Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Farm, ahol élünk...

vorii
Létrehozva: 2007. február 8. 16:23

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy egyedül lennék, aki nagyon szerette ezt a sorozatot... 

Szinte az összes részt  láttam, 1-2 még videón is megvan.

A párom anno meghozta az USÁ-ból az első 5 könyvet angolul. Magyarul is kiadtak belőle, de nekem csak a 2. könyv van meg, szerintem utána leállt... nem találkoztam vele  

No, most 2 kérdésem is lenne:

- nincs-e meg valakinek, és eladná-ééé=>  az 1. könyv /Mágus kiadó/ ?

- nem tud-e valaki arról, hogy a kismillió sorozat DVD közt nem lesz-e ez is ?????????? ... hátha idetéved valaki, aki a DVD kiadáshoz közel áll  

 

  1. 2008. november 10. 20:5576.

    Azt meglepve (es igen szomoruan) hallom, hogy nincs rajzora... Hany evesek a gyerekek? (Vajon mivel potoljak a rajzban, festesben kiteljesedo oromok, ihletettseg pillanatait, a rengeteg feszultsegtol, agressziotol megszabadulas lehetoseget???)

     

    En kicsit maskepp gondolkodom, de ez nem baj, szerintem.

    Sokan eltekintenek a televizio/filmek, mint medium artalmaitol. Valoban igaz, hogy nagyon fontos a tartalom, mit nez a gyerek. De az is teny, hogy bizonyos kor elott (es bizonyos mennyisegen tul persze) szinte csak artalmas lehet, maga a hatasa. A kepalkoto fantaziat szinte teljesen lebenithatja, de ez csak toredeke a problemanak. Sosem felejtem el fiam ovonenijeinek megjegyzeset, mennyire konnyu megallapitani, melyik gyerek van otthon kiteve tevezesnek, es ki nem, csak az alapjan, mennyire tud egy hallott mesere fokuszalni, egy osszpontositast kivano munkaban elmerulni. Magam is hasonloan gondoltam, csak megerositettek.

     

    Mi tevet nem nezunk, de valoszinuleg, ahogy ti is, nagyon megvalogatva, "cenzurazva"..., nagyon modjaval adagolva (csak hetvegenkent) minosegi filmeket azert szoktunk. Persze eletkornak megfelelot.

     

    Egyebkent a Narnianak letezik egy 88-as BBC-s valtozata, ahogy meg tudtam. Magat az elso vekony kis kotetet 6 reszben kozel 3 oraban dolgoztak fel. Aki mondta, az nagyon dicserte. Valoszinuleg hozzam is kozelebb allna, mert nagyon utalom, amikor kimondottan nagyivu, nagylelegzetu regenyeket ket oras mozifilmme zanzasitanak... (Nem beszelve rola, hogy ez a film valoszinuleg meg mentes a "special effect"-ektol, amitol egnek all a hajam, es szamomra abszolut halala egy filmnek... Jo kis maradi vagyok, nem tehetek rola.)

     

    A Pride and Prejudice-bol sem veletlenul a 6 reszes, szinte tokeletesen regenyhu lett a vilagszam, nem pedig a masfel oras mozifilmvaltozatok...

     

    Hu, de belelendultem, bocsi, nagyon OFF!!!

     

     

    előzmény:
    Vorek (69)
    2008-11-10  20:23
  2. 2008. november 10. 20:4975.

    Kár .  Én filmes letöltő oldalakon keresgettem,de sehol sem találtam . Pedig még egy olyan oldalon is néztem ahol régi sorozatok is fent voltak. 

    Az lenne jó ha vkinek meglenne videó kazin. Azt átkonvertálná dvd formátumba  .    

    És videókazin nem adhatták ki itt Mo-n ,még régen ? 

    előzmény:
    vorii (74)
    2008-11-10  20:45
  3. 2008. november 10. 20:4574.
    Sajnos csak Amerikában adták ki DVD-n. Mi csak álmodozunk róla. Talán valahonnan valami jó lélektől meg lehet majd szerezni. Remélem!
    előzmény:
    Kiara*** (71)
    2008-11-10  20:33
  4. 2008. november 10. 20:4473.
    Neked van meg a film ?
    előzmény:
    Vorek (69)
    2008-11-10  20:23
  5. 2008. november 10. 20:4472.

    Csodálom ,hogy a magyar 1, vagy magyar 2 nem adja le. Tudom,hogy régi film,de leadhatnák megint.    Nézettség lenne rá . 

    Nekem egy volt oszt.társam azt mesélte,hogy nemrég ( 2 éve ) ment a m2-n egy sorozat aminek hasonló volt a története a Farm ahol élünkhöz.    

    előzmény:
    vorii (1)
    2007-02-08  16:23
  6. 2008. november 10. 20:3371.
    Az a Nelly volt,azthiszem . Nagyon jó sorozat volt. Én régebben még francia adón is néztem ,amikor már nem adták magyar adón. ( most is megnézném még ha japánul menne akkor is )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217094 (2)
    2007-02-08  16:49
  7. 2008. november 10. 20:3070.

    Jujj ez volt a kedvenc sorozatom. Honnan lehet letölteni ? 

     

    Már egy csomó helyen kerestem,de erről még egy helyen sem hallottak.   Boltban meg még találkoztam a sorozat dvd-jével.

    Vmelyik csatornán játszák még ?  

    előzmény:
    vorii (1)
    2007-02-08  16:23
  8. 2008. november 10. 20:2369.
    Én a "kétfrontos küzdelem híve vagyok" :) tehát valóban óvni kell őket a buta, rossz tartalomtól, de egyúttal valahogy fel is készíteni ... az én gyerekeim már nem rajzot tanultak az iskolában, hanem vizuális kultúrát :)))  de nagy szükség is van rá ... ezért jók azok a filmek, amit gyerek és szülő együtt nézhet - a Farm meg a Narnia ilyenek :)
    előzmény:
    Caithleen (68)
    2008-11-10  16:04
  9. 2008. november 10. 16:0468.

    Ez jo hir, ha megvan a film! Ugyesek vagytok!

     

    Valoban en is sokszor megneztem egy-egy irodalmi adaptaciot, de felnott fejjel mas, a gyerekemet egyelore meg vedem a media befolyasatol, mert ebben a korban meg inkabb art, mint hasznal. A masik meg, hogy nagyon keves regenyfeldolgozast tudnek emliteni, ami nem okozott csalodast..., sajnos.

     

    Emellett termeszetesen sok nagyon jo film letezik, nekem is megvannak a kedvenceim.

    előzmény:
    Vorek (67)
    2008-11-10  14:07
  10. 2008. november 10. 14:0767.

    A film már megvan, csak idő kérdése, hogy a formátuma is megfelelő legyen :)   Amúgy szerintem kiegészítik egymást, tehát más a funkciója a filmnek és más a könyvnek :) Így volt ez C. S. Lewis könyvével is, szerintem pont azért nézték meg sokan a filmet, mert a könyvek már korábban megjelentek ...

    előzmény:
    Caithleen (66)
    2008-11-10  10:50
  11. 2008. november 10. 10:5066.

    Igen, mi Angliaban elunk, es mert a kisfiam nem nez tevet amugy sem, marad a konyv, ami persze nemhogy veszteseg, hanem inkabb nyereseg!;-)))

     

    Nem is retegnyelvinek mondanam a konyv nyelvezetet, hanem inkabb a szokincs tartalmaz sok archaikus elemet, a kopulotol a ketkezi mezogazdasagi szerszamok neveig, stb. Ehhez nekunk is hozza kellett szoknunk, de egy-ket fejezet utan gyorsan ment.

     

    Hasonlo hatalmas sikert aratott a kisfiamnal a masik kotelezo olvasmany, C. S. Lewis-tol The Lion, and The Witch, and The Wardrobe, ami ugye a Narnia kronikak elso (vagy inkabb masodik) kotete. Annyira jo ez a regeny, es annyira telitalalat a gyerek eletkora szempontjabol. Vetek lenne megnezni a filmet szerintem, ezt az elmenyt csak elrontani lehet.

     

    De nagyon boldog vagyok, mert idaig egy olvasmanyban sem csalodtunk, mindegyikrol odakat tudnek zengeni!(Meg a kisfiu is, ami a LENYEG!!!)

     

    Sok sikert nektek a filmkereseshez! Vagy ha nem jon ossze, akkor a regenyekhez, akar angolul, akar magyarul. (Hm, lehet, hogy neki kene allnom a tovabbi kotetek forditasanak??? Utana kene nezni... Ugy latom, lenne, aki ertekelne!...)

    előzmény:
    vorii (63)
    2008-11-09  22:03
  12. 2008. november 10. 01:2565.
    Sokfele vannak rajongók, végülis tőlük származnak a felvételek is ... meg elég sok segíteni akarás is van köztük.  Persze akit a "farm" érdekel, azoknál ez szinte természetesnek vehető ...  Próbálkozom, hogy valahol neten elérhető legyen, ne csak egy-egy zárt torrent oldalon, de ott már a jogi kérdések komolyabbak ...  (egy helyre már beajánlottam, de még gondolkozik a tulaj...)
    előzmény:
    vorii (64)
    2008-11-09  22:07
  13. 2008. november 9. 22:0764.

    Látod, milyen érdekes, hogy még így is rátalálnak a rajongók a topicra, pedig elég ritkásan írunk bele...

    Mi lenne, ha mindenki észrevenné, akit érdekel...  !?

     

     

    előzmény:
    Vorek (62)
    2008-11-09  21:56
  14. 2008. november 9. 22:0363.

    Igen, a könyvek, a film aranyosak és értékesebbek más "lökött" gyerekeknek szánt dolgoknál.

     

    Mindezt nekünk azért jelent problémát, mert Magyarországon a könyvből - ha igaz - 5 jelent meg összesen, a filmet pedig nem adták ki (nem is fogják- úgy véljük - egyáltalán) DVD-n.

    Ezért próbáljuk "magán úton valahogy összehozni.

     

    Ha jól értettem, akkor ti angol nyelvterületen olvassátok... Ebből 5 db nekem is megvan angolul, egyet el is olvastam, de nem túl könnyű, mert azért a szókincse elég rétegnyelvi - azért persze nektek jó mulatást hozzá!

    előzmény:
    Caithleen (61)
    2008-11-09  17:07
  15. 2008. november 9. 21:5662.
    persze, nagyon szívesen ... a kérdés a minőség ...  Tehát a vhs felvételekből készült dvd/avi nem élvezhetetlen, de kétségtelenül az a legjobb megoldás, ha egy jó minőségű dvd rip alákeverik a magyar hangot...  amúgy az eddgi visszajelzések nagyon pozitívak, tehát az avi-t le tudják játszani a dvd lejátszók ...
    előzmény:
    vorii (60)
    2008-11-09  17:00
  16. 2008. november 9. 17:0761.

    Szia!

    Latom, hogy ez egy regi topik, de ugy orultem a temajanak!

     

     

    Epp most olvassuk a kisfiammal a Laura Ingalls konyveket, masodik osztalyos, es rajta vannak az ajanlott olvasmanylistajan.

     

    Harmat olvastunk el a tavasszal a Little House sorozatbol, ugyanis ezt ajanljak ennek a korosztalynak, de annyira tetszett neki, hogy kerte, olvassuk ujra. Most epp a Little House on the Prairie van soron. Annyira szep konyvek, nagyon ajanlom mindenkinek. Hacsak lehet, nem filmen, inkabb olvasva!!!

    előzmény:
    vorii (1)
    2007-02-08  16:23
  17. 2008. november 9. 17:0060.

    Komolyan? De jóóó!  Kész csuda, amit a technikával csinálni lehet- már annak, aki ügyes

     

    Az emailt megkaptam, kössssz... Ha meglesz a DVD akkor feltétlenül írj!  Örülök, hogy viszonylag közel vagyunk és így könnyebb megoldani...

    előzmény:
    Vorek (59)
    2008-11-08  19:23
  18. 2008. november 8. 19:2359.
    Sőt, már készül az enyémnél jobb képminőségű verzió is :)  - a szinkont egy dvd minőségű kép alá keveri valaki :)
    előzmény:
    vorii (58)
    2008-11-02  20:28
  19. 2008. november 2. 20:2858.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Vorek (57)
    2008-11-01  10:04
  20. 2008. november 1. 10:0457.
    Akit érdekel, egyelőre az első évad (24 epizód, avi formátumban, 6 dvd-n) megvan, dolgozom azon, hogy tovább tömörítsem (jelenleg közel 1 GB/epizód) , illetve később meglesz dvd formátumban is ...
    előzmény:
    vorii (56)
    2008-10-31  19:27
  21. 2008. október 31. 19:2756.
    Tyűha! Öööö- megsúgod, hogy mégis hogy lehetne hozzájutni ilyesmihez???  Izgat a dolog...
    előzmény:
    Vorek (55)
    2008-10-30  19:13
  22. 2008. október 30. 19:1355.

    Kérdés, mit tekintesz jó hírnek :)

    Mert  digitalizált vhs felvételek vannak, keringenek :)(nemrég kaptam meg az első 24-et).  Ezek jogilag érdekesek, mert ugye azt sose mondták be (ki se írták) a TV-ben, hogy az adást ne lehetne felvenni, tovább, ha valaki egy ilyen saját felvételt digitalizál, azzal sincs semmi gond.  A terjesztés kicsit necces, de mivel nem került forgalomba és 10 éve ráült az RTL, innentől nehéz bizonyítani, hogy bárkinek is veszteséget okozna az emeber ezzel. Mindamellett amíg nem kereskedik valaki, addig szerintem nem egyértelműen elítélendő még jogilag se ... Amúgy még reklám az RTL-nek, mert a logó látszik is :)))

     

    előzmény:
    vorii (54)
    2008-10-29  14:40
  23. 2008. október 29. 14:4054.

    Kedves Vorek, igaz ezt a beszélgetést egy évvel ezelőtt folytattuk. Természetesen azóta is figyelemmel kísérem, hátha valami csoda folytán JÓ hír érkezik ide

     

    Olyan sok sorozatot kiad(tak)nak, hogy bennem mindig él a remény!

    előzmény:
    Vorek (53)
    2008-10-27  19:51
  24. 2008. október 27. 19:5153.

    hm ... úgy látom itt a beszélgetés leállt ... akkor megyek másfele és gyűjtöm tovább az anyagot :)  ...

    előzmény:
    vorii (50)
    2008-09-26  22:30
  25. 2008. október 21. 12:0252.
    Szerintem ez nem várható (hogy "rendesen kiadják", úgyhogy aki tud  a leadott sorozatot digitalizálókról - az szóljon, és lassan remélhetőleg összejön az egész :)
    előzmény:
    vorii (50)
    2008-09-26  22:30

Címlap

top