Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2007. Április 12. 10:291026.
    Nekem nem . AZ is eleg , ha a kozteruletekrol kitiltjaka bagot .M Int itt alegtobb helyrol . Itt aplazakban , ettermekben nem lehet dohanyozni, illetve vannak ezek a spezialis helyek ,ahol lehet .
    kesz . ennyi eleg . aki nem akarja igy nem szivja . potcselekeves . ha ezt betiltjak ,akkor lesz mas , annal is rosszabb , mondjuk szipoznak majd az emberek .

    Mit is mondhatnek az irani elnok otleteirol mast igy kolteszet napja fele , mint hogy :Az én vezérem bensőmből vezérel!
    Emberek, nem vadak –
    elmék vagyunk! Szívünk míg vágyat érlel
    nem kartoték adat.
    Jöjj el szabadság! Te szülj nekem rendet,
    jó szóval oktasd, játszani is engedd
    szép, komoly fiadat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. március 7. 08:161025.
    Ez tetszik. Itt is betilthatnak, anni mar a "sisa"/vizipipazo hely/ hogy mozogni sem lehet toluk. Lepten, nyomon nyilik egy.En nem ertem hogyan, de a nap minden orajaban tele vannak. Mindig azon gondolkodom, ezek mikor dolgoznak????
    előzmény:
    kifli13 (1024)
    2007-03-06  08:38
  3. 2007. március 6. 08:381024.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. február 12. 07:481023.

     hu  , de regen jart erre valaki . magamat is  belertve .

     

     itt folyik a valentin napi kuzdelem . a boltok reklamoznak  mindenhol . a radioban uvoltenek a valentin napi angol hirdetesek . a vallastudosok meg probaljak tulkiabalni oket :Haram ,haram haram .

     a napilapban meg is jelent egy vallastudos allasfoglalalasa , miszerint a valentin nap az erkolcstelenseg  es a promiszkuitas dicsoitese  .

     egy angolszasz muszlim be is irt az ujsagba . micsoda felelotlenseg  ilyeneket hirdetni . egymas ellen uszitani a nepeket . a valentin nap , nem mas , mint annak kifejezese , hogy szeretunk egy valakit .

    igaz , en is olvastam mar sikamlos valentin napi versikeket . / i lova you in blue , i love you in red , but best of all , i love you in bed/ de szerintem sem ez a lenyege  .

     engem hidegen hagy az egesz . az en korosztalyomnak nem sokat jelent szerintem . egy angolszasz unnep  ,es kesz .

    a locsolkodas sokkal szebb ,szerintem . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. február 6. 09:441022.
    minap a gulf news ban olvastam egy paraznalkodasi esetet.
    egy pakisztani oreg pasi elvett egy fiatalabb indiai ozvegyasszonyt , kinek felig emirati arab lanyait agyasainak hasznalta eveken keresztul .

    a ferfit megkovezesre iteltek / majd az amnesty megmenti / es a lanyokat 80 korbacsutesre , mert nem tettek semmit megeroszakolasuk ellen .

    a lanyok 15 evesek es fiatalabbak voltak , mikor az egesz elkezdodott , es kessel kenyszeritette oket a neveloapjuk .

    mi, akik az erkolcstelen nyugatrol jovunk, csak tatogunk , felenk az aldozatot sajnalni szoktak , nem megkorbacsolni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. február 6. 09:381021.
    Persze , hogy nem . Tudom jol , de Szaud Arabia fokozottan jelen van a hirekben es sokan azt hiszik , hogy minden araborszagban ugy megy az elet , ahogy ott.

    Indiaban is van, hog ymuszlim notarsaink valami hulyeseg miatt tuntetnek . Pl/ berontanak a szuvenir boltokba valentin nap idejen es osszesprayzik a valentin kartyas ajandekokat. vagy azert tuntetnek, hogy a koramny ne helyezzen el condom automatakat w nyilvanos wc. ekben.
    indiaban egyre nagyobb baj az aids . az indiai ferfiak szeretnek bordelyba jarni . ezen nem lehet egyik naprol a masikra valtoztatni . de ha legalabb ,annyit tennenek , hogy hasznaljak a condomot, akkor nem none az aids indiaban olyan ijeszto mertekben .
    es hany es hany embert lehetne megmenteni , sok vetlent is ,aki azert hal meg , mert apuka ovatlan .
    es ugye a koran , arra biztat , hog ymentsunk meg minel tobb emberi eletet.
    előzmény:
    kahera (1020)
    2007-02-04  09:25
  7. 2007. február 4. 09:251020.
    Az utolso mondatoddal tokeletesen egyetertek. Napjainkban majdnem minden lakasban van mar parabola antenna, kompjuter, tulajdonkeppen, aki malackat akar nezni, minden nehezseg nelkul megteheti.Persze, gondolom, aki ilyen cenzurazassal tolti munkaidejet, azt azert nem a minimalberrel fizetik ki.egyszer nekem is kezembe kerult egy Saud Arabiabol hozott ujsag, sima horgolasi mintakat bemutato lap, amin egy fiatal holgy horgolt bluzt viselt. A dekoltazs feketevel volt satirozva, a no arca szinten. Felmerult bennem, hogy talan meg a dekoltazs oke, bar nem volt tul nagy, de az arc, miert? Hisz nem is muszlim no volt, ez egy angol lap.Nalunk azert ilyen szelsosegek nincsenek, vagy legalabbis ritkak, en meg nem talalkoztam vele.Sot, a fiaim kedvenc rajzfilmsorozata a vadmalacos karton, de meg soha nem kertek malacos szendvicset. 
    előzmény:
    csinomjank (1019)
    2007-02-04  08:03
  8. 2007. február 4. 08:031019.
    Tanulmanyoztam a malacka cenzurajanak kerdeset erdekes dolgokat tudtam meg . Pl. Malacka mezitelen , nem hord nadragot , igaz a legtobb szereplo ily furan van oltozve .Azonfelul az alulrol mezitelen ifju sertes latvanya felingerelheti az igazhivoket es kulfoldre menven sertes hus fogyasztasara adhatjak fejuket . legalabb is ez a szaudi cenzura allaspontja .

    Par eve Bahrain ben is tiltkatokott valaki a brit Mark and Spencer aruhaz bejaratanal , mert olyan kisgyerek ruhakat arultak , melyen malacka figuraja szerepelt . Ez szerint, egy holgy volt , a tisztatalan allat rajzolt figuraja melyen serti az igazhivoket.

    Sot tovabbmegyek. Az egyik londoni arboretumban volt egy vaddiszno szobor ,amit meg a nemetek lebombaztak anno . A varosvezetes tervbe vette , hogy helyreallaitja a szobrot , de nem tehette , mert a helyi pakisztani muszlim kisebbseg vezetoi arrol tajekoztattak a varosatyakat , hogy ez melyen sertene a parkot latogato pakisztani muszlimokat, es bizonyosan megrongalnak mar masnapra.

    Te jo eg , miert kell, hogy bennunket muszlimokat ilyen korlatolt emberek kepviseljenek a nagyvilagban ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. január 31. 11:191018.
    nalunk ritkasag a zilyesmi . elelmesebb amerikaiak mar fel is vasaroltak az egesz kicenzurazott keszletet es az ebay en aruljak , mint kuriozumot.

    meg a csomagok vamkezelese tetszik . kibontjak elotted , es kikerdezgetnek a tartalmarol . anyukam meg mindig tesz bele egy egy fehernemut ugy a tetejere , igy a vamos mindig elpirul es visszadobja , es odadobja nekem a csomagot, anelkul, hogy vegigturkalta volna .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725900 (1017)
    2007-01-30  10:53
  10. 2007. január 30. 10:531017.
    Szia

    Ez megdobbent! Mi lattunk itt malackas szonyeget gyerekeknek. A ferjem meg viccelt is, hogy nem sul ki a szemuk ilyet arulni. Egyszer vettem noi ujsagot. Woman Day, minden masodik lap ki volt tepve, vagy egy reklam, vagy egy recept Vagy a CDket amiket itt lehet kapni firkaljak ossze. A boltokban minden plakaton a fejek ki vannak kockazva. ellentmondaskent viszont a ferfi labdarugo vilagsztarok feje megengedett a reklamokon. Van ahol a csaladbol csak a no feje van kitakarva, apuka kislany kisfiu az mehet. De van mikor ok sem. Semmi logoka. Csak van egy ember akinek ez a feladata, hogy talalja ki, a szabalyokat. Az en agyam megfajdulna ebben a munkakorben!


    Szep napot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 30. 07:331016.
    hetkoznapok az obolben. a konyvesboltban jarva azzal szembesulhet az ember lanya , hogy a micimacko kepeskonyvbol , malackat kicenzuraztak . en eleddig csak relaxacios cd en lattam ilyet, valszeg budha szobor volt, amit fekete tussal athuzigaltak .
    most megjelent micimackos kepeskonyn , benne minden egyes malacka kep athuzogalva fekete tussal .
    meg a budhara van magyarzat , talan hogy ne hogy itt kapjon valaki egy balvanyt imadni vagy ilyesmi , de mit arthat malacka ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. január 23. 08:031015.
    http://www.terebess.hu/keletkultinfo/hanif.html

    a fenti cimen egy erdekes novellara bukkantam a temaban: Fiam a fanatikus - azt irja le - hogy valnak a fanatikusan vallasossa a fiatalabb generacio arabjai .
    Engem az egesz a zilyen Hit gyulis jehovas dolgokra emlekeztet - csak hat az iszlam vilagban - vagy kulturkorben - a szekta is iszlam szinezetu .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. január 23. 07:351014.
    jo reggelt - tegnap felhivott egy honfitarsnom . nagyon kiakadtam azon - amit meselt. mostansag egyes fiatal arab ferjek koreben - kulonos ajandekot kap az anya a ferjetol a masodik vagy harmadik gyermekuk megszuletese alakalmabol .
    na mi ez az ajandek ? egy feleseg tars . azt mondja az illeto holgy - hogy mar harom ismneros hazasparnal l is ugyanaz tortent .
    a no megszuli a masodik - harmadik gyermeket -es kijelenti - hogy 'halasz' vege - o tobbet nem tud vallalni- a nagy szakallas - harmincas apuka meg rohan egy masik feleseg utan - mert a vallas nevebn - szaporodni muszaj - es o legalabb nyolc - tiz gyeremeket szeretne .
    ez olyan orszagbol szarmazo araboknal van igy- ahol eleddig nem volt diivat a tobbnejuseg . ezeknek a ferfiaknak a szulei eleg modernek - pl. az anyjuk eljar dolgozni- nem hordanak kendot .
    gyakran sajat anyjukkal uvoltoznek - fenyegtik oket- hogy terjenek a helyes utra .
    szoval nagyon sajnlaom ezeket a szegeny noket - akiknek ilyen halas ferjuk van ,arrol nem is beszelve- hogy mibol fognak ennyi gyereket majd iskolaztatni - legalabba szulok szintjere ? mert hat mondanom sem kell- ezek mind diplomas ferfiak .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. január 21. 08:431013.
    nem titkos. vannak videkek - ahol igy szeretik - egy kis kanal gyomberporral fozik a kavet .
    tudtad- hogy a starbucks- cappucinoja adagonkent 600kcal ? de ha nincs mas ?

    meg family reszbe sem mehet be no egyedul ? remes .

    itt nincskorlatozas - beulhetek a ferfi reszbe is - mint no . ninc sis mindenhol csaladi resz - ott vegyesen ulnek az emberek . plazak bufereszeiben a mozik mellett pl. en nem is szeretek ott lenni - mert biztos - hogy van egy egy csapat hangoskodo tini .

    szep vasarnapot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725900 (1012)
    2007-01-21  06:37
  15. 2007. január 21. 06:371012.
    Gyomberes kave? Az meg mi fan terem? Titkos recept?
    En starbucksban szoktam inni, ket hetente egyszer kb. Azert mert ott mondig van family resz. Mert van itt meg a seattle best, de amelyik aruhazba jarok, ott nincs man resz. Amit Te irsz nem nagyon ismerem. De a legutobb Dr. Coffee ban voltam, betevedtunk. Oda a family reszbe sem mehet be no egyedul! Tudom hogy hivatalosan sehova nem mehetnek, de ez egyertlmu hogy nem mukodik olyan helyen ahol a ferj dolgozik.

    Szep napot!
    előzmény:
    csinomjank (1011)
    2007-01-14  08:56
  16. 2007. január 14. 08:561011.
    o- d ejo - az eros eszpresszot en se birom .
    a ferjem gyomberesen szereti- en is iszogatokvele neha - de nekem a cappucinok a gyengeim . ajo kaves izuek . de en nem tudok ilyet jol csinalni. igy a coffee beanery- ben szoktunk meginni egy nag y bogrenyit ketten a lanyommal - ha megyeunk heti bevasarlasunkra.

    csodalkozom azon- amit a korhazrol irsz . tenyleg nem mehet be kulfoldi a kormanykorhazba? es a surgossegi ellatas ?
    mikor terhes voltam nyolc honaposan kerultem be szuloszobara hirtelen -es meglepodve tapasztaltam- hogy mennyi jogom van . kedvesek is voltak . aztan szules utan voltak igen harsanyan szolo apolonok-akiknek neha szivesen behuztam volna egyet - mert mit kepzelnek , fizetest kapnak-es semmit de semmit nem akarnak csinalni . ez hires erre- hogy a szuleszeten az apolonok nem akarnak dolgozni - mert a tobbsegnek itt a csaaldja es teljesen ellatjak - nincs semmi dolgaa novereknek. na- de en mutet utan fel nappal mar rakjak tisztaba a picit ? megis hogy gondoltak ? de a roooming in-nel ez a baj otthon is .
    en meg nem talalkoztam- csak egyszer lelkiismeretlen orvossal itt . sok magyar no valasztja az itteni szulest - pedig igazan meg tehetnek- hogy hazamennek. es a kormanykorhazban .kibirhato az ar . csak gyorsan kirakjak az embert . ha ninc skedved masokkal egy szobaban lenni-akkor lehet kulonszobat is fizetni , na meg nekem a legfurcsabb az volt- hogy szules utan nem jott az orvos a markat tartani mert megteszi ezt az allam - minden sikeres szule sutan premiumot kapnak .
    sokkal jobb ez igy-mint az otthoni rendszer.
    d e majd meg meselek .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725900 (1010)
    2007-01-13  12:57
  17. 2007. január 13. 12:571010.
    Szia

    Ez nem vidam amit mondasz. Ugytudom, hogy itt az allami korhazak nem foglalkoznak csak allampolgarokkal. Ugyhogy oda eselyunk nincs bejutni. Es van olyan mutet vagy orvossag, amihez csak ott tudna a beteg hozzajutni. Csak ne legyen szuksegem ra.

    Mostanaban sajnos en is rengeteget jartam korhazba. Nagyon draga az ellata, a biztosito utolag fizet. Es meg sem vizsgalnak ugy mint otthon. Pedig itt fizetnem, de nem!

    Kavet? Most ezt az amerikai, vagy hosszu kave nevezetu dolgot iszom. Abban az a jo, hogy nagyon sok, es sokaig elvezheto. De tokeletesen kaveimado vagyok. Szeretem az illatat az izet, a kavescsokit, a kavebabot. Mindent
    előzmény:
    csinomjank (1009)
    2007-01-11  06:34
  18. 2007. január 11. 06:341009.
    Hu- de izgalmas - na majd meselj a kecsegteto sikerekrol ...
    nagyon jol hangzik ez a tok - a kamerara. ugy erted- hogy fenyekepezes kozben kell rajta tartani ?

    hat a fogyaszto vedelem elegge gyerekcipoben jar errefele ...
    es ezek meg csak kis dolgok . a ferjem meselte- hogy voltak esetek- hog yhamis diplomaval dolgozo'mernokok" rosszul hataroztak meg a felhokarcolo alapjainak meretet -es csak miutan kiontottek mar az alapot-akkor jott ra valaki- hogy ez nagyon kicsi egy olyan magas haznak

    rengeteg ember todul ide be - es nehez rendesen megszurni a diplomakat .
    na- meg ez az " minel olcsobb annal jobb " elv- amunkaero kivalsztasanal is tragedia .
    en attol felek-hogy egyszer olyan orvos kezebe kerulok-akinek aldiplomaja van ., ezert preferalom akormanykorhazat- mert ott tobben vannak -es azt kepzelem -hogy jobban kit tudjak szurni a nem valodi orvosokat .
    egy hofitarsnonk nagyon megjarta par eve - este mar erezte - hogy valami nincs rendben es ketto magankorhazba is elment-ahol megnyugtattak - hogy minden rendben - hat nem volt .. ezt masnap tudta csak meg a kormanyorhazban ...


    en azota mindekinek azt tanacsolom- hog yhagyja a flancot - menjen olyan itnezmenybe -ahol minel tobb embert gyogyitanak - mert a valoszinuseg szamitas alapjan -annal nagyobb az orvosok tapasztalata .

    milyen kavet szeretsz reggel ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725900 (1008)
    2007-01-10  21:52
  19. 2007. január 10. 21:521008.
    A mienk sem mukodik, sony. Nem tudjuk mi a baja. Fel eve van a kozel keleten. Es van rajta egy folt! Nem merjuk beadni a servizbe, mert amikor a 2* hasznalt dvd lejatszot dobozzal taviranyitoval beadtuk, vissza akartak adni egy torott doboz nelkuli taviranyito nelkuli keszuleket. Magyarul elhagytak a mienket!
    De a parom a munkahelyi 2500 dollaros hp gepet nem tudja serviseltetni, mert folyamatosan passzoljak a dolgot!
    Ez nem mukodik.
    A fenykepezohoz lehet valami tokot kapni (most mondja a ferjem) ami megvedi.

    Hogy vagy? Ha van idod egy privit irj mar! En sokkal jobban vagyok! Szakmailag hihetlen sikerekkel kecsektet az ezeregyeszaka Majd meselek!
    előzmény:
    csinomjank (1007)
    2007-01-10  17:28
  20. 2007. január 10. 17:281007.
    Szia Az arab uj evet nem unneplik-amennyire en tudom . csak vallasi alkalmok kiszamitasahoz hasznaljak .

    ferjem szerint ketto het mulva lesz .

    jovo heten jon a nagy hideg . allitloag fagyni is fog . mindenki errol beszel . a media"gyilkos hideget " emlit.

    nalunk is minden oly gyorsan romlik . az anyosom meg is jegyezte - hogy bezzeg a sogoromek haztartasaban nem igy van ez .
    biztos hulyek vagyunk nem tudjuk ezeket az elektromos izeket kezelni .
    ha meg egy-egy grill sutotol van szo-akkor O.K. de a ferjem vett egy digitalis fenyekepezot . sony . garancias. fel eves -es nem muxik .

    na a szervizben mit mondtak ? nem ingyenes a javitas- mert homok ment a lencsebe . hat- igen munkaja miatt kint kell fenykepeznie- es ugye itt szall a por -es belemehet a lencsebe . akkor- mit javasol a sony- ugyan mivel fenykepezzunk plein air a sivatagban ? tobb-mint otszaz dollar volt a masina . most szazotven dollarert akarjak megjavitani .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725900 (1006)
    2007-01-09  11:27
  21. 2007. január 9. 11:271006.
    Szia! Boldog uj evet!

    Jut is eszembe uj ev! A parom azt mondja hogy maskor van az arab, ez logikus a naptart miatt. De az outlok nekem dec. 31. irta, hogy itt is unnep a mi ujevunk. Lehet kisse zavaros

    Hideg az itt is volt. Es mi vettunk radiatort dec. 22. en, es mar egy hete nem mukodik! Valoszinu ugyanaz! Annyira felhaborit, hogy itt barmi elektronikai cuccot veszunk az elromlik. Otthon nem sok penzunk volt, mindeenbol a legolcsobbat, 1000 Ft kenyerpirito. De mukodott evekig. Itt veszunk valamit draga, es mar kb 5-6 dolgot kellett visszavinni, es fel ev!

    Iden mar szervizes a magnom, a radiatort majd ferjecskem megcsinalja, es egy parologtato. Ne vegyek semmit, vagy mi a megoldas?
    előzmény:
    csinomjank (1005)
    2007-01-09  07:14
  22. 2007. január 9. 07:141005.
    itt valamelyeset javult az ido . legalabbis kimentunk minap delben piknikelni egy ismeros indiai csaladdal a tengerpartra es legnagyobb meglepetesunkre lekivankozott rolunk egy reteg ruha . radasul a szel sem fujt - minden olyan nyugaodt es szep volt - mint egy szep husvet otthon .

    de azert ejjel meg hideg van .
    a helyi bloggolok pedig mind csak egyrol irnak : nagyon hideg van .
    es nem lehet radiatort kapni . aki tudott venni-az azt irja - hogy ketto het alatt elromlott .
    mondjuk egy kisbabaval nagyon nehez lehet ilyen idoben futes nelkul . tovabbi szep jo reggelt mindenkinek .
    akik aggodtak - hog ynem jelentkezem -azoknak uzenem- hogy nem az elszantsagommal van baj -csak a gepem rendetlenkedik .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. január 4. 06:491004.
    udvozlet a perzsa- obolbol . itt most sziberiai forntok uralkodnak . nagyon fazunk . minap szikrazo napsutesben kimentunk a parkba - ebed utan - es majd megfagytunk . alig vartam- mar- hogy hazamenjunk , pedig en nem vagyok az a fazos fajta .
    a helyi media 8 C fokot ismer be - de a kocsiban levo mero 2 C mutat reggelente.
    komolyan - mar azon se lepodenenk meg- ha holnap havazna .

    remelem mindnekinek jol teltek a zunnepek . nalunk a ferfiak lebetegedtek. influenza . tomenytelen mennyisegu teat foztem ...

    ez marad meg talan a legemlekezetesebbenek az idei kettos unnepbol .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. december 28. 19:201003.

    szoval hidegvizzel probalkozzam? az aranyokat iagzan rairhatnak .
    na-attol tortok iden elmarad a kocsonya .

    azert- koszonom .
    kellemes unnepeket mindenkinek .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (1002)
    2006-12-27  20:27
  25. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. december 27. 20:271002.
       a lemezkeket (nem rudakat!) keves hideg vizben kellett eloszor beaztatni...majd hozzaadni a kivant etelhez
    előzmény:
    csinomjank (1000)
    2006-12-27  09:53

Címlap

top