Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2012. Április 26. 09:3781201.

    Sziasztok!

     

    Panndi! Itt is gratulálok! Bízom benne Vuk most hamarabb távozik.

     

    Kistitok! Boldog szülinapot Panninak!

     

    krisz! Jó nagyok a fiúk!

     

    Boris! Várlak.

     

    Zsófi is januártól ovis lesz és a szobatisztaság őt se érdekli igazán.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. Április 23. 09:0381200.

    Sziasztok, lányok-asszonyok!

     

    Gyorsan írok néhány sort, ki ne haljunk már 

     

    Először is, Panndinak szeretnék gratulálni Négyeskéhez! Jelentkezz azért néha, mi újság veletek!

     

    Másodszor, Mathesznek: írom a szakdolgozatomat, de valószínűleg kell valamennyi halasztást kérnem, mert eleve későn is álltam neki (ahogy befejeztem a munkát), és a Kaáliban sem mindig tudnak rám időt szakítani, mondjuk megértem, rengeteg a munkájuk, viszont néha teljesen megakadok a segítségük nélkül

     

    Esox, kemény lehet a finis két gyerkőccel, én nem is tudom, hogyan bírnám... átlagoljuk a vérnyomásunkat az enyém 90valahány/54 körül szokott lenni kávé után, a védőnőm mindig érdeklődik, hogy nem szédülök-e

     

    Krisz, igazatok van, ilyen szép időben vétek bent lenni a lakásbanfiúk mit művelnek a kertben?

     

    Szabóca, én is valahogy így képzelem két gyerekkel 

     

    Matines, Réka is szólt egy időben, ha bekakilt, mostanában viszont nem igazán zavarja, nem tudom, mi ez a visszalépés én is reménykedem, hogy nyáron letehetjük a pelenkát, bár Dénes érkezése visszavetheti a dolgot.

     

    KisTitok, te is jó régen voltál, mi újság veletek? Persze, megértem, hogy nem sok időd van a gép előtt ülni 

     

    Rövid helyzetjelentés: szakdolgozat készül, bár nem olyan ütemben, ahogy szeretném, lakás a feje tetején, Réka egyre dacosabb, szóval semmi új és meglepőmájus végéig le akarunk tudni mindent, és egy hónapig csak egymással foglalkozni. Főleg arra vágyom, hogy Réka és az apja "nőjenek össze" egy kicsit jobban, mert az én, eddig nagyon is apás lányom mostanában úgy csüng rajtam, mint egy kismajom, apa meg "nem jó, koszos, büdös". Ha kérdezem, miért mondja ezt, a válasz hosszas homlokráncolás, meg olyasmik, hogy ".... háááát.... koszos a lába. Meg a homloka is." - ezzel meg nem vagyok előbbre. Peti szerint én engedékenyebb vagyok, egyébként meg ő az a gonosz, aki reggelenként kiszerdi az ágyból, és elviszi a bölcsibe (ahol egyébként jól érzi magát), én meg az a jótét lélek, aki délutánonként hazahozza. De lehet, hogy az is benne van, hogy érzi a közelgő változásokat, azért ragaszkodik hozzám annyira. Őszintén szólva, meg vagyok ijedve attól, ami ezután jön (lehet, hogy ezt is érzi Réka?).

     

    Na, mentem, lassan fel kell hívnom a Kaálit, hátha végre tudok velük időpontot egyeztetni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. Április 10. 16:1581199.

    Wow, Panndi! Gratula :) Hogysmint? Bár gondolom szokásos hányósan, ezért nem látunk annyit a fb-n sem.

    Lányok én is tűnedezem, mert irtó foscsi a vérnyomásom, ma is mértem ilyen 156/94-et,nagyon izgulok, hogy most így mi lesz, még csak 36+1 vagyok, legalább a 38. hétig ki akartam húzni. Csütörtökön megyek a dokihoz remélem lehiggaszt :) Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Panndi (81196)
    2012-04-02  14:24
  4. 2012. Április 5. 15:2781198.

    Panndi: A negyedik baba nem sokat váratott magára! :-) Gratulálok!

     

    És megragadom az alkalmat, hogy bár  későn ugyan, de annál nagyobb szeretettel gratuláljak Boriskának és Esoxnak a pocaklakókhoz!

     

    Kistitoknak pedig itt is a cuki kisfiához!

     

     

     

    A fiúk nőnek mint a gomba. Barnus 4 éves Dani 15 hónapos, végre itt a tavasz, élvezzük a kintlétet.

     

     Mindenkit puszilok, korlátozom a nethasználatot, keveset vagyok gép előtt, így visszaolvasni sem nagyon tudtam.

    előzmény:
    Panndi (81196)
    2012-04-02  14:24
  5. 2012. Április 2. 15:2281197.

    Sziasztok!

     

     

    Én még nagyon "friss" vagyok itt,ma regisztráltam,bár már régóta látogatom az oldalt! :)

    Én egy fiatal(21) hölgyemény vagyok,de már régóta kb 2 éve foglalkoztat komolyabban a baba dolog.... :)

    Még nem próbálkozunk,de tervezgetjük a dolgokat!

    Szeretnék minél jobban felkészülni mindentéren és tapasztalatokat,információkat gyűjteni!

    A párommal tervezzük,hogy fél év mulva kimegyünk külföldre,először is megakarjuk erősíteni az anyagi hátteret!

    Ha jól sikerülnek a dolgok,lehet kint is maradunk,és ha összejön minden akkor egy év mulva jöhet a baba! :) 

    Szeretném érettebb nők,anyukák leendő szülök véleményeit,tapasztalatait kérni,tanácsait,mire figyeljek,hogyan tudnék felkészültebb lenni!

    (Megjegyzem: ismerősök,újszülötteire,kisgyerekeire sokat vigyázok,rendszeresen veszem a Baba magazint és az Anyák Lapját,sokat olvasok,neten is,hogy minnél több információhoz jussak! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. Április 2. 14:2481196.

    Sziasztok :)

     

    Én is jövök ide ám azért :)

     

    Bár most csak röviden és lényegretörően ;)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. Április 1. 16:1381195.

    Sziasztok itt is:)

     

    Matines, nem jössz fb-ra?

     

    Melyik oviba írattad Emikét?  Láttam kiírva az ajtón, hogy beíratkozás volt.

    Emlékszem, tavaly ilyenkor voltunk mi is, sírhatnékom volt végig.

    Képeket hozol majd?

    Én nem tudok föltölteni ide:(

    És tényleg nem könnyű 2 kicsivel, de amikor 4 kéz símogat, meg egymást puszilgatják, na az mindent megér:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. Április 1. 15:1481194.

    Boriska: ááá, sehogy sem állunk még a szobatisztasággal! Majd nyáron kezdünk vele foglalkozni terveim szerint, bár azért már mostanában szól, ha bekakilt. Hát nem egyszerű azért kettővel, de Rékád már kicsit nagyobb, önállóbb, mint Emi volt. Az első hónapok húzósak, de én azt mondogattam magamnak, hogy minden nappal egy kicsit könnyebb lesz...ahogy asszem Kistitoknak is írtam. És nagyon aranyosak együtt a gyerekek! Azért marad még időd a pihenésre is szülés előtt?

     

    Esox: nektek is jó sok programotok van! Boldog évfordulót nektek! 

    előzmény:
    *Boriska (81192)
    2012-03-31  14:31
  9. 2012. március 31. 22:0281193.

    Boris, azt hittem pihenni fogsz :) lakásfelújítás? vizsgákról már ne is szóljunk.

    Sára lesz hivatalosan, egyelőre Sárinak és Sárikának becézzük, de ha megszületik lehet még bogyóka is :)

    Középső húgom (én vagyok a legidősebb) kinn ment férjhez 2007-ben, illetve már 2003 óta élt kinn a pasijával, aki holland. A kisebbik húgom most ment ki a pasijával februárban, abban a reményben, hogy kicsit megszedik magukat anyagilag, hogy legyen mivel indulniuk majd itthon, ha házasságra kerül a sor (már ő is 27 lesz májusban, szóval aktuális lassan). Itt hagytak :( Amúgy egyelőre nem fenékig tejfel azért kinn, tavaly  születetett a fiúk az Andiéknak, nem tudott visszamenni oda dolgozni,a hol volt, így felmondott, most keresgél. Heni meg azt hitte pikk-pakk lesz állása (auchanban volt ügyfélszolis és valami irodás is meg van két nyelvvizsgája), de egyelőre csak interjúkra jár. Azért remélem bejön a számításuk. Na, megyek, mert álmi vagyok, ma voltunk a lányom "pasijának" (irtóra csípik egymást, Eszti szerint ha nagy lesz ő lesz a férje) a szülinapi bulija és holnap meg az uncsitesónál lesz buli és illetve a mi házassági évfordulónk, bár utóbbit nem nagyon szoktuk tartani, erre valahogy már nem fussa :(

    előzmény:
    *Boriska (81192)
    2012-03-31  14:31
  10. 2012. március 31. 14:3181192.

    Na, örülök, hogy azért kihalni nem fogunkfelnézek néha a fb-ra is, de ez a topic valahogy otthonosabb. Abból a szempontból persze nagyon jó a fb, hogy olyanok is előkerültek, akik ide már nem nagyon járnak.

     

    Matines, Emi már szobatiszta?  Nekem ez az egy félelmem van az ovival kapcsolatban, hogy Rékát még nem nagyon hatja meg, ha kakás a pelenka, vígan játszik tovább, na jó, néha szól. Egyébként nagyon nehéz két gyerekkel? Oké, tudom, hogy hülye kérdés, de hogy őszinte legyek, kicsit félek...

     

    Esox, tesóid hogy kerültek Hollandiába? Férjük révén? Régóta élnek kint?

    Sárinak nagyon édes a 4D-s sztárfotójaSára lesz, Sarolta, vagy Sári (úgy tudom, így is anyakönyvezhető)?

     

    Nekem a tegnapi volt az utolsó munkanapom... most jön a lakásfelújítás, a szakdolgozat, a vizsgák meg az államvizsga 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. március 30. 16:4481191.
    No para, én is benézek néha, mert amúgy is szoktam néha forumokat olvasni, ha lustizok. FB nekem azért jó, mert oda minden nap felnézek a húgaim miatt, hátha épp vannak és lehet velük csetelni (mindkettő HOllandiában lakik aztán így könnyebb).
    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  12. 2012. március 29. 14:4181190.

    Sziasztok!

     

    Remélem, jön néha még valaki ide is, mert én pl. nem facebookozok.

     

    KisTitok: gratulálok a babaház és a szülinapos kislányhoz is! Nagyon aranyosak együtt! És ne aggódj,  majd elmúlik a türelmetlenséged, én is így voltam! Minden nappal egyre jobb lesz! Persze vannak hullámvölgyek, de aztán minden jól alakul!

     

    Boriska: akkor majd mi tartjuk itt a frontot!

     

    Nálunk ma megvolt az óvodai beiratás, mondjuk csak jövő tavasszal megy, ráér, úgyis itthon vagyok. Elvileg beveszik akár 2,5 évesen is, ha szobatiszta, de szerintem megvárjuk a tavaszt, nem megy ősszel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. március 28. 22:3081189.
    Sajnos, nem túl valószínű... kár, mert én már most, az elején rájöttem, hogy a fb számomra túl bonyolult, már nem azért, mert hülye vagyok, csak időm nincs bogarászni benne, egy kicsikét bonyolultab a felépítése, mint a topicé... sajnos, én egy ilyen őskövület vagyok
    előzmény:
    KisTitok (81188)
    2012-03-28  17:38
  14. 2012. március 28. 17:3881188.

    Köszi, Boris!

    Hogy vagy?

    PS: Fog még ide járni vki??? Mármint a fb miatt kérdezem...

    előzmény:
    *Boriska (81187)
    2012-03-26  22:37
  15. 2012. március 26. 22:3781187.
    Boldog születésnapot kívánok a nagylánynak!
    előzmény:
    KisTitok (81186)
    2012-03-26  18:33
  16. 2012. március 26. 18:3381186.

    ezt a tortaötletet Pannditól loptam el, ezúton is köszi :)

    bár Ármin miatt most anyukám készítette el Pannának

    került rá egy P (Panna-) betű is, mivel ez volt a külön kérése :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. március 26. 14:3281185.
    Én is sok boldogságot kívánok a Gáboroknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 25. 21:5281184.

    Gondolom erre gondolsz....

     http://szirkababa.blogspot.com/2006/05/pis -pis-pisss.html

     

    de ird be a googlbe ,hogy pelenkatlanul EC es nagyon sok infot talalsz

     

     http://www.joababanak.hu/pelenkatlanul/babak -pelenka-nelkul.html

    előzmény:
    hofdori (81182)
    2012-03-24  23:44
  19. 2012. március 25. 14:5981183.
    Szia! Nem azért, hogy megsértődj, de azért leírom: ebből az agyament ötletből nem hiszem, hogy bármi jó kisülhet....  pár hónapost wcre (????) szoktatni... Máshol tessék spórolni.
    előzmény:
    hofdori (81182)
    2012-03-24  23:44
  20. 2012. március 24. 23:4481182.

    Kedves mindenki!

     

    Én is új vagyok itt és egy dolog miatt regisztáltam. Unokatesóm 2 héten belül leánynak ad majd életet :) A családban mindenki nagyon örül neki, szerelemgyerek. Azonban van egy probléma: a párnak nagyon szükös a költségvetésük, és azon tanakodtam, hogyan tudnék nekik segíteni. Aztán eszembe jutott egy régi Nők Lapja cikk, melyben egy fiatal anyuka pár hónaposan wc-be szoktatta babáját, nem használt pelenkát, így rengeteget is spórolt. Ha valaki ismeri a módszert vagy esetleg tudná, hol tudnék erről infót szerezni, nagy hálás lennék!!

     

    Köszönette:

    Dóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. március 24. 21:1581181.

    Esox: szorítok, hogy kihúzzátok a tervezett időpontig, nálam is ez volt az izgalom tárgya az utolsó hetekben! Hihetetlen, h már ennyi a kódod! Ami engem illet, szégyellem, de sajnos nincs is már sok türelmem Pannához, ha lenne, akkor tényleg a minél több együtt töltött idő lenne a megoldás, de néha már pattanásig feszült idegekkel megyek be a szobájába... remélem, változik, vagy nekem sikerül változnom.

     

    Rita: Pannának mi is levágtuk anno a haját, majdnem kopaszra, bár akkor ő még csak fél éves volt. Ahhoz ragaszkodtam, hogy a keresztelőt várjuk meg vele. :) Szerintem jót tett neki amúgy.

     

    Boris:  nekem is tetszik a név, volt Dénes ismerősöm, Dininek becézték, így még jobban tetszik! A párom nem maradt itthon egy napot sem alapból, viszont családi vállalkozásról beszélünk, tehát elég rugalmas a munkaidő, gyakran hazanéz napközben, s Pannával is tud foglalkozni akár.

     

    Szaboca: köszi! Én nem igazán ismerem a zárt csoportos lehetőséget fb-on, de nem vagyok semmi jó elrontója. :)

     

    Mathesz:  érdekes ez a lilulás, sok mindenkivel megosztottam már a sztorit, két válasz van, valaki sosem hallott ilyenről, más meg igen, de csak azért, mert szintén volt benne része :(, főleg a korababások körében. De sztem keveset beszélnek erről, én sem voltam felkészülve rá. Amúgy a simogatásos megoldáson meglepődtem, mert nálunk pont azt mondták, hogy erős ingerkeltés a cél, akár fájdalomokozással. Koraszülött osztályon pl. azt mondták ismerősömnek, hogy erős nyomást gyakoroljon a talpra, míg fel nem sír a gyerek. Nekem meg ugye ezt a pofozást...

     

     

    Rólunk, illetve Pannáról még pár szó.

    Az egyik, hogy megvolt a 3. szülinap, bár az ünneplés sajnos elég futtában történt, két szopi közt odaadtuk az ajándékot, ill. anyu sütött tortát. Majd hozok fotót talán később.

    Másik, hogy felvették az oviba, ahová pályáztunk, megjött az értesítő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 24. 17:3081180.

    Gáborainknak boldog névnapot kívánok!

     

    KisTitok, nagyon édesek a tesók 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. március 24. 14:0181179.

    Ja, képek nagyon jók, KisTitok, ezt lefelejtettem. Nagyon édes, azért látszik Pannán, hogy csípi a tesót, majd elmúlik a hisztis-féltékenyes időszak. És Boris, nekem tetszik a Dénes, szerintem tök jó, nem túl gyakori, de nem is extrém :) Melóban kitartás, tényleg ne menj tápra, mert az gáz, én jól megszívtam Dórival. Ja, különben most én is szabin vagyok, nagyon sok szabim összejött, december óta egész pontosan, mondjuk sikerült megint elbarmolniuk, így csak februárban kaptam fizetést, de most legalább kicsi könnyebb, aztán meglátom miből számolnak majd tgyást meg gyedet, 180 napom nem lesz meg tuti :( Evvan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. március 24. 13:5781178.

    Sziasztok!

    KisTitok: örülök, hogy most jobb volt a szülés és jobban is érzed magad, nálam is így volt, Dórival már egész könnyen mászkáltam benn is, mondta is a húgom, hogy az Esztinél még úgy jártam, mint aki halálán van. Sajnos ötletem nincs Pannával kapcsolatban, Esztivel is hasonló volt, nagyon kellett neki a figyelem, próbáld meg azt talán, hogy amikor alszik a pici mindent letojsz (mosogatás ilyesmi) és csak rá koncentrálsz, aztán hogy elég lesz-e neki, kitart-e akkor is, amikor a kicsivel kell foglalkozz... az idő segteni fog egész biztosan, bár tudom ez most sovány vígasz.

    szaboca: mi ez a zárt izé?  Engem érdekelne, ott többet mocorgok.

    törpiek: hát igen, Sárika sem lesz egy vékonyka babácska, én nagyon pánikoltam is az utóbbi napokban, hogy jóval korábban fog születni (nem a súlya miatt, hanem a rossz vérnyomásom miatt), de a doki megnyugtatott szerdán, hogy nem lesz itt előbb szülés, ne aggódjak, vagyis, ugye a 39. hétig kihúzzuk, mert hogy akkor már a heg miatt muszáj,ez lesz a 3. császárom. Tehát ilyen máj. 2. vagy még az az előtti hét vége felé.

     

    Megyek is mosogatni :(, ESztikém elment a mamához, Peti dolgozik, Dóri meg elaludt, úgyhogy ennyit a lustulásból, igaz délelőtt szépen kitakarítottuk a lányokkal a mi szobánkat. Muszáj beosztanom, hogy szép lassan, mert fizikailag képtelenség egy nap alatt végezek a lakással (nem is bírom, meg hát amit összerámolok, azt Dóri szétszedi, szóval lassan haladok). Jó 7végét!

     

    előzmény:
    KisTitok (81177)
    2012-03-24  11:06
  25. 2012. március 24. 11:0681177.

    Amúgy, Csajok, mindenki mondta, hogy össze sem lehet hasonlítani a második szülést az elsővel, még ha császár is, annyival egyszerűbb minden. Ááááá, kizárt, gondoltam, nekem nem lesz ekkora szerencsém - még jól emlékszem az első szülés utáni élményeimre.

    Hát basszus, igazuk lett, hála az égnek! 

    Mellfeszülésnek szinte nyoma sincs, puha mellből jön ugyanannyi tej, szépen hízik tőle Ármin, csak a kellemetlenség maradt el, pedig talán van, aki emlékszik, nekem mennyi gondom volt a szoptatással. Az egy év alatt háromszor jött ki a védőnő segíteni lefejni, hogy ne kelljen felvágni, mivel a mellszívó gépek sem segítettek már.

    Vérzésem előző alkalommal 6 hétig volt, most 10 nap elteltével már semmi. 

    A sebem ezelőtt nagyon érzékeny volt, most konkrétan nem érzem sem azt, hogy fájna, sem azt jóformán, hogy hol van. 

    A kórházban töltött napok során három éve majdnem megpusztultam még a végén is, ha fel kellett ülnöm az ágyban, ez olyan 10 percet vett igénybe, és nagy fájdalmakkal járt. Most első éjszaka pörögtem-forogtam szinte, úgy, hogy még a katéter is bennem volt.

    A hasam bőre annyira tönkrement három éve, hogy tiszta ránc volt még a mostani  terhesség előtt is, arra számítottunk, hogy most még sokkal rosszabb lesz. Ez külső szemmel nézve is így van, mert a nőgyógyász is mindig említi, hogy ha már nem akarunk többet, akkor irány a plasztikai sebész, meg a védőnő is utólag árulta el a napokban, azt hitte, hogy a hajszálérrendszer annyira csődöt mond, hogy egy merő véraláfutás leszek majd. Ehhez képest (bár a széptől, sőt a normálistól is messze van), egyáltalán nem lett rosszabb, mint a terhességet megelőzően volt, sőt, talán egy árnyalattal szebb is! Hogy ez hogy történt, annak a fizikáját még én sem értem! :) Persze a haskötőt hordom éjjel-nappal, nagyon szorosan, két különböző fajtát váltogatva, de ez annak idején sem volt másként.

    A védőnő egyébként figyelmeztetett, hogy szerinte véletlenül se gondolkozzunk 3. gyerkőcben, mert az már játék lenne az egészségemmel. Valamint szerinte ilyen alkattal ilyen súlyú gyermekeket kihordani, örüljek, hogy lett kettő egészséges, a harmadiknál már tartani kellene koraszüléstől, lepényi elégtelenségtől... jól meg is ijesztett, de annyira úgysem gondolkoztunk további családbővítésben, max pár hétig eljátszottunk a gondolattal.

    Amit még nem meséltem a szülés kapcsán, annyi, hogy végülis az influ miatt látogatási tilalom volt végig az ottlétem alatt, így a babát csak üvegen keresztül nézhette meg a család, hozzám sem jöhettek be, én mehettem ki a folyosóra a pakkokért. A vajúdás alatt (bár most nem volt igazi vajúdás, csak a szokásos jóslók, aztán kaptam infúziót, és már toltak is a műtőbe) sem lehetett ott a párom, viszont császár után megengedték neki, hogy (talpig beöltözve) végignézze és levideózza a baba ellátását, mosdatást, mérést. 

    Egyébként Panna szinte minden nap jött látogatni, meglepő módon végtelenül kedves volt, igaz, előzőleg sokat beszélgettünk a szituról, mindig mondtam, hogy majd naponta fogom kérdezni a doktor bácsit, mikor enged haza a kislányomhoz stb. 

    Itthon ez már nem mondható el a viselkedéséről, viccet csinál mindenből, a szavam falra hányt borsó, elég nehezen viselem, s egyre nehezebben.  Ha egy ruhadarabot rákönyörgök, kettőt ledob magáról, sem a szép szó, sem az erőszak, sem a zsarolás nem segít (szégyen, de már próbáltam mindegyiket, egyszerűen nincs is több ötletem), földre veti magát, csapkod, visít. Akkor is, ha az ő kedvében akarunk járni éppen, pl. játszótérre indulnánk. Először jól mulat azon, hogy bohócot csinál belőlem, aztán mikor elvesztem a türelmem, s reagálok valahogy (vagy ráüvöltök, vagy faképnél hagyom), akkor persze sír, kiabál, fogadkozik. Majd megbocsátok, s aztán kezdi elölről. Egy darabig türelmes az ember, csak mikor mondjuk indulnánk valahová, vagy más dolgom is lenne, akkor nehéz... persze gondolom, nem egyedi eset, másnak is ismerős a helyzet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top