Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. 2015. február 23. 00:17801.

    Én nem éreztem túlzŕsnak, mert nekem soxor volt/van olyan, hogy rendesen vérzik a kikapart-lekapart seb. A pólóim sokszor véresek. Olyan is volt már,hogy csomó zsebkendőt elhasználtam egyetlen sebre annyira vérzett;konkrétan emlékszem,h egyszer vmi nagyon rossz helyen nyomhattam meg egy pattanást a szemöldökömnél, mert konkrétan folyt,csöpögött belőle a vér kb negyed óráig,azt hittem sosem áll el. Kezdtem bepánikolni h elvérzek,fel is hívtam a bőrgyógyot h most mi legyen; már nem emléxem mit mondtak,de aztán nagy nehezen elállt a vérzés,miután több zsepit is nyomva tartottam rajta. Úgyhogy én már milliószor néztem ki így mint a csaj;nemis gondoltam h ez túlzás lenne. Ja persze a ragtapaszok átázása az túlzás szerintem is.

    előzmény:
    kisbizsu (799)
    2015-02-22  22:16
  2. 2015. február 22. 22:44800.

    A matracevő lány kamu élete során megvett 20 kanapét, stb.

    előzmény:
    andalúzia (792)
    2015-02-22  14:32
  3. 2015. február 22. 22:16799.

    Ezt én is láttam tegnap, de direkt nem linkeltem, mert sokan írják alatta, hogy vakarózni kezdtek a látványtól, ráadásul hatásvadász túlzásnak érzem a vérfolyatást. Én sosem vakartam azután is, hogy az összes varr lejött már a sebről, ő pedig a húsban vájkál. Persze a varr letépésekor is be tud indulni a vérzés, de nem ennyire. Mellesleg a comb a legvérzékenyebb, de az sem áztat át egy sebtapaszt. Persze értem, hogy a megdöbbentés volt a cél.

    előzmény:
    andalúzia (791)
    2015-02-22  14:19
  4. 2015. február 22. 22:08798.

    A hajevés tőlem is távol áll, hiába nem sok választja el a körömevéstől, mert a lerágott, vagyis inkább foggal lecsiszolt körömdarát én is csak ritkán köptem ki. Aztán láttam egy filmet, amiben bemutatták, hogy a szaru megreked a gyomorban és nagy gumóvá áll össze. A filmben szereplő hajevő életveszélyes állapotba került, fel kellett vágni a gyomrát, hogy kiműtsék a tenyérnyi összeállt hajcsomót. Azután egy ideig kiköpdöstem, de gyorsan elfelejtődött a dolog. Állítólag sokan nem is tudnak róla, hogy benyelik. Ismertem olyan lányt, aki szálanként tépkedte. Direkt figyeltem, nem kapta be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (796)
    2015-02-22  21:12
  5. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 22. 21:44797.

    https://www.youtube.com/watch?v=p9dzBX2X-q8


     


    egy lány a gyógyulásról, a kommentek alatta meglepőek, hihetetlen mennyien szenvedünk tőle..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (796)
    2015-02-22  21:12
  6. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 22. 21:12796.

    Nem tudom miért, talán amikor mondja hogy nem tudja megállni és nem tud mit tenni. Úrrá lett rajtam egy pánik, h mi van ha nem tudom a kezem irányítani, tudom hülyeség, de megdöbbentő ezt így látni kívülről. (ez a testvér párosnál volt)


    lehet ez még nagyobb lecke nekünk, mert  az egyik videó végén a doki egy baktériumos fertőzésről beszélt.. kövér nőt nem bírtam végig nézni először mert túl mély sebeket csinált, szinte kivájta :(


    Engem sokkolt, mert hiába csináljuk ugyanezt, talán nem ilyen súlyosan, de másnál látva ez végképp nem normális.


     


    Mit gondoltok a hajevőkről? szerencsére ez még nem jutott eszembe kipróbálni


     

    előzmény:
    andalúzia (795)
    2015-02-22  19:03
  7. 2015. február 22. 19:03795.

    A kisfilmtől (ami a csaj reggeli rutinját mutatja be) is ideges lettél? Miért? Én nem lettem ideges egyiktől sem. Inkább kezdem látni magam kívülről, külső szemlélőként,és elborzadok és egy kicsit sajnálom is magam meg a többi hozzám hasonló embert. Azóta sem nyúltam a bőrömhöz; ennek a videónak hatása van rám. Én teljesen ilyen voltam,mint ez a lány. Sőt ennél ezerszer rosszabb állapotban. Nekem az arcom is csatatér volt,neki nem. Ő a hátát sebtapaszokkal ragasztgatja le,én fogkrémmel.De különben a lényeg ugyanaz. Tudjátok mi kéne? Nekünk is kamerákat felszerelni a tükörnél,aztán visszanézhetnénk magunkat,hogy mit csináltunk.Biztos elgondolkodtató lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (794)
    2015-02-22  15:01
  8. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 22. 15:01794.

    nagyon ideges lettem a videók láttán, elkezdtem a körmöm szélén lévő bőrt tépkedni :(((


    nem akarok többet az arcomhoz nyúlni :(


     

    előzmény:
    andalúzia (791)
    2015-02-22  14:19
  9. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 22. 14:52793.

    ez engem lesokkolt


    Nagyon csúnya lett a bőre, láttátok azokat a lyukakat?


    Nem akarunk mi ilyet!!!!


    Gipszkarton evő  Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de rajtunk már nem nevetnek, mert semmi vicces nincs benne, mi már az az elborzadás, értetlenség kategóriába esünk..Kb. úgy döbbennek meg rajta, mint a vagdalkozókon. Engem sokkolt ez a csaj, szerencsére nem vagyok ennyire súlyos eset.


    Egyszer láttam egy műsort, ahol a férfinek fel kellett mondania, mert képtelen volt elindulni a munkába. Állandóan számolgatott meg ellenőrizgetett mindent. Anadalúzia a számolásról én úgy szoktam le, hogy egyszer eljutott a tudatomig, hogy ez mennyire beteges és mennyi időt elvesz, azóta nem érdekel.


    Mindjárt nézem a te vidódat is.


    Apropó autizmus, egyikőtök sem az, ez 100% és nem is beszélgetnénk ha azok lennétek.

    előzmény:
    kisbizsu (789)
    2015-02-22  13:18
  10. 2015. február 22. 14:32792.

    Azt hiszem,ez az a viasat-os, az angol címe a sorozatnak: "my strange addictions". Ez csak egy másfél perces részlet belőle,de szörnyű még nézni is,hogy mit művel magával ez a nő. http://www.youtube.com/watch?v=conwDRgiUBI

    előzmény:
    kisbizsu (789)
    2015-02-22  13:18
  11. 2015. február 22. 14:19791.

    Ez egy elég megrendítő videó


    http://m.youtube.com/watch?v=nwn15-xghd0

    előzmény:
    kisbizsu (789)
    2015-02-22  13:18
  12. 2015. február 22. 13:25790.

    Javulok én is, most épp azzal a módszerrel, hogy azt képzelem, közönségem, társaságom van. Mások előtt pedig hogy nézne ki, ha vakaróznék 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (785)
    2015-02-22  11:04
  13. 2015. február 22. 13:18789.

    Talán itt kapta a legnagyobb nyilvánosságot a jó kis szokásunk:


    https://www.youtube.com/watch?v=fKREJ9rygQQ


    de érdekelne a viasatos is. A life networkon is voltak hasonló műsorok. Gipszkartonevő :D rajtunk is így nevethetnek?

    előzmény:
    andalúzia (787)
    2015-02-22  12:05
  14. 2015. február 22. 12:51788.

    http://m.youtube.com/watch?v=jgq_WUahB3I


    Nézzétek meg,ha van kedvetek!

    előzmény:
    andalúzia (787)
    2015-02-22  12:05
  15. 2015. február 22. 12:05787.

    Ment egy műsor 2013-ban a Viasat3-on szombat délelőttönként. Az volt a címe: "Őrjítő szenvedélyek". Néztétek  esetleg? Én néhány részt láttam. Kényszerbetegségekről szól.Ilyenek voltak benne,hogy gipszkarton-evő nő,mosóporevő nő, lefolyókból hajat kiszedő pasi,stb. Volt benne egy csaj,,aki ugyanilyen "skin picker" volt,csak nálunk talán súlyosabb eset. Az egész testén csipkedte a bőrét,tiszta egymerő seb volt mindene. Mutatták is hogy hogy csinálja. A karját is gyilkolta. Az anyjával élt,nemtom hány évesen,és ott is olyasmi jött ki,hogy az önállótlanság a probléma. Láttátok esetleg?

  16. 2015. február 22. 11:26786.

    Én most pár napja már nem nyomkodok,csak kaparászok,az még elmegy.... nem durván,órákon keresztül, hanem hébe-hóba. 


    Kisbizsu egyszer említettük az autizmust. Van egy jó hírem. Kb éjfélkor szokott kezdődni egy műsor a Life Network-ön, az a címe: "Ha ciki,ha nem,beteg vagy!" Dr. Christian Jenssen orvos magyarázza el benne a dolgokat. Múltkor szó volt az autizmusról,és a doktor azt mondta,hogy mindenki autista különböző százalékban. Mindenkiben megvannak az autizmusra jellemző tulajdonságok,csak nem egyforma mértékben. Azt mondta,a neten van vmilyen teszt,amiből kiderül,ki mennyire autista;ő is megcsinálta a tesztet,és 15 pontot ért el rajta;közölte hogy ő is autista tehát,egy bizonyos mértékben. Ez engem nagyon megnyugtatott. 

  17. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 22. 11:04785.

    Hello,


    Hogy bírjátok?


    Én bírom most, undorodom minden nyomkodástól. Főleg, hogy tegnap észre vettem, hogy a heti nyomkodásom eredményeként van egy mély heg és meg is fogadtam, hogy soha többé nem fogok nyúkálni, csak ez gyógyuljon be valahogy..


    ma reggel mintha  jobb lenne  helyzet, gyógylásban van. Úgyhogy ezt az égieknek tudom be, és nem fogom tovább roncsolni magam, tényleg undorító szokás, ahogy kivájjuk a bőrt a saját arcunkról, kezünkről..ki miről :)


    Kitartást nektek is, és ne feledjétek iszonyat gáz az egész, mindenféle baktériummal fertőzzük a testfelületünket, ki tudja a köröm alatt is mi van..pf

    előzmény:
    kisbizsu (784)
    2015-02-21  18:28
  18. 2015. február 21. 18:28784.

    Érdekes, a lábszáram nekem is időről időre, a fejbőröm pedig már évek óta kiesik a vakarótérképről, de szinte bármilyen felület bármikor beléphet. Nehogy kipróbáljátok, de néhányszor passzióból még a felső ajkamon is durvultam. Dolgozom ezen az undor dolgon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (780)
    2015-02-21  09:59
  19. 2015. február 21. 18:18783.

    Úgy értettem, hogy az a jófajta, szűk pórusú bababőre van és mégis talál rajta kaparnivalót. Nekem volt, hogy már szinte egységesen vörös-barna volt a karom, miután megsütötte a nap, mintha tiszta szeplő lenne. Azt aztán számolgathattad volna :)

    előzmény:
    andalúzia (778)
    2015-02-21  00:50
  20. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 21. 13:55782.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (781)
    2015-02-21  10:05
  21. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 21. 10:05781.

    Most nézem ti éjszaka karattyoltatok


    Én 9-kor már aludtam, mint a bunda.


    Egyszer akkor mentem bőrgyógyászhoz, amikor a bikinivonalnál széttrancsíroztam magam, a doktornő nem szólt semmit, csak h ezen a felületen egy erős szivaccsal időközönként menjek át, hogy ne nőjenek be.


    Amúgy nekem ott és a lábamon a mai napig vannak benövéseim, de valamiért nem izgat ez a része, pedig régen órákat dolgoztam rajtuk. Megszűnt létezni a lábam, legyantázom és jó napot.


     

    előzmény:
    kisbizsu (774)
    2015-02-20  22:56
  22. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. február 21. 09:59780.

    Képet le is mentettem, kifogom tenni a fürdőszoba tükrére


    nagyon jó ez is motiváció. Szerintem a képlet ugyanaz mindannyiunknál, vannak mitesszerek, szőrtüszők stb. amihez kár hozzá nyúlni.


    Van egy lány, akinek kifejezettem azt gondoltam, hogy szép a bőre, de múltkor közelről láttam, hogy rajta is vannak azért pontocskák. Amúgy ezeket hiába távolítjuk el, úgyis visszanőnek. A másik amit olvastam, hogy a felnőttkori pattanások már nem lehetnének. A szervezetünk stressz hatásra olyan hormont termel, ami ezeket kiváltja. A hormon csak akkor nem termelődik, ha el tudjuk magunkat lazítani, le tudjuk vezetni valahogy a feszültséget én emiatt rugóztam rá a sportra.


    Andalúzia nekem annak a srácnak a szavai csengenek néha a fülembe, ő azt írta egyszer nekem, hogy most hogy visszagondol arra amit csinált (nyomkodta magát), undorodik az egésztől. Nem is érti miért tette...tényleg elég gáz ez, ugyhogy be kell programozni az agyat h ez egy undorító cselekmény, nagy a fertőzés veszély, és tulajdonképpen az emberi test legnagyobb védekező felületét, a bőrt roncsoljuk. Saját magunkat építjük le...Én most nem bántom a fejem és megint az a tapasztalat, ha nem bántom és mondjuk azokat sem, ami ránézésre gennyes, pár nap és magától felszívódik. Amúgy kezd megint egyenletesebbé válni a bőröm, de messze még a bababőr :)


    A skinoren abban is jó, hogy nem engedi h a mitesszer teteje fekete legyen.

    előzmény:
    kisbizsu (775)
    2015-02-20  23:14
  23. 2015. február 21. 01:09779.

    Jaj de aranyos!!! tisztára mintha magamat látnám!!! Csak esetleg nem biztos hogy 1 órával később....esetemben néha azt is lehetne írni,hogy 6-8-12 hours later....De milyen aranyos..... észrevettétek hogy ő is az egész testén elintézte a bőrét,nem csak az arcán? És az ismerős jelmondat: "csak egyet..."   és utána hogy néz ki....mint egy pestises.... Jaj,elolvadok tőle 

    előzmény:
    kisbizsu (775)
    2015-02-20  23:14
  24. 2015. február 21. 00:50778.

    Kisbizsu akit belinkeltél az alsó(2.) képen,akire írtad,hogy kimondottan szép a bőre:  igen szerintem is,kimondottan szép, alig van neki rajta valami. Nekem rengetegszer volt (számolásmániámból adódóan tudom)120 darab ilyen piros pötty,var,seb,ragya,pattanás a felsőtestemen összesen(ebben benne vannak a karok,mellkas,hát,vállak,és a derék). Plusz még az arcomon vagy 100 darab ilyen,és a nyakamon 50(elől-oldalt-hátul és tarkó)plusz a fejbőr. Úgyhogy ez semmi. De én most nála jobban nézek ki szerintem,bár lehet hogy csak szeretném ezt hinni. 

    előzmény:
    kisbizsu (774)
    2015-02-20  22:56
  25. 2015. február 21. 00:37777.

    Timcsi azt hiszem egyszer te írtad azt,mikor már jobban voltál nyomkodás szempontjából,hogy milyen furcsa neked,hogy nem is érted,hogy eddig miért kellett kinyomni a mitesszereket. Nos, nekem mostanában ezek a szavaid visszhangoznak a fülemben,mikor nyomkodok,és pl.ma is meg már máskor is volt olyan,hogy ennek hatására hagytam abba a nyomkodást;és nem is kellett nagy erőfeszítés hozzá hogy abbahagyjam. Pl.ma nyomkodni kezdtem a karom, láttam hogy vannak rajta mitesszerek,kb 3 db. Ekkor eszembe jutott,hogy "miért kéne kinyomni ezeket onnan? "és még tovább gondolva: "miért ne maradhatnának ott?" "Teljesen jó helyen vannak azok ott." És ekkor,könnyedén abbahagytam és áttértem más tevékenységre. Úgyhogy szerintem próbáljátok ki ti is ezt a módszert,nekem már többször segített! És köszi Timcsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (773)
    2015-02-20  09:16

Címlap

top