Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 15:0976.
    jajmá!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 15:0875.
    Én sem alkalmaznám a médiát. Nem azt mondtam. Vagy írtam. Kissé irónikus akartam lenni, és véleményeket hallani.
    A forgalmat pedig idézőjelben írtam, mert átvitt értelemben gondoltam. Persze, hogy nem vonatkoztatnám az egyházra!
    előzmény:
    >Philoména (72)
     
  3. 2003. május 5. 15:0774.
    pötyike, amit kiemeltél nagy betűsen komolyan mondom ritkán látni ilyen összefogott lényegretörű mondatot!:). . . . És, tulajdonképpen ez a lényeg ebben a HGY fórumban!
    előzmény:
    pötyike (71)
     
  4. 2003. május 5. 15:0473.
    Szociális munkásnak készülök jelenleg is szociális intézményben dolgozom. Igyekszem mindenkit korrekten megitélni. Legyen az roma vagy fogyatékos vagy "hites" vagy bárki. Voltam a gyülekezetben, a tévében is láttam, ismerek hiteseket. A maguk módján tisztelik Istent, barátságos, kedves, tisztességes emberek. Nem az állam pénzéből, azaz a mi adónkból (ez szerintem roppant fontos) tartják fennt mondjuk így egyházukat. Adakoznak. Ezzel kapcsolatban látok hozzászólásokat, de az adakozás tudomásom szerint önkéntes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. május 5. 15:0372.
    rjulcsi. Ha a történelemben kicsit elgondolkodunk, tudod, hogy az egyház mindig ott volt, mindig ott lesz. Nem kell reklámozni az egyházat, ez nem folyóirat, ez nem fitnesszterem! És, miért kéne feldobni a forgalmat, tán pénzhiányuk van, vagy ingyen cukrot árulnak?:). . . Ezt a fogalmat nem nagyon használnám az egyházra. Az emberek, főleg a magyarok ez alatt a 100 év alatt nagyon nagy katasztrófákat élek át, hirtelen fejlődött a tudomány, és még sorolhatnám. Az emberek nagy része azt mondja, hogy "ha van isten, akkor nincs háború" Ezt a mondatot számtalanszor hallottuk már megingott emberek láttán. És a történelemben sok olyan példa van, sok olyan író, aki a kegyetlen sorsa miatt nem hisz másban, csak magában. Ez a 20-21. század felfogása, ugyanis nagyon racionalista irányzatot élünk, ha kifejezhetem így. (Sok példa mutatja, hogy nem de vhogy így gondolom). Sokan jártak középiskolába (Én még mindig járok:) és ugye az elsős anyag a Biblia volt, tehát nincs elfelejtve:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (66)
     
  6. 2003. május 5. 15:0271.
    Kedves farkasnora! Ne vágyj erre a nyugalomra. Abból fakad, hogy nem kell csinálnod semmit, csak dolgoznod mint a robot és a pénzedet szépen beraknod a közösnek nevezett kasszába, ami nem más mint valaki feneketlen zsebe aki röhög az egészen. MINDEN AMI FANATIZMUS, AMI NEM AZ EGYÉN SAJÁT SZABAD BELSŐ IGÉNYÉT ÉS VÁGYÁT VESZI ALAPUL, AMI KÜLSŐLEG KÉNYSZERÍT RÁD GONDOLATOKAT SZEREPEKET ELITÉLENDŐ!!!! Sajnálom azokat az embereket akik ide tartoznak. Akik félnek gondolkozni, akik félnek úgy szeretni ahogy szeretnének, aki inkább hagyják meghalni a gyermeküket, mert a "tanítás" ezt PARANCSOLJA?!! Akiknek nem a saját szeretetük mondja meg, hogy hogyan bánjanak a szeretteikkel, nem a saját szabadságvágyuk határozza meg, hogy elkirándulják elmozizzák vagy a családjukra költség a pénzüket hanem külső tanok. Drága farkasnora te légy önmagad. Ideges ha ideges vagy, szomorú ha szomorú vagy. Szeresd azokat akiket szeretsz és merj útálni ha éppen azt diktálja a lelked. És ha majd valakivel átélsz a rohanós nap végén egy meghitt igaz pillanatot, az többet fog érni, mit bármelyik és bármennyi agymosószöveg közös kántálása. Válaszd a saját utadat és nyugodtan válasz bármely vallást, amelyben még önmagad tudsz maradni!
    előzmény:
    farkasnora (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 15:0270.
    hát ez az. Nem is lehet erőszakot alkalmazni, rosszul sülne el. Gumi-effektus. Lásd a HIT és Jehova gyülekezetet.
    Igen, vasárnap kutyaólat építenek. Pont akkor volt szüksége a kutyulinak rá. És éppen az istentisztelet alatt kellett megépíteni. Hát mondom én, hogy langyos kifogások azért vannak. De hát nem erőszak a disznótor. Nem is fűz az ember ehhez kommentárt, mert még megsértődnek. Tolerancia. Ez van, ezt el lehet fogadni, csak egy lelkész számára megérteni nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (68)
     
  8. 2003. május 5. 14:5869.
    hmm, sok mulik a lelkeszen/papon. en katolikus vagyok, es lattam nagyon sok olyan rossz papot, hogy sokat meselhetek (verte az iskolaban a gyerekeket, alkoholista, stb). Egyszer nagyon jo papunk volt: olyan karizmatikus egyeniseg, hogy az ateistak is eljartak a ifjusagi klubba. Csak aztan elvezenyeltek tolunk. . . :( A paptarsa a kedvenc fekete farmerszerkojaban vad rockerre hasonlitott:)))
    Olyan misere kinek van kedves jarni, ahol allandoan agyonszapuljak, hogy miert nem vagy ott (ha mar elvegre ott vagy. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 14:5668.
    Nem hiszem, hogy a bárányokat erőszakkal lehetne terelni a templomba! Sajnos egészen átalakult értékrendű világban élünk, ahol a legtöbb ember számára nincs helye a vallás-gyakorlásnak. Az az igazság, hogy mondom ezt én, aki 17 évesen veszítette el először a hitét, majd 20 évesen másodszor. Sosem találtam meg igazán újra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (66)
     
  10. 2003. május 5. 14:5267.
    Vasarnap kutyaolat epiteni? Meg egyaltalan dolgozni??? Reformatusoknal?? Hihetetlen. . .

    A media nem rossz otlet, de azt hiszem most Magyarorszagon ez meg teljesen kivitelezhetetlen. . . Ahhoz a kozszolgalati mediat gyokereiben kellene megvaltoztatni es akkor meg az ateista allampolgarok ellenerzeseirol nem is beszeltunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 14:4766.
    Az is szomorú, hogy az emberek már nem járnak templomba. Mindenféle kifogással állnak elő, ha a lelkész megkérdezi őket, hogy miért nem voltak. Pl. jaaj, kutyaólat kellett építeni, jaaj, építkezem, stb. Pedig nem abban az egy órában fog elkészülni a ház. Rendes (református) egyházról beszélek, és faluról van szó. Szegény lelkészek tanulnak évekig, és utána 10 öregasszonynak mondják az istentiszteletet. Elvesztették a hitüket az emberek, ebben benne van a felpörgött életviteltől kezdve minden. A Katolikus és a református egyház sem nyúl a médiához, hogy reklámozza magát, lehet, hogy ez a baj? Hiszen a média feldobná a "forgalmat". De azért ez már túlzás lenne, nem? Mi a véleményetek?
    előzmény:
    kéktünde (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_110031
    Torolt_felhasznalo_110031
    2003. május 5. 14:4465.
    Tudom miről beszéltek, benne éltem 10 évig. 5 éve jöttem ki onnan. Az nem igaz, hogy kötelező adakozni, semmi sem kötelező, azaz nem vernek a körmödre, ha nem teszed viszont mesterien tudják belédsúlykolni, prédikálni, sokszor a Biblia mögé bújtatva gondolataikat, hogy mit is kell tenned, mi a helyénvaló és mi nem.
    Nem mondom, kaptam jó dolgokat s valahol az Istenhitemre is ott tettem szert, de amióta kijöttem onnan az életem bizonyos területein fel kellett nőnöm, mert ott sajnos gyermeki szinten tartottak, már ami a gondolkodásmódom számos területét illeti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. május 5. 14:4464.
    Nem tudom hozzátok dobnak-e be ilyen Hit-es prospektusokat? A műsorukra hívják fel a figyelmet az ATV-n. Ezen olvastam, hogy valaki nézte az istentiszteletüket és Tv-n keresztül kigyógyult a szívbetegségéből. Persze, ez a mese habbal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (61)
     
  14. 2003. május 5. 14:4163.
    Hát ez nagyon szomorú, hogy azért, mert nem tudnak fizetni már. .
    Hol vannak akkor a szegények. . . vagy Nekik már nem jár?

    Egyébként visszatérve a HITesekre: ismerek olyan srácot, aki az volt és csak jókat írhatok Róla, igazi gentlemanus :)
    Nekem inkább az erőszakosság az, ami nem tetszik az ilyen és hasonló egyházakban. . az utánadjárás. . épp ez az szerintem, ami (el)riasztó.
    előzmény:
    Puma45 (26)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 14:3962.
    Erről azt gondolom, hogy mindenki úgy intézi az életét, ahogy jónak tartja! Ebbe nem lehet és nem is szabad beleszólni! Ettől persze lehet más véleményem, de azt nem kötelező megosztani senkivel. Ha Te így vagy boldog, akkor így kell csinálni. Aki másképp boldog, az meg éljen másképp!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (56)
     
  16. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 14:3861.
    mondtam én hogy pénzközpontúak!!
    szegény apu is szokta néha nézni a Németh Sándor behülyítő showját, ha bekopognak pedig addig vitatkozik velük, amíg azok felállnak és elmennek, mert értelmesen nem tudnak válaszolni apu kérdéseire.
    előzmény:
    hallon* (60)
     
  17. 2003. május 5. 14:3660.
    Tényleg elképesztö, de sajnos igaz.
    Čs állítólag az adományokat a föpásztor Németh Sándor és barátai tették zsebre, és pl. luxusvillát épitettett N. S. belöle. Közben azt prédikálta, hogy a szegénység a jó és ezért mindenki adakozzon a gyülekezetnek.
    Tizedet kötelezö volt fizetni minden hónapban. De ezenkívül is kellett minden alkalommal adakozni.
    Én sosen értetten hogy tudták behülyíteni azt a sok embert. De valahogy sikerült nekik. Ez elég szomorú.

    Azért van egy * a nevem mellett mert nem tudtam belépni és újra regisztráltam. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (46)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 14:3659.
    Fogalmam sincs, miért van sok orvos! De a szakmától még lehet valaki bizonytalan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (54)
     
  19. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 14:3558.
    Nem igazán vettem magamra:))) Valahol erre írtam, hogy én egészen másképp gondolkozom ezekről a dolgokról. És azért nem fejtem ki, mert senkivel nem akrok összeveszni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (55)
     
  20. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 14:3457.
    Bocs, az kissé offtopic volt. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 14:3356.
    Inkább lenézés. Sajna tapasztalat. Lehet, hogy Te nem, de nem tudod, hogy mennyien adtak már szexuális felvilágosítást és magyaráztak mert "nem tudom, hogy neked az anyukád beszélt-e ilyenekről".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (53)
     
  22. 2003. május 5. 14:3255.
    Oh, magadra vetted! :-))))) Pedig nem kellett volna, ezt csak ugy altalanossagban irtam :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (53)
     
  23. 2003. május 5. 14:3154.
    Bizonytalan ember, igen, ezen van a hangsuly.
    Szerinted miert van az, hogy a HGY tagjai kozott rengeteg az orvos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (51)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 14:3053.
    Nem tudom, hogy a lenézés szó megfelelő-e. Inkább értetlenkedés. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (52)
     
  25. 2003. május 5. 14:2952.
    Ne torodj azokkal, akik leneznek benneteket az onmegtartoztatasotok miatt. A hitetek, a kitartasotok es az erotok becsuletremelto.
    A tobbiek gyengek - velem egyutt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (50)
     

Címlap

top