Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2006. szeptember 6. 20:154151.
    Ilyet olvasni sem szabad 6 után! 
    előzmény:
    stadber (4149)
    2006-09-06  19:59
  2. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2006. szeptember 6. 20:104150.
     Sziasztok szépestét mindenkinek ugy látom már megint sikerült elkésnem mert nincs itt senki. na nem baj megyek gyorsan kiteregetek és rendbe rakom magamat.Hátha addig valaki ide talál. Addig is további szépestét aki pedig aludni megy annak jóéjt kivánok.  Zsóka2.
    előzmény:
    stadber (4149)
    2006-09-06  19:59
  3. 2006. szeptember 6. 19:594149.

    MÉvike!Ahhoz képest,hogy nem vagy jól nagyon aktivan dolgozol.

    Könnyü süti,ha van almád otthon:a Marimamának már leirtam,de most mégegyszer.

    Almatorta: annyi almát kell meghámozni és magházát kifurni egészbe hagyni,ami,  egy közepes magasfalu lábasba belefér körbe és még egy db középre, a magházak helyére beletenni 1 kávéskanál kr.cukrot,1 kávkanál apróravágott diót és 1 kávkanál margarint,a dióból közéjük is lehet szórni, ha ez kész, készítesz 6 tojásból egy piskótát / fehérjét felverni 6 ekanál krcukorral,egyenként adagolva,ha kemény belekeverni lazán egyenként/6/ a tojássárgájákat, és lazán egyenként 6 ekanál lisztet/A piskótát ráöntöd az almákra és előmelegitett sütőben tűpróbáig sütöd,/ha teteje megégne lefeded sütőpapirral/ ha megsült kiforditod a lábasból és egy könnyü,gyorsan elkészitett almás tortát kapsz,ami finom és mutatós is. Kérdezd Marimamát ő már megcsinálta.Jó étvágyat.Nagyon hamar kész

     

    előzmény:
    mandula2 (4147)
    2006-09-06  19:18
  4. 2006. szeptember 6. 19:214148.

    Julika!

    Kivánok szerencsés és kellemes utazást. Aztán ne hogy disszidálj, mert itthon is várunk. Aztán a lábad elé nézz fel és leszállásnál, puszi a kinti rokonaidnak. A randevuk időpontjait ne feledd. Marika

    előzmény:
    picivirág (4144)
    2006-09-06  19:09
  5. 2006. szeptember 6. 19:184147.
    Katikám az egészségem biztosan jól van valahol, csak még én nem vagyok egészen jól. Nem baj, unalmas is lenne, ha minden simán menne, nem tudnánk értékelni a jót.
    Nem tudom miért eszem olyan kajákat, amiktől előre tudom, hogy rosszul leszek. Ilyen többek között a krumplipüré. Sem a főttkrumplit, sem a tejet nem bírom, de már olyan régen nem volt nálunk, gondoltam talán már jó lesz.
    Tévedtem.
    Amikor más rosszul van, azt javasolják, hogy sóba-vízbe krumplit egyen. Na én meg attól kerülök taccsra. Bezzeg a sültkrumplitól semmi bajom nincs, csak az, hogy hizlal.

    Olyan gyönyörűen besütött a nap a szobába, szinte csábított, hogy ne csináljak semmit.... hát azon kívül hogy mostam, porszívóztam, letörölgettem, felmostam és megfőztem... tényleg csak tétlenkedtem, ill. elővettem a gobelint amit tegnap vettem és azt varrogattam. Biztosan nem hibátlan, de amikor észreveszem hogy rosszul öltöttem, akkor visszafejtem.
    Nagyon tetszik a móka.
    Sajnos olyan bugyuta képeket lehet kapni, nagyon nehéz a választék. Ráadásul egy színnel kevesebbet adott az eladó.
    Holnap nem leszek, mert 29 fokot mondanak, akkor pedig Duna.

    Gitta nekünk van egy kis hajódudánk, annak olyan iszonyatosan magas hangja van, hogy házon belül mindenhol lehet hallani.
    Ha azt valamelyikünk megnyöszörögteti, az azt jelenti, hogy azonnal jőjjön a másik, mert mondandója van.   
    Katikám egy kis laza finom sütit, olyan piskótafélét, morzsalékosat, kakaósat.... valamit!!!  tudnál  receptet mondani?
    Jaj nem mára, Isten őrizzen  hanem holnapra szeretném megsütni.
    Tegnap felfedeztünk egy aranyos kis görög éttermet a szomszéd faluban, lehet hogy holnap kipróbáljuk.
    Holnap lesz a 100 éves házassági évfordulónk, de azt még meg kell érni.
    Akkor szombati napra esett, és gyönyörő meleg, napos idő volt, olyan mint remélhetőleg holnap is lesz.
    előzmény:
    stadber (4134)
    2006-09-06  17:19
  6. 2006. szeptember 6. 19:114146.
    Julika nem szabadulsz egykönnyen tőlem,én leszek a hálótársad !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. szeptember 6. 19:104145.
    Ha van ott internet jelentkezz be!Te már profi vagy!!!!!!Itt Pesten is várnak ne izgulj !
    előzmény:
    picivirág (4140)
    2006-09-06  18:36
  8. 2006. szeptember 6. 19:094144.
    Én a ma estére gondoltam. Na ná, hogy találkozunk. 13,-án jövök haza és 15.én Szegedre megyek Krisztikémnak segíteni. Búcsúzom
    előzmény:
    dundori (4141)
    2006-09-06  19:02
  9. 2006. szeptember 6. 19:084143.
    Nagyon jók a képek Zsóka, és nagyon ügyes, aki fotózott. Biztosan emlékezetes marad számukra, nagyon szép uton voltak. Most már a másik fiadon a sor! Ja és az unokákon!
    előzmény:
    *zsóka49* (4122)
    2006-09-06  09:37
  10. 2006. szeptember 6. 19:084142.

    Gitta szerintem féltékeny a papa,hogy ha miniben mész esetleg elkelsz!Miért irigykedik NAHÁT,más isa láthat szépet nemcsak ő.

    Julika igaza van a Gittának engedd el magad?"lazítami,próbálj meg lazitani ............"ruhákra visszatérve,vigyél meleget,hideget,rétegesen kell öltözni,és ott egy kicsit mindig hüvösebb is van.

    előzmény:
    dundori (4139)
    2006-09-06  18:25
  11. 2006. szeptember 6. 19:024141.
    Dehogy nem találkozunk, miért ne találkoznánk? Ha jól tudom, pár napra mész csak. És egészen biztosan egészben megérkezel! Jókedvűen vidáman, kipihenten, nyugisan.
    előzmény:
    picivirág (4140)
    2006-09-06  18:36
  12. 2006. szeptember 6. 18:364140.
    Nálatok csuppa móka, kacagás az élet Nem nyafogok többet Katikám! Nekem is hiányoztál, gondoltam, ugyan hol lehet az én hálótársam???? De én most ....nem mondok semmit
    Ha addig nem találkoznánk, szervsztok..majd jövök
    előzmény:
    dundori (4139)
    2006-09-06  18:25
  13. 2006. szeptember 6. 18:254139.

    Szia Katikám! IGenis hiányoztál tegnap, legalábbis nekem. Az, hogy nem írtam ki, az azért volt, mert nekem is irtózatos lassan jött be az irólap, aztán amikor bejött, igyekeztem mihamarabb a végére érni a mondandómnak! Mire meg a végére értem, elfelejtettem! Hát ez van. De mint látod, gondoltam ám Rád. Főleg, amikor este ettem azt a bizonyos szilvát. Azért nem vettem észre a papát, mert mint tudod, állandóan a fotelben ül, fel sem merült bennem, hogy egyszer feláll. Aztán már nem is néztem oda (gondoltam biztos ott ül), úgy mentem ki. Ha TV-t néz, nem gyújtunk villanyt, mert zavarja. Hát így a félhomályban nem láttam.

    Julika, nem kellene neked bevenni valami kis kábítószert (egy konyakra gondoltam)? Hátha nem izgulnál mindig! Nyugodj már meg, meglátod, minden rendben lesz! Várnak a pu-on, feltesznek a vonatra, Neked már csak élvezkedni kell. nézni a szép tájat, eltervezni, hogy ki hogy fog reagálni az ajándékra, milyen örömöt szerzel vele. Aztán ott majd kiszolgálnak, elvisznek kirándulni, megmutatnak mindent, amit érdemes megnézni (biztosan sok ilyen van). Engedd el magad!

    Marikám meg csak mos, mint egy mosómedve. Én is ezt teszem állandóan, csak sajnos én nem vasalok. Persze, ha muszáj, akkor igen. Mint ma reggel is, elhatároztam este, hogy melyik ruhát veszem fel reggel, indulás előtt. Aztán rájöttem, hogy az a nadrágom vasalatlan. Lehet, azt hiszed, hogy rendetlen vagyok, de ma megtettem: útközben öltöztem fel, ugyanis a garázs mellett van a vaslószoba, és úgy mentem le, hogy nem volt rajtam nadrág. Gondoltam előbb kivasalom és majd felveszem. Igy is lett, papa utánam szólt (mert egy jó hosszú ingbe indultam), hogy mama: milyen ruha van rajtad? Nem rövid az egy kicsit? Mondtam neki, majd nézz utánam, ha nyitom a kaput, meglátod, hogy kilátszik a fenekem. Aztán kikopogott az ajtón, hogy látja ám, hogy nadrágban vagyok. Amikor megjöttem, akkor kérdezte, hogy miért odalenn vettem fel? Mondtam neki az igazat, hogy előbb ki kellett vasalnom. Azt mondja erre, már azt hittem, hogy megbolondult az asszony, minibe akar járni.

    előzmény:
    stadber (4138)
    2006-09-06  18:12
  14. 2006. szeptember 6. 18:124138.
    Milyen szép környezetben ettél Julika,nem csodálom,hogy jólesett,számit az is,hogy milyen a milliő.
    előzmény:
    picivirág (4137)
    2006-09-06  17:50
  15. 2006. szeptember 6. 17:504137.
    Szervusztok, megjöttem! Ma már nem vagyok semmire sem jó. Minden ruhám kint van, nem tudom miben utazzak ebben a nagy melegben. Melinda azt mondta, pénteken esőt jósoltak de szombat vasárnap jó lesz. Most azt hiszitek , mennyi ruhája van? Az a baj, hogy a bőrönd ajándékokkal van tele, és a ruhák már nem férnek Ezért kell nagyon okosan válogatni Ma vétkeztem, és vétkezni jóóóó A batátnőm meghívott egy jó kis kínai kajára. Sült csirkét ettem meg nagyon finom salátát. meg ettem édességet is, de nagyon jó feszültség oldó a kajálás. Olyan terápiás..mer én bizony nagyon drukkolok. Még jó, hogy Pesten várnak, majd felraknak a megfeleő vonatra
    Itt ettem a kínait
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. szeptember 6. 17:454136.

    Bocsi, csak vicc volt, nem lehetett kihagyni!

    Azt írtad, hogy már a harmadik géppel mosol. Értettem ám, hogy a harmadik adagot! 

    előzmény:
    nagymama (4135)
    2006-09-06  17:37
  17. 2006. szeptember 6. 17:374135.
    Évi egy mosogépem van. Olyan idős mint Ancsi 18,5 éves, A Hajdumüvek ezeket az energomat thermálokat jól megcsinálták. Igaz egész nap nyöszörgött, nem is tudtam aludni tőle, de mos. Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_906764 (4133)
    2006-09-06  17:02
  18. 2006. szeptember 6. 17:194134.

    Sziasztok! Ugy látom nem is hiányoztam,csak amikor este későn bünöztetek,akkor jutottam az eszetekbe.Egész este 10-ig vártam,hogy helyreállitják az internetet,de nem volt a szolgáltatót is felhivtam.Igérte,hogy megjavítja,de nem csak ma estére tudtam bekapcsolni

    Azért a munkahelyemen visszaolvastam,a legjobban  a Marimama bulija és Gitta és a papa egymás ijesztegetése tetszett.Gitta ott vagytok a nagy házba és észre se veszitek,hogy a másik nincs ott nahát !!!!!Ilyedtedben még se se tudtad köszönni ,hogy milyen figyelmes volt veled.

    MÉvike nem irtad,hogy hogy van az egészséged. Lehet,hogy most már mindenki meggyógyult ?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. szeptember 6. 17:024133.
    hány mosógéped van Neked? 
    előzmény:
    nagymama (4132)
    2006-09-06  17:00
  20. 2006. szeptember 6. 17:004132.

    Én is bekukk. Persze nekem is elszállt már egy szolim. Nem aludtam eddig, pakolom tovább a szekrényeket és mosok már a harmadik géppel.

    Bella szomszédasszonyom gondoskodik róla, hogy le ne fogyjak, - hozta az almáslepényt. Mondtam, fene bánja ha meghizlal, ha olyan szép leszek, mint ő. Azt mondta, hogy ő nagyon utálja magát. Ilyen eszmecsere az ablakban és folytatom a munkát.

    Le is fényképeztem a felfordulást, de nem viszi be a képet. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. szeptember 6. 14:554131.
    még egy adag kép.............az utolsó a delfinárium 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. szeptember 6. 14:424130.
    Az jó lesz lesz rá pár napunk. Remélem jó idő is lesz, itt most irtó meleg van, izzad a nyelvem 
    előzmény:
    nagymama (4127)
    2006-09-06  11:42
  23. 2006. szeptember 6. 14:414129.

    Sziasztok! Bekukk.....

    Étcsüüüüüüük Gitta. Ezekszerint több könyvből több pld.-od van.

    Más: Most ültem ide de alig jött be az NLC, látom nem sokan jártatok itt, az is lehet hogy nem tudtok fellépni. Hibába annyi uj topik indult, megjöttek a kirándulok fősulisok, és megint nem birtja szeritem a szerver. Csak azt nem tudom miért nem törlik a régi és már nem élőket, vagy valahogy szürjék meg, mert megint odajutunk, hogy nem lehet itt " beszélgetni" 

    előzmény:
    dundori (4128)
    2006-09-06  12:36
  24. 2006. szeptember 6. 12:364128.

    Én valamikor régen már olvastam egyszer, de mivel megint nincs olvasni valóm, ezért elővettem újra. Most sokkal jobban leköt, mert bizony elfelejtettem már a nagy részét.

    Mivel nekünk a könyvtárunk összeolvadt a papáéval, így nagyon sok olyan könyv van amit nem én vettem szándékosan, ugyanis a papa első felesége pedagógus volt, rajongott a zenéért (leginkább a komoly). A zenetudomány, a festészet, egyáltalán a művészetek nagyon érdekelték. Én is hasonló beállítottságú vagyok, mondhatom ilyen szempontból hasonlít az érdeklődési körünk, de én a komolyzene könnyebb változatát kedvelem, a nagyoperákat nem nagyon ismerem így nem is értem. Az operettekből is elég keveset ismerek, viszont a szerző, mint ember érdekel.

    Na most megint kicsit bővebbre eresztettem, szóval értitek biztosan, hogy mit akarok mondani.

    előzmény:
    nagymama (4126)
    2006-09-06  11:35
  25. 2006. szeptember 6. 11:424127.

    Zsóka igen, jól éreztem magam tegnap este is. Régi  történeteket meséltünk, innen is vittem pár igaz furcsa történetet és nekem is van a tarsolyomban, ami velem történt meg. Csakhát annyira személyesek és élő személyekről szól - és igy komikus - hogy topicon nem lehet elmesélni, majd a talin. 

    Még a szekrényrend nincs kész, de most aluka. Marika

    előzmény:
    *zsóka49* (4125)
    2006-09-06  10:32

Címlap

top