Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2006. július 25. 07:14126.
    dissident ?adj. disagreeing, esp. with the established government, system, etc. ?n. dissident person.  dissidence n. [Latin: related to *dis-, sedeo sit]

    ime -amita szotar mond
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. július 25. 06:51125.
    jaj- nagyon jol ismerem az amerikaiakat . ismerem ezta rendszervaltas elott nyugatra ment mgyarok gondolkodasat. nagyon sokkal talalkoztunk . felistennek hiszik magukat . csak az abaj - hogy nem veszik eszre- hogy kinyiltak az orszaghatarok - es todulnak a nepek ki be- es beragadt a regi lemez es meg mindig megy a regi duma reszukrol.

    disszidens - minap egy angol szovegben olvastam . angol szo .

    ha nem tudod- hog ymi jo es szep van magyarorszagban akkor- kar ragozni .
    en egy csodalatos kisvarosban szulettem - a vilag legjobb helyen - borzaszto szerencses voltam .

    ehhez kepest ez-ami itt van - hat nem felemlekedes . igen - honvagyam van-es remelem- hogy mihamarabb lesz r amod- hogy ferjem talaljon munkat kozelebb europahoz . vagy europaban .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 25. 01:48124.
    szia. Bocs hogy leirnam szereny velemenyem az utobbiakban leirtakkal kapcs. Voltam nemegyszer US-ban es meg soha nem szolgaltak fel ragacsos edesseget. Continentalis reggeli van mindenhol. Az edessegeket minden orszag hotel-hajo etelei kozott megtalalod. Reggeli-ebed-vacsora. Bakon, tojas, sousage, felvagottak, muzli, gyumolcs, sajtok, stb... stb... akkor mit lehet mondani a magyar reggelirol??? szent habakukk! zsiros, nehez, emeszthetetlen sult dolgok. Cuppog az olaj meg a zsir. Kolbaaaasz, minden disznohusbol!!! narancsle csak dobozos!!! es fura de semmi finom es elegansan szervirozott edesseg! capuccinot kertunk es egy nagy bili kegyetlen rossz barnas melegvizet hoztak tejszinhabbal a tetejen! Remito volt. es a hypos szagu budos vc-k, az arrogans vc-s nenik, a durva vc papir( fujjjj) sorolhatnam... magyar etterem soha nemlessz az emirsegben, marha ott elnel. Keleti orszag es egyre rosszabb renomeval. Nem menne senki. Tudhatnad az obolbeli gazdagek felfogasat. lenezes? szerintem a lenezesbol neked is kijarhat. Nem az erofeszitesrol van szo ha valaki beepul , illeszkedik egy uj orszagba , tarsadalomba es feltalalja magat. Nemfelejti el soha senki a magayrsagat de tudod ha valakinek bejon es jobbat szebbet, felemelobbet kap, pozitivumokat amit magyarorszagon nem, akkor miert kosse magat es feszegesse a magyar kivoltat??????????nem felejt csak jobbat kapott. Kulonben mi van ami jo a magyarban kiemelkedo? Az igaz hogy a magyar irigy. nem tipikus es nem a disszidens( huha te kommunista rendszereto vagy? micsoda komi szo: disszidens csak amig a kintelok meloznak es keresnek amibol tudnak felmutatni, mikor hazalatogat akkor kezdik a sirast-rivast. Igen aki akar annak van de menjen es dolgozzon meg erte! ez mindent ingyen is tuti komunista eszme. ha valakinek van es buszke ra amit teremtett az nem nagykepuseg, hanem szemelyi orom is lehet amit nem vetek es elitelni valo dolog elmondani! kivancsiskodj utanna hogy a gazdagok napi hany orat meloznak, hany napot egy heten? szerintem te nemtudsz beilleszkedni a kornyezetedbe es elfogadni a helyzeted. amit eszrevettem az irasaidbol hogy nagyon kritikalsz masokat es nagyon negativ szinvaltozatban. pedig te mentel kozejuk es nem ok jottek hozzad, igy szerintem probalj te valtoztatni a dolgokon, keresd a logikat es fejleszd onmagad. neakard hogy mas valtozzon es foleg nevedd alap pontnak a helybelieket. Az embernek a szemelyisege szuletese pillanatatol alakul.
    előzmény:
    csinomjank (122)
    2006-07-24  10:15
  4. 2006. július 24. 17:33123.
    Igazan ne toltsd az idodet azzal, csinomjank, hogy akar engem vagy barki mast is lesajnalj---vagy "szanalmas"-nak nevezz, vagy az eletmodjukat kritizald. En nem nevezlek teged sem szanalmasnak, sem butanak, sem agyalagyultnak!
    Te tudod mit valasztottal, ---es az ami a mostani eleted, abban csakis boldogsagot kivanok neked.
    Habar, maga az a teny, hogy hosszas elegiakat (naplot) es leveleket stb.-eket irkalsz egy magyarnyelvu forumra, azt bizonyitja, hogy lelked melyen nagyon is honvagyad van, es hianyzik a volt eleted. Igy, ezen az uton probalod a kapcsolatokat fenntartani egy szep emlekekkel, es multtal.

    El kell fogadnod, hogy annak VEGE van!
    Amit valasztottal, az marad az eleted. Nincs vissza-ut!!
    Remelem, talalsz baratokat az interneten, ha mar mashol nem is!!!
    Sok a keseruseg benned Amerika es a nyugat fele----mas orszagok fele'....
    nem jo az....

    Probalj boldogulni. Sajnalom, hogy nem Amerikaba jottel, hanem mas orszagba fujt teged a szel. Mi nagyon boldogak vagyunk itt, mert MINDENKI, az also hettol kezdve, tiszta szivvel es szeretettel fogadott minket. Ha megtagadtunk volna mindent ami Magyar, akkor ezek a forumok sem erdekelnenek,---nem gondolod?

    Minden jot kivanok, es Isten Veled.
    előzmény:
    csinomjank (122)
    2006-07-24  10:15
  5. 2006. július 24. 10:15122.

    persze- hogy elmennek a magyar etterembe ha lenne . de ha befizetnek egy amerikai korutra -akkor nem varnam el - hogy gulyaslevest es porkoltet szolgaljanak fel .
    az amerikai korutakon ragacsos edesseget adnak reggelire : fankot - palacsinta- tipikus amerikai kajat- es meg vannak rola gyozodve - hogy ez a vilag legjobb reggelije .

    az az erzesem- hogy meg akkor elementle magayrorszagrol- mielott kialakult szemelyisegge valtal volna. nyugaton meg a "kelet -europaiaknak" kijaro lenezeseel kellett megkuzdened - es mivel hatalmas erofeszitesedbe kerult- hogy befogadjanak - ezert megtagadtal magadban minden jot is- ami magyar .
    sajnos-ez tipikus disszidens magyar hozzaallas az anyaorszaghoz " majd ti is jobban eltek timagyarok- ha megtanultok dolgozni "
    jaj lattam ilyet eleget .
    szanalamas .
    előzmény:
    GorIlla (120)
    2006-07-24  07:45
  6. 2006. július 24. 10:07121.

    en tovabbra is orulok- neki - hogy kelet europai vagyok . tudom-hogy a franciak"mongol"-nak hivnak minket . de en csak sajnalni tudom oket . olvasok francia noi lapokat -es abban az olvasoi levelekben francia anyak panaszkodnak - hogy" jaj istenem-milyen szep is volt meg az otvenes evekben -mikor meg franciaorszagban is az emberek szoltak egymashoz par szot a piacon -az ovodaban " -es en ouroluk- hogy ilyen"primitivek " maradtunk - hogy meg szoba allunk egymassal otthon.

    jatszoter . az ocsemek is vettek egy komplett kis jatszoteret az udvarra - agyerekek megis a kozos jatszoteret preferaljak . miert? mer a legnagyobb kaland az egyuttjatszas . mi jo van abban- ha minegyikunk elkulonulve a kuckajaban gubbaszt ?

    igen vannak klubbok -jatszohazak-jarunk is - de hat ott is olyan szornyu elkulonules van - hogy csak na . magyarok meg nagyon kevesek vagyunk - es nehez osszehozni- hogy egyszerre menjunk .


    előzmény:
    GorIlla (119)
    2006-07-24  07:40
  7. 2006. július 24. 07:45120.
    Konnyen eliteled embertarsaidat, azt latom:

    "...nekem az a furcsa- letlegyen a z illeto olasz amcsi- vagy obolbeli arab - hogy -azert ad ki sok penzt - hogy macdonalds-os hamburgert ehessen a vilag masik tajan ."

    talan TE IS elmennel egy MAGYAR etterembe, ha veletlenul lenne egy a varosodban??? ;
    Amikor mi Lebanonban voltunk (regebben....) akkor ott me'g ciganyzene's etterem is volt a'm!!!
    Es a no"k olyan szepen oltoztek!!!
    Egeszen europai vilag volt, kontinentalis, es mu"velt.....
    sajnos....annak mar vege......
    előzmény:
    csinomjank (118)
    2006-07-24  07:23
  8. 2006. július 24. 07:40119.
    Nyugaton, kulturaltabb orszagokban, az ami Ko"zte'ri---(nem tudom maskep mondani---) vagy utcai, az csak a szege'nyeknek valo.
    Amint van egy kis penzed, veszel egy szep kis hazat, kerttel, es akkor a kertedbe jonnek a tobbi gyerekek jatszani a gyerekeddel. Kulonben is, az oviban is jatszanak....
    de, hat, ahany haz, annyi szokas----ugye?

    Van nalatok valami expat Klub?
    hallottam, hogy az Angol expatoknak szinhazuk is van.....

    Talan, tenyleg csak az a baj, hogy alapjaban veve Magyar no" vagy, de arab ruhaba oltozol , es ezzel persze arabnak neznek teged is a tobbi kismamak......

    Tudod mi a regi mondas: "megismerni a madarat a tollarol...."---es a not a ruhajarol!

    szia
    előzmény:
    csinomjank (117)
    2006-07-24  07:20
  9. 2006. július 24. 07:23118.

    termeszetes - hogy elvarja a legjobbat - barki-aki befizetaz utazasra .

    nekem az a furcsa- letlegyen a z illeto olasz amcsi- vagy obolbeli arab - hogy -azert ad ki sok penzt - hogy macdonalds-os hamburgert ehessen a vilag masik tajan .
    előzmény:
    GorIlla (116)
    2006-07-24  06:32
  10. 2006. július 24. 07:20117.

    a radioban panaszkodo magyar anyukak svajcbol es bajororszagbol irtak- ha jol emlekszem .
    ez az egesz csak megerositi bennem - hogy de jo- hogy magyar vagyok-es hogy nalunk azert maskepp van .
    nagyobb gyermekemt a kisvarosunkban neveltem -es csak abbol a tenybol- hogy egy helyre jartunk jatszani- maig tarto baratsagok- ved es dacszovetsegek szulettek otthon .

    en szomoru dolognak tartom- hogy az anyukak atpasszoljak a cseledekre a gyereknevelest . en kifejezetten elvezem - hogy jatszahtok a csemetemmel.

    elhiszem- hogy nincs amerikaban jatszoter - sokmindent el tudok hinni amerikarol.
    előzmény:
    GorIlla (115)
    2006-07-24  06:30
  11. 2006. július 24. 06:32116.
    szia csinomjanka, azt irtad:
    "igen az amerikaiak jol ismertek errol- hogy nagyon gyerekesek- utazasaik soran ugyanazt varjak el -mint otthon ."

    NAGY TEVEDES!!! Az amerikaiak olyan magas eletszinvonalon elnek, hogy ELVARJAK mindenhol a legjobbat, plane, ha sok penzt adtak ki az utazasra!!!!


    előzmény:
    csinomjank (111)
    2006-07-23  06:50
  12. 2006. július 24. 06:30115.
    Erdekes amit a "baratkozasrol" irtal.. elvegre mindig ketton all a vasar, ugye?

    "...hogy nyugaton elo magyar anyukak panaszakodnak ? az emberek nem beszelgetnek egymassal nyugaton ? a jatszoteren sem - es milyen mas egy magyar jatszoteren a hangulat . . .."

    Nyugaton nagy neveletlensegnek tartjak, ha egy idegen ember szol hozzad!!!!



    meg azt is irod, hogy: "Jatszoteren a cseledek futnak a gyerekek utan-----", hat, igen, elvegre azert vannak!!! Nem?? Azert fizetik oket....
    babysitterek MO-n is vannak. Angliaban "nanny"k, stb. stb.

    Es, hidd el, pl. Amerikaban nincs is "jatszoter"----az csak a szegenyeknek van, az utcagyerekeknek.


    szia,.
    előzmény:
    csinomjank (112)
    2006-07-23  06:56
  13. 2006. július 24. 06:21114.
    Azert itt sem torodik bele mindenki ebbe . Szaudi jotekonysagiszervezetben dolgozo nok - rongybabakkal probaljak ellensulyozni fullat.
    Az egyik ilyen rongybaba szoptatos no .
    Az obolbeli orszagokban nem tul jo a szoptato anyak aranyszama:12 % korul .
    Ez azert dobbenet -mert a koranban az a tanacs olvashato- hogy aki tudja- az ketto eves koraig szoptassa gyermeket vagy fizessen dajkat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. július 24. 06:14113.
    FULLA BABAK


    Fulla ugyanolyan anorexias divatmajom –akarcsak Barbie . Nekem- aki csak felnottkoraban latott eloszor ilyen jatekot-meg mindig nem "sikerult "megbaratkoznom veluk .
    Mint gyakorlo anya- tudom- hogy el nem kerulhetem – hogy egy nap majd-minden ellenerzesemen tullepve –vegyek egyet a kicsinek . A nagynak is voltak-Barbie korszakai . KInotte. Milyen aron vajon ?
    Elrettenve olvasom a pszichologusok beszamoloit arrol- hogy milyen onertekelesi zavarokhoz vezet ezzel a babaval valo jatek .
    Azonban nem akarok ugy jarni – mint Nicola Kidmann anyukaja . A hires sztar – egyszer ugy nyilatkozott – hogy mivel anyukaja elkotelezett feminista volt- ezert nem vett nekik soha Barbie babat ."igy kenytelen voltam lopni egyet az aruhazban magamnak " – nyilatkozta.
    Ha tiltom –akkor megjobban felertekelodik . ordogi kor.
    Fulla aBarbie muszlim valtozata . Par eve dobta a piacra egy sziriai ceg. Es elsopro gyozrlemet aratott . a mattel megcsak hapogott . Fullanak van egy csomo ruhaja- de ha kimegy az utcara- akkor fekete leplet olt . Van neki meg imadkozo szetje is- kis szonyeg- koran stb. Es nincs neki baratja – hanem ferje van . Tisztesseges foglalkozasokat uz .Tanar vagy orvos .
    A jatekboltok polcain Fulla es Barbie baba egyarant .megtalalhato . De Fullanak sokkal nagyobb a piaca .Zsenialis uzleti elgondoloas volt.
    A muszlim szulok elegedettek. Csak kevesen hallottak a baba meretei es a lanyok kesobbi onertekelesi zavaraianak osszefuggeserol . csak kevesen gondolkodnak el azon- hogy a muszlim vilag sokkal szinesebb –mint a fulla altal kepviselt fekete lepel.
    Fullanak nincs neger valtozata – sem tavolkeleti – se indiai-. IGY amuszlim nok kis hanyadat kepvilesi csak .Nincs neki se nepviselete – se szines viragos leple –mint a szudani-szomali noknek a valosagban . Nincs neki salwar khamiz- sem gyonyoru szinekben –mint az indiai muszlim noknek , ES meg sorolhatnm .
    Fulla uniformizalja a muszlim noi divatot .Fekete lepel-es kesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. július 23. 06:56112.
    Veget ertek az unnepek . Az elet lassan vissza zokken a regi kerekvagasba . Minden hajnalban feelberedek ? es borzaszto ehes vagyok. nehez nem meghizni ramadan utan .. Delutanonkent a parkba jarunk . .Minap delelott mentunk- mert iskolai szunet volt a masik lanyomnak .kb ot csalad volt kint ? abbol negy nyugati . HIntazgatunk babalabat mosunk a tengerben ? es egyszercsak azt latjuk - hogy egy epulo toronyepulet langokba borult . Egykilometerre tolunk. Dobbenten neztuk A FELENK GOMOLYGO fekete fust felhot- mindnyajna osszegyultunk . a ket skandinav csaj egymassal beszelegett- volt egy oroszos kinezetu no angolul megkerdeztem tole- hogy szerinte laktak-e mar abban az epuletben- vagy ures volt . nahat valami rem dobbenten nezett ram vissza- hogy en hogy merek ohozza szolni- es azt mondta- hogy nem tudom ? es elment jo messzire . kesobb jottem ra- hogy francia volt- mikor a gyerekeivel beszelt. En ismerem az erem masik oldalat - hogy bannak az emberrel- ha arabnak hiszik . persze nem azt akarom mondani- hogy minden francia ilyen- de elkepzelni sem tudom- hogy itt szoba alljon velem egy .( ezt a franciaorszagi zavargasok idejen irtam )
    . Europai honfitarsnoim ugy altalaban rem bunkok. egy baratsagos mosolyra bunko ellenseges tekintet a valasz . Pedig az olasz anyuka mellettem azt enekli :" dindalina " mig apicijet hintaztatja - en meg hintapalinta ... lehet- hogy ha nagy Hungary feliratu poloban jarnek-akkor is ugyanolyan elzarkozo lenne . Hallgatom a radioban ? hogy nyugaton elo magyar anyukak panaszakodnak ? az emberek nem beszelgetnek egymassal nyugaton ? a jatszoteren sem - es milyen mas egy magyar jatszoteren a hangulat . . egy belga no azonban mindekivel baratkozik itt- majd mindennap kijon a picijevel. ...
    IGy a parkban belga anyukaval- es filippino szolgalokkal beszelgetek leginkabb ? a legtobb anyuka nem jatszik a gyerekevel csak csucsul- es a szolgalok futkosnak a gyerkocok utan . valami erdekes oknal fogva a brittek teljesen masok . Ma rmesszirol kiszurjak- hogy baratsagosan nezek ? es elore koszonnek ? es valami felszines dologrol lehet veluk par szot valtani . A parkban is zajlik az elet :
    Minap filmforgatas volt . masik nap meg loszepsegverseny. Sok erdekes dolog ? kerekparos futam . neptancosok ? na mindenki benne van az unneplesben meg ...
    Mint utobb megtudtuk a langbaborult toronyepuletnek epp a utolso emeletet huztak fel ? mikor kigyulladt valami . Senki sem serult meg . Azota a picim mindig ramutat arra az epuletre es ezt mondja : jepulo ? belement a jepulo ...ujisten !
    Nem volt semmi repulo- szegney gyerek agya kondicionalva ? mar ket es fel evesen- ki tudja- hanyszor latta mar a szeptember 11.i jelenetet .

    2005 november -naploreszlet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. július 23. 06:50111.

    igen az amerikaiak jol ismertek errol- hogy nagyon gyerekesek- utazasaik soran ugyanazt varjak el -mint otthon .

    es az arabok ? itt az obolben elve latok parhuzamot arabok es amcsik kozott .
    egyikuk sem szeret gyalogolni. orulet- hogy mindehova kocsival mennek. en mindig momdom a ferjemnek : hogy ez amcsi szokas- gyalogoljunk mar - de nem azt csak szegeny robotolo munkasok teszik- hogy gyalog mennek el a kisboltig .ketto perc.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (110)
    2006-07-22  19:22
  17. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 22. 19:22110.

    A Bátyámék, ha haz utaznak Magyarországra látogatóba, akkor sohasem kerülhetem el a Mekdonaldsot. Ha tehetnék, és nem beszélném le őket minden nap ott ennének, ha úton vagyunk.

    Sokáig nem értettem meg, aztán rájöttem.

    Azért mert azt ismerik, és nem akarnak meglepődni, hogy olyan étellel találják magukat szemben, amit nem akarnak megenni, és ezzel kellemetlen helyzetbe kerüljenek.

    előzmény:
    csinomjank (109)
    2006-07-22  04:33
  18. 2006. július 22. 04:33109.

    igen- a komenyes viz furcsa izu . en megiszom etekezes utan . igaz- nem magam keszitem - mivel keszen is kapni port- azt szorom a limonadeba . jal jeera a neve - lehet kapni- es mivel aruljak -igy gondolom masok is mgisszak .
    sokkal jobban udit- mint egy cukros- fuszeres tea - vagy mas cukros udito.
    persze a so -legyen durva- ne finomitott . igy az ember egy rakat asvanyianyagot vesz magahoz .
    nem probaltam meg a mustarmagos vizet . mire van ?

    SZUJA : en talaltam gy szuper gyors receptet turo keszitesehez - citrommal joghurttal kell kicsapatni a tejet - igy aztan gyorsan van iro is . csak az a baj- hogy egyedul en iszom - a csaladban senki mas nem hajlando irot inni. pedig az ize igazan semleges .
    nem hiszem- hogy az itteni tehenek dus legelokon elnek

    nekem is csak ilyen bolti tej jut

    VINDIS ; erdekes az obolbeli arabok mentalitasaa - hogy kulfoldon is ugyanazt keresik -mint otthon . engem az olaszokra emlekeztett ez. legalabbis volt egy olasz csalad-aki meglatogatott magyarorszagon -es barhova metnunk- ok mindenhol pizzat akartak enni . csak csodalkoztam- hogy meg nem unjak ?
    aztan el is gondolkoztam azon -hogy ilyenek e az arabok ugy altalaban ?
    mert az en ferjem nem ilyen . o nagyon szereti az ujdonsagot - biztat- hogy porbaljak ki uj recepteket -o maga is szeret kiserletezgetni . bar mostanabn nem fozott nekunk . de- hogy osszektyukjon egy uj uditot - ezt a tervet- meg nm adta fel. ennek okan szornyu sok dolgot osszektyul olykor . meg jo-hogy nekunk nem kell meginnunk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 21. 18:02108.

     Magyar közmondás

    KINEK A PAP? KINEK A PAPNÉ? KINEK A LÁNYA  

    Az unokámnak azt szoktam mondani, hogy amit nem ismertsz arra nem mondhatod, hogy nem szeretem. 

     De egy kóstolást,  ismerkedést megér, és később eldöntheted, hogy továbbiakban alfogadod-e.

    Másképpen sok sok dologtól zárod el magadat, amiiket talán kedveltél volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (105)
    2006-07-21  13:24
  20. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 21. 17:57107.
    Az a nagy baj, hogy itt nem lehet még házi tehén tejéből sem olyan igazi túrót készíteni, és utána savót nyerni, mint gyermekkoromban, mert a tej föle, nyúlós büdös tejfölt ad. Megpróbáltam leszedni ezt a sárgás trutyit, de az az aroma, és sűrűség messze van a téfi tehéntejéhez mert ezek a tehenek nem legelnek szabadban.
    előzmény:
    csinomjank (103)
    2006-07-21  11:14
  21. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 21. 17:47106.

    Ha a topik benutatkozást elolvastad volna, és végig olcastad volna sz összes hozzászólást, akkor gondolom, nem így fogalmaztál volna.

    Egyébként, akkor rá jöttél volna, hogy ez egy kedveshangú gondolat és látáscsere ahol azoknak van itt a helyük, akik kedvesen szeretettel osztják meg a másikkal az élményeiket, tudásukat.

    Többször le van írva, hogy nem vagyunk kiváncsiak a vitázókra, rosszindulatu kötözködökre.

    Viszont mindenkitől nagy éhséggel olvassuk el a tapasztalatát, mert több szem többet lát.

    És engedtessék meg nekönk olvasóknak és ittlévőknek, hogy kis fiókjainkban hová rakjuk, mennyite értékeljük a beírást . jöjj közénk, de csak akkor, ha nem vitázni, és ellenérvelni akarsz. A tapasztalatod, lehet más, mert ilyen az élet, ebből tanulunk, de ne te alkoss arrol véleményt, hogy mit gondoljak róla.

    Szeretettel várunk, ha elfogadod az írásszabályainkat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (95)
    2006-07-21  03:38
  22. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 21. 13:24105.
    Eloszor is ez nem CELLASZAM. Masodszor London tuti jo hely csak tudni kell a jot es az erdekeset megtalalni. Silannya valik minden hely, meg a legjobb is, ha allandoan odajarkalunk. Idovel semmit nem mond, raununk. De London egy szuper jo hely! ami a komenyes vizet illeti, nem mondod komolyan hogy ezt normalis ember " megissza?" csupan olvasni gyomor felfordito a masik italok se semmik de ez probaltad mar? : egy pohar meleg viz, mustarmaggal izesitve. reggel ures gyomorral szuper
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 21. 11:15104.
    BANÁN NEKTÁR

    6 csésze tej
    3 érett banán
    4 evőkanál cukor
    csipetnyi fahéj
    csipetnyi őrölt szerecsendió
    őrölt koriander
    1 teáskanál őrölt kardamom

    A fűszerekkel együtt forraljuk fel a tejet. Nyomjuk péppé a banánt és keverjük simára a cukorral, majd tegyük a forró tejbe. Ha darabos maradt turmixoljuk le. Behűtve fogyasszuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 21. 11:14103.
    IVÓ JOGHURT

    Készíthetjük édesen vagy sósan. Az édes joghurt hozzávalói: Joghurt, citromlé és cukor.

    A sós joghurté: joghurt, só és csipetnyi bors. Mindkettőt alaposan keverjük ki és lehűtve fogyasszuk.


    TEJSAVÓ

    A túró vagy sajt készítésénél visszamaradt savót ízesítsük őrölt borssal. A remek ízű űditő ital hidegen a legjobb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. július 21. 11:12102.
    forro napokra - nehany udito :

    KÖMÉNYES VÍZ

    10 bögre víz
    4 evőkanál apróra vágott menta
    1 teáskanál vöröscsili por (őrölt erős paprika)
    4 evőkanál fehérkömény por
    1 teáskanál garam maszala
    1 teáskanál só
    3 evőkanál őrölt gyömbér
    10 db zöldcsili (kicsi, hegyes erős zöldpaprika)
    1 - 2 citrom leve
    4 evőkanál cukor
    1 teáskanál feketekömény por

    Az őrölt gyömbért, az apróra vágott mentaleveleket és zöldcsiliket, a csili port, a garam maszalát, a sót, a cukrot valamint a fehér- és feketeköményport adagoljuk a vízhez. Jól keverjük össze, pihentessük két órán át. Adjuk hozzá a citromok levét. Szűrjük át fimon lyukú szűrőn vagy egy muszlinkendőn. Hidegen kínáljuk sós sütemények mellé.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top