Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2022. május 15. 07:2882726.

    Szervusztok


    totyi


    jo,hogy megrendezted a talalkozokat,el tudtal menni a temetobe is,keszultok furdore.


    Jo,hogy be tudod osztani,hogy mindenhova eljussatok.


    dundori


    hogy birod ezt a sok munkat?nalunk is a dedike ma tolti az egy evet.


    vali


    hogy vagy a terdeiddel,en mar nagyon lassan jarok,de igy is megkoszonom a jo Istennek minden nap,hogy be tudok vasaroni es a napi setamat vegre tudom hajtani,mert nagyon fontos a mindennapi mozgas.

  2. 2022. május 15. 07:0482725.

    Mindenkinek Szép napot!


     


    Gyorsan telnek a napok, szinte minden napra van valami! Pénteken voltunk a Székkutasi temetőben , csak mentünk és jöttünk, de már nagyon mehetnékem volt. Nem is tudom mi lesz ha már nem tudok így egy nap alatt oda vissza ekkora távot megtenni.Most még szerencsénk is volt , mert útközben találkoztunk egy ismerőssel ( máskor még embert se látunk) így a temetőtől a vasútállomásig a visszautat autóval tettük meg. 


    Tegnap meg a dagály strandon voltunk, jó meleg volt de fújt a szél így csak este éreztük, hogy az 50 -es naptej mellett is vörösek lettünk mint a rák. 


    Ma meg már kezdek pakolgatni a bőröndökbe mert egy hét múlva ilyenkor már útban leszünk Hajdúszoboszló felé! Bár tegnap elképesztő képeket láttam a városról. Fel van túrva az egész sétáló utca a fürdő bejárata is csak nehezen megközelíthető. Állítólag szeptembernél hamarabb ez nem is várható hogy elkészül. 


    Remélem , hogy mindannyian jól vagytok? Mindenki el van foglalva.


    Legyen szép a vasárnapotok és egy szép új hét kezdődjön holnapT


    Mindenkinek egy nagy Ölelés!

  3. 2022. május 12. 20:3482724.

    szép   estét


    Ma nálunk is  nagyon  meleg volt igy nem volt kedvem semerre  elindulni .


    Olvastam  filmeztem  a hűvös szobába .


    Hétvégén voltunk balcsin  kidolgoztuk magunkat mindenki  kivette  a részét élvezettel.  


    Gitta  nagyon megy az idő  kis  unokád  szinte most született  .


    Marcsi  gondolom  kellemes prceket  töltöttetek  ,láttam   pár  képet  amit  felraktál .


    Valika  igen  jol sikerült  hétvégénk  volt  .


    Mindenkire  szeretettel  gondoltam  vigyázzatok magatokra 


  4. 2022. május 12. 12:5082723.

    Szia Valikám!


    Bizony a kis picurka alig megszületett, máris egy éves lett. A nővére Adél nem érettségizett, csak az érettségi miatt nem mehettek iskolába, aztán a hét hátralévő idejére online oktatás volt, így egy hétig nem kellett menniük. Ő most elsős középiskolás, még csak most volt 15 éves. A másik nagylány, vagyis a fiam legnagyobbika Lilla, ő már 23 éves!!!! 


    Nállunk ma rekkenő hőség van, így egyelőre meghiúsult nálam a kinti munka, marad majd az alkonyati, esti időszak, addig is idebent teszek-veszek. A napsütéstől kimondottan rettegek (van rá okom bőven), a hőséget meg nem bírom már úgy 4-5 éve.


    Sajnos nagyon kevés eső esett, állandóan locsolni kell a veteményesben. Néhol a füvet is pótoltam felülvetéssel, az is öntözést kíván, leginkább napi 2-szer. 


    A muskátlikat végleges helyükre raktam tegnap (teraszon, árnyékban foglalkoztam velük). Nem mondhatnám, hogy nagyon szépek, tavalyról mentett virágok, de állítom, a garázsban jobban néztek ki. Amióta felhordtuk, megnyestem, földet cseréltem, minden szép levelüket ledobták, pedig néhány már virágzott is odalennt. Igaz, hogy nappal állandó fényben voltak egész télen. A fiam felszerelt egy napelemet, ami napközben égette odalent a villanyt. Mondjuk nem tudom, minek?


    Végszóra épp megérkezett, hallom, hogy a garázsban matat.

    előzmény:
    precon (82718)
    2022-05-12  08:18
  5. 2022. május 12. 12:4082722.

    Mindenkinek szép napot!


     


    Most ebédeltünk , kicsit ejtőzöm aztán indulok a lányomékhoz. A tegnapi nap margójára! Fergeteges nap volt. Annyira jól érezte mindenki magát , hogy egész este zsongtam még én is. Hihetetlen 53 év után egy ilyen osztálykirándulás. 12.-en voltunk, sajnos 11 mécsest gyújtottunk azok emlékére akik már nincsennek velünk, és persze voltak páran akik nem tudtak eljönni. Vidéki kisfaluból jöttek és jó volt látni ahogy rácsodálkoztak a fővárosi forgatagra. Ahol lehetett villamosoztunk buszoztunk liftezünk de így is léptünk    több mint 11 ezret.Sokat nevettünk felidéztük a régi iskolai emlékeket.


    Szerdán jönnek a középiskolai osztálytársak. Jövőre azt tervezzük , hogy félúton Kecskeméten találkozunk ( Ők jönnek vidkről mi megyünk Pestről aztán féluton találkozunk. Na de addig még az ősszel lesz egy olyan igazi találkozó a volt iskolánkban is .


    Holnap Székkutasra megyünk vonattal de még vissza is jövünk, most nem maradunk lent mert itthon is nagyon besűrűsödtek a programok.


    Örülök, hogy mindenki jól van!


    Sok ölelés puszi Mindenkinek!

  6. 2022. május 12. 08:4782721.

    Jó reggelt,


    Valika, jó, hogy "tartod a frontot", tényleg nagy a csend erre mostanában.


    Mi is városban lakunk, csak szerencsére egy csendesebb környéken, és talán azért is van nálunk nagyobb madár -és egyéb


    állatforgalom, mert menekülnek a zajosabb részekről. Itt meg háborítatlanul elvannak.


    Sajnos már itt is egyre több az emeletes társasház, semmi kerttel, nem is értem, miért jó egyeseknek kiköltözni a városból egy ugyanilyen kutricába, és még utazni naponta 1-2 órát. Na mindegy, ők tudják.


    Írtad a minap az orvosi kálváriádat. Hát elég bosszantó, nem értem, miért nem lehet ésszerűen megszervezni a különböző vizsgálatokat, kicsit ez az illetékes személyzet jóindulatán is múlik szerintem. Sajnos tehetetlenek vagyunk.


    Szép napot mindenkinek, használjátok ki a jó időt, aki teheti.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  7. 2022. május 12. 08:2382720.

    Marcsi gondolom az első turnuson túl vagy és jól sikerűlt.Ma is szép idő igérkezik a második tudnushoz is sok sikert.


    Kész idegen vezető vagy.

  8. 2022. május 12. 08:2182719.

    Kincsike láttam ti is telkeztetek nagyon nagyok a fiúk nálatok is.Láttam a fára mászást na és a segég fűnyírását nagyon ügyesek.Reméljük sok szép idő lesz és sokat tudtok majd a telken lenni.

  9. 2022. május 12. 08:1882718.

    Sziasztok.


    Gittám akkor nem unatkoztál te sem.Kicsit kiunokáztad magad.Ezsméletlenűl szalad az idő még most szűletett a kicsi és már egy éves hihetetlen.Gratulálok mindkét unokádnak.A nagynak egy kalappal az éretségihez.Bizony így mérjük fel hogy felettünk is elszáll az idő.


    Vígyáz magadra csak módjával a kertészkedéssel,nem lehet hírtelen neki ugrani mindennek.

    előzmény:
    dundori (82717)
    2022-05-10  19:45
  10. 2022. május 10. 19:4582717.

    Szervusztok Barátok!


    Jó érzés, hogy hiányzom, én meg elég udvariatlan vagyok, hogy már nagyon régen jelentkeztem. 


    Nincs semmi különös felénk, csak a dolog sok. Nem akarok panaszkodni, mert az is igaz, hogy lustaságom is közrejátszott. Néha történnek dolgok, de amolyan családi, szintén munkával járó események.


    Már hagyomány sok-sok éve, hogy minden ünnepet nálam tartunk, legyen az születésnap, keresztelő, elsőáldozás, a jeles ünnepek, stb. 


    Az elmúlt héten az érettségi szünetben Adél bevackolt hozzám néhány napra, ilyenkor is sütök-főzök, leginkább a kedvére. Zille a múlt héten egy éves lett, szombaton ünnepeltük a szülinapját, ilyenkor sokadmagamra főzök. Ilyenkor alaposabb takarítás, előtte, utána.


    A kertben is összegyűlt a tennivaló, épp most jöttem be a palántázásból, öntözésből.


    Ilyenkor már nem sok energiám marad, gyors vacsora (ebéddel egybekötve), mivel olyan későn reggelizem, hogy ebédnek is beillik, aztán egy fürdés, és nem bánom, ha békén hagynak.


    Nem olvastam vissza, elnézést kérek, de ha elégedett leszek a kinti dolgaimmal, igérem visszaolvasok.


    Vigyázzatok magatokra, ismét terjedőben egy vírus, a covid meg még éli világát - sajnos.

    előzmény:
    precon (82715)
    2022-05-10  09:10
  11. 2022. május 10. 09:1182716.

    Gitta ,Erzsike merre vagytok???????????????

  12. 2022. május 10. 09:1082715.

    Hűűűűűűűű nagyon @az NLC folyton újra kell bejelentkeznem.


    Szia te csoda szép helyen lakhatsz ha ennyi madár vesz körül.


    Sajnos felénk is a cicák igen szeretnek vadászni a madarakra.Felénk sok a vadgalamb na meg a házi galamb is.Sajnos a szarka is elszaporodot,így más madár nemigen jön erre felé.Régen volt egy visszatérő fecse párunk de már évek óta elmaradtak ,mikor pár éve volt hogy sok fecske elpusztúlt gondolom a mieink is köztök voltak.Azóta nem is látni fecskét a falunkba.A gólyák is eltüntek városiasodtunk sajnos.

    előzmény:
    cinkefogó (82713)
    2022-05-10  08:26
  13. 2022. május 10. 09:0282714.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi írigylem az energiádat .Mere fogod vinni az osztálytársaidat?Biztos nagyon jó lesz .Nem is tudtam hogy a régi telefonok nem fognak működni,igaz nekem nincs okos telefonom nem is lesz,telefonálásra jó ez a régi is.Azt olvastam hogy újra fogják gyártani vagyis már gyártják a régi butított telefonokat.Igény van rájuk Sokan nem szeretik ahogy én sem az okos telefonokat.


    Neked most jó sűrű napjaid lesznek nem fogsz unatkozni.Szoboszlóra is a barátokkal mentek?,Görögbe megint csak ketten mentek,egyszer mintha mondtad volna hogy lesz egy csapatos Görög útatok is.


    Szép és eredményes mai és holnapi napot kívánok.


     

    előzmény:
    totyogoka (82710)
    2022-05-10  08:11
  14. 2022. május 10. 08:2682713.

    Csoda történt ! Hurrá !


    Marcsi, írtam már (csak eltűnt), hogy mégsem együtt jöttünk haza, mi az emeletesen voltunk.


    Mi is dühöngtünk, mikor több, mint 2 órát kellett éjszaka kóvályogni egy parkolóban, ahelyett, hogy később indítanák a buszt, nem 20-22 órára elhúzva az utazást. Már többször írtunk emiatt az IBUSZ-nak (utazás után kérdezik a véleményünket), de nem érdekli őket.


    Látom, ti sem unatkoztok egy percig sem.


    Nálunk a kertben zajlik az élet, igazi cinkefogó lettem, a macska szájából szedtem ki egy kis ügyetlent, aki csak lefelé tudott ejtőernyőzni, vissza már nem ment a repülés. Végül a szomszédunk ügyeskedte vissza az odúba.


    Tegnap meg a szajkó kapott el egy verébfiókát, de el is vitte, hiába üldözte egy egész verébcsapat.


    Nem merek tovább írni, majd jövök még, ha sikerül.

  15. 2022. május 10. 08:1782712.

    Hányszor kell itt bejelentkezni, hogy végre sikerüljön elküldeni?


    Nem merek hosszabban írni, mert eddig csak 1-1 sort bírt megemészteni a "kedves" NLC

  16. 2022. május 10. 08:1582711.

    Jó reggelt Mindenkinek !


    Kidühöngtem magam, meglátjuk, ma mire megyek.

    előzmény:
    totyogoka (82710)
    2022-05-10  08:11
  17. 2022. május 10. 08:1182710.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Mindenki eltünt? Olyan kihalt lett ez a topik. Vagy végleg bezárt és néha csak én koborgok erre? Nekem eddig még mindig sikerült az a módszer a belépéshez hogy egy külön írólapra írom le a mondókámat és bemásolom . Ilyenkor szinte mindig sikeresen megjelenik és nem tűnik el az írásom.A jelszavam meg úgy van beállítva minden eszközön ( asztali gép mobil telefon) hogy jegyezze meg és a bejelentkezéssel külön így nincs problémám. 


    Annál több a billenytyűzetemmel , mert az utóbbi időben többször sikerült elejteni ( vezeték nélküli) így már a fél sarok hiányzik róla. Néha aztán megmakacsolja magát és megduplázza triplázza a betűket. De még bírja. Tegnap kicseréltük a régi mobiljainkat ( én egy kicsit el is pityeredtem amikor leadtam) De most van egy olyan akció, hogy 20 ezer ftkedvezménnyel lehet vásárolni új okoskát ha leadom azt a régit ami már jövőre alkalmatlan lesz még az egyszerű beszélgetésre is. Szerettem mert egyszerű volt de be kell látni , hogy eljárt felette az idő.Mt helyette sem a legmodernebbet vettük , de egy jól kezelhető okosra cseréltük baráti áron. Azért még bőven kell idő az ismerkedésre. Olyan régi volt a másik készülékünk, hogy még a SIM kártyát is külön ki kellett cseréltetni mert a régiben a nagyméretű volt még amit nem lehetett volna átrakni az újba. Szóval tegnap ilyen elfoglaltságunk volt.


    Ma meg készülök a holnapi találkozóra. Jó lesz a régi volt osztálytársakkal végig kalandozni egy egész napot!


    Nem szeretnék felsülni így ma bejárom az utat előre , hogy ne legyek tanácstalan ha kérdeznek. Az idő is jónak ígérkezik. 


    Gitta nagyon eltüntél. Remélem , hogy semmi baj nincs?


    Mindenkire szeretettel gondoltam , szép napot Nektek!

  18. 2022. május 9. 20:0482709.

    Sziasztok!


    Ez most egy próba.


    Új telefonom van és most ismerkednek ve e.


    Mindenkinek nagy ölelés!

  19. 2022. május 8. 14:5182708.

    Feladom

  20. 2022. május 7. 16:0882707.

    Szép délutánt! Szép időt!


     


    Ünneplés meg volt felköszöntöttük az unokát , nagyon cuki volt jövőre már 18.-lesz és aztán már nagykorú!


    Jól sikerült a torta is ! Nem is gondoltam , hogy sütés nélkül ilyen ügyes leszek :) Volt alul egy oreó kekszes vajas réteg , majd egy tejcsokis krém , aztán egy étcsokis réteg és végül egy fehércsokis réteg. Szépen megmaradtak a rétegek nem folytak össze. tetejére oreo kekszet és csoki forgácsot tettem amit a krumplinmámozóval forgácsoltam :) 


    Valika! Azért már nincs ám annyi szerpentin Görögországig. Majdnem végig autópálya van és Paráliára 16 -18 óra alatt le lehet jutni. Tavaly is azért várakoztunk sokat egy görög pihenőhelyen mert a településre 7.-óra előtt nem engedik behajtani a túrista buszokat. Így aztán az időt jól kiszámítva 7.-kor értünk be Paráliára. Aztán várhattunk délig hogy bemehessünk a szállásra . Most reménykedünk, hogy mi leszünk az első turnus így valószínűleg azonnal elfoglalhatjuk a helyünket. Várom már nagyon. Én igazándiból Görögországban tudok feltöltődni. Most fogadkozok , hogy hajdúszoboszlóra ez lesz az utolsó utunk , már nem szeretnék oda menni. Most ki is nbéztük, hogy nem is szoboszlón fogunk fürdeni hanem Nádudvarra megy busz 20 percenként és ott a kettőnk belépője nem kerül annyiba mint szoboszlón 1 főnek. És a víz összetétele ugyan az csak kevésbé zsúfolt felkapott hely!


    Holnap megyünk a lányomékhoz , aztán a jövő héten minden nap lesz menni valónk valahova.


    Mindenkinek további szép napot!

    előzmény:
    precon (82706)
    2022-05-07  09:12
  21. 2022. május 7. 09:1282706.

    Sziasztok vidám nyugodt hétvégét kívánok mindenkinek.


    Marcsi nagyon jó kis tali volt az idei is biztos szuper lesz


    Azért akkor most jól besürüsödött nálad a program.Nem fogsz unatkozni.Ez a tombolás dolog igazán izgalmas ,momdjuk az emeletes busz nekem nem a kedvencem,jó nézni de én sem szeretem.Kanyargó hegyi útra meg egyáltalán nem szeretem.Pedig onnan fentről jó a kilátás azt élvezem csak kicsit félek.

  22. 2022. május 6. 13:5582705.

    Mi tavaly a kisbusszal ( nem az emeletessel jöttünk haza, illetve azzal is mentünk Paráliára. Az idén tomboláztunk , ezért fogytak el az ülőhelyek a buszon és már nem nagyon volt válsztási lehetőségünk. Mi csak a héten tudtuk meg hogy hova is fogunk utazni , de ebben is van izgalom főleg az ára :) Attól nem félek , hogy unatkozni fogunk, csak ne essen az eső. Motorral szoktunk elmászkálni a sólepárlóhoz Makrigyalosi kis öblökhöz, az idén Leptokáriára is szeretnénk átmenni sőt Nei Porit Platamont is lehet hogy "lemotorozzuk"Végül is Korfun is lementünk már északról Sidariból -délre Messonghiig. Az azért több mint 100 km volt oda vissza sőt!


    Na majd kiderül mihez is kezdünk magunkkal , addig még előttünk áll hajdúszoboszló is meg 2 osztálytalálkozó. ( Volt osztálytársak jönnek Budapestre kirándulni )Valcsi tudja milyen volt a tavalyi , na most azért sokkal többen jelentkeztek így nem lesz egyszerű de egyenlőre úgy tűnik jó lesz az.


    Mindenkinek kívánok kellemes szép hétvégét!

    előzmény:
    cinkefogó (82704)
    2022-05-05  17:56
  23. 2022. május 5. 17:5682704.

    Szia Marcsi,


    mondtam, hogy zugolvasó vagyok .


    Már a tavalyi Paralia utadat is láttam, és lehet, hogy akkor egyszerre jöttünk haza.


    Igen, mi is IBUSZ-szal megyünk, alighanem ugyanazzal a busszal, Olympic Beachre. A mi helyünk a földszinten van (papír szerint), mikor jelentkeztünk, még lehetett választani. Mi sem szeretjük az emeletet, zsúfolt, és elég macerás onnan lekeveredni a pihenőkben. Szinte biztos, hogy találkozunk, addig még az "azonosító" jeleket is megbeszélhetjük.


    A facebookon nem vagyok fent, így nem is láttam a prágai képeidet, pedig biztos szépek voltak. Mi tavaly augusztusban voltunk ugyanabban a szállodában, a 20. emeleten.


     


     

    előzmény:
    totyogoka (82702)
    2022-05-05  15:05
  24. 2022. május 5. 16:3282703.

    Szervustok


    marcsi


    tegnap neztem a neten,a furdobelepo nyugdijasoknak 2300 ft,jol megemeltek.lehet az oszon odamegyek,de nem a strandra,hanem ,a Matyas is fogad.


     

  25. 2022. május 5. 15:0582702.

    Szia Évi ( Cinkefogó)!


     


    Melyik irodával utaztok? Mi az IBUSZ.-al megyünk és 30.-án az Albert Flórián útról indulunk. A pontos indulási idő még nincs meg azt majd a Vocherral együtt emailban küldik ki. A buszról annyit tudok , hogy emeletes lesz és már alig volt hely rajta . Nagy bánatomra az emeletre kaptuk az ülőhelyet és egész hátra ( és én ezt nem szeretem! Egyáltalán az emeletes busz emeletét sem szeretem).


    ha fent vagy a facebookon akkor jelölj be Földesi Gáborné néven vagyok fent. Biztosan lesz egy olyan nap amikor átsétálunk Olympic beach-re illetve mindig bérelünk robogót is így még találkozhatunk is kint.

    előzmény:
    cinkefogó (82701)
    2022-05-05  14:10

Címlap

top