Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. december 16. 08:5381426.

    Szép HETET, szép NAPOT lányok!


    Itt ma is ronda őszi-téli idő van....köd-ború...


    Pedig menni kellene a városba . de nincs kedvem kimozdulni se....


    Én is szeretem a sült zöldséget, mindig teszek a csirkecomb mellé mindenfélét, ami fér -meg ami a kezembe akad...almától a sárgarépáig....


    A köményt  én sem szeretem, de úgy oldom meg, hogy összekeverem az őrölt borssal-az őrölt köményt - egyszer hallottam egy szakácstól, hogy együtt nagyon jók...Úgy is van...


    Holnap egy bentlakásos idősotthon lakóinak adunk Karácsonyi műsort  -görögtánccal...

    előzmény:
    drvia (81425)
    2019-12-15  13:21
  2. 2019. december 15. 13:2181425.

    Imádom a sült zöldséget. Rengeteget meg tudok enni belőle. Egyszer sütöttem egy fél kg sárgarépát és szép lassan befaltam. Egyszer csak azt vettem észre, hogy üres a tál.  Fájt is a gyomrom utána.  A gyerekkori barátnőm szokott reszelt tormás-céklát készíteni és évente 2-szer én is kapok egy üveggel. Imádom, gyorsan elfogy nálam is. A céklát gyerekkoromban nem nagyon szerettem, mert tele volt köménymaggal és nekem a köménytől fáj a gyomrom, de az ízét sem szeretem. Anyukám sokszor főzött céklát, nekem mindig külön tett, mert tudta, hogy nem szeretem a köményt. Sütve viszont nagyon finom. Édesburgonya és cékla sütve isteni.  Ma rakott kelkáposzta lett az ebéd. Várom a fiam, hogy megcsinálja a konyhában a villanyt.

    Ma szépen süt a nap és egészen kellemes az idő. 


    előzmény:
    Kövesdiági (81422)
    2019-12-12  17:06
  3. 2019. december 15. 12:2481424.

    Sziasztok Lányok! 


    Én is nagyon szeretem a sültcéklát, Via  - még most jutott el a tudatomig...De savanyítottat is. Anyukám ...anno lereszelte, tormával együtt és nagy üvegbe tette  - persze hamar elfogyott....Én darabokra vágom- ecetes-cukros lében  elállóbb...Tegnap felléptünk , itt voltak a szlovákiai barátaink. Minden évszekban jönnek egy busszal...és jót bulizunk! 


    Ibolya - hol szoktál nyaralni?  Én is szeretem az "apartman "figurát....inkább főzök, mint az étteremben eszem - drága pénzért...Az annak "kifizető", aki sokat eszik, én CSAK HALAT eszem + salátát....főzeléket üresen...azért nem fizetek ezreket...


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81423)
    2019-12-14  09:52
  4. 2019. december 14. 09:5281423.

    Szervusztok


    Ezzel a sok csomaggal nagyon kifarasztom magam,de nem tudtam visszaurasitani senkit,.raadasul meg vannak kesoi ebredok,a tegnapelott meg tettem rendelest,ma varom a csomagot,igyvitthon kell maradjak,12 re fodraszhoz megyek,holnap a fiamek unneplik a 30 eves hazzassagukat,mi is meg vagyunk hiva.


    Agi


    Azert tudom kiarulni a nyari furdozesemet,mert 10 eve egy csaladhoz megyek,szoba,konyha,furdo es mindennel felszerelt,igy neha fozok,szeretek fozni es foleg amit en keszitek,a haziasszony nagyon kedves,elvisz kocsival puacra es uzletekbe,nindent beszerzunk,uzlet is van kozel.


    Nagyon szeretem ott,mindig kijonnek az allomasra ertem es haza fele is kivisznek,sot a vonatra is felsegitenek.


    Igy kevesebbe kerul,mintha szallodaba mennek.


    Via


    Orvendek,hogy meggyogyult a labad,el tudod vegezni a hazimunkadat,en is azt teszem,csak tobbszor lefekszem.


    Sehova szorakozni nem jarok,kiveve evente egy kabare eloadasra,sajnos a mai szinhazi eliadasok,mar nem regi,nem sokat koltenek a diszletekre.


    Ennszeretem a zenes darabokat,de nem mutatnak,teagediara nem megyek.


     


    Legyen szep hetvegunk.

  5. 2019. december 12. 17:0681422.

    A tegnapi jó idő után ma megint ronda ködös ősz lett...


    Elmentem megint az orvoshoz, 2,5 óra ücsörgés után csak rámkerült a sor, megkaptam a BEUTALÓMAT....Jövő héten megint mehetek Pestre - aláiratni a kardiológussal....dupla élvezet  - de megteszem, mert nagyon akarok menni jövőre is, évente kell nekem egyszer a  kikapcsolódás!


    Igen jó, hogy több, mint 10éve vagy 15 éve rátaláltam az EGÉSZSÉG-KLUBRA, ott indult be a jóga , a görögtánc...meg egyáltalán , hogy járok valamely közösségbe.  53 évesen volt az infarktusom - azóta itthon vagyok. A volt munkahelyem nagyon kis közösség volt  -öten dolgoztunk  együtt a Nevelési Tanácsadóban...vagy inkább hárman, mert 2 logopédus külön volt évekig, a pszichológus Miskolcról járt hozzánk....Nem  egy közösség...nem járunk össze....Elvagyok én itthon is, de azért néha kell a társaság, egy kis jó női -letyepetye....

  6. 2019. december 12. 11:1181421.

    Rám is vár még egy vásárlás az ünnepek előtt, de már csak pár dolog kell, meg egy kis friss hús.
    Képzeljétek hogy jártam....jót nevettem:
    Nekem a tesco házhoz hozza amit rendelek. Hétfőre kértem elég nagy mennyiséget, mert a barátnőm is rendelt, és összevonjuk a rendelésünket. Rendeltem 4 db céklát, mert imádom a sült céklát és annyira ettem volna egy kis sült zöldséget. Jött is szállítás és a pasi mondja, hogy helyettesítőnek hozott egy üveges reszelt ecetes céklát. Mondtam neki átveszem, mert néha szoktam savanyúságot is rendelni. Amikor elment gondolkodtam, hogy milyen üveges céklát hozott, én nyers céklát kértem. Néztem  a számlát, aztán a tesco oldalán  a megrendelést és sehol nem rendeltem üveges céklát, de a nyerset nem hozta. Hát most már mindegy, marad az üveges, így elnapoltam a sült céklát. Meg is bontottam az üvegest és olyan fincsi volt, hogy 3 nap alatt megettem az egész üveggel. Majd veszek a SPAR-ban ha megyek nyerset.
    Sajnos az évem nem zárul túl jól. A WC tartály és a zuhany csaptelep után, bedöglött a konyhában a világítás, így most csak nappal tudok  a konyhában tevékenykedni, mert este sötét van és nincs villany. Valószínű a neon trafója mondta fel a szolgálatot és a fiam csak vasárnap tud eljönni valami villanyt varázsolni, mert kedden jön a másik fiam és vesz egy új világítótestet a konyha mennyezetére. Addig valahogy csak elleszek.  Szóval mindig van valami. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81415)
    2019-12-11  13:07
  7. 2019. december 12. 10:5781420.

    Most itt sincs hideg + 2° van és esik az eső.

    Nálam  a múlthéten volt a pedikűrös, az idén azt is letudtam. 
    Nálam ma tejberizs lesz. Nincs kedvem főzőcskézni, az hamar készen van. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81417)
    2019-12-12  10:14
  8. 2019. december 12. 10:5081419.

    Egy bankkártyáról sokféleképpen le lehet szedni az adatokat.

    Én sosem fizetek a neten bankkártyával, főleg amióta valaki hozzájutott a kártyaadataimhoz és próbált vele fizetni a neten.

    Nem csak a pénztárca ami lehetséges verzió. Megfigyeltem, hogy a pénztáraknál a kamera rálát a terminálra. Vagyis, a biztonságiak simán le tudják olvasni a kártyaadatokat, ha a gyanútlan vásárló érintős kártyát használ és a kártya jól olvasható, mert a kéz nem takarja az adatokat.Nekem VISA kártyám van és egyetlen alkalommal fizettem a neten, amikor buszjegyet rendeltem a FLIXBUS-nál, de a bank szerint az ő termináljuk biztonságos. Tudni kell, hogy nem elég a kártya egyik oldalán ismerni az adatokat, kell a másik oldal is, mert ott van a kód, amit be kell írni ha a neten akar vásárolni valaki. Sokan ezt a kódot átírják, hogy ha mégis valaki hozzáférne, ne tudja használni. Mivel általában kártyával fizetek vásárláskor, simán leolvashatták  a kártyám adatait a főoldalon, de a másik oldalt nem.  Valaki megpróbált egy szállás-weboldalon foglalni 286.-€ értékben szállást Amszterdamban, de mivel nem tudta a kódot, a harmadik próbálkozás után a bank automata rendszere letiltotta a tranzakciót. Hajnal 3:14-kor, majd még délután is próbálkozott, összesen 16-szor, de már nem tudta elérni a célját, hiszen a kártya le lett tiltva. Kaptam is levelet a banktól, hogy én voltam-e, ha nem, akkor haladéktalanul tiltsam le a kártyám. Letiltottam a kártyát és kaptam egy másikat, de avval már nem vásárolhatok a neten és csak Európában használhatom vásárlásra. Minden más tranzakció le lett tiltva.


    Nos, ha azt akarjuk, hogy nehezen férjenek hozzá az adatokhoz, először, el kell dönteni, akarunk-e a neten vásárolni? Ha igen, akkor kérjünk a banktól egyszer használatos kódot, így a bank látja, hogy mi akarunk vásárolni, ha az illető nem igazolja vissza a kód elérhetőségét, nem tudja használni a kártyát. Ha nem vásárolunk a neten soha, akkor azt a bankban le kell tiltani. A másik ami fontos, sose vegyük ki a tokból a kártyát, ha fizetünk és a kártya érintős, mert a terminál a tokban is le tudja olvasni az adatokat. Nekem átlátszó tokom van, így a tokba behelyeztem egy kis lapot, ami eltakarja az adatokat. (kép) Le is lehet ragasztani, ha valaki nem tokban tartja. A hátoldalon  a kódot pedig (ha nem használjuk) filctollal ki kell satírozni, hogy ne legyen olvasható.
    Tartsuk tokban  a kártyát, mert minél több akadály van a terminálnak, annál nehezebb hozzáférni a kártya leolvasáshoz. 
    Sose tartsuk a pénztárcát a táska külső zsebében, hanem tegyük minél több cucc közé a táskába. Férfiak, ti se a zsebbe tegyétek!



     

    előzmény:
    Torrenti (81412)
    2019-12-09  12:44
  9. 2019. december 12. 10:1781418.

    Az idén azt hiszem, nálam nem lesz nagy családi evés, mert nem tudnék annyi kaját készíteni. Gyorsan elfáradok, le kell ülnöm, napokig kellene csinálnom.
    Még nem tudom hogy lesz a karácsonyi vacsora, de valószínű az idén már nem készülök nagy evéssel. El sem férnénk, már 4 gyerek és 3 felnőtt. 


    Drága parfümök.....Fiatal koromban a Charlie parfümöt használtam. Érdekes, hogy amilyen felkapott volt, elérhető áron van. Szerintem nem eredeti, hanem másolat. Na meg már annyiféle van belőle. Az avonnál is vannak nagyon jó parfümök, de sajnos egyre drágábbak. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81411)
    2019-12-07  16:53
  10. 2019. december 12. 10:1481417.

    Szervusztok


    En is tettem le az elobb meg 1 rendelest,renekem ez az utokso az iden nem sem tudom megerteni hogy kotol a kataliguson 2 hetet es m3gsem kepes donteni hogy mi kell,ezert az 1 nonek tettem rendelest,igaz tobb mjbdent rendelt hetfon hozzak.


    AgiJo hogy jarsz tancolni es jogazni legalabb talalkozol emberekkel.


    Via


    Gyogyulgat a kavad es ez jo.


    Nalunk nincs hideg -1 fok van.


    Kesobb jon a pedikuros ,azutan fozok

  11. 2019. december 12. 10:0481416.

    Végül mégis le kellett adnom egy megrendelést. Ebben az évben már ez az utolsó. Még ezt befizetem, aztán majd januárban.

    Azt hiszem ma tejberizst készítek. Valahogy nincs kedvem főzni, az meg gyorsan megvan. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81410)
    2019-12-07  16:43
  12. 2019. december 11. 13:0781415.

    Ma végre szép idő van, a napos oldalon szinte meleg...


    Voltam a városban, befejeztem a Karácsonyi vásárlást...., megvettem a parfümöket...a nagyoknak, a két kicsi forgószéket kap az íróasztala mellé....


    Ma jógázunk!

    előzmény:
    Kövesdiági (81414)
    2019-12-11  09:37
  13. 2019. december 11. 09:3781414.

    Tegnap táncoltunk egy JÓT!  Görögöt....-hétvégén fellépés....

    előzmény:
    Kövesdiági (81413)
    2019-12-10  12:27
  14. 2019. december 10. 12:2781413.

    Hogy mik vannak"...még szerencse, hogy az én bankszámlámat nem nyúlják le...annyiért  nem érdemes velem foglalkozni....fizessenek a gazdagok....


    Voltam Pesten. Jó volt  unokázni!  Jól vannak - nőnek -okosak-sportolnak....Vasaltam egy pár inget, ha már ott voltam, hétfőn főztem babgulyást , mert csak délután 16ra kellett a dokihoz menni....Minden rendben , csak a koleszterin szintemmel nincs kibékülve  - újabb gyógyszert kaptam...Este fél 10re otthon voltam....Aludtam, mint a bunda!

    előzmény:
    Torrenti (81412)
    2019-12-09  12:44
  15. 2019. december 9. 12:4481412.

    Jesszus, nem is tudtam, hogy ilyen könnyedén kirabolhatnak!!


     


    Ez a kis videó azért elgondolkodtatott...


     


     

  16. 2019. december 7. 16:5381411.

    Örülök, hogy BEINDULTATOK...., az utóbbi napokban már nagyon egyedül voltam....


    Nagyon jó Via, hogy szépen javul a sebed....., rettenetes tud lenne, ha elhanyagolja valaki...Egyszer nekem is volt, állandóan jártam átköttetni  - hogy miket láttam -hallottam...jobb róla nem beszélni....


    Nagyon érdekes és finom lehet ez a "tepsis -májas", egyszer kipróbálom  - kicsiben...Ha sok emberre főzök, akkor sok hús kell.  Már bevásároltam a húsokat az ünnepekre. Karácsonykor mindenki haza szokott jönni  - általában az 1. napján van nálunk a közös ebéd. A fiamék is eljönnek  , a lányomék is, itt szokott lenni  a nagy családi összejövetel. A gyerekeknek öröm, mindenki ad mindenkinek ajándékot....nem visszük túlzásba, csak az örömszint fenntartásáért!   Én drága parfümöket veszek általában - azzal nem lövök mellé....A "drága" parfüm féláron is veszett drága - nekem  - mivel négyszer 5.000be kerül....A két kicsi most forgószéket kap az íróasztalához....., a nagyfiú könyvet, Iván  - a fiam fia - még nem tudom mit kap, pénzt adtam rá  - jól tud vásárolni a fiam...


    Ibolya  - akkor te nagyon jól csinálod, ha a nyaralás árát  is össze tudod hozni az AVONOZÁSSAL....Körülöttem nem avonoznak, csak a nászasszonyom szokott nekem néha olyan kisüveges bemutató példányt szerezni  - nem túl drágán....


    Ma is voltunk Miskolcon - kajajáraton- ma húsleves , húsgombóc-paradicsomszósszal és fasírt volt a menű. És sütit is csináltam. Itt láttam a neten...egy egyszerű KEVERŐS - almás -diós....jól sikerült, fimom...

  17. 2019. december 7. 16:4381410.

    Nalunk is igy van,de nem a postas,hanem egy furarceg es itt is 2 hetre fizetem a bankban,csak most mas a helyzet,nert nekem 100 exer ft van hitelem es tobb mi t 150 ezerrevan rendelesem,ezert fizettem elore,a nyaron keves rendelesem volr,de most ex a m7lt hpbapban is sok volt.


    Holnapra karalabelevest foztem es kolbaszt sutok holnap hagymas ktumplival,de azert meg estere egy kus zoldpaszuly fozeleket is keszirettem,ferjem nem szereti a fozelekeket,sem a krumplit,rizset nagy gond a fozes,regebb megette.


    En amikor kisebb takarirast vegzek,az egyik szoba utan,kegekszem,nert faj a derekam,aztan folytatom.


    Jo hogy gyogyul a labad,igy el tudod vegezni a dolgaidat.

    előzmény:
    drvia (81409)
    2019-12-07  11:37
  18. 2019. december 7. 11:3781409.

    Nekem az avon másképpen van mint neked. Én csekken fizetem, ami a dobozban van és 2 hét van rá, hogy befizessem. Most 2 csekkem van, amit kedden megyek befizetni, mert van más befizetni valóm is. Az idén már nem rendelek. Nekem csak 3 vevőm van, sok hasznom nincs az avonnal.  Nekem a postás a lakásra hozza a csomagot, nem kell a postára mennem érte. 
    A lábam már nem fáj, a seb nagyon kicsi és már ritkán nyilall bele a fájdalom. Szépen javulgat. A takarítás nem a lábam miatt nehéz, hanem gyorsan elfáradok, a gerincem és a csípőm miatt nem tudok sokat menni és állni. Főzni is úgy szoktam, hogy megcsinálok egy dolgot, pl. megpucolom a krumplit, majd leülök egy kicsit, aztán folytatom. 
    ma is csirkecombokat sütök. A krumplit megpucoltam, majd hagymát pucolok és befűszerezem a húst. ismét egy kis pihenés és befejezem a műveletet. Beteszem a sütőbe néha ránézek.  Még főzök egy kis csirkemellből pörköltet, hogy ne kelljen majd csak kedden főzni. Addig elég lesz amit ma készítek. Mára van még gombapörkölt nokedlivel.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81407)
    2019-12-07  04:40
  19. 2019. december 7. 11:2681408.

    Bolondok az emberek. Túlnépesedés van a földön és enni kell. A sok mű kajától betegszenek meg az emberek. A szervezet nem tudja lebontani, ugyan úgy mint a föld a sok műanyagot. A zöldségek sem az igaziak már a sok gén-kezelt növények miatt.
    A sárgarépa ízetlen, a gyümölcsöket éretlenül szedik le, a szállítás miatt vegyszerrel kezelik. Sokszor már nem tudom milyen gyümölcsöt vegyek, mert egyik rosszabb mint a másik. Amikor dél-Amerikában jártam ettem banánt, atemoya-t, guanabana-t, őszibarackot, narancsot, almát, szőlőt. Egészen más íze volt. A barack ízetlen, sápadt, a szőlő édes, de nagyon drága volt. Az alma nagyon finom, de nagyon rostos és némi gondom volt vele a klotyón.  Az atemoya és a guanabana nagyon finom édes gyümölcs, itthon még eddig csak az atemoya-t láttam a boltban, de nagyon drága (csirimojo) néven a tesco-ban. Főzőbanánt is ritkán lehet beszerezni, az is baromi drága, bár abból nem veszünk kilószámra, mert csak főzve/sütve ehető. Tavaly volt az Auchanban és vettem 2 db-ot, de  1 kg normál, édes banán ára volt a 2 db. A narancs, mandarin savanyú, vagy száraz a belseje, alig van leve. 
    Szőlőtermelő ország vagyunk és a piacon külföldi szőlőt lehet venni, a magyarból bort készítenek, mert az jobban kifizetődik. 
    Ugyan ez van a hússal is. A tömeghús-gyártás is borzalom. Íztelen a hús, rágós, alig fő meg, vagy sápadt színe miatt az ember nem nagyon veszi meg. A házi szárnyas, marhahús, sertés, nagyon drága. 
    Mivel én májat nem ehetek, csak nagyon ritkán veszek egy kis csirkemájat és azt tepsiben készítem el. Teszek rá sok hagymát, gombát, egy kis szalonnát a tetejére bacont.  Egy kis tepsivel elfogy.  Olyan mint a resztelt máj, csak tepsiben készítve.
    A libamáj itthon már nagyon drága 6-7 ezerbe is kerül, de láttam már 9 ezerért is.

    előzmény:
    Sheriff-2 (81402)
    2019-12-05  17:45
  20. 2019. december 7. 04:4081407.

    Szervusztok


    Via


    Jo hogy skerult fajos labbal is mindent elvegezni.en ilyenkor sokat dolgozom az Avonnal,2 honap alatt megkeresem a nyari furdozezemet.


    A tegnap kellett feltegyek penzt pluszba,nert meghaladtam a keretet,maskep nem kuldi ki a csomagot,tehettem volna 2 vagy 3 reszletbe,de amkor itthon kell maradjak,mert ha nem vagyok itthon,csak masnap hozza,minnel hamarabb hozza,annal hamarabb viszem haza.jo hovy keves ho van,jobban tudok gyalogolni.


     


    Agi


    Elkeszultel a karacsonyi bevasarlassal? Fiad is nalatok lesz  Karacsonykor,vagy te viszed neki a finom falatokat?


    -9 fok van ma reggel,en nem felek a hidegtol,csak a csuszastol,sok jardan nem takaritjak a jardakat,regebb buntettek,ma nem torodik senki semmivel.


     


    Legyen szep hetvegenk jo egeszseggel.

  21. 2019. december 6. 21:3281406.

    Én  nem ehetek májat, főleg sertés és marha májat nem. Csirkemájból szoktam resztelt májat készíteni tepsiben. 


    Belepakolom a tepsibe a májakat, meglocsolom olívaolajjal, sok hagymát csíkokra vágom és rászórom. Megszórom jó sok borssal, kicsit lefedem alufóliával és a sütőben átpárolom a májat. Majd leveszem a fóliát és megsütöm. Néha teszek rá szeletelt gombát, szalonnát és befedem bacon-nel is. (képek)

    előzmény:
    Kövesdiági (81400)
    2019-12-05  10:35
  22. 2019. december 6. 21:2181405.

    Az idén már nem adok le több avont. Már meg van a januári katalógusom is. Majd január végén adok le legközelebb.

    Itt is esett a hó, de már alig látszik itt-ott egy kicsi. Inkább hideg van és morcos az idő. Nem nagyon megyek ilyen időben sehova.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81398)
    2019-12-03  09:40
  23. 2019. december 6. 21:0981404.

    Most az ünnepek előtt nekem is volt dolgom, bár én sosem csinálok nagy felhajtást az ünnepekből. 
    Végre túl vagyok a vízszerelésen, a takarításon is. Ma végre kiporszívóztam. Főztem tejfölös gombapörköltet nokedlivel. Jön holnap a lány unokám, imádja a gombát. Az lesz az ebéd. Délután pedig jön a picurka unokám és itt lesz velem estig, mert a szülők mennek a céges bulira. Nem tudom hogy boldogulok vele, már régen babáztam.  Még szerencse, hogy itt lesz a lány unokám és ő majd játszik vele.

    Szerdán voltam kötözésen, már éppen csak egy pici seb van a lábamon. Átkötötték, de mire hazaértem a kötés a nadrágomtól lecsúszott, csak a gézlap maradt a helyén, mert sok krémet tett a nővér és az tartotta a gézlapot. Itthon újra be kellett kötnöm. A rendelőben nem használnak intelligens kötszert, nekem az van itthon. Kicsit drága de receptre nem vészes. A rendelőben használt kötszer nem a legjobb, mert elavult. 
    Csütörtökön itt volt a pedikűrös, már nagyon kellett, mert nagy volt a körmöm és a múlt héten elfelejtett jönni.  Az idén már nem sok dolgom lesz. 
    A nagy bevásárlást is megcsináltam, hétfőn hozzák a tesco-tól. Nem csinálok nagy főzőcskét sem karácsonykor. Nem tudom a gyerekeim jönnek-e? majd meglátom.

    előzmény:
    Kövesdiági (81396)
    2019-12-01  16:49
  24. 2019. december 5. 17:5881403.

    Engem minden hozzászólás után kidob az NLC, ezért csak azértis megjegyzem, hogy New Yorkban sok ember van, aki nem is amerikai. Jelenleg 37-%-uk nem itt/ott született. Hmmmmm......állatok és a barátaik.


                 More Foreign-Born Immigrants Live In NYC Than There Are People In Chicago | HuffPost

    előzmény:
    Sheriff-2 (81402)
    2019-12-05  17:45
  25. 2019. december 5. 17:4581402.

    Ugyanúgy jártam én is. Pedig kisérleteztem borjúmájjal is, a csirkemájat nehéz elrontani, akkor is ha túl van sütve. A csirkemájtól szerintem csak egy jobb van, a libamáj, a libamájjal pedig csak az a "probléma", hogy mostanában nagyon nehéz hozzájutni.


               Classic Terrine of Foie Gras recipe | Epicurious.com


    New Yorkban be is tiltották, annyira tiltakoztak ellene az álat-barátok.


                 Foie Gras, Served in 1,000 Restaurants in New York City, Is Banned - The New York Times

    előzmény:
    Kövesdiági (81400)
    2019-12-05  10:35

Címlap

top