kihűlni, mert amikor kész, még remegős a közepe
    - isteni sütemény nagyon extra a tésztája a marcipán miatt, és persze bármilyen gyümölccsel készíthető
    előzmény:
    eva0812 (10798)
    2008-01-20  07:13
  4. 2008. január 20. 07:1310798.
    Sziasztok jó reggelt!

    Szia Klári!
    A recepteket ird be,majd légyszi!
    Nálunk,már sül,a Dán kuglóf,párom kedvence.
    Gomba leves még maradt.
    Egyszerű, rántott csirkeszárny lesz, krumpli pürével,vegyes salátával.
    Tegnap,délután csak pihentem,nagyon jó volt.
    Nagyon kellemes enyhe a reggel nálunk.Gina is élvezi,itt alszik a lépcső előtt.
    Erika szia!
    Mentettem a sütidet,és a csülköset.Szerintem,disznóból is meg lehetne csinálni.
    előzmény:
    latsia (10796)
    2008-01-19  22:06
  5. 2008. január 19. 22:1910797.

     

    Ez a vak vezet világtalant tipikus esete   

    előzmény:
    Fünfi (10795)
    2008-01-19  22:05
  6. 2008. január 19. 22:0610796.
    Sziasztok Lányok-Fiúk!

    Megjöttem, de most csak beköszönök, még tanulom az új programot a gépen, ma kaptam vissza végre, és pakolászom rá a dolgaimat.
    Remélem Mindenki jól van, mi igen.
    Ha ma már nem sikerül holnap megpróbálok visszaolvasni és a privikre válaszolok Mindenkinek.

    Mostanában nagyon sokat rohangáltunk, úgyhogy ha lett volna gépem sem tudtam volna sokat itt lenni, és persze nagyon kihasználjuk a szép időt is, feltankolunk a napsütésből, mert nemsokára utazunk vissza G-ba....

    Sok minden újdonságot nem készítettem azóta, hogy nem voltam 1 hete, voltak a már jól beváltak és 1-2 új, meg ugye minden nap megyünk is valahová, és itt muszáj enni, ha megkínálnak és mindig megkínálnak!
    Na azért felteszek egy pár képet...

    A A Püspökkenyér isteni lett, maradék tojásfehérjéből készült, a Tejszínes csirke is kíváló, a Thai-nak mondott kaja ...hát végülis nem rossz, de nem is valami extra finom, és nem is szép.
    Viszont a Túrós-pudingos-marcipános szilvás az nagyon ott van....

    Jó éjt Lányok, holnap jövök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10793)
    2008-01-19  21:37
  7. 2008. január 19. 22:0510795.

    Lilikém, finom volt a madártej, bár a tej részébe én egy árnyalattal több cukrot tettem volna, de összhatásában finom volt.                                                                                                    A borjúcsülök-lábszár kérdésben várjuk meg Erikát, hogy mit mond, nekem ez már nagyon régi emlék, neki pedig most friss a dolog.                                                                                            Jól néz ki a sütitek !

    Sherpa, tényleg nagyon finom volt, vajpuha, jól volt pácolva.

    Na,  legyetek jók  

     

     

    előzmény:
    litita (10791)
    2008-01-19  20:39
  8. 2008. január 19. 21:5010794.

    Én elhiszem, csak furcsa nekem. Ez a hús nekem nem "bélszínes".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10793)
    2008-01-19  21:37
  9. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 19. 21:3710793.
    Van egyébként tényleg rántott bélszín, már én is ettem olyat... Persze, nem bíztos, hogy így hívták, de pont így nézett ki és finom is volt!
    előzmény:
    Mónármaris (10789)
    2008-01-19  19:53
  10. 2008. január 19. 20:5510792.

    Megkostoltuk a sütit, nagyon finom. A receptet bemásolom, nagyon egyszerü egy süti. Nem volt kicsi tepsim, nagyban meg féltem, hogy túlságosan lapos lesz, ezért tortaformában csináltam.

    Csodadiós:

     

     

    1 pohár tejföl, 1 pohár joghurt, 1 pohár porcukor, 1 pohár kristálycukor, 2 pohár rétesliszt, 2 pohár darált dió, 2 mokkáskanál szódabikarbóna, meggybefőtt

    Szép sorban egy tálban mindet összekeverni, tepsibe önteni. A meggyet a tetejére szórjuk. 45 percig sütjük kb. 180 fokon. Ha kihűlt felszeleteljük és porcukorral megszórjuk. Mértékegységként a tejfölös poharat használjuk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. január 19. 20:3910791.

    Fünfi, istenien néz ki a mai ebédetek. Mindegyik fogást szivesen elfogadnám. Az éttermi kajáid is tetszenek nagyon, a madártej finom is volt, vagy csak szép? Én nagyon szeretem a madártejet, de nagyon ritkán kaptam étteremben igazán izlésemnek megfelelőt, vagy túl édes volt vagy túl híg, de azért mindig próbálkozom vele.

    Ha azt mondod, hogy ezt az Erika-féle kaját (nem birom megjegyezni a nevét) lehet borjúlábszárból is csinálni, az már egyszerübb lenne, mert az igazat megvalva, eddig én még nem is láttam borjúcsülköt, lábszárat már igen, de azért megpróbálok utánanézni.

    előzmény:
    Fünfi (10787)
    2008-01-19  19:47
  12. 2008. január 19. 20:0310790.

    Igen, lehet, hogy új, de az biztos, hogy nagyon finom. De te ezt "sajnos" nem kóstolhattad.

    előzmény:
    Mónármaris (10789)
    2008-01-19  19:53
  13. 2008. január 19. 19:5310789.
    RÁNTOTT bélszín?? Ez valami új??  
    előzmény:
    Fünfi (10788)
    2008-01-19  19:49
  14. 2008. január 19. 19:4910788.
    Még küldöm  a tegnap esti fotót is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 19. 19:4710787.

    Sziasztok Lányok !

    Túl vagyunk a kiállítás megnyitóján, nagyon jól sikerült. Sokan eljöttek és úgy tűnt, hogy mindenkinek tetszenek az alkotások. Majd egyik nap hozok erről is képeket. A megnyitó után elmentünk vacsorázni, nagyon finomat ettem, mustáros bélszínpogácsát petrezselymes krumplival és desszertnek madártejet. Mutatom a fotókat róla. (Mindenki vigyorgott, mikor fényképeztem a kajákat az étteremben  

    Ma ebédre tárkonyos gombaleves készült rókagombából és laskából, utána kolbásszal töltött fasírt és desszertnek baklava. Volt még egy kis lila és fehér káposztánk, ebből csináltunk egy kis káposztasalátát.

     Erika, nagyon gusztát főztél a vendégednek. Az ossubucco már a múltkor felkeltette az érdeklődésünket. Még, amikor Németo-ban éltünk, akkor hallottam róla, de azóta valahogy nem igazán.  Bár én valahogy arra emlékeztem, hogy borjúlábszár kell hozzá. Mindenesetre  most nálunk is bekerült  a tervezett kaják közé. 

    Lilikém, ha sikerült lelőhelyet találnod a borjúcsülökre vonatkozóan, akkor oszd meg velünk légyszíves.

     Évi, nem fotóztad le a darafelfújtat? Nagyon jól hangzik, szívesen megnézném.

    Szép szombat estét kivánok mindenkinek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 19. 18:3610786.

    Szép estét! 

    Sajnos még nem tudtam visszaolvasni. 

    Ma zöldséglevest főztem. Most sül a rántott gomba, kukoricás rizzsel fogjuk enni és tartárral.

    Erika, nagyon finiket főztél! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. január 19. 18:0810785.

    Lili, nálunk sem egyszerü a borjúcsülök vásárlása, mivel elég különleges kajának számít. Ezzel is úgy jártam, hogy amikor pár hete akcióban adták, gondoltam végre kipróbálom és vettem 3 személyre.

    Ma viszont már 5-en voltunk itthon és mivel a vendégünknek elárultam, hogy ezt szeretném neki megfözni, muszáj volt még ma reggel a henteshez elrohanni és még pár szeletet vásárolni. Szerencsére kaptam, ugyan nem akciós árban, de nem érdekelt, mert örültem, hogy egyáltalán volt nekik.

    Csodálatos hús, egy álom !

    Az édesség hideg marad, csak a hab langyos  a tetején. Ezért lehet szépen szeletelni is.

    Kiváncsi vagyok hol kapsz borjúcsülköt, majd meséld el!

    Az édességböl úgy látom holnapra nem sok marad, ezért megcsinálom a betervezett narancsos tiramisut . Alex és barátja jönnek ebédre, rántotthúst kért, hozzá rizibizi lesz és káposztasaláta.

     

     

    előzmény:
    litita (10784)
    2008-01-19  17:16
  18. 2008. január 19. 17:1610784.

    Sziasztok,

    Jaj, Erika, ezt nem kellett volna! Hát ez valami fenséges! Mind a kettő. Jővő héttől ketdek vadászni borjúcsülökre, nálunk ez nem olyan egyszerü, hogy bemegyünk a henteshez és veszünk. Masójd a piacon szétnézek. Ezt a desszertet melegen eszitek? Ézt is egyszer feltétlenül megcsinálom.

    Évike, a darafelfujt receptje alapján nagyon finom lehet, tervbe van véve és recept mentve, köszönöm.

    Nálam is sűl most valami diós süti, ezt most csinálom először, Tőletek van, csak nem tudom kitől. Remélem jó lesz. Desszerthiányt éreztünk, de nem volt kedvem sokat vacakolni a konyhában, hát ezt találtam a legegyszerübbnek.

    előzmény:
    alchri (10783)
    2008-01-19  16:50
  19. 2008. január 19. 16:5010783.

    Sziasztok!

    Nagyon finom lett az ossobuco, a borjúcsülök olyan lett 3 óra után mint a vaj, bár a csontvelö bent maradt a szeletekben, de a férjemmel lelkesen kikanalaztuk és ettük. Rajtunk kívül erre senki nem vállalkozott, pedig vendégünk saját bevallása szerint pl. az agyvelöt nagyon szereti....

    Mindenesetre  a férjemmel szerintem mi borjú csontvelö függök lettünk, mert nekünk eszméletlenül ízlett  .

    Ossobuco/alchri:

    kb. 1 kiló borjúcsülök a hentessel kb. 4 centis szeletekre vágatva, 3-4 ek. liszt, 4 hagyma, 40 deka sárgarépa, 1 csomag angol zeller, 80 deka paradicsom, 1/4  liter fehérbor, só, bors, kakukkfü, rozmaring, oregano, babérlevél, 3 gerezd fokhagyma, 2 csokor petrezselyem, 1 kk. reszelt citromhéj, olivaolaj

    A csülökszeleteket sózni, borsozni, majd a lisztbe forgatni és egy serpenyöben kevés olajon mindkét oldalon megpiritani. Kiszedni és egy nagy, fedeles tüzálló edény aljába tenni.

    A serpenyöbe 1/8 liter fehérbort önteni, felforralni és a húsra önteni. Utána egy kevés olajon a durvára vágott zöldségeket / hagyma, zeller, répa, 1 csokor petrezselyem / megdinsztelni, füszerezni és 1/8 liter fehérborral leönteni. A meghámozott és apróra vágott paradicsomot hozzáadni, együtt tovább dinsztelni, majd az egészet a  húsra önteni.

    A 180 fokos sütöben, 2-3 órát sütni, közben, ha szükséges,  30 percenként egy kis levessel meglocsolni.

    A másik csokor petrezselymet a fokhagymával ledarálni, a reszelt citromhéjat hozzáadni és a tálalásnál a tányéron a húsra szórni belöle. Fött tésztával tálalni.

    Zuppa inglese/alchri:

    30 babapiskóta, 0,5 liter tej, 4 tojás, 1 vaniliáscukor, 3 ek. cukor, 15 deka keserücsoki, 3 ek. víz, 1 ek. rum, 2 deci teszín, rum

    A tejet az 1 egész tojással és 3 tojássárgájával, a van. cukorral és a 3 ek. cukorral összekeverem és egy lábosban nagyon lassan felforralom utána hülés közben többször megkeverem.

    A keserücsokit kis kockákra tördelem és melegvízbe állított edényben felolvaszto a 3 ek. vízzel és az 1 ek. rummal felolvasztom. Közben felverem a 2 deci tejszínt, amikor a csoki felolvadt, összekeverem a tejszínnel.

    A babapiskótábol egy sort egy tüzálló tálba fektetek, ráöntöm a világos krémet. Erre a következö sor piskóta jön amit meglocsolok pár ek. rummal, majd beborítom a csokikrémmel. A hütöbe teszem, akár egy éjszakára is.

    A tálalás elött keményre felverem egy csipet sóval a 3 tojásfehérjét, majd beleszórok 5 ek. cukrot, tovább verem. Ezzel a masszával beborítom az édességet, esetleg villával mintázom és a 250 fokos sütönek az alján 6 percig aranybarnára sütöm.

    Kellemes szombat estét!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. január 19. 11:0210782.
    Sziasztok!
    Kész a darafelfújt,dupla adagot sütöttem.

    Darafelfújt más módon

    Elkészítés:

    Jégbehűtünk 4 tojás fehérjét meg két evőkanál vizet, és kemény habot verünk belőle. óvatosan, nehogy összetörjön, közé keverünk 4 evőkanál cukrot, a tojások sárgáját meg 8 evőkarnál búzadarát. Kizsírozott, kilisztezett kb. kétliteres tűzálló edénybe öntjük, és a sütőben megsütjük. Végül - a szélein körben - leöntjük egy fél liter édes, vaníliás tejjel, és a sütőbe visszatolva csak addig sütjük, míg a tejet a felfújt magába szívta. Ettől pehely könnyűvé válik. Málnaszörppel vagy befőttel kínáljuk.

    Én a tojás sárgáját,a cukrral, külön kikevertem,hozzátettem a darát,óvatosan belekevertem a tojáshabba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. január 19. 10:0310781.
    Sziasztok jó reggelt!
    Ma gomba levest készitek,jó sűrün.
    Darafelfújtat, más módom.Ha jó lesz beirom.
    Nagyon egyszerünek túnik.
    Nálunk esik az eső,de enyhe idő van.
    Mindenkinek puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. január 19. 07:4010780.

    Jó reggelt!

    Csütörtökön megsütöttem magamnak a cukkinis rántottát,vágtam bele még hagymát és paprikát is, parmezánnal megszórva ettem.

    Tegnap a rántottcsirkét megint közösen készítettük a féremmel, én paníroztam, ö meg óvatosan belelengedte a fritu kosarában a forró olajba öket .  Ennyi maradt vacsorára------->

    Ma vendégem jön, már az édességet megcsináltam, az is olasz, Zuppa Inglese a neve, évekkel ezelött rengeteget készítettem vendégeknek aztán késöbb inkább Tiramisuztam. Majd amikor az utolsó simitásokat is elvégzem rajta, lefotózom és beírom.

    Az ossobuco magától süldögél majd a sütöben 2-3 órát.

    Prosecco-Kriszti, nagyon szépek lettek a levelestésztából készült rudak !A 2 cukkini és az 1 padlizsán csak hozzávaló volt, mást is ettünk .

    Zita, finomakat föztél, nagyon jók a fotók is!

    Hebike, ez a hekk.....hú de jól néz ki ! A majonézes kukoricát én is lementettem, Chri imádja!

    Lili, finom lehetett a paradicsomos gombóc!

    Kellemes szombatot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. január 18. 16:1010779.

    Sziasztok.

    Prosecco, azok a rudak nagyon finomak lehettek, szivesen megkostoltam volna. A gyros tényleg nagyon komplikált, egy egész csomag gyros-fűszert kell venni hozzá és megszorni vele a húst.

    Zita, olyan szép két képet csináltál, hogy teljesen mindegy steretem-e azokat a kajákat vagy nem, most nagyon meg tudnám kostolni.

    Hebike, ezt a kukoricasalátát mentettem, mert én ugyan szoktam csinálni, mert nálunk az mindig menő, de ez egy kicsit más, ezt is kipróbálom.

    Nálunk tegnap paradicsomos húsgombóc volt, nagyon jól sikerült. Ma maradék leves volt és sajtos tészta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 18. 11:5010778.

    sziasztok!

    hebike - őszibarack befőtt jön a húsra, és úgy rá a sajt. nagyon finom együtt, először étteremben ettem, ott a húst curry-vel fűszerezték.

    szép napot mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854739 (10777)
    2008-01-18  09:06
  25. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 18. 09:0610777.
    Jó reggelt!

    Indulok mindjárt a piacra, de előtte iszom a reggeli teámat.

    Erika-de jó nézni ezt a gyöngyvirágos képet ebben a sötét ködös időben, ami most nálunk van.

    Prosecco- jól felhasználtad a maradékot, én is ki fogom próbálni ezt a fajta hajtogatást amit csináltál a tésztánál, szépen néz ki.

    Zitasz-őszibarack befőttet tettél a sajtos csirkére, vagy natur gyümölcsöt?
    Érdekes lehet...

    Tegnap hekket sütöttem, majonézes kukorica volt hozzá.
    Leírom én hogy készítem.

    Majonézes kukorica/Hebi

    600 gr csemegekukorica, 450 gr 20%-os tejföl, 3 ek majonéz, 1 tk mustár,1 kk cukor,kevés só, 2 közepes lilahagyma vagy egy darab póréhagyma , snidling, 200 gr füstölt sajt

    Lila hagymát, sajtot apróra vágom.Tejfölből, majonézból mustárral, cukorral öntetet csinálok.Kukoricát picit sózom, majd összekeverem az öntettel, sajttal, hagymával, végén megy bele az apróra vágott snidling.
    Akkor a legjobb, ha egy-két órát áll a hűtőben.

    Most nem volt otthon snidlingem, és hogy egy kis zöld is legyen benne, vágtam bele apróra egy kevés kígyóuborkát.

    Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. január 18. 07:2310776.

    Szép napot ! 

    Ráér estére is a recept. Most megyek dagasztani.  Azért nem találsz, mert nem jársz nyitott szemmel, vagy mert mindig rohannod kell. 

    Most a kalocsai Tescoba is gyönyörűségeseket vettem, de azokat a nagygurigákat.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10774)
    2008-01-18  06:05
  27. 2008. január 18. 07:2110775.

    Jó reggelt ! 

    Ezt most épp Kecskeméten vettem ! 

    előzmény:
    linne (10773)
    2008-01-17  22:39
  28. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 18. 06:0510774.
    Jujj de széééép!!! Ezektől eldobom magam! Én mért nem találok ilyeneket??? Hol vetted??? Nemsokára írom a receptet!
    előzmény:
    Sarapod2 (10772)
    2008-01-17  21:42
  29. 2008. január 17. 22:3910773.
    Szia Editkém!Papírtörölköző fellelhetőségi helye?
    előzmény:
    Sarapod2 (10772)
    2008-01-17  21:42
  30. 2008. január 17. 21:4210772.

    Gyönyörűséges az olivás tálad ! 

    Nézd mit hoztam mellé ! 

    És a pikáns csirkemellet almapaprikával, citrommal, és pennével kérhetném ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10749)
    2008-01-16  16:04
  31. 2008. január 17. 20:1410771.

    Szép estét!

    Remélem mindenkinek jól telt a napja, és már pihentek! Nekem jó sok munkám van mostanában, de azért reggel mindig elolvasom, amit írtok!   Mostanában sajtos-tejszínes csirkét csináltam - az egyik felét őszibarackkal dobtam fel, a másikra felkarikázott olivabigyót és kaliforniai paprikát tettem. És készült még spenótos reétes is, hogy erősek legyünk!  

    Erika, Lili - nagyon guszták lettek a képviselőfánkok!  mostmár lassacskán én is rászánom magam! Ja és a gyros is!!

    hebike - rakott krumpli - jó ötlet!! nem korai kicsit még az a vetőmag??  

    prosecco - zöldbab leves is jól néz ki, bár én inkább főzelékes típus vagyok!

    andi - én is akartam májjal töltött gombát csinálni, de férj leszavazta, hogy a "máj elveszi a gomba ízét..." lehet, hogy csakazértis megpróbálom!!! 

    hétvégén még nem tudom, mit főzök, vasárnap tuti anyunál eszünk, mert most jön haza a tesóm külföldről, biztos lesz "gyerekhazaváró főzőcske"

    további szép estét mindenkinek!

       

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. január 17. 20:1210770.

    Sziasztok!   

    Saját kárán tanúl az ember! Erika és Lili irtátok,hogy mentsem le a leirtakat és aztán másoljam be.Most ki akartam úgy próbálni,hogy elöbb teszem fel a képeket,aztán jön a szöveg.Rendben is volt,de mikor meg akartam nézni,akkor kivágott és persze elszállt az egész.Nincs több próba,csinálom ahogy irtátok.
    Erika,kérdezted a zöldbabot.Van egy szomszédunk,akinek nagy kertje van.Töle sok zöldséget kapunk,azokból fagyasztottam le.Már nagyon ráuntunk az összel,most pedig milyen jól jön. Nem viszed túlzásba a koplalást? 1 padlizsánnal és 2 cukkinivel hogy lehet 3 napot túlélni?
    Lili,köszönöm a KFC tanácsot,a napokban meg is csinálom. Mi bajod a képviselökkel?Biztosan ilyenekre akartad csinálni,hogy ne legyen olyan egyforma,unalmas.Nem igaz? A gyroszodat szivesen megcsinálnám,de nem merem.Egy ilyen komplikált recept nagyon nagy hozzáértést igényel.Pedig de jó lenne avval a KFC salival és kapor szósszal!
    Hebike,a rakott krumplid irtó jól néz ki,biztosan finom is volt.
    SzilviHemmel,olvasva Téged eszembe jutottak a saját bakijaim kezdö háziasszony koromból.Volt belöle elég.De belejössz Te is,hamarabb mint gondolnád.
    Ma maradék felhasználási programm keretében sós és édes rudakat sütöttem.A leveles tésztám holnap járt volna le,volt maradék sonkás-sajtos töltelékem a szülinapról,karácsonyról is maradt mandula és marcipán. Igy lett aztán 4 kis rúd sonkás-sajtos és 4 kis rúd lekváros-mandulás-marcipános.Maradék elhasználva és finom is volt.
    A kefirgombát csak azért fényképeztem le,mert a napokban szó volt jaurt-kefir csinálásról.Már nagyon régen csinálom,minden reggel iszom egy csuporral.Nagyon gyorsan szaporodik,mint a "gomba".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. január 17. 11:3610769.

    Sziasztok.

    Erika, igen, tettem bele fabfixet és hideg volt a tartós tejszin, amit használtam, de lehet, hogy tovább kellett volna habositani. Nálam egyszer megtúrosodott a tejszin, mert túl sokág vertem, azóta nagyon odafigyelek és most úgy látszik, túl korán hagytam abba.

    Hebike, finom lehetett az a rakott krumpli.

    Én ma paradicsomos húsgombócot csinálok, de még csak most vettem ki a fagyasztóból a darálthúst. Sürüre és édesre szólt a megrendelés, remélem sikerülni fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 17. 10:0910768.
    Sziasztok!

    Júj de fini kaják készültek!

    Prosecco-de szép a levesed.

    Lili- jó ötlet a gyros, hétvégére már be is terveztem, tzadzikivel és görög salátával fogom csinálni, bár ilyenkor én sem nagyon szeretem a paradicsomot, de a lányok mindig szeretik ezeket a salikat. Nem baj, majd csak eljön az idő, amikor lehet a kertben paradicsomot aratni.Mondjuk az én párom tegnap már vetőmagokat vásárolt......

    Erika-szépek a fánkjaid, mindkettő!Én csokis habbal is töltöttem ilyen képviselőt, rá egy kis tejszín és nyammmm...Farsangi fánkot is készülök sütni.

    Tegnap rakott krumpli készült.Mára talán hekket sütök vmi salátával.

    Szép Napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. január 17. 09:4310767.

    Sziasztok!

    Andi, a csirkemájjal töltött gomba receptjét beírnád nekem? Nagyon jól hangzik, finom ízkombináció lehet a baconnal.

    Ma szalma leszek így nagyot nem fözök, van itthon még egy árva fél cukkini, talán cukkinis omlettet sütök magamnak ebédre, még nem tudom.

    Sikerült 3 nap alatt 1 padlizsánt és 2 cukkinit felhasználnom .

    Remélem Klári jön ma már.

    Vica, Te hol vagy?

    Szép napot Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. január 17. 09:3310766.

    Lili, szerintem maga a fánk tökéletes lett, nekem is össze-vissza formája volt, hiszen kanállal kell tenni a halmokat a tepsire. Nyomózsákból gyönyörü lenne .

    Ami a habot illeti, tettél bele habfixet? Én a tartós tejszínt használom de jól behütöm mielött felverem.

    A saláta is meg a gyros is nagyon guszta volt !

    előzmény:
    litita (10765)
    2008-01-17  00:36
  37. 2008. január 17. 00:3610765.

     Hát, Erika, megcsináltam a képviselő fánkot, de csak azért mutatom meg, mert hogy ne csak a szépet mutogassam, van amikor nem sikerül igazán szépre, mondhatnám csunyácskára sikeredett, és még a hab sem verődött fel rendesen kicsit túl lágy lett. Hát ahhoz képest az 5 db-ot nagyon meg birtuk enni vacsora után, vagyis az íze nagyon jó volt és mivel hamar megettük, nem kellett sokáig „gyönyörködni” a külsőben. Nekem ebből a mennyiségből 9 db jött ki, ebből 5-öt megtöltöttem, négyet meg töltetlenül betettem a fagyasztóba, legközelebb jó lesz. Nagyon köszönöm a receptet, majd még gyakorlom.

    Megcsináltam a gyrost is. Pitával és a káposztasalátával nagyon finom lett.

    Évike, köszönöm a jókivánságot!

    SzilviHemmel, köszönöm a receptet, egyszer majd megcsinálom én is, de most diósunk mult héten volt. Gyere máskor is.

    Prosecco, a KFC salátából nyugodtan kihagyhatod a hagymát, még snidling sem kell, észre sem veszitek, hogy nincs hagyma benne. KFC – Kenntucky Fried Chiken, ott csinálnak ílyen salátát.

    Nekem is elszállt párszor a beirásom, azóta mindig először máshova irom és aztán ide bemásolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. január 16. 22:3610764.

    Szia Kriszti !

    Próbáld meg úgy feltölteni a képet, hogy elötte lemented az írt szöveget. Nekem általában akkor száll el, amikor elkezdem a képet feltölteni, tehát már automatikusan lementem elötte.

    Nagyon guszta a zöldbablevesed, mélyhütött babból készítetted?

    Nálunk a végén elfogyott a fasírt / Chri vacsora /, így holnapra ki kell valamit találnom. Pénteken Alex ebédel velünk, szerintem rántottcsirkét sütünk, mert a frituban lévö olajat még használni kell párszor és neki ez az elsöszámú kedvenc kajája .  Szombaton jön a vendég aki múlt vasárnap jött volna, akkor az osobuccot fözöm meg végre.

    Jó éjt Mindenkinek, megyek aludni .

     

    előzmény:
    prosecco (10762)
    2008-01-16  22:11
  39. 2008. január 16. 22:3610763.
    Egyebkent volt egy ilyen erzesem, hogy amiatt a vilagosabb csik miatt, ami sutes kozben marad olyan. Mondjuk ilyen alapon elnevezhettek volna csikos fanknak.
    előzmény:
    alchri (10761)
    2008-01-16  21:30
  40. 2008. január 16. 22:1110762.

     

    Sziasztok!   

    Ez a második próbálkozás,az elsö már elszállt valahova.

    Èva és Fünfi,köszönöm Nektek is a jókivánságokat.  

    Erika,gyönyörüek a képviselö fánkjaid.Nekem ilyen szépre sohse sikerül.De majd most,recept lementve.A fasirtod is jól néz ki.Igy nem olyan nehéz,mint a hagyományos sütéssel.Szoktam még tenni bele a kedvemtöl és a hütö tartalmától függöen apróra vágott szines paprikát,sajtokat,kemény tojást,kapri bogyót,oliva bogyót,zöldfüszereket,stb.

    Lili, a KFC saláta vajon milyen hagyma nélkül?Esetleg snidlinggel?Mert a hagymával engem ki lehet kergetni a világból. Mit takar a KFC rövidités?

    Andi,a pikáns csirkemelled fincsi lehetett.

    A mai ebédünk is egész egyszerü,hétköznapi volt. Zöldbab leves egy kis füstölt hússal,csipetkével, jaurtos tejfellel behabarva.Nekünk izlett.A deszert :szülinapi  torta maradék.

    További kellemes estét kivánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. január 16. 21:3010761.

    Középen az a fehér csík a "szalag", én sem tudtam, anyukámat hívtam fel a sütés közben, hogy mit csináljak, nem lesz piros középen a fánk és ö világosított fel, hogy ne is legyen, mert attól szalagos .

    Mindig tanul az ember .

    Majd beírom a receptjét és próbáld ki, biztosan síkerül Neked is .

     

    előzmény:
    silviHemel (10759)
    2008-01-16  20:46
  42. 2008. január 16. 21:1010760.
    Attól szalagos, hogy ott vannak a szalagok mellette. Nem látod?    
    előzmény:
    silviHemel (10759)
    2008-01-16  20:46
  43. 2008. január 16. 20:4610759.
    Szia!

    De szepek ezek a fankok! Bar en is tudnek ilyet sutni! Mondom, nalam eddig minden kelt tesztabol keszult valami a kukaban landolt. pfff

    Mi az a szalagos fank? Mitol szalagos? Igy kinezetre olyanok, mint a siman hagyomanyos lekvaros fank. Vagy ezeket hivjak szalagos fanknak?
    előzmény:
    alchri (10758)
    2008-01-16  20:19
  44. 2008. január 16. 20:1910758.

    Szilvi, jól hangzik, köszönet a receptért !

    Közöttünk itt a topikon nagyon sok ügyes kis "pék" van, ök majd biztosan segítenek Neked .

    A képviselöfánk különben egyszerübb mint gondolná az ember, én is féltem töle sokáig, aztán amióta elöször megsütöttem, rájöttem, hogy egyáltalán nem komplikált.

    A kelt tésztával én is úgy vagyok mint Te, de tavaly elöször megsütöttem nagymamám szalagos fánkját és az idén megint nekiállok, mert  a vártnál jobban sikerült .

    előzmény:
    silviHemel (10757)
    2008-01-16  18:52
  45. 2008. január 16. 18:5210757.
    Olyan jol neznek ki! Sajnos en meg sima fankot sem tudok sutni, bar egyszerunek tunik, mert a hulye kelt teszta mindig kifog rajtam, nem a legjobb baratom sajnos.... Nem baj, majd toletek veszek 1-2 otletet, hatha belejonnek es akkor vegre tudnek fankot meg sajtos pogit csinalni!

    Regebben mar tobbszor probalkoztam, de mindig a kukaban landolt a sajtos pogacsa is, meg egy delutan alatt 2 pizza....

    Itt a recept:

    10 perces sutemeny (dios-meggyes):

    HOZZAVALOK:
    20dkg kristalycukor, 2 egesz tojas, 10dkg margarin, 30dkg liszt, 9 evokanal viz, 1 mokkaskanal fahej, fel csomag sutopor, keshegynyi szodabikarbona, 3 kanal lekvar.

    (En nem nagyon vagyok lekvaros, ezert ezt kihagytam. Nem volt itthon sutoporom, igy tobb szodabikarbonat hasznaltam, valamint mivel tobb lisztet hasznaltam - meg nem tokeletes a szemmercem - ezert 1 tojassal tobbet hasznaltam.)

    A lisztet elkeverjuk a fahejjal, sutoporral szodabikarbonaval.
    A margarint kikeverjuk a cukor felevel, majd a tojassargajaval.
    A tojasfeherjet habba verjuk a masik fel cukorral. Belekeverjuk a sargajahoz, hozzaadjuk a vizet es a lekvart, majd osszekeverjuk a liszttel. Tepsibe ontjuk es tetejet megszorjuk meggyel, daralt dioval, csokival stb.

    (Mivel az angol liszttel nem lesz puha, szivacsos a piskotam, muffintesztam stb, ezert otthonrol mindig hozok reteslisztet, most is tobb, mint fele aranyban ezt hasznaltam, hogy puhabb legyen. Plusz a feherjebol a hab nem lesz olyan kemeny, mint a piskotanal, ez szerintem a cukor miatt van, ami elolvad a felveres kozben, ezert feher lesz, de elegge folyekony.)
    előzmény:
    alchri (10755)
    2008-01-16  18:22
  46. 2008. január 16. 18:4410756.
    Szia!

    Na, mar a sutoben van, remelem sikerul jol megsutni, mert ez meg nem az erossegem...

    Kozben benaztam egy sort, de finom lett a tesztaja nagyon. Most azt nyalakodom a talbol. (Marmint a maradekot.)

    Ja, meg betojt a habverogepem (Made in China... ), ugyhogy vehetek majd egy ujat....
    előzmény:
    alchri (10754)
    2008-01-16  18:06
  47. 2008. január 16. 18:2210755.

    Lemaradt egy n. Konnekor .

    Megmutatom a képviselöimet, hogy 4 óra után még hogyan néztek ki---------->

    mert ezt is olvasni  a legtöbb receptben, hogy nem szabad elöre megtölteni öket a krémmel mert átáznak . Hát ezek szárazak és magasak maradtak, nyugodtan elöre el lehet készíteni  .

    előzmény:
    alchri (10754)
    2008-01-16  18:06
  48. 2008. január 16. 18:0610754.

    Szia Silvi !

    Gépeld csak nyugodtan ha idöd engedi, bár én mostanában nem nagyon sütögetek, kivéve az ilyen bekapkodós sütiket mint pl. a mai képviselöfánkokat . Diétázunk a férjemmel és félek ha egy egész sütit vagy tortát sütök meg, rajtunk szárad, a fiúnk nem bírja egyedül .

    De gondolom a többiek nem járnak ebben a cipöben .

    Fura lehet ez a konektorátalakítás, emlékszem még rá, mindig stressz volt nekünk is, hogy ki ne maradjon a kofferböl amikor Londonba repültünk, de Svájcba is állandóan kell egy hasonló kütyüt vinni.

     

    előzmény:
    silviHemel (10753)
    2008-01-16  17:54
  49. 2008. január 16. 17:5410753.
    Sziasztok!

    Ha nem lenne baj, neha beneznek hozzatok 1-2 jo receptert. Lattam nagyon ugyesek vagytok!!!

    Most epp dios-meggyes sutit keszitek, ha kell a recept, legepelem miutan bevagtam a sutobe a cuccot. Nagyon finom!!! Sogornom cukrasz (is), es tole van a recept.

    Mindjart jovok vissza, csak kikeverem a tesztat. Kozben bajlodtam egy sort, mert a robotgepem Mo.-rol van es nem talaltam a konnektoratalakitot, de mar megvan. Nehogy valami siman menjen....


    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. január 16. 16:1710752.
    Szia Prosecco!
    Neked is kivánok nagyon boldog születésnapot !
    előzmény:
    prosecco (10740)
    2008-01-16  00:19
  51. 2008. január 16. 16:1410751.
    Szia Lilikém!
    Utólag is nagyon boldog szülinapot kivánok neked!
    előzmény:
    litita (10748)
    2008-01-16  15:47
  52. 2008. január 16. 16:0810750.
    Nem, nem szerencsére, csak egy kis technikai szünet miatt nem jött, talán ma este vagy holnap már ír, ha minden jól megy !
    előzmény:
    litita (10748)
    2008-01-16  15:47
  53. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 16. 16:0410749.
    Sziasztok!

    Csináltam ma Csirkemájjal töltött gombafejeket és Pikáns csirkemellet almapaprikával, citrommal, pennével
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. január 16. 15:4710748.

    Nagyon jól néz ki ez a fasirt.

    Igen, ismerem azt az ananászos változatot is, meg még párat, de ez most nekem a legjobb.

    Klárival mi van? Csak nem beteg?

    előzmény:
    alchri (10747)
    2008-01-16  14:11
  55. 2008. január 16. 14:1110747.

    Lili, szia!

    A képviselöfánkot érdemes kipróbálni és az az érdekes, hogy eddig a sütés után nem kaptam ki rögtön a sütöböl, mert azt olvastam valahol, hogy összeesik különben, de látod nem stimmel, mert most azonnal kivettem és azonnal még forrón kettévágtam és magasabb lett mint bármikor elötte. Lehet, hogy a csipetnyi sütöpor is jót tesz neki, nem tudom.

    Hú de remek vacsorátok lesz ! Ezt a salátát én ananásszal ismerem, tehát ugyanígy mint ahogyan írja, csak plusz ananász jön bele. Imádom!!!!! Azt hiszem Menari írta be még anno a mit fözzekre.

    Közben megsült az egybensült fasírt is, jó csípös kolbászt tettem bele véletlenül , de férjem amúgyis imádja a csípöset. Nem kért mellé semmit, csak a joghúrtszószból egy keveset. Ha marad holnapra, akkor valami fözeléket fözök hozzá.

    előzmény:
    litita (10746)
    2008-01-16  13:54
  56. 2008. január 16. 13:5410746.

    Sziasztok.

    Prosecco, gyönyörü virágokat kaptál!

    Erika, nagyon jól hangzik ez a dip, le is mentettem. A töltött padlizsánod is tetszik nagyon, de ez a képviselő fánk!!! Lehet, hogy még ma meg is csinálom. Mandarin ugyan nincs itthon, de van narancs és banán. Csak valamit azért tennék még a tejszinhabba, lehet, hogy egy kis kakaót teszek.

    Ma vacsorára pitát veszek ki a fagyasztóból és gyroshúst csinálok hozzá pulykamellből. És mivel a friss zöldségeket (paradicsom, paprika, uborka) nem nagyon szeretjük ilyenkor, hát csináltam salátának egy majonézes káposztasalátát, már megkostoltam, nagyon finom lett, be is irom Nektek a receptjét, tényleg érdemes kipróbálni. Azt hiszem derine tette fel a receptet a másik topikra.

     

    KFC saláta

    50-60 dkg aprora vagott fejeskaposzta
    1 kozepes repa
    2 ek aprora vagott hagyma
    0,8 dl cukor
    1/2 tk so
    1/8 tk orolt bors
    0,6 dl tej
    1,2 dl majonez
    0,6 dl iro (helyett: tejfol)
    3 ek citromle

    1. A kaposztat es a repat rizsszemnyi darabokra apritjuk.
    2. Keverjuk ossze a cukrot, sot, borsot, tejet, majonezt, tejfolt, ecetet es a citromlevet egy nagy keveroedenyben
    3. Adjuk hozza a kaposztat, repat, hagymat es keverjuk ossze
    4. letakarva legalabb 2 oran keresztul hutoben taroljuk


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. január 16. 13:0610745.
    Kihagytam véletlenül: a sütöport a képviselöfánk masszájába a két tojás között szórtam bele.
    előzmény:
    alchri (10744)
    2008-01-16  12:49
  58. 2008. január 16. 12:4910744.

    Mai ebédem:

    Paradicsommal, cukkinivel, fetával töltött padlizsán/alchri

    1 személyre

    1/2 padlizsán, 5 deka cukkini, 5 deka feta, 2 paradicsom lehámozva,kimagozva,kockára vágva, olivaolaj, só, bors, joghúrt, citromlé, szárított menta

    A padlizsánt csíkosra hámoztam, a húsát bevagdostam, megkentem olajjal és a forró sütöben, kb. 30 percig a húsával lefelé egy sütöpapírral kibélelt kis tepsiben puhára sütöttem.

    Utána kikapartam, apróra vágtam, a cukkinit is ledaráltam. Egy serpenyöben kevés olajon megdinszteltem a cukkinit, hozzáadtam a padlizsán húsát és a paradicsomot, füszereztem és pár percig pároltam. Levettem a tüzröl és belekevertem a kis kockákra vágott fetát. Ezzel a keverékkel megtöltöttem a padlizsánt és a sütöben kb. 25 percig sütöttem.

    Közben a joghúrtot kevés citromlével, sóval és a mentával összekevertem. Együtt tálaltam.

     

    Édességnek kis képviselöfánkokat sütöttem, de most Tim Mälzer receptje szerint. Mandarinos cukros tejszínhabbal töltöttem.

    Mandarinos tejszínhabbal töltött képviselöfánk/Tim Mälzer/alchri

    4 deka vaj, csipet só, 1 deci víz, 8 deka liszt, 2 tojás, 1/4 tk. sütöpor, 3 mandarin, 2,5 deci tejszín, 1 zacskó habfix, 1 zacskó van.cukor, porcukor

    A vízben a vajat a csipet sóval egy lábosban felolvasztottam, amikor forrt, belekevertem a lisztet, kikapcsoltam alatta tüzet és addig kevertem amíg el nem vált a lábostól a massza. Utána elektromos habverövel egyenként belekevertem a tojásokat. 2 evökanállal 8 halmot tettem egy sütöpapírral kibélelt tepsire és a sütö legalsó sínén, 220 fokon, 25 percig sütöttem.

    Utána rögtön kivettem és egy ollóval kettévágtam. Amikor teljesen kihültek, megtöltöttem.

    Töltelék: a habot a fixálóval és a van. cukorral keményre verni. A mandarinokat meghámozni, cikkekre szedni és a cikkeket félbevágni. A félbevágott fánkokat vastagon megkenni a habbal és pár mandarin cikket belenyomni. Összecsukni és porcukorral megszórni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. január 16. 08:2910743.
    Erika, neked írtam privit!
    előzmény:
    alchri (10741)
    2008-01-16  07:57
  60. 2008. január 16. 08:2910742.
    Jó reggelt !

    Prosecco, nagyon boldog szülinapot neked !

    Lányok, köszönöm a dícséretet. Most már kezdek én is megbarátkozni a képpel, de idáig egy picit mostohagyerekként tekintettem rá

    Szép napot Csajok !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. január 16. 07:5710741.

    Sziasztok Lányok !

    Lili, hú de guszta volt az ebédetek, imádom a krumplifözeléket !

    Zsuzsi, nagyon ügyes vagy, szép anyagokat váloggatál össze. Rengeteg anyagmaradékom van itthon amit sajnálok évek óta kidobni, de már semmire nem tudom öket használni, szívesen Neked adnám! Komolyan! Muszáj már egy kicsit szanálni a szekrényeket, ez a hátralévö 4 év amíg még itt tartózkodunk, hamar elszáll. Legkésöbb nyáron vinném Neked öket!

    Kriszti, gyönyörü virágokat kaptál ! Örülök, hogy tetszenek az oldiek, lehet, hogy egy külön oldalra fogom öket áttenni, mert még sok van. Tegnap este is megnéztünk egy Páger filmet, lélegzetelállítóan játszott, nagyon szeretjük !

    Vacsorára összedobtam egy krémsajtos dipet, ez nem teljesen krém állagú sajt volt, hanem darabos, itt Hüttenkäse a neve, nem tudom otthon hogyan hívják. De ha nincsen, akkor szerintem sima tehéntúró is jó hozzá, mert olyan a halmazállapota. Angol zellerrel ettem.

    Krémsajtos dip/alchri

    20 deka darabos krémsajt vagy tehéntúró, 1 fött tojás, 1 kis lila hagyma, 5 deka uborka, só bors

    A fött tojást, a lila hagymát és az uborkát apró kockára vágni, a sajthoz keverni. Füszerezni. alchri: nem volt uborkám itthon csak cukkinim, azzal is nagyon finom volt.

     

    Ma férjem kevésbé diétás ebédet kért, kolbásszal töltött fasírtot. Maradt egy fél padlizsán, azt meg megtöltöm magamnak paradicsommal.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2008. január 16. 00:1910740.

    Sziasztok!

    Bejelentkezem én is az éjszakai müszakba.Igéretemhez hiven hozom a képeket a virágaimról.
    Erika,köszönöm a gratulációt,igen,szülinapom volt nekem is. Nagyon étvágygerjesztöen tudod elkésziteni a diétás kajákat.Muszály lesz nekem is elkezdeni,mert különben nemsokára gurulni fogok.Az oldie számaid nagyon jók.
    Lili,köszönöm Neked is a gratulációt.Jó késöig fennmaradtál tegnap,igy sikerült kenyérkét is egyél a sajthoz?Hú,de gyönyörü kenyérkéket sütöttél az utóbbi idöben! Andi,a kislányod nagyon jól nézett ki abban a ruhában.Milyen alkalomból kapja?A krumpligombóc levesed  nagyon jól néz ki.Hogy kell azt csinálni?Nem ismerem. Fünfi,nagyon szép lett a konyhád,-és azok a füszerek!Ügyes vagy,nagyon szép lett a teritöd. Klári, régen nem tettél fel képet  Melinákiról.Nagyon kis huncut,tündéri baba. Ildikó,ugyanez vonatkozik Rolikára is,de ö már sokszor olyan "nagyfiús".Már régen akartam kérdezni,hogy mi történt a Zorro kutyusoddal?Abban az idöben nem voltam internet közelben. Fokrisz, de jó,hogy a nagy ijedelem után minden rendben lett.Ez tanúlság volt úgy a kutyusoknak,mint Nektek. Sarapod, azok a disznótorosok.Èvek óta szeretnék egy jó hurkát-kolbászt enni,de nem sikerül.Nyáron pedig nem az igazi.Rágica,szép lett a kalácsod.Ugye Te csináltál otthon kolbászt és börsajtot? Flixotide, láttam a feltett képeket a gyerekekkel.Nagyon édesek voltak.Èvi, Andyca,Szzita,Alettina,Hebike és Mindenki,akiket esetleg most kifelejtettem, szeretettel üdvözöllek Titeket is.Majd máskor igyekszem gyakrabban irni,-ha lesz is mit. 

     

    előzmény:
    alchri (10727)
    2008-01-15  09:30
  63. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 15. 22:3310739.
    Sziasztok!

    Itt az éjszakai műszak.

    Sherpa-irtó guszta a gombóclevesed!Gyerekkoromban ettem utoljára.Anyukám, ha szilvásgombócot csinált, előtte mindig gombócleves volt, amit én imádtam.Sajnos az én kis drága családom nem igazán lenne vevő, egyszer készítettem tojáslevest, és abba tettem kis krumpligombócokat, középső lánykámmal ketten ettük, és nagyon fincsi volt.

    Lili- a krumplifőzeléked is jöhetne....
    Utólag is Boldog Születésnapot!

    Sarapod-a hétvégén nálunk is disznótoros volt- saját készítésű- a tied is nagyon jól néz ki, én nagyon szeretem, főleg a hurkát!

    Fünfi- hát csak ámulok, hogy mit készítettél!A nap sugarait ilyen szépen megcsinálni, nem lehet könnyű, gratulálok, nagyon ügyes vagy!Aztán hozzad a képeket!ÉN eddig egy ágytakarót készítettem folt technikával, de ilyen szépet még nem.

    Jó Éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. január 15. 22:1710738.
    Hogy Te milyen ügyes vagy !
    előzmény:
    Fünfi (10737)
    2008-01-15  21:59
  65. 2008. január 15. 21:5910737.
    Az előbb lemaradt a kép
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. január 15. 21:5810736.
    Szép estét Lányok !

    Látom, megint gusztákat főztetek ma.
    Épp csak annyira jöttem, hogy megmutassam a kiállításra varrott képem. Holnap megyünk berendezni, majd hozok képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2008. január 15. 21:5610735.

    Nem látom alatta a sonkát,  kár volt leönteni addig,  igy nem tudom, hogy igazi rénszarvas-e vagy nem !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876463 (10728)
    2008-01-15  12:34
  68. 2008. január 15. 19:5510734.

    De jól néz ez ki! Igen, pont én is arra gondoltam, biztos jó ez a karfiol másfajta sonkával is.

    Nálunk ma maradék zöldbableves volt és krumplifőzelék grillkolbásszal.

    előzmény:
    alchri (10733)
    2008-01-15  15:40
  69. 2008. január 15. 15:4010733.

    Sziasztok!

    Iparos, gusztat föztél, nagyon jól hangzik a recept, gondolom sima sonkával is finom.

    Andi, jól néz ki a  levesed, fincsi lehet!

    Ma ezt ettük:

    Citromos sült zöldségek /alchri

    1 kis cukkini, fél padlizsán, 1 hagyma, 3 kis sárgarépa, 1 piros paprika, só, bors, 1 deci olivaolaj, 1 citrom leve

    A zöldségeket kis kockákra vágtam és leöntöttem az olivaolajas,citromos keverékkel. Füszereztem. 250 fokon egy tepsiben  kb. 30 percig pirosra sütöttem, közben néha megkevertem. Couscousszal tálaltam.

    Kellemes délutánt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 15. 13:5310732.
    Nyers rénszarvast találsz északon, a tundrákon!
    Bocs! Ezt nem hagyhattam ki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876463 (10731)
    2008-01-15  13:31
  71. Torolt_felhasznalo_876463
    Torolt_felhasznalo_876463
    2008. január 15. 13:3110731.

    De guszta az a gombócleves!

    Rénszarvas az Ikeában kapható a pénztárak mögötti élelmiszer részlegben, (de sajnos csak feldolgozott formában) amikor én voltam ott, akkor csak szeletelt sonkát lehetett kapni. Apropó: ha valaki tudja, hogy hol lehet nyers rénszarvast kapni, megköszönném ha elárulná nekem is.

    A recept meg borzasztó egyszerű:
    Meg kell főzni a karfiolt. Vajon megdinsztelni a kaprot és a sonkát, aztán ebből mártást csinálni, ízlés szerinti mennyiségű liszt és tej hozzáadásával. Ízesítése: só, bors, és egy nagyon pici szerecsendió, hogy legyen benne egy kis érdekesség, de azért ne vigye el a kapor ízét. Ha összerottyant, öntsd rá a karfiolra. Ha gondolod, még beteheted a sütőbe egy kis felszíni pír végett. Én nem tettem...

    Most jut eszembe, hogy lehetett volna a vajban megpirítani egy pár szem kapormagot is, úgy még izgalmasabb lenne az íze, feltéve ha szeretitek az ánizst, mert az egy cseppet elviszi az ízét ebbe az irányba, ami ugyan a kaportól nem idegen, de tőlem igen, mert ki nem állhatom az ánizst...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10730)
    2008-01-15  12:46
  72. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 15. 12:4610730.
    Hűűűű ez nagyon jól néz ki!!! Ennek nálunk is sikere lenne! Receptet adsz hozzá? És hol vettél rénszarvas sonkát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876463 (10728)
    2008-01-15  12:34
  73. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 15. 12:3610729.
    Sziasztok Kislányok!

    Ma Krumpligombóc levest főztem. A képen még a lábosban van, tálaláskor kap tejfölt! Aztán előszedtem a mélyhűtőből csirkemellet, csirkemájat, holnap csinálom egy Almapaprikás-citromos-pennés csirkemellet és csirkemájjal töltött gombát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_876463
    Torolt_felhasznalo_876463
    2008. január 15. 12:3410728.

    Sziasztok!

    Csináltam ebédre egy kis karfiolt, kapros, rénszarvassonkás besamellel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. január 15. 09:3010727.

    Sziasztok!

    Prosecco-Kriszti, bármit is ünnepeltetek, nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok! 

    Ma még nem tudom mit fözök, férj könnyüt kér, bár a tegnapi ebéd sem volt nehéz.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. január 15. 00:3310726.

    Elérted még és köszönöm szépen.

    Neked is GRATULÁLOK! És a legjobbakat kivánok!!!

    előzmény:
    prosecco (10725)
    2008-01-14  23:48
  77. 2008. január 14. 23:4810725.

     

    Sziasztok!

    Most olvastam csak,hogy vannak ünnepeltjeink. Nagyon kell siessek,hogy még a mai nap folyamán gratulálhassak én is.

    Lilike,kivánok Neked nagyon boldog SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!
    Isten éltessen sokáig eröben,egészségben !!!!
    Nagyon szép virágokat kaptál.
    Az enyémeket majd holnap megmutatom Nektek.Azok is nagyon szépek,-mert mi is ünnepeltünk.

    Andi1976, boldog SZÜLETÉSNAPOT  kivánok és nagyon sok boldogságot az ELJEGYZÉSEDHEZ !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. január 14. 23:0010724.
    Jaj, ne is mondd, pont most mondtam a férjemnek, hogy kezdek megéhezni, de csak egy-egy szelet sajtot engedélyeztem magunknak. Egyelőre. De ha sokáig ne megyünk még aludni, lesz még a sajthoz kenyérke is.
    előzmény:
    Fünfi (10722)
    2008-01-14  22:37
  79. 2008. január 14. 22:5510723.
    Köszönöm még egyszer a jókivánságokat. Igen lekvár van az aranygaluskában. Az alsó sorban baracklekvár, a felsőben szilvalekvár. Sajnos nagyon finom.
    előzmény:
    Fünfi (10720)
    2008-01-14  22:28
  80. 2008. január 14. 22:3710722.
    "csak" szeret főzni és szerencsére tud is
    Ráadásul ugyanaz a filozófiája, mint neked, mármint akkor kell enni, mikor az ember éhes. Órától függetlenül
    előzmény:
    Sarapod2 (10721)
    2008-01-14  22:35
  81. 2008. január 14. 22:3510721.

    Akkor tessék enni,  ugyanis akkor kell enni,  mikor az ember éhes. 

    Szeretném megkérdezni, hogy a sok fűszert a párod használja, talán szakács, vagy csak szeret főzni.  

    előzmény:
    Fünfi (10718)
    2008-01-14  22:07
  82. 2008. január 14. 22:2810720.
    Lilikém, ezúton is kívánok Neked nagyon boldog szülinapot. Szép virágokat kaptál.
    Az aranygaluskádban lekvár van?

    A fűszeresüvegek feliratozva vannak, csak nem nagyon látszik a fotón. Ezüst színű lakk-filccel irtunk rá.
    A fűszereket elméletileg közösen használjuk, gyakorlatilag, inkább Iparos. Valahogy a főzés is úgy oszlik meg, hogy ő a különlegesebb, nem mindennapi ételeket találja ki ill. főzi, én inkább a hagyományosabbakat.

    előzmény:
    litita (10717)
    2008-01-14  22:03
  83. 2008. január 14. 22:1310719.

    Ezután a finom bottargás bavette után pedig egy kis édességnek küldöm Nektek a következö számot az oldie gyüjteményemböl . Emlékszem rá, hogy szüleimnek kb. fél centi vastag hanglemezen volt meg otthon és nagyon szerettem hallgatni .

    Lili,gyönyörü virágokat kaptál!

    ÉDES ÁLMOKAT DOLCE VITA  !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2008. január 14. 22:0710718.
    Hát, nekem is kár volt, így 10 óra magasságában megnézni a képeidet ! Rögtön éhes is lettem.
    előzmény:
    Sarapod2 (10704)
    2008-01-14  18:47
  85. 2008. január 14. 22:0310717.

    Szervusztok lányok.

    Először is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntést, nagyon jól esett.

    Ma nem volt ünnepi vacsora, mert szombaton ezt (is) ünnepeltük az étteremben. Ma csak sima zöldborsólevest csináltam és aranygaluskát. Aztán be kellett mennünk a városba és most jöttünk haza.

    Sherpa-Andi, a lányod nagyon hasonlit Rád, nagyon szép lesz ebben a ruhában (is).

    Fünfi, nagyon szép a kenyérkéd meg a zsemléid! De ez a füszerpolc…! Honnan tudod melyikben mi van, ha jól látom, nincs is feliratozva? Ezt a rengeteg fűszert Te használod, vagy az Iparos?

    Megmutatom a két csokrot, amit ma kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_876463
    Torolt_felhasznalo_876463
    2008. január 14. 21:4810716.

    Sziasztok!

    Küldöm a Fünfi által beharangozott bottargás bavette (mert nem mindenki szereti a spagettit...  &nbsp képeit.

    Majd küldöm a kaviárpástétomot is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 20:0310714.

    Andi1976-nak nagyon boldog születésnapot és sok-sok boldogságot kívánunk mindannyian az eljegyzéséhez!

    Lilinek színtén boldog születésnapot kívánunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2008. január 14. 19:4910713.
    Nem csodállom, nekem is nagyon tetszenek. Most vettem olivás asztalterítőt, és edényfogó kesztyűt.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10712)
    2008-01-14  19:46
  89. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 19:4610712.
    Létezik belőle olaj és ecettartó és van még egy nagy ovális tálam is. Tavaly Olaszországban meg voltam veszve a kerámiákért!
    előzmény:
    Sarapod2 (10711)
    2008-01-14  19:44
  90. 2008. január 14. 19:4410711.

    Sherpa ezek gyönyörűek!  Én is olivamániás vagyok, igaz enni is nagyon szeretem.  Egyszer láttam egy ujságba garnitúrát, de horror ára volt, gondoltam annyira azért nem kell már ebbe a korba nekem.  
    Nagyon-nagyon szép, és látjátok, ajándéknak kell ilyet venni, ami tetszik, de meg vagyok nélküle, mert sajnálom rá a pénzt.  Ez ám az igazi ajándék !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10709)
    2008-01-14  19:24
  91. 2008. január 14. 19:4310710.
    Nagyon szépek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10709)
    2008-01-14  19:24
  92. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 19:2410709.
    Na, újabb próba...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 19:1110708.
    Igen, azt vettem először. A nagyobbikat. Aztán vettem egy kisebbet is mellé!
    Nem tudom, miért nem tudok képet feltölteni!
    előzmény:
    alchri (10707)
    2008-01-14  19:08
  94. 2008. január 14. 19:0810707.
    Ha van itthon a mélyhütöben, mi is mindig teszünk bele zöldborsót . Látod nekem a tálad fel sem tünt a gyönyörü brassói alatt . Pedig emlékszem rá amikor megmutattad a képét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10706)
    2008-01-14  19:05
  95. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 19:0510706.
    Szia!

    Olívás tál. Van egy nagyobb és egy kisebb! A rencer nem hagyja épp feltölteni a képet, de majd megmutatom!A "barátnőnk" már lefikázta ezt is, de ki nem xarja le?? Én nagyon szeretem őket!

    A brassói is olyan, mint a töltött káposzta: ahány ház, annyiféle!
    előzmény:
    Sarapod2 (10704)
    2008-01-14  18:47
  96. 2008. január 14. 19:0110705.
    Hű de kááááááááár volt ide benéznem.   Nagyon-nagyon szép a polcod.  Na és ennyi fűszer,  a fűszerek országába sincs.   
    előzmény:
    Fünfi (10691)
    2008-01-14  18:05
  97. 2008. január 14. 18:4710704.

    Szia ! 

    Ha jól látom az egy olivás tányér ?  

    Láthatnám üresen is.  Na nem azért, mert nem jól néz ki a brassói - bár Én még nem hallottam, hogy zöldborsót tesznek bele - de attól nagyon fini lehet még.  

    Itt a hétfői ebédem, és maradék karalábéleves volt.  A hordós savanyúságból meg csak ettünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10665)
    2008-01-13  15:16
  98. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 14. 18:4210703.
    Az a baj, hogy igen, szép a konyhám, csak nagyon kicsi! Már írtam, hogy minden nagyobb készülődésnél kiordítom a lelkem, hogy kérek egy házat, amiben van egy nagy konyha és spájz! De még nem ugrottak rá!
    előzmény:
    Fünfi (10697)
    2008-01-14  18:17
  99. Torolt_felhasznalo_817631
    Torolt_felhasznalo_817631
    2008. január 14. 18:3510702.
    Ez gyönyörű... talán majd egyszer nekem is lesz ilyen szép konyhám
    előzmény:
    Fünfi (10691)
    2008-01-14  18:05

Címlap

top