Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2012. február 25. 15:2281151.

    Nagyon boldog névnapot kívánok Matyának!

     

     20+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. február 23. 15:3881150.

    Hali lányok!

    Nos, voltam a pszichomókusnál, hát okosabb nem lettem. Beszélgettünk tulajdonképpen Esztiről, ami jó volt, a homokozós játékot felelevenítettük (nem tudom meséltem-e, volt egy csomó cucca, házak, emberek, állatok meg egy ilyen tepsiszerű izé és homokoztak, egy kis világot kellett alkotnia Esztinek). Utóbbi érdekes volt, akkor ledöbbendtem a zagyvaságon, amit Eszti összehordott, de aztán mikor a csaj foglalta össze más volt: volt két hal, akiknek a szárazföldön (homok) volt egy sátruk. Aztán jött egy harmadik hal, akit Rondának hívták (amúgy a szülei is rondák voltak) és el akarta venni tőlük, amúgy meg barátai sem voltak, de aztán kiegyeztek, hogy majd hárman barátok lesznek... szóval tesótéma... De ettől függetlenül én úgy gondolom nem csak ez van a bepisilés hátterében, sőt, sokszor inkább csuri, nem is pisi. Hogy mi.. nem tudom, azt mondta, ha most nyáron (akkor nincsenek) nem lesz jobb a helyzet, akkor szeptemberben jelentkezzünk.

    Torna viszont szuper volt, ilyen különböző feladatokat kellett csinálni, eleinte kicsit félénk volt, de aztán belejött, mondjuk van ami nem megy neki, de hát nyilván ezért is járunk. Remélem fogom bírni a szülésig minden szerdán és utána hátha elmegy papával is, ez is úgyis csak nyárig van, nyárra meg hátha kapunk feladatsort. Na, megyek is, mert Dóri tojik aludni (macerás még mindig ez az 1x, v. 2x alszok dolog neki, másodjára már annyira nem akar, de estig meg már alig bírja), no meg főznöm is kéne, csak egy gyors töltött paprika. 

    Mindenkinek előre is jó hétvégét!

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  3. 2012. február 22. 12:5381149.

    Panndinak és Evelinnek is köszi a kedves szavakat!!!

     

    Panndi: Zsófival milyen csajos, nagylányos különprogikat lehet már ebben a korban szervezni?

     

    Evelin: tudod, az a fura, hogy fel sem merült bennem ez a kérdés korábban, mert akkora evidencia (gondoltam legalábbis), de miután sorra nyíltan hangoztatják ezt az ismerős anyukák, meglepődtem, elgondolkoztam és elszomorodtam. Amúgy remélem, én is ugyan más-más tulajdonságaikért, de ugyanannyira fogom őket szeretni! Panna a szememben (szemünkben) tökéletes, és ez a legfőbb  tulajdonságának köszönhető, ami üvölt róla: hogy mennyire tele van szeretettel! Minden és mindenki érdekli, barátságos, velünk szemben érzékeny, de annyira melegszívű, szeretetteljes, empatikus, ami nem (a védőnő szerint sem) jellemző ebben a korban. Ármus meg az én pici fiam... róla még nem tudok nyilatkozni, de már most nagyon szeretem! :)

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  4. 2012. február 22. 02:0681148.

    Leragad a szemem, de gyorsan KisTitoknak pár szó.

    Talán emlékeztek még rá hogy amikor Lilivel terhes lettem nagyon féltem hogy Esztit annyira szeretem hogy Lilit már nem tudom mert nincs annyi szeretet a füldön... :)

    Hát de van :) 

    Eszti továbbra is az elsőszülött okos nagylányom akivel már nagyon komoly dolgokról lehet beszélgetni.Nagyon büszek vagyok rá és imádom ♥

    Lili... ő egy csodagyerek :) Hihetetlenül okos nagyon kis szeretni való mosolygós vidám kislány.Imádom őt.♥

    Tőlem megkérdezték egyszer hogy melyiküket szeretem jobban.Teljesen kiakadtam.Ilyen nincs.Mindettőt egyformán imádom szóval és veled értek egyet és egyenesen elítélem azt aki ilyet ki tud mondani hogy az egyiket jobban szereti...

    Mindegyiket másért se ugyanúgy szeretem :)

    Az már csak a hab a torán hogy ők is mennyire imádják egymást!

    Szóval... ez miatt ne aggódj ha ezen gondolkozol az már jó jel szuper anyuka vagy és leszel is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. február 21. 20:2581147.

    Sziasztok!

     

    Elveszett ismerős jelentkezik :)

     

    Huu, igyekszem reagálni sok mindenre, nem ígérek semmit :)

     

    Boriska: éljen a kisfiú ;)

     

    esox: örülök, hogy Eszti ovis beszéd dolga megoldódott :)

     

    KisTitok, de jó, mindjárt kétgyerekes anyuka leszel! Gondolok Rád!

     

    humanka: találtál másik munkát? Az jó, hogy a fiúk szeretik az ovit!

     

    Evelin, pici lányod milyen ügyes már! Drukk a kistesóhoz!

     

    kzsgina, Neked is drukk!

     

    Mi jól vagyunk, lányok nagyon szeretik az ovit, Fruzsi simán veszi az akadályokat, pedig csak májusban lesz három éves. Nagyon szereti, iszonyat jó dolgokat csinálnak benn, szuper hely! :) Gábor nyolc hónapos volt vasárnap, kúszik, mászik, felül, feláll, kapaszkodva lépeget, nagyon kis ügyes :)

     

    Már nem szoptatok, mi is kistesóra gyúrunk ;)

     

    KisTitok: én nem érzem azt, hogy jobban szeretem valamelyik gyereket. Mindegyik más, mindegyik más egyéniség, mindegyikben mást szeretek a legjobban. Zsófi vagány nagylány, vele lehet már csajos programokat csinálni. Fruzsi még anyásabb korszakát éli, ő most kezd kinyílni. Gábor meg minden nap mutat valami újat. De nincs kedvencem, mindegyikért oda vagyok :)

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. február 21. 15:2981146.

    Sziasztok!

     

    Gina, jó, hogy bekukk Te is. Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön a Kistesót a pocakba varázsolni!

     

    Boris, jobbulást kívánok, mondjuk most úgyis aktuális a fogdoki, akkor egy füst alatt...? 

     

    Esox: köszi az infókat. Szép nevet választottatok, felénk is közkedvelt, szomszéd kislányt és barátnőm nagylányát is így hívják. 

     

     

    Ami engem illet, márc. 5-én szülök, ha előbb nem indul meg magától (bízom benne, hogy nem)!  Akkor leszek 37+6, ergo ma töltöttem be épp a 36. hetet, de a babát már így is 10 nappal (!) fejlettebbnek nézik a koránál UH-n. Eddig is minden mért érték nagyobb volt, de kb. 5 nappal csak. A hasfali sérvem egyre durvább, nem akar tovább várni a doki. Nem is bánom, így már rég nem lesz koraszülött, tovább meg nem kell aggódnom miatta, vagyis legalábbis a kezemben tarthatom már.

     

    Az alvásom sajnos jó ideje kriminális, már több mint egy hónapja éjszakánként minden órában kelek, ezt úgy értsétek, hogy minden áldott órában, szinte ugyanabban a percben. Arra ébredek, hogy baromi szomjas vagyok, felkelek, meg kell innom egy pohár vizet, ami pontosan egy óra múlva kívánkozik kifelé... amikoris újból szomjúságot érzek. Így ment ez. Most már más is van, egyrészt ahogy Ármusnak egyre kisebb a helye, nagyokat nyújtózik-mozgolódik, amíg én fekszem, ne apró mozdulatokra, hanem őrült ficánkolásra gondoljatok. Mivel helye ehhez már alapból nem nagyon van, így borzasztóan feszít-görcsöl, a hasam formája durván változik, a védőnő is csodájára jár (pedig már öreg róka a szakmában). A másik, hogy a bőröm totál K.O., és ahogy Ármus mozog, rettenetesen viszket, képtelenség aludni tőle. 5-6 fajta krémmel-spray-vel-olajjal kenem amúgy, de hiába. Mondhatni, hogy egy kis viszketés miatt minek panaszkodni, de egy ekkora felületen állandó jelleggel viszketés, úgy, hogy már vakarni sem tudom, mert tiszta véraláfutás - hát őrjítő, nnna... Ennyi, többet nem panaszkodom. :)

     

    Amit még szóba akartam hozni, ha már itt vagyok, ez a többgyerekes anyukákhoz szól. Olyan téma, amin kicsit kibuktam. Én abban  a szemléletben nőttem fel, hogy a szülők a két gyereküket egyformán szeretik, mindenből egyformán juttatnak, nem éreztetnek különbséget stb. Mostanában (az elmúlt néhány évet is ideértve) egyre több ismerős anyukától hallom (olyanoktól, akik többnyire barátnőim, tehát normális gondolkodásúnak tartom őket), hogy az egyik (mindig a kisebb) gyereküket jobban szeretik. Számomra ez eddig fel sem merült, hogy ilyenre kellene majd készülnöm, mert ha tényleg ilyen lesz, akkor utálni fogom magam érte, és valószínű magamnak sem akarom majd beismerni, nemhogy nyíltan vállalni. Eddig kb 6 anyukától hallottam, hogy a kisebbik gyereke közelebb áll hozzá, jobban szereti, egyébként főleg olyanoktól, ahol a nagyobbik lány, a kisebb pedig fiú. Amikor a tesómat megkérdeztem erről a napokban, illetve bevallom, becsmérelni kezdtem neki ezeket a szülőket , akkor közölte, hogy ő is így érez. Erre már nem is tudok mit mondani, de kicsit elkeserített... Most komolyan ilyen jelenség van, és erre fel kell készülnöm?! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. február 20. 18:4681145.

    Kedves Kismamák!

     

    Szakdolgozatom elkészítéséhez szeretném segítségüket kérni. Végzős szülésznő hallgató vagyok. Egy kérdőívet kellene kitölteni, csak pár percet vesz igénybe. Az alábbi linken elérhető: 

    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?f ormkey=dHR6ZFc3VnVtSWVETEh2M0IxNXhPZ2c6MQ

     

     Köszönöm a segítséget! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. február 20. 15:1081144.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a köszöntést!

     

    Igen én is csak zugolvasok, mert írni egy tisztességeset soha sincs időm, akkor meg minek!

     

    Nagyon szépen növögetnek a kódok errefelé, megint lesz csomó pici topicbaba! Ez jó!

     

    Mi meg vagyunk. Matyi lassan 1,5 éves lesz. Bölcsibe jár, igaz csak 1-2 napot a héten. Már mond szavakat: anya, apa, baba, kályha, hó, fa, stb.. és egész szófogadó kezd lenni.

    Én tanulok, lassan itt van az első vizsgám. Remélem sikerül.

    1 hónapja nem szoptatok, úgyhogy reménykedünk, hogy eljön hozzánk is a gólya hamarosan. 

    előzmény:
    *Boriska (81143)
    2012-02-20  13:04
  9. 2012. február 20. 13:0481143.

    Sziasztok, lányok-asszonyok! 

    Mathesznak és Ginának utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!

     

    Esox, így, ahogy leírod, teljesen jó ötletnek tűnik a műtét, a helyedben én is megcsináltatnám. Különben amióta a kistökös a pocakomban van, nekem is többször eszembe jutott, hogy milyen jó lesz, egy lány, egy fiú, több gyereket úgysem terveztünk, az előzményeket szépen elfelejtjük (illetve dehogy felejtjük, hiszen ettől csak még jobban tudjuk értékelni a gyerekeinket) és soha többé nem kell sem fogamzásgátlóval "mérgeznem" magam, sem gumival vacakolni (a spirál gondolatától eleve kiráz a hideg, bár biztos van, akinek bevált). Ha meg neked a császárral egy füst alatt elvégzik, az tényleg szuper

     

    KisTitok, a te kódod is nagyon szép, és egyre izgalmasabb

     

    Én mintha meggyógyultam volna, most a változatosság kedvéért a fogam fáj, de holnaputántól dolgozom, így már nem lesz időm nyafogni

     

     19+5 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 20. 10:0881142.

    Sziasztok!

    Doki azt mondta, hogy jó ötlet, ha mondjuk 25 éves lennék két gyerekkel akkor lebeszélne, de így, hogy három gyerek, három császár ... Amivel meglepett nem kicsit, hogy viszont térítésköteles eljárás igaz már nem feltétel, hogy hány éves vagy hány gyereked van. Potom 90ezer Ft!!! Szerencsémre nekmingyenes, mivel amúgy is felvágnak, kb. 10 perccel hosszabbítja a műtétet és ahogy mondta mellékhatása, hogy nem leszek terhes, ha ne adj isten mégis akarnék még majd akkor lombik (nem akarok). A méhen kívülire azt mondta, hogy nem nagyobb az esélye, mint amúgy is, szóval azt hiszem megcsináltatom. Ja, névügyileg lehet Sára lesz :) Most legalábbis ebben egyeztünk meg Petivel.

    Rohanok, mert főznöm kell, most tettem le Dórit, lázaska, oltás mellékhatása, remélem hamar elmúlik neki, annyira nyűgös is tőle.

    29+0

    előzmény:
    KisTitok (81141)
    2012-02-15  12:11
  11. 2012. február 15. 12:1181141.

    Esox: majd írd azért le feltétlen, miket mondott a doki az elkötésről, kíváncsi vagyok rá én is. Valahol megértem, hogy Te bevállalnád ezt a végleges megoldást is három gyermek után.

    Ami a munkahelyet illeti, hát elég gázos téma sztem a kismamák többségénél, mármint a visszakerülés. Vagy az van, hogy szívsz, vagy az egész otthonlétedet-babázásodat is munkával töltötted, hogy ki ne ess, meg lássák az aktivitást. Legalábbis én ezt látom a környezetemben. Neked mint nyelvtanárnak esetleg a magánórákat tudom még elképzelni (nagyobb mennyiségben is, mint Eszti mellett anno), akár feketén...

     

    Matines: hallelujah , hogy itt vagy Te is újra. Azért örülök a hsz-ednek, mert azt bizonyítja, hogy sokan csak zugolvasnak, passzívak, de azért még nem tűntek el teljesen a topic életéből. És köszi a drukkot! Le a kalappal előtted, én ilyen kis korkülönbséggel nem tudnék nevelni kettőt, illetve persze ha muszáj, akkor igen, de sokkal kevesebb türelemmel. Amúgy ha ilyen ritkán jössz, pár fotó dukálna nekünk!!!

     

    Boris: gratulálok a kukis Petrához!!! Sztem tök jó lesz, hogy egy fiú - egy lány, bár még nekem sincs benne tapasztalatom, de a magam részéről örülök! A legjobb hír viszont az, hogy a korábbi eltérést ezúttal nem látták, és megnyugodtatok.

    A Stodal szerintem jó köptető, és néhány más homeós szer is (pl. aranyérre), de sokban én sem hiszek, pl. az oscillococcinum (megfázásra) még sosem vált be! Egyre szebb a kódod amúgy!

     

     

    KisTitok 35+1 (ojjé, max három hét még)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. február 14. 09:1781140.

    Boris: gratula a kukishoz :) Jó kis meglepi, nem mondom, de a lényeg, hogy minden rendben van. Köszi, hogy írtál az elkötésről, én sajna legutóbb általános iskolában tanultam bioszt és szinte semmit sem tudok róla, csak amit összeolvastam a neten. Elvileg pénteken megyek a dokihoz és megkérdezem tőle ezt a méhen kívüli dolgot. Azért elvileg, mert az oviban alig van gyerek, annyira ütött a farsang:) Nagyon sokan lettek betegek, Esztinek ránézésre semmi baja, de ma már nem vittem, mert én viszont szarul vagyok hajnal óta,illetve már a torkomat éreztem tegnap is. Halleluja! Jobbulást mindenkinek amúgy!

    Megyek is, mert szellőztetnem kell meg Esztit rá kéne venni, hogy öltözzön már fel.... nem feltétlen ebben a sorrendben. Pá!

    előzmény:
    *Boriska (81139)
    2012-02-13  21:58
  13. 2012. február 13. 21:5881139.

    Sziasztok, lányok!

     

    Megjöttem az UH-ról, hááááát, a kishuginak időközben kukija nőtt meg is mutatta minden irányból, úgyhogy mikor a szonográfus rákérdezett, hogy akarom-e tudni a nemét, majdnem mondtam, hogy lááááááátom!

     

    Echogén fókuszt már csak sejteni lehet, majdnem teljesen felszívódott. Röhej, 12 hetesen nem látták, jövő héten megyek az sztk-s kötelező UH-ra, ott sem valószínű, hogy látni fogják, tehát ha kihagyjuk ezt a két fizetős magán-UH-t, akkor észre sem veszik. Egyébként minden rendben van vele, minden mérete két héttel nagyobb, mint hivatalosan kellene lennie, a combcsontja különösen hosszú, meg is kérdezte a szonográfus, hogy apuka magas? Egyedül mentem ugyanis, anyóst nem akartuk a jeges-havas úton este berángatni Debrecenbe, Rékát meg nem akartuk elvinni a harminc perces vizsgálatra, tekintettel arra, hogy a Kaáliban három perc alatt is lebontotta Bodnár doktor irodáját (és a végén azt is kijelentette, hogy nem akar kistesót).

    Mondtam neki egyébként, hogy mégsem kislány lesz a kistesó, és akkor nem lehet Petra a neve, válasz:

    - Akkojis Petta lesz, ÉS KÉSZ!!!!!! 

    Most amúgy Zalán, Gergő és Dénes nevek vannak versenyben, de még kitalálhatunk valami mást is.

     

    Esox, ami az elkötést illeti, nekem anno ingyér' megcsinálták Keszthelyen (azért van elzáródva a petevezeték, mert nem ismerték fel a vakbélgyulladást, perforált, meg lett mindenféle szövődmény, és ez lett a végeredmény). De nem tudok arról, hogy a továbbiakban ez bármiféle problémát okozna, hormonálisat vagy akármit, az én hormongondjaimat az okozta, hogy az egyik petefészkem is ráment a bulira. Szóval szerintem nem rossz gondolat, csak az okozhat problémát, hogy ha valami okból nem tökéletes a végeredmény, méhen kívüli terhesség lehet a vége. De lehet, hogy hülyeséget beszélek, és ha jól megcsinálják, nem történhet ilyen baleset.

     

    Matines, látom, elfoglalt vagy, ritkán jössz! Tök jó, hogy ilyen jókat alszik Emi délutánonként. Máté is csatlakozik hozzá ilyenkor?

    Azt én is imádom, amikor Réka mondókázik, bár múlt héten a bölcsiből egy ilyet hozott haza:

    "Béka, béka, brekeke, kinn a segge, hehehe!"

     

    KisTitok, jobbulást! Stodalt én is kaptam, meg Hepar sulfuris 9 CH nevezetű cukorkát is, nem hiszek az ilyesmiben, de ártani biztos nem árt.

     

     18+4 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. február 12. 22:1281138.

    Sziasztok!

     

    Csak röviden, mert már nagyon késő van!

     

    Mi jól vagyunk, gyerekek kissé taknyosan, de semmi komoly. Emi is betöltötte a kettőt, sokat dumál, mondókákat is "tud" - már amennyire a szavaiból ki lehet hámozni. Máté hamarosan fél éves, nagyon édes kisfiú, már van két foga és a legjobban a nővére játékai érdeklik.

     

    Amihez hozz akartam szólni:

     

    Délutáni alvás: Emi is mindig velem aludt délutánonként, ami nekem is nagyon kényelmes volt, főleg a terhesség alatt. Aztán amíg szülés után kórházban voltam, anyukám átszoktatta az ágyba (még rácsosban alszik). Letette őt és kész. Persze néha kell neki vagy fél óra, mire elalszik, meg kitalál mindenfélét, hogy mit akar még csinálni, de alszik akár 3 órát is (de annyit nem hagyom, mert akkor jaj nekünk este!)

     

    Orrdugulás: Physiomer orrspray (tengervizes) - nem úgy hat, hogy befújod és elmúlik a dugulás, kell egy pár napig használni és utána tökéletes lesz. Én is állandóan ezzel küdöttem, de ez garantáltan elmulasztja. Meg ami még bevált az a Rhinospray plus és a Nasivin Sanft orrspray.

     

    Kistitok nagyon drukkolok a finishez!!! És a többi kismami is vigyázzon magára!

     

    Jó éjt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 12. 08:5681137.

    ÖÖÖ:) megleptelek az elkötéssel? Hát, mi már ugye 3-kát sem terveztük, nem is állunk úgy, öregek is vagyunk (relatíve, 36 leszek nyáron, Peti ősszel) és őszinte leszek nekem nagyon fárasztó az első év, ezen kívül szeretnék már munkába is állni lassan, bár ki tudja mikor fogok tudni. Nagyon úgy terveztem, hogy ha pici 2 éves lesz, igenám, de az 2014, akkor kezdi Eszti az isit, Dóra az ovit (azt hiszem nem fogom beadni 3évesen, megvárom amíg 4 lesz) és nem tudom, hogy hogy tudnám megoldani, hogy reggel 8 előtt három helyre elmenjek és még én is érjek be (még ha sikerülne is elintéznem, hogy pl. ne legyen első órám, vagy ha nyelvsuliba mennék). Szóval passz, nagyon sokan mondogatják a főállású anyaságot, de kövezzetek meg, én már nem szeretek otthon lenni, kissé bezárva érzem magam. Talán az ideálisnak mondható az lenne, ha félállásban tudnék dolgozni pár évig, míg kicsit nagyobbak lesznek, mert a pénz is jól jönne, mégis el tudnék szabadulni, de azért rájuk is lenne időm (vagy a bilibe lóg a kezem?:) ). Na, kicsit eltértem a témától. Szóval mivel nekem a 3. császárom is lesz, tuti megcsinálnák, már csak amiatt is, bár a lányoknál nagyon szépen gyógyultam. Úgy tudom ez eléggé végleges, nem helyreállítható az esetek nagy többségében, de nem tudom jár-e valami extrával (pl. változókorban, hormonügyileg, mit tudom én) ezért is akarom majd kikérdezni a dokit. Peti úgy van vele, hogy nyilván kényelmes lenne (már védekezés tekintetében), de mi van, ha ő meghal és akarok még egy gyereket... mondtam neki, hogy 36 vagyok, ha rövidesen meg is halna hol akarnék én három pici mellett valakitől egy negyediket. Kérdeztem, hogy ő nem akarja-e megcsináltatni, hát nézett nagyot :) Hát, ha kihal a világ neki még újra kell népesíteni.... szóval ő tuti nem. Fene tudja, egyfelől nem kéne a gumira figyelni (mint ahogy nem is figyeltünk), gyógyszert nem akarok szedni, barátnőm a pharmatexet ajánlotta, de az is majdnem annyi, mint a gumi, figyelni kell rá, na.

    Még azon elgondolkodtam a Dóri után is, mikor még nem voltam terhes, hogy ha egyszer milliomos lennék valami csoda folytán bevállalnék még egyet talán. De erre igen csekély az esély és így már amúgy is 3 lesz, 3 császár... (bár bevallom hallottam olyat, hogy valakinek 5 császárja volt... na nem teljesen problémamentes)

    előzmény:
    KisTitok (81136)
    2012-02-11  23:16
  16. 2012. február 11. 23:1681136.

    Mathesz: valamiért korábbra emlékeztem, mint a 34. hét, ez nem is tűnik olyan kevésnek! /Egyik szegény kolléganőm most szült 30. hétre, talán a hidegfronttól (?), 1400 gr a baba, bár a körülményekhez képest egészségesnek mondják./ Nektek szorítok nagyon a következő terhességhez!

     

    Boris: pontosan átérzem, milyen idegesítő ebben az állapotban egy mezei kis megfázás vagy vírus okozta takonykór is, mivel mindkét terhesség alatt átestem rajta, és bizony nem biztatlak gyors lefutással, mert min. 3 hétig simán elvan vele az ember, ha nem szedhet gyógyszert. Amit nekem orvos ajánlott rá:

    1. Calcium

    2. Bioparox - spray (ez antibiotikum, de helyileg hat, az én orvosom nagyon óvatos duhaj, ezt mégis ajánlotta): napi 3-5x lehet fújni 4-et a torokra, 2-2-t az orrlyukakba. Az orrduguláson, torokfájáson kívül köhögésre is jó állítólag, ahogy belélegzed.

    3. Phlogosol öblögető oldat: torokfájásra, fertőtleníti a száj nyálkahártyáját.  40 csepp fél pohár vízben feloldva, napi 3-4x.

    Ezen kívül én még használtam rengeteg mézet, fokhagymát, Bioptron lámpát, kamillás gőzölést, aztán köhögni is kezdtem, akkor Stodal szirupot (már három hete iszom). Bizonyos dolgok persze kizárják egymást: ha homeós dolgot eszel (pl. Stodal), akkor kerüld a fokhagymát, illetve ha köhögni kezdenél (ez nálam is sajna később kezdődött), akkor ne gőzölj (ez még ront rajta, a légutaknak a hideg pára jó). Meg lehet még extra adag C-vitamint,  homeóból oscillococcinum golyókat  stb, próbálkozz, hajrá! :) Jobbulást amúgy!

     

     

    Esox: petevezeték-elkötés??? Én nem tudok róla semmit ugyan, csak hogy a végleges megoldás férfiaknál is létezik. Fene tudja, múltkor Humanka írt erről véleményt. Én mindenesetre régebben egyszer eljátszottam Hármaska gondolatával (bár igazából nem szeretném bevállalni), és a páromat is kérdeztem kíváncsiságból, de nemet mondott, persze nem bántam. Aztán eltelt egy jó fél év, és múlt héten ő kérdezett rá, hogy ha úgy alakul, hogy a másodikkal is ilyen szerencsések leszünk (mondjuk alvás terén), mint Pannával, akkor esetleg szóba jöhetne-e még egy baba?! :) Most én mondtam nemet, de szerintem ő sem igazán bánta, nincs ez átgondolva. Azt azért megbeszéltük, hogy ha valahogyan, véletlenül becsúszna valamikor, akkor (normál esetben, tehát ha egészségesnek mondják a babát) nem tudnánk elvetetni...  de nyilván azért ez nem célunk.

     

    Boris és Esox: mindkettőtök jó eredményének örülök!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. február 11. 20:2081135.

    Boris, örülök a jó híreknek és köszi a drukkokat :)

    Bocsánat, most ennyi, csak bekukkoltam, filmezünk az urammal már igen csúnyán néz:) Ja, fb-ra tettem fel képeket! PUx mindenkinek!

    JJJJJaaa, és cukim megint jó lett, 6,4 a terhelés, dokival viszont nem tudtam talizni, mert pont szülésre hívták, szóval majd jövő héten, meg akarom kérdezni erről a petevezeték elkötésről, esetleg ha valaki tud valamit megírhatná, köszike:)

    előzmény:
    *Boriska (81134)
    2012-02-11  16:53
  18. 2012. február 11. 16:5381134.

    Sziasztok, lányok-asszonyok!

     

    Nnnnna, megvan az AFP eredménye, a változatosság kedvéért megint alacsony, pont ugyanannyi, mint Rékánál volt, viszont most a HCG is alacsony, szóval nincs gáz, Down-kockázat 1:2500 körül (és ebben már élemedett korom is benne van). Hétfőn megyek UH-ra, és ha ott is minden rendben lesz, és még a hiperechogén fókusz is eltűnt, akkor tényleg teljes lesz a bódottág 

     

    Esox, örülök, hogy minden rendben volt, sokat gondoltam rátok!

     

    KisTitok, boldog születésnapot életed párjának! Ti meg még húzzátok ki vagy négy hétig Ármin babával 2 in 1!

     

    Mathesz, akkor lassan jöhet a kistesó? Vagy vártok még egy kicsit?

     

    Evelin, drukkolok a fiúcskához, de azért akkor is hazaviszitek, ha lány lesz, ugye?négygyerekes ex-osztálytársnőm mesélte, hogy a negyediket már tényleg csak azért vállalták be, hogy hátha fiú lesz, de lány lett, az ötödiknek már nem futnak neki

     

    Humanka, szóval hazajöttök a nyáron? De jó! Mennyi időre? Merre jártok majd? Jól emlékszem, hogy te martfűi vagy?

     

    Én mostan nem vagyok jól, alaposan megfáztam a szibériai időjárásnak köszönhetően, legjobban az zavar, hogy be van dugulva az orrom, ezért szájon át lélegzem, de így meg kiszárad és fáj a torkom. Aludni nem tudok, ettől hisztis vagyok Réka is kezd szipákolni, de ettől függetlenül nem tűnik betegnek (kopp-kopp-kopp). Ordugulásra van valami jó ötletetek? Orrspray nem használ, olyan, mintha a nyálkahártya lenne megduzzadva, piszkosul idegesítő.

    Na jó, nem nyavalygok tovább, UH után jelentkezem! Szép vasárnap estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. február 8. 11:5581133.

    Boldog szülinapot a párodnak!

     

    Zsófi 34 hétre született. Már több mint két éves és a dokim is 2 év várakozást mondott!

    előzmény:
    KisTitok (81132)
    2012-02-07  08:40
  20. 2012. február 7. 08:4081132.

    Visszamenőleg is sok boldogságot Wheels-nek, a Balázsoknak és Dórának! Csak ugye az érintettek alig olvasgatnak... :(

    (Bár Boróci hsz-eit meglestem, úh róla annyit tudok, hogy a pici fia sajnos köhögős-fulladós, emiatt Parajdra járnak... remélem, nem volt titok, egy másik topic-ban láttam, bár ide is jöhetne!)

     

    Mathesz: szupi, h beköszöntél! Nem emlékszem pontosan, Zsófi hányadik héten született? Én azért nagyon szorítok a kistesóhoz! Úgy tudom, ilyenkor az is számít, hogy már sok idő eltelt, a méhed regenerálódhatott, legalábbis bízom benne, bár ehhez Te jobban értesz.

     

    KisTitok 34+0 (Párom meg épp ma 34+0 éves)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. február 6. 13:5781131.

    Sziasztok!

     

    Én is örülök, hogy Boriska témavezetője lettem. 

     

    Wheelsnek az iwiw után itt is boldog szülinapot kívánok!

     

    KisTitok! Biztosan kihúzod addig. Tényleg szépen nő a pocakod. Jobbuást!

     

    Esox! Eszti bepisilése biztosan engem is aggasztana.

     

    Evelin! Drukkolok a következő kistesóhoz. Zsófi egyre ügyesebben eszik kanállal, de a pohárral még némileg hadilábon állunk. Inkább a cumit kedveli.

     

    Humanka! Örülök, hogy a fiúk szeretik a bölcsit és az ovit. Zsófi is jól érzi magát a bölcsiben.

     

    A kistesó nálunk is téma, de jól át kell gondolnunk az előzmények miatt és a dokival is akarunk még egyszer beszélni. A kistesó is koraszülött lesz az biztos és még hosszabb időt kéne kórházban töltenem. Zsófiegyre anyásabb, van, hogy a bölcsiből is addig nem megy ki az apjával míg én is felöltözök. Nem tudom, hogy viselné nélkülem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. február 5. 16:0281130.

    Halihó!

     

    Boris: hát ez nagyon érdekes hsz volt, Mathesz miatt is (üdv neki!), és tesód szüléséről is. Réka mondásai is nagyok, bár ebben mi is jók vagyunk. Panna részben nagyon vicceseket, részben nagyon okosakat mond, és én mindenről naplót vezetek, egyébként a fotóalbumát is aktualizáltam, mert Ármin mellett úgysem lesz időm ilyen rendszerezésekre. Nagyon szép lett. A védőnő szerint is érdeklődőbb, értelmesebb gyerek Panni a korosztálya nagy részénél. Persze én elfogult vagyok, de sokszor megdöbbenek az okos kérdésein, hozzászólásain.  És sztem Rékád is ilyen lehet: Panni folyton csicsereg, be nem áll a szája egy pillanatra sem. Gondolkodtatok már a baba nevén?

     

    Humanka:  sztem ha megtalálod az álomállást, belevágtok a kistesó (még kisebb tesó) projektbe, így van?   Ami a szülést illeti, én nagyon vigyázok magamra, sokat pihenek, hogy a 38. hétig kihúzzam. Rengeteg a keményedés, de azt még nem hasonlítottam össze, hogy nagyobb-e a pocóm, mint Pannival. Majd a végén meglátjuk a fotókon, de hát erre is kevesebb energia marad, mint anno, mindenki mondja, hogy a második (pláne többedik) terhességére már nem ér rá úgy odafigyelni, nálunk is sajnos sokkal kevesebb pocakfotó készült. Természetesen nem úgy értem a fentit, hogy nem vigyáznánk annyira a második babára, nem adnánk meg neki mindent, vitamint, pihenést, törődést, csak gondolatból marad kevesebb, mert Pannira is kell a figyelem. Míg anno mondjuk éjjel azzal keltem, hogy jaj-Istenem-mikor-mozgott-utoljára, most nem jut annyira eszembe, hanem amikor mozog, akkor figyelek fel, hogy jééééé! :) Ez amúgy nem jó, de tényleg ilyen, ahogy más anyukák előre megmondták... A délutáni alváshoz nem fűzök reményeket egyáltalán, maximum annál kellemesebb lesz a meglepetés. :) Esetleg abban reménykedem, hogy ha ki is marad a csendes pihenő Pannánál, akkor viszont estére úgy elfárad, hogy éjjel fog jobban aludni, még ha a Kicsi dorbézolna is... de majd meglátjuk, aztán elmesélem. 

    Elég mozgalmas napjaid lehetnek amúgy. :) Nem csodálom, hogy pályázol egy jobb állásra, sok sikert hozzá!  Addig is legalább van valami. Aztán ha már így is, úgy is cseszegetnek, akkor legalább ne a saját telódról hívd a férjedet, hanem a cégesről,...és egyúttal egyéb barátokat is akkor már! :)

    Nyáron mennyi időre jöttök? Bendőnek már biztos komoly élmény lesz. Ennyi idős kori emlékek vajon már megmaradhatnak???

     

    Esox: Eszti bepisilése engem is kiakasztana ennyi idő után!  Ahogy Vekerdy mondaná, csak sok türelem, szeretet, türelem, odafigyelés, türelem, ja és türelem! De én már több elvemet feladtam, mióta a gyakorlatban is praktizálok anyukaként :), nem csak a levegőbe osztogatom a gyereknevelési elveket... szóval megértelek. A türelem egy idő után elfogy, ha a szép szó századszorra sem segít. De majd a pszicho megmondja a tutit, ezt kívánom! És hát alapból is kinőné majd szerintem ezt a problémát, csak ki kell várni. Másnál meg máshogy jelentkeznek tünetek, körömrágás, ilyesmik... Bár gondolom, most ez nem vigasztal. 

    Tök jó, hogy ennyire szépen nő a babus! Az enyém is... hála Istennek. Mikor múltkor voltunk, mondták, hogy 1300 gr, aztán mentünk egy hónap múlva, és már 2600 volt! :) Büszke voltam nagyon, azóta persze még tovább hízhatott a drága, gondolom.

    Bevallom, vagyok annyira bexari (bár inkább elővigyázatos), hogy nem mentem el ezzel a takonykórral még a körzetihez sem. Védőnő megnézett, körzetivel telefonon konzultáltam, de mivel nincs láz, sem fájdalom a köhögésnél, csak ez az állandó inger meg orrdugulás,  egyelőre elvagyok a megengedett szerekkel (Stodal, Bioparox, Phlogosol, Calcium, méz). Amúgy ha szükséges lenne, én is úgy tudom, hogy pennicillint simán szabad. Tüdőgyuszira gondolni sem merek, annyira szerencsétlen csak nem vagyok, és igyekszem minél többet pihenni, ezekben a mínuszokban meg ki sem dugom az orrom. Áldom az eget, hogy az amit-ma-megtehetsz... mondást szem előtt tartva általában mindent elvégzek az első adandó alkalommal, így már azok nem nyomasztanak. 

    Ja, a lényeg: nagyon örülök, hogy a szonográfus mindent rendben talált Nálad!!!

     

    Evelin: szorítok a  kisfiúhoz, biztosan sikerül idén, hisz múltkor váratlanul is betoppant egy pozitív teszt, tehát elvileg sima út. De azért ha kislány lesz, akkor is megtartjátok, ugye?

     

    KisTitok 33+5

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  23. 2012. február 5. 08:3581129.

    Na akkor pár szó :)

     

    Eszti már ugye 6-os nagylány minden héten más akar lenni (orvos és szakács a 2 fő) remélem 8.-ig kitalálja :) Nagyon nagyon jó gyerek imádom! A mai tinikhez képest egy földre szállt angyal! :)

    Liliről kevés s hely annyit tudok áradozni :))))

    19 hónapos önállóan eszik iszik folt nélkül a nagy asztalnál párnával a posi alatt :) (több ezer db koszos body volt az ára de megtanulta) :)

    A héten elkezdett bilizni a kaki már simán odamegy :)

    Beszélget is alap dolgokat apa, anya, enni, inni, gyere, baba, addide stb...stb... :)

    A kisfiú készülőben van :)

    (reméljük hogy idén sikerül)♥

    Hát én röviden ennyi töbi zugolvasó ti jöttök!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. február 4. 16:3781128.

    Micsoda pezsgés :) Már relatíve :)

    Örülök, hogy többen is írtatok, bár van, akit aránylag tudok követni fb-n.

    Nevünk még nincs, agyalgatunk továbbra is, viszont csütörtökön voltam még egy uh-n (én kértem, hogy hadd menjek már egy ilyen köztesre is) és mindent rendben talált a szonográfus, egyből mondta a fejére, hogy abszolút tökéletes. És hogy mennyit ficereg ez a kislány, őrületes, állandóan forgott-pörgött.

    Vérvétel meg cukorterhelés is volt, tegnap már volt eredmény, de majd jövő héten elmegyünk érte, helyesebben lehet apját küldöm el.

    Pszichológus ... hát nem tudom, Eszti szeret járni, igaz a héten nemvoltunk, mert taknyosak és a csaj is terhes, felhívtam, hogy mi legyen, mondta, hogy köszi, akkor tegyük át jövő hétre. Bár még mindig elég taknyosak... Semmi más, csak kis takonykór szerencsére. Ja, hát a pisilés téma még mindig nagyon is téma, én néha már annyira el vagyok keseredve, hogy miért, miért nem szól/megy ki magától, miért várja meg mire becsurog, mert ez mindennapos, mondjuk az, hogy konkrétan bepisil az ritkább valamivel, de a minap is pl. este még nem volt rajta a pizsialsó, bebújt a járóka mellé, mondom mit csinál ez a gyerek, menjen már fogat mosni. Erre kiderült, hogy csinált oda egy pocsolyát... hogy miért, nem értem. Ha valakinek van jó tippje szívesen fogadnám.

    Hasam már szépen nő, gyermek már 1 kg körül van és egy héttel nagyobbnak mondta a csaj a biometriai adatok alapján (vagy mi), ami nem meglepő, mondtam is neki, hogy eleve Dóra is 4 kg-val született a 39. héten és ugye a bediktált augusztus 1-es mensim is amolyan alibidátum, mert az minden volt, csak rendes menstruáció nem. Ami bizonyos, hogy augusztus 10-11. körül akcióztuk le:) 

    humanka: de jó, hogy ilyen jól megy a fiúknak az ovi, én már annak is örülök, ha Eszti nem sír, bár tény, hogy mostanában egyre jobb, de reggel sokszor mondja, hogy nem akar menni. Meg látom amikor elmegyek az ablak előtt, hogy ugyanott áll az ajtó mellett és "melegszik". Ugyanakkor meg ha megyek érte akkor már jól elvan. Sorry a xar meló miatt, tényleg cukik, remélem találsz hamarosan valami jót.

    Erről jut eszembe, másik húgom is kimegy pár héten belül a pasijával Hollandiába dolgozni, egyelőre a másik húgoméknál fognak lakni. Egyke maradtam :(

    Boris: ne izgulj, drukkolok, hogy ne legyen semmi gond. Az alacsony AFP mondjuk egy dolog, nekem mind a háromnál alacsony volt, bár rémlik, hogy Rékánál is volt valami macera, de bocsi nem emlékszem pontosan micsoda, de látod, ő is tökéletes :) Milyen édes kis dumái vannak, ezeket felírod? Én írogatom, ha épp ráérek.

    KisTitok:hú, akkor már nagyon a finishben vagy! Remélem a takonykórod elmúlik hamar, nekem is ez volt Dóri előtt, mondta a nődoki, hogy mindenképp jó lenne, ha kilábalnék belőle, mert szülés alatt, után nem túl jó dolog egy tüdőgyuszi pl.  Próbálj meg egy fül-orr-gégészetet, nekem a háziorvos sose ír ki semmit, mert hát tudja, Juditka, minden átmegy a placentán. Igen, de mikor már úgy fájt a fülem, hogy megmakkantam elmentem a fülészetre, simán kiírt egyből penicilint, mert muszáj volt. Jobbulást.

    Na, megyek is tovább, emrt még el kéne mosogatnom, nem mintha nem mosogattam volna már egy hegyomlást ma... de hát főztem és megint lett egy hegy :( meghagyni meg nem szeretem. Pá és pusz mindnekinek

    Jaaaa! Zugolvasókról van egy elképzelésem: nem lehet, hogy meglepivel készülnek, azért nem jönnek? :) Na jó, csak ötletelek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. február 4. 00:2981127.

    Semmi grafoman hajlam, de azer bejelentkezek :)

     

    KisTitok: szeeeep pocak, nagyobb mint Pannival volt? Danival en sem huztam ki, pedig nem kemenyedtem, nem volt lent a pocakom, teljesen varatlanul is ert, amikor elkezdett folydogalni a magzatvizem, meg elkezdodtek a fajasok. Ugy votlam vele, hogy ugyis kesobb jon, mint Bendo. Aztan nagyon turelmetlen volt. (Persze lehet, hogy rasegitettem -nem akartam!!!-, de a szules elott penteken strandon voltunk Bendovel, ott hancurozott egy nagyot, szombaton 4 orat vasaroltam, hogy megvegyek mindent Bendo kovetkezo hetre tervezett szulinapi partyjara, aztan vasarnap pedig elmentunk egy tulipan fesztivalra, ahol tobb kilometert bejartunk, amig megneztunk mindent, ami erdekes ... aztan hajnalban jottek a fajasok) a delutani alvassal kapcsolatban nincs tul jo hirem, Bendo akkor hagyott fel teljesen a delutani alvassal, amikor Dani megszuletett, szoval en abszolut szivoagra kerultem. De nem biztos, hogy nalatok is igy lesz !!!

     

    Boriska: gratula a kislanyhoz  Van ujsag a  baba sziverol? Es mi lesz a neve, tudjatok mar? Tesodeknak gratula ! Te meg ra ne ulj arra a szankora  Mathesz meg tuti jo konzulens lesz, arraol is beszelhetnetek, hogy ide is jojjon neha  

     

    Esox: nagyon sajnalom, hogy ekkorat szivtok a hazzal, remelem, hogy tenyleg sikerul vegre megnyugtatoan rendezni mindent, es soha tobbet nem kell foglalkoznotok vele. Te is dobhatnal egy pocakot 

    Latod barmi eredmenyet mar, hogy jar eszti a mokushoz? 

     

    Evelin draga: azert te sem viszed tulzasba az irogatast ... szoval tessek irni is, nemcsak olvasgatni 

     

     

    Rolunk: a ket fiu bolcsi, oviban most mar heti 5 napot. Mindketto imadja, Dani hangosan sikitozik es teli szajjal rohog, amikor megyunk. Most kerul majd hetfotol masik csoportba, de mennek tobben a regi csoportjabol, szoval minden okes lesz. Mar volt neha az uj csoportjaban probanapon, irtora elvezte, semmi gond nem volt azzal, hogy nem kisagyban alszik, hanem a foldon szivacson :). Nagyon tetszik neki az uj helyen, hogy aktivabbak a gyerekek (ugye idosebbek), es most mar komolyan vannak interakciok kozottuk. Minden nevelo el van ajulva, hogy milyen konnyen beilleszkedik. Bendo is imadja, hetvegenkent is menni akar oviba. Amikor megyunk erte, akkor meg mindig maradni akar egy kicsit  szoval veluk minden okes ! En elkezdtem melozni, most mar 4 hete dolgozom. Nem tul jo hely, ugy dontottem, nem is maradok itt, keresek masikat! A melo nem nehez (adminisztracio), de a fonok szerintem eleg hulye, tobbszor is behivott mar beszelni, mert tul sokat telefonaltam szerinte (a sajat telefonomon a ferjemmel, alt. naponta 2x), aztan mert felirtam az idot, amit tenylegesen meloztam az idonyilvantartasba, es tulorat nem fizetnek!), viszont maximalisan elvarjak azt, hogy maradjak bent tovabb. Ja, es ott nem szokas kivenni az ebedidot, mindenki ugy eszik, hogy kozben melozik a szamitogepen Es meg egyszer azert is lecsesztek, mert a sajat ebedidomben (!!!) beszeltem a sajat telefonomon a ferjemmel ... na ez tette be a kaput! Egyebkent meg tok keveset fizetnek, szoval meg csak ezert sem eri meg maradni. Roviden osszefoglalva, gagyi penzert kene meloznom 9-10 orat, ebedido nelkul, ugy hogy nagy felelosseggel jar a munkam, mert ha hibazok, akkor az rogton penzbe kerul ... A hulyenek is megeri, nem ?! Na szoval keresek. 

     

    A melo mellett ugye osszekapkodtam a gyerekeket, aztan kizarolag veluk foglalkozom, amig le nem fekszenek, es utana latok neki a haztartasnak, a fozesnek masnapra, a bevasarlasnak. es megint elkezdtem a mozgast, dietat, mert meg sajna van egy felesleges 15 kilom, amit szeretnek leadni ... mire HAZAMEGYUNK nyaron   Szoval este f10-10 korul van, hogy lerogyok a gep ele, aztan par perc mulva megyek aludni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top