Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az esküvő költségei

d.panka
Létrehozva: 2003. május 27. 14:52
Ha mostanában volt az esküvőtök, biztosan tudjátok, hogy milyen sokba került. Eléggé meg vagyok döbbenve, mert a vendéglőben, ahol a vacsora helyszíne lesz, azt mondták, egy 50 literes hordó sört 28. 000. -Ft-ért számolnak fel nekünk (Arany Ászok). Egy korsó tehát 280. -Ft. Megkérdeztem valakit, aki a nagykerből a boltjába hozat ilyet, egy hordó 10. 800. -Ft-ba kerül. Majdnem 200%-os haszonnal dolgozik a vendéglős! És ez csak a sör, a tömény italt és a borokat, meg az ásványvizet még nem is tudom. Szerintetek ez normális, vagy nagyon nyerészkedni akar rajtunk?
  1. 2003. május 28. 11:1751.
    panka, megvan a végösszeg? Köszi a részletes beszámolót!!!!!!!! Nagyon rend vagy. (most beszéltem a fotós lánnyal, nagyon szipmi volt, kedves)
    előzmény:
    d.panka (50)
     
  2. 2003. május 28. 11:1550.
    A többi költség: menyasszonyi ruha: 35. 000. -Ft (fátyollal), ékszer 6. 000. -Ft, fehér talpú szaténcipőt 2. 500. -Ft-ért kaptam az Oktogon közelében, menyecskeruha bérlés max. 15. 000. -Ft. Fehérnemű még nincs.
    Vőlegény: A párom megveszi az öltönyt, nyaksálat, mellényt, ez 58. 000. -ft (a bérlése 35. 000. -Ft lett volna). Cipőt a nagy cipővásáron 5. 000. -Ft-ért kaptunk neki. Zoknija még nincs. Ing kb. 4. 000. -Ft lesz, a szalonból vásárolja azt is.
    Zenekar: egy lány fog énekelni, szintetizátoron kísérik, régi tánczenéket játszanak, 15. 000. -Ft-ért. A videós az ismerősünk, a fényképészt már írtam. Meghívókat kb. 300. -Ft-ért fogunk venni, esküvői névreszóló szalvétát 2. 000. -Ft-ért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. május 28. 11:1049.
    Vacsora 1/2 7 fele lesz. Újházy tyúkhúsleves 450/fő, tál (rántott hús, Gordon bleu, flekken, rántott gomba, rántott sajt) 1. 480/fő. A köret (rizs, sült krumpli, kastélyburgonya, zöldköret) benne van a tál árában. Savanyúság (káposztasaláta, ubi) 180/fő.
    Kávé, capuccino (?).
    8 óra fele sütiket, tortákat felrakják, beszélgetünk szépen. Az aprósütit 1. 600. -Ft-ért süti a néni, egy tálcával kerül ennyibe, azt mondta, 100 fős vacsihoz 15-20 adag kell. A sós sütit (5 kg) 800. -Ft-ért készíti.
    9 óra: Behozzák a menyasszonyi tortát, tűzijátékkal (5-10. 000. -Ft). A torták 1. 200. -Ft-tól kezdődnek, 5 torta kell ennyi embernek.
    10 óra: Vége a bulinak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. május 28. 11:0648.
    A vendégvárásohoz még felrakják a sós aprósütit és alkoholmentes italokat (szénsavas, szénsavmentes ásványvíz, Cola, Tonic, szénsavas narancslé, rostos barack, narancs, light üdítő cukorbetegnek). Egy gyümölcstálat is szeretnénk a hidegtál mellé, díszítésnek.
    4 órakor lesz a polgári esküvő, 5 óra körül a templomi. Fél hatra a vendégsereg bemegy az étterembe, egy pohár pezsgővel várják őket, köszöntőt mond valaki. (itt még nem tiszta minden)
    A hidegtál, sütik, üdítő mellé felrakják az italokat: Unicum, Royal Vodka, Martini (édes/száraz), Barackpálinka, borok, csapolt sör (28. 000. -!!!). Az italárakat sem tudjuk még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. május 28. 11:0147.
    Leírom az eddigi költségeket, hátha valakinek segítek ezzel. Az első nagy kérdés a helyszín kiválasztása volt. Ezt mi úgy szerveztük meg, hogy minden egy helyen legyen: a lakásom, a templom, az anyakönyvvezető, az étterem. Így nem kellett buszt bérelnünk, át tudunk caplatni még akár esőben is egyik helyről a másikra.
    Az étterem nagyon szép, újonan épült hely (ezt már lehet, hogy írtam), ahol mindent vállaltak, a díszítést is. Terembérletet sem kell fizetnünk. Vendégvárás hidegtál (franciasali, sonkaroló, kasznótojás, sajtok, szalámik) 680/fő. Azt mondták, hogy max. a vendégek 2/3 részét szabad beszámolni, tehát nálunk kb. 70 főt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. május 28. 10:5946.
    Panka, remélem még itt vagy: nálunk a menyassszonyitánc úgy lesz, hogy CSAK APRÓPÉNZT szabad az átlátszó üvegtálba tenni, ez lesz a vőlegény kikötése! Ez azért van, hog yazért a jópofa hagyomány megmaradjon, de forduljon át egy nagy licitbe az egész, ne a betett pénzről szóljon. . A hagyomány pedig jó. . .
    előzmény:
    d.panka (45)
     
  7. 2003. május 28. 10:5445.
    Nekünk nem lesz menyasszonytánc, úgyhogy csak kifele megy a pénz. Úgy gondoltuk, hogy nem akarunk éjfélig nyúló lakodalmat tartani, csak egy vacsorára hívjuk meg azokat, akik megtiszteltek azzal, hogy eljöttek az esküvőre. Mondju, az is igaz, hogy minél tovább tart, annál többet isznak (bocs, hogy a száraz tényeket mondom), és mivel nem lesz nagy pénzgyűjtés éjfélkor, nem is akarjuk odáig elhúzni. A rokonaim elég szegények, tőlük nem sokat várhatok nászajándékba sem. Persze, valamennyi vissza fog jönni, de szerintem nagyon kevés.
    előzmény:
    Bogancska (44)
     
  8. 2003. május 28. 10:4244.
    Vígasztaljon a tudat, hogy rengeteg pénz be is jön menyasszonytáncon, nászajándékokon. Mifelénk még minden lagzi "nyereséges" volt (pláne, mert a szülők fizetik, és a fiatalok kapják ;-))
    előzmény:
    d.panka (39)
     
  9. 2003. május 28. 10:3543.
    Én is gondoltam rá, ez egy szép szakma lehet. Mi ketten a párommal szerveztük meg az egész esküvőnket, mivel rokonokat nem akartunk terhelni. Viszont azt nem tudtam volna vállalni, hogy a kertünkben, sátorban tartsuk a lagzit (a kedvesem erre is gondolt, amikor elkezdtük, és én ezt értem saját szervezés alatt), mert nem tudom, 100 embernek hány disznót kell levágni, hány csirkét stb. Anyuéknál, meg az idősebb unokatesóimnál még így volt, de már sokan meghaltak a régi asszonyok közül, akik tudták, mikor kell elkezdeni a csigatésztát készíteni, mikor kell bepanírozni a csirkecombokat, és nincs ember arra sem, hogy a lagzi közben, éjfél előtt kisüssék, vagy az előző héten megkopasszák őket. Ezért rá kell hagyatkoznom a vendéglősre, hogy szerezze be a húst, az italokat hűtse, megfelelően felszolgálják stb. Így könnyű szervezni, bár így is elég sok gonddal jár, csak ehhez kell a pénz. De én is dolgozom, a párom is, egyszerűen nem tudunk mindent összefogni.
    előzmény:
    Lenke (42)
     
  10. 2003. május 28. 10:0142.
    Szerintem az esküvő szervezéshez nem kell érteni.
    Mi senkitől nem kértünk segítséget, és nem is kellett. Az esküvői újságban minden le van írva, aki az alapján készülődik, semmit nem felejt ki.
    Mindenről tudtuk, hogy pontosan milyet szeretnénk.
    Tudtam, milyen ruhát szeretnék, milyen virágot, mindenről megvolt az elképzelésem, és igazán nem volt nehéz megfelelő embereket találni hozzá, pedig nem volt sehova se protekciónk.
    Én szívesen foglalkoznék esküvőszervezéssel, nagyon bírnám:-)
    előzmény:
    d.panka (39)
     
  11. 2003. május 28. 09:3841.
    Ariken, én ismerek egy nagyon aranyos fotós lányt, ő jön a mi esküvőnkre. Ha szeretnéd, priviben megadom a számát. Ő egy kis művész, tud szokványos beállított képeket is csinálni, de elég kreatív. Nagyon olcsón dolgozik. MI például nem kérünk műtermi fotókat, az összes többi képet (templomi, polgári, szabadtéri) 250. -Ft-ért készíti, az utánrendelés 200. -Ft/kép.
    előzmény:
    Arikan (23)
     
  12. 2003. május 28. 09:3240.
    HOl lehet szép estélyi ruhát kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (15)
     
  13. 2003. május 28. 09:3139.
    Az a baj, hogy nincs választásunk. Már mi is másfél éve elkezdtünk szervezkedni, mert tudtam, hogy a nagy többség májust vagy augusztust választja az esküvő napjául. A párom azért választotta az augusztust, mert akkor mindenféle gyümölcs, virág olcsóbb, mint tavasszal. Az étteremben nem mondhatom, hogy a piát majd hozom én, akkor egyszerűen nem rendezhetem meg ott (mert az hozza a hasznot, nem a kaja). Mi pedig nem tudunk ketten esküvőt szervezni, mert nem értünk hozzá. Persze, ezt kell megfizetni, én tudom, de azért majd leestem a székről, amikor utánaszámoltam. Szerintem ez akkor is uzsora, nem hiszem, hogy több száz százalékkal hoz csak hasznot a bolt.
    előzmény:
    Bogancska (12)
     
  14. 2003. május 28. 09:2638.
    Kedves dauphin, sok boldogságot kívánok!
    előzmény:
    dauphin (10)
     
  15. 2003. május 28. 09:2437.
    Egyedül a kaját és az italokat kell fizetnünk. A kaja viszonylag olcsó (kb. 300. 000. -Ft), és sem a kiszolgálást, sem a terembérletet, sem a díszítést nem kell kifizetnünk, még pár szál virágot is felraknak az asztalokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (7)
     
  16. 2003. május 28. 08:4236.
    Azért szerintem nem mindgy, hogy sima csokrot, vagy menyasszonyit kérsz. Én úgy mentem oda, hogy megmondtam, milyen színe és formája legyen, és hogy milyen értékhatár felé ne menjenek. Együtt kiválasztottuk a virágokat, és nagyon szép volt. Szalagot masnit nem kértem rá, viszont a meny. csokrot oázisba kell rakni, különben eltikkad. Előzetesen kell érdeklődni, és ha te 3 szál virágos csokrot szeretnél, akkor se fogják 10 ezerért adni, csak mert lesz rajta fehér tüll.
    előzmény:
    Kati100 (34)
     
  17. 2003. május 28. 08:3935.
    Nem értek veled egyet.
    A normális haszon belekalkulálható az árakba, de hülyének nem kell nézni a kedves ifjú párt.

    Mi Fót összes éttermét végigjártuk tavaly, és volt hely, ahol 5000-ért ajánlották a menüt. Ez elsőre nem tűnik soknak. Viszont utána kajáltunk ott, valóban jó a kaja, de a tulajdonos elmondta, hogy fordítva kötötték be a szellőzést, és kifele jön a zsírszag a konyhából a vendégtérbe. Ez volt tavaly februárban. Ez a mai napig így van. Márpedig én nem ültetek le 60 embert zsírszagban.

    Aztán mikor jártunk erre-arra, végülis Gödön belebotlottunk álmaink netovábbjába, ahol a 3300 Ft/fő árban benne volt az újházi tyúkhúsleves, 3 féle főétel (nem a hagyományos sajttal-sonkával töltött husika), 3 féle körettel, 3 féle salátával, egy kávé, az éjféli terítés (mini fasírt és mini töltött káposzta).
    Hoppá, azért van különbség. A terem bérletért nem kellett fizetnünk, éjfél után kellett 1500 ft/fő/órát fizetni 1 szakácsnak és 2 felszolgálónak. A vacsora 60 főre + italfogyasztás (149 e) + 8 szoba éjjelre volt összvissz 430 ezer, és ebben benne volt a borravaló is.
    És akkor ehhez hozzájön az is, hogy az éttermi személyzet nem "állandó", hanem egy party szerviz munkatársai, akik ilyen alkalmakkor jönnek.
    Szóval nem feltétlen kell 7 réteg bőrt lehúzni a vendégről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_577410 (8)
     
  18. 2003. május 28. 07:3634.
    Sziasztok! A mi esküvőnk aug. legvégén lesz, és vidéken tartjuk, mert úgy gondoltuk, így sokkal olcsóbb lesz. És olvasva a hozzászólásokat, szerintem így is van. Egy olyan helyet béreltünk, ahova mindent lehet vinni. A kaja+pia 3500 Ft fejenként, de ha viszünk húst, italt (és mi igen) akkor az lejön az árból. A ruhám álomszép, és 50 000-be került, a kiegészítőket ingyen megkapom. A menyecskeruhámat anyu megvarrja, így az 1-3 e-ből kijön. A terembérlet 14 000 Ft. A meghívót anyagáron csináltatjuk, mert a családunkban több nyomdász is van. A díszítéshez nem virágot, hanem lufit, krepp-papírt fogunk használni. Az viszont jó ötlet, hogy a virágosnak nem kell megmondani, hogy menyasszonyi csokor lesz. Sok boldogságot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. május 27. 21:2833.
    Sziasztok! nem tudom írhatok-e ilyet ide, de van egy eladó menyasszonyi ruhám. A Monarchia butikban vettük anno, szóval lehet, hogy eredetileg nem is menyasszonyinak készült. Hosszú, szűk, alul bővülő, (de nem abroncsos), a hátán nagyon mélyen kivágott, a kivágás mentén világoskékes vastag szalag (nagyon nehéz leírni. . :) Ha valakit érdekel valahogy beszkenneltetek egy fotót. Magas, vékony lányra jó. Én akkor 55-56 kiló voltam a 176cm-hez. Nagyon szép, nagyon elegáns, de nem csiricsáré.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_741879
    Torolt_felhasznalo_741879
    2003. május 27. 21:1532.
    Sziasztok!
    Nekem is mostanság lesz az esküvőm, és bizony a pénz nagy úr! Ruha ügyben szerintem is a legjobb és legolcsóbb varratni, mert így megvalósíthatod álmaidat, és évek múlva is Rád fog mosolyogni az a gyönyörű ruha a szekrényből! A sértődési kérdést úgy oldottuk meg, hogy a szertartás után lesz egy kis fogadás házilag készített sütiből és nagyker pezsgőből, a vacsi viszont szűk körű lesz, így meg is hívtam Joli nénit, meg nem is! Mindenkinek sok sikert és örömöt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. május 27. 20:2631.
    Kedves Dauphin,
    gratulálok az esküvődhöz és sok boldogságot kívánok! Szerintem az esküvő körül rengeteg olyan költség van, ami teljesen felesleges. Érdemes átgondolni, hogy pontosan milyen esküvőt is szeretne az ember, és sokszor kiderül, hogy nem csak a "kötelező", bevett megoldások vannak. Nekem például gyönyörű, varratott esküvői ruhám volt, és az egész 30 ezer forintba került, ami a legolcsóbb kölcsönzői ár. A csokor köttetésénél "elfelejtettük" megmondani, hogy menyasszonyi csokor lesz, és így érdekes módon a harmadába került. A vendégek meghívásakor nem az volt a szempont, hogy Joli néni megsértődik-e vagy sem, hanem hogy ki az, akit tényleg ott szeretnénk látni a nagy napon. Gondolom, lehetne még sorolni a költségkímélő megoldásokat.
    előzmény:
    dauphin (10)
     
  22. Torolt_felhasznalo_594607
    Torolt_felhasznalo_594607
    2003. május 27. 19:1930.
    Sziasztok,
    a polgári esküvő költsége attól függ, melyik kerületben tartod (pl. XV. ker. ingyen - legalábbis tavalyelőtt). Az éttermet illetően én is azt javaslom, hogy az ár/fő-ben legyen benne a korlátlan üdítő, kávé, pezsgő, sör bor, mert ezekkel iszonyatosan el lehet szállni + senki se fog utána kérdezni a kedves vendégeknél, hogy ki hány vizet ivott. . . (a töményet meg szintén nagykerből s. k. ). Meghívóra szerintem fölösleges súlyos ezreket költeni, olyan szép papírokat lehet kapni, + így egyéni szövegeket is lehet írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (18)
     
  23. 2003. május 27. 18:3429.
    Sajna nem tudok fotóst. . . :( De biztos hamar találtok vkit! :))
    előzmény:
    Arikan (25)
     
  24. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. május 27. 18:2828.
    Szia
    nem reklámként, de szükségem lenne egy esküvöi helyhez, és a XI. -ben lakom. Megirnád priviben az árával együtt?

    Köszi
    előzmény:
    Arikan (27)
     
  25. 2003. május 27. 18:2327.
    Bp-en a 11. kerületben. Nagyon szép hotel éttermében.
    előzmény:
    aditte (26)
     

Címlap

top