Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. december 5. 17:1481401.

    A 16 éves unokám KÖNYVET KÉR KARÁCSONYRA!  Frei Tamás:  Megmentő....Ilyen is van a" nyomkodós" világban....

    előzmény:
    Kövesdiági (81400)
    2019-12-05  10:35
  2. 2019. december 5. 10:3581400.

    Nem volt jó a pirított máj....mondtam én a férjemnek  - a csirkemáj után nagyon kemény lesz ....a mi fogunknak...Pedig direkt megnéztem a szakácskönyvet, hogy jól  emlékszem e   - nem kell sokáig sütni a hagymapirítás után, mert annál keményebb lesz....Pedig hogy szerettük régen....


    Ma vega kaja van: gyümölcsleves+ nudli!

    előzmény:
    Kövesdiági (81399)
    2019-12-04  09:55
  3. 2019. december 4. 09:5581399.

    SZIASZTOK!    


    Útálom a hideget.....nagyon....


    Köszönöm, a fiam nevében a jókívánságot, Ibolya.


    Ma nem akarok semmit csinálni, csak főzni, pirított májat , sertés májból  - ezt kérte a férjrm, - ebédre. Kb 30 éve csináltam...csak csirkemájból....

    előzmény:
    Ibolyka43 (81398)
    2019-12-03  09:40
  4. 2019. december 3. 09:4081398.

    Szervusztok


    Az este el kezdett hullani a ho,amit nem szeretek,felek a csuszastol.


    Agi


    Sokat dolgoztal,biztos elfaradtal.


    Isten eltesse a fiadat,sokmfinomat keszitettel.


    Via


    Ugyes vagy,hogy eljezdted a csomagok kesziteset,mi is odaadtuk a penzt,hogy tudjanak idejeben vasarolnien pluszban,mindenkinek  7db avonos kis csomagot keszitek.


     


    Szombaton teszem az avon rendelest,remelem tobbet nem kell vele foglalkoznom januar kozepeig,azert van dolog es mergelodes,kesnek a csomagok igy Karacsony tajekan.


     


    Legyen szep,vidam napunk(fent vagytok a facebookon .?)

  5. 2019. december 2. 19:1681397.

    Ma reggelre esett a hó...5cm kb, de elég sok baj volt vele . Seperni- tolni kellett az utcán/járdán, az udvaron...., hogy ki tudjon űállni a kocsi -szükség esetén....


    Na  - meg mostam/ágyneműt is,  ki is vasaltam most este, mert ha nem....úgy marad..., majd reggel elteszem...


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Kövesdiági (81396)
    2019-12-01  16:49
  6. 2019. december 1. 16:4981396.

    Fárasztó napom volt  - de szerencsésen összejött a kaja- húsleves, rántotthús és sülthús-rizibizivel, savanyúkáposztával, DOBOSTORTA  45-tel...., nem borult szét...Mert ugye 40kmétert kell autózni a célállomásig...


    Az ünnepeltnek fáj a foga, de azért tortáztunk egyet!   Rémes -gyorsan elrepült ez a 45 év!  Nem is olyan régen született az "édes kisfiam"....

    előzmény:
    drvia (81395)
    2019-12-01  10:54
  7. 2019. december 1. 10:5481395.

    Takarítás, vasalás, főzés.....Szörnyű mennyi dolog van amit mindig meg kell csinálni. 
    Ma mosok, lehet kiporszívózok, főznöm ma nem kell.

    Én sem verném magam adósságba ajándék miatt. Gyerekkoromban 10 éves korunkig kaptunk játékot, utána, csak kabát, cipő meg ami kellett lett az ajándék. 5 gyerek, mindegyik elmúlt jócskán 10 éves. Az igények is messze vannak egy cipő, ruha, vagy akármi ajándéktól. A szülők is jócskán elrontották a gyerekeket, mert a telefon és a laptop már természetes szerintük. Nem tudom, akkor mit vesznek? Házat, autót? A lány unokám 2-3 havonta vesz magának új telefontokot. Kérdeztem tőle: Minek? Mi lenne velük, ha hirtelen megszűnne ez a marha nagy jólét? Egyik napról a másikra, nem lenne telefon, nem tudnának válogatni az ételeben, nem lenne TV, csak a könyv lenne elérhető. A napokban néztem egy csatornát a TV-ben. Egy pasi kipróbálta milyen az élet akkor, ha semmije nincs. Romániában egy erdőben élt, nem volt ruhája, gyufája és mindenért meg kellett küzdenie. Éjjel fázott a faágakból tákolt kunyhójában, aztán csiholt tüzet, mint anno az ősember. Teljesen átértékelte az életét, rájött.....örülni kell a legkisebb dolognak amit kapunk, vagy amit a sors ad nekünk. A mai gyerekek követelőzőek, ha nem kapnak meg valamit. Szomorú a világ.

    előzmény:
    Kövesdiági (81394)
    2019-12-01  07:45
  8. 2019. december 1. 07:4581394.

    Ma  főzős napom van. A múlt heti vasalás miatt vittem kaját is, így mára megy a frissebb utánpótlás. És ünneplünk: a fiam 45 éves lesz  december 3.-án. Akkor csak szóban köszöntjük, mert este nem szeretünk közlekedni..


    Örülök Via, hogy javul a sebed!  


    Én sem szeretem a NAGY Karácsonyi költekezést...sosem verném magam adóságba egy ajándék miatt,sosem szerettem, se adni, se kapni....Egy rajzolt , hajtogatott emlék többet ér, ügyes vagy Via!   De tudom, hogy a gyerekek szeretik az ajándékot, minden veszett drága, inkább pénzt adok a szülőknek - ők ismerik az igényeiket...

  9. 2019. november 29. 20:3581393.

    Tegnap elkezdtem a karácsonyi ajándékok készítését.
    Az idén nem veszek senkinek semmit. A gyerekek kapnak egy általam készített fenyőfát és abban fejenként 2.000.-Ft-ot. Sajnos az idén nem jut több, mert sok kiadásom volt, de kapnak mellé egy-egy gömb alakú habfürdőt, majd választanak melyiket szeretnék.
    A gyerekeimnek mondtam, ne vegyenek nekem semmit, mert nincs szükségem semmire. Már így is annyi kacat van a lakásban, nem győzöm szelektálni. 
    Ezeket a fenyőfákat készítettem (képek), a barátnőmnek is készítettem kettőt, a 2 zöld karton az övé.

    előzmény:
    Kövesdiági (81389)
    2019-11-29  14:20
  10. 2019. november 29. 20:2781392.

    Szia Ivett!

    Nézz TV-t, attól el lehet álmosodni, vagy olvass! Én lefekvés előtt megiszok 1 nagy pohár vizet, nézem a TV-t elég hamar el tudok aludni. Mindig nyitott ablaknál alszom, mert a friss levegő is segít az alvásban. 

    előzmény:
    Ivett30 (81384)
    2019-11-26  19:07
  11. 2019. november 29. 20:2281391.

    A lábam szépen javulgat. Nem nagyon tudok mostanában sétálni, mert esik az eső és félek elcsúszok a sok falevélen ami a járdán is van. Mennem azért kell néha, hiszen van befizetni való, meg a közértbe is el kell mennem. A múlthéten meglátogattam  a barátnőmet és útközben bevásároltam. Nagyon elfáradtam mire hazaértem. Pechemre rossz volt a lift és 45 percet ültem a földszinten az aulában mert javították a liftet. A múlthétre ígérkezett a pedikűrös, de nem jött, elfelejtette. Meghalt a mamája és a sok elintézni való miatt rám nem jutott ideje. Remélem jövőhéten nem felejti el, mert akkor kell mást keresnem.
    A múlthét elég mozgalmas volt. Mint írtam korábban vettem új zuhany-csaptelepet és WC tartályt. Pénteken jött a szerelő és megcsinálta. Sajnos horror összegbe került  a szerelés is. Hála, legalább ez is meg van.


    Olyan gyorsan mennek a napok, már holnapután december lesz. Jövőhéten még mennem kell vissza a dokihoz a sebem miatt, de ebben az évben utoljára. Remélem nem esik a hó, mert mindig félek, hogy elesek. Gyógyszert is íratnom kell, hogy ebben az évben már ne kelljen. 

    Ibolya! Én az avont csekken fizetem 15 nap a határidő a befizetésre. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81382)
    2019-11-25  15:12
  12. 2019. november 29. 20:1281390.

    Sziasztok lányok! Nem tűntem el, csak sok elfoglaltságom volt.

    Ági! 
    Örülök, hogy kipihented magad, de amint olvasom otthon várt a szokásos munka. Na meg a gyereknek a főzés. Biztos már nagyon várta, hogy hazagyere, mert nincs annál jobb amit otthon készítenek.

    Ibolya!
    Kicsit meggyűlt a bajom az avonnal. Nagyon elegem van már, hogy mindig valamit változtatnak és alig tudok eligazodni az oldalon.
    Most nekem is elég sok megrendelésem lett és a jövőhéten még leadok egy decemberit, aztán az idén befejezem. Majd januárban meglátom mennyi megrendelésem lesz. Ma hozták a csomagom, de volt ami hiányzik, talán a következő szállításnál benne lesz.

    Ma főztem egy kis krumplis tésztát. Már olyan régen ettem, igaz tilos, de azért néha megengedek magamnak egy kicsit. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81377)
    2019-11-22  15:41
  13. 2019. november 29. 14:2081389.

    Zsírt sütöttünk, libahájból, meg kacsahájból...A legjobb kaja a zsíroskenyér...

    előzmény:
    Kövesdiági (81388)
    2019-11-29  10:07
  14. 2019. november 29. 10:0781388.

    Voltam Miskolcon - 4órát vasaltam és egy kicsit takarítottam, A fiam porszívózást ismeri , a törölgetést / portörlést  még nem....Csak aug. óta szingli, akkor esett szét a 20éves kapcsolata....


    Tegnap egész nap köd-eső volt, ma már ki- kisüt a napocska, egyből jobb a kedvem.


    Én is szerettem nézni Borbás Marcsit  - érdekes volt, hogy " mindenki másképp csinálja"....A dödöllét jópárszor megpróbáltam , de egyszer sem sikerült...


    Igen, mindig táncolunk - télen - nyáron....csak nyaranta hagyunk ki 1-2 hetet, ha nagyon meleg van, unokák nyaralnak és nem készülünk semmi fellépésre....  Nagyon szereti a  CSAPAT, ebben a korban mindenki örül, ha bír még UGRÁLNI....

    előzmény:
    Ibolyka43 (81387)
    2019-11-28  05:14
  15. 2019. november 28. 05:1481387.

    Szervusztok


    Friss kave illatara ebredjetek .


    Nalunk is lehult az ido. Reggelente fel kell oltozni.


    Via


    Hol  vagy?reg voltal itt.


    Agi


    Most telen is mentek tancolni?


     Jo,hogy tudsz segiteni a fiadnak szuksege van a segitsegedre.


    Ma megyek az Auchanba,neg par dolgot be kell szereznem az unnepekre.


     


    Szoktatok nezni a Gasztroangyalt?en regebb neztem,de mar meguntam,mert minden finom etelre azt mondta Uristen,valahogy kiabrandulram.


    Irtak,hogy jovotol nem lesz ,megszunik ez a musor.Egyszer mindennek vege,egy ido utan ,unalmassa valik.


    En nagyon szeretek sutni-fozni uj dolgokat kiprobalni de mikor mindent osszekutyulnak,azt nem.


     


    Legyen szep es vidam napunk.


     

  16. 2019. november 27. 16:2681386.

    Egész nap tettem - vettem, ronda idő van, köd...


    Főztem, borsólevest, zuzapörit, a tegnapi nokedlihez...Holnap megyek Miskolcra a fiamhoz  - vasalni...már egy hónapja nem vasaltam....Mosni tud....szerencsére.

    előzmény:
    Kövesdiági (81385)
    2019-11-27  10:13
  17. 2019. november 27. 10:1381385.

    Én " új lány vagyok "-  nekem is a nekem is a NEMALVÁS keltette fel a figyelmemet....Én is ROSSZ alvó vagyok, csak azzal a különbséggel, hogy én este alszom, akár 9kor is..., de van hogy 2 óránként ébredek...Vagy 25éve...már megszoktam, nem idegesít!Ajánlom a gyógyteákat  - én nagyon hiszek bennük...sokféle van ...én Gyuri bácsit szeretem..../BÜKKI FÜVESEMBER/


    Hulla vagyok korán reggel!  A "botanikus kertemet" raktam rendbe....Vagy 10 növényt...Nem voltam itthon 20 napig, totál leamortizálódtak ..és amúgy is jön a nagytakarítás szezon...

    előzmény:
    Ivett30 (81384)
    2019-11-26  19:07
  18. 2019. november 26. 19:0781384.

    Sziasztok!

    Ha már alvós témájú eredetileg a topik... 


    Nincs esetleg néhány jó tippetek alvásra? 


    Baromi nehezen alszom el esténként, hiába érzem magam fáradtnak, amint befekszem az ágyba, szinte "kipattan" a szemem. 

  19. 2019. november 25. 17:0781383.

    Ma már megszáradt minden, a helyére akartam rakni a szekrényekbe......, DE előtte kénytelen voltam rendezkedni !  Kiszedegettem azokat a holmikat, amiket kb. 3-5 éve nem vettem fel /különböző okokból.Az akasztós szekrényben is, meg a polcokon is....Sorba rendeztem a rövid ujjut, a hosszú ujjút..., ráment a fél délelőtt!  Aztán hókiflit sütüttem...., aztán ebédet. Mindig van valami tennivaló!


    Nem értek a bútorfestéshez....sajna nem tudok segíteni....

    előzmény:
    Ibolyka43 (81382)
    2019-11-25  15:12
  20. 2019. november 25. 15:1281382.

    Szervusztok


    Agi


    Minden jonak egyszer vege van,en mindig alig varom,hogy menjek furdore,de mikor a fele idonel vagyok,akkor kezdem a visszaszamlalast.


    Via


    Hogy van a labad?most mar hosszabb setakat es teszel?


    En ma is sokat gyalogoltam,53oo lepest,de a mozgas kell


    Ma nagyon megharagudtam az Avonra,mert 20 an jott a csomag,fizettem rambust,de a mai napig nem kerult a kontomra.hivtam ojet,azt mondtakmfenykepezzem le a  szamlat amit adottva kuldonc es kuldjem el nekik soha tobbet igy nem fizetek,csak mergelodom miatta.

  21. 2019. november 24. 18:5281381.

    Ti próbálkoztatok már a bútorfestéssel?


    Van otthon két éjjeliszekrényem és ez a cikk egészen jó ihletet adott... Megpróbálnám  magam is de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá.


    https://www.lakas-kultura.hu/a-butorfestes-ma-mar-minden ki-szamara-elerheto/

  22. 2019. november 24. 10:5981380.

    Sziasztok Lányok!


    Tegnap is tettem - vettem, takarítgattam , főztem , mostam....este még fellépésünk is volt   - ERZSÉBET- KATALIN  nap akció  a szponzoráló HOTELÜNKBEN:...Ma folytattam, színes ruhából 2 gépre  való van....Addig rendet sem tudok csinálni, amíg itt a sok cucc   - lassan kerül minden a helyére. 


    A férjem nem főz, pedig tud ezt-azt..., de mióta betegeskedik nem főz. A nászasszonyom hozott neki időnként hazait, és rendelt, vagy hozott valamelyik étteremből , ha kedvére valót talált,   - nem nagyétkű.


    Hamar elment ez a 20 nap, de nagyon kell minden évben nekem ez a pihenés+kivizsgálás+környezetváltozás!

    előzmény:
    Ibolyka43 (81379)
    2019-11-22  17:01
  23. 2019. november 22. 17:0181379.

    Javtas,


    Jot kacagtam,hogy azt irtam pasim,ha,ha,ha,sosem volt pasim.


    A pasas hivott a csomaghordo ,hogy megjott a csomag.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81378)
    2019-11-22  16:58
  24. 2019. november 22. 16:5881378.

    Szervusztok


    Agi


    Orvendek,hogy jol telt a szanatoriumban,kell neha egy kis pi.henes,a ferjed hogy oldotta meg a fozest,tud fozni vagy hozatott ebedet.


    Via


    En is vagyok ugy,hogy halogatom az irast,de aztan megemberelem magam...


    Sokat dolgoztam a heten,itthob is meg az Avonnal is,sok rendelesem volt,a tegnap es ma is vittem haza,holnap es hetfore is marad.


    Nagyon elrontotrak az oldalt,mire megszokjuk,ismet valtoztatnak,kiirja a datumot,hogy hetfon jon,na elmegyek itthonrol es telefonal a pasimhogy itt a doboz,hat en repulni nm tudoj aztan 1 ora mulva visszajott.


    Holnap toltottpaprika levest fozok 2 napra,.masodiknak meg nem talaltam ki.


    Legyen szep estenk.

  25. 2019. november 22. 15:4181377.

    HAZAJÖTTEM!!!  7kor léptem ki a SZANIBÓL, 14órára itthon voltam!  Jól elfáradtam. Oltári kupi van, de ma már nem csinálok rendet...holnap főzni kell, mert már a miskolci fiam+unokám is ki van éhezve a házikajára...., holnap főzök...Aztán majd mosok- vasalok, rendet csapok...lassacskán, mert gyorsan már nem megy....

Címlap

top