Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 21. 07:36776.

    Hello, jó reggelt mindenkinek !

    Félnek, hogy kitör a pánik. Nem semmi katasztrófahangulat volt. Megúsztuk, már e héven ültünk amikor kitört a vihar, de a látvány sem volt semmi ! Félelmetes volt. Érdekes módon viszont hamar elcsendesedett, mire leszálltunk a hévről már alig csepergett.

    Az időjárási anomáliák sem rossz téma !

    előzmény:
    vitopmd (775)
    2006-08-21  06:56
  2. 2006. augusztus 21. 06:56775.

    Hai!

    Sok halott s mégtöbb sérült....nincs rá fogalom...

    Most mondja ki a TV-ben valamelyik nyomorult, hogy nincs időjárási anomália!!!!!!!!!!!!!!! Egy hónapon belül ez a harmadik csapás a városra...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. augusztus 21. 06:55774.

    Hai!

    K-Zsuszi nem a te dolgodra reagáltam...

    Tegnap az új vámpír filmet néztük meg a párommal, iszonyú szar film. A felénél kiakartam jönni..

    Háromnegyed háromkor értünk vissza a Duna partra, így időben megnéztük a légiparádét s hallgattuk a Palik bakikat...

    Gyerekkorom óta nem akartam így tűzijáttékra menni, mint most, ráldásul a Parlament melletti utcában lakom....aztán mégsem mentünk.... Az apokalipszis szele otthon ért minket....

    Remélem nektek semmi bajotok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. augusztus 20. 10:52773.
    Mai téma?
    Bár ma nem sokan leszünk gondolom, 20.-a lévén ugye..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 20. 10:36772.
    Ahogy elnézem a világot s az abban létezőket, sajna lassan az én tipusom lesz a "normális"!
    Ha a show műsoros mondatomra gondolsz, nem erre céloztam, hogy Te voltál már.
    De úgyis érted, megvan az antennád hozzá
    előzmény:
    vitopmd (771)
    2006-08-20  10:18
  6. 2006. augusztus 20. 10:18771.

    Hai!

    Ahogy elnézem a világot s az abban létezőket, sajna lassan az én tipusom lesz a "normális"!

    De...és itt sorolhatnék napestig dolgokat...szóval de, amíg azt a beszédhibás buta Győzikét hetente másfél millióan nézegették s ebből sikerült elhitetni vele, hogy ő mindenek felett álló sztár, akit már bírálni se lehet, valamint a csúzliszájó feleségéből bombanőt akar kreálni a média....addig nincs miről beszélni ebben az országban.....

    Borzasztó....

    Nekem például dr Ceizel Endre a sztár...meg Kállai Ferenc művész úr...meg azok a zenészek és színészek akik tettek az asztalra...akár húsz vagy negyven éves munkássággal....sorolni sem tudnám annyian vannak...de tisztelet a kivételnek, nem a naponta látható hetes senkik a való világból meg mit tudom én honnan...

    Ehhez az ezoteria is hozzá tette a magáét...olyan s finoman fogok fogalmazni, senkikből kreált média mágust akik olyan sötétek agyilag hogy UW lámpával kell kivilágítani őket.

    De olyanok mint a Kolonics vagy a Saddie, csak két példa, nem is ismerik....

    Ez a média hibája, nem az egyéné...tudnék erről is mesélni de felesleges.

    LEGYÜNK CSAK OKOSAK....NEM BAJ AZ HA VAN ÖNBECSÜLÉSÜNK S AKÁR VÉLEMÉNYÜNK S KREATÍV HOZZÁÁLLÁSUNK...LEXIKÁLIS ISMERETÜNK... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 20. 09:18770.
    Bocsánat, lemaradt a köszönés, szóval
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. augusztus 20. 09:17769.
    Számból vetted ki a szót. Úgy látom én is, hogy a legtöbb ember többek közt azt nem bírja megemészteni, hogy ránézésre átlagember vagyok, "és mégis"..
    Hátast dobnak tőle, hogy Kossuth rádiót hallgatok, nem Roxy-t vagy tudomisén melyik tyart és híradót is szoktam nézni.
    Szenzációs nem? Rögtön show-műsorba kéne menni, hogy egy mágiával foglalkozó embert a világ dolgai is érdekelnek..

    előzmény:
    vitopmd (768)
    2006-08-20  08:43
  9. 2006. augusztus 20. 08:43768.

    Hai!

    Mindez azért érdekes, mert teljesen megszokott tapasztalás számomra, hogy csuklóból degradálnak le elég sürűn s ha személyes tapasztalata van valakinek velem, akkor elég gyorsan megváltozik a dolog...

    -Mitől vagytok ti ilyen okosak?-volt olvasható a cinikus kérdés nem rég. Összetett. A legáltalánosabb az olvasottság. Mint minimum. Személyszerint én majd egy tucat szabad egyetemi előadást (kúrzus) vittem végig, rendkivül változatos tematikában utazva...a művészettörténettől a sumér kultúráig. A mai elfoglaltságom mellett, mely nem kevés, még így is a heti egy két könyv elfogyasztása megvan..s mielőtt valakiben felrémlik a gyanú, nem csak ezoterikus témában. Az információ éhségem határtalan s annak kielégítése nem mindig elégséges. Mint gyermekkorom szovjet kisfilmjei a "Mindent tudni akarok"-ban.

    Én tudom, hogy az ezoteriában kezd felnőni egy új generáció, amelyik ezen az úton halad s kezdi levetközni az agyon misztifikált s a múlt homályába merülő folkrólt, mert a modern idők mágusa ma már más követelményeknek kell hogy megfeleljen.

    Ennek elfogadása és megértése a külvilágban, még hosszú időt vesz igénybe, de előbb utóbb ez is eljön.

    Addig meg az a dolgunk hogy ezt megágyazzuk...így is hogy értelmesen beszélünk róla...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. augusztus 20. 08:03767.

    Hai!

    Annyiszor elgondolkodtam azon, miért nem lehet valaki okos vagy intelligens? Ha ezoterikus?

    A világ vagy gonosznak vagy kóklernek vagy beszédzavaros és értelmi fogyatékosnak tart, ha ezoterikus vagy. Ha mégsem, mert esetleg talán mégis...akkor provokál! Addig amíg még Mahatma Ghandi sem bírná cérnával. Ennek egyetlen oka van....a világ nincs még felkészülve....

    A világank az a kép tetszik, ha egy boszorkány (ha az egyáltalán) lehülyült bohóc, aki színes köppenyekben rohangál és érthetetlen halandzsákat mormol....vagy gyertyafény mellett, műanyag játék boszik alatt, füstös helységben praktizál. Erre lehet mondani mindent s cinkosan lehet röhögni rajta...na ezek ilyen hülyék! Ez jó, mert itt ilyen szereposztásban nem kell gondolkodni s nem kell megváltoztani évezredes beidegződéseket, ami igen kellemetlen tud lenni.

    Szokatlan ha egy ezoterikus, modern felfogású, olvasott, művelt és széles spektrumban van az ismeret forrása...! Ez lennék például ÉN! Még fényezhetném magam tovább is de minek...csak olaj a tűzre. Hiszen mint jeleztem...ez nem lehetséges...nekem IQ-lan müveletlen primitív baromnak kell lennem...ez a szerep van rám s ránk húzva.

    Mindeközben a beavatott bosziaim zöme diplomás ember...és a maradék sem tudatlan barom. Szerintem. A világ ezt nem szereti, sőt egyenesen irritálja....

    Folyt.köv. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 23:08766.

    Ez egyébként egy vissza-visszatérő fordulat, amikor valakinek a fejéhez vágnak ilyesmiket. Félreértés is lehet akár mögötte, nem látják az arckifejezésedet, nem hallják a hangsúlyodat, a netes kommunikáció ezek miatt méginkább ki van téve a félreérthetőségnek, ám néha tudatos sértődött provokáció is állhat a háttérben. Az illető meg akart valamiért sértődni rád, tehát kitalált egy ürügyet.

    A félreértés amúgy egy rettenetes dolog. Komoly problémákat tud okozni, pláne, ha nem figyelünk fel rá idejében.

    előzmény:
    k-zsuzsa (763)
    2006-08-19  20:44
  12. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 23:01765.

    Plakátkiállításon még nem voltam, de ezek alapján, hogy már töben is csalódtatok benne nem is valószínű, hogy leszek...

    Vito jó hogy holnap jössz, hiányoltunk !  

    Voltunk sétálni Venussal, találkoztunk egy indián zenekarral, még mindig a hatásuk alatt állunk ! Eszméletlen jó volt. Volt a zenéjükben valami ősi, vad, felkavaró, hangulatokat ébresztő. Időnként kiszaladtak a tér közepére és körtáncba kezdtek, mintha egy gyermekkori elfelejtett mese kelt volna életre... Fantasztikus élmény volt.  

    előzmény:
    vitopmd (762)
    2006-08-19  20:29
  13. 2006. augusztus 19. 20:45764.
    több én=több év
    előzmény:
    k-zsuzsa (763)
    2006-08-19  20:44
  14. 2006. augusztus 19. 20:44763.
    Hát ami azt illeti, szívesen beszélgetnék úgymond nyílt lapokkal, de nekem is az a bajom, hogy elkezdek mondani valamit a megszokott stílusban, amit azért többnyire érteni szoktak, lévén, hogy több én témába vágó tanítás áll mögöttem. Szóval jön valaki, nem érti, vagy félreérti, és a fejemhez vágja, hogy kioktatok.. Hát így nem nagyon lehet komolyan beszélgetni sajnos, de igyekszem úgy fogalmazni, hogy ne legyen félreérthető..
    előzmény:
    vitopmd (762)
    2006-08-19  20:29
  15. 2006. augusztus 19. 20:29762.

    Hai!

    Tavaly voltam a plakát kiállításon, de óriási csalódás volt. A Kriszti kifejezetten unatkozott.

    Az elébb írt  privit egy úriember, és azt mondta...nagyon magasreptű a topic...?! Én meg néha úgy érzem hogy jóval lehetne még fokozni...s néha kifejezetten pitiáner, főleg a hajtépéseknél.. Amúgy néha én sem írom meg a dolgaimat, mert rendszeresen megkapom hogy játszom az okost, sőt...hogy iskolázatlan vagyok. Vagy mindenkit lefikázok. Nehéz eligazodni a net világában s tudom hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, sőt nem is akarok, de olykor olyanért csesztetnek..amiért dicsérni kellene. Remek itt a hangulat s én egyáltalán nem bánom hogy szignifikánsan az a téma, ami közeliti vagy éri az ezoteriát vagy hasonlót....

    A reggel megettem egy kiflit és megittam a kávém....is szükséges, de egy szint után gagyi. Főleg egy állítólagosan ezo topicban. Kell néha a lazítás meg minden...de nagyon letud csúszni a béka fenekére a dolog.

    Remélem az úr nem arra gondolt, hogy azért magasröptű mert nem anyázunk?

    Reggel bemegyek a szalonba és írogatok én is...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 19:01761.
    Szerintem is cool !   Vigyázz ki ne égesd a ruhákat, nehéz egyszerre kétfelé figyelni !  Bár néha muszály...
    előzmény:
    k-zsuzsa (760)
    2006-08-19  18:40
  17. 2006. augusztus 19. 18:40760.
    Éppen hallgatom a rádióműsorokat a honlapról, egész konkrétan a szerelmi kötésről.
    Eddig Meglesz a mai programom. Vasalás közben végig fogom hallgatni ezeket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 18:36759.

    Igen, a fogalomzavar - mármint, hogy egy adott szó jelentését nem egyformán ismerik/használják - nagyon sok félreértés és vita oka. Nem csak itt a neten, mindenhol. A legtöbbször fogalomtisztázással kell kezdeni.. 

    Sajnos nagyon sokaknak van hamis énképük, hamis elképzeléseik önmagukról. Amikor pedig valaki jóindulatuan szembesíteni próbálja őket a tévedésükkel, akkor megsértődnek.

    Pedig minden változás az adott helyzet felismerésével kezdődik. Valótlan alapra nem lehet építeni.

    előzmény:
    k-zsuzsa (758)
    2006-08-19  18:22
  19. 2006. augusztus 19. 18:22758.
    Oks, azért csak összhangba hozzuk a fogalmi eltéréseket
    Ez a legnagyobb akadálya legtöbbször a dolgoknak

    Tudom, sajnos, hogy sokan illetéktelenül dolgoznak ilyen téren..
    Ezért is mondtam, hogy ideális esetben.. Ami sajnos ritka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (755)
    2006-08-19  17:58
  20. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 18:08757.

    Hello Venus,

    Nem hiszem, hogy bármiben alattunk lennél, maximum nem olvastál egy-két adott könyvet, ez lexikális tudás, igen könnyen és gyorsan pótolható ! Az élethez való hozzáállásod viszont kifejezetten érett és értelmes.

    A Másik Rádió adásaiban lement Vito műsorok nagyon klasszak voltak, én nagyon vártam őket mindig. A Da Vinci kódos kicsit más megvilágításba helyezett egy csomó mindent !

    Da Vinci nagy fazon lehetett...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157842 (752)
    2006-08-19  15:25
  21. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 18:02756.

    Nagyon klassz lehet, egy kolléganőm emlegette még pénteken, holnap valószínüleg kimegyek én is megnézni ! Szerintem nagyobb élmény lehetett mint a klaviatúrát verni... Nanehogymászégyelld !!!  

    Elvagyunk, dumcsizunk, egész érdekes témákat is találtunk ! 

    A betárcsázós internet az gáz. Drága és lomha. Kész idegbaj. Ha nem lenne ADSL-em én sem lógnék ennyit a neten !  

    előzmény:
    vitopmd (753)
    2006-08-19  17:12
  22. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 19. 17:58755.

    Hello,

    Pszichés sérülés alatt én nem feltétlenül "pszichiátriai eseteket" értettem !  Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, sajnos nem mindig találom meg a megfelelő szavakat ! Lelki sérülésekre gondolta, amiket például egy rosszul működő párkapcsolatban, vagy egy rossz szülő-gyermek kapcsolat eredményeként is be lehet egykönnyen szerzni, és az emberek nagyrészének van is kisebb-nagyobb mértékben. Sajnos senki sem tökéletes, senki sem sérthetetlen/sértetlen. Olyan problémákra gondoltam, amik az általános kedélyállapotodat, hangulatodat jelentősen befolyásolják, tehát kihatnak a hatásfokodra is.

    Sajnos nem tudnálak megnyugtatni abban a kérdésben, hogy pszichésen sérült (nem klinikai eset, de elég gáz az illető) emberek nem foglalkoznak pl. bioenergetikával... A közelmúltban volt szerencsénk? megismerni egy ilyen illetőt, véleményem szerint többszörösen is gyógykezelésre szorult volna, de ő gyógyítani akart másokat energiával. Nane ! Rémes még belegondolni is.

    Külső energiaforrások alatt a segédeszközöket értettem, kristályok, gyógynövények, stb.

     

    előzmény:
    k-zsuzsa (750)
    2006-08-19  14:27
  23. 2006. augusztus 19. 17:57754.
    Sziasztok, megjöttünk!

    Vito:
    Ugyan, miért restelled? Jól tetted! Csak érdeklődtem
    Majdnem oda mentem én is, vacilláltam egy darabig, hogy mit nézzek meg, végül a plakát-kiállítás mellett döntöttem, mert oda egyszerűbb eljutni.
    Tudod, Bp, és az akadálymentesítés. Közlekedés egyedül babakocsival nem éppen leányálom
    A plakátkiállítás nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, lehet, hogy a bonyodalmas közlekedés ellenére több értelme lett volna a várba menni Na mindegy.. Talán holnap, bár sűrű lesz a programunk...

    Venus13:
    Köszi a bókot Eszterke nevében is
    4 könyv/év/fő?
    Köszönöm én is az elismerést. Hát az az igazság, hogy lexikális dolgok nem annyira az én asztalom, az energetikát kivéve, mágia terén a gyakorlati ember vagyok inkább, arról meg nehéz így itt ebben a formában beszélgetni. De lelkes laikus vagyok és igyexem elméletben is lépést tartani a dolgokkal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 19. 17:12753.

    Hai!

    Sziasztok...kicsit restellem magam, de reggel óta végigsétáltam, a várban lévő mesterségek utcáját...gyerekek, ki ne hagyjátok. Eszméletlen élmény....

    Amúgy ha bárkinek téma ötlete van azt komolyan mondom hogy várom, hiszen attól hogy én indítottam a topicot "üzleti" megfontolásból, még nyugodtan lehet ötletelni. Önző dög vagyok de nem hülye...ha valami üzemelteti a topicot én várom...

    Amúgy van itthon is net de a múltszázadi technikával...így igen kínos, de próbálok helytállni. De ahogy elnéztem, hála az égieknek, nem igen szükséges a jó komcsihoz az én link dumám. Örülök hogy néhányan megtaláltátok egymást s ebből a topic húzza a nyereséget...

    Holnap ismét leszek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_157842
    Torolt_felhasznalo_157842
    2006. augusztus 19. 15:25752.

    Szia Zsuzsa!

    Tündériek voltak a képek a kislányodról, az én lányom is valami ilyesféle arcot vágott. A könyvekről nekem is az a véleményem, hogy tele a hócsukám. Annyi jó könyv van mostanában, és annyi a jó tipp, hogy nem lehet győzni. Anyagilag sem, idővel sem, ezt már beszéltük. Marad az éjszaka... Képzeld el, pár napja mondták a rádióban, hogy az egy főre jutó könyvmennyiség/év = 4 db. Ezt honnan szedték? De ha így van, döbbenet. (Danubius Rádi&oacute

    A pszichológiai játszmákról az a véleményem, mint neked. Ha van bizalom, nem kell játszani. Milyen érdekes, olvashattad Fratelli írásait. Ha összehasonlítanád a két topicban lévő hozzászólásait, na az is egy játszma. Nade erről ennyit.

    Az tetszett a boncolgatásaitokban, amit tátott szájjal olvastam, hogy legyen az férfi vagy nő, olyan érdekeseket írt az adott témával kapcsolatban, ami felkelti az ember érdeklődését, hogy ő is tudni akarja. Mármint én. Tanulni lehet belőle. Lehet, hogy azért, mert semlegesek maradtatok, mármint nemileg, nem a témával kapcsolatban.

    A főnököd gondolom férfi volt. Ilyen szinten vannak még játszmák, de hozzáteszem szükség lehet rá, csak nem ott, nem vele, és nem neked.

    Ez már egy sokkal magasabb szint, és én megpróbálok felnőőőőni, de ehhez még nagyon sokat kell tanulnom tőletek, mert nem akarok lemaradni. Nem is le, hanem ki...

    A DaVinci kód és az egyház szerepéről (ha nem jól írtam le, Vito jól s..berúg...) a www.luxor-ezo.hu -n hallhattok egy rádiófelvételt, meg lehet hallgatni, akit érdekel. És lehet hozzászólni. Ott még két téma volt. Sorrendben: 1. Vito maga, 2. előbb említettem, 3. Szerelmi kötés - asztaltáncoltatás 

     

    Kérdezted, hol van Vito?!

    Ha minden igaz, a műrepülő bemutatót nézi meg.

    Egyébként, adtunk neki olvasnivalót bőven, úgyhogy neki sem lesz sok ideje aludni...            

    Használjátok ki a jóidőt...míg van.

     

    előzmény:
    k-zsuzsa (751)
    2006-08-19  14:39

Címlap

top