Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

61-esek ide

Torolt_felhasznalo_622589
Torolt_felhasznalo_622589
Létrehozva: 2006. október 18. 22:57

Sziasztok!

Nézelődöm, nézelődöm de nem találom a 61-ben születtek topikot. Hahóóó Mi is vagyunk! Vagyunk?

Szerettel várom a korombelieket egy kis beszélgetésre.

Üdv. Mindenkinek

 

  1. 2009. március 31. 05:495901.

      Jó reggelt!!!

     

    Jaj Lizaaa!!  Olyat kérdezni, hogy minek az ügyelet! Hát nem jöttél még rá? Meg kell élni a doktorbácsi-néni családjának! Ha nem lenne ügyelet, meghalnának éhen. Csak az a problémájuk, hogy mindenféle betegek zaklatják őket!

    Annak örülnének, ha csak a pénzt kellene felvenni.

    Szerencse, hogy már jól van a kis arany!

     

    Adelid. Délután megnézem!

     

    Mima! Még egyet kell aludni! Mit fogsz csinálni?

     

    Badicseva. Emlékeztem, hogy már dolgozik a fiad, csak nem tudtam, hogy most diplomázik.  Büszke lehetsz rá!

     

    Labeo. Hogy vagy? Milyen volt a tegnapi nap? Bírtad?

     

    Rozmary. Várom a választ!!

     

    Bogyó? Elvesztél!!

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. március 30. 21:325900.

    Sziasztok!

     

    Badicseva, nekem volt rövid az agyam, már nem emlékeztem, hogy a fiad dolgozott-e vagy nem. Bocsi!

     

    Hiába ígértem délelőtt, hogy igyekszem estefelé jönni és akkor már felteszem az Egri látnivalós blogom helyét, de csak 8 órakor tudtam leülni. Akkor meg elbíbelődtem a bejegyzéssel, hiába na, nem vagyok még profi benne, és oda kellett figyelnem hogyan is teszem fel a képet, most a következő már könnyebben fog menni. Tehát itt megnézhetitek. 

     

    Úgy gondolom ráismertek majd, a szövegre, hiszen egyszer már olvastátok. Igyekszem majd felrakni a többit is, de hogy mikor lesz annyi időm, azt nem tudom. Mindenesetre fogok szólni, amikor új bejegyzés kerül fel. Valahogy már ég egy kicsit a kezem alatt a billentyűzet, hogy minél előbb készüljön és egyre több olvasnivaló legyen rajta.

     

    Mima: gondolok rád, remélem minden tetszeni fog, és sikerül beilleszkedned.

     

    Liza, úgy látom nem volt eseménytelen hétvégéd. Ezt én is tapasztaltam a magyar egészségügyről csak apukámmal kapcsolatban, még szerencse, hogy a hugi egy magángyógyszertárban dolgozik, és ha van náluk akkor szinte bármikor tud hozni ami szükséges.

     

    A blogom címét meg felteszem a profilomba is, tehát onnan is rá tudtok lépni, most nem jelszavas. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 30. 21:205899.

    Sziasztok!

     

    EGy gyors bejelentkezés, aztán "megyek"kutakodni.

     

    Jól haladok az ügyintézéssel.

    Tegnap még festő sem volt, ma lett péntek estére kész lesz mindennel. Előzmény: Tegnap tudtam meg, hogy aki nyáron festett nálunk az eltörte a kezét. Gondolom félkézzel nem haladna annyira, igy másik után néztem.  kirendelték az önkormányzathoz. Épp mellette volt a haver, megkérdezte, hogy Ő jó lesz: Jó háááát csak jöjjön. Jött. Ma kifestette a tegnap befalazott garázson az ajtó helyét. Holnap este kezdi az üzletet.

    Kézmosókagylót, zuhanytálcát /kosármosónak fog szolgálni/ átvesszük a kozmetikától, igy nekik a leszerelés, nekünk a beszerzés, felszerelés kész.

    Találtam egy új boros, holnap jön. Parafacimkés borai vannak. Másik pénteken jön, akitől eddig is rendeltem, csavart üveges, meg különböző formátumúak. Horoszkóposak. Mini üvegesek ami már nem új számotokra /Kivéve mima, de ami késik nem múlik/

     

    Volt ám ettől nagyobb baj is. Kicsikével éjszak ügyeletre kellett menni. Se vizelet, se széklet nem jött tőle. Nagyon sokat szenvedett. Ügyelet semmit nem csinál, holnap váltsunk ki hashajtót, nem kell hozzá recept. Ok gondoltuk akkor már váltjuk is. Na de ez nem igy van, recept nélkül nem adják ki, ügyeletes orvos nem irhat fel receptet, 22 óra után meg már nem lehet az ügyeletes gyógyszertárba menni. Kérdem Én MINEK AZ ÜGYELET? Ennyit a magyar egészségügyről.

    Ma gyógynövényes boltba vettem neki valami port, nagyon izlik neki, Meghozta a hatást, holnap szippantatni kell az emésztőt :-))

     

    Na mostmár könnyebben veszem Én is, de az este szenvedett az egész család.

     

    Üdv. mindenkinek

     

    Sziasztok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 30. 20:595898.

    Sziasztok!

     

    Mima! Szerintem nagyok a képek és azért nem tudod feltenni. Gondolom izgatottan várod az első munkanapot. Mi ugyanilyen izgalommal várjuk, hogy miként fog indulni a program.

     

    nagyon képben vagy Mima! Igen a gyerekem már dolgozik és a fősikola alatt is dolgozott. Szerencsére nem kell munkahelyet keresni.

     

    Ma nagyon elfáradtam, nekem ez az óraállítás már nem való.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 30. 16:505897.

    Hát látom nem sikerült!!!!!

     

    Képzeljétek,ma felébredtünk háromnegyednégykor!!!!!!!!!!Az a régi szerint csak háromnegyedhárom!!!!!!Nem tudtam már visszaaludni!

    Laci nagyon korán félötkor kel mindig,szerintem én is akkor fogok.Viszont ma lemértem az időt,mennyi idő alatt érek oda az önkormányzathoz.10 perc alatt ott voltam.!!!

     

    További szép napot mindenkinek!!

    előzmény:
    mima61 (5896)
    2009-03-30  16:44
  6. 2009. március 30. 16:445896.

    Sziasztok!

     

    Lacane:Ezt a bőséges kínálatot!Ha már ekkora a választék,szépen sorban mindegyiket megkóstoltam.Köszönöm!

     

    Badicseva:Gratulálok!Fantasztiku s érzés keríti hatalmába az embert a gyereke diplomaosztóján.Én pl. emlékszem teljesen meghatódtam,nagyon szép emlék.Emlékszem,írtad nem rég,hogy már dolgozik is a fiad.Ez nagyon szuper,Neki legalább nem kell köröket futnia mire találna munkát.

     

    Labeo:Hogy vészelted át a napot?Remélem jól!!

     

    Liza:Nagyon ügyes vagy,már egy csomó mindent elintéztél.Hétvégén is látom szuperul beosztottad az idődet és mindennek a végére értél,amit elterveztél.

     

    Adelid:Igen,valószínű,hogy ezután délután vagy este tudok jönni,de jövök!!

     

     

    Ma voltam ügyeket intézni.9-re mentem,13,30-kor értem haza.A legfontosabb még nincs meg:a szerződés.Nem volt ma a munkaügyes,ezért ezt holnap intézem.Viszont az egyik kolléganővel találkoztam,együtt jártuk végig amit kellett.A szüleit ismerem,Ő fiatal,pont mint a lányom 80-as,de kedves volt.

    Szerdán reggel kezdek !!!

    Megpróbálok 2 képet felrakni nem tudom,hogy sikerül-e.Az egyik a szülinapi csokrom,a férjemtől,a másik a mákvirág.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 30. 09:275895.

    Badicseva gratulálok a fiadnak. Hol fog dolgozni, vagy már eddig is dolgozott?

     

    Lacane: Szerintem valamikor biztos megjelenek, de még alakul a családi program is. Most már a hugom társával is lehet számolni kell, mert most alakulgat valami dolog közöttük, és ismerkedési szinten lehet lesz valami közös program is. De az még messze van.

     

    labeo: Persze gondolhattam volna, hiszen a császárt is epiben csinálják, a csípő meg szinte ugyanazon a szinten van. Akikkel eddig ilyen (epis) műtét után találkoztam, nem valami kellemes élményekről számoltak be. Azon azért csodálkozom egy kicsit, hogy nem volt helyretéve, hiszen ha jól gondolom már a mi születésünk után is volt szűrés. 1965-ről már biztosan tudom, mert az unokahugim akkor született, és neki kengyelbe, majd gipszben kellett több hónapig lenni.

     

    Újság: a hétvégén nyitottam egy blogot, ott lesznek az egri városnézős képek feltéve az idegenvezetéssel együtt. Du. megírom a helyet, illetve beteszem a linket. Még nincs közzétéve, de este azt is megteszem.

     

    Mima te is elcsendesedtél, persze aki már dolgozó ember és nem kel korán mint a pacsirta: lacane és liza, az majd csak du. vagy estefelé tud jönni.

     

    Mindenkinek dolgos hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. március 30. 07:475894.

    Sziasztok, jó reggelt!

     

     

    Bocsi! Lehet nem voltam világos, de a gyermekem februárban államvizsgázott. Most volt a az Ő diplomaosztója.

    Ő már a bolognai rendszerben tanult ezért 7 félév. 

     

    Mérnök informatikus lett a drágám!

     

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 30. 05:505893.
    Ja Mima! Most látom, hogy a nagy rohanásban kimaradtál! Neked i minden jót! Szorítok az új munkád miatt!! Vigasztalásul:   Válassz!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 30. 05:315892.

    Megemelt adag! Gondolom, ráfér mindenkire!

     

    Badicseva. Gratulálok a fiadnak! (Ha neki volt a diplomaosztója, mert nekem sem volt világos.)

     

    Labeo. Vigyázz magadra! Most kerüld a táncos összejöveteleket! Még szerencse, hogy a farsangnak már vége!  Nnna! Hülyeségnek vége, komolyan.  Elég hosszú lesz neked még a műtétig. Valahogy majdcsak eltelik az idő. Vigasztaljon, hogy az augusztusi találkozóra már "új lábbal" tudsz jönni!

     

    Liza. Neked akkor még a régi boltod van?  Jó ötletnek találom amiket írtál. Ez mind szükséges lehet az ital mellé. Nekem még eszembe jutott valami, ehhez viszont a lányaid kellenének, ha van kedvük ilyenhez. Lehetne vállalni díszítést rendezvényeken. Kicsit utána kell nézni, bele kell ásni, szerintem, ha nincsen felétek ilyen, akkor néha-néha ez is lehetne pénzkereset. Én most tervezem a kolléganőm esküvői díszítését, mivel felkért rá, hogy én csináljam (mire vetemedett!!!). Látom, hogy mennyi dolog van, amivel lehetne keresni.  Na?? Érdemes eljátszani a gondolattal?  (szalvéták, esetleg lufik, mindenféle girlandok)

     

    Adelid. Mielőtt elfelejtem, ROZMARY MINDENKIT ÜDVÖZÖL!!!!!

    Most pontosítok rozmaryval, hogy kb. mikor érkeznek Mezőkövesdre. Ugye jössz te is??

    Bogyó is jelezte, hogy jönne, de úgy eltünt, mint az a bizonyos szürkeeee!!!  Hahó!!!   Bogyó!!!!!

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 29. 20:215891.

    Sziasztok!

     

    Jelentem kész vagyok. Minden eltervezett megcsinálva.

    Még vasaltam is.

    Még főzés közben megcsináltuk az üzlet takarítását. Felraktam a levest, többit tepsibe pakoltam és sült. Lányok ránéztek. Mentünk takarítani, mert azért eléggé poros lett minden. Bepakoltuk a legkicsinyedett raktárunkba. Ebéd után indultunk. Bevásároltunk, bepakoltunk megint az üzletbe és már vége is a napnak.

     

    Éva: Gratulálok a nagyfiadhoz. Akkor most Neki volt diplomaosztója vagy másnak voltatok. Figyelmetlenül olvastam? Én úgy értelmeztem, hogy másnak.

     

    labeo: Ezt a hosszú időszakot elég lesz kibirnod. Irtad a multkor, hogy ugy néz ki nem utazol mostanság. Nem lesz egyszerű ha mégis menni kell.

     

    Üdvözlöm a többieket is.

    Még nézegetek itt a neten keresgélek, hogy mivel lehetne bővítenem az árukinálatot. Mostmár több mindenre kiterjesztettem a vállalkozói igazolványomba beírt témaköröket.

    Esetleg ha van valami jó javaslatotok ami nincs messze az italtól szivesen veszem.

    Most olyat gondoltam, hogy party kellékeket is forgalmazhatnék. Nézegettem már gyerekmintásokat, barbis, micimackós, pókember pohár, tányér, szalvéta, szivószál stb. Aztán az eldobhatós müa poharakra gondoltam még, mert azt keresgélték eddig is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. március 29. 16:405890.

    Sziasztok!

     

    Éva gratulálok a fiadnak! Ez most egy jó nagy lépés az életében. Sok sikert kívánok a továbbiakhoz is.

     

    Egyébként feküdni, ülni és állni is tudok gond nélkül, csak a menés esik nagyon nehezemre. Egy szem erő sincs a bal lábamban, össze akar csuklani. Sajnos ezt az időszakot a műtétig bottal fogom végigkínlódni, csak abban reménykedem, hogy ennél rosszabb ne legyen.  Aztán a műtét után is jön még egynehéz időszak, meert pár hétig nem lehet a műtött lábat terhelni.

     

    Liza sikerült mindenhová elérned? Kész csoda, mennyi minden tennivalód van mindig - de jól veszed az akadályokat!!

     

    És a többiek hová tűntek ezen az esős hétvégén?? A párom permetezni akart, de tegnap az erős szél, ma meg az eső miatt nem lehetett. Aztán megint úgy járunk, hogy minden gyümölcs "bio" lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 29. 13:275889.

    Sziasztok Lányok!

     

    Köszönöm az együttérző szavaitokat és azt, hogy most megértően nem írtatok a hiányzók közé.

     

    Liza! Te már megint rendesen megszervezted az életedet. Vagy más is segít?

     

    Labeo! Nagyon vigyázz magadra, ne sokat topogjál. Ülni egyáltalán tudsz? Nagyon messze van még az a május, gondolom már megváltás lesz a műtét.

     

    Lacane! Tegnap emlegettelek. A WC-re ülős sztorid most megbukott volna. Olyan helyen voltunk WC-n, ahol automatikusan az ülőke maga cserélte a papírt magán. Nem tudtam elképzelni mi az, arra indult be mikor lehúztam a WC-t. Kijött egy ilyen kar szerű valami összeszedte a régit és kihúzta az újat. Aztán falusi kislány Pesten kezet akartam mosni, hát nem találtam a csap nyitóját, de valahogy alákeveredett a kezem és magától jött a víz, amikor meg elvettem abbamaradt. Egy darabig játszadoztam vele , mint a gyerekek, mert nem látta senki. (bár lehet kamera is van, de lsz...om)

     

     

    Szóval megvolt a diplomaosztó. Én nagyon büszke voltam. Képek majd később lesznek, mert profi fotós is fotózott és majd felteszi a Netre. Ez még nem történt meg. Azért egyet mutatotk, ahol a gyerekemmel lefényképezkedtem. (ritka pillanatok egyike)

    előzmény:
    Liza (5888)
    2009-03-29  08:36
  14. 2009. március 29. 08:365888.

    Jó reggelt lányok!

     

    Itt az ébresztőőőőőőőőőőőőőőőő kávé!

     

     

     

    Nagy adagot főztem, gondolom kell, hiszen elvettek tőlünk egy órácskát. Na jól van nem sírunk majd visszaadják október 25-én.

     

    Legyen szép napotok.

    Rohanok, mert vasárnap ide vasárnap oda. Rengeteg a tenni valóm.

    Most falazzák a garázs és az üzlet közötti átjárót. Délután még menni kell visszapakolni, mert minden az üzlettérbe van aminek a raktárba a helye.

     

    Aztán még van egy nagykereki út és egy debreceni út előttünk, ami két irányba van. Aztán főzni sem árt az éhes szájaknak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. március 28. 19:225887.

    Sziasztok!

     

    Lacane nagyon jó ez a vers. Én még nem olvastam, de most megosztottam a családdal is. Jót vigyorogtunk rajta.

     

    Adelid:  bizony nem fognak altatni, hanem gerincézéstelenítéssel műtenek. Az első alkalommal is így történt. Nem túl kellemes hallani a hangokat.... Inkább vállalnám az altatás kockázatát. De nem rajtam múlik.

     

    Mima: biztosan megállod a helyedet. Szerintem szeretni fogod ezt a munkát.

     

    Mindenkinek köszi az együttérzést. 

    Ma nem nagyon csináltam semmit, leginkább pihentem. hétfőtől megyek dolgozni. Azt mondta a doki, hogy mehetek. És a műtétig még minimum egy hónap, de lehet, hogy másfél.

     

    Nálunk ma nagyon szép idő volt, igaz a szél fújt erősen, de emellett is kellemes. Jártam is egyet a kertben, tele van kinyílt ibolyákkal.

    Holnapra sajna már esőt mondanak.

     

    További szép hétvégét mindenkinek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. március 28. 08:135886.

    Adelid:Erre az Évi jobban tudná az igazat,mert Ők most ugyanezt szervezik.De én nem értek egyet a cikk írójával.Mégpedig azért,mert egyrészt előrelépés,hogy munkát kapnak/bár nem mindenki szeretne dolgozni mint én/,másrészt szociális segélyt mindenképpen fizetnek a nagy semmiért.Most,amit szoc.segélyre fizetnének járulékra fogják!

    Az én béremnek 100%-át fizeti az állam és tudok start kártyát váltani,ami azt jelenti,hogy utánam csak 10%járulékköltséget kell fizetni 1éven keresztül.

    Sőt!A szoc.segélyesek is munkanélküliek,gondolom ott is van aki tud sart kártyát váltani.Tehát szerintem valótlan amit leírtak.Persze ez az én véleményem,ez egy új dolog és menetközben fog kiderülni,hogy hogyan működik.

    Én mindenesetre nagyon örülök,hogy van ilyen program.

    előzmény:
    adelid (5884)
    2009-03-28  07:32
  17. 2009. március 28. 07:335885.

    Sziasztok!

     

    Adelid:Beilleszkedni,biztos,hogy betudok,inkább csak az új helyzet miatt van egy kis egészséges drukk bennem.

    A körmeid most rendben vannak?Nem jött le azóta?

     

    Liza:Vezér biztos,hogy nem leszek,de nagyon fogok igyekezni,hogy minden rendben legyen.Amúgy könnyen alkalmazkodó,vitát kerülő ember vagyok.Akkor érzem jól magam ha körülöttem békesség van.

     

    Lacane:nagyon tettszik amit írtál,én még nem olvastam.Mindjárt felolvasom a páromnak is,had nevessen Ő is.

     

    Labeo:Pihenj sokat!!!!!!!

     

    Badicseva:Ma élvezd a diplomaosztót,amennyire csak tudod!!!

     

    Jó hétvégét mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. március 28. 07:325884.

    Jó reggelt, jó reggelt, ki, ki nyugalomba...

    A reggeli kávé, hogy jól induljon a nap.  

    Ugyanazon a sorszámon a hsz. nem volt szándékos, egyszerüen nem akarta elküldeni, mégegyszer rákattintottam és ez lett belőle.

     

    lacane: én még nem olvastam ezt, majd elolvasom később is, mert most nem nagyon voltam rá vevő. De úgy mondhatnám inkább, hogy még álmos vagyok, és ilyenkor nem nagyon fogom fel az efféléket.

     

    mima: éppen tegnap olvastam a helyi hírlapban, hogy a kisebb önkormányzatoknak, nemhogy segítene a szociális segélyért szervezett munka, de éppenhogy az fogja őket a csődbe vinni a kisközségekben. Városra nem mondták ugyanzezt. Ott nagyobb az önkormányzat bukszája, talán elbírja, na de ha új munkaerőket kell felvenni rá, akkor nekem is vannak kétségeim. Egy dolog a munkabér, de annak fizetni kell ajárulékait is, az pedig nem sokkal kevesebb, mint maga a bér.

     

    De nézzünk mindent pozitívan!

     

    Hiányzók hol vagytok, nem ér, hogy csak zugolvasók vagytok, ha egyáltalán elnéztek errefelé. Mi meg itt körmölünk, hogy nektek legyen mit olvasni. 

    előzmény:
    Liza (5883)
    2009-03-27  22:15
  19. 2009. március 27. 22:155883.

    Régebben olvastam már, de jó volt ismét olvasni.

     

    adelid: Én sem akarok kimaradni a sorból. Én is kívánok minden szépet és jót.

     

    Répacsokrot nem adok, mert a nyuszinak hagyom:)

     

    Hogy tudtad elintézni, hogy a hozzászólásod kétszer ugyanazon a sorzsámon jelenjen meg.

     

    Arra is gondoltam, hogy nekem szántad kétszer, hogy megértsem.

     

    Lehet az utóbbi, ugye?

    előzmény:
    lacane (5882)
    2009-03-27  21:24
  20. 2009. március 27. 21:245882.

    Elfogadtok egy mosolyt rozmary helyett tőlem?

     Most találtam:

     

    Mai családi kör

    Reggel van, reggel van, mindenki ideges.
    Ház ura üvöltve tiszta zoknit keres.
    Feketés csészével boglyafejű asszony,
    Ajánlja az égnek, hogy rája rogyasszon.

    Mintha szélből volna a nagylánynak lába,
    Sebesen bevonul a fürdőszobába.
    Hosszú perceken át pingálja a szemét,
    Testvéröccse ordít: - Gyere ki, te szemét!

    Konyha melegében jó pirítós mellett
    Nagymama mosolyog, ahogy tőle telhet.
    Min vigyorog mama? - kérdezi a veje,
    Csupa borotvahab összevagdalt feje.

    WC-be zárkózik a legkisebbik gyermek,
    Most írja a leckét - na még csak ez kellett.
    Ajtó előtt jár a család furcsa táncot,
    Szemük szikrákat szór, arcuk sok-sok ráncot.

    Mire a rádió mondja a hét tizet,
    Elromlik a bojler, nem ad meleg vizet.
    Az asszony begörcsölt kezekkel mosogat,
    Férje jeges vízben sziszegve mos fogat.

    A nagylánynak immár fél keze kabátban,
    A másikban pöttyös kakaós pohár van.
    Le is önti rögvest frissen mosott blúzát,
    S kabátján vastagon megkent kiflit húz át.

    Az utcáról szalad vissza a ház ura,
    Lábán cipő helyett megszokott papucsa.
    A reggel számára eléri a csúcsát,
    A cipőben megleli elveszett slusszkulcsát.

    Reggel van, reggel van, ideges mindenki,
    Az asszony is elment nincs már otthon senki,
    Bevetetlen ágyon gyűrött párna feszít,
    És a WC-tartály sistereg egy picit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. március 27. 19:345881.
    Azt tudja, hogy az egyik névváltozatomnak ma van névnapja. Írd be a keresőbe, hogy Lídia névnap, kidobja a wikipédiát és ott lehetett megnézni.
    előzmény:
    Liza (5879)
    2009-03-27  19:13
  22. 2009. március 27. 19:345880.
    Azt tudja, hogy az egyik névváltozatomnak ma van névnapja. Írd be a keresőbe, hogy Lídia névnap, kidobja a wikipédiát és ott lehetett megnézni.
    előzmény:
    Liza (5879)
    2009-03-27  19:13
  23. 2009. március 27. 19:135879.

    Sziasztok!

     

    adelid: Légyszíves homályosítsál már fel, hogy mi az amit csak lacane tud.

    Már agyaltam itt, de nem jöttem rá. Szabad a gazda.

     

    labeo: Nem is tudom mit írjak Neked. Annyira sajnálom, hogy megint műtét. Azért ehhez még fiatal/fiatalok vagyunk.

    Na és hát júniusi időpont? Az a fájdalomnál örökké valóság.

     

    mima: Ne kishitüsködjél már. Persze, hogy meg tudod oldani a feladatokat. Te leszel majd a vezér a csoportban.

     

    lacane: Délután akartam elvenni a kávéból, de kidobott a gép.

     

    Üdv. mindenkinek.

     

    Már megint sok a hiányzóóóóóóóó!

     

     

    Lehet ezt meghallják. Névszerint nem sorolnám, hogy kik mert elfogy a karakter :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. március 27. 18:555878.

    Lacane! Hogy Te miket nem tudsz! 

    Köszönöm szépen, nekem igazából eszembe sem jutott. Elfogyasztom a virtuális sárgarépa-rózsákat. Nagyon szépek, meg ha nem vének (a friss virág ugyan miért is lenne vén) akkor finomak is.

     

    labeo.Sajna, hogy műteni kell a csípődet. Gondolom teljes altatásban csinálják, arra már nem jó az epis érzéstelenítés! De még az 3 hónap!!!!!!!!!!!!!!!!!!, az meg olyan sok tud lenni ilyenkor. 

     

    Mima Akkor te 1.től fogsz dolgozni ugye! Biztosan jó lesz, hiszen gondolom a másik két ember akit felvettek az is hasonló cipőben járhat mint Te. Attól meg én nem félek, hogy be tudsz-e illeszkedni. Itt is gyorsan feltaláltad magad, biztosan ott is menni fog.

     

    Badicseva: Veled voltunk és sokat gondoltunk,-tam Rád. 

     

    A főzéshez még annyit, hogy én magamban elképzelem, milyen lehet az íze az ételnek amit receptben látok (ez a képzelgés csak enyhén éhesen megy), ha ilyenkor úgy vélem, hogy meg lehet enni, akkor felveszem az elkészítendők listájára és alkalomadtán elkészítem. Eddig még nem csalódtam csupán egyszer. Máskor meg zsebelem be a jókívánságokat, hogy nagyon finom volt.

     

    Ma holnapra sütinek sportszeletet készítettem. Már a hűtőben várja, hogy holnap felszeleteljem.

     

    Ha jól tudom hétvégén óraállítás is lesz! Ó vasárnap olyan korán eljön a dél!! Este meg egy órával tovább világos lesz!!

     

    Szép hétvégét mindenkinek! 

    előzmény:
    lacane (5876)
    2009-03-27  18:31
  25. 2009. március 27. 18:375877.

    Liza:muszály volt bíznom abban,hogy sikerül,mert anélkül elveszett ember lettem volna.Igaziból biztam is bent,hogy sikerülnie kell.Köszi a gratulációt.

     

    Lacane:Neked is köszönöm.Túl sok mindent még nem tudok,egyelőre annyi,hogya szoc.segélyben részesülőknek szerveznek munkát s az ezzel járó adminisztrációhoz vesznek fel 3 főt,s a háromból az egyik állás az enyém lesz.Nagyon örülök,de már most izgulok is,hiszen új feladat,új munkahely,új emberek közé kerülök.De egyben bízom abban is,hogy megbirkózok a feladattal.

     

    Mindenkinek szép estét!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. március 27. 18:315876.

    Kedves Adelid-Lídia!

     

     

     

    Névnapod alkalmából nagyon sok szeretettel köszöntelek, hosszú, boldog életet kívánok.

     

     

    (A melléklet abbbbszolut egészséges, vitamindús!!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. március 27. 18:275875.

    Nagyon sajnálom,hogy műteni kell.viszont ha muszály,akkor utána biztos jó lesz megint.Viszont így is nagyon sok idő,amíg sorra kerülsz.

    Addig nem is tusz menni dolgozni?

    Pihenj sokat,próbáld meg kímélni magad.Vigyázz magadra.

    előzmény:
    labeo (5874)
    2009-03-27  17:12
  28. 2009. március 27. 17:125874.

    Sziasztok!

    Ma voltunk fönt Pesten az orthopédián. Sajnos beigazolódott, amitől féltem. El van törve a protézis a csípőmben és cserélni kell. A vápa rész ment tönkre, de lehet, hogy külön nem tudja kicserélni. Azt mondta a doki, hogy sürgősséggel vesz, így a műtét május vagy június elején várható. Remélem addig sokat nem rosszabbodik a helyzet. Most ülni, állni fájdalom nélkül tudok, csak a járás okoz gondot.

     

    Most csak ennyi, mert eléggé el vagyok kenődve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. március 27. 05:445873.

    Jó reggelt!

     

    Gratulálok Mimaaaa!!  Majd írj bővebben!!!

     

    Labeo. szorítok neked, hogy elkerüld a műtétet.

     

     

    Mindenkinek üdvözlet.

     

     

    Badicseva. Lélekben veled vagyunk!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. március 26. 21:295872.

    Sziasztok Lányok!

     

    Mima!!! Én is gratulálok az álláshoz. Hiába megmondtad Te ezt már mikor ránk találtál, hogy úgyis lesz.

     

    labeo: Nem jó amiket leírsz, remélhetőleg elkerülhető az újabb műtét, de érződik soraidból, hogy nem biztos, hogy elkerülhető.

     

    Éva: Mint ahogyan a Többiek, Én is sokat gondolok Rátok holnap.

     

    Lányok Én le sem merem írni, hogy milyen korán tanultam meg főzni, igaz, hogy egy jó darabig csak paprikáscsirke, de ez is jó volt mire a szüleim holtfáradtan hazatértek a mg.munkából.

     

    Lányaim szintén tudnak sütni-főzni. Nagyon tanítani sem kellett őket, szakácskönyvből kinézték, megcsinálták.

     

    Arányokban Én is inkább ennyit felvesz, annyi még kell bele.

    Megsütök három-négy piskótát és menetközben derül ki, hogy mit is fogok beletenni. Ezt írtam egy pár hozzászólással ezelőtt is, hogy hogy is lett az áfonyalekváros-turós-tejszínhabos süti.

     

    Most azt kérdezik, hogy mikor sütök megint mézes-krémest?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. március 26. 19:055871.

    Lányok!

     

    Köszönöm a gratulációt.Igen az önkormányzatnál fogok dolgozni.,adminisztrátorként.Van valami titulus,de nem jegyeztem meg,hogy mi.Ha megkötjük hétfőn a szerződést,már jobban fogom tudni.Nagyon-nagyon boldog vagyok!

    Adelid:megnéztem a képeket,nagyon szépek,no és persze jót mosolyogtam a szövegeken.Biztos,hogy többször is megfogom nézni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. március 26. 18:405870.

    Sziasztok!

     

    Mima: gratulálok!!! Az önkormányzatnál fogsz dolgozni? Milyen munkakörben? 

    Én is dolgoztam ott régen - akkor még tanácsnak hívták.

     

    Adelid: nem vagy tolakodó egyáltalán, nem is titok: sajnos csípőficammal születtem és nem is lett helyretéve. Műtöttek ugyan gyerekkoromban, de sikertelenül. Gyakorlatilag a combcsont vége szabadon mozgott, mert a vápa be volt nőve, ill nem alakult ki rendesen. Ezért rettenetesen fájt, ha kicsit jobban megterheltem. A prof, aki műtött, azt kérdezte, hogy vállalom a műtétet vagy inkább a fájdalmat akarom. 35 éves voltam, még egész kicsik a gyerekek. A műtét után nem volt szerencsém, volt egy balesetem, aztán emiatt még egy műtétre került sor. Viszont azóta gyakorlatilag fájdalommentesen működött. Eddig...

     

    Majd holnap elmesélem, hogy mit mondanak a szakemberek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. március 26. 16:325869.

    Sziasztok! Bocs, hogy az előbb még köszönni sem köszöntem, de annyira örültem, hogy mima kapott állást, hogy még erről is elfeledkeztem.

     

    mima: akkor anélkül, hogy tudtam volna a hírt már küldem is neked szép képeket! 

     

    Nehogy azt higgyétek, hogy én úgy sütök, hogy mindent fejből pakolok bele. Áááááááááááááááá, nem, teljesen recept szerint, az már más kérdés, ha a recept nem igazán olyan eredményt ad nyersen, mint ahogy én elképzeltem, akkor biztos, hogy korrigálok rajta valamit. Mondjuk az eredményre még sosem panaszkodtak.

    Én a főzésben is elvagyok szinte mindennel, csak a főzelékek ne lennének. Nekem azok a mumusételek. Biztos az első eredményem befolyásol, mert a borsófőzelékemben (amit nagyon szeretek) elsőre megállt a kanál, mire enni kezdtük volna. Na, innentől nem szívesen készítem és mindig ott van a fejemben az első eset. Mai napig szívesebben eszem meg a zöldségeket másképpen, de azért nem lehet mindig kikerülni.

     

    labeo: Ha nem veszed nagyon tolakodásnak, megkérdezhetem, hogy miért kellett már olyan korán megműteni a csípődet. Nekem ez teljesen újdonság, mert én eddig csak olyanokkal találkoztam, akik elmúltak 55 évesek. De lehet, csak az én ismeretségi körömben van így. 

     

    lacane: Én azért nemcsak a sütéssel vagyok így, hanem ugyanez a helyzet a horgolással, kötéssel, hímzéssel, meg szinte minden kézimunkával, amit ismerek. Csak az a baj, hogy a munkámmal valahogy nem így vagyok! De sebaj, lesz ez még ígyse, ne panaszkodjunk, örüljünk, hogy egyáltalán dolgozhatunk valahol! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. március 26. 16:185868.
    Mima, nagyon örülök, hogy lesz állásod, gratulálok hozzá!
    előzmény:
    mima61 (5867)
    2009-03-26  16:05
  35. 2009. március 26. 16:055867.

    Sziasztok!

     

    Badicseva:gondolok rád,holnap többet,mint eddig.Nehéz lesz a holnapi nap,én sajnos már 2xátestem ezen.Aztán tudatosul valóban,hogy már nem gyerek,hanem felnőtt.

     

    Labeo:nagyon sajnálom,hogy ennyire fáj a lábad,holnap gondolok rád,remélem nem túl rosszhíreket mond az orvos.

    Nem tudtál már a színházba sem elmenni?

     

    Én se főzni,se sütni nem tudtam amikor férjhez mentem.Ma már szinte mindent megtudok csinálni,azthiszem akarat kérdése.

     

    Lányok nagyon-nagy hírem van!!!!!Persze nekem nagy!!!!!

    1-től lesz állásom!!!!!!!!Ma hívtak föl az önkormányzattól,kaptam 1 állást.Nagyon-nagyon örülök!!!!Hétfőn megyek ügyeket intézni,ami a munkábaálláshoz kell.

     

    Mindenkit puszilok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. március 26. 13:055866.

    Sziasztok!

     

    Nálunk ma egy kicsit jobb idő van, reggel óta süt a nap és az előbb a hőmérő 14 fokot mutatott! Már ideje is, hogy valamit alakuljon, mert mindjárt vége a hivatalos fűtési szezonnak és még messze nincs olyan idő, hogy fűtés nélkül ellennénk.

     

    Éva: sok erőt, kitartást kívánok Neked a holnapi naphoz! 

    Sajnos az a csípőm fáj, amiben a protézis van - nagyon úgy érzem, hogy műtét nélkül nem fogom megúszni. Holnap már többet tudok mondani.

     

    Érdekes, amit a sütéssel kapcsolatban írtatok. Mert én otthon lányként egyáltalán nem tanultam meg sütni. Anyu nem is sok mindent tudott és sütött. A magam konyháján próbálkoztam, no meg anyós receptjeit kértem el eleinte. Még most is csak receptből tudok sütni - nincs olyan, hogy amennyit fölvesz, meg ahogy látszik.... Beleteszem amit ír a recept, aztán reménykedem, hogy jó lesz. Kolléganőimtől is ha kaptam receptet, mindig kiegészítő kérdéseket tettem fel és hozzá írtam. A gyakorlott sütők jókat nevettek rajtam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. március 26. 05:425865.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Badicseva. Olyan üres, elcsépelt már: Őszinte részvétem." De mit lehetne mondani? Lélekben mindannyian veled vagyunk ezekben a napokban.Nagyon nehéz.....   Még az lesz nagyon rossz, amikor elkezded az anyukád holmijait átnézni, pakolni. Az borzasztó. Amikor anyósom meghalt, akkor éreztem ezt. Akármilyen volt is a viszonyunk, (annyira nem volt rossz, nem ordibáltunk egymással, csak a hócipőm lett tele, mert mindig bántott) de nagyon rossz érzés volt más dolgaiban turkálni.  Sajnos ezen át kell esni. Nincs testvéred? Így duplán rossz.

     

    Adelid. Sütni én is előbb tudtam, mint főzni. Szegény nagymamám örülne, ha élne, mert ő is sokat sütött lagziba.  erről jut eszembe, délután megint készítenem kell halacskát, és sport szeletet. Lagziba, ill. vadász bálba viszik.  Igaz az, hogy amikor az ember a kedvencével foglalatoskodik, nem érdekli az idő. én a horgolással vagyok így.

     

    Labeo. Vigyázz a lábadra, pihenj! Remélem, ez nem olyan baj, amit műteni kell. 

    Eperlevelet készítettem tegnap.  Lassan-lassan azért feltöltöm a  raktáramat.  Legalább 3-3 kg tészta kell hogy legyen fajtánként nálunk tartalékba.

     

    Liza. javulást a kicsinek! Szegény! Jól elkapta. 

    Az jutott eszembe, hogy az idei tavasz nyomokban havat is tartalmazhat!

    Jól elment az idő, rohanok. Mindenkinek szép napot!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. március 25. 21:025864.
    Lányok el is felejtettem az előbb írni, hogy nálunk reggel olyan hó esett, hogy lapátolni lehetett. Aztán gyönyörűen sütött a nap, de messze nem tavasznak mondható még. Nyomokban még most is lehet látni havat. :( Sose lesz jó idő???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. március 25. 21:015863.

    Sziasztok!

     

    Badicséva: Én is egyttérzésemet fejezem ki, de sajna ezzel nincs megoldva a bánat ami Téged ért. Az idő gyógyítja a sebet...??? Legalábbis ezt mondják, de...... nem mondanám, hogy igy van. Akit szerettünk a mindig nagyon hiányzik sok-sok év múlva is.

     

    adelid: Kívánom, hogy minél tovább tudd meg ezt az érzést.

    Na ez a dobostorta sütése nekem övön aluli ütés volt.

    Ma este ajánlom, hogy van még süti, kérnek. Rögtön azt kérdezték, hogy van-e még mézes krémes. Süthetek megint.

     

    lacane: Köszönöm kérdésed, a kicsike nem mondhatnám, hogy túl jól van. Arcüreggyulladása van. Most este 38,4 a láza, nagyon kis beteg feje van, s ami rossz az egészben, hogy ma egyáltalán nem ette az antibiotikumot. Holnap hívjuk a doktornőt, hogy írjon neki valami ehetőt, mert ez a lányom szerint bűn rossz.

     

    labeo: Mielőbbi jobbulást kívánok Neked.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. március 25. 20:335862.

    Sziasztok Lányok!

     

    Itt vagyok én minden nap, olvaslak Benneteket! Nem akarlak szomorítani Benneteket, van mindenkinek baja elég.

    Dolgozom is, mert itthon sem lenne jobb.

     

    Pénteken lesz a temetés, az még nagyon nehéz lesz. Az a nehéz ebben, hogy hirtelen felnőttem. Nincsenek szüleim. Bár a családom nagyon mellettem van, a gyerekem egyfolytában az én egészségemért aggódik.

    Még az a szerencsém, hogy a lakásban ahol Anyu élt én már nem laktam, bár először bemenni nagyon borzasztó volt.

    Ma testületi ülés is volt, így van naponta elfoglaltságom, ami segít.

     

    Labeo! Tessék szótfogadni az orvosnak! Ha jól tudom egyik csipődet már műtötték is. Melyik lábad fáj? Az amelyiket műtötték vagy az amelyiket nem?

     

    Szombaton meg diplomaosztóra megyünk Pestre, hogy valami örömünk is legyen.

     

    Puszi Nektek lányok. Ígérem jövő héten már jövök!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. március 25. 20:135861.

    Sziasztok!

     

    labeo: Igazad van, én sem tudok annyit feküdni, de nekem nem a hátsómra nő vízhólyag, hanem a hátam kezd el fájni, de úgy, hogy kidob az ágy. Persze más lenne a helyzet, ha valamim még jobban fájna. Tudjátok azt mondja a "nem tudom milyen orvoslás" csak addig érzed az eredeti fájdalmat, amíg nem csinálsz valami nagyobbat. Akkor úgyis azt fogod érezni a másikat meg szinte észre sem veszed. Erre mondtam én a páromnak, hogy azért nem fogom eltörni a kezem, hogy ne érezzem a fejfájást.

     

    lacane: Én valahogy el sem tudtam képzelni, hogy ne süssek. Otthon is mindig lábatlankodtam kezdetben, aztán meg önállóan sütögettem. Hamarabb tanultam meg sütni, mint főzni. Persze a mai napig nem mondhatom azt, hogy bármelyiket is profi szinten űzöm, de család szerint elfogadható. (legalábbis megeszik) Én ilyen csodákra mint Liza, hogy dobostortát süt, nem vállalkozom, annál is inkább mert nálunk csak a hugi szereti. Nekem pl. pont elég, ha kétévente megeszek egy szelettel valamelyik cukrászdában.

     

    A sütisről én is sokat elmentettem már, egyszer egyszer írtam oda is, de én oda nem tudok annyiszor menni, hogy folyamatosan jelen legyek, egyszerüen nincs annyi időm. Ott naponta keletkezik vagy 80-150 hsz. na azt nekem még időm sincs elolvasni, nemhogy túlzottan szerepelni. Nem is beszélve arról, hogy nem sütök hetente 2X, 3X. Azt hiszem anyagilag sem bírnám, pedig nem is venni kellene készen, hanem csak az alapanyagokat beszerezni.

     

    Badicsevával ugyan mi van! Nem könnyű számára ez az új helyzet! Én még el sem tudom képzelni magam így, pedig nekem is el fog jönni egyszer, de elképzelésem sincs hogy hogyan lesz. Tudom, hogy akkor is ugyanúgy mindent kell tovább csinálni, de nem akarom hogy hamar eljöjjön.

     

    A mézest pedig imádom csinálni, az nekem nem elfoglaltság, hanem pihenés. Azért is tudtam karácsony előtt lazán éjfélekig csinálni. Olyankor nem érzem a fáradtságot. Lehet nem is főiskolát kellett volna végeznem (tanárképzőt), hanem inkább ilyen vonalon tanulni. Ez akkor eszembe sem jutott.

     

    Betegeknek jobbulást, szomorúaknak vidámságot, és végre igazi tavaszt mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. március 25. 18:385860.

    Badcséváról nem tudok semmit - azt sem, hogy megvolt-e a temetés. Sokat gondolok Rá, mert nagyon nehéz időszak ez a számára!!

     

    Sokat feküdtem ma - de állandóan nem birok, vízhólyag nő a hátsómon. 

    Milyen tésztát készítettél?

    előzmény:
    lacane (5859)
    2009-03-25  17:57
  43. 2009. március 25. 17:575859.

    Hűha! Akkor már tényleg komoly gond van, ha az orvos ágyba parancsolt.  Fogadj szót, pihenj,  nehogy rosszabb legyen. Javulást!!

    Tudsz valamit badicseváról? Volt már a temetés? Szegéyn. Nagyon padlón lehet.  milyen rendes ismerőse van, hogy szólt nekünk.

     

    Liza. Hogy van a kicsi?  Megfázott, vagy valami komolyabb?  Javulást kívánok neki is!

    A többiek sztrájkolnak? 

    Megyek, éppen tésztázok. Teljesen kifogytam a készletből. Az isteni lizakenyerem pedig kel a sütőben.

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    labeo (5858)
    2009-03-25  11:07
  44. 2009. március 25. 11:075858.

    Sziasztok!

     

    Most meglepődhettek, hogy mit keresek itt. Sajna tegnap a háziorvos rám parancsolt, hogy maradjak itthon. Furcsa ez nekem, mert máskor még lázasan se nagyon ajánlgatja a táppénzt, most meg hiába próbálkoztam, hogy ugyan hagy menjek már dolgozni, szigorúan rávágta, hogy "Nem!!". Fekszem és pihenek legfőképp.

    Pénteken megyek Pestre egy orthopéd sebészhez, utána tudok már többet mondani. Most csak annyit, hogy bot nélkül már nem tudok menni, egyszerűen a rossz lábamra nem tudom a testsúlyt ráhelyezni. Szar ügy....

     

    Mima köszi a receptet, elmentettem a beiglit és a hajtoványt is. Én is sokat sütök, amióta kollégista a lány, hogy tudjon vinni valamit. de most azt hiszem egy darabig nem fogok.

     

    Szerintem Liza és Lacane mellé felsorolhatjuk Adelidet is - gondoljatok csak a mézeskalács csodáira!!!

    Én nagyon sok receptet veettem a sütis topicról - főleg eleinte, amikor rájuk találtam. És az a tapasztatom, hogy szinte mindegyik beválik!

     

    Liza: javul már a kicsike? 

     

    Ma még többször járok erre - de most megyek feküdni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. március 25. 05:385857.

     

    Hahahahahhahahahahahhahahaha!!!!!   Sütikirály!!!   Na ne röhögtessetek, mert nem tudok elmenni dolgozni!   A kényszer! Az vitt rá. (Nameg nagyon szeretem csinálni!) Ezek, mármint a család nagyon édesszájúak.  Ennyi az oka a sok sütésnek. Aztán vagy sikerül, vagy nem.  De tudjátok, ha véletlenül nem, akkor gyorsan más nevet kell adni a kész "műnek" és van egy új süti, a család pedig el van ájulva!!

    Most rohanok, látom, hogy Mima is zöld, meg szeretném előzni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. március 24. 22:035856.

    Sütikirály??? Hát sztem ahhoz nagyon messze vagyok, de ma már eljutottam oda, hogy nem veszek sütit, legfeljebb amihez nagyon nincs ingerenciám és nem tudom megcsinálni /mert van ám olyan is/

     

    előzmény:
    adelid (5855)
    2009-03-24  21:41
  47. 2009. március 24. 21:415855.

    Liza:  Látom zajlik nálatok az élet, és ugye milyen ügyesek az emberek, ha a kényszer miatt kell beosztani az időt?

    A zebratorta tényleg nem nagy durr, de nálam a krém nélkülik mennek, a család inkább ezt szereti, én meg eszek nem eszek nem kapok mást, mert ugyan magamnak nem sütök egy komplett tepsivel. Ha nagyon vágyom valami krémesre, akkor készítek pudingot.

    Egyébként köztünk te meg lacane a sütikirályok!  

    A hajtoványra meg bárki ugorhat, én limarától szedtem le a receptet, de a sütisen is fent van.

     

    Labeo: Hogy van a lábad? Mit kell vele tenni?

     

    Anyósom ma volt a reumatológián, hát azt mondták neki, hogy ez is, meg az is, meg amaz is rossz! Kapott egy rakás gyógyszert( nem mintha az amit a vérnyomására szed már így is nem töltene meg egy szakajtót)

    De hát ez már a korral is jár elvégre 80 éves, és valahogy senki sem fiatalodik az évek múlásával. 

     

    Jő éjt mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. március 24. 21:145854.

    Na kedves Marcsi, az tuti, hogy a hétvégre sütött mézes-krémestől nem fogsz elhízni. Nincs már abból egy morzsa sem, de majd legközelebb küldök fénypostán. Van még Erdeigyümölcsös szelet, Rigó jános és ami nekem izlett, /neve nincs/ hasonlót láttam a sütiseknél. Piskótát ketté vágtam, tölteléke 2 turó kikavarva, fél liter hullalát felvertem, összekavartam. A piskótát áfonyalekvárral megkentem és erre raktam a tölteléket, a tetejét ismét bekentem a turós-tejszínes töltelékkel, majd a tetejét áfonyalekvárral diszítettem. Finom savanykás süti.

     

     

    előzmény:
    mima61 (5853)
    2009-03-24  12:35
  49. 2009. március 24. 12:355853.

    Labeo:Nagyon jó, bevált recept alapján készítem a beiglit.Elküldöm Neked priviben,érdemes elkészíteni mert nagyon-nagyon finom!!!

    A sajtos hajtoványt egyáltalán nem nehéz elkészíteni,a www.szamoca.eoldal.hu-ról nyomtattam ki magamnak.Még azt is bemutatják,hogyan kell elvágni.Isteni finom!A multkor nagyon apróra vágott húsos szalonnát is raktam bele,teljesen "megbolondította",most a nagylányom miatt csak sajtot tettem,de így is szuper.

    A mézeslap elkészítése sem ördöngösség,de valahogy amikor a sütikhez lapot kell sütni,én sem nagyon gyakran választok olyat.

    Te is jó sok mindent készítettél,no meg a párod.egy szavatok sem lehet,ha a konyhában is feltalálják magukat.Hál isten az enyém is!!!

    Most,hogy itthon vagyok én főzök,de pl.a palacsintát vagy prószát ,mindig Ő csinálja.

    Liza:én villával szoktam megszúrkodni a beigli tetejét és valóban nem reped meg.

    Nem egyszerű Neked sem ennyi helyen egyszerre helyt állni,de valóban a pici az első!

    Az egyik kedvenc sütim a mézes-krémes.Maradékból 1szeletet légyszives fénypostán küldjél!!!Bár 2 hete nekiálltam diétázni,mert még életemben nem voltam ennyi kiló mint most.Meglátszik,hogy nem mozgok.Szóval csinján kell bánnom a sütivel,de kibírom.A beiglit is és a sportszeletet is csak megkóstoltam.

    Mindenkinek szép napot!!!

    előzmény:
    labeo (5851)
    2009-03-24  10:48
  50. 2009. március 24. 11:245852.

    Na tessék, most könyörögsz, hogy el ne áruljunk, ugye???? Én könyöröghettem, hogy vigyél magaddal mégsem engem választottál, pedig megsütöttem volna a sok sütit, meg mi mindent igértem. Na majd elgondolkodom, mert nem vagyok egy beköpós gyerek.

     

    Sajnos nem jó éjszakánk volt. A kicsinek 39,7-re kuszott fel a láza. vizes ruha, hütőfürdő. Szegény annyira mondta, hogy értsétek meg, hogy reszketek. Na ki is vettük a vizből, nem kinoztuk. Mostanra az algopyrin levitte, de attól meg ugy félek, hogy már algopyrinnel kell lázat csillapitani.

     

    labeo: a bejglit ha hurkapálcikával megszurkálod akkor kijön a gőz és nem reped szét. A sütistopikon andi1976 receptje szerint készitettem. szép márványos lett.

    A hajtovánnyal Én is kacérkodom, de még csak ezen a szinten vagyok.

     

     

    Igen összetartónak mondható a család. Bárkinek baja van, ott vagyunk.

    Nem könnyü a kicsi is és a bolt is, de mind a két helyre nem tudok menni, igy a kicsi sokkal, de sokkal fontosabb. Kicsi lány meg viszi ahogyan tudja, tegnap is pótrendelést még tudtam leadni délután, mert Ő még nem igazán tudja, hogy mit honnan érdemes.

     

    Na mostanra ennyi, megyek babázni.

    előzmény:
    labeo (5851)
    2009-03-24  10:48
  51. 2009. március 24. 10:485851.

    Sziasztok!

     

    El ne áruljátok senkinek, hogy munkaidő alatt ide járok....

     

    Liza biztos finom volt a süti. Gratula a lapokhoz - én abba nem merek belevágni. Mi "csak" 16-an voltunk szombaton, mert a féjem öccsének beteg lett a kislánya, így ők nem tudtak eljönni.  És nálunk is volt marhalábszár pörkölt. Meg töltött dagadó és sült csirkecomb. Gyümölcslevest készítettem - az ünnepelt kéréseére, de mellesleg azért is, mert így nekem szombaton kevesebb volt a dolgom a konyhában. Az ételek nagy részét a párom készítette, rám jószerivel csak a sütik és a leves maradt. Tortákat úgy vettük és még vittem mézes sütit a benti étterem cukrászatából.

     

    Nagyon észen kell lennetek a szervezésben, hogy a kicsi felügyelete is meg legyen oldva és a bolt is menjen folyamatosan. De úgy látom nagyon összefogó a családotok.

     

    A zebra tortát most már ki kell próbálnom, ha a többségnek ízlett.

     

    Lacane: ha feltalálod a gyorsítót, akkor nekem is küldjél belőle légyszi!!

     

    Mima: megkérdezhetem, hogy Te hogy készíted a beiglit? Én is szeretem, de általában nem sikerül - mindig kireped!

    Annyit emlegettétek ezt a hajtoványt... a sütis topicról vetted a receptet? Nehéz elkészíteni?

     

    Este nem biztos, hogy jövök, mert munka után a háziorvosomhoz, este pedig színházba megyünk. Idén ez lesz az első alkalom, hogy a bérlet egy előadására el tudok menni - ez a 4. előadás! Erősen gondolkodom is, hogy jövőre nem veszek bérletet, mert így kissé húzósra jön ki az előadás átlagára...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. március 24. 08:425850.

    Sziasztok!

     

    Mindenki kivette a részét a sütögetésből úgy látom.Szombaton az én párom azt modta :beiglit nem csak karácsonykor lehet enni?!Szóval Ő azt szeretne.Persze hogy nem,megsütöttem.Én viszont a sport szeletet akartam kipróbálni,így vasárnap azt csináltam.Egy csomó receptet leszedtem a netről,most majd sorban sütögetem őket.Csütörtökön meg a sajtos hajtoványt csináltam,immár másodszor,nagyon ízlik mindegyönknek,ezt biztos,hogy sokszor fogom sütni.

    Liza:Jó sok mindent készítettél,le a kalappal.Picurkának jobbulást.Nem unatkozol látom.

     Labeo:sajnálom,hogy így fáj a lábad.

    Adelid:Nincs a zebra tortáddal semmi gond,biztos finom is volt!

    Nem az egészet,de láttam a paksi műsort.Nagyon szép város lehet.A pincesor nagyon tettszett.Néhány éve voltam Villányban szüreti fesztiválon,arra emlékeztet,teljesen ilyen pincesorok vannak.

    Lacane:köszi a kávét!Küldök egy kis élénkítőt!

    Rozmary:A hétvégén visszakerestem a mosolyogtatóidat és felolvastam a páromnak őket.Mondhatom jót derültünk.

    Bogyó:aggódom érted!Voltál dokinál?

    Badicseva:lélekben Veled vagyok!

     

    Mindenkinek szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. március 24. 05:475849.

     

    Olyan kevesen vagyunk! Mi van? Mi ez a lazaság? Vagy sztájk????

     

     

    Liza. Igazolt a hiányzásod, sőt egy naaagy   kitüntetés kiutalva, mint a legnagyobb sütilapsütő!!

    Gyógyulást a kicsinek!! (Miért nincs "gyógyulás" smile???)

     

    Jóvanna! Lebuktam.  Legközelebb te is jöhetsz, majd ketten főzünk kávét a Labeo családnak. Jó lesz?? Naaa! Ne ríjj mán!!

    Rohanok, mindenkinek szép napot! Remélem a többiek is jönnek!

    Éva. Nagyon sokat gondolok rád!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. március 23. 20:295848.

    Sziasztok!

     

    Kedves Topiktársaim! /névszerint kiemelve labeo/ !!!!

     

    Kérem igazoltnak venni a hiányzó 3 napomat.

    Hiányzásomat azzal indoklom, hogy névnapi összejövetel volt nálunk a 7végén. Csupán 20 főre kellett megoldanom este 18 óra után a sütikészítést és a menü összeállítását, elkészítését. Mivel fentieket nem lehet két héttel előbb megcsinálni, igy csak csütörtöktől kezdtem. Igaz segített a kisebbik lányom megsütni a piskóta tésztát, majd azokat "felszereltem" a krémmel, töltelékkel. Én csak a mézeslapokat!!!!! halljátok LAPOOOOKAAAT!!!! méghozzá 4-et is hmmmmm.... de ügyi vagyoikcsináltam a Mézes-krémeshez. Töltöttkáposztát csináltam. A férjem bográcsba marhalábszár pörköltet. Hogy ne legyen annyira egyszerű a dolog, szombaton 11-ig Én voltam a boltba, mert a lánykám zh-t írt. Igy miután hazajöttem, rántottszeletet készítettem, sülteket bedugtam a sütőbe, fasírtot gombócoltam. Nagyobbik lányka elkészítette a salátát, hugi sütötte a pogácsát és hamarabb kész lettem mint máskor.

    Hogy ne legyen ennyire szép és gondmentes az élet, a kicsilány lebetegedett. Már szombaton belázasodott, tegnapra pedig 39,4-re kuszott fel.

    Mivel nagyobbik lány nem kezdheti azzal 2 munkába töltött nap után, hogy beteg a gyerkő, igy osztozunk a felügyeletén és bolton 3-an. Reggel Én voltam az ügyeletes babysitter, délben váltott a Papi, Én váltottam a lánykát a boltba, mert ment suliba. Valószínű hasonló lazaság lesz egész héten.

     

    adelid: Én többször megcsináltam már a zebratortát. Mit mondjak. Nem egy nagy durrrr, de azért meg lehet enni. Én is leszoktam önteni csokival a tetejét. Azt is a zebrással a Dr. Oetkeressel.

     

    labeo: Olyan szörnyű olvasni, hogy ilyen fiatalon gond van a lábaddal. Remélhetőleg nem lesz nagy baj.

     

    lacane: Tudtam Én, hogy előbb utóbb kibújik a szög a zsákból. Csak kiderült az igazság.

     

    Rozmary: Köszi a gratulációt. Vigyázz magadra!

     

    Mima: Hol vagy????? Aszontad jó kis társaság. Akkor tessék jönni, mert nagyon hiááááááááááányzol.

     

    Parmezán????? És Te??

     

    Bogyó? És Te?

     

    Éva: Sokat gondolok Rád.

     

    Jucika: ????

     

    Remélem nem hagytam ki senit, ha igen bocsánat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. március 23. 19:045847.

    Valami olyan gyorsítóra gondoltam, amivel legyőzhetném a mérhetetlen tavaszi (???) fáradtságom, el tudnám végezni minden dolgomat egy szempillantás alatt. Tudszt valamit ilyen célra? Nekem csak az jutott eszembe, hogy meg kellene állítani az időt mindenki másnak. Én pedig közben a magam lassú, lusta tempójában mindent elvégeznék.

     

    Felvettem az adást, de még nem  néztük meg a párommal.  Birizgálja a fantáziánkat a látogatás az erőműben. Majd alkalomadtán.....

    A Zebra tortát próbáld ki, finom! Esetleg vágd ketté és  valami "kencét" tegyél bele.

    Én  nem cukrozom a tetjét, hanem csokit szoktam rá olvaszttani. Hajrá Norbiiii!

    Panaszkodj csak nyugodtan, én is panaszkodtam reggel! El is ijesztettem mindenkit!!

     

    előzmény:
    labeo (5846)
    2009-03-23  18:34
  56. 2009. március 23. 18:345846.

    Sziasztok!

     

    Remélem Badicséva érzi a gondolatokat - mert én is sokszor gondoltam rá a hétvégén!!

     

    Adelid: látod én ezért nem néztem a műsort, mert már élőben láttam sokszor ezeket a helyszíneket. A Látogató Központ egyébként nemcsak képernyőn keresztül biztonságos, múzeumi minősítése van, bárki által szabadon látogatható - már javasoltam, hogy megszervezem még az üzemlátogatást is, ha érdekel benneteket.

    A Makovecz templomtól pár háztömbnyire laktunk - most Badicséva új lakása van ott - és ott volt a lányaim keresztelője is.

    Azért örülök, ha jó benyomásokat szereztél a városunkról.

     

    Ez a zebra torta recept nekem is el van mentve, de még sose próbáltam ki - valahogy a gyerekek nem szeretik, ami "csak" tészta. Finom egyébként?

    Én pénteken mirindás szetet sütöttem és borsos sós rudat - lányaim aktív közreműködésésvel.

     

    Lacane: Milyen gyorsítóra gondolsz???  Az rám is rám férne, mert pillanatnyilag csak vánszorgok....

    Szivesen itthon maradnék feküdni, de nem tudhatom mit mond a doki, ezért nem merem.

    Bocs, hogy mindig panaszkodok, de valakinek el panaszolnom.

     

    Többiek merre járnak? Rozmary, Mima, Liza is eltűntek....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. március 23. 05:465845.

    Miért nincs vödööör??  Nekem most annyi kávé kellene, hogy összeszedjem magam. 

    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de olyan fáradtnak, levertnek, sőt lustának érzem magam. Minden mozdulat fáj. Annyi dolgom lenne, de nem haladok semmire.  Lehet, hogy  több leszarom tablettát vettem be a kelleténél? Akkor most valami  felrázom-gyorsítom tabletta kellene!

    Nem is csináltam mást hétvégén, csak dolgoztam szombaton egy kicsit, aztán mostam, unokáztam. Vasárnap, mivel levesem volt, másodikat készítettem, meg unalom ellen összedobtam egy sport szeletet és pogácsát. Amikor kiestem a konyhából, rohanás a kisebbel a vonathoz, aztán haza a közben felébredt unokáért és anyjáért. Lementünk Tiszafüredre  egy kicsit sétálni, biciklizni.  Utána a férjem kollégájához mentünk, majdnem 7 óra lett, amikor végre (!!!!)  haztaértünk.  Még megkerestem a tusolót, aztán az ágyat és kész voltam.  A takarítás meg maradt.  Tényleg kell egy Kati néni!

     

    Adelid.  Szegény-szegény krókusz!!!

     

    Labeo. Nem néztem -a fentiek- miatt a Főtér adását, de most reggel beállítottam a videót az ismétlésre!!!

    Jó elpofáztam az időt, rohanok!

    Mindenkinek jó hetet.  (Szegény Badicseva....)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. március 22. 17:325844.

    Sziasztok!

     

    Én néztem, nagyon szép a Makovecz templom. A környéken is van néhány érdekes látnivaló. Sikeres látogatást tettem az atomerőmű látogatóközpontjában is, ahol mindent megmutattak, ráadásul televízión keresztül abszolut biztonságosan.

     

    A múlt héten ígértem képeket a havazásról, amit csak részben tudok teljesíteni, mert a havas tájképet akkor nagyban készítettem el, hogy képtelen vagyok olyanra lekicsinyíteni, hogy ide is fel tudjam tenni. Majd tudatom, ha lesz valamikor képgalériám, és ott bárki megnézheti. Azért havas krókuszokat kaptok.

     

    Pénteken zebratortát sütöttem. Minden jó volt addig, amig be nem tettem a sütőbe, mert azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mekkora sütőformában kell sütni. Nekem csak a közepes méret volt, így abba tettem. Az eredményt megmutatom, én ezt inkább Vezúv-tortának nevezném, hiszen a lávarétegeket is jól lehet rajta mutogatni a sárga és a barna csíkok váltakozásánál. 

     

    Úgy látom hétvégén nem nagyon kényeztettük el a topikot, alig-alig jártunk errefelé. Nem baj én itt voltam, remélem estefelé még mások is jönnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. március 22. 16:575843.

    Adelid köszi a reklámot. Tudok ám én is róla, hogy kis városunk szerepel a műsorban.Több helyen is megjelent. És most pont azt nem nézzük....

     

    előzmény:
    adelid (5842)
    2009-03-22  08:10
  60. 2009. március 22. 08:105842.
    Jó reggelt vasárnap! Nálunk nagyon szépen süt a nap! De a kávéról se feledkezzem el! Találtam ma az m1-en egy kötelező műsort labeo kivételével mindenkinek. 16.10-kor a Főtér. Anélkül ott járhatunk, hogy a topiktásunk észrevenné.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. március 21. 20:115841.

    Sziasztok!

     

    rozmary köszi a virágokat. "Teleültettem" vele a képernyőt - nagyon klassz. 

    A krókuszok már nálunk is kinyíltak. Párizsban egyébként előrébb tart a természet, a Rodin múzeum kertjében fotóztak a lányok csodás nárciszokat, aranyesőt és más virágokat. A nárciszok a körgyűrű mellett a rézsün is virágoztak.

     

    Nálunk ma megvolt a nagy családi ünneplés. Végül "csak" 16-an voltunk. Sajna a munka oroszlán része a férjemre hárult, mert tegnap már odáig jutott a lábam, hogy elő kellett keresni a botot, hogy járni tudjak

    De végülis minden jól sikerült. Az ételek is finomak lettek.

    Holnapra maradt kaja, így leginkább feküdni fogok egész nap.

    Azért majd benézek valamikor.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. március 21. 08:035840.

    Sziasztok!

     

    badicseva: fogadd részvétem, olyan szomorú dolog ez mindig, de különösen tavasszal, mert a természet megújul, s valaki akit nagyon szerettünk meg elmegy... 

    A "köszönöm lányok"-at képtelen voltam végighallgatni, mert hasonló módon jártam volna mint te... 

     

    Most nemcsak a táj volt behavazva csütörtökön, hanem én is.

     

    lacane: Köszönöm a kávét!! A krókuszakim nekem is virágoznak, csak nekem még kevesebb virágom van rajta, mint neked, készítettem egy képet is, ahogy csütörtökön be lett havazva. (jobban esett a hó, mint télen bármikor, aztán a változatosság kedvéért lefagyott) Már csak idő kérdése az egész és fel is teszek belőle egyet ide. 

    Nem szoktam kiszedni, ahogy a tulipánt sem, csak a felásáskor vagyok bajban, mert félek, hogy szétvágom az ületetőkosarat.

    Köszönöm, hogy megtetted a topoktagok ismertetését, én bevallom az időhiány mellett lustaság betegségben is képes vagyok szenvedni.

     

    labeo: gyönyörű helyeken jártatok és lacane már tolmácsolta a kérésemet, imádom a festett üvegablakokat, csak sajnos a fényképezőgépem minősége még nem teszi lehetővé, hogy olyan szép képeket készítsek. Én is próbáltam de nem jött igazán össze, sőt belső térben (elsősorban sötétebb templomban) valahogy nem akar összejönni a kép.

     

    Lányok megtaláltam lacanet a Mont St. Michael képen. A bal oldalon alul a ház felett kandikál ki a haja. (nem húzta be eléggé a fejét 

    Liza: nálunk kieste magát csütörtökön este. Már a fogorvoshoz hóba mentem, mire meg visszajöttem le volt fagyva.

     

    Rozmary: De jó, hogy ilyen sokat írtál, sajna ami a gépeddel van, de nem egyszerű dolog ilyenbe beruházni, különösen ebben a helyzetben. Ez az ördögi kör itt is ismerős. Éppen tegnap délután voltunk sétálni a városban a férjemmel. Teljesen elcsodálkozott, hogy milyen kevés ember van az utcán, neki újdonság volt, én már hozzászoktam.

    Köszönöm a virágoskertet, jó volt előzetesen a kerttervezés, csak az volt a gondom, soha nem tudtam milyen virágra számíthatok. 

     

    Most megyek kenyeret sütni és főzni, ha tudok akkor délután jövök.

    Szép tavaszi napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. március 21. 05:165839.

    Sziasztok! Most csak a kávé miatt ugrottam be.Megyek a portára, de még itt ülök pizsamában. Rohanok, zuhany, hajpöncörgetés, még a nadrágomat is ki kell vasalni. A vékonyabbat még nem merem felvenni ebben a gyönyörű tavaszban!

     

    Rozmary. Ha lesz egy kis időm a hétvégén, írok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. március 20. 22:225838.

    No ma már csak egy utolsó szólásra jövök!

     

    Mindenkinek ezer puszi!

     

    Adelid, BogyÓ! Lacane, Mima, Jucika, badicseva, labeo, Liza, Parmezán, .bagyine ...jaj istenem kit hagytam ki??? Remélem senkit! De ha mégis Neki is ezer puszi!!!!!

     

    Ültessetek virágot, hogy jöjjön a tavasz!!!! Kattintsatok a linkre, majd az "üres" képernyőre!!! Sok szép virágot Mindenkinek!

    http://www.procreo.jp/labo/flower_garden.sw f

     

    Sziasztok! Jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. március 20. 22:175837.
    Még ennyi történt velem, hogy voltam a neurológián! Tudjátok még januárban utaltak be, most volt időpontom!!! Még sosem voltam itt, nem tudtam milyen egy ilyen kezelés! Hát először jó mosolyogtam, mert úgy tünt, mintha a gyogyiban lennék! lehet ott is voltam! memóriatesztet csináltak velem! Borzasztó kemény kérdésekkel: Hogy hívnak? Hol születtem, és ez a város melyik megyében van? Most milyen évszak van? Milyen hónap és hányadika? Soroljak fel 10 db négylábú állatot!  Meg kellett jegyeznem három szót, amit a kezdetkor mondtak és ezt a három szót a teszt végén ujból kérdezték! El kellett olvasnom, hogy "csukja be a szemét!" Aztán meg is kellett csináljam!!!! /Meg tudtam csinálni!!!!/ Aztán becsukott szemmel kellett járnom előretartott kezekkel! Jobb kezemmel a bal térdemet kellett megérintenem, aztán fordítva!  ......No szóval ilyen és hasonló dolgokkal teszteltek!  Tulajdonképpen semmi rendellen ességet nem találtak a viselkedésemben, de azért azt mondta a doktornő hogy megnyugtatásképpen menjek el egy koponya MR-re és egy nyaki ultrahangra! No, most megint mehetek B.csabára!!!Az MR-t nem tudják itt megcsinálni, erre április 15-én kerül sor! Szóval még nics vége a torturának! Hát remélem ott sem találnak semmi rendellenességet! Az ultrahangal állítólag a nyaki ereimet nézik! A doktornő is mondta lehet ezek a szédülések is a sérvemnek köszönhetőek...átmeneti keringési zavar! Hát egyenlőre ennyit tudok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. március 20. 22:065836.

    Bocsássatok meg, hogy így szakaszosan küldöm a szöveget, de nagyon féle, hogy lefagy a gépem! Ujból elvittük szerelőhöz, de azt mondta sok mindent már nem tud rajta csinálni......mert hát már nagyon öreg szegény!!! Bírja ameddig bírja!
    !!!! Kellene venni egy új EZT meg AZT...és akkor nagyobb eséllyel várhatnám el, hogy ne fagyjon le állandóan! Hát így aztán msot megint bírja ameddig bírja...addig itt leszek, aztán majd lesz valahogy!!! Nagyon nem hiányzik most egy ilyen kiadás /no másmilyen sem/, még elég nagy trauma a gázszámla és villany végszámla!!!

     

    Én továbbra is varrogatok, ezerrel!!! Munkahely továbbra sincs kilátásban sem!!! Az exmunkahelyem romokban!!! Már alig vannak ott, az összes rehabos munkaerőtől megszabadultak...átadták őket /most kapaszkodjatok/ egy PÁPAI cégnek!!! Még szerencse hogy Pápa olyan "közel" van Hozzánk! Ezentúlmenően folyamatosan küldik el az embereket! Fel akarják számolni a fuvarozást az ügyvitelt /mindezt a régi apparátusukkal kívánják megoldani/! Szóval teljes az elkeseredettség!!! Fizetni senkinek nem akarnak végkielégítést!!! Hát nagy vonalakban ennyi!

     

    Szóval varrogatok ezerrel és keresem a lehetőségeket ezen a téren, mert lehet tényleg ez lesz az egyetlen megélhetési forma!!! Állítólag építeni akarták itt az ALDI-t, de éppen ma hallottam, hogy lehet mégsem lesz előle semmi! Talán vissazlép!!! Így aztán még ez a munkalehetőség is megszűnik!!! Habár ki is vásárolna ott, ha nincs munkahely ahol pénzt lehetni keresni?! No ez egy ördögi kör!!!

     

    Ujból küldöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. március 20. 21:555835.

    Lacane! Mindjárt jön a húsvéti nyuszi...Mi pedig megyünk Hozzátok!!! Már erről is akartam írni, de hát a gépem nem engedelmeskedett! Szóval Húsvét vasárnapján érkezünk, kb. fél kilen és kilenc óra magasságában! 15 fős busszal megyünk + a sofőr!  A busz tele van, remélem senkinek nem jön közbe semmi, mindenki nagyon várja már! A jó időben továbbra is reménykedünk! Remélerm addigra kitombolja magát az idő! Nálunk ma volt tél is, heves hózáporral, volt tavasz is ragyogó napsütéssel! Jó lenne ha már végre abbahagyná a tél a felesleges próbálkozásait!!! Szóval várjuk már nagyon a találkozást!!!

     

    Liza! gratulálok a lövészetes sikeredhez! Ügyes vagy! Emlékszem amikor gimis koromban nekünk is volt ilyen lövészet, hát Én olyan idétlen voltam hozzá, hogy soha nem találtam el még a céltáblát sem, nemhogy annak a közepét!!! Soha nem volt egy pontom sem!!! Ki tudja merre és hová lőttem?!?! Még jó, hogy a közelben nem volt éppen akkor senki, amikor Én lőttem!!!! No, hát ennyit az Én lövészeti karrieremről!!!

     

    Újból küldöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. március 20. 21:465834.

    Sziasztok!

     

    Jaj, végre, hogy ideérek!!!! Gép bajom volt és van!!! Bocsássatok meg! gyorsan igyekeztem visszaolvasgatni, hogy nagyjából képben legyek!

     

    Éva! Fogadd őszinte részvétemet! Olvastam mi történt! Nagyon sajnálom! Sok erőt kívánok most neked!!!

     

     

    Labeo! üdvözlet ujra itthon! A képeket látva bebizonyosodott előttem, hogy kár, hogy Én is nem mentem veletek!!! Lehet lacane mellett még Én is elfértem volna!!! Sok szép mindent láttatok és sok szép élménnyel lettetek gazdagabbak!!!

    A lábod sajnálom viszont, hogy fáj, próbálj kezelésre járni!!!

     

    No ezt most gyorsan elküldöm, mielőtt lefagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. március 20. 20:195833.

    Sziasztok Lányok!

     

    Lacane ott van néhány képen, csak keressétek ....

     

    Lacane kérésedre még néhány ablak.

     

    Sajnos rossz hírem is van: most már irtóra fáj a lábam, szinte menni sem tudok. Ülve, fekve semmi, de ha rálépek, akkor szinte csuklik össze. Na majd csak lesz valahogy. Azt hiszem itt már a pihenés nem használ.

    Jövő péntekig valahogy ki kellene birnom, akkor megyek Pestre dokihoz,  majd mond valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. március 20. 15:345832.

    NEm! Nem! Nem megvontam!   Dehogy vontam! Én ollllllyat nem tennék! Csak olyan kedves a "Tyúkanyó"! 

    Pszt! Csak súgom, nehogy Rozmary meghallja! Ő öregebb tőled Liza.   Ő már régen mamunak mondja a hamut, amikor te még bálba jársz! Ezért a "cím váltás"!

    Az agyi állapotomra való utalást -dicséretet köszönöm-, de nem szolgáltam rá. (volt már rá többször példa, milyen lüke, felejtős vagyok!)  Lassan lisztet lehet szitálni az agyammal, olyan lyukas!

     

    Most rohanok, mert lekésem a lányom vonatát. Pedig ilyen már  régen volt, hogy emberi időben jött haza!

    Ja, a fénykép meg titkos, különben sem látszom a kávéfőző mögül! (Képzelhetitek, mekkora főző volt, ha az xcxvvx  kg-mmal és a 180 cm-mel albújtam mögötte!)

    előzmény:
    Liza (5831)
    2009-03-20  09:57
  71. 2009. március 20. 09:575831.

    Teljesen jogos volt a felvetésed, hiszen valóban válasz nélkül hagytunk. Én majdhogynem a kezdetek óta itt vagyok /lacane utánna nézett/ Én voltam a "tyúkanyó" de miután Rozmary megérkezett lacane megvonta tőlem, s "korelnöki " címet adományozott.

     

     

    előzmény:
    mima61 (5830)
    2009-03-20  09:42
  72. 2009. március 20. 09:425830.

    Sziasztok!

     

    Én is vettem a kávéból,köszönöm.

    Liza:Nagyon jó,hogy rátok találtam,jó köztetek lenni.Csupán kíváncsiságból kérdeztem,mert néha szoktátok Őket emlegetni,s Ők nem jelentkeztek soha.

    Viszont nekem olyan érzésem volt,mintha el sem olvastátok volna,hiszen nem válaszolt rá senki.

    Lacane magyarázata kielégítő volt,mégegyszer köszi a felvilágosítást.

    Nálunk tegnap szakadt a hó,de nem is akárhogyan.Még télen sem esett így.Délutánra olvadt csak el.A lányom du.1-kor indult Horvátországba,képzelhetitek,hogyan odavolt,szakadt a hó.Na ennél azért jobb időt képzelt el.Ma már nem esik csak nagyon hideg van.

     

    Labeo:nagyon szépek a képek.Liza a számból vette ki a szót,hogy olyan nincs fönn,amin Lacane rajt van?!Látom Te sem árulod el,hogy veletek tartott.Majd ha augusztusban lesz a találkozó,hozd el a gépet s megnézzük a többi képet is.

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Liza (5829)
    2009-03-20  08:45
  73. 2009. március 20. 08:455829.

    Sziasztok!

     

    lacane: Köszönöm a kávét. Kettőt vehetek?

     

    ....hallgatás beleegyezés. Elvettem

     

    Mima: Én nem hagytam figyelmen kívül a kérdésedet, de tudtam, hogy lacane az aki ilyen érthetően felvilágosít majd. Hiába Ő még fiatal, jobban fog az agya, emlékszik a dolgokara.

     

    A topikindítóval egyébként kb. két hónapja beszéltem, elfoglalt, nem tud bekapcsolódni, ha több ideje igérte, hogy jön.

     

    labeo: Nagyon szépek a képek. Mondtad, hogy ha van még kívánságunk akkor kérhetünk.

    Én egy olyat szeretnék látni ahol lacane is ott van

     

    Képzeljétek ma reggelre havas tájra ébredtünk. A kicsi rögtön mondta, hogy akkor szánkóval menjünk. Ma Én vittem, de hamarosan meg kell, hogy tanitsam az órát neki, mert az Istennek se akarta megérteni, hogy igyekezzünk, mert rögtön 7 óra van.

     

    Most is szépen szállingózik a hó.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. március 20. 06:005828.
    Fogadd őszinte részvétemet.
    előzmény:
    badicseva (5822)
    2009-03-19  20:38
  75. 2009. március 20. 05:375827.

    Egészségetekre!

    Labeo. Ez gyönyrűűűű! É szeretnék mép pár "ablakos" képet, ha van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. március 20. 05:325826.
    Badicseva. Fogadd őszinte részvétemet!
    előzmény:
    badicseva (5822)
    2009-03-19  20:38
  77. 2009. március 19. 20:555825.
    Ha bármelyik helyszínről még szeretnétek látni, akkor szóljatok, mert rengeteg kép készült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. március 19. 20:505824.
    és még néhány...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. március 19. 20:475823.

    Sziasztok!

     

    Éva nagyon sajnálom anyukádat, fogadd részvétemet!!! 

    Ha bármiben tudok segíteni, akkor csak szólj!

     

    Lányok mutatom az ígért képeket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. március 19. 20:385822.

    Sziasztok!

    Most a nagy szomorúság mellett egy kis örömöm is van. Azért van nekem még egy internetes jótündérem is. Zsókám kicsit megkönnyítette a dolgomat.

    Most is csorognak a könnyeim, nehéz a megnyugvás, de a szereteteket folyamatosan éreztem.

    Ez erőt ad!

    Köszönöm lányok!

    előzmény:
    Liza (5821)
    2009-03-19  19:14
  81. 2009. március 19. 19:145821.

    Kedves Éva!

     

    Kegyetlen a sors.......

     

    Fogadd őszinte részvétem. Sokat gondoltam Rátok és teszem ezután is. Légy erőss!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. március 19. 18:445820.

    Szervusztok Kislányok!

     

    Igaz Évike nem hatalmazott fel rá, de ugy érzem annyira közel voltatok hozzá, hogy tudnotok kell, hogy ma este 6 órakor az Édesanyja meghalt. Gondolom Ő most nem tud jönni, engem felhivott telefonon. Még fél 6-kor bent volt nála, talán érzékelte is, hogy Évike ott van. Majd amikor felszállt a buszra, telefonáltak Neki, hogy meghalt az Anyukája.

     

    Elnézéseteket kérem, hogy ilyen szomoru hirrel jöttem, sajnos ilyen kegyetlen az élet. Csendesedjünk el, és gondolkodjunk, hogy mindent megteszünk-e az életben egymásért, mert addig kell amig még élünk. Szeressétek továbbra is igy egymást mint ahogy most.

     

    Puszillak Benneteket. Zsóka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. március 19. 15:375819.

    Én nagyon is "beérem"!!!!Örülök,hogy köztetek vagyok,csupán kíváncsi voltam,mivel már én is több mint 1hónapja itt vagyok és róluk nem tudtam semmit.

    köszi.

    előzmény:
    lacane (5818)
    2009-03-19  14:50
  84. 2009. március 19. 14:505818.

    a topic indító eltünt. Igaz,   pár hete (hónapja) benézett a lánya.  A másik, aki   jött, -Éva-  ő   "kapott" a munkahelyén egy új büfét, aztán elhagyott  minket.

     

    Yucyka hosszabban időzött,  Bagyiné rövid időre jött közénk.  Parmezán is ritkán jön.

    Bogyó szokott jönni, de most köd előtte, köd utána.

     

    Be kell érned velünk.

     

    Most megyek  vásárolni, szülőt látogatni. Szép délutánt mindenkinek!

     

     

    Adelid. A szájzuhany kimaradt az életemből, nem tudok neked segíteni.

     

    előzmény:
    mima61 (5816)
    2009-03-19  05:59
  85. 2009. március 19. 10:025817.
    Én azért nem válaszoltam rá, mert magam sem sokat tudok róla, mindössze egyszer járt erre mióta én jöttem.
    előzmény:
    mima61 (5816)
    2009-03-19  05:59
  86. 2009. március 19. 05:595816.

    Sziasztok!

     

    Labeo:Nagyon sok mindent láttatok,ezek örök emlékek maradnak.Nagyon jó,hogy eltudtatok menni erre az utazásra.Mindenképpen menj el orvoshoz.Akármi fáj az embernek,szürnyű tud lenni.

     

    Ma jön haza a lányom,most reggel,igaz csak átutazóba,1 hosszú hétvégére indul ma délben a barátaival a horvát tengerpartra.A fiú búvárkodik,a lányok meg majd élvezik a pihenést.

     

    Lacane:köszi a kávét,rád mindig lehet számítani,látom még a sok Párizsi kávéfőzés után is van kedved nekünk is főzni!

     

     Lányok:az utolsó hozzászólásomban kérdeztem valamit Tőletek,de azóta 4-en írtatok,de senki nem válaszolt rá?!?!?!?!

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. március 19. 05:325815.

    xdescxdwyfdxhgreefgfrsrexgvjhfzttwsxngiuttzdf-- -------> fent a kávé, itt pedig az illata!! Tripla illatot tettem bele, hátha többen jönnek.

    Labeo. Nagyon pontosan írtad le a beszámolót, szóról-szóra így történt.  Gyönyörű helyeket láttunk. (Püff, most elszóltam magam!

    De azt kihagytad, hogy milyen finom kávékat főztem nektek.

    Adelid. Virágoznak már a krókuszaid? Nekem olyan szépek, 10-12 virág is van egy-egy helyen. Nem szedem még ki a hagymákat, jövőre még több lesz. Te fel szoktad szedni évente?

    Mindenkinek nagyon szép TAVASZI napot kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. március 18. 21:515814.

    Sziasztok!

     

    Labeo már most is köszi a beszámolót, mert a Mt. St. Michael már ismerős a barátnőm beszámolójából. Ők két évvel ezelőtt jártak ott, tudod, ők laknak Svájcban, ahol én is voltam.

     

    Milyen volt a kagyló, én még csak konzervben mertem vele kacérkodni, a sült és a főtt változatot még csak csínján kóstoltam, a sültet vagy 30 évvel ezelőtt a török tengerparton.

     

    Izgatottan várom a képeidet, én most jelen pillanatban a hugi sielős képeivel élvezkedem egy kicsit. 

     

    Úgy látom a hiányzók igencsak elpártoltak tőlünk, lehet már nem is akarnak erre járni. Talán érdekesebb témákat kellene megtárgyalnunk?!!!

     

    Jó éjt mindenkinek! 

    előzmény:
    labeo (5813)
    2009-03-18  21:30
  89. 2009. március 18. 21:305813.

    Folytatás:

     

    Szerdán egész nap ragyogó napsütés volt, enyhe idővel. A versaillesi kastélyt néztük meg - gyönyörű!!! 

    Aztán még a szálláshelyünkön lévő Chateau Vincennes kastélyt néztük meg.

     

    Csütörtökön meglátogattuk a Les Halles bevásárlóközpontot, ebédeltünk egy étteremben (előétel kagylő volt!!). Az Operát is megnéztük aznap - lányom bánatára a fantommal nem találkoztunk. 

     

    Este sötétedés után még egyszer bementünk és gyönyörködtünk az esti kivilágításban, szuper volt!!

     

    Pénteken a normandiai óceánpartig utaztunk és Mt. St. Michaelt látogattuk meg. Ez egy fantasztikus kis sziget, egész keskeny földnyelv vezet oda, egy szikla az egész, ahová egy városka és a csócsára egy apátság, templom épült. A látvány mindent megér!! Apálykor a tenger körben visszahúzódik, lhet sétálgatni a tengerfenéken (persze csak gumicsizmában ajánlott, ami nekünk nem volt), dagálykor viszont a parkoló is víz alatt van. Ez külön ki volt táblázva, hogy este 7 után ne hagyja ott a kocsit, mert jön a tenger!!

    Mutatok majd erről is képet, gyönyörű!!!

     

    Szombaton elindultunk hazafelé, út közben azért egy városlátogatást beiktattunk Heildelbergbe. Nagyon szép vár van ott. 

    Ismét Mittersfelben szálltunk meg.

     

    Utolsó nap vasárnap csak jöttünk haza - végig esőben, hűvös időben.

    Kint az esőket leszámítva ragyogó idő volt. Normandiában különösen, 18 fokot mutatott az autó! Virágzottak a fák, bokrok! Párizs is tele volt nárcisszal, krókusszal, aranyesővel! Itthon meg várt ez a ramaty idő. 

    Hát ennyi. Még rengeteget tudnék mesélni, de már leragad a szemem. Holnap mutatok képeket - még előbb le kell kicsinyíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. március 18. 21:135812.

    Sziasztok!

     

    Az utazó nagykövet megérkezett. Most csak Gyulán voltam. Rozmarynek integetem tegnap és ma, mert kétszer mentünk keresztül Szarvason!! Remélem láttad?? Sajna egy ismerőssel mentem, így megállásra nem tudtam időt szakítani. Tegnap azonban a gobelines lányok közül egy gyulaival sikerült kicsit beszélgetni.

     

    Sajna a lábam még mindig nagyon fáj. Holnap megpróbálom egy dokival felvenni a kapcsolatot, mert  egyre nagyobb az esélye, hogy komoly a baj.

     

    Most már remélem a közeljövőben nem megyek sehová - mostani információim szerint legalább másfél hétig!! - ezért remélem, hogy holnap tudok képeket is mutatni, addig is elkezdem a beszámolót:

     

    Az első nap megnéztük Scherding és Passau városát, aztán Mitterfesben Németországban volt a tranzitszállásunk.  Délelőtt esett az eső, de mire a városnézésre került sor, már elállt. Scherding nagyon szép kisváros, Passauban pedig a Duna, Inn és Ilz folyók folynak össze.

    A szállás német ízléssel berendezett, de tiszta és kényelmes volt, viszonylag jó áron.

     

    Második nap irány Párizs. Indulást követően 2-3 órán át szakadó hóesésben autóztunk, szerincsére aztán elállt. Megálltunk Sinsheimben, ahol az autópálya mellett egy technika múzeumost néztünk meg. Minden kor autója ott volt - csodás járgányok!! Aztán repülők, harckocsik és egyéb masinák. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

    Este 6 után értünk Párizsba. A navigátor nagyon jól működött, sehol nem tévedtünk el, odavitt házhoz! A szállás nagyon kényelmes volt, lányok másik apartmanban laktak. Az okozott csak némi nehézséget, mire sikerült elérni, hogy a két szoba közel legyen és ne két épületben. Végül sikerült, két szobával arrébb voltak a lányok.

     

    Vasárnap borús idő fogadott, elindultunk meghódítani a várost. A szálló az 1-es metro végállomásától nem túl messze volt, így leginkább azzal közlekedtünk. 

    Első uticélként irány az Eiffel torony. Kicsit szitált az eső, felmentünk, ameddig lehetett. Na ott már jócskán esett!! Sajna emiatt a látvány egy részéről lemaradtunk. Ezután a Pompidou központot és az ott található modern művészetek múzeumát néztük meg, majd - mivel kisütött a nap - sétáltunk a városban és megnéztük a Notre Dame-ot (család a toronyba is fölmászott, de én azt kihagytam). Majd a Conciergerie múzeumot és a St. Chapelle templomot. Itt vanak a legcsodásabb üvegablakok, amit valaha láttam!

     

    Hétfőn a Louvre következett. Rengeteg mindent sikerült megnézni, csodás volt! A sok szépség mellett a királyi lakosztályokban egész falnyi méretű szövött gobelineket láttam!! Utána még sétáltunk a környéken és ettünk a latin negyedben, megkerestük a St Sulpice székesegyházat, majd felmentünk a Diadalív tetejére és kicsit sétáltunk a Chams Élysées-en.

     

    Kedden reggel sajna megint esett, így múzeumokba mentünk. Elsőként a Roden múzeumba - szerencsére mire az épületet megnéztük, addigra elállt, így a kertben lévő szobrokat is meg tudtuk csodálni. Innen Napóleon sírjához mentünk az Invalidusokhoz és a szintén ott található hadtörténeti múzeumot néztük végig. Nagyon szeretik a lányok a páncélokat, fegyvereket nézegetni.

    Még szintén ezen a napon délután az Orsay Múzeumot látogattuk meg - tele van impresszionista festők műveivel - csodás!!

     

     Ezt most elküldöm, de mindjárt folytatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. március 18. 05:325811.

     

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Mima. Elnézést!!!  Nézd meg a 11. pontot, az  rám teljesen igaz.

    Meg még 1-2!! Ezek mellett vak vagyok, süket vagyok, figyelmetlen vagyok, ezer felé szakadok. (de nem elég, 1002 felé kellene!!)

    Az összes hócipőm tele van. Legjobb lenne lelépni 2-3  (500-600!!) napra!!!!!!!!!!

     

    Panasznap vége! Megyek dolgozni. Mindenkinek szép napot!

    Rozmary!!! Várom a jelentkezést! (tudom, a gép.....)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. március 17. 20:315810.

    Sziasztok!

     

    adelid: Teljesen megnyugtattál,hogy a virtuális sütitől nem hízok el.

     

     .....Hmmmm! Na de akkor honnan a kilók?

    Na jól van nem panaszkodom, igazad van, mindig akad anyni idegeskedni való, hogy apasszák a kilókat. Ma is rohangáltam s csak este 7-kor ettem 1 db tojást, igaz pótoltam egy kis kolbásszal.

    Na most oszt küldhetem utánna a bugyborékos vizet, hogy csináljon valamit. Tudtam, de úgy megkívántam a kolbászosrántottát. Annyit nem bírtam várni, hogy egy tea lefőjön hozzá.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. március 17. 13:335809.

    Sziasztok!

     

     

    Lacane:Mi az,hogy elfogadom-e tőled is?!Bárkinek,aki megmosolyogtat  hálás vagyok. Máskor is szivesen olvasom,ha tudsz egykis mosolyogtatót.Mi az,hogy hovatüntem?Tegnap is írtam,nézd meg,ha nem emlékszel!!!!

     

    Badicseva:Nagyon sajnálom,hogy anyukád nincs jól.Én is sokat gondolok rád.

     

    Adelid:A sajtos hajtoványt én is megsütöttem már 1x és nagyon ízlett.Én is jó kis husis szalonnát tettem a sonka helyett bele,s szerintem nagyon finom.Tervezem,hogy a héten megsütöm megint.

     

    Labeo:Sajnálom,hogy fáj a lábad.Biztos sokat mászkáltatok Párizsban,hiszen gondolom amit csak lehetett megnéztetek.Vigyázz magadra!

     

    Lányok!Aki indította a topikot,már nem szokott jelentkezni?Két név van még,akiket emlegettek,de amióta vagyok Ők még nem jelentkeztek:Jucuka,Bagyiné.??

     

    Mindenkinek szép napot!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. március 17. 12:255808.

    Ez ránk még nem érvényes!!!!!!! 

     

    Az öregedés első jelei
      
     1. Külön alszol a fogaidtól.
     2. Megpróbálod kihúzni a redőket a zoknidból, amikor rájössz, hogy nincs is rajtad zokni.
     3. Ha reggel felébredsz, pont úgy nézel ki, mint a fényképed a jogosítványodban.
     4. Csak a második próbálkozásra tudsz kikelni a fotelból.
     5. A "kimaradok éjszakára" számodra azt jelenti, hogy a kertben alszol.
     6. A "boldog órák" szunyókálással telnek.
     7. Nyaralni mész, de előbb fáradsz el, mint ahogy a pénzed elfogy.
     8. A gyerekednek olyat mondasz, amit az anyád mondott neked, és amit mindig utáltál.
     9. A súlyemelésről alkotott elképzelésed a "felállás a székből".
    10. Jóval hosszabb idő alatt pihened ki magad, mint amennyi idő alatt elfáradtál.
    11. Emlékezeted rövidül, panaszaid hosszabbodnak.
    12. A noteszodban a legtöbb név úgy kezdődik, hogy "Dr".
    13. Csak ülsz a hintaszékben, de nem tudod beindítani.
    14. A gyógyszerész a legújabb barátod.
    15. Akkor nevezed magad szerencsésnek, ha megtalálod a kocsit a parkolóban.
    16. Kétszer annyi ideig tart, hogy feleannyit láss.
    17. Minden fáj. Ami meg nem, az nem működik.
    18. Két órán át keresed a szemüveged, ami a fejeden van.
    19. Belemélyíted a fogaidat a húsba, és azok ott maradnak.
    20. Már feladtad az összes rossz szokásodat, de semmi sem lett jobb.

    21. Türelmesebb lettél,de ez tulajdonképpen csak fásultság.
    22. Végre összeszeded a gondolataidat, de akkor meg a tested esik szét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. március 17. 08:415807.

    Sziasztok!

     

    badicseva: Sajnálom, hogy anyukád nincs jól, én is sokat gondolok rátok!

    Ha már beköltöztetek, akkor kaphtom az új címet is így húsvét előtt!?

     

    Liza: Ha jól emlékszem írtam, hogy a virtuális süti még dupla adagban sem árt, főként a hátsó fertályodnak. Különben meg úgyis lerohangálod és idegeskeded az egészet, vagy tévedek?

     

    labeo: A körmöm most tartósabb, egy helyen levegősödött fel vagy 3 mm2-nyi területen, egy másik körmömön meg lepattant belőle egy pici darab a végéből. Egyébként nagyon tetszik. Sima natur az egész a végén van egy kis csillám. Egyszerű, de mutatós. Hétköznapra nem is akarnék nagyon mást.

    Ahogy elnézem kb. kéthetente mennem kellene. Hát majd meglátom. A költségvetésemen én is éppen most változtattam, mint az állam, mert a fogorvosom azt mondta, nem ártana egy szájzuhany beszerzése (nekem eddig nem volt), mert az ínyem igencsak hajlamos a gyulladásra. És ezzel talán karban lehet tartani. Hát a használatával még nem nagyon vagyok kibékülve, annyi minden olvastam róla, én meg, ha úgy használom, ahogy elő van írva, akkor a fél fürdőszoba zuhanyozik az ínyemmel egyetemben. Majd csak megtanulom!!! Használ valaki ilyet, tud nekem valaki használható tanácsokat adni?

     

    Labeo a lábadat meg az utazás alatt biztosan nem nagyon kímélted, most meg aztán ihatod a levét   És még most is menned kell. Hát nem lesz kilométerhiányod, az biztos.

     

    Szép napot mindenkinek! Este lehet még jövök. A lányom pulóveréből már csak a 3/4 nyaka van hátra. Eddig tetszik neki, tegnapelőtt este felpróbálta és eléggé meg volt elégedve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. március 17. 05:395806.

    Egészségünkre!

    Badicseva. Nem is tudom, mit írjak....  Nagyon szomorú dolog. Az orvosok mit mondanak?  Legyél minnél többet vele, simogasd. Biztosan érzi, ha ott vagy. Tudom, a munka...  De utána..  Most ő a fontos. Ha a gondolat ereje segít, akkor javulni fog, mert mindenki nevében írhatom (ebben biztos vagyok!), hogy gondolunk rád és anyukádra.

     

    Labeo. Nem szép dolog a nászéjszaka elől elszökni!  Szeretek utazni, de így az idegbaj jönne rám. Úgy szeretem, ha minden rendben van itthon, aztán megyek el. És most csomagolhatok megint! (Hogy kávét főzzek neked!) Most hova megyünk??!!

     

    Adelid. Milyen érdekes, hogy nálatok is megegyezik a "néni" neve a tiéddel!  Szerintem a többieknél is így van. Furcsa!!  Vettem a sütiből, láttam, hogy norbiupdate.

     

    Liza. Jól haladsz az új bolttal. Látod, bekaphatják és megy ez!!

    Bogyó. Mi van veled? Csak nem valami komoly baj, a múltkori dolog miatt? Vagy szőlőztök ezerrel?

    Mima. Hova tüntél?

    Rozmary. Te lehet, hogy a gép miatt nem jössz. Pedig jó lenne tudnom, hányan jöttök,  mikor értek ide,  mert úgy igazítanám a programot.

    Parmezán? Bagyiné? Esetleg Yucyka??

    Rohanooook! Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. március 16. 21:585805.

    Ezt nem hiszem elllllll!

    Utazol?????

    Sztem a többiek is kétszer futnak neki, hogy elhiggyék.

    És oda sem viszel bennünket?

     

    Köszi a gratulációt, na és a részvétet is.

     

    előzmény:
    labeo (5804)
    2009-03-16  21:08
  98. 2009. március 16. 21:085804.

    Sziasztok!

    Tegnap elovastam a történteket, de már utána nem jutottam géphez. Most is csak most értem ide és még vár egy adag kiteregetni való ruha. Nagyon el vagyok havazva.  Holnap két napra elutazom kiküldetésben - pont a házassági évfordulónkon!! Hétvégén meg jön az egész család, mert a lányom szülinapját most köszöntik. 

    És egy hét távollét után mindent takarítani kéne...

     

    Szóval bocsi lányok, de részletes utibeszámolóra és képekre még várnotok kell.

    Sajnos a legrosszabb hír, hogy nagyon fáj a lábam - még így ülve is - miközben ezer lenne a tennivalóm.

     

    Éva: nagyon szép lesz az új lakásotok! Anyukádat nagyon sajnálom, hogy ismét rosszabbul van - kórházban is van megint?

     

    Liza: gratulálok az idei év első díjához!! Szerintem nagyon jó helyezést értél el!

    Olvastam, hogy mennyi új engedélyt kell beszerezned - részvétem.

     

    Lacane: jól van, nem árulom el, hogy ott voltál-e.....

     

     

    Adelid: nem írtál arról, hogy a második menet milyen lett a körmödnél? Nekem nagyon jól működik, nagyon ritka, hogy eltörik, ha beleakadok valamibe. És csak akkor meleg a lámpa, ha sérült a köröm - legalábbis nálam ez a tapasztalat.

     

    Többieknek is sok pussz és kösz, hogy gondoltatok rám - én is emlegettelek ám Benneteket!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. március 16. 20:295803.

    Sziasztok!

     

    Na még egy nekirugaszkodás. Már egyet írtam és elszállt a gépem. Sztem a badicséváé kitütötte, mert sztem egyiedőbe küldtük.

     

    Éva: Nagyon sajnálom ami Anyukáddal van, ez nagyon-nagyon nem jó hír.

     

    adelid és többieknek is: Köszönöm a gratulációt, talán lesz jobb is, de tényleg azzal vigasztalom magam, hogy amik lehetnek zavaró tényezők, meg vannak, edzés nélül főleg el kell fogadnom

    adelid: Szted hiányzik az Én hátsó fertályamnak a dupla adag süti???? Hát pesze, hogy nem. Valószínüleg erről elfelejtkeztél.

     

     

    lacane: Majd figyelem a fotókat amit Edit fel fog rakni. Vigyázz nehogy "Kati nénit" véljem felismerni

     

    Viszonzásul a viccedre:

     

    Benedek Elek mért lett Benedek Elek?

     Mikor kicsi volt édesanyja megkérdezte, hogy

    -felkeltél már vagy még ágyba vagy?

    - Benne, de kelek

     

     

    Ma rohangálós napom volt. Reggel Én nyitottam, aztán leváltott a lánykám, mert ma volt a Keresztanyukám hagyatéki tárgyalása:(

     

    Aztán tüdőszürőre kellett menjek, az eü. könyvhöz, majd a Tűzoltósághoz rohantam szakhatósági állásfoglalás ügyében. Hót rendes volt megint a pasi, ugyancsak mint másfél évvel ezelőtt. Szerencsére nem felejtette el, hogy az első munkahelyem a Tűzoltóságnál kezdődött.

     

    Az ANTSZ-hez aki megcsinálta a Kockázatbecslési dokumentumot, le is adta. Telefonon beszéltem az ANTSZ-essel, holnap küldi a szakhatósági állásfoglalást. Szépen állnak össze a dolgok, már csak a HCCP van hátra /pénteken jön megbeszélni/ és az Élelmiszer Ell. Állomás. Az is elmondta mit kért. Aztán kötözés és jöhetnek a vásárlók.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. március 16. 20:125802.

    Sziasztok!

     

    Félreértettek! Nem én kaptam a díjat, hanem egyik díjazottnak én is gratuláltam. Osztályvezetői minőségemben voltam ott

    Labeó ismeri, lehet a háziorvosa is volt. Ő volt hosszú évekeik Kömlődön a háziorvos.

    Nemcsak pacal volt ám, de én szeretem, így azt ettem.

    Anyukám viszont nagyon nem jól van. Alig ébresztehető és lázas. Engem talán megismert, de az unokáját egyáltalán nem.Fájdalma talán nincs, mert nagyon nyugodt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top