Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. július 20. 13:0282301.

    Itt voltam ,kidobott a rendszer.....


    Ma az utasbiztosításom ztán szaladgáltam....Az OTP  - ahol járna nekem a kártyámmal 6000ftért utasbiztosítás egész évre....NEM JÁR, MERT ELMÚLTAM 70.!!!!  Menjek a GRUPAMÁBA  - ott kötöttek egy flancost 8200ftért...


    MICSODA MEGKÜLÖNBÖZTETÉS!!!  ÖREGSZIK a társadalom és mindenből kiszorítanak....majd csak lebegünk a semmiben!

  2. 2020. július 19. 19:3482300.

    Szervusztok


    Itt jart a nagy unokam,megjavitotta a tablagepemet.en nagyon szeretem,filnet is nezek rajta.


    Ma huvos idon volt,vajjon csak ennyi volt a nyar?nem szeretem a hideget.


    Mara husleves volt,maradt holnapra is es toltottkaposzta ,szeretem a nyari kaposztabol.


    Legyen szep estenk.

  3. 2020. július 19. 10:4082299.

    Helló lányok!

    Sajnálom Ibolya, hogy rossz a tableted, de biztos javítható. Én nem szeretem az ilyen kis gépeket. Másképpen kell kezelni, mint egy asztali gépet. Más az OP.-rendszer is és minden más rajta. Néha a telefonommal is gondom van mert azt sem tudom mi mi rajta.
    Nem is nagyon szoktam netezni vele. A vibert használom és a messegngert meg a telefont. Kicsi is és nem áttekinthető. Írni is rossz rajta. 

    Ági! 
    Az avokádó egészséges, bár sokat nem lehet enni belőle. Általában 2 db-ot veszek és azt 1 héten belül elhasználom.
    Még nincs magyar barack, bár rendeltem a SPAR-tól őszibarackot, majd meglátjuk milyet hoznak, még elég drága, bár szerintem nem lesz sokkal olcsóbb.

    Itt is hűvös van. Az éjjel nagyon rosszul aludtam, fáztam is mert nyitva volt az ablak. 

    Ma túrógombócot gyártok. Tegnap összekevertem az alapanyagokat és ma kifőzöm. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82295)
    2020-07-17  12:23
  4. 2020. július 19. 08:2782298.

    Szia Ibolya, örülök, hogy írtál.  A FECEBOOKON majd összefutunk....


    Képzeljétek, olyan hűvös van, hogy begyújtottam.  Van egy vaskandallónk  - télen nagyon jó meleget ad - sok a hideg járólap, jól átmelegíti. Most , hogy ilyen hűvös lett elégettem a felhalmozódott  személyes papírféléket/számlákat. Jól esett!


    Ma nem főzök- maradt tegnapról  - elég lesz!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82297)
    2020-07-18  18:05
  5. 2020. július 18. 18:0582297.

    szervusztok


    Elromlott a tablagepem, telefonról nehézkes az írás.


    Szeretettel gondolok ratok

  6. 2020. július 18. 17:3082296.

    Sziasztok!    Ibolya  haragszik  a topikra...gyakran elszáll  - én is nagyon pipa tudok lenni!


    Én is főztem ma egész délelőtt!  Jöttek a fiúk ebédelni, vittek is kaját.  Húslevest főztem, még tegnap szívpörköltöt-nokedlivel, ma setéscsíkokat rizzsel, megsütöttem 2 hekket  - a fiammal nagy halevők vagyunk....Pudingot főztem - az unokám nagyon szereti. 


    Három körül elmentek...én rendet raktam. Aztán mosok egyet - reggelre megszárad. A jövő héten már készülődök a nyaralásra  - azt csinálom, hogy összepakolok -aztán cserélgetek, ésszerűsítek....


    Olvasok .....a NÁRAY könyvét a ZARAH-t....3 nagy kötet.....Most kezdtem, nagyon jó a stílusa....csak szomorú a történet....a zsidóüldözés....Remélem, nem a szörnyűségekre lesz kihegyezve.....

    előzmény:
    Kövesdiági (82295)
    2020-07-17  12:23
  7. 2020. július 17. 12:2382295.

    Sziasztok!


    Nagyon tetszik az avokádó krém....Nem tudtam, hogy inkább sós krém, azt hittem édesség. Okosodtam!  Köszönöm....kipróbálom. 


    Én mostanára a barackon vagyok! Tegnap 18 üveg befőttet csináltam. Nem lesz őszibarack  -  sok, ami lesz megesszük majd, ahogy érik. Tavaly abból is kellett befőttet csinálni, mert sok volt. Aztán később jön a körte+ a szilva....Körtéből befőtt, szilvából lekvár  - sütőben sütjük / lassú tűzön vagy 3 órán át....1 tepsi kb. 4 üveg lekvár. 


    Ma ronda idő van, kifejezetten hűvös van....

  8. 2020. július 15. 15:4882294.

    Én szorgalmasan másolok, ha kidob nem kell újrakezdeni. 
    Már régen ettem gombócot, lehet a következő rendeléskor rendelek kész gombócot. csak meg kell főzni vízben és zsemlemorzsában megforgatni. Már nem pepecselek vele. 

    Melegszik az idő, megint jön a kánikula. Reggel itt is hűvös van, de délután már meleg. 

    A lábam is bedagad a meleg miatt, olyankor kicsit lefekszem 1-2 órára, nézem a TV-t.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82292)
    2020-07-15  05:21
  9. 2020. július 15. 15:4482293.


    Szia Ági!
    Az avokádó keményen is jó. 2-3 nap alatt otthon megpuhul annyira, hogy krémet lehessen belőle készíteni. 2 db-ot rendeltem és 2 nap alatt puha lett annyira, hogy villával simán össze lehetett nyomni. Sokféleképpen el lehet készíteni.
    https://www.nosalty.hu/recept/egyszeru-finom-a vokadokrem

    Én nem sok mindent teszek bele, mikor milyen kedvem van. Legutóbb, só, bors, egy kis mustár és lágy vaj vagy margarin összekeverve egy kis olívaolajjal. De lehet fokhagymát, snidlinget, vagy amit gondolsz beletenni. Rengeteg variáció van a neten. 
    Önmagában is ehető az avokádó, olyan ízetlen mint a sótlan főtt krumpli. Felszeletelve szendvicsre is teszik vagy köretként sült húshoz.
    Nem szabad sokat csinálni, mert megbarnul, de attól ehető. Könnyen kivehető, csak egy kanál kell hozzá. Nem úgy kell meghámozni mint az almát, vagy a krumplit. Csak kettévágod hosszában és szétnyílik. A magja kemény és könnyen kivehető. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82291)
    2020-07-14  19:28
  10. 2020. július 15. 05:2182292.

    Szervusztok


    Ismet probalkozom,tegnap 2x kidobott.


    Tegnap szilvasgonbocot kivant a kisunokank,utana muffint sutottunk,aztan elvittek rokon kislanyojhoz  nekik is kuldtem.


    Reggelente huvos van,delre meleg.


    Elegge fajnak a terdeim,lassan jarok,de minden munkat elvegzek ovatosan es sokat pihenek.


    Legyen szep napunk.

  11. 2020. július 14. 19:2882291.

    Sziasztok!


    Klasszakat főzöl VIA!   Látom  -  vannak rajongóid!


    Avokádót én még nem láttam puhát....Ha látok is itt-ott - kemény , mint a kő!   Hogy csinálsz avokádókrémet?


    Én a sárgabarackkal szórakozom.  Most a keménnyel, mert 14üveg befőttet csináltam tegnap délután.A férjem nagyon szereti - savanyúság helyett is.


    Holnap megyek Miskolcra  - unokázni...kajával felszerelve. A fiam dolgozik. A gyerek már 12 lesz...elvan egyedül is otthon, de a kajába be kell segíteni. Fiú - nem egy szakács jelölt!


     

    előzmény:
    drvia (82290)
    2020-07-12  14:55
  12. 2020. július 12. 14:5582290.

    Mindig szép árút hoznak. Persze előfordul, hogy valami nincs és akkor nem hoznak, az kicsit bosszantó, de hát ez van.
    Kártyával fizetek. Nem tartok itthon pénzt csak éppen annyit, hogy ne legyek pénz nélkül. 

    Ma tarhonyát főztem virslipörkölttel és 1 paradicsomból csináltam salátát. Készítettem avokádó krémet vacsorára pirítósra, mert szeretem. 
    Hétfőn lehet sütök valami husit, vagy karalábéfőzelék lesz húsgombóccal. Még nem döntöttem el. 
    Lehet a jövőhéten adom le az avont, még azon is gondolkodom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82287)
    2020-07-12  09:39
  13. 2020. július 12. 14:5082289.

    Szia Ági!

    Én másolok és ha elszáll, be tudom tenni és tudom folytatni. 
    Tegnap nagyon meleg volt, éjjel pedig nagy vihar. Jól is esett reggel a friss levegő. Van az ablakomnál egy nagy fa. Attól féltem kitörik, annyira fújt a szél. Reggelre nagyon csapzott lett. Itt a két házsor között sok nagy fa van és olyan szép zöldek. Szeretem nézegetni a sok zöldet. A ház másik oldalán is vannak fák, meg füves rész és mind csodás zöld.

    Ma tarhonyát főztem és hozzá virslipörköltet egy kis paradicsom salátával. 
    A legutóbbi Spar szállítással vettem 2 szép ananászt és 2 avokádót. Tegnap az egyik ananászt ettem meg, ma  a másikat eszem meg. Az egyik avokádóból pedig avokádókrémet készítettem vacsorára pirítósra. Nagyon drága lett az avokádó mostanában nem vettem. Nem lehet sokáig tárolni, mert megpuhul és akkor már nem lesz jó. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82285)
    2020-07-11  18:13
  14. 2020. július 12. 14:3782288.

    Szia Ibolya!
    A 2 éves gép is lehet elavult. Attól függ mekkora a teljesítménye. Én bizonyos időként cserélek a gépben alkatrészeket, mert elavulnak. Az én gépem még nincs 1 éves. Tavaly teljesen új gépet raktak össze nekem. A nagy teljesítményű laptopok drágák.
    Netezésre bármilyen gép jó. Én nem szeretem a laptopot. Nem lehet bővíteni, az aksit időnként cserélni kell. A laptop annak jó, aki csak munkára vagy egyszerű dolgokra használja. Nekem is volt, de nagyon lassú volt, semmit nem tudtam vele csinálni. Odaadtam az unokámnak.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82284)
    2020-07-11  10:24
  15. 2020. július 12. 09:3982287.

    Via


    Szep arut kaptal es kp val fizetted vagy kartyaval?


    Mit foztel mara?mindig finomakat fozol.


    Az Avon szallitassal le vannak maradva,te rendeltel mostanaban?

  16. 2020. július 12. 09:2682286.

    Szervusztok


    Agi


    Jo,hogy irtal,en 3x irtam nekik,semmi valtozas.


    Visszament az unokad?


    Mit foztel mara?En zoldseglevest,rantott sajt,uborkasalata,puspokkenyer most sult meg.


     


     


     

  17. 2020. július 11. 18:1382285.

    ÍRTAM  - ELSZÁLLT  -  RÉM PIPA VAGYOK.....Pedig azt írtam meg, hogy írtunk háborgó levelet a NLC-nak....MÁR VIZSGÁLJÁK AZ OKOKAT!  


    Megint füvetnyírtam, utána tusoltam - hajatmostam..., mert totál kifáradtam...


    Holnap főzök- jönnek a fiamék...és JÖN A VIHAR ÉJJEL!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82284)
    2020-07-11  10:24
  18. 2020. július 11. 10:2482284.

    Nem regi a gep 2 eve vette az unokam ,uj gep.


    Van visszalepo de nem a levelre lep vissza,hanem vissza az elozo oldalra,ahonnan jottem.

    előzmény:
    drvia (82283)
    2020-07-11  10:02
  19. 2020. július 11. 10:0282283.

    Sajnos a tablethez nem értek, de szerintem ott is kell lenni valamilyen opciónak a visszalépéshez. 
    A laptop lassúsága sok mindentől függ. Maga a gép teljesítménye + az internet gyorsasága. Ha régi a gép és alacsony a teljesítménye, akkor a net is lassú lesz, hiába ad a szolgáltató gyors netet. Továbbá a gépen sok a szemét, akkor bizony az is lassít. Erre van a Lemezkarbantartó. Az van minden gépen. Kell, hogy legyen a laptoppon és a tabletten is.  
    A böngészősávot is időnként takarítani kell, mert az is megtelik.

    Itt most nagyon meleg van, mára lehülést, vihart írtak. Nálam megy a ventilátor, így elvagyok. Majd főzni kellene, de még én sem tudom mit főzök. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82282)
    2020-07-11  05:00
  20. 2020. július 11. 05:0082282.

    Szervusztok


    A tabletten maskepp van ,a laptopp le van lassulva,nem szivesen hasznalom,csak az Avon rendeleseknel kell.


    Szep idonk van,na reggel 19 fok.


    Tegnap takaritottam es mostam.


    Ma fozok,nem tudom mit,hiaba van utthon minden hozzavalo,mert sok mindent bem eszik a ferjem.


    Eddig 2 naponta vettem egy kalacsot,most az se kell.


     


    Legyen szep hetvegenk

  21. 2020. július 10. 22:0182281.

    A bal felső sarokban ...a böngészősávban kell lenni nyílnak. Ott ahol a www. nlc.hu van beírva. A képen bekarikáztam. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82280)
    2020-07-10  18:23
  22. 2020. július 10. 18:2382280.

    via


    elövettem a laptopomat,ritkan használom,kiváncsi vagyok az emlitett nyilra,de en itt sem találom.


    amikor elmentem,akkor hova menti es mit nyomjak meg,ha visszont akarom látni a levelemet,


    abban igazad van,ha meg akarunk tanulni valamit,akkor megtanuljuk,ha ertjuk,de ha nem ,akkor hiaba az igyekezet.

  23. 2020. július 10. 13:2782279.

    Na most engem is kidobott, amikor el akartam küldeni amit írtam, de kimásoltam előtte, sőt a bejelentkezés után a bal felső sarokban a nyíllal vissza is tudtam menni és ott volt amit írtam. Újra elküldtem és el is ment. Ha eltűnt volna, csak bemásolom és újra elküldöm. 



    Ma nem főztem, mert a maradékot használtam fel. Még maradt egy kis steakburgonya, azt feldaraboltam, egy kis új hagymát, szalonnát pirítottam, rádobtam a feldarabolt krumplit, ráütöttem 2 tojást és meg volt az ebéd, még vacsorára is maradt egy kevés.


    Az avonnal itt is voltak problémák, de már megjavult. Hecker támadás volt a központi szerveren és 4-5 hétig kínlódtak a javítással. Sok országban volt probléma, de már megjavították. Én a jövőhéten adok le megrendelést. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82276)
    2020-07-10  06:51
  24. 2020. július 10. 13:2182278.

    Nem olyan ördöngös a technika. Én is úgy tanultam meg, hogy jegyzeteket készítettem és felragasztottam a monitorra. Amikor már ment rendesen, kidobtam. Az egérnek két oldali gombja van. Általában a balt használjuk, de néha kell a jobbal is dolgozni. 
    Másolás, beillesztés, mentés amit a leggyakrabban alkalmazunk. Egér bal gomb folyamatos nyomással lehet a szöveget kijelölni, majd egér jobb gomb...Másolás. Amíg mást nem csinálsz az addig ott is marad. Majd amikor elszáll a cucc, újra be lehet illeszteni a már kimásolt szöveget, egér jobb gomb.... Beillesztés-sel. Szintén az egérrel lehet képeket menteni, másolni, új mappát nyitni, áthelyezni dolgokat, rendezni a gépen a cuccot. Ezek egyszerű dolgok, nagyon könnyű megtanulni. Más egy képszerkesztő, hangvágó, vagy konverter használata, oda már kell némi informatikai tudás. Én úgy tanultam meg, hogy próbálgattam a szerkesztőben mi mit csinál, mindent lehet törölni és javítani. Persze kell hozzá egy kis érdeklődés is, mert akit nem vonzanak az informatikai ismeretek, az nehezen fogja megérteni. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82275)
    2020-07-09  19:46
  25. 2020. július 10. 13:0982277.

    Na én is berágtam az egészségügyre szerdán. Mint írtam, megint lett egy seb a lábamon és felhívtam a dokit a szakrendelőben, kértem kötszert. Pofára estem. Kötszert nem írnak a felhőbe, azt csak papír alapú receptre lehet írni. A háziorvos nem írhat fel kötszer, csak a bőrgyógyászat és a sebészet. Kértem a nővért, írja meg az orvos a receptet és az unokám elhozza a rendelőből, mert én nehezen járok. Na kaptam is a fejemre, hogy képzelem, hogy az orvos látatlanban írjon fel kötszert? Menjek be, mert látni akarja mire kell a kötszer. 
    Mondanom sem kell a seb egy kisujj köröm fele nagyságú és a kortörténetemben ott kell lennie, hiszen ő kezelte eddig is. 
    Ilyenkor nem baj ha terjed a koronavírus, menj be csak azért, hogy ránézzen és felírja a sebkötözőt. Vicc ez az egész. Megérteném, ha valami olyat kérnék ami veszélyes lehet, netán méreg vagy valami erős szteroid, de a kötszer miért olyan különleges, hogy azért be kelljen menni és a váróban kb. 3 órát várni, hogy sorra kerüljek? Ha nem lenne olyan drága recept nélkül, eszembe sem jutna kérni, de recept nélkül 719.-Ft egy tekercs, ami 4 méter, 1 hétre elég. Receptre 186.-Ft / egy tekercs. Az orvos 5 tekercset írhat fel, ami kicsit több mint 1 hónapra elég. Komolyan mondom bolondok az EÜ-ben. Ja és mivel nehezen járok, kérjek betegszállítót, ami 6.000.-Ft lenne. Most komolyan normálisak ezek? Ha taxival mennék-jönnék az is 4.000.-Ft lenne. Akkor már inkább megveszem a kötszert recept nélkül.

    előzmény:
    Kövesdiági (82274)
    2020-07-09  19:36

Címlap

top