Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kényszeres nyomkodás

Torolt_felhasznalo_819486
Torolt_felhasznalo_819486
Létrehozva: 2006. augusztus 10. 19:54

Külföldi akne-honlapok böngészése közben bukkantam rá a következőkre: kényszert érzel hogy bőröd folyamatosan piszkáld, fogdosd, kapard? Órákig állsz a tükör előtt a bőröd tanulmányozva? Bár nem akarod, egyfolytában nyomkodod a (néha nem lévő) pattanásaid és mitesszereid? Mivel a válaszom mindenre igen volt, továbbmentem, és ledöbbentem. Az állandó nyomkodás nem egy rossz szokás, hanem egy kényszeres betegség, amivel az enyhe aknéból is szörnyű bőrt csinál magának az ember! Topikok százait végigolvastam már itthon az aknéról, de egy sem írta le még, hogy a baj alapvetően nem a bőr állapota, hanem kényszeres, önagresszív tevékenység (németül akne excoriee-nek hívják, magyarul még nevet sem találtam erre a betegségre). Hányszor határoztam el hogy hozzá sem nyúlok a bőrömhöz, a vége meg az lett hogy az utcára nem mertem kimenni úgy elintéztem magam. Ellenben forint tízezreket költöttem évente a legkülönbözőbb pattanás elleni szerekre, kozmetikusra, bőrgyógyászra. Külföldön egyenesen önsegélyező csoportokat hoznak létre a kényszeres nyomkodástól szenvedők, rengeteg fórum foglalkozik a dologgal, nálunk meg nem is hallottam ilyesmiről (leírni is elég fura..). Persze senkiben nem akarok betegségtudatot elültetni, de én néha tényleg a határán voltam, hogy orvoshoz megyek, miután akaratom ellenére véres sebeket ejtettem magamon.

Ismerős valakinek amit írtam? Mit tudtok erről? Ismertek olyan dokit Mo-n aki ezzel a betegséggel foglalkozik?

  1. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 8. 07:38901.

    Én szurkolok! remélem beválik neked is. A folyadék állagút kézzel vidd fel, úgy nem szív fel annyit a vattapamacs. ezt szeretik a legkevésbé mert ragacsos, viszont pont azért mert olyan anyag van benne ami miatt még jobban segíti a gyors beszívódást, regenerálódást. ha beválik, későbbre te is rendelhetsz nappali krémet, amiben már benne van, ez a lotion változat. én reggel azt kenem. De volt h a folyadékosra is sminkeltem, azért a ragacsot ne úgy képzeld el h fénylik az egész fejed.


    A fejem tök tiszta, tényleg szép, a hormonoktól viszont a mellkasomon jöttek ki a patik tegnap óta arra is kenem, inkább fényvédőzni fogok.


    A jég nekem is bevált. Szerintem nem baj ha használsz arckrémet is, azt írják fél óra elteltével a BHA-ra is lehet tenni krémet és sminket is. Arra figyelj hogy hidratálót vegyél, ne zsíros alapú krémet. Én aleo verás hidratálót használok, rögtön beszívja a bőröm. 


    Majd számolj be a tapasztalatokról.


     


    Üdv: timi :)

    előzmény:
    lenua (900)
    2015-06-07  23:33
  2. 2015. június 7. 23:33900.

    Köszi Timcsi! Megrendeltem a tonikot! :) Remélem én is abba 80 %-ba tartozom, akinek be fog válni! Egyébként emellett mit használsz még at arcodra? Én alapjáraton AHA habbal mosom le a sminket, aztán levendulás aromavizzel kenem át, és a nyomkodás után jegelem, az nagyon jól hűt...krémet csak másnap teszek rá, mert nem szeretem ha zsírosodik az arcom, inkább legyen száraz, hogy száradjanak a sebeim...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (898)
    2015-06-07  10:31
  3. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 7. 10:32899.

    Még annyi, hogy naptej használata mellett nyugodtan mehetsz strandolni vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (898)
    2015-06-07  10:31
  4. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. június 7. 10:31898.

    Paula's choice oldaláról rendeltem. A folyadék alapú olyan erős, hogy egy hét után semmi sem lesz az arcodon. Azt hittem én is, hogy ez reklámfogás, de nem.


    A stresszes időszakom mellett abbahagytam a fogamzásgátlót is, és semmi nincs a fejemen, ami maga a csoda.


    Engem kinevettek a fórumon korábban amikor azt írtam, hogy a


    maximalizmusom


    miatt györtöm a fejem. Nem bírtam elviselni h vannak rajta patik, mitesszerek. Vegyél Bha-t, megszünteti ezeket a problémákat, és ha nincs ott semmi, nincs inger se hogy a nem tiszta dolgokat onnan eltávolítsd.


    Nekem ez vált be több mint 10 év után!!!! meg a felismerés, h ez emnnyire kényszeres valójában. Bocsánat az elütésekért, de nem bírom javítani, felülírja a többi betűt. (vmit megnyomtam amit nem kellett volna)


    Kisbizsu andalúzia hogy vagytok?


     

    előzmény:
    lenua (896)
    2015-06-06  19:52
  5. 2015. június 6. 19:56897.

    Szia Norikaaa!


    Szerintem nem nagyon van aktívabb fórum, én mondjuk ritkán járok ide, de lehet rá kéne szoknom...

    előzmény:
    norikaaa (894)
    2015-06-06  15:01
  6. 2015. június 6. 19:52896.

    Szia Timcsi! Hol vetted ezt a 2%-os BHA savat? Köszi: Timi :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270667 (892)
    2015-05-29  18:10
  7. 2015. június 6. 19:50895.

    Sziasztok! Megint itt vagyok, fél év után...az a helyzet, hogy nálam egyre rosszabb lett minden, mióta nincs műkörmöm, brutális nyomokat hagyok a fejemen :( most ott tartok, hogy nem tudok kimenni az utcára smink nélkül, korábban volt, hogy elég volt a pöttyökre, foltokra tenni korrektort, de most muszáj az egész fejem bekenni, mert undorító! És az a helyzet, hogy elvileg két hét múlva mennénk a párommal "nyaralni" csak egy hétvége lenne, de vízparton és nem tudom, hogy lesz addigra smink nélkül is vállalható a fejem, mert én a párom előtt se merek smink nélkül mutatkozni mikor ennyire gáz a fejem :( a vízbe meg nem mehetek sminkbe, mert lefolyik, még ha nem is teszem be a fejem a vízbe, a melegbe leizzadom...van ötlet mit tegyek? azon kívül, hogy ne nyomkodjak, mert az nem fog menni...:(((( és a műkörmöt se teszem vissza az tuti...amúgy én imádok nyomkodni, és ha elkezdem nem tudom abbhagyni, csak a következményét látva teljesen kétségbeesek, depis leszek, ideges, rosszkedvű, utálom magam és mindent, mindenkit! Ma jó kedvem volt, mert tegnap kibírtam, hogy nem nyokodtam szét a fejem, ugyanis hónapok óta nincs egyetlen olyan nap, hogy ne lennék órákon át a tükör előtt...még mondtam is a páromnak, hogy tök jó, hogy kibírtam, na erre szinte ki se mondtam utána már elkezdtem kapargatni a sebeket, aztán jött a tükör és közbe hiába tudom, hogy na ezt most itt abba kéne hagyni, nem megy...idióta vagyok! komolyan és olyan bosszantó, hogy nem bírom megállni, nagyon dühös vagyok magamra emiatt...az a baj, hogy nem bírom kivárni a gyógyulási folyamatot...kitaláltam régebben, hogy totál lefoglalom magam, hogy ne legyen időm, nem jött be, ha éjszaka értem haza, annyi időm még akkor is volt, hogy legalább 10-20 percig nyomkodjak :( és most halmozottan hátrányos helyzetben vagyok, mert vizsgára készülök és még meg is fog jönni...a hétvégén pedig át kell utalnom a foglalót, csak nem merem, mert ha csúnya lesz nagyon a fejem 2 hét múlva is, akkor szar lesz az egész, mert szar kedvem lesz :( bakker átölelni se tudom normálisan így a páromat, mármint a sok vakolattal a fejemen, mert összekenem a polóját! :(((( amúgy a lelki részére kitérve, ha azt mondogatom magamnak, hogy nem szabad az nem jön be, az kell, hogy egyáltalán ne foglalkozzak vele, csak ezt nem tudom megtenni...mögötte szerintem a maximalizmus áll, mert azért nyomkodom, hogy ne legyen ott semmi, hogy eltüntessem, közbe rosszabbat teszek, és persze az elfogadás hiánya, el kéne fogadnom, hogy nem tökéletes a bőröm, ennyi, de ez nem megy...tükörbe se kéne néznem, na de ezt se bírom ki! volt egyszer az elmúlt félévbe, hogy kihagytam a homlokom kb egy hétig, nem érdekelt, mit látok, nem nyújtam hozzá, persze az arcom többi részét gyötörtem...és ezalatt a sebek begyógyultak ugyan, de tele volt folttal és miteszerekkel, úgyhogy aztán nekiestem és most mindenhol foltos, sebes vagyok :( 


     

  8. 2015. június 6. 15:01894.

    csajok tudtok esetleg hasonló témájú aktív fórumot ajánlani? Köszönöm 😘

  9. 2015. június 2. 21:19893.

    sziasztok Lányok! Sajnos én is szeretnék új tagként csatlakozni hozzátok! Utolsó rocsolasom annyira friss, hogy tegnap szadiztam szanaszét az arcom éppen agyalok hogy ahol letúrtam a bőröm...latszik hogy fényes. (hamhianyos) oda mit is kenjek.... Ez szörnyű. Biztos pszichológus lenne a megoldás de olyan nehéz megindulni....mindig azt hiszem már jól vagyok..erre egy kis stessz vagy elég ha valaki megbánt...én máris nekiesek a bőrömet vizslatni.: Kb "hogyan csufithatom igazan el magam" céllal

  10. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. május 29. 18:10892.

    Sziasztok!


     


    Én mostanában nem jártam itt, de szerettem volna veletek a jó hírt is megosztani.


    Kb. 13-15 éve küzdök a pattanásos, zsíros, fénylő bőrrel.


    Próbáltam mindent, AHA-savat, roacutant, skinorent, differint, holt tengeri sós pakolást, almaecetes tonikot és sorolhatnám..


    Egyik sem segített vagy csak ideig óráig. Én az a fajta nyomkodó vagyok, aki nem bírja elviselni ha mitesszeres és jól neki esek.


    kipróbáltam a jó vélemények hatására a 2%os BHA savat, nem túlzok, de BABA ARCOM lett! Nem tudom leírni, de egyszerűen képzeljétek el úgy hogy egy egészséges bőrszínű, szűk pórusú, baba vált belőlem.


    Azért is írom le, mert mindenkinek tiszta szívvel ajánlom. Évek óta nem éreztem magam szépnek, mindig lehajtottam a fejem, csak hogy ne lássák a sebeket. Hát most nincs mit nyomkodni. Igaz az is hozzájárulhatott a sikerhez,h beláttam most már én is, hogy a nyomkodás az egy kényszer betegség. Mindig azzal védekeztem, ha másnak is ilyen pattanásos feje lenne, tuti nem akarná h ott éktelenkedjen..


    Nem értem hogy ehhez a felismeréshez miért kellett nekem ennyi idő, és azt sem miért nem próbáltam ki hamarabb.


    Aki küzd ezzel, bátran próbálja ki. Fényvédővel nyáron is lehet ugyanúgy alkalmazni.


     

  11. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. május 12. 21:24891.

    Hello új jövevény!!!


    Igen nekem is azóta szebb, hogy nem nyúkálok...A nyomás csak újabbakat generál és be is gyulladnak. Nehéz megállni egy két mitesszertnél, de érdemes. 


     


    A fogmzásgátló abbahagyását  hogy viseled? én is most tettem le.

    előzmény:
    SSszonja (889)
    2015-05-10  20:24
  12. 2015. május 10. 20:35890.

    Még egy tipp hátha valakinek segít: nemrég voltam IPL kezelésen, az igazi célja tulajdonképpen a kis értégulatok eltűntetése volt (kezdődő rosacea sajna). de ez valami fantasztikus! 1 honap alatt fejti ki a hatását, és észrevehetően teltebb lett a bőröm, elűntek a kis ráncok, kisimultak. És ez csak egy kezelés volt, ebből több kell. Ja és az összes pigmentfoltot, májfoltot patti helyet is eltűnteti. Szoval bejött. Az aknéra is jö, mert mélyen elöli a bőrben a bacikat.

  13. 2015. május 10. 20:24889.

    Sziasztok! Érdekes ez a topic. Én nemrég abbahagytam a fogamzásgátlot, asszem nem kell részleteznem mennyi bajom lett a pattanásokkal. OK  nem orvosi kategoria, de főleg hajvonalban tele voltam undoríto ragyákkal és az orrom mellett is ronda volt.És egy hete lézeres szemmútétem volt, ami miatt szinte egyáltalán nem nyúlkálhatok az arcomhoz csak vizes vattás áttörlés az első héten,krémet se tettem rá. és láss csodát a bőröm gyönyörű. Ennyit számít ezek szerint hogy hozzányúlkálunk e. Pedig én is mindig azt hittem hogy na most szépen kinyomkodtam ezentúl már begyogyul és szép lesz. Hát egy fenéket, még több lett mindig.

  14. Torolt_felhasznalo_270667
    Torolt_felhasznalo_270667
    2015. május 2. 11:47888.

    Ez sajnos így van


    Esti fényben én is nyugodtabb vagyok.

    előzmény:
    kisbizsu (887)
    2015-05-01  22:41
  15. 2015. május 1. 22:41887.

    Mennyire ismerős a szitu?: Reggel úgy érzitek, hogy sikerült vállalhatóra sminkelni magatokat, aztán napfénynél elétek kerül egy tükör és legszívesebben hazasietnétek.

  16. 2015. Április 25. 12:25886.

    Mintha csak magamat olvastam volna...Igaz én fél napokat pl nem voltam a tükör előtt, én inkább anélkül nyomkorosztám, kapargattam.


    Én inkább kaparászom talán, de nyomkodás is szokott lenni azért.


    Nálam is régóta tart ez. Kamaszkorom óta problémás a bőröm, még most is az,  pedig már 31 vagyok...


    A problémás bőrre volt ami használt neked? Azért kérdezem, mert én annyiféle arclemosót, arctisztítót, krémet meg még mit tudom én mit kipróbáltam a legegyszerűbbtől egészen a Vichy Normadermig, de egyik sem hatásos.


    Kozmetikushoz meg hiába megyek. Felpuhul ugye a bőröm, de nagyon nehezen megy hogy kinyomja és borzasztóan fáj is, és utána nagyon-nagyon csúnyán vörös lesz...


     

    előzmény:
    andalúzia (885)
    2015-04-22  17:23
  17. 2015. Április 22. 17:23885.

    Igen,sajnos nagyon régóta, 15 éves koromtól, és most 34 vagyok, tehát kb. 20 éve. Szerintem én már sosem fogok kigyógyulni ebből, vannak jobb időszakaim,amikor enyhébbek a "tünetek", de ez minden. Amúgy a régebbi időkkel összehasonlítva, elég sokat javultam, már ami a bőröm állapotát és a nyomkodásra fordított időt illeti. Anno képes voltam fél napot a fürdőszobában a tükörben tölteni;ez már nem igazán fordul elő. Azért még megy ám a kaparászás ugyanúgy, rendületlenül  És ahhoz még tükör sem kell....


    Na és veled mi a helyzet?


    Mikor kezdődött és mióta tart?


    Kaparászol vagy nyomkodsz inkább? 

    előzmény:
    Kishableány (883)
    2015-04-21  12:58
  18. 2015. Április 22. 00:18884.

    Jacko nem volt kedvencem, de tehetséges volt, az biztos. A bőrével ő is sokat szenvedett :) Én is tettem egy kis időutazást a napokban a 80-as évekbe, kedvelem a Tears for fears-t, Duran Duran-t, Depeche-t, stb stb, meg a mai indie, elektro pop-ot és sok egyebet. Nincs és nem is igazán volt abszolút kedvenc előadóm.

    előzmény:
    andalúzia (880)
    2015-04-18  13:34
  19. 2015. Április 21. 12:58883.

    Szia Andalúzia!


    Köszi a fogadtatást. Te régóta szenvedsz ebben? Vagy sikerült azóta valamit elérned?

    előzmény:
    andalúzia (882)
    2015-04-20  22:35
  20. 2015. Április 20. 22:35882.

    Szia Kishableány! Részvétem és üdv a klubban! 

    előzmény:
    Kishableány (881)
    2015-04-18  14:22
  21. 2015. Április 18. 14:22881.

    Sziasztok!


    Látom már nem nagyon van élet itt.


    Sajnos hasonló gondokkal küzdök, mint a topicindító

  22. 2015. Április 18. 13:34880.

    Kisbizsu,ha olvasod: lenne egy kérdésem: te milyen zenéket szeretsz vagy milyen előadókat? Csak azért jutott eszembe,mert én 10-14 éves koromban nagy Michael Jackson-fan voltam,és most egy-két hete megint nagyon rámtört a nosztalgia,és egyfolytában csak róla olvasok, nézegetem a képeit, hallgatom a zenéjét. Amúgy sok dologban úgy érzem,h hasonlítunk ő meg én. Te szeretted őt?  

    előzmény:
    kisbizsu (879)
    2015-04-11  18:08
  23. 2015. Április 11. 18:08879.

    Na igen, eléggé kiveséztük már a témát, új versenyzők pedig nem jelentkeznek. Pedig nálam egyre kellemetlenebb a helyzet, ahogy jön a meleg és a napfény, hiába javult valamicskét az arcom. Ráadásul mióta itt a tavasz, mindenki stíröl mindenkit.

    előzmény:
    andalúzia (878)
    2015-04-11  13:30
  24. 2015. Április 11. 13:30878.

    Andalúzia, nagyon eltűntél. Mi a helyzet veled?

    idézet:
    kisbizsu (877)
    2015-04-08 10:07:51

    Szia Kisbizsu!


    Köszönöm az érdeklődést!! :)


    Nincs semmi,csak már nem szoktam írni ide, mert mindennap nézem h van-e friss "info" itt a fórumon, de látom h nem nagyon van már itt élet :( 


     

    előzmény:
    kisbizsu (877)
    2015-04-08  10:07
  25. 2015. Április 8. 10:07877.

    Andalúzia, nagyon eltűntél. Mi a helyzet veled?

    előzmény:
    andalúzia (868)
    2015-03-13  09:43

Címlap

top