Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2015. október 29. 10:0872801.

    Totyika, nekem is "érik" egy bőrgyógyi látogatás már rengetegszer voltam  soha nem lesz vége...

    előzmény:
    totyogoka (72777)
    2015-10-26  17:34
  2. 2015. október 29. 10:0572800.

    Szép napot kívánok mindenkinek!


    Sorbet, nagyszerű lesz az "új" lakásba visszaköltözni!


    Ilyenkor napokig gyönyörködik az ember a megújult környezetbe


    Az iskolát biztosan könnyedén bepótolod!


    Bevallom én már képtelen lennék arra, hogy az iskola padot koptassam!


    Nekem már nem fog az eszem ilyen kemény munkához!


    Gratulálok neked!

    előzmény:
    sorbet (72769)
    2015-10-25  17:06
  3. 2015. október 29. 09:4472799.


    Nagyon igaz!!!

    előzmény:
    precon (72767)
    2015-10-25  10:26
  4. 2015. október 29. 06:3272798.

    Szép jó reggelt!


     


    remélem, hogy még egy darabig lesz is olyan szép mint tegnap meg a héten volt. Az ilyen őszi napokat kedvelem., Bár nem sokat lendítettem itthon, hiszen itt volt Kitti meg egy osztálytársa.Délután háromkor csendesedett el a ház. Igaz, hogy addigra már mindent csináltak.Kicsit kimentünk az új játszira ( sokan voltak) , kicsit át mentünk egy másikra is, kicsit tanulták a kínait és kicsit " vadultak" is.


    Mivel egyik gyereknek sincs Tesója így időnkét szükségük van hasonló korú gyerek társaságára és arra is , hogy ne csak jó gyerekek módjára üljenek egy sarokban.


    Én sem faragtam velük a tököt, maguk faragták, csak a lehetőséget adtam meg, hogy lehet csinálni és még az se baj ha délután is találtam tökmagot a kövön.


    Otthon az anyja nem örül az ilyen elfoglaltságnak. Otthon olyanokat lehet játszani ami nem okoz túl nagy felfordulást. Azt is értem én, de hát emlékszem amikor mi is varrtuk a babaruhát és mindenütt cérna darabok voltak. Az én Anyum ezért nem haragudott csak mindig a magunk módján össze is kellett pakolni magunk után. Én is ezt kértem tőlük. Hogy aztán még találtam tökmagot???? Hát azért vagyok itt , hogy ma majd kitakarítok utánuk. De a közös élmény biztosan meg marad!


    Éppen ezért mára a takarítás marad. ( Meg ami majd még jön hozzá)


     


    Legyen szép a napotok!


     

  5. 2015. október 28. 21:4272797.

    Lefotóztam, de holnapig várni kell hogy átküldjem, mert egyelőre gőzöm sincs, hogy hogyan szoktam. Ha jó lesz az éjszakám, akkor nem álmodom meg, mert szerencsésen végig alszom, ha meg nem, akkor töröm a fejem. Ha nem sikerül rájönnöm, reggel jön Adél, és intézi mindazt, amit én képtelen vagyok.


    Mindenkinek jó éjt, és jó egészséget!!!

    előzmény:
    dundori (72796)
    2015-10-28  21:28
  6. 2015. október 28. 21:2872796.

    Én nem faragok vele tököt, de vetheti  velem a magokat, aminek a termését esszük egész nyáron. Szívesen locsolja, gondozza, nyilván kicsi még ahhoz, hogy teljes egészében véghez vigye, de legalább eszi a zöldséget, amit egyébként nem fogyaszt, de ha az "övé", akkor simán megeszi. 


    Nekem ez az egyik legfontosabb érték, amit adhatok, ha nem is a zöldség evésre gondolunk, hanem a picurka magra, amit együtt vetünk, ami kikelt, aztán együtt ültetjük ki, és naponta gondozzuk, mondhatom, hogy nekem az egész évem, ha semmi mást nem termett volna, bőven elég lett volna az az öröm, amit Adéllal éltem át. Amikor megjelent, első útja a kertbe vezetett, becézte, dédelgette, locsolta az általa ültetett növényeket, és ami nekem a legfontosabb, hogy végre ette is! Igaz, a legtöbbjét zölden (ami még szerencse is), mert megfőzve nem szereti. S lehet ez zöldbab, karalábé, zeller, vagy póréhagyma, de lehet bármilyen zöld, csak ne legyen főtt. Gazolta, locsolta, apjával húzták, ették a sárgarépát, szedték a póréhagymát, s most az őszi szünet idején nem győzi enni a kápia paprikát, aminek a magját együtt vetettük, a palántákat együtt ültettük ki, a nyáron öntözte angyalom, amikor még kertész akart lenni..., most meg már fodrász, de kit érdekel! A lényeg a lényeg: van élmény a nagyival, van olyan mamija, aki "mindent megenged", s anyák napján olyan lapot kapok, hogy el ájulok..... Remélem sikerül elküldenem Rózsának, aki lesz szíves átmásolni nektek. Ha nem, akkor az az én hibám.

  7. 2015. október 28. 21:1272795.

    Én - csak remélem, hogy igaz - szintén ezt érzem. Adom az impulzusokat, adom a lehetőséget, érzem, hogy sok-sok haszna van...


    Nálunk már az is nyerő, ha kap feladatot, és jól teljesít, amikor elmondom neki, hogy mennyire jó, mennyire örülök, milyen sokat segített nekem ezzel.... hát mondhatom, hogy nem kell ennél több ajándék.


    Legalábbis az én részemről, mindennél többet ér, hogy szivesen jön, s alig várja, hogy tehessen valami hasznosat. Hogy jól, vagy rosszabbul, nyilván csak a pozitív részét erősítem, s látni kellene, milyen boldog. Kérdem én? Kell ennél több egy nagyinak???

    előzmény:
    totyogoka (72792)
    2015-10-28  09:18
  8. 2015. október 28. 17:2572794.
    Sziasztok Barátnők!

    Visszaolvastam, hogy képbe legyek. Látom kihasználjátok a jó időt és mindenki intézi dolgát, még a kertek is sorra kerülnek. Én már az idén nem csinálok simmit a kertbe, - bár volna mit tennem. Ápolgatom a derekam. Nem szoktam bedölni a telefonon kinálgató krémaknek, de most még azt is hozattam. Lám, lám bekentem a kerekam, a lábam és enyhült a fájdalom. A szakrendelére képtelen vagyok odaérni, mivel hónapok mulva adnak időpontot. Maszek reumatológust pedig eddig még nem találtam a városba, mivel az évtizede ápolt Kati főorvosnő még 70 évesen rendelés közben lett rosszul és itt hagyott benünket.


    Közben Attila hivott Pestről, mert látta a telefonján, hogy kerestem, de ki volt kapcsolva. Mondja kikapcsolja, hogy nyugodtan tanulhasson éjjel-nappal, mert a gépészmérnöki szak mellett felvett egy közgazdaságtan szakot is és most hajrá tanulás van éjjel-nappal. Gyorsan meghivtam egy szinházi előadásra, - mondtam már is megyek a CIB bankba és küldöm rá a pénzt. Ilyen szorgalmas egyetemistának ez jár.


    Mazsoláék szinte éjjel-nappal, hétköznap- ünnepnapokon is dolgoznak, Levente pedig szerkeszti a weblapokat, képekkel, és minden tudnivalóval az árukrol.Meg is nőtt azota a megrendelés. Decemberben diplomázik az angolisztika szakon és szeretne a családi vállalkozásban dolgozni. Ugy látjuk, van is érzéke hozzá, és németül és angolul is ki tudja szolgálni az érdeklődőket.


    Be is fejezem, mindenkinek kivánok jó egészséget és ilyen szép időt, mint ma volt itt.

  9. 2015. október 28. 09:3572793.

    Manyuska! Ma sikerült a reggeli kávédból inni. Nagyon finom, köszönöm!


    Néha pihenni is kell. Még karácsonyra lesznek rendeléseid.


    Marcsi! Ági ideérkezett. Péntek estig marad.


    Mindenkinek csóközön! Szép szerdát kívánok!


     

    előzmény:
    totyogoka (72792)
    2015-10-28  09:18
  10. 2015. október 28. 09:1872792.

     


    A tegnapi "tök faragásról " hoztam pár képet!


     


    ( Pénzt gazdagságot , drága ajándékokat nem tudok adni. De talán az élmény örök érték marad !)

  11. 2015. október 28. 08:1472791.

    totyi


    okos gondolatot osztottál meg velünk,hogy senki sem tudhatja,hogy miért marad eggyütt a párjával,azt szokták mondani felénk,hogy"minden miértnek meg van az azértja"és a másik okos tanács,hogy ne mondd el senkinek a családi életedet,mert utolag sok "jó"tanácsot adnak,"mondd el a seprünek,mert az nem mondja el senkinek"ez is egy idézet a diákkori emlékkönyvemböl,ami akkor nagy divat volt .


    Szép idönk van,ma már mostam és a szekrényeket rendezgetem,eltenni a nyári holmikat,elöszedni a télieket,ez a mai felaldatom,mertmindenhez kedv és idő kell.


    Nagyon szép békés napot ,sok apró örömöt kivánok minyájatoknak.

    előzmény:
    totyogoka (72790)
    2015-10-28  07:27
  12. 2015. október 28. 07:2772790.

    Szép jó reggelt!


     


    Az este ki voltam mint az a bizonyos liba! nagy lakli lányok ezek már és egy darabig jól elvoltak tököt faragtak , kínait tanultak, de az utolsó órában elszabadultak mint a kis csikók. Valahol ki kell tombolniuk magukat, és ki is bírtam azt az egy órát. Még a mai nap lesz ilyen 10-14,.ig megint jön a kislány. Megígérték, hogy előtte ha kimehetnek a játszira ott majd kifáradnak és itt bent már csak tanulnak közösen.


    Rábólintottam, aztán délután majd össze pakolok utánuk.


    Rózsa! Szégyenlem  magam. Már Ági is iskolás! Nagyon megy az idő! Holnap krumpli és hagyma osztás el ne felejtsd! Akinek van kártyája / piros partner kártya/ az mehet érte a szokott helyre 9-18. óráig)


    Manyuska! Majd jön a karácsony több lesz a megrendelés!


    Gitta! Örülök, hogy a Zsuzsinál nem találtak semmit! Túl jó szívű a Zsuzsi és ezt sajna ki is használják! Neki is a sarkára kellene állni. De könnyű másnak tanácsot adni amíg nem vagyunk mi az Ő cipőjébe. Azt mindenkinek magának kell elrendeznie .


    Valika! Ezekkel a vizsgálatokkal úgy vagyok, hogy a saját érdekem , hogy menjek, de sokszor pont a sok idegeskedéssel csinálok magamnak még több bajt , mert ami az eü.-ben megy arról már a gondolatára is ideges leszek.


    Na megyek mert főzök is milánóit , meg valamilyen levest még.


     


    Legyen szép a napotok!


     


    Julika! Lassan indul haza. Remélem, hogy jó útja lesz!

  13. 2015. október 28. 06:5272789.

    szervusztok


    itt a kávé.fogyasszátok,kinek mikor van ideje rá.


    Náluk szép napsugaras idök járnak,bár reggel fel kell öltözni,délben viszont nagyon jó meleg van,ilenkor lehet napoztani az arcunkat.


    már mos a gép,ma nem megyek sehová,ápolgatom a térdeimet,bekenem zselatinnal naponta 2x.Most még kevés a rendelésem,de azért nem panaszkodom,mert minden hónapban volt eddig és a téredeim már nem is birják a sok gyaloglást.


    A tegnap finom kenyeret sütöttem,csak az a baj,hogy hizlal.


    Legyen szép napunk sok vidámsággal és jó egészséggel.

  14. 2015. október 27. 23:5972788.

    Még kikapcsolás előtt jelentkezem!


    Gitta! Örülök, hogy sikerült a földeladás. Jó szomszéd az a Tonka. Szerencsés vagy velük.


    Marcsi! Nem tudom, hogy az oviban van-e őszi szünet. Az Ági már 1. osztályosHolnap reggeltől, péntek estig lesz itt. Legalább is, ha reggel meg nem gondolja magát.


    Megszeppentem egy kicsit a meghatódottságtól, hogy Te még emlékezel a Mili nővéremre.Sajnos a 40. születésnapján temettük. Most lenne 68 éves. A szomorú, hogy az unokabátyámat, Hajdu Pityut is elveszítettem, nagyon korán. Ő is olyan volt, mint a vér szerinti testvérem.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat, a HIÁNYZÓKNAK IS!!!!


     


     

    előzmény:
    totyogoka (72782)
    2015-10-27  07:13
  15. 2015. október 27. 18:3872787.

    folytatás....


    Szóval elviszi a fia, bár én magam is mentem volna, ha így alakul. Szerencsére nem kellett, de tudod, én a 90 %-os nyugdíjas szelvénnyel simán bevállaltam volna, sőt a fiam is többször ajánlotta, hogy elvisz. Na ezt sosem engedtem volna neki, azon a 4-es úton, amit "halálútnak" hívnak, s állíthatom, hogy az is! Minden egyes nap van ott valami halálos karambol, inkább fizetek az unokaöcsémnek, aki persze megkéri az árát az anyja fuvarozásának...., de ez már engem nem érdekel. Ami a legfontosabb, hogy lassan vége lesz, ez sem nyomja már a vállamat. Legalábbis remélem, hogy minden simán megy majd.

  16. 2015. október 27. 18:3272786.

    Kedves Rózsa! Rákattintottam a toplistára, és mi jött elő? Egy jó pár olyan szoli, amire én nem is emlékeztem. Konkrétan most ott olvastam, hogy drukkolsz a földem eladása miatt. Nem írtam erről, vagy mégis, már nem tudom, de kb. másfél héttel ezelőtt intéztem az ügyvédnél (a nagy esős időszakban, a legnagyobb esőben) a megbízást a nővérem részére, aki vállalta, hogy aláír helyettem.


     
  17. 2015. október 27. 17:5672785.

    Valikám drága! Nekem már nincs sok tennivalóm a veteményesben, csupán majd az égetni valók, de tegnap a Tonka (a horvát szomszéd) mondta, hogy majd együtt a kettőnkét megoldjuk. Szerencsére ő nagyon ügyes túzgyújtó és égető, szivesen benne leszek. Na nem most, mivel nov. 30-ig megtehetjük. Egy feltétele, hogy előtte be kell jelenteni a tűzoltóságnak. Emiatt bízza rám a bejelentést, mert ő nem tud magyarul, helyette bevállalja az én égetni való dolgaimat is.


    Nekem már csak néhány paprika tövem árválkodik a kiskertemben, viszont az említett virágos ösvényem munkái még hátra vannak. Ma itt volt Adél és Vivike, ahogy írtam, reggel a temetőben kezdtem, Adélt letettem a Viviéknél,  majd elmentem a krumplit, hagymát megvenni, aztán felszedtem a lányokat, s az egész napom azzal telt, hogy nekik főzzek, etessem őket, (tízórai, ebéd, uzsonna) és érezzék magukat jól nálam. Közben persze megtanítottam őket a Tőled tanult levél-rózsa készítés titkaira is, nagyon élvezték, alig győztem kihordani a házból a rengeteg falevelet, miután elvitték őket. Most még megy a mosogatógép, én meg szép lassan megyek fürdeni, az általuk kitakarított fürdőszobába, mert segíteni akartak, és ezerrel takarították a mosdókat, kádat, még nem néztem, milyen lett, de biztos, hogy valamivel tisztább, mint volt, bár tudom, hogy lesz még dolgom vele nekem is.

    előzmény:
    precon (72783)
    2015-10-27  08:16
  18. 2015. október 27. 17:4472784.

    Igen...igen, Zsuzsit hanyagoltam kicsit, már ami a topicra vonatkozik. Irhattam volna, hisz szerencsére jól van, legalábbis reménykedünk. Ami nagyon pozitív, hogy szerinte minden rendben van, és így is marad, ezt én magam is értékelem, mert így kell hozzá állni az ilyenfajta dolgokhoz. Bevallom, mindenki optimizmusát irigylem ilyenkor. Egyelőre nem kell vizsgálatra mennie, bár állandó felügyelet alatt van, ez azt jelenti, hogy időről-időre szemmel tartják.


    Ami szerintem legalább annyira fontos lenne számára, a stresszmentes élet. Sajnos sok gond van a családban, sok teher nehezedik rá, és szegénykém amilyen nyúlszívű, rendre marad minden a nyakán. Részben megértem, nagyobb részben meg nem. Most mondhatnám azt, hogy hasonló eset más topictársunknál is fennáll, akinek már elmondtuk százszor-ezerszer, hogy mennyivel lehetne könnyebb az élete, ha megfogadná, de nyilván senki helyzetét nem minősíthetjük, mert mindenki maga tudja, hogy akar-e a sarkára állni, s ha igen, ez mivel jár, vagy hagyjuk, majd az idő megoldja... Ami biztos, én arra biztatom, hogy mivel neki is egy élete van, és az élete forog kockán, kicsit legyen önző, mostanra már nem tartozik senkinek, nem kötelessége nevelni a nevelhetetlen unokát, amikor anyuka külföldön dolgozik, aki már szintén nem a tini korát éli. 


    Most pl. itthon van a lánya, a kutyussal együtt elvonult a barátjához, de a gyerekét természetesen hagyta az anyjánál (Zsuzsi), oldja meg, intézze, ahogy tudja.


    Most úgy néz ki, hogy a sarkára áll a nagyi, és intézteti a lányával, hogy valami benntlakásos iskolába vigye a gyerekét, mert neki már bőségesen elege van belőle. Aztán vagy sikerül, vagy nem. Egyébként úgy ment el a lánya külföldre, hogy a Zsuzsi nem vállalta a gyereket, és anyuka igérte, hogy lerendezi, aztán menni kellett, a gyerek meg maradt a nagyi nyakán. Nem tudom érted-e, mivel itt nem szeretném bővebben kifejteni, mert ennyit enged leírnom a saját korlátom, hogy ne kerüljön ország-világ elé, ami nem tartozik oda. Sajnálom, mert rámegy az élete, de ez a családja....

    előzmény:
    totyogoka (72782)
    2015-10-27  07:13
  19. 2015. október 27. 08:1672783.

    Sziasztok szép napot.


    Felénk tiszta de hideg idő van.


    Kislány szerencsésen hazaért jól van remélem így is marad túl vagyunk a megrázkódtatásokon.


    Lányom szerdán meg gyomortükrözésre csak három hetet várt a sürgősségi ellátásra 


    Totyi nekem is kéne mennem vizsgálatokra de nagyon el ment a kedvem az egésztől,bár sosem volt bizalmamaz egészségügyhöz.


    Sorbet Erzsike csak nyugisan minden szép és rendben lesz az ünnepekre.


    Mindenki unokáját megcsodáltam nagyon szépek


    Gittám ilyenkor ősszel is van munka a kertben bőven nem lehet unatkozni


    Rózsa nagyon jól sikerült a véletlen találkozó nem is szabad haragosan élni testvéreknek.

  20. 2015. október 27. 07:1372782.

    Szép jó reggelt!


     


    itt derült az idő, bár hűvös van. Mindjárt megyek a boltba mert elfogyott a pékáru.Kitty meg papo is alszanak még.  Ma úgy néz ki , hogy el ön egy osztálytársa is hozzánk. Jobban telik az idő , meg tanulnak is egy kicsit a nyelvvizsgára.


    Kincsike! nagyon stram fiú Danika! olyan igazi fiús!ragyog a szeme a "műszaki dolgok láttán"


    Katika!Sajnálom, hogy nem találtátok meg a Baba sírját. Az ember a temetéskor nem azzal van elfoglalva, hogy milyen úton kell majd legközelebb oda menni. Mi is kereshettük volna Kaposvári Évike sírját annak idején , ha nem vezetett volna oda egy temetői dolgozó, előre megbeszélés alapján.


    Sorbet Erzsike! Örülök, hogy szépen lassan helyére kerülnek a dolgok nálatok is,Talán karácsonykor már a szép új lakásban teljesen a helyére kerül minden.


    Marika! Sajnálom, hogy ennyit szenvedsz. Erzsike húgodat is sajnálom. Én is megyek egy szív vizsgálatra nov 12.-én . Azért is marad el talán a Kakasszéki kezelés mert én sem tudom még hogyan alakul majd a tavaszom.Jobbulást Mind a kettőtöknek.


    Rózsa!Az oviban is van őszi szünet?Örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok és a négy testvér is talán megbékül egymással. Amikor már nincs testvér akkor tud nagyon hiányozni, de Te ezt még nálamnál is jobban tudod , hiszen Milikét korán elvesztetted.


    Valika! remélem , hogy az unokád már otthon van és jól is van és a lányodnál is megoldódnak a bajok!Mind a kettőjüknek jó egészséget kívánok.


    Mollyka! Jó hallani, hogy Orsika is fellélegezhet lassan az övsömöre által okozott kínok el múlnak. Nagyon fájdalmas dolog az.


    Gitta! Ha az idő és az időd engedi akkor Te mindig a kiskertedben vagy. nem is véletlen, az hogy meghálálja a törődést a rengeteg terméssel. Majd ha tudsz valamit írni a Zsuzsi barátnődről szívesen venném. Sokat gondoltam rá mostanában.


    Manyuska! merre vagy?? Megvagyok?????? Tudom sok a szervezni valód!


     


    legyen szép a napotok!


     


     

  21. 2015. október 27. 01:0572781.

    Örömmel néztem Danika képeit.


    Gitta! Nem nekem szólt, de végig olvastam a szolijaidat.


    Marcsi! Lehet, hogy nekem is menni kéne a bőrgyógyászatra. Nem izgatnak ezek az apró vackok, csak a bajom, hogy a bal szemhéjamra is jutott már.


    sKati!


    Azt még megértem, hogy a 31 éves Lányom önállósítja magát. Azt már nehezebben, hogy a 6 éves unokám maga dönt, hogy van-e kedve idejönni, vagy nincs.


    Most felriadtam a bóbiskolásból. Jöttem a gépet kikapcsolni és a TV-t lekapcsolni. Bújok vissza, nehogy kimenjen az álom a szememből.


    Holnap megírom, mi történt ma. A lényege: Nyúl viszi a puskát. Így nem tudjuk, hogy reggel lesz-e kedve az Áginak jönni, vagy sem.


    Jó éjszakát...........................................

    előzmény:
    er54 (72780)
    2015-10-27  00:03
  22. 2015. október 27. 00:0372780.

    szép álmokat


    Nagyon elvagyok maradva  mindennel az az igazság .


    A visszaolvasást  azért fontosnak   tartottam  hogy tudjam mi van  Veletek .


    Nálunk mindent félre téve ha süt  a nap  délelött séta  ,délután  játék .Ma  ebéd után sikerült  elmennünk  a Farkasréti temetőbe .Holnapra meg tervezzük  az  Ujköz temetöt .Remélhetőleg  még nem lesznek nagyon sokan.


    Teszek fel pár képet Dani  ünnepléséröl   .A  traktort töllünk  a biciklit a másik mamáéktól kapta .


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra .


     

  23. 2015. október 26. 20:0272779.

    Egy óra eltelt, mióta írtam. Nekem már szinte éjszaka van, így nem várhatok semmi kommentre Tőletek. Aztán majd jövök: egyszercsak. Nyugodalmas éjszakát mindenkinek.

  24. 2015. október 26. 19:0272778.

    Szervusztok, szia Katikám!


    Igen, velem lesz a héten a kisasszony! Olyan jó vele! Nagyon aranyos, komoly, szófogadó nagylány lett.


    Sajnos az elmúlt hosszú hétvégét elszámoltuk, én is, s nagy fiú unokám anyja, a lányom is. Nem volt itthon, mert meccse volt Bálintnak, de állítólag csütörtökön ő is megérkezik. Olyan fura nekem, hogy amíg itthon élt, alig láttam, kivéve az elmúlt nyarat, amikor váratlanul többször is megjelent. Olyankor a régi kisgyerekké változott, aki igényelte a törődést, a vele való foglakozást, mint kiskorában. Volt olyan, hogy megkérdezte: mama! megmasszíroznál? úgy fáj a vállam.... Hát persze kicsim, és ilyenkor lábát, hátát, vállát végigmasszíroztam, pedig lehet, nekem nagyobb szükségem lett volna rá. Na mindegy is, most, hogy augusztus elején elment itthonról, most érzi, most tudja, mit jelent a család.


    Itthon csak válogatott, ételben, ruhában, hanyag volt az iskolában, szemtelen a családjával... stb. Most, hogy Pécsett van, alig tud jönni, mert már a szomszédos országokban játszanak, repülővel utaznak sok kilométereket, legutóbb a litvánokhoz, előtte Horvátországban,  novemberben Moszkvába. Itthon kollégista, menzás, nincs választási lehetőség, csak akkor maradhat a csapatban (Rátgéber-féle sportiskola), ha jól teljesít a gimnáziumban is....., hát mit mondjak, csak ötösökről, négyesekről hallok. Nem akarom elkiabálni, de az itthoni régi osztályfőnöke, aki matek-fizika szakos, (a volt kollégám felesége), gyűlölte a gyereket, most szivesen megmutatnám neki a mostani teljesítményt, már ha tényleg úgy van, ahogy mondja. Ez persze előbb-utóbb kiderül majd, mivel a lányom heti kapcsolatban van a felügyelő tanárral, aki biztosította, hogy jól tanul a gyerek. S persze a bizonyítvány is tanúsítja majd. 


    Mindezeket a Kati által említett elvetett mag miatt írtam, remélem, senki sem érti félre!!! Én szeretném megérni a termést, hogy én is élvezhessem az eredményt, amiben nekem is volt, vagy van némi részem.


    Holnap reggel hozzák Adélt, aztán megyünk együtt a Viviért. Ott lerakom, megyek a temetőbe, nem messze tőle egy lerakatba, ahol megveszem a téli krumplit, hagymát. Visszafele felveszem a lányokat és jövünk haza. Én főzök, ők játszanak. Ebéd után, ha jó lesz az idő, viszem őket magammal a kertbe, gereblyézhetik a leveleket, bár alig hullik. Nem tudom mi az oka, de nálam is, a szomszédoknál is még a korai gyümölcsök levelei is teljesen zöldek. Lehet, rosszul emlékszem, de máskor ilyentájt már sok-sok zsák volt megrakva levelekkel.


    Katikám! Ezt még muszáj leírnom: a fiam nem nekem segített, inkább csak annyiban, hogy az idehordott vackait végre kidobálja!!! Igy talán én is kényelmesen elférek a saját garázsomban.

    előzmény:
    katalin.berger.9 (72776)
    2015-10-26  16:13
  25. 2015. október 26. 17:3472777.

    Sziasztok!


     


    Itt vagyok , de nem ragyogok!


    Kb háromnegyed órán keresztül szedegette le a dr.-nő megint a kis apróbb szemölcsöket rólam. ma délután kb 40 db-tól sikerült megszabadulni. igazándiból ezek nem is szemölcsök , hanem hámsejt (?) nem tudom mi amit lézerrel radírozgat le. Még kétszer biztosan menni kell, legközelebb január 7.-e illetve február 18.-a. Aztán talán végzunk és elég lesz 2-3 évente tisztogatni.


     


    Mindenkitől elnézést kérek, de itt van a leányzó így , most nem szeretnék sok időt a gép előtt tölteni!


     


    Mindenkinek minden jót!

  26. 2015. október 26. 16:1372776.

    Sziasztok!


    S zerencsésen megusztuk azt utat,3-an voltunk és a lányom kocsijával a Volvóval mentünk és ráadásul az András vezetett végig.Hamar leértünk,egyenesen a temetőbe mentünk,sajnos mindig van bosszankodni való,mert mi szépen beültetük a férjem és az anyósom melletti részt,erreoda tettek a rokonság egy muskátlit,ami ott diszeleg és elrontja az egész kinézetét.Na de ez van,utána mentünk megkeresni a Baba sirját és szégyen de nem találtuk meg,pedig mindhárman kerestük,azt tudtam merre de,hogy melyik parcellában? Csődöt mondtam.Aztán elindultunk a belvárosba,ami teljesen fel van turva és engem letettek az ország egyik legjobb cukrászdájába Gerő Cuki, én nem engedtek felmenni a Baba lakásába,felhivtam a szomszédot,hogy a lányom és a barátja megy,megadta a kódszámot és megértette,hogy miért nem megyek ,és ott hagyták a Baba koszoruját és a gyertyát,hogy majd a fia kiviszi a temetőbe,igy azt is felhivtam és megkértem.Szégyellem,de akkor ,amikor a temetés volt nem tudtam megfigyelni.ű


    Oda jöttek utánam a cukiba és ők is ettek a finomságokból és még hoztunk is haza belük.Nagy volt a választék is.A tulajnak a papája és a férjem nagyon jó barátok voltak,de már ő sem él.


    Hazafelé Bp előtt 3 sorban araszoltak a kocsik ,igy mikor az araszoláskor elértük a Törökbálinti leágazást ,letértünk ,mert fél óra alatt 20 km-t tettünk meg.Budakeszi fele hamar hazaértünk.


    Marcsika! Szép és örömteli volt látni benneteket igy együtt,bizony az unokák nagyon hamar önállósodna manapság,de talán nem is baj,hisz mi is mindent megteszünk azért,hogy ha kell sikeresen és gyorsan talpra álljanak.De azért hiányoznak és hiányzik mindenkinek,közben öröm látni,hogy az elvetett mag kikel.Olvastam,hogy sikerült a meglepi szülinap,kivánok én is neki még jó egy pár boldog évet.


    Valikám! Köszönöm a nagyok szép és ,minden sora igaz verset.Sajnos ez van,manapság az ember ,ha nem csókos nem ér semmit.Örülök,hogy az uncsid jobban van és már talán ki is jöhet,csak kórházba ne kerüljön az ember.A lányod szegény megtapasztalja a magyar egészségügy gyors ügyintézését.Szegénykém.


    Gitta! Jó sokat dolgoztál már megint,de örülök,hogy ott volt a fiad és legalább egy kis munkát levett rólad.Itt nekem 2 hetet igértek az uj jogsi elkészültére és kérték a mobil számomat,majd ha kész felhivnak,itt szerencsére minden ügyintézőhöz külön sorszámot adnak,igy azért gyorsabban megy.De ennek ellenére utálok ilyen helyre menni.


    Végig veled lesz az Adél uncsikád,mig nincs iskola?Akkor főzöl neki finomakat.


    Kincsike!Látom ti is kidolgoztátok magatokat a Balatonon,még az a szerencse,hogy szép idő volt és lehetett dolgozni, a napon melegen sütött.Még sok minden maradt el ?


    Rózsa! Nagyon örülök,hogy legalább az utazásodnak eredménye is volt,kibékültek a haragosok és ráadásul jól éreztétek magatokat,egy felért egy jó kikapcsolódásnak.


    A lányod pedig ,ha nem fogadja meg mások tanácsát ,akkor - bocs - de ne is panaszkodjon,ha ő mindent el tud intézni ,nem szorul mások segitségére,akkor igazán te se bosszankodj miatta, még akkor se,ha sajnos ez van itt ,dübörög a gazdaság.


    sErzsike! Hála az égnek,hogy már a nagy dolgokon túl vagytok,majd lassan minden elkészül és a helyére kerül,az a lényeg,hogy a tiétekben és otthon vagytok.Nekem is van még temetőbejárásom,majd 1-én a Farkasrétibe.Nem kellemes élmény ez,mert az elmulást idézi nekünk.


    Julikám! Biztos voltam benne,hogy az unokád nagyon fog örülni neked,és ez örömtelivé teszi az ottlétedet.Légy nagyon boldog velük együtt.


    Marimama! Olyan sokat gondolok rád,jó,hogy már előjegyezteted maga Kakasszékre,miután ugy érzed,hogy ott tudnak meggyógyitani az egy fél gyógyulás,nagyon sajnálom a hugodat és most ez neked is egy nagy probléma.Az talán jó,hogy elfoglalja magát és kevesebbet gondol a betegségére,mert igy lehet,hogy a gyógyulása is gyorsabb lesz.


    Ma jó nagy sétát tettünk délelött a szép napsütésban,ami most már nincs.Felmentünk a Csipre utcán ,végig a Cinegéig,azon végig a Kutvölgyiig,onnan fel a Béla Király utig ,azon végig visszafelé a Galgóczi utig és onnan szép lassan leereszkedtünk a Felső svábhegyiig a Lizus otthonág 1 3/4 órát mentünk,nagyon jó volt.


    Kivánok kellemes hetet mindenkinek,remélem nem fog ilyen borult lenni,mint most,még igazán ki fog sütni a napocska.


     


     


     

  27. 2015. október 26. 15:5272775.

    Nem volt megerőltető a visszaolvasás!


    Nagyon örülök sorbetE. bejelentkezésednek. Lassan helyre kerül minden. A lényeg, hogy már a saját otthonotokban vagytok.


    A fogászat nálam is folyamatban van. Legközelebb 29.-én megyek. A pénztárcám sír!!!!!!!!!! Helyesebben a bankkártyám. Mert megkönnyíti a fizetendő összeg.


    Gitta!


    Megint sokat dolgoztál a kertben!!!!


    Teljesen igazad van, az Okmányirodával kapcsolatban. Itt sem jobb a helyzet.


    Holnap reggel hozzuk az Ágit. A Bimbóm jön hozzá. Szerdán magunk leszünk, hármasban. Csütörtökön jön az Apája. A továbbiakat még nem tudom.


    Marcsi! Te is Unokázol. Már biztosan ideérkezett a Kitty.


    Marimama!


    Nagyon sajnálom a Hugodat. Szerencse, hogy elvitted magaddal és megvizsgálták. Így időben kiderült a baj.


    A mosógép lejárt. Megyek teregetni.


    Hiányzókat hiányolom. Jó, hogy néha a face-n összefutok Barátosnékkal. Legalább így képben vagyok.


    További kellemes hétfőt kívánok!


     


     

    előzmény:
    rozsaanyu (72774)
    2015-10-26  15:41
  28. 2015. október 26. 15:4172774.

    Kellemes időtöltést, a hétfő hátralévő óráiban!


    Most olvasok vissza.

    előzmény:
    dundori (72773)
    2015-10-26  14:22
  29. 2015. október 26. 14:2272773.

    Szervusztok Barátok!


    Látom, nincs tolongás a topicon, de tudom, mindenkinek van elfoglaltsága, amit pedig tenni kell, ha tenni kell.


    Nekem is van unokám az őszi szünet kapcsán, sőt, holnap itt lesz Vivien is.


    Ma kormányablakoztam. Szegény papa, ha élne, most ettől pukkadna meg, mint ahogy én is majdnem. Nálunk is az állomás mellett alakították ki, ami állítólag mindenkinek jobb. Kb. 100 ember - és ez nem túlzás! - volt benyomorítva egy tágasnak tűnő helyiségbe, ahol 8 ablaknál intézték a dolgokat. Hogy miket, nem nagyon tudom, mert engem csak a vezetői engedély érdekelt. Én a 426-os számot kaptam, az előttem kettővel lévő ember azt mondta, hogy kb. egy órája nem hívják a négyszázasokat. Vártam Adéllal együtt, majd letelt a  parkolójegyem (310,- Ft). Kimentem, vettem négyszázért. Egy óra 210 forint. Igy összesen 710 forintért parkoltam, de 11 perccel így is túlléptem a lehetőségemet, szerencsére nem büntettek meg, nyilván nem járt arra közterületes. Én a számot 9.40-kor húztam, 12.20-kor léptünk ki az intézményből.


    Szóval nem tudom, nem értem, ha száz életem lenne, sem érteném, kinek jó ez? Mert a lakosságnak biztosan nem. A csecsemőkkel, kerekesszékkel, idős rokonnal ott várakozóknak egészen biztosan nem, mert bizony elég nagy volt a felháborodás. Régen, az okmányirodában külön-külön helyiségekben intézték a gépkocsikkal, a személyigazolvánnyal, a lakcímkártyával, jogosítvánnyal, rokkant igazolvánnyal, törzskönyvekkel kapcsolatos dolgokat, időpontot lehetett kérni, ment minden, mint a karikacsapás. Most nem, összezsúfolva egy helyiségbe annyi ember, ülőhely kevés, bűz és izzadtságszag (szájszag, mert a nyakadba lihegnek...), szóval borzalom!


    Ami még meglepett, egy hónap múlva készül el az új, de ismét nekem kell érte mennem, ugyanis megmondták, hogy akkor majd az "elkészült okiratok" menüt válasszam majd a számkéréskor. Régen kipostázták!

  30. 2015. október 26. 07:0872772.

    Sziasztok!


    Minden szuper volt tegnap!


    Sikerült meglepni az ünnepeltet! Egészen meghatódott!


    Most sietek mert őszi szünet van,mindjárt itt lesz Kitty!


     


    Legyen szép a napotok!

  31. 2015. október 25. 19:5572771.

    Szervusztok Barátok!


    Nagy örömmel olvaslak Erzsike, vártam a jelentkezésedet. Hogy miért nem tudtunk beszélni, én gondolom, az az oka, hogy épp nem vettem fel a telefont. Ez többször előfordul, bár tudjuk, a mobil lehet mindig a zsebben, a vezetékes is hordozható, de amikor kint dolgozom, sosem viszem magammal, hisz könyékig piszkos a kezem (kesztyűm), nem szoktam olyankor telefonálni. De nagyon jó, hogy szépen, lassan minden a helyére kerül. Én írtam a topicon, hogy P. milyen precízen dokumentálta a dobozokban elhelyezett dolgokat...., ha..ha.., talán majd kirámolni is segít, vagy csak diktálja, hogy hányas számú dobozban van ez, meg az? Na ez csak vicc volt, én gondolom, kénytelen segíteni, hisz egyedül nagyon sok munka lenne.


    Én a hosszú hétvégét - mivel megjavult az idő - a kinti dolgokkal töltöttem, a veteményes kertem lassan felszabadul, már csak el kell égetni a rengeteg dolgot (de még zöld, nagy a nedvességtartalma...), aztán lehet is ásni. Ma a fiammal a garázsban igyekeztünk rendet tenni úgy, hogy én kb. 10-kor a virágösvényemet, - ami kb. 50 cm széles, de kb. 40-50 méter hosszú - igyekeztem rendbe hozni. Ásóval, metszőollóval, kapával, közben meg segítettem a garázsban is. Legalábbis megmondani, hogy mi a szemét, ami nem kell már. Ezt úgy délután 3-ig műveltük, közben egy gyors ebéd volt csupán a pihenő. A garázs fele készen van (közben a kocsim is megkapta a téli gumit), de a szemét elszállítása, a garázs másik fele még várat magára. Ja! A virágos sávból úgy 6-7 métert sikerült megcsinálnom, a többit majd a napokban, ha az idő engedi. A teraszról már behordtuk a virágokat, asztalt székekkel, napágyat, stb. Már itt van a fásláda, igaz, egyelőre üresen.


    Holnap jön Adél, kedden jön hozzá Vivien. Nekem meg a jogosítványomat kell intézni, valószínűleg holnap kerül rá sor. Persze a héten szinte minden nap főznöm is kell a gyerek(ek)nek, s reménykedem, hogy az időjárás kitart, hogy a délutánokat a befejezetlen munkákra tudjam szánni.


    Rózsa! Örülök, hogy jól telt a hétvégéd! Marimama! Kívánom, hogy mielőbb találjanak megoldást a gyógyulásodra, na meg a hugod állapota is mielőbb legyen rendben.


    Julikám! Élvezd ki Elza unokádat, hisz oly ritkán van erre alkalom. Nekünk, akiknek szinte mellettünk élnek a kicsinyeink, több időnk van erre. Igaz-e Totyi, Valika, Kincsike? Katikám! Te is most hiányolod az unokádat, nem úgy mint régen! S még ráadásul itt a kanizsai tortúra is.


    Mindenkinek szép estét kívánok, én most "ugrom"? a kádba, mielőtt megérkeznek otthonról a lentiek, mert biztosan ők is fürdéssel kezdik majd az "itthonlétet".

    előzmény:
    sorbet (72769)
    2015-10-25  17:06
  32. 2015. október 25. 18:3172770.

     


    Sziasztok Barátnők!


    Totyi! Igen gyógyulást Kakasszéken várhatok. Már üzentem adjunktus urnak Zsófitól és be is irt a naptárába, a hugommal együtt. Erzsikének sajnos év első hónapjaiban szivmütétre kell mennie, igy egyeztetni kell.


    E miatt nagyon ideges vagyok, féltem a hugomat. Ő semmit nem érez, nem fáj a szive, de  mivel nekem évente kell mennem ellenőrzésre, elhivtam őt is. Nála talált problémát, nállam minden rendben van.Az a problémám, hogy nem vesz tudomást rólla és ugyanugy hajt, mint régen. Utazik Pestre 2 hétre a lányához. Gondolom ott is rendbe rak mindent, utána jön le itt a fiát gondozza, háztartást vezet.


    Mindenkinek kivánok egészséget és szép őszi időt.

  33. 2015. október 25. 17:0672769.

    Szervusztok lanyok! 


    Szia Gitta! Probaltalak hivni, hogy elmondjam, lassan visszakoltozunk, de nem valosult meg a kapcsolat.


    Mar itthonrol irok, de meg sok a dolgunk, mire minden a helyere kerul. Vannak butordarabok, amelyekre meg varnunk kell, de kettonk szamara eleg addig a konyha es a haloszoba. 


    Most a konyha van soron, eloszedjuk a legfontosabb dolgokat a pincebol. Tisztan tettuk azokat oda, de egy par het raktarozas utan nincs olyan erzesem, hogy csak ugy visszarakhatunk mindent. 


    Kb. a het vegen kerul sor a beepitett szekreny beszerelesere,  es gardrob-fulke is akkor lesz kesz. Az ezekbe kerulo dolgok addig dobozokban, kofferokban, taskakban varakoznak. 


    Kihagytam egy parszor az iskolat , de talan sikerul bepotolnom a lemaradast. 

    A fogorvosunknal is voltunk  ez ido alatt, januartol ujbol fogunk hozza jarni a folytatasra. 


    A kovetkezo napokban a szuleink es a rokonaink sirjahoz is keszulunk, ez a  het nem lesz konnyu. 


    Visszaolvasni most nem tudok, csak remenykedem, hogy mindnyajan jol vagytok. Sok szeretettel udvozollek benneteket

    sorbetE


     

  34. 2015. október 25. 16:0172768.

    Szeretettel köszönök be. Szerencsésen hazaérkeztünk a Csorna-Újkér-Csér-Csorna temetőjárat, rokonlátogatás körútról. Nagyon kellemes volt az utazás oda- és vissza is.


    Átfutottam a szolikat, hogy képben legyek. Mi nem találkoztunk köddel. Tudtam a vonatból gyönyörködni a tájban.


    Most lefürdök és elnyúlok. Éjfél utánig beszélgettünk, mindkét éjszaka. Korán keltünk, mert indulni kellett. Nagyon jól éreztem magam. Nagyon szeretem a csornai Kati sógornőmet.


    A négy testvér közt dúl a háború, ezért ritka alkalom, hogy négyen együtt legyenek. Most bejöttek a csőbe. Nem lett megbeszélve. Tiszta véletlen, hogy Németországból egy nappal előbb érkezett Sopronba a kőbányai Ilike sógornőm. Így a soproni Verával bevágták magukat az autóba és Csérre mentek. Mi meg Csornáról. Olyan nagy volt a meglepetés, hogy elfelejtették a haragot. Együtt mentünk a Szülők sírjához. Szépen rendbe tették. Én a fotózással voltam meg bízva.


    Julika! Puszillak Grazban. Marcsi! Jól sikerült a meglepi buli? Valcsi! Jó lenne már egy kis nyugalom a Családodban. Az egészségi állapotokra gondolok.


    sKati! Nem tudom a Lányom irányítani, hogy menjen külföldre. Kiskorában sem volt befolyásolható, most 31 évesen................


    Elnyúlva nézem a F1-t.


    Mindenkire gondolok! További kedvetek szerinti délutánt.


    3. Diót szednek a testvérek.

  35. 2015. október 25. 10:2672767.

    Sziasztok szebb napot.


    Nálunk is köd van.


     


    Ha tudnád, milyen sokan üres hassal kelnek,
    S otthonukban ételt a hűtőben nem lelnek.
    Ha tudnád, mennyi ember dolgozna, ha tudna,
    Mert asztalára étel, még ha kevés is, de jutna.
    Ha tudnád, minden ember reménytelen sorsát,
    Értékelnél, hidd el, minden apró morzsát.
    Segítséget kérnél, s áldást mindazokra,
    Kik számítanak ennél még sokkal szebb napokra.
    Ha tudnád, milyen érzés betegségben élni,
    S a következő naptól rettegni és félni.
    Ha tudnád, milyen kemény ágyhoz kötve várni,
    S hinni, hogy míg élünk, megtörténhet bármi.
    Ha tudnád, milyen sokan nem kapnak meg mindent,
    S mégsem szidják annyit a sorsukért az Istent.
    Hisz van, akinek sok jut, és van, akinek kevés,
    De ha megbotlasz az úton éppúgy fáj az esés.
    Ha tudnád, mennyi embert otthagynak a bajban,
    S azok után futnak, kiknek sok pénzük van bankban.
    Pedig nem az számít, hogy sok pénz van a zsebben,
    Inkább, hogy ne hagyjunk soha senkit cserben...


     

  36. 2015. október 25. 08:4572766.

    Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Itt olyan köd van, hogy nem lehet ellátni a tuloldalra. Most még jobban örülök a tegnapi családi kirándulásnak. Ritkán tudjuk így össze hozni és ahogy nő az unoka úgy lesz ez majd még ritkább. Pedig nagyon jó volt a közös séta bámészkodás sütizés! ( Mit ne mondjak elég borsosak az árak a Szamos cukiban)


    Ma át akartam állítani a konyha órát. Le vettem és le esett a másodperc mutató majd mindjárt utána a másik kettő is. Szentségeltem egyet, apus vissza rakta , majd beállította és vissza rakta a helyére úgy , hogy az át állítás elmaradt!Mondtam is , hogy mi van nálunk akkor most meg állt az idő!?


    Most készülök az ebéddel , délután meg ünneplés!!!!!!!!!!


     


    Mindenkinek további kellemes napot!

  37. 2015. október 25. 06:0672765.

    Totyika, ez nagyon szép kirándulás volt! Mindenki jól érezte magát, látszik a sok fotón!


    Szép ünneplést kívánok! biztosan örül majd az ünnepelt!

    előzmény:
    totyogoka (72758)
    2015-10-24  18:29
  38. 2015. október 25. 06:0472764.

    Precon, igen a felelősség felvállalást senki sem szereti!


    Jobbulást kívánok!!!!


    Igen ez az előjegyzés mindenhol így van...


    Szuflé??? edénykéim nekem is vannak, no de én sem készítettem még

    előzmény:
    precon (72757)
    2015-10-24  15:49
  39. 2015. október 25. 06:0072763.

    Picivirág, köszönjük az üdvözletedet, érezd nagyon jól magad!


    Tegnap itthon is szép idő volt felénk.

    előzmény:
    Picivirág1 (72756)
    2015-10-24  14:42
  40. 2015. október 25. 05:5872762.

    Katika, mi 23-án tettük rendbe a temetőket Esztergomban, kivittük a koszorúkat a nagysápi temetőbe is ahol több rokonunk van eltemetve.


    Köszönöm Orsika, köszöntését, átadom neki, az övsömör sokat javult, de még bizony azért vannak fájdalmai, kb 6 hete szenved vele.


     


    Katika, nagyon szívszorító volt a találkozás ezzel a családdal


    Az anyuka hősiesen küzd hogy minden rendben legyen körülöttük, sok ember segített már nekik, vannak még jó emberek


    Az adomány bútorokból, használati tárgyakból, konyhai dolgokból fel lettek szerelve, úgy mondta Tündi, hogy először mindent kifizetnek, azután amennyi pénz marad abból tud olcsó ételeket főzni... sajnos ez van! Több pénzt kellene az államtól kapniuk.

    előzmény:
    katalin.berger.9 (72755)
    2015-10-24  14:19
  41. 2015. október 25. 05:4472761.

    Er54, sokat dolgoztatok!


     


    Tegnap mi is kerteztünk, végre napsütötte idő volt, kint ebédeltünk a teraszon, nagyon elfáradtunk! Megállapítottuk, hogy öregek vagyunk, mint az országút


    Köszönöm a megemlékezést, ma jön Orsikám, majd átadom neki!

    előzmény:
    er54 (72751)
    2015-10-24  00:05
  42. 2015. október 25. 05:4172760.

    Precon, jobbulást kívánok szegény unokádnak!


    Megszenvedte ezt a műtétet!


    Gondolom hogy milyen szörnyű aggodalmat éltetek át


    Remélem, hogy most már a gyors gyógyulás útjára lépett szegény gyermek!!!

    előzmény:
    precon (72750)
    2015-10-23  13:13
  43. 2015. október 25. 05:3772759.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Már hajnal óta fönt kuruttyolok  nem szeretem az óra állítást...


    Rózsa, nem irigylem a mai fiatalokat, ez a munkahely keresgélés szörnyű dolog...


    Sajnálom, hogy nem kapsz hangya csapdát, azért érdeklődjél, hogy mikor kap az üzlet, nekem nagyon bevált!

    előzmény:
    rozsaanyu (72739)
    2015-10-21  22:17
  44. 2015. október 24. 18:2972758.

    Sziasztok!


     


    Huuuuu öreg este lett mire ide értem!


    Ebéd után nagy családi körtelefonálgatások végeredménye képen kivonult a család apraja nagyja Szentendrére. Gyönyörű napsütéses idő volt .A Menyem szülei is jöttek sőt még Buksi kutyát is vittük. Sétáltunk sütiztünk, szemet legeltettünk .egy jól sikerült napot tudhatunk magunk mögött. Lehet az idén ez volt az utolsó ilyen szép nap.


    Holnap nagy napra készülünk. Teréz anya barátnőm háromnegyed századik ( 75) szülinapja lesz, kis meglepetés partival. Bízom benne, hogy sikerül meglepni.Nagy munka ( szervezkedés) áll mögötte , úgy hogy sikerülnie kell!


    De addig még jön a család is holnap ebédre . úgy hogy főznöm is kell . Igaz van még töltött káposzta , de pácoltam be csirke combokat meg krumpli püré is lesz .


    Julika! örülök, hogy szerencsésen megérkeztél és érezd magad nagyon jól.


    Valika! nagyon drukkolok, hogy családod minden tagja egészséges legyen!


    Gitta! talán már sikerült találkoznod a nagy unokáddal is mostanra!


    Katika! Nagyon nehéz feladat vár rád holnap! Én is biztosan el bőgném magam! Jó utat és vigyázz nagyon mert sok az "őrült" az utakon!


     


    Mindenkinek további szép napot!!!!!!!!!!!


    1. Két nagyi közt egy unoka


    2. Gyülekezik a család!


    3 Kitty a Duna parton


    4. Ágó Józsi Buksi

  45. 2015. október 24. 15:4972757.

    Sziasztok vidám hétvégét


     


    Bizony egy egyszerű műtét amiről azt mondják hogy már a portás is meg tudja csinálni,hát mi sem erre számítottunk.


    Persze mindenki mossa a kezeit de biztos hogy valami nem stimmelt mert azóta naponta három négy orvos is ellenőrzi a kislányt.Azt mondják hogy egy ér amit nem vettek észre kimaradt???Ilyen nagyfokú vérzést egy kis ér nem okoz.Most már mindegy túl vagyunk rajta a kislány jól van és remélhetjük hogy holnap haza hozhatjuk.


    Azért van még min idegeskedni mert a lányom kálváriája még nem ért véget ő is járja a  vizsgálatokat,sürgősséggel is hetekre van előjegyzése,a fene érti ezt?


    Felénk is szép az idő és kicsit kint is tevékenykedtünk tegnap,a fiúkat befogtamMa viszont pihenhet apus mert én meg több napra főztem még sütni is szeretnék.Gyerekek ki csinált már szuflét én csak hallottam róla de most már nagyon izgatja a fantáziám,vettem olyan kicsi edénykéketne hogy úgy dobjam fel a bakanycsom hogy ilyet még sosem csináltamvan édes is meg só is na én az édesre gondoltam ,muszáj hizlalnom a sejhajom


  46. 2015. október 24. 14:4272756.

    Szervusztok!


    Szerettel üdvözöllek benneteket Grazból. Gyönyörű az idö, megyünk is egy kis kirándulásra. Elza nagyon örül nekem, minden percemet "beosztja" igyekszik kihasználni minden percet. nagyon jólesikElborzadva olvatam vali levelét. remélem lassan vége a rémálomnak, és most már "csak" gyügyul az unokája. A rutin mútét után...ugye, milyen könnyen mondjuk, ha nem rólunk van szó

  47. 2015. október 24. 14:1972755.

    Sziasztok!


    Látom mindenhol van probléma.Szerencsére én egyenlőre jól vagyok.Regnap az uncsim megint 4 csoport alapképzéseseknek tartott előadásokat,ilyenkor hulla fáradt,ez volt a második tanitási napja,mined második pénteken van és ez nagyon jól sikerült,most meg volt magával elégedve,igy mi is örültünk.


    Elcsaltak a lányomék moziba az este,valami drog háboruról szólt,tele gyilkossággal,de csendesen ,halkan mondva elment.


    Valikám! Jaj én el tudom képzelni,hogy mit éreztetek,egy egyszerü mütét és ez a következmény,megmondták,hogy miért volt ez a nagyfoku vérzés?Az alényeg,hogy most már jól van.Én ilyet átéltem az uncsim születése után egy héttel,a lányomat elöntötte a vér,mentő,kikaparták,aztán ujra elöntötte és a vége az lett,hogy ki kellet pakolni.Szörnyü,amikor az ember ilyenen megy keresztül.Kivánom,hogy már minden rendben legyen.


    Marcsika! Én is nagyon szeretek sétálni,főleg ilyenkor,felöltözik az ember és nagyon szépen süt a nap,igy nem fázik és a levegő is jó,főleg itt a hegyen.


    A birsalma csatninak nincs birs ize ,amikor megcsinálod,de ha nem szereted,természetes,hogy nem csinálod. Akkor a hagymalekvárt sem próbálom ki.Ma vettem pecsenye kacsamájat ,beteszem a fagyasztóba és mielőtt indulok ki a Balázshoz megcsinálom, a lilahagymát,majd ott kint ,igaz előbb megkérdezem,hogy van-e.


    Már beszélünk róla,hogy mit főzicskézek és mit viszek ki.


    Gitta! Gyöngyösnek és a kis menyednek kivánok nagyon boldog névnapot.Látom azért rendszeresen főzöl magadnak mindig valami finomat .Én is szeretem a kelkáposzta főzeléket,de csak akkor csinálok,ha a lányom is kéri,mert egy magamnak nem érdemes csinálni.


    Jól kidolgoztad magad a kertben,de megéri,mert igy mindened van otthon,amikor kell és saját termés.


    Rózsa! Én is csak azt tudom mondani,amit a Marcsi,és azt pedig mindennap hallod és igazán tudod is,hogy mekkora a munkanélküliség,diplomás embereket küldenek közmunkára,miért is nem mennek ki külföldre .Angliában egész biztosan találna állás magának és még a fizetés is egész más,mint itthon.Ez van ,igen dübörög a gazdaság !!!! hogy kinek azt látjuk.Sorra zárnak be az üzletek, a vendéglők.


    Marimama! Azért csak próbálj  mindig egy kicsit fenn lenni,hogy az izmaid nem lanyhuljanak el.Sajnállak és megértem,hogy nehéz,próbáld meg.Jobbulást neked.


    Mollyka! A te kislányodnak is minden  jót kivánok névnapjára és remélem az övsömör már teljesen elhagyta és rendben van.


    Ahol én dolgoztam,ott is voltak értelmi fogyatékosok,sajnos ez a foglalkoztatási terület is megsinyli ezt a dübörgő gazdaságot,támogatást nem kapnak .Mind kevesebb embert tudnak foglalkoztatni.És éljenek meg a rokkant nyugdijból- szerintem azok akik dübörögtetik a gazdaságot.


    Már csak egy-két munkahely maradt meg,és oda helyezik vezetőknek,igen többesszámba a csókosokat,akik nem csinálnak semmit,csak pénzt kapnak,az egyik ilyen cégnél van a volt munkaügyes kollégám,mondja,hogy 5 igazgató helyettes van és hozzájuk is oda helyeztek az osztályra egy nőt,aki nem csinál semmit 4 óráig itt 4 óráig a másik telepen lopja a napot,de jó fizetést kap.


    Nem dühöngök,mindenkinek kivánok kellemes hétvégét ,aki kirándul,an nak jó időt és finom ebédet.


    Én holnap megyek a nagykanizsai temetőbe,igy utazás és az ott töltött idő-még a Baba lakásába is felmegyek a szomszéd segitségével elhozom a könyveimet,lehet,hogy jól elbögöm magam,mert még a szekrényből is nekem kell majd kivennem,mert a fia nem jön Kanizsára.Ez v an.


     


     

  48. 2015. október 24. 10:5272754.

    Szervusztok Barátok!


    Valikám! Ez tényleg borzasztó, és elhiszem, hogy nagy volt az aggodalom. Vajon mit mondtak a doktorok, mégis mi történt, hogy így járt szegénykém?


    Ugye, akármilyen "kisebb" műtétről is beszélünk, azért mindegyik kockázatos.


    Nálunk nagyon szép idő van, de hajnalban igen hideg lehetett, mert reggel deres volt a háztető. Most meg, ahogy süti a Nap a füvet, a növényeket, erősen gőzölögnek.


    Köszönöm a Gyöngyiknek küldött jókívánságokat, átadom mindegyiknek. 


    Remélem, hogy ma ide érnek a lányomék (már túl vagyunk a köszöntésen), de itthon van Bálint unokám, szeretnék találkozni vele. Főleg, hogy várja itt egy kis ellátmány, mert úgy hallom, elég sokat "éhezik" a kollégiumban. Hiába, 17 éves, nagyon nagyra nőtt hirtelen, s a szülőktől kapott zsebpénz nem mindig elég a napi pizzára, amit vacsora után szokott venni magának. Persze a csokit is szereti, és hiányzik neki a hazai gondoskodás is. Itthon eléggé válogatott, most azt mondja, hogy még a "100 napos zsemlyét" is megeszi.

  49. 2015. október 24. 08:0272753.

    szervusztok


    totyi


    igazad van,nálunk hamarabb van hideg,mint felétek,igy már felvettem a nemrég vásárolt börcsizmámat,jó meleg és kényelmes.


    Legyen szép hétvégetek sok vidámsággal és jő egészséggel.

    előzmény:
    totyogoka (72752)
    2015-10-24  07:00
  50. 2015. október 24. 07:0072752.

    Szép jó reggelt!


     


    Jézusom Vali! Ezt sörnyű volt olvasni! Nagyon sajnálom szegény kislányt. Remélem és nagyon drukkolok, hogy már ne legyen semmi más csak a gyógyulás!


    Azért sokszor van úgy hogy elgondolkozom azon a dolgokon ami másnak megy egy legyintéssel az nekem  miért csak nehézségek árán?És ez szinte mindig így van. Az orvos mikor műtétem után mondta, hogy 10 000.-ből egy esetben előfordulhat , akkor nekem is talált! Rihtig szükség volt a második műtétre is.


    Gitta! Én nagyon szeretem a musakát, de nagyon nem szoktam cifrázni. A görögöktől hozom a fűszerkeveréket hozzá.A család többi tagja megeszi de nem nagy rajongással. Magamnak meg ritkábban csinálok. Most is van itthon 2 db padlizsán de majd kenyérre kenhető padlizsán krémet csinálok belőle.


    Kincsike! Örülök, hogy legalább a termést sikerült betakarítani. A diót arany árban mérik! Nektek legalább megtermett! Nálunk Ágota nem is eszi a diós dolgokat, de azért szoktam sütögetni néha én is. (pl zserbót)


    Mollyka! te is biztosan kerteztél mert olyan szép idő volt.


    Manyuska! Bízom benne, hogy ott is volt még jó idő. Felétek mindig hűvösebb van pár fokkal.


    Julika és Rózsa is elutaztak . Jó az idő remélem feléjük is. Itt tegnap is sütött a nap, de végül is nem voltunk sehol majd talán ma.


    Mindenkinek napsütéses szép napot!


     

Címlap

top