Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tegyünk 50 év felett

Torolt_felhasznalo_394761
Torolt_felhasznalo_394761
Létrehozva: 2007. január 19. 12:01
Tedd szívedre a kezed ,hogy megteszel mindent hogy boldog legyél jól nézzél ki.Vidám boldog ötven évesek legyenek  és törödjenek többet az alakjukkal, öltözködjenek és nevessenek sokat.Hiszen azt szokták mondani a vidámság ,nevetés fiatalit.Vagy te ,hogy gondolod írd meg a véleményedet várom.    
  1. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 16:5676.
    Latod milyen hunccut nepseg vagyunk, kitort a kenyer irigyseg csak vicc volt   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157853 (72)
    2007-01-22  16:35
  2. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 16:4275.
      Andikam   irtam ,eddig ott van     koszi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (70)
    2007-01-22  16:25
  3. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 16:3974.
    Szia Andika ! én is kérhetem ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (70)
    2007-01-22  16:25
  4. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 16:3673.
    Emikém !
    A cukorbetegségedet ugy látom nagyon szépen tudod kezelni , főleg hogy ilyen régota van már , sajnos ! Akkor biztossan nagyon meg kell gondolnod azt hogy mit és mennyit eszel , egyszoval nagyon oda kell hogy figyelj magadra !
    A sütikkel főleg ha szereted is őket , az biztos hogy nagyon csinján kell bánni !!
    de ugy látom Te ebben PROFI vagy , hát vigyázz továbbra is ilyen ügyessen magadra !!
    A géppel nem vagy egyedül , én is sokszor megnézem , az elöbb is jókat mosolyogtam ! Igaz hogy most esik az eső (legalább is itt) de azért további szép délutánt mindenkinek ! bobe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237092 (66)
    2007-01-22  15:49
  5. Torolt_felhasznalo_157853
    Torolt_felhasznalo_157853
    2007. január 22. 16:3572.

    Mondom, hogy ott volt a neje is!!!

    Különben jóképű, de nehogy megtudja az uram, h. ezt ideírtam!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (67)
    2007-01-22  16:10
  6. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 16:2771.
    Edes Editkem! El hisszuk,hogy ma a mendenes voltal,de meddig? este van es te sehol se vagy! hianyzol  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496 (55)
    2007-01-22  10:51
  7. Torolt_felhasznalo_213863
    Torolt_felhasznalo_213863
    2007. január 22. 16:2570.

    Mimi írtam Neked egy hossszút de nem küldtem el.

    Van egy remek áletmódváltásról szóló cikkem szakembertől, érthető egyszerü ha valaki kéri nagyon szívesen átlövöm.rattan kukac chello.hu  Nem fogod megbánni ha elolvasod, szépen lehet tőle fogyni.Orvosod tudja, hogy 9o naposozol?Ne légy rám mérges mert nem piszkálni szeretnélek de visszajön minden leadott kiló sajnos.Csinálhatnánk együtt ezt az életmódváltás nekem lement már 3 kg./tegnap félreléptem /most nem állok mérlegre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237092 (66)
    2007-01-22  15:49
  8. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 16:1869.
    Szia !!! Mindenkinek
    Hát ez az állatorvos akkor tényleg nagyon jót tett veletek Katallin !!
    Nekünk is elkéne ilyen válalkozó szellemü JÓ ember , és rendbe rakhatná az "öreglányok"
    derekát rendszeressen ! én is mennék biztossan !! Sajnos nálunk most mindenhová időpontot kell kérni , és az sokszor bizony egy hónapba is beletelik mire szakorvoshoz jutsz , mint én is !! Tudod ülő munkám van , és bizony ezt már ezek a vén csontok ugy látom most unták meg
    Pedig ha igaz akkor már csak ezt az évet kellene kibirni bajok nélkül (aztán meg a többit) , utánna
    pedig szaladnék nyugdijba !
    Emikém igazad van , biztos hogy lesz böjtje ennek a jó időnek , legalább is ettől félünk nagyon Ha a kisvirágok most megfagynak akkor azok már nem fognak újra nyílni . Pedig a rózsák is tele vannak uj rüggyel és kis hajtásokkal , sokan már metszettek is de én még nem mertem ! félek még az időjárástól !
    Nem fogjátok elhinni , de mióta rábeszéltem magam a fogyóra az óta nem vagyok mindig éhes , talán az volt a baj hogy eddig sem csak akkor ettem mikor éhes voltam , közben is , mindig volt valami nasi , főleg este mikor már
    semmi dolgom nem volt akkor jött a leltározás hogy mit is lehetne enni ?? mi van a hütöbe , valamit azért mindig szivessen elcsipegettem ! DE ennek már vége , ma beirtam a naploba a súlyomat , és a méreteimet , nahát .....!
    Innentől mese nincs !! Sok sok pusszantás mindenkinek !!!
    bobe .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157853 (64)
    2007-01-22  14:43
  9. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 16:1468.
    Gratulalok Andi! Jo a humorod!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (67)
    2007-01-22  16:10
  10. Torolt_felhasznalo_213863
    Torolt_felhasznalo_213863
    2007. január 22. 16:1067.

    Hello Kata!

    Engem úgy megnevetettél, kérek még storyt az sem baj ha nem love.Hiszek Neked, valóban a célirányos gerincerősítés remek.Örülök, hogy Neked bevált, na és csinálod rendszeresen a mozgássorokat?

    Jóképű az az állat orvos?Vagy egyszó már nem emlékszem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157853 (64)
    2007-01-22  14:43
  11. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 15:4966.

    Sziasztok! Ismet itt vagyok!Megbolondit ez a gep,ki se kapcsolom,mindig kukkolok lesem,hogy irt-e valaki.A mai napon ,ahogy latom majdnem mind itt voltunk,csak DADA hianyzik ,a trucsi (Kata) tavol maradasa igazolt,mert o mar elore jelezte,hogy nem mindig tud itt lenni..biztosan dolgozik..Hat Andikam kerdezed miota vagyok cukorbeteg?hat sajnos eleg reg meg1993 -tol elore gyogyszer,majd utanna inzulin.na de semmi baj,,orvoshoz jarok havonta,mert az inzulint ott irjak ki,es en ezert nem busulok ez van es ezzel elek egyutt,csak komolyabb bajok ne jojjenek! A sutikrol csak annyit,hogy en ritkan sutok,mert ha megsutom egyszeruen nem tudom fekezni magam,es megeszem,,es akkor nem csak az a baj,hogy hizlal,hanem az hogy felemelkedik a cukor szint.De nagy szerencsem.hogy a lanyom es a menyem is szeretnek sutni-fozni,es igy nincs gond.Bobe irja ,hogy a viragok milyen  szepek,mar viragoznak,hat itt nalunk mindig sokkal hidegebb van de itt nalam is viragzik a hovirag,de ha hideg lesz minden megfagy,es az nagy baj mindenkinek,Az idojaras is  elvaltozott.Pusz mindenkinek.emike   Szep d.u es  kellemes idotoltest.majd meg jovok  boldogan,Addig meg irjatok,hogy legyen mit olvassak    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (63)
    2007-01-22  13:29
  12. Torolt_felhasznalo_157853
    Torolt_felhasznalo_157853
    2007. január 22. 15:0065.

    Szia, Böbe!

    Rétes?! Imádom! Viszont mióta diétázom, szigorúan betartom, hogy 12 óra után minden édesség tilos. (Tehát kapkodom a pörceimet, hogy ha sütök valami finomságot, az dél előtt kész legyen...&nbsp Másnap aztán, ha még marad belőle, délig szabad a vásár... (Tudom, hogy enélkül gyorsabban fogynék, de sajna, az életkedvemre is vigyáznom kell!...)

    A tegnapi piskótatekercs viszont az utolsó morzsáig elfogyott a férfiak által  , de hát váljék egészségükre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479169 (54)
    2007-01-22  10:22
  13. Torolt_felhasznalo_157853
    Torolt_felhasznalo_157853
    2007. január 22. 14:4364.

    Üdv mindenkinek!

    Van egy sztorim, derékfájós lányok, figyeljetek!

    Tavaly egy helybéli, vállalkozó szellemű állatorvos (   csapatot gyűjtött javakorabeli, derékfájós csajokból... Hatszor jöttünk össze, s a gyakorlatok, amelyeket megtanított "a hölgyeknek" (ott volt a neje is!), olyan jól megerősítették a gerinc körüli izmokat, hogy azóta engem nem kínoz a derekam... (Azelőtt rendszeresen "jelentkezett", elég volt egy rossz mozdulat, hogy napokig ne tudjak harisnyát húzni...)

    Ezt el kellett, hogy mondjam!

    Jobbulást a betegeknek, s mindenkinek szép napot!

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_213863
    Torolt_felhasznalo_213863
    2007. január 22. 13:2963.

    DADA bújj elő, feltetted a kérdéseid és látod mennyi válasz érkezett?

    Hol van a korelnöünk TRUCSI?

    Elképzelhető, hogy baj van a gépükkel azért vannak igazolatlanul távol?

    MImi! Ugye Rád figyel orvos, ha cukros vagy.Régóta van ez a problémád?Félek én is ezért is igyekszem súlytcsökkenteni.

    Böbe! Majd a gyógytorna fontos lesz.Megmondom én mozgás nélkül nem birnék mozogni, -legalább 2o éve van lumbágóm.Kevesebb a súly és tornáztatom akkor nincs gond nem jön elő.Reméljük a legjobbakat.

    Áginak boldog névnapot igy utólag is.

    Szisziedi én is észrevettem a frontérzékenységem nekem rángatózik a lábam.Elkezdtem magnéziumot szedni azóta nyugi van és elég jól megszünt a frontérzékenységem.

    Ti is észrevettétek, hogy igen kevés ételre van szükségünk?Ezért is gond összeállítani a helyes táplálkozást.

    Micsoda remek dolog lenne fogyni, életmódot váltani és úgy fogyni, hogy ne is érezzük, hogy fogyizunk, csak táplálkozni olyan természetesen.

    Most nagyon eltökéltnek tünik mindenki, jól látom?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 13:0362.
    Szia Emike !
    Pontossan ugy volt nekem is ahogy leírtad ! Sosem gondolná az ember hogy ilyen is van , csak mikor maga is megtapasztalja ! Hát komolyan mondom az "ellenségemnek" sem kivánnám ! Borzalom ! Nem is tudom milyen kezeléseket fog az orvos holnap kiírni , de biztossan jók lesznek , (majd írom hogy mit)
    Azt mondta az én orvosom hogy várható lesz hogy bármikor előjön ujra , elég egy rossz mozdulat hozzá , ez el is keseritett nagyon , de most hogy írtad hogy neked 9-10-éve nem okoz ilyen panaszokat , mostmár bizakodok hogy talán mégsem találkozom vele többet ! Most jelentkeztünk hévizre a gyógyüdülöbe
    egy hétre , pont ezért , ott is kapok kezeléseket , és remélem ez az egész csak egy rossz emlék lesz !! Éppen mondtam a páromnak hogy szerencse hogy nem nyár van , van egy kicsi kis kertünk , igaz csak virágok vannak és egy nagyon szép kis sziklakertet is csináltunk , sok rózsa és mindenféle virágok imádom őket , ez a hobbim , na most ha nyár lenne itt bolondulnék meg a közepibe hogy nem tudnék semmit csinálni !
    De addigra már rég a múlté lesz ez a rémálom !!
    Sok puszi ! bobe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237092 (58)
    2007-01-22  12:14
  16. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 12:3661.

     Szia DADA2001! Legyszives jelentkezz,mert varunk!Hianyzol    emike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394761 (1)
    2007-01-19  12:01
  17. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 12:3160.
    Szia Agi! Hol merre jarsz? Tudjuk,hogy a tegnap unnepeltel,de azert ma is be kellett volna  egy pillantra nezz ide hozzank! vagy sok a dolgod? vagy???????? varunk irj    emike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870423 (41)
    2007-01-21  16:38
  18. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 12:2459.
    Szia Kislányok !!
    Lassan mind előkerülünk ! Tudjátok mióta igy egymásra találtunk nekem is egyre több a gép körül a dolgom ! Sokszor megnézem hogy írt - e valamelyikőtök , és akkor már muszály is olvasnom , ki nem hagynám !
    Milyen jó hogy igy egymásra találtunk ! Mosolygossabb lett a világ !? Emike
    felmentést köszönöm , nagyon szeretek sétálni , csavarogni , kirándúlni ,
    remélem hamarossan tudok is !! Az infulenza nagy "divat" megint , olyan alattomassan jön , észre sem veszed és már ott is van , vigyázz a párocskádra és gyorsan kúráld ki , gyógyuljon meg hamar ,de azért magadra is vigyázz nehogy tényleg elkapd Te is ezt a randa virust

    A krokusz még csak bimbós , a hóvirág rögtön elnyillik , a törpe árvácska tele van virággal , és a sárga telelő violám is nyílik egész"télen" ! A párom pont tegnap fényképezte le , mondván ilyen nem minden nap fordul elő , főleg januárban ! Tőlem igy is maradhatna !? Most iszok egy , hátha feléledek tőle ,nagyon nyünyike vagyok , biztos érzem én is a frontot !!
    Sok puszi mindenkinek !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237092 (56)
    2007-01-22  11:37
  19. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 12:1458.
    Edes bobe!Hat nagyon sajnallak,most hogy irtad mennyire beteg voltal,nem is gondoltam,hogy ennyire komoly es annal is inkabb mert nekem is volt evekig,annyit szenvedtem,olyan is volt hogy egy kerek honapig a hazbol se tudtam kimenni,es hetekig a terdemen jartam.Mindig azzal kezdodott hogy a csipom kezdett fajni,utanna levegig a labam,es utanni jott a derekam,meg se tudtam mozdulni,se alva se ulve,se fekuve,nem ment mig megnem talaltam azt a poziciot,amikor mar nem ereztem azt az orult fajdalmat.Na de most mar vagy  9-10 eve nem  volt problemam. Es mi segitett,amig nem kezdtunk furdore jarni,semmi.Azota minden evbe elmegyunk,es ott  csinalnak fizioterapias kezelest( ultra hullam,diadinamika ...) nem tudom maskepp,ezeknek a kezeleseknek mi az elnevezesuk.Ha van valaki aki tudja irja le .Mindezt azert irtam,meg neked,mert tudom.hogy nalatok is vannak ilyen furdohelyek menj el mert megeri,nekem hasznalt.nem azt mondom .hogy neha nem erzem a derekam,de az az eles fajdalom soha tobbe nem volt.Ez is jo hosszu lett.Kesobb jottem de kipotoltam.Puszillak  emike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479169 (54)
    2007-01-22  10:22
  20. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 11:5057.
      Edes Andikam! azt kerdezed ,hogy kinek mennyit kell fogynia,hat en szegyelem is leirni de azert megis megteszem,Szeretnek legalabb 10-15 kg ,de meg akkor se lennek csini,de lagalabb ennyi kellene az egeszsegem erdekebe,mert minden holnapba kell menjek a doktornonoz,mert za inzulint fel kell ,hogy irjak,es minden alkalommal megkapom a lecket,es rettenetesen szegyelem magam amikor mar kell,hogy menjek jo ,hogy sirjak de most nem adom fel,ti fogtok segiteni nekem  egyutt konnyebb lesz gondolom,most mar lassan  ket hete csinalom es szinte 3 kg az eredmeny minuszba.  emike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (53)
    2007-01-22  09:52
  21. Torolt_felhasznalo_237092
    Torolt_felhasznalo_237092
    2007. január 22. 11:3756.
    Sziasztok Kedveseim!  Gyonyoru szep napot kivanok mindenkinek!Orommel olvasom,hogy mindenki jol szorakozott,sokat sutott ,fozott es  ide oda csipett,mert nem lehet ellen allni,foleg az olyanoknal akik szeretnek enni,mi pedig mind ilyenek vagyunk(gondolom nem sertettem meg senkit)mert ha nem igy lenne nem kellene fogyozni.szomoru de valo Katallin o mar  ugyesebb legalabb kihasznalta a gyonyoru szep idod ,es egy jo nagyot setalt,mindnyajunkra ra is ferne,bobikem teged felmentelek! de csak addig amig  beteg vagy Fogadjuk meg egymasnak itt,hogy minden nap legalabb egy orat setalunk,mert gondolom mar a szaladas nem igen fog menni,nekem biztos,hogy nem .Nekem a tegnap nem volt olyan rozsas,a ferjem  beteg lett(influenza) egesznap agyba volt,nekem pedig  a fogyoa kajam zoldseg nap,megcsinaltam a rizottot (megettem,de jobbat is eltudram volna,kepzelni vasarnapi ebedre) Ma kesobb ebredtem,en se erzem jol magam,lehet a virus engem is dolgoz.meg jovok  emike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496 (55)
    2007-01-22  10:51
  22. Torolt_felhasznalo_496
    Torolt_felhasznalo_496
    2007. január 22. 10:5155.
    Udvozlet mindenkinek     Mosojogjatok ma sokat !!Kedves Dada2001 en is varom hogy jelentkezz!Tudjatok en most ugy vagyok amig nem irok nektek nincs nyugtom,nem megy a tobbi teendom,remelem tovabra is megmarad ez az erdeklodesem.Ti hogy vagytok ezzel.Emike merre vagy?Bobe ez ahet jobb mert nincs szuri es remelhetoleg nem lessz fajdalom !! En ahidegfrontra vagyok erzekeny regi hegek es reuma minden elojon.Ugy jon megy bennem a fajdalom ilyenkor  "Mint Ladanyba a mennyko'" Igy hat ezen aheten jo kilatasaim vannak.   Katalin veled orulok a szep vasarnapnak Nekem is szep vasarnapom volt, de most mar felbe hagyom mert en vagyok a mindenes itthon es mindjart del van.Sziasztok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_479169
    Torolt_felhasznalo_479169
    2007. január 22. 10:2254.
    Szia Andika ! (jól írom , ugye?)
    Köszönöm a jó kivánságot , vigyázz nagyon a derekadra , eddig én sem tudtam hogy van , aztán ... ! lassan egy hónapja kinlódok vele , három napig szinte mozdúlni sem tudtam , a párom ugy szedett ki az ágyból , sírtam kinomba , ilyen még nem volt . Most egy hetes injekció kura után már egyedül kelek , sokat nem tudok mozogni mert azonnal megbosszulja magát ! Ezt csak azért irom hogy hogy tudd mivel jár , és hogy nagyon vigyázzatok magatokra mert iszonyatos kinokkal jár !
    Holnap már megyek a reumatologushoz aztán meglátom hogyan tovább !?
    Biztos hogy az ilyen betegséghez hozzájárul nagyban a súlyfelesleg , és magamat hibáztathatom érte , eddig ez igazán nem zavart , de mostmár egyre jobban !éppen ezért megfogadtam hogy legalább 10-15 kg tól megszabadulok !!
    Ahogy írod is a hétvégén nehezebben lehet tartani a diétát mert jön a család , olyanokat sütünk főzünk amit a kicsik is szeretnek , és bizony nagy a kisértés ! de mostmár tudok parancsolni magamnak remélem !!
    Hát tudod nem is tudom hogy a káposztás vagy a meggyes rétesnek ellent tudnék e állni , talán csak 1-1 darabot , csak ugy kostolás képpen ! Na tessék !!
    fogyókura !!!
    Megint túl hosszúra sikerült ! További szép napot mindenkinek !
    bobe1002
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213863 (52)
    2007-01-22  09:46
  24. Torolt_felhasznalo_213863
    Torolt_felhasznalo_213863
    2007. január 22. 09:5253.

    Kati! Szeretek én is gyalogolni jó tempósan néha beszélek is magamban szerintem Ti is szoktatok de hiába igénylem a jó társaságot ez biztos azért van. 

    Sokkal jobban alszom ha este elmegyek másfél órát, ign jó dolgokat olvastam a gyaloglás hatásairól, tavasszal meg még nagyobb kedvünk lesz a mocorgáshoz.

    Állítólag jön a tél, én megnéztem az előrejelzést az év leghidegebb napjai következnek, február március meg szintén nappal meleg és alig lesz csapadék.Gyönyörüen kinyiltak a krókuszok is.

    Kinek kell a legtöbbet fogynia? Nekem kb. 8 kg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157853 (50)
    2007-01-22  05:30
  25. Torolt_felhasznalo_213863
    Torolt_felhasznalo_213863
    2007. január 22. 09:4652.

    Mindenkinek jó reggelt és egy nagy adag erőt a kezdéshez vagy folytatáshoz?

    Böbe, gyógyulást! Sajnos nekem is becsípődik vagy az ördög tudja mi vacakol de kegyetlenül fáj.Mozogni sem tudok ilyenkor csak fekszem de még az is maga a pokol.Persze orvos még nem látott.Igyekszem most mozgással megerősíteni a has és a deréktáji izmokat, talán jobb lesz a tartás.-ezért is szeretnék fogyni mert jobb a gerincnek ha nem cipel akkora terhet.

    Tegnap sikerül elfelejtenem minden igéretem  a sok rétes láttán, olyan voltam mint egy kiéhezett gyerek -azért gondoltam Rátok is.

    Sajnos nekem a hétvégék leginkább a gyenge napjaim, itt kellene valami kis rendet és fegyelmet beiktatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479169 (48)
    2007-01-21  21:20

Címlap

top