Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. június 25. 23:2080801.

    "Még jó, hogy a turisták ebből keveset vesznek észre."

    Amit leírtam, az napi tapasztalat. Aki nem itt él, hajlamos csak a szépet, jót látni. Az emberek stresszesek, idegesek, képtelenek türelmesen sorban állni.
    Sokan a fél várost átutazzák, amikor dolgozni mennek, tömött járműveken. Szóval, aki csak néha látogat haza, nem veszi észre, vagy nem is találkozik ezzel a jelenséggel.
    Én is éltem már abban az időben, amikor kannában vittük a tejet, sorba kellett állni kenyérért, a tejjegyre, a piacon a vidékről felhozott termelőktől vettük a zöldséget, gyümölcsöt.
    A mai fiataloknak erről sejtésük sincs. Válogatnak, ez sem jó, az sem. A sorban állás fárasztó, mindenki rohanna.
    Én ritkán megyek  a belvárosba. Nekem utazási igazolványom van, 1 évre érvényes és egy hologramos matrica van benne, nem olyan mint a bérlet, ezért nem kötnek belém az ellenőrök.


    Nagyon sok hajléktalan van, közülük sok nem is akar változtatni a helyzetén. Jól érzi magát az utcán.
    A hajléktalan szállókra azért nem mennek, mert meglopják egymást és oda részegen nem lehet menni.
    Az ivás elég nagy gond az embereknél. A férjem is az ital miatt halt meg. Részegen a vonat elé bóklászott.

    Igen, az emberek hajtanak a megélhetésért. Az én gyerekeimnek is 2 munkahelyük van. Nekem szerencsém volt, mert elég jó nyugdíjjal elmentem még mielőtt komolyabb gond lett itthon. Már nem akarok kocsit, nyaralót, házat venni. Amim van az bőven elég. Azért jó lenne évente vagy 2 évente elutazni  a tengerhez, de sajnos a hitelem még elviszi azt  a pénzt. Van hitelem, de már nem sok van vissza belőle. Igyekszem beosztani ami van.

    előzmény:
    kekelefant (80799)
    2015-06-24  23:49
  2. 2015. június 25. 00:1280800.

    A ferjed beteg volt,van amikor lehet gyogyitani,de legtobb esetben nem,ez ugyanolyan sulyos betegseg,mint sok mas.Nagyon sajnalom.Itt is vannak helyek -starbuck cafe-ahol 14 dollar egy kave,meg a kozelebe se megyek.


    Tobbszor evekig nem szivtam ,es mindig valami szornyu dolog tortent,amiert vissza szoktam,nagyon gyenget es nagyon keveset szivok.De!Ki az a neveletlen barom aki mas hazaban ragyujt,en meg a sajatomban sem,esetleg a garazsban,de akkor az ajto nyitva.Masnal meg sem probalnam,aki nem birja ki egy fel napig,az maradjon otthon.


    Megyek valami kajat osszecsapni,azt hiszem van meg fagyoban lasagna,es a salata hozza.

    előzmény:
    drvia (80797)
    2015-06-23  11:11
  3. 2015. június 24. 23:4980799.

    En 2 evenkent szoktam menni MO-ra,es nem tapasztaltam ilyesmit.Meg emlekszem az 50-es evekre,amikr az emberek feljelentgettek egymast,mert a szomszed uj cipot vett,hogy mibol?Es senki sem mert volna hetkozben hust kerni az uzletben[ugyan nem is volt].Akkor nagyon rossz idok voltak,es az emberek is olyanok lettek.De mar 2000 ota jarok Mo-ra es azonkivul hogy penz erteke valtozott semmi furat nem lattam.Minket is probaltak atverni,de mivel beszelek magyarul meg a vegen bocsantkeres es ingyen sor lett a vege.A legjobban elvezem az ellenoroket a villamoson[nem vezetek ott]akiknek felcsillan a szemuk amikor meglatnak,hogy na itt majd aratunk.Direkt sokaig keresgeljuk a jegyet,aztan lefagy a pofajukrol a mosoly.Mi nem jarunk turista helyekre,a baratok is csak kedelyes helyre visznek,mi a pozsonyi uton szoktunk sokszor enni,van ott egy nagyon jo kis etterem,a zsolnai bolt,kozel a duna,es Budapest legjobb retes boltja.2 evvel ezelott nem volt ennyi hajlektalan,ahogy hallom most nagyon sok van beloluk,valamit kellene csinalni.A baj,hogy van ugyan menhely,de nem mennek be,mert ott nem lehet pialni es mosakodni kell,esetleg ne adja az eg dolgozni.En metroval meg sehol nem mentem sehova,mert csak eltevednek.


    Az alapveto problema,hogy sokaig semmit sem nem lehetett kapni a boltokban,es most minden van,es mindenki akar persze a gyerekenek tobb szazert cipot ruhat venni,kulon ora ,ilyen olyan,ezert dolgoznak,nem igen ernek ra nevelni,rengeteg gyerek drogozik,agyon van kenyeztetve,es persze penzt elo kell keritene valahonnan.En nem mondom hogy jobb volt,amikor semmi nem volt,de nem volt ez a hajtas.Ezert faradtak,kiegtek az emberek.Szerencsere akiket en ismerek azoknak nincs ilyen bajuk,eleg az ami van.


    Gondolom ilyen vagy te is,mi sem vagyunk az elerhetetlenre ami van annak kell orulni,megdolgoztunk erte,es hiaba nem kellene mar annyira ,de nem tudjuk a sporolast abbahagyni.


    Tovabbi szep hetet.Bocsi,hosszura sikerult a riportom..

    előzmény:
    drvia (80798)
    2015-06-23  12:08
  4. 2015. június 23. 12:0880798.

    Nálam nincs visszadumálás. Tartanak is tőlem. Ha azt mondom *nem* akkor az úgy is marad.


    2 unokám gyalog jár mindenhová, van kocsijuk, de az iskola majdnem szemben van a házukkal, a tábor kicsit messzebb, de nekem nincs kocsim, marad a gyaloglás. Reggelente tőlem mennek táborba. Ha otthonról mennének akkor közelebb van, de tőlem sem kell sokat gyalogolni.


    A legkisebb unokám vidéken lakik és reggelente vonattal járnak be az anyjával, mert Pesten jár iskolába és az anyja is Pesten dolgozik. Néha a fiam viszi kocsival, ha náluk van hétvégén.


    Nem tudom, mikor jártál utoljára Magyarországon, de a rendszerváltás óta nagyon megváltoztak az emberek. Itt mindenki a másikat lesi, mije van és honnan volt rá pénze. Rettentően irigy nép lett a magyar. Az utcán alig látsz mosolygós embert. Mindenki morcosan maga elé merengve megy az utcán. Ha neked megy véletlenül meg tudna ölni a tekintetével. A metrón az emberek nagy többsége a telefonját buzerálja, vagy táblagépezik, de láttam már laptopozni is embert. Nagy a munkanélküliség és a közbiztonság sem a régi. A belvárosban sok a zsebes, főleg a tömegközlekedési járatokon: 4-es 6-os villamoson, 7-es buszon. A presszók, éttermek is drágák és a turistákat sok helyen becsapják, sok panasz van rájuk. Már a taxisokban sem lehet megbízni.  Én mindig azt tanácsolom az ismerőseimnek, ha Magyarországra jönnek keressenek külvárosban kisebb éttermeket, vagy egyszerűbb presszókat, mert ott kisebb a valószínűség, hogy becsapják őket. Esetleg plázákban étkezzenek. A presszók viszont a plázákban horribilis árakkal vannak.
    A múlt hónapban itthon volt a Torontói barátnőm a férjével és beültünk a plázában egy presszóba. 920.-Ft volt egy kávé, ami 1 korty volt az egész. Szégyen, hogy ennyit elkérnek érte.920.-Ft-ért már 250g jó minőségű kávét lehet venni egy szupermarketben és abból legalább 25 kávét le lehet főzni otthon.Ha régen voltál itthon, akkor lehet csalódni fogsz.A város koszos, minden lepukkant. Csövesek fetrengenek mindenütt.Szóval nagyon lerobbant minden. Még jó, hogy a turisták ebből keveset vesznek észre.
    Pl: Képek egy új bevásárló központról amit pár éve építettek. Nagyon szép lett, az előző már nagyon le volt pusztulva és csövi tanya lett belőle. Sajnos ez sem maradt sokáig szép. Pár hónap alatt ezt is belakták a hajléktalanok. Mára már minden ragacsos, mocskos, szemetes. Pedig ide jön a turisták 80 %, mert a repülőtérről idejön a busz és innen tudnak  a turisták metróval a belváros felé utazni. A metró is siralmas, lepukkant, életveszélyes.

    előzmény:
    kekelefant (80796)
    2015-06-23  01:32
  5. 2015. június 23. 11:1180797.

    Már én sem vagyok fiatal. Jó pár éve nyugdíjas vagyok. Évek óta használom a kompressziós zoknit, mert lymphoedema-s a lábam.


    Sajnos amikor Venezuelába utaztam nem mondta az orvos, hogy vegyem fel és akkor kaphattam a trombózist a repülő úton.


    Nálatok a helyi járatok lehetnek olyanok amit írtál. Amivel én utaztam eddig azok kényelmes nagy gépek voltak. A beszállókártyán van a számozott ülés, csak oda ülhetsz ahová szól a kártya.
    Az utóbbi időben sajnos megszigorították a repülős utazást. Nekem még nem kellett levennem a cipőmet, mert mindig olyan cipőben utaztam ami éppen hogy csak volt valami a lábamon.
    Nem vagyok fázós. Télen is rövid ujjú pólóban vagyok a télikabát alatt. Gyűlölöm a sálat és a sapkát. Jól viselem a lehűtött helyeket is. Budapesten nincs nagyon lehűtve a reptér, sem a plázák, ez inkább a tengerentúlra jellemző. Venezuelában is nagyon lehűtenek mindent. A szállodában szabadidő ruhában aludtam, mert a szobába nagyon hideg volt. A légkondit nem tudtam kikapcsolni, mert a magas páratartalom miatt folyt mindenről a víz.  A plázákban is hideg volt, de azt azért elviseltem.


     


    Én már 16 éve nem dohányzom. A lakásban is ki van írva, hogy nem lehet dohányozni. (kép) Meguntam, hogy állandóan telefüstölték a lakást a gyerekeim, a barátnőm, a menyem és mindenkinek megmondtam nincs cigi. Aki cigizni akar kimegy a lépcsőházba.


    A férjem magának kereste a bajt. Mindig féltem, amikor későn jött haza, hogy részegen elüti valami. Azért sajnáltam, mert ha nem ivott volna, nem lett volna semmi gond vele. Dolgos ember volt és rendszerető, csak az ital elvette az eszét.

    előzmény:
    kekelefant (80795)
    2015-06-23  01:13
  6. 2015. június 23. 01:3280796.

    A mai gyerekekkel nem lehet vitatkozni,mert ugyis alulmaradsz,lattam 6 eves gyereket kezi telefonnal,szulok hozzak viszik oket kocsival,nem mehetnenek 5 percet gyalog az iskolaig,dehat ilyen valtozas van,es bele kell torodni.


    A tobbi allamrol nem sokat tudok,de Kaliforniaban es Nevadaban ,az emberek kedvesek,udvariasak,senki nem tulekszik,es megis megy minden.Sokszor ha valakinel keves van a kosaraban,elore engedik es senki nem lazad fel.Mikor busszal jartam es nem tudtam hol kell leszallni,a sofor megallt a megalloban ,kiszallt es mutatta merre van amit keresek.Hogy o megtette az hagyjan,de a tobbi utas nem lincselt meg sem ot ,sem engem,ezt probaltam volna Ausztriaba,mar nem elnek.


    Aki jatekfuggo,vagy alkoholista,az ne koltozzon kaszino varosba,az ital ingyen,mindenhol a gepek,de aki nem, vagy normalisan jatszik,annak nagyon kellemes itt.A Magyar emberek millioszor kellemesebbek az Osztrakoknal,ilyen tanulatlan krekkeler egy nepet ritkan latni[tisztelet a kiveteleknek]Hogy miert maradtam 21 evig?igy jott ki a lepes.


    Toltott paprika jo otlet,holnapra van is itthon minden hozza,de persze nem a feher ,csak zold paprika,de igy is jo.


    Mi is betegesen pontosak vagyunk,utalom amikor valaki allandoan 15 perccel kesobb jon,bunkosag szerintem.


    Jo szorakozast a rosszcsontokkal,ne felejsdd el nekunk 5 van beloluk.

    előzmény:
    drvia (80794)
    2015-06-22  11:38
  7. 2015. június 23. 01:1380795.

    Nagyon sajnalom,hogy trombozist kaptal,fiatal vagy meg ahhoz,de vannak injekciok,amit repules elott beadhatsz,es valami csoda zokni,de ha az orvos nem javasolja hosszabb idore,akkor inkabb ne.Mar nem ugyanaz,mint a 70 evekben,a  sorok koztt alig van hely,mert extra uleseket tettek be,de nem is lehetne maszkalni,mert be kell kapcsoni magad neha egesz uton.A pilota hajt mint a meszes.Mikor Vegasbol jottunk vissza,elszamoltak magukat es 4-ggyel tobbet engedtek be mint ami  elfert volna[nincsenek szamozott ulesek mert csak 45 perc]aztan tovabb alltunk,mert ki kellett a kesonjovoket kuldeni,kesz cirkusz,de szerencsesen hazaertunk.A cipoket le kell venni,mindent egy dobozba a taskakkal es kabat ,sal,aztan valogassuk ki amikor atvilagitottak.Ez a mi erdekunkben van,ugyhogy az utasnak k...s.Az itteni repterek ugy le vannak hutve,azert a sal es kabat,hogy vacog a fogad,sehol nem lehet ragyujtani,neha egyes reptereken van dohanyzo hely,de van nincs idonk megkeresni.Meg ez bantana a legkevesbbe,mert aki nem birja ki 10 orat cigi nelkul,az maradjon otthon.


    Oszinte reszvetem a ferjedert,emlekszem miert nem voltatok egyutt es a baleset okozojara is,szomoru dolog.De a kulonbseg nem nagy,mert az en ferjem alig ivott,nem dohanyzott magas eleteros tipus volt,es megis elment 3 het alatt rakban.


    Nagyon szepek a kepek!

    előzmény:
    drvia (80793)
    2015-06-22  11:15
  8. 2015. június 22. 11:3880794.

    Sajnos sok ember hamar rabja lesz a játékoknak. Én csak lottón játszom, avval is 1-1 játék erejéig 5 hetessel. Ez pont elég, így is 2.250.-Ft/5 hét. Ennyit az ember áldozhat, de többet nem adnék játékért. Játszani az interneten szoktam, de azok ingyenes játékok  és csak ha időm van akkor játszom.
    Zálogházba sosem járok, bár mostanában sajnos mennem kell, mert anyukám halálával maradtak zálogjegyek, amiket egyelőre nem tudok kiváltani, de szép lassan majd kigazdálkodom rá a pénzt és kiváltom. Nem túl sok, de egyszerre nem menne.


    Idős korban az ember már nem siet. Igazából én régebben sem voltam egy sietős. Mindig, mindenhová jóval előbb mentem, mert azt az elvet vallom: Legyek ott 1 órával előbb, mint 1 perccel később. Nem stresszelek semmin. Nyugisan állok sorba a közértben, vagy a telefonszolgáltatónál, amikor fizetnem kell a számlát, vagy a postán. Sokan hisztériáznak ha várni kell, vagy hosszú a sor. Nem értem, ha siet, akkor minek áll be a sorba? Csak idegesíti a többi embert avval, hogy elkezd morogni. Néha nem állom meg szó nélkül és rá szoktam szólni a hisztériázóra, hogy ne zavarja, hogy ott a pult mögött is ember ül, a munkáját felelősséggel végzi és nem csak ő van, legyen türelmesebb.
    A magyar embereknek minden azonnal kell. Ha sorba kell állni, azonnal megy a hisztéria, hogy sietne. Még az orvosnál is hisztériázik némelyik, de ha sorra kerül, elmeséli az egész életét az orvosnak. Olyankor már nem számít, hogy 100-an várakoznak kint a váróban.


    A héten már van tábor, ezért nem esznek itt ebédet, csak reggeli, mert innen mennek a táborba.
    Ma töltött paprikát csinálok. Pénteken vettem gyönyörű paprikát azt fogom megtölteni.

    Neked is szép hetet.

    előzmény:
    kekelefant (80792)
    2015-06-21  23:52
  9. 2015. június 22. 11:1580793.

    A kép Porto Santa Margheritán készült. A barátnőmék akkor még egy 3 lakásos társasházban laktak a felső szinten a Via Foscarin. Már több mint 1 éve nem laknak ott, mert az egy hatalmas lakás volt és csak ketten laktak a férjével, így elköltöztek a Corso Venezia-ra.


    A fiamnak FIAT-Punto autója van. A fiamék minden évben mennek nyaralni a tengerhez, csak tavaly nem mentek, meg 2011-ben, mert akkor Németországba voltak. Van Hannoverben a fiamnak egy barátja és nála jártak abban az évben többször is, ezért az olasz útra már nem futotta a pénzből. Ők is bérelik az apartmant minden évben, így én mentem a barátnőmmel.
    Szeretem Olaszországot. Szívesen eléldegélnék ott, vagy Spanyolország, bár ott még nem jártam.Ott is van barátnőm Sevilla-ban, és egy másik Tenerife-n. Mindig úgy utazom, hogy a szállást magam fizetem, mert nem szeretek senki terhére lenni. Venezuelában is mindig szállodákban aludtam, csak az utolsó 4 napot töltöttem egy kedves ismerősnél. Azóta vele is jó barátságban vagyok.
    Ausztriában is jártam több alkalommal, de nem töltöttem hosszabb időt ott, csak úgy átutazóban jártam Linz, Graz, Klagenfurt. Amikor Németországba utaztunk a férjemmel autóval, akkor néztünk szét Linzben. Graz, Klagenfurt pedig a fiamékkal, amikor Olaszországba mentünk kocsival. Van egy német barátnőm is, vele együtt dolgoztam a porcelángyárban. Egy időben sokat jártam kint, 2005-ben voltam utoljára a fiamékkal Münchenben, ellátogattunk Ilmenauba és a barátnőmhöz Gräfinau Angstedt-be is.


    A férjem 2010-ben meghalt, elütötte a vonat, de már akkor nem éltünk együtt.


    Manapság a gyerekeket nem köti le a könyv. Az én unokáim a táblagéppel foglalatoskodnak, a tanulás nem nagyon megy nekik. Haragszom is érte. Nem kellett volna még az a táblagép. Mondtam is az anyjuknak, hogy kicsit korainak tartom még a táblagépet, de hisztériázott, hogy más gyerekeknek van, akkor ezeknek miért nem lehet?! A legkisebb unokám olvasgat könyveket, de ő még lassan olvas, mert most volt első osztályos. Neki is a táblagép a fontosabb. Nálam nem lehet tábla-gépezni. Itt le kell tenni és a TV-t sem lehet nézni.

    Ne is mond a repülőjegyet. Mehetnék sokfelé a világba, de a repülőjegy nagyon drága. Imádok repülni. A legjobb és legkényelmesebb utazás a repülés. Sajnos el is lettem tiltva, mert trombózist kaptam, ezért nem repülhetek.
    A kisebbik fiamék voltan áprilisban Berlinben egy hétvégére.


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80791)
    2015-06-21  23:40
  10. 2015. június 21. 23:5280792.

    Egesz jol el voltunk a vedegekkel,lassulnak mar ok is.Ahol kaszino van ott rengeteg a zaci,mert a barmok kepesek az aranyfogukat betenni egy huszasert,mondvan,hogy most fogok nyerni.Szanalmas.Ott vettek egy par szep exert,mert ukulelet.


    Ha szeretd a tengert ,kozel van eilat [Israel]es nem is draga,a voros tengernel tanultam valaha buvarkodni.Jo vallakozo szellemu vagy ilyen messzire elmenni!


    En nem szandekoztam elmenni MO_rol igy jott ki a lepes,Becsben ismerkedtem a volt ferjemmel,es 1 8 ev utan mentunk SF-ba,nem volt sok valasztas.Kozben bejartuk Europat,Voltunk Amerikai turan,es Ausztral-singapur new zeland,egy baratunkkal harmasban.


    Most mar Frankkel lelassultunk,Vegsba csak talan meg egy talalkozo lesz,es Hawaii szinten faraszto,a rokonok ,baratok miatt.Es ha birjuk talan megyunk jovore MO-ra.


    Nagyon jol nez ki a kaja, amit nem csodalom hogy eltuntettek az unokak.Az enyemek is imadjak egymast,de folyton balheznak,en ugyanazt szoktam csinalni,akkor nyugi van.Mi sem voltunk jobbak abban biztos vagyok.


    Szep uj hetet!

    előzmény:
    drvia (80790)
    2015-06-20  21:45
  11. 2015. június 21. 23:4080791.

    Nagyon tetszik a fiad autoja[gyonyoru ez a kornyek,hol van?],hasonlit az enyemre ,kis shevi,a redszama TAS,igy tasmaniai ordog lett a neve.A konyvek mar megvoltak a szallitasa kerult sokba,mi Becsben eltunk es ferjem szulei vissza hivtak minket SF-ba,hogy oregszenek,es kell a segitseg,egyszem fiu volt.SF-ban nott fel,ott jart iskolaba.Nehez volt kivalasztani,mi megy ,mi marad,de a konyveimhez nagyobb reszt ragaszkodtam.Itt a konfekcio nagyon olcso,ugyhogy ruhaban tenyleg csak alig valamit vittunk.O sajna meghalt 95-ben rakban,mar a szulei is elmentek azota.Frank javasolta mikor megismerkedtunk,hogy koltozzunk ide Renoba,sokkal olcsobb,es kevesebb az eso.Ennek mar 17 eve,nem bantuk meg.Nem is bannam a meleget,ha ne lenne mar 2 napja sivatagi meleg szel,de hat idealis ido sehol nincs.Es a megelhetes olcsobb mint mashol.meg mindig.


    Erdekes az unoka lanyok imadnak olvasni,ahol laknak van az egyik legjobb hasznalt konyv hely,es ok is erdeklodnek.Eleg ritka mar ez.En nem tudok meglenni konyv nelkul.


    A repulo jegyek nagyon felmentek es az utazas egyre sz...bb.Mar tobb helyen fizetni kell a kajaert ,es felvinni sem lehet.Folyadekot vegkepp nem ,meg ha csukva van es ott vettem sem,essen bele a terroristakba a menyku.

    előzmény:
    drvia (80788)
    2015-06-18  23:02
  12. 2015. június 20. 21:4580790.

    Aránylag jól telt a hetem. Most itt kellemes idő van, Süt a nap, de fúj a szél. Nincs nagy meleg, elviselhető az idő.


    A héten itt voltak az unokák, mert vége a tanításnak és ezen a héten még nincs nyári tábor, ezért nálam voltak, amíg a szülők dolgoztak. Csak a 2 nagyobbik volt itt. Egész nap veszekedtek a játékon. Még  a gyerekeimtől megmaradt LEGO a vita tárgya. Ha 100 emberke lenne, akkor 110 kell, mert mindig az van  a másiknál ami éppen neki kell. Szóval egész nap hallgattam az: add vissza az az enyém...nyafogást. Amikor már besokalltam odacsaptam az asztalra és azt mondtam: még egy nyafogás és kiültök az asztalhoz büntibe. Na akkor csend lett.Minden nap főztem, fel is faltak mindent.
    A legnagyobb sikert a krumplis, sajtos gombóc (kép) aratta, még a tányért is kinyalták. Jövőhéten csak reggel jönnek és innen mennek a táborba.


    Valahogy engem sosem vonzott az USA. Sokat olvastam könyveket különböző földrészekről. Szeretem a földrajzi témájú könyveket. Az egyik könyv az Amerika Felülről nagyon szép képekkel illusztrálja Nevada államot. Vannak hegyek, sivatag, szép tavak, na és Las Vegas. Én sem vagyok játékos, ezért nem is mennék oda. Az olasz barátnőm volt párszor ott a testvérével és küldött nekem onnan szép képeslapot.Az íróasztalomon egy műanyag lap alatt tartom azokat a képeslapokat, amiket kaptam, vagy én hoztam külföldről. Las Vegasból van 2 képeslap, Yokohama-ból, Vancouverből is küldött a barátnőm, Miamiból a testvérem, Görögországból a fiam. Venezuelából és Caorle-ből pedig én hoztam képeslapot. Sajnos több nem fér a műanyag lap alá, vagy kicsi az íróasztalom.Egy időben a kisebbik fiam volt oda az USA-ért. Én tengerimádó vagyok. Legszívesebben a Bahamákra mennék, esetleg még Puerto Rico, ahová szívesen elmennék még 1-2 hónapra. Amit nem kedvelek az a Kelet-Ázsia, nekem azok az emberek valahogy túl barbárnak tűnnek. Minden olyan dolgot megesznek, amit én nem tudnék. Indiában a nagy szegénység borzalmas lehet. Vannak szép tájak arra felé is, de az életvitelük miatt nem mennék oda.
    Dél-Amerika, esetleg Közép-Amerika de ott is csak a tenger miatt. 2007-ben elutaztam Venezuelába 1 hónapra. Nagyon szuper volt. Gyönyörű ország.
    Most jó sokat írtam, majd mesélj hogy telt a hétvége, na meg a váratlan vendégek.

    előzmény:
    kekelefant (80789)
    2015-06-20  02:14
  13. 2015. június 20. 02:1480789.

    Csak beugrok kellemes hetveget kivanni,varatlan de kedves vendeg jott,meg nem tudom mit akarnak csinalni.Koszi a kepeket,sokat jartam arrafele Olaszban kozel van Becshez[ott laktam akkor],es nem is volt draga.Mi Nevadaban,Renoban elunk,ahol az elso kaszinok nyitottak valaha,a tobbi;Vegas Atlantic city kesobb lett.Mivel utalunk jatszani,semmi veszely nem fenyeget,hogy el jatsszuk a tetot follotunk.Mi csak akkor megyunk ,ha vendeg jon,vagy van valami jo musor.


    Teljen jol az idod,hogy az enyem hogy fog?majd beszamolok.


    Szep idot ,kevesebb hoseget kivanok.

    előzmény:
    drvia (80788)
    2015-06-18  23:02
  14. 2015. június 18. 23:0280788.

    A könyvek manapság nagyon drágák. Nem is nagyon olvasnak manapság az emberek, mert az interneten lehet  ingyen olvasni, vagy letölteni olcsóbban könyveket e-bookra.
    A gyerekeket meg egyáltalán nem érdekli a könyv. Marad az utókornak, emléknek. Majd 100 év múlva rácsodálkoznak, hogy ilyen is volt régen.


    Ti Kaliforniában éltek?  Kár, hogy messze a tenger, de ha van más lehetőség, akkor végül is nem lehet rossz. San Francisco biztos szép város. Nekem a Golden Gate híd egyik wallpaper képe volt sokáig a monitor háttérképem. Gyönyörű az a híd.



    Én imádom a tengert. Az egyik barátnőm Olaszországban él már 40 éve. Néha, ha a pénztárcám engedi, nyár végén (szeptember elején) megyek ki hozzájuk nyaralni. Ők Porto Santa Margherita-n élnek. Lignano Sabbiadoro után van Bibione utána levő település, Caorle és annak a kikötő városrésze P.S.Margherita. A barátnőmmel megyek általában, de mindkét fiammal is voltam nyaralni ott. Olyankor bérelünk egy apartmant, mert nem szeretek senki terhére lenni. Napközben sokat vagyunk a barátnőmnél vagy elvisz minket kocsival városnézésre.
    Persze nem mindenhová jön velünk, mert nem akarom, hogy miattam lefoglalja magát. Már elég régóta kijárok oda, így nem tévedek el.
    Jártam párszor Velencében, de többet nem megyek. Nem szeretek annyit csatangolni, hamar elfáradok.
    Teszek ide képeket. a Golden Gate híd, ez volt a háttérképem. 2011-ben egy medencés apartmanban laktunk a barátnőmmel, szemben laknak már  a barátnőmék, abban a hosszú házsorban. Velencei kirakat. 2007-ben a nagyobbik fiamékkal voltam kint és akkor még a barátnőmék a kertvárosban laktak. A képet a teraszról készítettem.


    Mehetnék sok helyre, mert sok barátom van a világban, de az utazás elég drága. Kanadában él az olasz barátnőm testvére Vancouverben és az egyik barátnőm Toronto-ban. Ő most volt itthon a férjével, vasárnap mentek haza és nagyon jó volt vele találkozni. Aztán Venezuelában vannak barátaim, oda is mennék, de a repjegy drága és most ott nagyon rossz a helyzet.


    A héten itt is nagyon meleg volt, nem is mentem sehová. Tegnap kicsit lehűlt a levegő, sokkal kellemesebb volt az idő. Jövőhétre megint nagyon meleget olvastam a neten. 28°C körül lesz napközben. Persze nyáron ne várjunk havazást.

    előzmény:
    kekelefant (80787)
    2015-06-17  23:40
  15. 2015. június 17. 23:4080787.

    Nagyon szepek a konyvek!Mikor Becsbol SF-ka koltoztunk,nagyon sok konyvet vittem,nem volt egy olcso mulatsag.Szinten Becsbol sokat jartunk hosszu hetvegi unnepkor Lignano Sabiatoriba,ott mar lehetett furdeni.Itt nincs kozel tengerpart,de a legkozelebb Hawaii-geppel,es sok a rokon es a barat,ezert nem sokat vagyunk vizben,hacsak nem kelek fel 6-kor akkor mehetek buvarkodni,azt csinaltam sokszor Israelben is,amig Becshez kozel volt es olcso.Itt a telepuleshez van egy uszoda,a varos adta ajandek keppen iskolanak,de rengeteg az iskola es keves a gyerek,ugyhogy uszodat csinaltak helyette.nagyon kenyelmes telen nyaron.Ha osszejon 6-nal tobb akkor a masszor is kijon.A Hoseg tart szept.kozepeig.Meg nem hasznalunk legkondit,mert inkabb becsukunk mindent.


    Merre mennel Olasz orszagba?Egyedul ,vagy ismerossel?

    előzmény:
    drvia (80785)
    2015-06-14  19:15
  16. 2015. június 16. 21:0780786.

    Mert még ilyenkor nem szoktam aludni, de remélem ezzel a kis léhűléssel jobbak lesznek az éjszakák. :)

  17. 2015. június 14. 19:1580785.

    Most itt nagyon meleg van, bár mára megint vihart mondtak, de csak estefelé. Ki sem dugtam az orrom a hétvégén.


    Ma még főznöm sem kellett, mert maradt tegnapról meggyleves és rakott makaróni. Vacsorára pedig majd eszem valami felvágottat paprikával és paradicsommal.


    A hétvégi sütizés elmaradt a nagy meleg miatt és a fiamék sem jöttek, csak este a kisebbik unokámért. Pedig vettem minden hozzávalót, de majd megcsinálom máskor.  Szeretem a balzsamecetet és az olívaolajat. A héten itt lesz a két nagyobbik, mert vége a tanításnak és csak következő héttől lesz tábor. Addig nálam vannak napközben amíg a szülők dolgoznak.


    Még nem tudom, hogy megyek-e az idén nyaralni. Egyelőre nincs rá pénzem. Ha megyek akkor Olaszország  a barátnőmhöz. Ha az idén nem jön össze, akkor majd jövőre.  Már nagyon vágyom egy kis tengerparti pihenésre.


    Biztos jól fogjátok magatokat érezni  a lányokkal. Ez felér egy nyaralással.  Ti nem szoktatok tengerpartra menni nyaralni?


     


    Végül még 4 kép a könyvekről. Ezek nagyon szép természeti sorozat könyvek. Kihajthatók az oldalak és a másik oldalán a képen található állatok/növények magyarázata olvasható.

    előzmény:
    kekelefant (80782)
    2015-06-11  01:12
  18. 2015. június 14. 18:5480784.

    Még mindig könyvek. Az unokáim sokat nézegetik a könyveket, de figyelni kell rájuk, mert hamar elszakítanák. Nem nagyon vigyáznak rá.
    A kisebbik fiam sok könyvet kapott. Van egy könyv, ami nagyon drága volt és mondta, ha megkapja karácsonyra, kifizeti a felét. Majdnem 10.000.-ft volt. Egy ismerős által sikerült megszerezni 7.200.-Ft-ért. AMERIKA FELÜLRŐL a könyv címe. Szép nagy könyv, van súlya is. A képek csodálatosak benne. Nem csodálom, hogy olyan drága volt.


    Aztán a hadi könyvek. Azokat én is szerettem olvasni, nézni. Ezek mind nagy méretű könyvek, sok helyet igényelnek. A fiam nagyon vigyázott rájuk. A MI sorozat pár darabja és különféle lexikális könyvek.


     


    Az internet elvette a gyerekek kedvét az olvasástól. Nálam nem netezhetnek. Otthon nem tudom mennyit ülhetnek gép előtt, de azt tudom, hogy a TV előtt ülhetnek sokat. Kívülről fújják az összes animációs film, meg gyerekcsatorna műsorát.

    előzmény:
    kekelefant (80782)
    2015-06-11  01:12
  19. 2015. június 14. 18:4380783.

    Ha nálam itt vannak a gyerekek, itt nincs TV nézés, nincs táblagép sem telefon. Mindig van mivel elfoglalni magukat.


    Sokat veszekednek, mert mindig az kell ami épp a másiknál van. Csak egy helyen játszhatnak, az egész lakásban nem lehet. A nappalimban a szekrény üvegajtós és nem szeretném ha rohangálás közben betörnék. Lehet rajzolni, LEGO-zni, van sok autó, tank, markoló. Vannak plüss állatok, babák,rengeteg játék. Bár rengeteg szép könyvem van amit kimondottan gyerekeknek íródtak, nem szeretnek olvasni. Talán a legkisebb, őt érdeklik a könyvek, de még csak most volt elsős és nem olvas gyorsan. Ő viszont szereti nézegetni az apa után megmaradt könyveket. A kisebbik fiam szeretett olvasni és nagyon sok szép mesekönyve megmaradt. Szerette a tudományos könyveket a lexikonokat. Nagyon sok könyve van. A nagyobbik unokáim nem szeretik olvasni, csak lapozgatják és a képeket nézegetik, pedig nagyon sok hasznos dolog van bennük.
    Ők már abban a korban élnek, amikor a virtuális dolgok vannak előnyben. A legkisebb unokámat minden érdekli. Ha valamit nem ért, el kell neki magyarázni. Persze csak úgy, hogy meg is értse.

    előzmény:
    kekelefant (80782)
    2015-06-11  01:12
  20. 2015. június 11. 01:1280782.

    Oriasi!Nagyon kreativ vagy,es a gyerekeknek jobb,mint ha egesz nap video jatekokat neznenek.Ebbn a villamosban jo sokan elfernenek.Itt is vihar volt,jol esett az eso,mert egesz nap nem volt semmi levego.Az edesseg marad majd masnapra,en nem sutok,mert Frank cukros,es ha neha megkivan valamit azt megvesszuk,de ezt a kekszeset megfogom csinalni,eperrel.A sparba megyunk ha MO-n vagyunk.Itt is van balzsamos ecet mindenfele keverekkel,az utolso amit vettem az gyomberes,szezammagos,szojaval,ennel tobbet nem lehet elvarni tole.


    Mi sem jatszottunk sose penzben,csak feirtuk.A volt ferjem ebedidoben hazajott ha tehette,es kartyaztunk,a kollegak rohogtek rajta,hogyha mar haza megy 1 orara,mas nem jut az eszunkbe?


    3 het mulva megyunk az unoka lanyokhoz Teenesseben vannak,jo messz,eleg nehez odajutni,tobbszor at kell szallni,idoben is vissza fele vagyunk,6-kor megy a gep innen,ami   azt jelenti hogy 3-kor kell kellnem,egyszer ki lehet birni.2 hetig maradunk,megveszek nekik majdnem]mindent amit kernek, agyon vannak kenyeztetve,aztan jovunk vissza.4evestol-12-ig 5-en vannak csupa lany,irto jopofak.


    Vannak mar nyaralasi terveid?Milyen messzire mesz es meddig?

    előzmény:
    drvia (80780)
    2015-06-10  14:45
  21. 2015. június 10. 15:1580781.

    Nagyon jól sikerült a süti, én csak 2-3 kockányit ettem belőle. A hétvégén megint csinálok, mert jönnek a gyerekek, és lehet a kisebbik fiamék is átjönnek sütizni.


    Én nem vagyok édességes, csak olyan sütiket csinálok, amik sütést nem igényelnek. Az apukám cukrász volt és gyerek koromban sem ettem sok süteményt. A kevert lisztes piskótát, és egyéb tortaszerű sütiket egyenesen utálom. A rétes és a krémes amit megeszem és a leveles tésztából készült sütit.
    Persze ha vendégségbe megyek, akkor illendőségből megkóstolom a háziak sütijét, de amiben csoki, vagy kakaó van abból nem kérek, mert azt nem bírom megenni sem.
    Gyümölcsöt viszont rengeteget tudok enni. Télen-nyáron állandóan van itthon gyümölcs.Szoktam gyümölcs-salátát is készíteni.


    A salátákat is szeretem.
    Legutóbb egy Balzsamecetes salátát készítettem. Nagyon finom lett.Én is belevagdosok mindent ami itthon található.

    Römiben a 14 laposat játszunk, de nem pénzben, hanem csak írjuk kinek mennyi marad a kezében. Jól eltelik a nap. Heti 1 alkalommal jó kikapcsolódás.

    előzmény:
    kekelefant (80779)
    2015-06-08  23:58
  22. 2015. június 10. 14:4580780.

    Az ablakomnál van egy nagy fa, ha lennének rajta mókuskák biztos etetném őket, de sajnos még nem láttam mókust a környéken sem.
    A madarak azok itt dekkolnak állandóan és itt hangoskodnak az ablak alatt hajnalban.


    Tegnap óriási vihar volt, jégesővel. Bár nálunk nem esett jég, csak szakadt az eső, de a belvárosban volt kiadós jégeső.
    A kisebbik fiam kerékpárral jár dolgozni nyáron és szegény pont akkor ment hazafelé amikor a legjobban esett. Alaposan bőrigázott és a táskájában a papírok is alaposan eláztak. A legszebb pedig az volt, hogy a mosógépük is bedöglött, így átjöttek este fél 10-kor, hogy mossam ki a ruhájukat. Éjfél után lett kész és akkor mentek haza. A város másik felén laknak, de kocsival jöttek.

    A vihar alatt sem unatkoztam. itt volt a két nagyobbik unokám és rajzoltak, én pedig megcsináltam a kisebbik unokámmal elkezdett villamos gyártását, papírból. Már hónapokkal ezelőtt rábeszélt, hogy csináljak neki egy villamost. Most itt volt a nagy lehetőség, hogy befejezzem amit elkezdtem.
    Régen, amikor a gyerekeim kicsik voltak sok házat építettünk kartonpapírból. Egész lakótelepet. Szeretek néha ilyenekkel bíbelődni. Csináltam már erdőt + egy buszt a legkisebb unokámnak,egy angol leckét a nagyobbiknak, anyák napjára virágokat a gyerekeknek.

    előzmény:
    kekelefant (80778)
    2015-06-08  23:37
  23. 2015. június 8. 23:5880779.

    Meg akartam csinalni a meggyes kekszes sutit,meg is vettem hozza mindent,de ma bucsujaras volt nalunk.Eloszor atjott a szomszed az 5 honapos fiaval,hogy nezzuk meg kinotte a zoknijat,es Parizsi ruha van rajta a nagyi hozta.Nagyon perfekt kis fiu,nekunk csak lanyunokaink vannak,hat persze hogy olvadozunk,allandoan vigyorog.Aztan jott a szomszedno,hogy rendelt egy zsep utcai szandalt de kicsi neki,es hogy atvennem,ha jo,hogy ne kelljen vissza kuldenie.pont jo ,at is vettem,de evvel elment a fel nap.Aztan itt voltak a Jehovasok,nagyon udvariasak konnyu volt elkuldeni oket.


    Most kitort a huseg.Mi at alltunk a salatara,abban a Micsurin gatyajan kivul minden benne van,paradicsom,tobb fajta salata,uborka,kemenytojas,maradek csirke mell.Ne beszelj nekem a takaritasrol,mert kiraz a hideg,de azert megcsinalom,szerencsere sok nincs,mert egyszer egy honapban van segitsegem,azok sikalnak mindent,es mivel betegesen pedansok vagyunk,nem jon sok minden ossze.


    Szep uj hetet,14 lapost jatszotok?Nekem nagyon hianyzik,de sajna meghaltak a partnereim.

    előzmény:
    drvia (80777)
    2015-06-08  19:08
  24. 2015. június 8. 23:3780778.

    Nagyon szeretjuk a pacikatpedig mar vagy 10 eve nem ultem eggyen sem,es persze a galopp csak par percig tart,de izgalmas,plane 37 ev utan eloszor van 3-as nyertes.A mokusokhoz ide kllebne hogy gyere,itt pimaszkodnak mar megint a verandan,mar kicsit nagyobbak,most keresek vizes edenyt ,mert a regit eltortek,jopofa nezni ahogy mokus,madar nyuszi ide jar a 'kocsmaba'.Mi nem tartunk bennt semmilyen allatot sajnos,mert sokat utazunk,es nehez lenne itthon hagyni,legtobbszor spontan megyunk el egy par napra,hogy tudnam a kutty,vagy macsek sittert beszervezni.Igy csak a kintieket 'tartjuk,vagyis nem bantjuk oket etetjuk szaraz kenyerrel,nem felnek tolunk,van 2 nyuszi amelyik be is jon ha behuzzuk a kenyeret.Leul ,megeszi es megy az utjara.Van amikor leul a labamra ,ha kozel vagyok,,semmi respektjuk nincs velem szemben...

    előzmény:
    drvia (80776)
    2015-06-08  18:59
  25. 2015. június 8. 19:0880777.

    A hétvégém jól telt. Legalább nem kellett takarítanom és pihenhettem egész nap. Nagyon meleg volt még ma is, bár most jól esik, hogy fúj a szél és kinyitottam az ablakot. Be van kicsit borulva, lehet esni fog.


    Csütörtökön voltam kártyázni jól ki is kaptam. Hétvégén sütöttem csirkeszárnyat, farhátat és volt még pár szem régi krumplim azt is megsütöttem hozzá. Karfiol levest főztem mellé.


     


    Ma délelőtt főztem és csináltam egy sütit. Nagyon finom lett minden. Nagyon meleg volt, de kitartóan megcsináltam mindent, sőt el is mosogattam és elpakoltam. Most jó kicsit pihenni. Itt volt a menyem és megkóstolta a sütit. Tettem neki dobozba, vitte az unokáimnak.


     


    A leves: Zöldborsókrémleves


    Meggyel töltött túrógombóc


    Őszibarackos, meggyes, mazsolás, banános, tejfölös kekszes süti

    előzmény:
    kekelefant (80775)
    2015-06-08  01:42

Címlap

top