Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

61-esek ide

Torolt_felhasznalo_622589
Torolt_felhasznalo_622589
Létrehozva: 2006. október 18. 22:57

Sziasztok!

Nézelődöm, nézelődöm de nem találom a 61-ben születtek topikot. Hahóóó Mi is vagyunk! Vagyunk?

Szerettel várom a korombelieket egy kis beszélgetésre.

Üdv. Mindenkinek

 

  1. 2007. február 26. 17:22601.
    Liza,hahóóóóó!
    Merre vagy???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. február 26. 17:21600.

    Mostanában,idegesiti ha, csinosan járok!
    Ki,érti ezt?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (599)
    2007-02-26  17:17
  3. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 26. 17:17599.

    remélem azért a kék foltokon kivűl más baj nem esett. A párod meg nem érzi át a helyzetet ő tuti lapossarkúban jár 

    Köszönöm az anyukának szóló jó kívánságokat!

    előzmény:
    eva0812 (594)
    2007-02-26  15:09
  4. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 26. 17:14598.

    szia!

    üdv köztünk! ezek szerint te az a fajta vagy aki mostanára nőt bele  bőrébe?   

    na legalább már ennyit tudunk rólad kezdetnek nemis olyan rossz Nem? 

    előzmény:
    peggy (590)
    2007-02-26  08:04
  5. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 26. 17:11597.

    Hű hogy lehet ilyen békében élni csudi unalmas lehet   

    De azért kivánok hasonló unalmat mindenkinek!

    előzmény:
    Liza (589)
    2007-02-25  20:49
  6. 2007. február 26. 15:12596.
    Szia Liza!
    Köszi a kávét,én már csak hidegen ittam,de fincsi volt!
    előzmény:
    Liza (592)
    2007-02-26  08:58
  7. 2007. február 26. 15:10595.
    Szia Peggy!!!!
    Akkor,gyere máskor is!
    Különben,én is jól érzem magam,pláne, mostanában!!
    előzmény:
    peggy (590)
    2007-02-26  08:04
  8. 2007. február 26. 15:09594.
    Sziasztok!
    Rosarugoza szió!!!
    Sok boldogságot,Anyukádnak!!!
    Olyan jó,hogy neked még van!!!És veletek van!!

    Ma reggel,még simán beértem dolgozni,utána viszont elkezdett szakadni a hó.
    A büfé előterébe,jól behozták a latyakot,én szokás szerint
    rohangáltam,mert marha sok munka volt.
    Hát,lányok akkorát estem a térdem,könyököm csupa kék,és nagyon fáj.
    Szerencsére,nem látta senki,gyorsan fel is pattantam.
    Telefonáltam a páromnak,hogy feltétlenül jöjjön elém,mert életveszélyesen csúszós minden,és én nem a téli csizmába mentem reggel.
    Na,mit gondoltok,mi volt az első szava,?
    Minek kell magassarkúba járni ,dolgozni??? OOO))
    Volt a mosógépszerelő,aki már 2 hete is kinn volt.
    Jól, kioktatott,hogy megkell nézni a szűröt is,hát igaza volt,benne maradt egy műanyag,a melltartó egyik merevitője.
    Párom mondta,hogy kap egy ezrest,irjon már rá valami kis javitást.Mert még jótállásos a gép.
    Szóval,mozgalmas volt a napom.
    Ebéd,nekem 3 falat csülkös paprikáskrumpli,páromnak egy rendes adag.
    Holnapra ,van még levesem,igy ma nem főzök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (588)
    2007-02-25  20:44
  9. 2007. február 26. 08:58593.

    Látod, hogy még fel sem ébredtem.

    Na küldök még egy h betűt, ahonnan kimaradt 

    előzmény:
    Liza (592)
    2007-02-26  08:58
  10. 2007. február 26. 08:58592.

    lacance!

    Mi ez a treányság?

    Kávé? Nuku?

    Na akkor főzök Én.      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. február 26. 08:57591.

    Üdv. köztünk.

    Remélem nem csak ennyi, volt, hogy bejelentkeztél. Áruld el, hogy mitől érzed jól magad a bőrödben és egy kicsit többet.

    Honnan? Párod, Gyerkők, netán unoka?, mert ár ebben a korban az is előfordulhat egyeseknél 

    Üdv. Liza

     

    előzmény:
    peggy (590)
    2007-02-26  08:04
  12. 2007. február 26. 08:04590.
    SZIASZTOK!

    ÉN is 61-es vagyok. Most érzem úgy, hogy jól érzem magam a bőrömben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (1)
    2006-10-18  22:57
  13. 2007. február 25. 20:49589.

    Szijó!

     

    Először is Isten éltesse Anyukádat még sokáig jó egészségben szerettei körében.

    Másodszor megkérdezhetem a páromat továbbképzés ügyben. Hál Istennek, vagy magamnak? Mind1, az a lényeg, hogy minden rendben. 

    Hát Én is főzök minden nap, de Én nem fogok egyedül maradni sehol, igy a konyhába sem.  A párom mindig azt modja, hogy Ő előbb hal meg mint Én. Erre Én azt szoktam mondani, legfeljebb egy pár perccel, mert Én azonnal utánnad halok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (588)
    2007-02-25  20:44
  14. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 25. 20:44588.

    Sziasztok!

    nekem van msn-em szóval lehet pletyizni én is szoktam valahogy olyan jól esik néha dumcsizni

    én hét közben is főzök minden nap, talán azért utálom annyira. esküszöm ha egyszer egyedül maradok soha többet nem főzök kiadom a konyhát albérletbe valakinek nekem nem kell  egyébként én valóba nem állok oda saját magamnak főzni igaz ha egyedül vagyok enni se nagyon szoktam.volt hogy a barátnőm nézet át amikor már egy hete nem volt itthon a család és frészt kapot mert úgy lefogytam nem tudom de nekem a táplálék csak az életben maradáshoz szügséges az összes többit nem értem vele kapcsolatban.

    ma voltam köszönteni anyukám ,84 éves, ott volt a teljes rokonság hát volt zürzavar rendesen.

    Ha találtok férfit aki tanfolyamot tart együttélésből szóljatok nehogy kihagyjatok  olyat ismerek aki tarthatna de nem vállalja. nem irigykedem  mert a lányom a párja szóval jó helyen van.

    előzmény:
    eva0812 (584)
    2007-02-25  17:54
  15. 2007. február 25. 18:05587.
    Hát akkor legyen!
    előzmény:
    Liza (585)
    2007-02-25  18:01
  16. 2007. február 25. 18:05586.
    Jajj, mivel a hétvégén nagyon jó kislány voltam norbiügyileg, igy most is egy ződalmát rágtam el. Az mivel még 1-es kategória igy lehet enni. Na ezután méghatásosabb lesz, mert meg se eszem. Jó sz.......r volt. Pedig ebbe van az "Alföld aromája" Vagy lehet azért nem esik már olyan jó, mert a volt munkahelyemről származik. Hideg is volt, most fázom, a fogam fele is odalett. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. február 25. 18:01585.

    Nekem nincs msn-em, de már nem kellene ennyit gondolkodnom rajta, hogy legyen-e vagy sem.

     

    előzmény:
    eva0812 (584)
    2007-02-25  17:54
  18. 2007. február 25. 17:54584.
    Szió!
    164 cm-es vagyok,és eredetileg fekete hajú,és majdnem fekete szemű is.
    Na,azért nem jaánlanám ezt a továbbképzést.
    Vannak ám nekünk is problémáink,nem is kevés.
    Végülis jó elvagyunk.
    Fincsi lett a rokfortos,én spagettivel kevertem össze,és reszeltem még a tetejére picit a rokfortból.
    Ezt a csirkemelleset csináltam már,csak combokból,nagyon finom.
    Azt hiszem,nem lehet abbahagyni néven találtam.Jó szaftos lesz.

    Én egész délután a gép előttültem.Barátnőmmel beszélgettem MSN_en.
    Tényleg,van valakinek feltéve ??
    előzmény:
    lacane (582)
    2007-02-25  17:37
  19. 2007. február 25. 17:41583.

    Na üdv Nektek!

    Megérkeztem. Hátam mögött egy ebédfőzés, egy Debreceni út, meg van a csempe. Aztán pakolászás a nénikémnek és még a Keresztanyukámhoz is kiugrottunk, aki 40 km-re lakik tőlünk, ugyhogy most megnyugodtam, mert már oda is készültünk vagy két hete. Ma már túlzásba nem viszem a melót, egy kis vasalás, egy kis ruhaelőkészítés a páromnak. Ugyanis mint egyetlen pénzthozó a családba, reggel neki munkába kell mennie.

    Köszi a reciket, mentem és biztos ki fogom próbálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. február 25. 17:37582.

    Sziasztok! Itt a csirkemell recept:

     2 csirkemellet felszeletelünk. 8 dkg lisztbe belekeverünk 1 púpozott teáskanál pirospaprikát, 1-1 kávéskanál majoránnát, törött borsot, sót, 2 gerezd szétnyomott fokhagymát,  késhegynyi őrölt köményt. Ebben megforgatjuk a melleket, kivajazott tepsibe rakjuk, ráöntjük a maradék lisztes megoldást. 1 nagy fej vöröshagymát rászeletelünk. 2 dl tejfölbe 4 evőkanál olajat belekeverünk, ráöntjük a húsra. Rászórunk 10 dkg reszelt füstölt sajtot. Alufólia alatt, közepes lángon 50 percig sütjük, levesszük a fóliát és megpirítjuk egy kicsit.

    Burgonyapürével isteni.

    Éva! A következő csirkemelles dolog a tiéd lesz, a rokfortos.  Kipróbálom, biztosan finom.

    Megnéztem a képeidet. Egy világ omlott bennem össze! 

    Miért gondoltalak én téged 150 cm, barna  v. fekete hajúnak???? 

    Olyan jó látni a pároddal, lerí rólatok, hogy szeretitek egymást és feltétel nélkül elfogadjátok a másikat!  Ezt a virágot neki küldöm. Szeretném megkérdezni, nincs véletlenül egy kis szabadideje, amikor elküldhetném az én páromat továbbképzésre hozzá? Elmondhatná neki, lehet úgy is élni -és még jó is!-, ha nem maceráljuk a másikat, és nem keresünk minden kimondott szó mögött valami hátsó gondolatot.

    Mit csináltatok ma?

    Na megyek, most jutottam odáig, hogy megpróbálok valami emberfélét kihozni magamból. Jók legyetek, jó éjszakát!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. február 25. 09:43581.
    hétközben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. február 25. 09:43580.
    Neked is jó reggelt!!!
    Én sem szórakozok,csak gyorsan,legyen kész a kaja.
    Csak én mindig előre is főzök,mert hétközbwn,kb fél 2 re érek haza,párom már nagyon éhes akkor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (579)
    2007-02-25  09:31
  23. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 25. 09:31579.

    Sziasztok szép jó reggelt!

    Látom már hatalmas sütés főzésben vagytok. Hát azt hiszem nekem se ártana valamit össze eszkábálni. na majd meglátom mi jut az eszünkbe. Én szokásomhoz híven majd valami gyorsat egyszerűt és olcsót főzök. ha csak meg nem ment valaki a dologtól.

     Kicsit forditva vagyok bekötve mint ti  

    köszönöm a kávét!

    előzmény:
    eva0812 (578)
    2007-02-25  09:18
  24. 2007. február 25. 09:18578.
    Mi az hogy élsz???????
    Ilyeneket,nem szabad mondani Lizácska!
    Irgum-burgum!!!
    előzmény:
    Liza (576)
    2007-02-25  09:03
  25. 2007. február 25. 09:16577.
    Ezeket fogom ,ma főzni,ja meg csülökpörköltes paprikáskrumplit.

    Rokfortos csirkemell
    Bármilyen körítéssel tálalható, akár salátával, vagy krumplipürével, esetleg főtt rizzsel. Mindenképpen nagyszerű!
    Hozzávalók 4 személyre:
    • 60 dkg csirkemell
    • egy szál póréhagyma
    • 2 gerezd fokhagyma
    • 10 dkg rokfortsajt
    • 2 dl főzőtejszin
    • só, fehérbors, őrőlt szerecsendió, mustár
    • 1 evőkanál olaj
    • egy csokor petrezselyem
    Elkészítés:
    A felkarikázott póréhagymát az olajon megpároljuk, hozzáadjuk az apróra szeletelt fokhagymát, és a felcsíkozott vágott csirkemellet.
    Pár percig sütjük, majd fűszerezzük sóval, fehérborssal, őrőlt szerecsendióval, parányi mustárral.
    Ha a hús megpuhult, rámorzsoljuk a rokfortot, hagyjuk ráolvadni, majd felöntjük a főzőtejszínnel, és addig főzzük, míg besűrűsödik.
    Az apróra vágott petrezselymet rászórjuk és még egyet forralunk rajta.
    Bármilyen körítéssel tálalható, akár salátával, vagy krumplipürével, esetleg főtt rizzsel. Mindenképpen nagyszerű!
    Kínai csirke üvegtésztával
    Gyors, finom, különleges!
    Hozzávalók:
    • 40 dkg csirke,
    • 1 db chili,
    • 2 evőkanál méz,
    • 2 db paradicsom,
    • 2 db cukkini,
    • 2 db sárgarépa,
    • 3 evőkanál szója,
    • gyömbér,
    • só,
    • 50 dkg üvegtészt
    Elkészítése:
    Először az üvegtésztát beleteszem a vízbe, hogy ázzon. A csirkét csíkozom, azaz csíkokra vágom fel, majd lepirítom a chilivel. Kevés szóját öntök még hozzá. A cukkinit felcsíkozom, a répát is. A paradicsomot leforrázom, bőrét leszedem, majd apróra vágom, és a mézben egy kevés szójával megfőzöm. Egyszerűen és gyorsan lehet egy serpenyőben is készíteni, ahogy az az adásban történt.
    Beleteszem a csirkét is, majd a zöldségeket és a beáztatott üvegtésztát. Az egészet összeforgatom, hozzáadom a szóját, a gyömbért, és ha kell, megsózom.
    Tálalom, petrezselyemzölddel, paradicsommal és chilipaprikával díszítem.
    Párom,másolta nekem,TV Paprikás receptek.
    előzmény:
    Liza (576)
    2007-02-25  09:03
  26. 2007. február 25. 09:03576.

    De kár, hogy most meg Én nem tudok, lenni de délután, vagy inkább este visszajövök.

    Már fő az ebédem, mindjárt kész. Jön az öcsém megyünk Debibe, mert megkért, hogy menjek vele csempét vásárolni, aztán megyek a nénikémhez. De este jövök, ha élek....

    Jajjj nem ilyen pesszimistán, hiszen még tegnap a 40 év múlváról beszéltünk. Azért Én még nem nézek járókeretet. Legfeljebb megkérem a 6 évvel idősebb férjemet, hogy majd vigyen fel. 

    Pussz. Nektek. Legyen szép napotok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. február 25. 08:49575.
    Jóóóóóó Reggelt Lányok!!!!

    Itt vagyok!!!
    Tegnap nem nagyon tudtam a gép közelébe kerülni.
    A háztartás,meg a bolt,elvette az időmet.
    Tegnap Zsuzsa napoztunk.
    Volt egy kis sör,unikum,waldorf sali,vaddisznó pörkölt nokedlivel,tatár,csirkecomb és szárny sütve.
    Desszert tiramisu.
    Picit kóstoltam mindenből,bár desszertet,és combot nem ettem.
    Jól éreztük magunkat,még táncoltunk is.
    Ma kellene,valamit kezdenem,főzés ilyesmi,de még csak most ébredezek.
    Reggel óta lógok a neten.
    Sajna,megint elromlott a mosógépem,nem centrifugál.
    Holnap jön a szerelő,remélem megtudja javitani,nem viszi el.
    Már most,nagyon hiányzik.
    Elszoktam, a kézzel mosástól.Tegnap fehér köpenyeket mostam,hát nem lett valami gyönyörű!
    Varrást én sem szeretem,meg sajna kertészkedni sem.
    puszi még jövök
    előzmény:
    lacane (574)
    2007-02-25  08:31
  28. 2007. február 25. 08:31574.

    JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ reggelt! Most szaladt le az utolsó korty kávé. Itt a tiétek!      

    1 Lizának, 1 Rosának, 1 Evának, na elszámoltam, többet főztem. Nem baj, akinek a nap folyamán jól esik, igya meg. Jól tartjuk ezt  topicot páran! Úgy látszik sz.. év volt a 61-es, ennyien születtünk.

    Ma reggel olvastalak benneteket, mert tegnap egész nap lefoglalta a lányom a gépet, alig tudta bepótolni az 1 hetes kiesést.

    Örülök, hogy tetszett a járókeretes eszmefuttatásom, sajnos lehet, hogy  hozzá kell szoknunk a gondolathoz.  Én biztosan nem fogok tudni 62 v. 67 éves koromig dolgozni. Irodában (Jézusom, próbáltam, nem szeretem!) más lenne, ott szereltetnék a székre karfát, legyen ami megtartson. De a raktárban, ahol 20-30-40 kg-at kell emelnem, (Ha nincs a közelemben férfi, márpedig gyakran nincs, mert nem bírja a derekuk az emelést&nbsp ott nem tudom, hogy 10 év múlva  a kezem meg tudom e emelni. De a dzsumbujba elmegyek!!!!!!

    Liza! A varrást én sem szeretem.  Hetekig vár egy leszakadt gomb, mire ráveszem magam, hogy visszavarrjam. Most egy paplanhuzat két oldalát kellett végigvarrnom géppel. Erre is hónapokat készültem, de most átestem rajta. Egy darabig biztosan nem varrok! Érdekes, hogy horgolni imádok, pedig az is pepecs munka. Sőt ideges vagyok, ha valami miatt 1-2 nap nem jutok hozzá. Amikor kicsik voltak a lányok, a szomszédok legnagyobb örömére úgy sétáltunk az utcán, hogy a hónom alatt volt a terítő, aminek a szélét körbe kellett horgolni (kb. 150 cm átmérő), a zsebemben a fonal, és menet közben horgoltam.

    A halacska egy süteményfajta, biztosan ismered, csak esetleg felétek nem így hívják. Tegnap mégsem sütöttem meg, de már befészkelte a gondolat magát az agyamba, ill. annak helyére!

    Rövidesen megcsinálom. Küldök majd fényképet és receptet róla.

    A csirkemelles receptet is beírom, de most nincs annyi időm.

    Hogy sikerült a fellépés? Biztosan nagyon szépek voltak.  Az unokádnak gondolom, hogy nagyon tetszik, amikor az anyukája szép ruhában táncol.

    Rosa! Egyáltalán nem baj, hogy elaludtál, biztosan jó volt. Én is alhattam volna, de  nem tudok.  Már fél 7 óta forgolódok, de 7-től tovább nem tudtam magam ágyban tartani.  A többiek még alszanak, én meg írígykedek.

    Evával mi van? Nem jelentkezett reggel. Remélem nem marad hason kívül a  mai kávéja?!  (Ja, még mindig várom a jelszót!!)

    Na, megyek ellátom a háziállatokat. Két macskám van, imádom őket. (Az agarakkal majd megbarátkozom!)

    Sziasztok! Lacane

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 24. 15:46573.

    Sziasztok!

    Hát én ma nem érdemlek kávét elaludtam dél volt mire felébredtem Tiszta ciki nem is tudom mióta nem történt ez velem meg ,de biztos a buli volt az oka mert tegnap keltem időben a munka miatt holott éjjel kettőkor feküdtünk  le szóval látszik hogy ez bizony nem az én világom:

    Dzsumbuj avató: természetesen mindenkit várok a járókeretnek lesz út sőt most rájöttem hogy agarakat fogok tartani mert olyan magas hogy nyúgodtan rá lehet támaszkodni és felvezet , és nem  kell lépésenként megemelni a járókeretet. Na mit szóltok a kerekes járókeret tovább fejlesztett változata.

    Egyébként olyan jót nevettem az irásodon Lacane hogy még  muszáj voltam fel is olvasni kis családomnak csak hogy nehogy azt higgyék megörültem.

    Mellesleg nem tudom pár év múlva nevetséges lesz e még vagy igaz ha egyáltalán kell hozzá pár év.

    előzmény:
    lacane (569)
    2007-02-24  08:01
  30. 2007. február 24. 12:15572.

    Ja és persze jöhet a csirkemelles reci is.

    Máskor ilyet ne is kérdezz, már irhatod is.

    előzmény:
    lacane (569)
    2007-02-24  08:01
  31. 2007. február 24. 12:14571.

    Jajj, mosst nincs bővebben reagálnom a soraidra. Nem most keltem fel, csak még mig sül a krumpli a brassóihoz addig bekukk.

    Én egyáltalán nem azt írtam, hogy el akarjuk venni a járókeretet, hanem azt akartam ezzel, hogy mi annyira fogjuk tartani magunkat és fittek leszünk, hogy nem lesz rá szükségünk

    Milyen tészta az a halacska??

    A zebrát tudom.

    Nem kevés munka amit felsoroltál. Igaz kis aprólékos kis varrogatás, de Én varrni úgy utálok, hogy ha valami elszakad, inkább újat veszek /tudom ezzel nem illik dicsekedni/  De hátha nem jár erre olyan sok emberke.

    előzmény:
    lacane (569)
    2007-02-24  08:01
  32. 2007. február 24. 11:50570.

    Úgy látom, mindenki alszik még. Hééééééééééééé! Ébresztő!

    Az egyik topicbóll vettem csirkemell receptet. Fantasztikus lett! Ha érdekel valakit, beírom, v. megadom a forrást.  Naaaaagyon finoooooooooom!

    Na megyek, most lesz kész a zebrám, a halacska pedig alkotórészeiben várja, hogy kezelésbe vegyem.

    Gyertek, írjatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2007. február 24. 08:01569.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Aaaaaaaaaaalig tudtam felkelni. Nem is kelés volt,csak tápászkodás. Legelőször feltettem a kávét. Nem kell senkinek, neked sem Liza korán kelni  a kávézáshoz, melegen tartom.              

    Hülye fejjel elaludtam (7-re húztam az órát, de fél 8 lett belőle), pedig sok dolgom van.

    A kolléganőmnek még egy zebratortát kell csinálni.

    Főznöm kell, a leves házias csirkéből lesz, de a csirkemellet még ki kell találnom, hogy csináljam meg. Köret plattyantós krumpli (krumlipür&eacute lesz. Tegnap a Guszti néni sütijéből annyit csináltam, hogy nekünk is maradt, de az nagyon kevés, halacskát gondoltam sütni. Nincs vele sok baj , én pedig IMÁDOM!

    Egy kis takarítás sem ártana. Az egyik ágyneműhuzatot alakítgattam a héten, még egy pár perces munkám van az egyik paplahnhuzattal, átöblítem, kivasalom, lehet, hogy fel is húzom.

    Most, hogy visszakerült a gép, az adóbevallásokat is be kellene fejezni. Hogy milyen jó program van rajra, nekem csak az adatokat kell beütni, mindent kiszámol!

    Egy kis horgolásom is van, meg kellene csinálni, mert már 3 hete itt van nálam.

    Liza. Olyan "buliban", amilyenbe voltál, mi is készültünk, de el lett halasztva.

    Ragaszkodom a járókeretemhez! Nem hagyom, hogy elvegyétek!

    Különben is! Ti még nem hallottátok, hogy mi majd a nyugdíjazásunk előtti utolsó munkanapon járókeretet kapunk? 

    Számoljatok! Már most 62 év a korhatár. 67-re akarják emelni, amibe bőven beleesünk. 40 év múlva mi 76 évesek leszünk.

    Szükségünk lesz a járókeretre, hogy Rosához el tudjunk menni. Időben el kell indulnunk, mert az ingyenjegyet is megszüntetik akkorra, ill. kitolják a korhatárt 117 évre, nekünk pedig nem lesz pénzünk vonatra, így járókrettel megyünk! A protekciósok majd kerekes járókeretet kapnak. A még protekciósabbak koporsót kapnak az utólsó napon, nekik már semmi dolguk nem lesz, csak kivinni a temetőbe, és belefeküdni!  

    Na, szép napot mindenkinek! Eva! Ne dolgozz annyit! Majd be-benézek! Sziasztok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. február 23. 22:35568.

    Hát igy jártam, elmentél. Hiába tudok gyorsan gépelni, de ennek a litániának kellett egy kis idő.

    Álmodjatok szépeket!

     

    előzmény:
    Liza (567)
    2007-02-23  22:33
  35. 2007. február 23. 22:33567.

    Szijóka!
    Na talán még gépnél leszel mire megírom soraimat. Ma este a húgomék voltak itt, sütöttem egy rakat pizzát, tehát meg volt a ma esti fogyó is mindenki részéről. Állítólag nagyon jól sikerült, igaz tettem is rá rendesen dolgokat. Lánykámat küldtem el egy kis pizzára valóért, rögtön 5.300-at fizetett, de állítólag van a saját részre vásárolt is benne. Azt mondta Anyu majd oda adom. /Hát vajon miből adná szegénykém/ a 23 eFt-os gyesből? Na jól van, ez túltárgyalva.

    Lacance: Nem tudtam elképzelni, hogy mi van veled, privit is irtam, kávé nem jött, komolyan azt hittem ennyi volt részedről. Eleged lett belőlünk. Biztos fog nyilatkozni RR, de gondolom Te sem maradsz ki a buliból, de a járókereted igen. Hova gondol még akkor járókeretre? 

    Egyébként nem mondhatni, hogy Én olyan nagy buliba voltam, mint irtam a szomszédasszonyoméknál voltunk és még egy házaspár volt rajtunk kívül, de azért jó volt. Inkább Én is otthonülős vagyok.

    Ettől függetlenül Én is igy jártam kb 3-4 hete a színházba menéssel kapcsolatban. Azt gondoltam 20 év eltelte után, talán elmehetnénk megint. Hát nem voltunk. Most 20 évig biztos nem vetem fel, aztán másik 20 évet meg még várok és a tali után elmegyünk együtt, nagy Budapesten. Ok?

    Én nem kávézom, ugyhogy engedélyt kapok tovább pihenni??

    Hétvégi programom nem tudom, hogy alakul még, olyan messze van még. Holnap a nagylány táncol egy farsangi mulatságon, talán a kicsit felviszem megnézni, de hatalmas tömeg lesz és igy nem bizti. Az Szoc.Otthonnak a farsangja, ahol az enyhén fogyatékosok fellépnek és a dolgozók is. Ezen kívül meghívott tánccsoportok és nédalkörösök. Kb. 3,5-4 óra hosszás műsor. Iszonyat tömeg szokott lenni.

    Ha rajtam múlik kihagyom.

     

    előzmény:
    lacane (566)
    2007-02-23  21:42
  36. 2007. február 23. 21:42566.

       Szomorú vagyok, nem örült nekem senki!

    Pedig én is szeretnék menni Rosához negyven év múlva. Csak azt szeretném kérni, hogy a dzsumbujban csináljon olyan széles utat, hogy a járókeretem, vagy a kerekesszékem elférjen.

    Elhűlve olvastalak benneteket!  Mindenki fogyókúrázik? Mi van veletek?  Nem tudnátok küldeni nekem két adag önuralmat? Sajnos nem nagyon tudok ellenállni, ha evésről van szó. Nem eszek rengeteget, csak nem tudom kiiktatni a kenyeret, tésztát.

    Pedig kellene!

    Liza! Olvastam, hogy beteg lett a férjed és az unokád is, meg gond volt a gyógyszerbevétellel.  Én ezt úgy oldottam meg, hogy mivel az én 18 éves lányom elment ugyan a doktornénihez, felíratta, kiváltotta a gyógyszert, de be nem vette, mert irtó sz.., így én szedtem be. Meg is gyógyultam, és nem kárba, hanem pocsékba ment. Remélem, már meggyógyultak!

    Meg a bulizás... Mindenki szeret bulizni, csak én vagyok ilyen hülye otthonülő?  Ég-föld rám szakad, ha este fel kell öltözni és el kell menni. Nem mondom, színházba szívesen elmennék, de hiába példálózok, nem talál meghallgatásra.

    Na, ha elfogadjátok, és reggel időben felébredek, főzök kávét. Most pénzt sem kérek érte, hátha így megbocsátotok szegény fejemnek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 23. 21:10565.

    sziasztok!

    tuti február és bulizós szezon tegnap még engem is elkaptak egy karaoke parti meghívásra felrángattam a párom is ő még énekelt is.

    Nekem nagyon jó volt volt egy jó kis ficak kanapéval a lépcső feljáró alatt ha nagyon sokan voltak jól elbújtam és így ott voltunk fél egyig és még jól is éreztük magunkat. szóval én is voltam buliba nem csak ti.

    Na mit szóltok még a végén felnövökképzeljétek kaptunk egy angol agarat olyan egy másfél éves és tündéri jószág. persze a macskák kevésbé vannak elragadtatva tőle de ezvan vége az egyed  uralomnak A mieinket nem bántja azok tudnak kutyául de a szomszád macskák azt hiszem jobb ha elszoknak mert vadászik rájuk. próbálom megértetni vele hogy nem szabad de nem sok reménnyel kecsegtett. viszont néha nem is bánom mert elegem volt hogy állandóan 10-12 macska volt nálunk. volt már nálunk a kutyus és most vissza hozták hogy legyen a mienk mert elköltöznek és nem vihetik. Máshol meg nem marad meg csak minket szeretett meg.

    üdv RR

    előzmény:
    eva0812 (564)
    2007-02-23  17:53
  38. 2007. február 23. 17:53564.
    Sziasztok!
    Na,itt vagyok!
    Hétvége van,na jól elfáradtam.Itthon nem csináltam sok mindent,délután.
    Kaptam benn, káposztás tésztát,igy nem a főzelék voltl az ebédem.
    Holnap megyünk a barátnőmhöz,Zsuzsanna napra,10 en leszünk.
    Még nem tudom miket főzök a hétvégén.Egy biztos,megint levest,nagy fazékkal,most karajcsontból.
    előzmény:
    Liza (562)
    2007-02-23  14:02
  39. 2007. február 23. 17:43563.

    Szép estét mindenkinek!   MEGGYÓGYULT A SZÁMÍTÓGÉPÜNK!!!!!!!!!!  ELKAPTA TŐLÜNK A VÍRUST.  EGY (rettenetesen hossz&uacute HÉTIG VOLT A DOKTORBÁCSINÁL!

    Remélem, nem esik megint valami kórba és tudok majd jönni, de most csak jelentkeztem, mert sütnöm kell. Egy kolléganőmnek segítek a hétvégi szülinapi bulijába a sütéssel Majd visszaolvasok, hogy ne maradjak le semmiről. MINDEN reggel küldetem nektek kávét, de sajnos csak gondolatban. Mindenki jól van? Mindenki meg van?

    üdvözlök  mindenkit: lacane

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. február 23. 14:02562.

     

    Mindenki sziesztázik?

    RR: Már kertészkedsz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. február 22. 22:49561.

    Na de mikor???

    Valszeg az már nem ma lesz, úgyhogy elmegyek aludni.

    Ez a nap sem az enyém volt.

    Jó éjt Nektek.

    előzmény:
    eva0812 (559)
    2007-02-22  15:50
  42. 2007. február 22. 18:46560.

    Szijó, Pussz. Neked is és gyere is.

    előzmény:
    eva0812 (559)
    2007-02-22  15:50
  43. 2007. február 22. 15:50559.
    Sziasztok Lányok!!!
    Szia Rosa!!
    Igen,igen a rózsaszin felhők!!!
    De,olyan jók!!!
    Ma, összedobtam egy zöldbabfőzeléket ,holnapra,pörkölt lesz hozzá.
    Ma, még nem ettem,van még salátám,ha éhes leszek az lesz a kajám.
    Ma, szó szerint,sz@rrá áztam.
    Minden esernyőm a büfében volt.
    Viszont, megleptem magam egy szuper táskával,mert mikor jöttem haza, leszakadt megint a másik füle.
    Ebbe,jóóó sokat lehet pakolni.
    Most megyek,még jövök!!
    Lisa pusz ,pusz neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (558)
    2007-02-21  21:37
  44. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 21. 21:37558.

    Én se tudtam elképzelni ültem nyugodtan a kis rózsaszín bárányfelhőimen és azt hittem végre révbe értem.

    hát mit mondjak megrázó a felébredés. De ez van és még hol van a vége? majd ha egyszer mind a ketten túl leszünk rajta jól megbeszéljük 

    Addig főzzünk az biztonságosabb. én inkább megkérdeztem mi is az ebből látszik milyen lusta vagyok nem hogy utána néznék 

    Hiába engem nem lehet főzés ügyileg megnevelni 

     

    előzmény:
    eva0812 (554)
    2007-02-21  20:11
  45. 2007. február 21. 21:17557.
    Akkor megnyugodtam, hogy mi miatt nem voltál. Kár, hogy nem hangoltuk össze. Ma meg Én nem voltam.
    előzmény:
    eva0812 (556)
    2007-02-21  21:07
  46. 2007. február 21. 21:07556.
    Sajna,tegnap nem volt időm,háztartási teendők miatt.
    Utána,nagyon hamar felborultam,reggel az órára ébredtem.
    előzmény:
    Liza (555)
    2007-02-21  21:00
  47. 2007. február 21. 21:00555.

    Hát Én most nem értem ezt a villámcsapkodást, de mind1.

    Nagyon hiányoltalak ám tegnap. Tegnap sokat lógtam a neten, pihi napot tartottam.

    Jár az agyam továbbra is, hogy mibe kellene belefogni, amibe nem bukok bele.

     

    előzmény:
    eva0812 (554)
    2007-02-21  20:11
  48. 2007. február 21. 20:11554.
    Akarni,nagyon akarom,de még nagyon sok időnek el kell telnie,hogy esetleg kivitelező lehessen.
    Sajnos, csapkodnak a villámok,én nem is gondoltam volna,hogy 46 évesen még előfordulnak ilyenek velem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (549)
    2007-02-21  19:18
  49. 2007. február 21. 20:08553.
    Bocs,megint össze-vissza irok!
    előzmény:
    eva0812 (552)
    2007-02-21  20:07
  50. 2007. február 21. 20:07552.
    Szijja!
    Nagyon ügyes,és okos is !!!
    Én ilyen mélyen nem tanulmányoztam,tény az ,hogy tényleg dióra hasonlit az iza,és finom,ja és nagyon kiadós.
    Mikor először vettem,akkor nem izlett,ki is dobtam,lehet,hogy nem volt már friss.
    Ma is ezt vacsittam,mert ma az ebéd kimaradt.
    9 kg-nál tartok,de most kicsit áll,mivel női dolgok is vannak még minden hónapban.
    Úgy érem magam mint egy lufi,és marhára fáj a hasam!
    előzmény:
    Liza (551)
    2007-02-21  19:43
  51. 2007. február 21. 19:43551.

    Hogy Én milyen kis bátortalan vagyok. Teljesen tudatlannak éreztem magam, hogy mi az a ruccola, de hát csak nem kérdezek rá, inkább utánnanézek itt a neten, hát mit mond az Éva, hogy még ez a falusi liba ennyit se tud, mer bizony nem.

    DE CSAK EDDIG!!!!! 

    Mert mostmár oszt felhomályosítottam magamat, igy tovább adom a tudásomat ingyen és bérmentve.

    Ha nem tudnád, hogy mi a ruccola, akkor elárulom, hogy az olasz konyha nélkülözhetetlen összetevője másnéven borsmustár.

    Na Éva, akár találóskérdésnek is feltehetted volna 

     

    A ruccola, más néven borsmustár (Eruca sativa) salátaként frissen fogyasztott, a dióéra emlékeztető ízű levélzöldség. A száraz napos, helyet kedveli, kissé homokos, meszes talajba ültesse. Kedvező körülmények között igen gyorsan nő, 4-6 hét alatt kész a növény. Teljes hajtását kell leszedni. A lakásban cserépben, balkonládában is tartható, hasonló körülmények között. A zsázsához hasonlóan csíráját is fogyasztják.

    Még a dzsumbujban is megnő 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (550)
    2007-02-21  19:22
  52. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 21. 19:22550.

    nem is gondoltam komolyan nem vagyok lökött csak kicsikét 

    De ha ki is léptem utána is tudok olvasni tudod te azt.

    A szó elszáll az irás megmarad. jaj ma nagyon jó sorom volt anyós főzőtt bab levest így nem kell főznöm és lesz holnapra is.

    Holnap nem leszek mert egész nap futok pesten ide oda.

    Jók legyetek ám.

    üdv RR

    előzmény:
    Liza (548)
    2007-02-21  18:55
  53. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 21. 19:18549.

    ez a változtatni kéne de nem tudom akarok e ezt ismerem.

    tudod mi az érdekes hogy lassan akarva akaratlanul is megérik az emberben a változás.aztán már mindent máskép lát.Én túl vagyok rajta de igen megszenvedtem érte. bár látszólag külső szemlélőnek nem változott semmi. mégis talpával fordult fel minden. mert az érzelmi döntés megszületett a valós az meg nem érdekel már mert ...bármiért ha érted. szóval szerintem sokszor nem a tény a fontos hanem ami mögötte van. majd te is lerendezed magadban a dolgokat és akkor minden jobb lesz függetlenül attól kivülről mi látszik és mi nem.

    Te mi az a ruccola?  Sok sikert a fogyó kúrához! mennyi ment le eddig?

    előzmény:
    eva0812 (547)
    2007-02-21  17:11
  54. 2007. február 21. 18:55548.

    Hát ilyet ne mondj már, hogy ha Te előkerülsz más eltűnik, meg utálnak. Na tényleg baj van a fejjel  ha ezt komolyan gondolod. Egyébként is Rólad nem lehet tudni, hogy mikor vagy meg mikor nem? Még le se ütöd az utolsó betüt, már piroslasz és nem tudjuk, hogy mikor fogsz legközelebb kizölldellni.

    Na ezt aztán nehogy megint olyan letolásfélének vegyed ám.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (546)
    2007-02-21  16:44
  55. 2007. február 21. 17:11547.
    Sziasztok!!!
    Igen,jár az agyam.Sajna, tudom az okát,de egyenlőre nem lehet változtatni.
    Lehet,hogy nem is akarok.

    Én , jól vagyok,már gyógyult.csak egy kicsit zizzis az agyam.
    Tegnap,főző délutánt tartottam.
    Készült,gombás csirkemell,rizzsel,csülök pörkölt,isten ruccolás meleg csirke sali.
    Ezt le is irom ,mert tényleg nagyon jó.
    Hozzávalók
    1 marék ruccola,pár levél jégsaláta,pár szem paradicsom,1 lilahagyma,1 kicsi kigyóubi, piros kaliforniai paprika.
    Persze,tetszés szerint, bármilyen zöld.
    Meglocsoltam a zöldségeket,pici olivaolajjal,izlés szerint balsam ecettel,jól össze kevertem,utána rákockáztam,kb,15 dkg feta sajtot.
    Gyros füszerrel előre bepácolt,csirkemell csikokat,hirtelen kisütöttem,picit ropogósra.mindent jól össze kevertem,piritóssal lehet tálalni.
    Én 1-1 pita kenyeret ketté vágtam,és megpiritottam.
    A diétát tartom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (538)
    2007-02-19  22:40
  56. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 21. 16:44546.

    Hát igen a pozició az egy igen fontos dolog, és az a személyi titkárral kezdődik? Amig az nincs nem is jelőlők ki új időpontott

    nehogy elfelejsd na én felejtek hogy is kell leírni? Kész fáradt vagyok és ilyenkor már annyira se megy az írás mint egyébként lehet hogy kezdődik nálam az öregkori elbutulás?

    Egyébként érdekes de tényleg amikor fáradt vagyok elfelejtek irni és a beszéd is nehezebben megy mondjuk lehet azért mert egész nap azt csinálom és tiltakozik az agyam az egész ellen.

    Ja és mi van a többiekkel ha én előkerülök ők elvesznek? Utálnak nem akarnak velem szóba állni.

    előzmény:
    Liza (545)
    2007-02-21  10:10
  57. 2007. február 21. 10:10545.

    Köszi a kávét, de nem merem meginni, mert menekülhetnek a körülöttem lévők.

    De hogy valami jó lenne, hogy magamhoz térjek az biztos.

    Na majd ha beindulok, mert elérkezett az a nap amikor dolgokat nem halogathatok tovább.

    Először is le kell mostni a kocsit, mert....... mert nagyon, de nagyon......

    Menni kell az OTP-be. Na ez se egy jó dolog.

    Aztán veszek valami húsfélét, amit vacsira főzök, ebéd az van.

    Délután megyek a nénikémhez

    Jajj, hát igy jár aki csak halogatja a dolgokat, de nem baj estére majd örülhetek, hogy hú de fasza gyerek voltam, milyen sok mindent elintéztem.

    Ok. akkor jegyzem a naptáramban. 2047.....hó...nap. Még ezt záros határidőn belül ki lehet jelölni. Lehet egy-két hónapot tolni rajta, nehogy hóba heverésszünk a dzsumbujaid között. 

    Várom mielőbbi pontos időpontkijelölésedet.

    Igaz, még most munkanélküli vagyok, de lehet jön egy olyan alkalom, hogy magas poziciót töltök be és hát a nagyoknak tudod évekre előre be van tervezve a napjuk. Ha épp a napokba lesz, majd a szemlyi titkárom elérhetőségét meg fogom adni. Természetesen privibe 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (544)
    2007-02-21  09:11
  58. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 21. 09:11544.

    hoztam egy kis kávét hátha jól esik  

    A negyven év múlva pont jó akkor megegyeztünk jőssz az avatóra.

    Várom a többieket is remélem az ő naptárjukban is van még egy kis hely

    előzmény:
    Liza (543)
    2007-02-20  23:48
  59. 2007. február 20. 23:48543.

    Azt mondom, igen meg tudnám főzni, mert ha szeretik akkor mindent megteszek értük. De most nem jut eszembe, hogy mi az amit Én nem szeretek. Hát pl. ilyen laskafélék. Túrós, káposztás, mákos, de ezzel nincs gond, mert a család se szereti. Legfeljebb ha telepakolnám hússal. Igen most eszembe is jutott a gyerkőmnek kell, hogy főzzel grízes-ízes laskát. szoktam, de nem tudom, hogy olyannak kellene e lennie. Ő szerinte finom, igy hagyom is, hogy had egye ha szereti.

    A hétvégén jön a jó idő??????? Vasárnap -6 - -9 Hát ez nekem nagyon nem az.

    Na akkor Te se leszel ha jön a jó idő. Vagy szerezz be egy hosszabbítót amivel kivezetheted a bokorba a netet, és két pihenés között írsz majd nekünk.

    Meghívsz engem is a dzsumbujavatóra? Mivel az Én programjaim már jó előre be vannak tervezve, 30 év mulva még nem érek rá, de igérem, hogy a 40-en még van egy-két lyukas nap. Beszorítom valahogyan, ha tudsz fogadni. Kérlek siess a válasszal, nehogy tovább kelljen hőzni az időpontot 

     

    Jó éjt, mostmár megyek aludni, mert amúgy is Álmos napja van.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (542)
    2007-02-20  21:19
  60. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 20. 21:19542.

    Na jó jó az ezer az egy dolog na de 1001 az már mese  

    és éjszakai. Ma mérgemben paprikás krumplit főztem mert az volt a leggyorsabb. . na meg szeretem is. tényleg ti megtudtok olyat is főzni amit nem szerettek mert én nem. hogy tudjam hogy milyennek kéne lenni ha kiráz tőle a hideg?

    mostmár a kertészkedésen is jár a fejem hiába tuti jön a jó idő.

    ha ki lehet menni tenni venni engem senki nem fog benn látni az tuti jaj alig várom hogy tegyek vegyek rendezgessek bár sose lesz igazán rendezett kert de én nem is arra vágyok hanem olyan klassz ős dzsumbujra. az meg alig 30-40 év és kész 

     

    előzmény:
    Liza (541)
    2007-02-20  21:00
  61. 2007. február 20. 21:00541.

    Már kezdtem a szívemre venni a dolgaidat, de úgy döntöttem nem veszem, mert nem csak neked szólt, hanem mindenkinek 

    Na, de ezt egy ilyen talpraesett nőnek mi elintézni, táncolva megcisnálja és még akkor a hobbyja se marad el  . Tudod, hogy soxor 1000 fele kell, hogy legyünk és 1000 dolgot kell csinálnunk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (540)
    2007-02-20  19:12
  62. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 20. 19:12540.

    hát úgy látszik ez a nap arról szól hogy mindenütt kikapok!

    A fönököm hogy mikor és mért nem többet és egyáltalán este tizkor még nyugodtan,.

    a lányom hogy a recept irása mért nem előbb és egyáltalán amit irtam az most mekkora pohár és siessek

    a különböző csekkel hogy mért nem és enyje meg benyje mert 13 Ft és kikapcs ettől külön frászt kaptam mert az tényleg 13 Ft

    ja és parkolt pesten 2002 xy hó x-án

    a párom hogy mit és mikor és fözőm már

     na és még te is hogy hol és mért nem  Segítség nem bírom 

    előzmény:
    Liza (539)
    2007-02-20  17:20
  63. 2007. február 20. 17:20539.

    Na azért ez már több a soknál!

    Egész nap várok rátok, Ti meg csösztök jönni.

    Igen alapos igazolás szükséges a távollétetek mentségére!

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 19. 22:40538.

    Na bevallom bűneimet én ma csak este kezdtem enni előszőr tojásrántottát szalonnával majd egy kis töpörtyűt hagymával ez utobbit csakazért mert jó az influenza ellen a hagyma és utálom hogy kerülget. Igaz így viszont a párom fog kiutálni az éjszaka de nem bánom inkább egy éjszaka nélküle mint egy hét az influenzával. Egyébként én mindig este eszek. Ami helytelen egészségtelen és hizlal elviekben Nálam mért pont ez ne működne forditva. Így fogyok!  A rendszeres étkezéssel hízok! Ki érti ezt?

    Évi mi az a sok gondolat? te se tudod mit és hogyan csak valaminek változnia kéne?

    előzmény:
    Liza (537)
    2007-02-19  18:37
  65. 2007. február 19. 18:37537.

    Na ki lettél oktatva Piritóst elhagyni.

    Hát elhasaltam.

    Megettem egy pár virslit, norbibácsi mustárjával és egy csésze minden nélküli teát. Mikor bemegyek a spájszba, égtelen nagy kiabálást hallok. Hát képzeljétek a somlói volt, annyira kiabált, hogy mentségére siettem. 

    Így jártam. De tudom, hogy nem egyedül és nem először és nem utoljára.

    előzmény:
    Liza (536)
    2007-02-19  17:28
  66. 2007. február 19. 17:28536.

    Piritóst kihagyni!!!!

    A reci jöhet, mi is had együnk már valami különlegeset.

    Én is levest ettem délbe, de nem zsírtalanítottam. Mást nem ettem, a délután teadélután volt. Na ki is kaptam a páromtól, hogy ettél már ma valamit???

    Mondtam, hogy le kell fogyjak 10 kilót, persze ez nem igaz. Visszakérdezett, hogy "nekem" mármint neki? Mondom nem Neked 20-at  Úgy tünt meg se hallotta.

    előzmény:
    eva0812 (535)
    2007-02-19  15:39
  67. 2007. február 19. 15:39535.
    Sziasztok!
    Na,itt vagyok!
    Hát,lehet valami igazatok.
    Sok, gondolat forog a fejemben,bár a fogyókúra,hirtelen elhatározás volt.Most,vagy soha!!!!
    Vadas maradt még,de bevallom,a szószt én is készen szoktam venni,ritkán szórakozok vele.
    Viszont,isteni marhahússal készült.
    Ma leves volt az ebéd,klasszul letudtam zsirtalanitani.
    Vettem a Pluszba,salátákat,nagyon izlett amit a hétvégén ettem,szeretnék én is csinálni,majd.
    Meleg csirke saláta volt a neve,icipici piritósokkal.
    Nálunk,nagyon hüvös van,a nap ki sem sütött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (533)
    2007-02-18  21:31
  68. 2007. február 19. 15:18534.

    Na ki merre jár??? Talán ahol még a madár se jár?

     

    Itt a délutáni  

    Igaz most meg Én megyek, de visszajövök ám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 18. 21:31533.

    hű nem maradt egy kis vadas???? úgy imádom de én nem tudom megfőzni najó bevallom tudom hogy pepecselős így nem is akarom tudni.  a fiam vagy anyósom szokott meglepni vele de már olyan rég ettem hogy évét se tudom.

    A fogyokura egyébként is előjött volna vagy összefügg az otthonról elvágyodással? Nálam a kettő álltalában együtt jár ha minden oké akkor nem veszem észre hogy hány kiló vagyok!

    ha valami nem stimmel sürgösen fogyózok vagy ahogy egy kedvenc tanárom mondta "azt hiszem ideje új fehérneműt venni"szóval lényeg hogy valami változás történjen.

    üdv RR

     

     

    előzmény:
    eva0812 (529)
    2007-02-18  19:25
  70. 2007. február 18. 20:05532.

    :-(

    Az nem jónak a jele ha valaki otthonról vágyik el, mint az otthonba. Esetleg egy fejmosás, egy célzás, rontaná a helyzetet?

    előzmény:
    eva0812 (531)
    2007-02-18  19:50
  71. 2007. február 18. 19:50531.
    Jó,volt kicsit lazitani,de azért én sem voltam 100%-os,viszont azt hiszem kellett egy kicsit....
    Reggel,munka,bár már várom is mert,itthon,nem igazi a harmónia!!!
    Azért elvagyunk,csak elég sok a célozgatás.
    előzmény:
    Liza (530)
    2007-02-18  19:38
  72. 2007. február 18. 19:38530.

    Na örülök, hogy előkerültél:

    Ahogy olvasom ezek egyáltalán nem hizlalós dolgok, ugyhogy aggodalomra semmi ok 

    Bár Én ha ennyit benyalnék, biztos nem látnám a mérleget se többet. Persze félre ne érts, hogy ez sok, de Én egyáltalán nem iszom alkoholt.

    Az Én mai napomra nem panaszkodhatok. Nem terheltem meg magam. Ebédfőzés, /Tyúkhús leves, csigatésztával, aminek a húsát most sütöttem át vacsira borssal-sóval beszórva. A leves után tejfölös szelet volt nokival/ délután felmosás, egy kis gépezés, most vacsoráztattam a népet. Innentől kezdve már semmit nem csinálok, lógok egy kicsit megint a neten.

     

    előzmény:
    eva0812 (529)
    2007-02-18  19:25
  73. 2007. február 18. 19:25529.
    Sziasztok!!!!!
    Bocsi,de egész nap,nem ültem le a géphezPárom netezett,én főztem,mostam,takaritottam.
    Na,jó azért nemrokkantam bele.
    Délután vásároltunk,és elmentünk a papácskámhoz.
    Este,6 ra lett kész a marhahúsleves,csúcsot döntött,bár mikor elmentünk elzártam.
    Ma ebédre vadas készült.
    Nem volt nagy bulizás,de egy két fincsi barna sört ittunk és 2 vilmoskörtét is.
    Isteni meleg csirkesalátát ettem,nyamm, nagyon jó volt.
    Ja,és volt grizpuding is áfonya szóssszal.de nem hiztam egy dekát sem.

    Remélem,mindenki jól van.
    pusz Éva
    előzmény:
    Liza (528)
    2007-02-18  19:00
  74. 2007. február 18. 19:00528.
    Na hát arról nem volt szó, hogy egy esti bulit eddig fogod kipihenni, hol vagy máááááááár. Várom a beszámolót.
    előzmény:
    eva0812 (518)
    2007-02-17  14:51
  75. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 18. 14:02527.
    kár az ilyen jó összejöveteleket hagyni elveszni. Olyan jó tud lenni. mi is voltunk vagy ezer éve egy régi céges bulin olyan jó volt tudni kivel mi van hogy él. igaz most van az iwiw de az még se személyes.
    előzmény:
    Liza (526)
    2007-02-18  13:11
  76. 2007. február 18. 13:11526.

    Azt hiszem Én nem olyan nagy buliba voltam, talán Éva majd többet tud mesélni és színesebb programjuk is volt talán.

    Mi a szomszédasszonyomat és lányát köszöntöttük. Rajtunk kívül még egy család volt. Azért jót beszélgettünk Nosztalgiáztunk. Rajtam kívül mind az 5-en régen egy cégnél dolgoztak. A régi szép időket idézték fel. Nagyon sokat voltunk akkor kirándulni, jó kis bulikat hoztak össze.  Régen volt, ilyenről mostmár nem lehet hallanai. Ez a cég már megszünt kb. 15 éve, de ugy 5 évvel ezelőtt a férjem megszervezett egy nosztalia bulit. Nagyon jól sikerült, sokan eljöttek. Emlegetik, hogy kellene mégegyszer, de ebbe a stádiumába maradt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (525)
    2007-02-18  09:44
  77. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 18. 09:44525.

    Hű úgy látom itt versenyalakult ki ki főz hamarabb kávét 

     Én tuti jól járok mert mind megiszom mint későn kelő.

    Milyen volt a buli meséljetek! Én olyan rég voltam hogy el se  tudom mondani.

    Üdv RR

    előzmény:
    Liza (524)
    2007-02-18  00:32
  78. 2007. február 18. 00:32524.

    Csak, hogy Én is főzzek egyszer hamar  -t

    Kicsit félve jöttem, mert azt hittem lacane megelőzött, de nem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. február 17. 23:15523.

    Örülök, hogy visszataláltál, gyere sürübben. Évával azért minden este vagyunk, lacane főzi a frissítő kávét, ugyhogy egy kis törzscsapat ha össze jönne jót tudnánk dumcsizni.

    Hát Én a kertbe csak annyira mentem, mig a szemetet kivittem, meg a kutyusnak adtam, de bevallom elég is volt. Eléggé éles szél fújt. Én akkor szeretek a kertbe lenni amikor a teraszra ülhetek ki, sőt igazán akkor amikor rövidnadrágba, de arra még várnom kell.

    Főzni Én sem főztem, tegnapit ettünk. Lánykának ünnepeltük a névnapját, de csak kutyafuttában, mert 17-től ért rá mindenki és 18-ra táncra kellett volna, menni, de csúszott egy kicsikét. Úgyhogy ilyen rohanósra sikeredett, de igy is jó lett. Most meg vacsin voltunk, igaz itt csak kettecskén.

    Jó éjt, búcsúzom. Álmodjatok szépeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (521)
    2007-02-17  21:06
  80. 2007. február 17. 23:12522.

    Éva, hazajöttünk. Ti még buliztok???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_622589
    Torolt_felhasznalo_622589
    2007. február 17. 21:06521.

    Sziasztok!

    Nálam  a szokásos hétvégi program takaritás .bár kicsit lazára fogtam mert inkább a kertben tettem vettem. a fiam párja átvállalta a főzést isteni rántott karfiolt csinált úgy hogy kiélhettem magam a kerti teszek veszekkel.

    Én ha fogyozok akkor is eszek mindent mindig csak tartok egy héten egy böjt napot akkor viszont csak folyadék. ily módon szépen leadtam tavayl 11-12 kilót. igaz hat hónap alatt de igy legalább nem lett olyan logós a böröm az úgy utálom amikor olyan leszek mint az a kiskutya ami csupa ránc. na és persze a mozgás sokat segít már amikor van kedvem.

    amióta kijöttem a kórházból nem tudok vissza állni a táncra valahogy nem megy.pedig kellene tudom. De legalább már a kertbe jól érzem magam az is valami. ezerrel próbálok vissza találni magamra nem mindig könnyű le is fogtam a nyugtató adagomat mert úgy olyan lassú voltam hogy még meg állandóan aludhatnékom volt hát úgy nem lehet dolgozni. és ha nem történikvalami lassan éhen halunk a nagy nyugalmamba. na meg hozzátok is ritkán jutok el hát igyekszem változtani 

    na most legalább pótoltam valamit az mulasztásomból. 

    jók legyetek jövök holnap istokuccse!

    üdv Rr

    előzmény:
    Liza (520)
    2007-02-17  15:38
  82. 2007. február 17. 15:38520.

    Jahh és még előttem az örökös probléma, hogy mit vegyek fel  

    Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

    előzmény:
    Liza (519)
    2007-02-17  15:35
  83. 2007. február 17. 15:35519.

    Nekem ma nem volt lusti napom, most is mig melegszik a vasaló addig ugrottam be.

    Azért délelőtt sok mindent elintéztem, még a nénikémhez is beugrottam, mig a párom Debrecenbe ment. Menetbe lerakott, visszafele felvett, igy a holnapi napom ugymond ezen téren szabad. Nekem főzni ma nem kellett, mert tegnap este sütöttem, főztem úgy, hogy még mára is maradjon. Délelőtt virágbolt, meg már az említett dolgok. Estére a szomszédasszonyomék megyünk névnapra Julianna és a lánykája Zsuzsa. Még a fejemmel kellene valamit kezdenem. Aji becsomagolva és kész.

    Jó bulizást Nekektek. Vigyázz az esti bevitelellel. A saláta az mégcsak fogyós, de a sört már kétlem. Na ne néha lehet bűnözni.

    Na hív a vasalóm. Olyan szuper pedig, hogy a fenébe nem rakták bele az önmüködő programot. Ezt azért nem értem. Áldoznék egy olyanra ha lenne  

    előzmény:
    eva0812 (518)
    2007-02-17  14:51
  84. 2007. február 17. 14:51518.
    Hahó!!!
    Na,végre,meddig kell várnom????
    Este,megyünk egy jó kis sörörzőbe, a barátnőmékkel,nem nálunk lesz a találkozó,isteni salátákat csinálnak,és nagyon ficsi a barna sörük,leffe.
    Ma lusta napom volt.Nem készültem el az ebéddel,igy csak zacskós minestróne levest ettünk,szeretjük,de most nagyon éhes vagyok.
    előzmény:
    Liza (517)
    2007-02-17  14:24
  85. 2007. február 17. 14:24517.

    Jó reggel!  

    Hol süt a nap, akkor már indulok is oda, mert itt esik a zeső 

    Kávé? Kösz, nem tesz jót a kisszívemnek, se az idegrendszremnek. Még kiüríteném a lakást, de ne ázzanak szegények.

    előzmény:
    eva0812 (516)
    2007-02-17  08:34
  86. 2007. február 17. 08:34516.
    Jóóóó Reggelt!!!
    Hasatokra süt a nap!!!
    Főztem kávét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. február 16. 15:58515.
    Sziasztok!
    Lányok,ma reggel ,úgy bealudtam!
    4,20 kor néztem az órára,hát bizony kiugrottam az ágyból.
    Fele,dolgot,nem tudtam elintézni,narancslé, kávé stb.
    A délelőttöm is pörgős volt,de úgy megvoltam zavarodva,hogy teljes lelassultam tőle.
    Ma paprikás krumpli volt az ebédünk,tegnap főztem.
    Ha lesz lelkierőm,ma este megpróbálok előre főzögetni.
    Holnap jön át a barátnőm és a férje,gyrost szeretnék csinálni nekik.
    Vettem hozzá, pita kenyereket.
    Tegnap este,még bevásároltunk hétvégére,klassz marha húsos csontot kaptam,hétvégére ebből készül a leves.
    Vettem,egy nagy bontott csülköt, megint készül pörkölt belőle.
    Jól betudtam a múltkor is osztani,és a jó hideg hűtőben eláll.
    Takaritani is kellene,bár én folyamatosan csinálom,nincs kijelölve nap rá.
    Mert egyszerre, nem lenne időm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2007. február 15. 22:29514.
    Persze,ez lenne a normális.
    Csak én már többször próbáltam,és nem mozdult,az a .....mérleg.
    Ezért vagyok,most ilyen hülye.
    Igazából, senkinek nem ajánlom,mert tényleg nem egészséges.
    Hú, a párom is nagy szid érte.
    De,még egy két hónap,utána rendes kislány leszek!!
    előzmény:
    Liza (513)
    2007-02-15  22:23
  89. 2007. február 15. 22:23513.

    Én is ilyen egészségtelen életmódot éltem, tán mióta megvagyok. Bár azt gondolom az Anyukám többször adott naponta enni, mint egyszer.

    Szóval mig dolgoztam, se reggeli, se ebéd és vacsora.

    Nem hiába mondom Én, hogy attól nem hízunk amit nem eszünk meg. De ez egy marha nagy igazság.

    Amúgy lacane kérdezte, hogy hogy lehet 3 kilótól megszabadulni, bocsánat úgy kérdezte, hogyan akarok.

    Hát szeritem simán megy. Kicsit benorbisitva a dolgokat és önfegyelemmel, hogy el ne hasaljon az ember félúton. Kenyér, cukor, liszt, storno. Ha egy kis ideg bejön nálam akkor még enni se tudok. Az meg akad, mert Én ideges tipus vagyok.

    Most, hogy itthol vagyok, már majdnem egészséges életmódot folytatok. Mert ha nem is korán, de csippentek egy pár falat reggelit, aztán az ebédet is megkóstolom és hát még délutánra is keresek valamit. De vasárnap pl. teadélután tartottam, hétfőn dokinál voltam, délutánra értem haza, 4 narancs volt az egész délutáni bevitelem, hogy ne feküdje meg a gyomromat teát ittam rá. Ezzel már jól karban lehet tartani a kilókat. De embere válogatja.

    előzmény:
    eva0812 (510)
    2007-02-15  21:50
  90. 2007. február 15. 21:54512.
    Szia!!
    Légyszi,próbálj meg kicsit többet jönni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (500)
    2007-02-14  09:28
  91. 2007. február 15. 21:52511.
    Bocs ,lányok a sok hibáért!!
    Kicsit,vakulok,és gyorsan próbálok irni,ezért a sok hiba.
    előzmény:
    eva0812 (510)
    2007-02-15  21:50
  92. 2007. február 15. 21:50510.
    Liza!!
    Csak úgy tudsz lefogyni ,ha naponta cska egyszer eszel.
    Ezzel,viszont,irtó gyorsan.
    Én már nagyon birom.
    Bár ,ma reggel, majdnem dobtam egy hátast,a büfében.
    Elszédültem,és elsütétült miden.
    Gyorsan ittam egy kis üditőt,utána töj jól lettem.
    Szóval az én módszerem,teljesen egészségtelen.
    előzmény:
    lacane (503)
    2007-02-14  16:28
  93. 2007. február 15. 21:46509.
    Szijjja!!!
    Megyek hozzád!
    Bizony,a 13 év ami köztünk van,most nagyon érezhető.
    Becherovkát akarok,és én is szeretnék, aludni 3 napot.
    Csak sajna,nem birok.
    előzmény:
    lacane (502)
    2007-02-14  16:26
  94. 2007. február 15. 21:43508.
    Halihó,itt vagyok!!!
    Sziasztok!
    Ugye milyen beteg tudnak lenni a fiúk!
    Bele kell dögleni!
    Én ma jó sokat dolgoztam,délután, itthon a boltban.
    Főztem egy paprikás krumplit,holnapra.
    Este,elmentünk vásárolni,hétvégére.
    Mai ebédünk,tökfőzelék,mini pörkölttel.
    Még midig itt ülök, a gép előtt,pedig reggel nagyon korán kelek.
    Az a baj,hogy hirtelen elalszom este,de fél 2 körül, ébredek,és csak nézegetem az órát!
    előzmény:
    lacane (506)
    2007-02-15  16:16
  95. 2007. február 15. 21:24507.

    Na mi a helyzet, se reggel, se délbe, se este?

    Hol vagytok???

    lacane: Az Én párom is lebetegedett. Tegnap fél 6-kor jött haza, háromngyed hatkor már az ágyban volt. Nagyon köhög, lázas volt. Ma készült orvoshoz menni, de egy kicsit jobban lett, hát persze, hogy nem ment el. Holnap még itthol marad és reméljük a hétvégével együtt rendbe jön. Ma azért egész nap az ágyat nyomta.

    Nem tudom, hogy irtam-e, hogy a kisunokánk is lebetegedett. Már Ő is javulóban, csak ahhoz a fránya gyógyszerhez kevesen vagyunk ketten beadni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. február 15. 16:16506.

    Köszönöm a kávét! Nagyon finom volt. Ma reggel nem tudtam főzni, mert nálunk naaaaaaaagy baaaaaaaaaaj van. Beteg lett a férjem. Reggel még felöltözött, indult volna munkába, de nem bírt elmenni. Visszafeküdt, most van a doktor néninél. Elvittem kocsival, mert oooooolyan beteg. Elkapta tőlünk. Hát nem szemetek vagyunk a lányommal, hogy ilyet adtunk neki?!  Mi már szerencsére kifelé megyünk belőle, már megmaradunk.

    Olyan jó, mikor hazajövök, vagy reggel  benézni ide!!!! Kivel mi történt, ki mit csinál, habár nagyon kevesen vagyunk megint! Irgum-burgum!  Tessék szorgalmasabbnak lenni! Lassan már csak Lizával vagyunk ketten. Apropó! Megkaptad a privit? Vagy kétszer küldtem, v. egyszer sem. Válasz szeretnék!!!!

    Ja, töki POMPOS! Én is pomponosnak mondtam. De az más! 

    Szép naaaaagy állatokról  olvastok. Élvezi biztosan az unokád.

    Hogy akarsz két hét alatt 3 kg-tól megszabadulni? Milyen módszerrel?

    Szép tavaszi délutánt mindenkinek!

    Üdv: Lacane

     

    előzmény:
    Liza (505)
    2007-02-15  07:29
  97. 2007. február 15. 07:29505.

    Jó reggelt és szép napot mindenkinek!

     

    Ma Én főzöm a      -t, kóstoljátok, hogy Én milyet tudok.

    Egészségetekre!

    Legyen szép napotok!   

    Üdv Liza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. február 14. 20:44504.

    A zsiráfot olvastok el meg a vizilót, aztán a pijos tocsit meg ehhez hasonlót 

    Hát lehet egyszer Én is kipróbálom a tökipomponost, mert jól nézett ki, de most nálunk is harc van a kilók ellen.

    De szerintem ez egy női betegség. Nagyon ritka személy az aki nem küszködik a kilókkal, aki elégedett a súlyával. Női betegség.

    Én 29 éves koromba nagyon-nagyon beteg lettem, ami azt jelenti, hogy egy 20 kilótól biztos megszabadultam, de lehet többtől. Nem ártott valamennyitől, de a sok volt. Olyan girbic lettem, hogy alig volt jártyáni erőm is. Alig bírt megindulni a hízás. Addig még azt se tudtam, hogy valamikor azért fogok imátkozni, hogy híznék már egy pár kilót. Tömtem magamba a kenyeret, nem használt. Akkor azt mondta, hogy ha Én még egyszer vastagabb leszek, soha többé nem mondom, hogy fogyni akarok. Egyszer nagy nehezen megindult, aztán bizony bekövetkezett az is, hogy már meg le kellene adni egy pár kilót. Mint most is szeretnék kb. 3-tól, de most elhatároztam és meg lesz 2 hét alatt úgy gondolom. Remélem nem hasalok el, úgyhogy a tökipomponos elhalasztva, vagy esetleg valamit tk.lisztből kellene.

    előzmény:
    lacane (502)
    2007-02-14  16:26
  99. 2007. február 14. 16:28503.
    Szia! Szorgos kis méhecske lettél. Jön a tavasz, dolgozol, csak dolgozol. Kitartást, sok szerencsét hozzá! Majd letisztul minden, lesz időd ránk is! Sok erőt, jó egészséget ! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622589 (500)
    2007-02-14  09:28
  100. 2007. február 14. 16:26502.

    Szia Liza, szia mindenki!

    Hát jól kiveséztél!

    Jöhet minden és mindenki, ahogy leírtam. A 3 napos ágynyugalommal van nekem is bajom. El sem tudom képzelni, hogy lehet 7-8 óránál többet feküdni. Ezt sem sűrűn próbálom, mert nem jut csak 5-6 óra. Jó esetben! A gyerekek kérdezték mindig, amíg kisebbek voltak, anya mit kérsz szülinapodra v. névnapodra? Mindig 3 napos ágynyugalmat kértem, végül már mondanom sem kellet, csak 3 újjamat felmutattam, TUDJUK!!!! ez volt a válasz. Nem is a fekvésre gondoltam én, csak az lenne jó, ha 2-3 napig azt csinálhatnám, amihez kedvem van. Ha senki nem sóhajtozna a hátam mögött, már megint írogatsz, már megint horgolsz, már megint olvasol, már megint rejtvénytfejtesz, már megint........!!! Ez utóbbi kettőt kizárólag evés közben szoktam művelni. Ezért vannak a plusz kilok is, mert inkább még eszek egy kicsit, csak el tudjam még olvasni amit szeretnék, vagy megfejtsem a rejtvényt.

    A töki pompos nekem is talány, honnan kapta a nevét. Talán onnan, hogy tök jó. Mert semmi köze a tökhöz. Próbáld ki! Én tettem rá nagyon apróra vágott tarját is a szalonnához, a tejfölbe pedig fokhagymát nyomtam.

    Mekkora állatokról tanultál az unokáddal? 

    eva0812! Tied is morgós? Öregszik ő is? Kössük össze az enyémmel, zárjuk őket be, mi pedig dumálhatunk, ahogy kértem. (töki, vörösbor, becherovka, ágy melletti nyugalom) 

    előzmény:
    Liza (493)
    2007-02-13  19:01

Címlap

top