Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2003. szeptember 1. 12:50151.
    Sziasztok!

    Kriszta29!
    Én is csütörtökön tartok lénapot! Nekem ez lesz az első, jól jönne némi támogatás!

    Ma reggel megmértem magam az edzőteremben, digitális mérlegen. 4 kilót fogytam a 22 nap alatt. :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345684 (149)
     
  2. 2003. szeptember 1. 10:32150.
    Sziasztok!

    Hat en akkor valoszinüleg nem fogok viznapot tartani. Egyszerüen annyira felek töle, meg a multkorinal az volt az erzesem, hogy a szervezetem tiltakozik ellene, es nem tesz jot neki, szoval ha a baratnödnek is bejött a kura viznap nelkül, akkor talan jobb nem eröltetnem. Valoszinüleg mar a hozzaallasom is negativ.

    Na valami vidamabbat: nekem ma gyönyörü szenhidrat napom lesz. Ebedre grizes teszta, vacsorara a lanyom süt baratsag-kenyeret sok fahejjal es csokireszelekkel. En a kremes sütiket nem nagyon szeretem, inkabb az ilyeneket, különösen ha meg egy kicsit meleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345684 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_345684
    Torolt_felhasznalo_345684
    2003. szeptember 1. 08:47149.
    Sziasztok! Szép jó reggelt mindenkinek!!!!

    Szóval a kérkedők és az ellenzők cáfolására, az elmélkedők és a reménykedők megnyugtatására elmondom, hogy nekem is van egy barátnőm, aki tavaly nyáron csinálta végig ezt a kúrát és 16 kg-t fogyott, pedig egyszer sem tartott víznapot. És nem éhezett, nem szenvedett. És azóta is tartja az elért súlyt. . .
    Szerinte ennek a diétának az a legnagyobb haszna (persze a súlyvesztésen kívül), hogy mértékletességre tanítja (szoktatja) az embert. Ez pedig semmi esetre sem lehet hátrány. Egyébként a diéta a testkontroll kicsinyített változata. A testkontrollról pedig olvastam már, hogy szakemberek is elismerték jótékony hatását.

    Szerintem mindenkire máshogy hatnak a különböző diéták, kúrák, ezért mindenkinek magának kell megtalálnia azt a módszert, ami neki a leginkább hatásos. Természetesen én is azon a véleményen vagyok, hogy a tartós fogyást nem csodadiétával, hanem tartós és teljes életmódváltással lehet elérni. De erről nem csak beszélni, elmélkedni kell, hanem cselekedni. És csak lépésről lépésre tudjuk kialakítani azt az életvitelt, életmódot, amit később egy életen át képesek leszünk megvalósítani. Tehát kell egy kiindulási alap, ami elindít ezen az úton. Nekem (és szerintem azok akik már csinálják a diétát és látják a hatását egyetértenek velem) ez a diáta jó kiindulási alap. Aki nem tud azonosulni ezzel, nem tetszik neki, stb egyszerűen ne csinálja, de legyen szíves megkímélni minket a negatív energiáktól és hozzáállástól (és ne bombázzon privát levelekkel arról, hogy egyedül az ő módszere a hatásos, minden más rossz).

    Bocsánat a hosszúra nyúlt és meglehetősen kritikus hozzászólásért! Azt hiszem ez is bizonyítja, hogy bár 3. hetemet kezdem meg a diétával, mégis pozitívan és energiával telve érzem magam és még a hétfő reggel sem tud letörni! :-))))

    Kedves agi129!
    Én csütörtökre tervezem a következő lénapot. Szerintem azért kell gyümölcslevet inni, hogy ne legyünk rosszul. Hisz a munkához és a mindennapokhoz energiára van szükségünk, az agynak valamiből táplálkoznia kell és a felhalmozódott zsír erre nem alkalmas. A tanács, hogy ezen a napon nem szabad futkosni, idegeskedni, nagyon aktívnak lenni. De mint feljebb írtam, a barátnőm sem csinált víznapot tavaly mégis lefogyott. Tehát, ha nem szeretnél víznapot csinálni, ne tedd. Szerintem az a legfontosabb, hogy csak akkor és úgy csináljuk a diétát, hogy jól érezzük magunkat közben. Aki szenvedésnek érzi a kúrát, szerintem sürgősen hagyja abba és keressen valami más módszert a fogyáshoz. Esetleg kérje ki egy szakember tanácsát.

    Mégegy dolog. Sok helyen olvastam és saját magamon tapasztaltam, hogy mindenkinél máshogy és máskor indul meg a fogyás. Van akinél (általában nagyobb súlyfelesleg esetén) gyorsan megindul, van akinél később. Egy biztos: a hosszú távú fogyás esetén mindenkinél előfordul, hogy akár hetekre megáll a fogyás és nehezen indul meg újra. Ezt az időszakot kell átvészelni, kitartani!!

    Sok sikert és tartós fogyást mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. augusztus 31. 20:40148.
    Kedvs Famulus!

    Ne haragudj, talán félreértettelek. . .

    Ez a bizonyos négynapos fogyókúra egyáltalán nem párosul éhezéssel, erre az én személyem a garancia. Hosszú fogyókúrás múltam alatt minden éhezős kúrát az első pár napban feladtam, most viszont egyáltalán nem esik nehezemre tartani a szabályokat, és mint írtam, négy hét alatt 5 kilóval lettem könnyebb. Változatosan lehet enni, így nem szenved az ember, és hiánybetegségtől sem kell tartani.

    Még egyszer bocsi!
    lysi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_322340
    Torolt_felhasznalo_322340
    2003. augusztus 31. 20:32147.
    Kedves Lysistrate!

    Semmi ellenvetésem a böjttel kapcsolatban. De én a fogyókúrákról tettem említést. Kár, hogy kevesen hiszik el. A nem evéssel párosuló fogyókúrák nem érhetik el céljukat. A böjt teljesen más dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886618 (146)
     
  6. 2003. augusztus 31. 20:26146.
    Sorry!
    foyni=fogyni

    . . . már a betűk is fogynak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. augusztus 31. 20:25145.
    Üdv Mindenkinek!

    Én augusztus elején kezdtem ezt a kúrát, tehát négy hete, ezalatt 5 kilót sikerült fogynom. A szabályokat betartom, de azt hiszem itt a legfontosabb szabály nem az, hogy mennyit ehetsz, hanem hogy MIT.

    A víznap pedig kedves Famulus, nem egyszeűen "nem-evés", hanem inkább egy böjti nap, amelynek nemcsak a fogyókúrák történetében van hagyománya. . .
    Az ésszel folytatott böjt egészen biztosan nem káros dolog.

    Minden foyni vágyónak hatalmas adag kitartást!

    lysi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_322340
    Torolt_felhasznalo_322340
    2003. augusztus 31. 19:49144.
    Kedves Zizimanó!

    Óva intem minden olyan fogyókúrától, ami nem evéssel párosul!
    Ha megadja e-mail címét, elküldöm Önnek DIJTALANUL azt a cikkünket, amelyből látni fogja mindazt, ami sikertelenségének forrása. Megismerheti azokat az alapelveket, amelyek segítségével sokan és tartósan megszabadultunk súlyfeleslegünktől.
    előzmény:
    zizimanó (138)
     
  9. 2003. augusztus 31. 19:10143.
    Sziasztok!
    Én is elkezdtem már ezt a diétát, de 8 nap után abbahagytam, mert nem fogytam (tudom, várnom kellett volna), meg a hangulatom nagyon lesüllyedt a mélypontra, tiszta depis, és pesszimista lettem, semmi önbizalommal. Ráadásul az egyik legrosszabb napon, amikor a városban vásár volt, és kimentünk, kinéztem anyával egy blúzt magamnak, de elmélkedtem, hogy jó lesz ez?Erre az eladó nő rámnézett, és feltette a kérdést:kismama?Tudom, nem azért kérdezte, mert bántani akart, de az akkor olyan rosszul esett, hogy az a csöpp önbizalmam is elveszett, ami volt.
    Nektek mikor indult meg a fogyás?És hány kilót fogytatok akkor?
    Tényleg érdemes ezt a fogyókúrát csinálni?Mennyit mozogtok?Bocsi a sok kérdést!Sok sikert mindenkinek!Remélem, egyszer én is beletartozok majd a csapatba:)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. augusztus 31. 10:50142.
    Szia Gólya,

    köszi a lélekemelő támogatást! :)) Tök jó tudni, hogy ennyire sikeresen működik :)))

    Ági, nekem hétfőn a második hetem kezdődik, de persze, hogy csinálhatjuk együtt, csak néha elcsúszunk a napokban - nekem a hétfő gyümölcsnap lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402022 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_402022
    Torolt_felhasznalo_402022
    2003. augusztus 30. 09:22141.
    Sziasztok!

    Kitartást mindenkinek!
    Csak biztatásként írom, hogy barátnőm ezzel a kúrával a 3 hónap alatt 16 kg-tól szabadult meg. Semmikor nem "bűnözött", szigorúan betartott mindent.
    Víznapon csak vizet ivott.
    Májusban fejezte be, azóta rendesen eszik, és egy deka sem jött neki vissza.

    Úgyhogy mindenkinek hajrá!!!!

    Ja! Kb. a második hét után megáll a kilók lejtőmenete egy időre, de nem szabad feladni, mert rá kb. megint két hétre újra beindul.

    Sok sikert mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. augusztus 29. 14:06140.
    Megprobalhatjuk esetleg a következöt együtt?
    Most en is eltünök, hetfön jövök ujra. Sziasztok, kellemes hetveget!
    előzmény:
    zizimanó (138)
     
  13. 2003. augusztus 29. 14:04139.
    Hat en is csak vizet meg teat ittam, lehet hogy ez volt a baj. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345684 (137)
     
  14. 2003. augusztus 29. 13:53138.
    Ezek szerint a víznbap inkább lénap? Én aszittem, csak vizet lehet inni - persze még nem volt olyan napom, biztos megutálnám a vizet. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345684 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_345684
    Torolt_felhasznalo_345684
    2003. augusztus 29. 13:47137.
    Szia Agi129!

    160 cm magas (alacsony) vagyok és ehhez társul a 73 kg. Szóval nagyon sok, én szeretném ha a diéta által ígért 15-20 kg-os fogyás bejönne. Bár már -10 kg-nak is nagyon örülnék.

    Mit ittál víznapon? Csak vizet?
    Én délelőtt csak ásványvizet és gyümölcsteát ittam egész addig, még elkezdett korogni a gyomrom és kezdtem rosszul érezni magam. Akkor kezdtem inni gyümölcslevet. Én Topjoy Light 25%-os cukormenteset ittam tisztán. 1l egész napra kitartott. Ha 100%-osat iszol azt ásványvízzel kell higítani, mert nagyon édes (még a cukormentes is).

    2-kor lejár a munkaidőm és utazom haza, de hétfőtől (szinte) non-stop itt leszek. Nagyon örülök, hogy sikerül itt összehoznunk egy jó kis beszélgetős fórumot!

    Jó hétvégét mindenkinek és KITARTÁS! Gondoljatok a végeredményre!

    Sziasztok!
    előzmény:
    agi129 (135)
     
  16. 2003. augusztus 29. 13:41136.
    Szia Mágika! Gratula az eredményhez és az önmegtartóztatásban elért sikerhez! :)) A mindmegette. hu-n is szoktam írogatni, ott tényleg nagyobb élet van, de a nlc@fét jobban szeretem fórumozás szempontjából :))

    Ami jó, hogy vannak receptek :)) Csak épp azt nem értem, hogy hogy lehet pizzát enni a szénhidrát-napon. . . azon általában sajt van, ami ugye fehérje. . .

    Kriszta, neked is gratula, úgy látom, neked is proteinnap van ma, igaz?
    előzmény:
    Mágika79 (132)
     
  17. 2003. augusztus 29. 13:29135.
    Sziasztok!

    Hatha összejön itt egy kis csapat, es meg tudjuk osztani a tapasztalatokat!

    Kriszta! En eddig csak egyetlen egyszer csinaltam viznapot, egesz nap nem volt semmi gond, de ejszaka felebredtem arra, hogy rettenetesen mar a gyomrom, nem is tudtam elaludni ujra. Aztan mar nagyon rosszul ereztem magam, vegül fel kellett kellnem, es ittam egy kis hideg tejet, meg ettem egy keves kekszet, amitöl aztan jobban lettem. Azota nem mertem ujra megprobalni. En most inditom 3* ezt a kurat, meg kb 6-8kg-ot szeretnek fogyni.

    Szerintem a 12. napon 3kg mar nagyon jo eredmeny. Mlyen magas vagy?

    En 174cm, 72, 3kg vagyok es a 4. sorozat gyüminapjat csinalom. Az eddigi fogyast azert nem akarom beleszamolni, mert elötte 2 hetig szabadsagon voltam, ahol viszonylag sokat ettem, de persze ilyen rövid idö alatt meg nem epült be, igy viszonylag gyorsan le is adtam az elsö par napban: ez meg meg nem volt zsir, csak viz es gyomortartalom. Te milyen magas vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345684 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_345684
    Torolt_felhasznalo_345684
    2003. augusztus 29. 13:01134.
    Bocs! nem akartam bunkó lenni. . .

    Mindenkinek SZIA!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_345684
    Torolt_felhasznalo_345684
    2003. augusztus 29. 13:00133.
    Szia Mágika!

    Egyetértek veled abban, amit a mindmegette fórumról irtál. Néha-néha beleolvasok, volt amikor beszótam persze csak finoman, ennek azt lett a következménye, hogy nem értették meg. Szerintem ott többen csak írják, hogy diétáznak, közben meg azon jár az eszük, mikor lehet "bűnözni" -ahogy ők írják.

    Én a 12. napnál tartok és eddig -3 kg a fogyás. Nem sok, de én már ezzel is elégedett vagyok. Sohasem voltam vékony, de még jó alakú sem. Szóval mindig kövér voltam és talán most ezzel a diétával tudok fogyni valamennyit. Egyébként 75-76 kg-ról indultam, most 73 vagyok, stabilan 6 napja. A 9. napon tartottam víznapot (illetve én lénapnak hívom), nem volt vészes. Lehet, hogy nem hiszed, de sokkal könnyebb volt kibírni, mint az utánna következő protein napot.

    Örülnél, ha meg tudnánk beszélni a tapasztalatainkat.
    Én ma 2-ig dolgozom, csak itt tudok netezni, hétfőtől viszont minden nap este 6-ig vagyok.
    előzmény:
    Mágika79 (132)
     
  20. 2003. augusztus 29. 10:08132.
    Szia Zizimanó! :-)

    Én most tartok a 19. napnál. 3 kilót fogytam, ami nem sok, de én már annak is örülök, hogy 19 napja csak akkor eszem édességet, amikor meg van engedve, és nem vacsizok meg napjában 2x, 3x. Nekem ez a heti 1kg-os ütem teljesen megfelel, nem is akartam gyorsabban fogyni.

    Egyébként a mindmegette. hu-n van egy nagy fórum, de szerintem már túl sokan vagyunk ott, és maga a fórum sem olyan profi, mint az NLC-s.
    előzmény:
    zizimanó (131)
     
  21. 2003. augusztus 29. 09:17131.
    Kicsit eltűnt mindenki :(( Pedig aszittem nagyobb lesz itt az élet, és nemcsak a fogyókúra menetéről lesz szó, hanem a fogyókúrázók tapasztalatairól is. . .
    Részemről teljesítettem az első 4napos kúrát, és már egy kilóval kevesebb vagyok! Tuti, hogy nem víz ment le a szervezetemből, mert napi 3-3, 5 liter vizet iszom. Szóval nekem eddig bejött. Éhes soha nem vagyok, és tök szuper, hogy lehet - sőt kötelező csokit enni! :))) Főleg étcsokit, azt jobban szeretem mint a tejcsokit.
    Remélem, más is ír ilyen hozzászólást, és nem maradok magamra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. augusztus 27. 11:31130.
    Minden reggeli gyümölcs.
    1. nap : Fehérje nap
    Délben 3 sszelet húst kell enni(mindegy milyen) korlátlan mennyiségű salátát ehetsz hozzá és 1 szelet kenyeret. Ezután 1 csésze betét nélküli húslevest kell enni. (lehet instant is)
    Este ugyanezt kell enni leves nélkül.
    Hús helyett ehetsz 3 db tojást főve, vagy rántottának elkészítve.
    ugyanezt kell este is enned.
    A lényeg az, hogy délben és este ugyanazt kell enni a leves kivételével. ha délben húst eszel, este nem ehetsz tojást.
    2. nap : keményítő nap.
    Itt ehetsz bármit, ami bab, lencse, borsó, vagy burgonya.
    ezeket párolva, vagy gyenge rántással főzelékként is fogyaszthatod. 1 szelet kenyér itt is engedélyezett. Ha párolod a zöldséget, salátát most is korlátlanul ehetsz hozzá.
    Itt is az ebéd és a vacsi egyforma.
    3. nap. szénhidrát nap.
    Délben egy nagyobb adag tésztát kell enned bármilyen fűszerrel ízesítve, korlátlan saláta fogyasztással. nem lehet hús, tojás a tésztán, hiszen az a másik napokon van. A tészta helyett ehetsz pizzát is hús, tojás nélkül pl. zöldségekkel, ketchup, vagy más szósszal ízesítve.
    Este 3 szelet bármilyen tortát kell enni és 1/2 tábla főző csokoládét, vagy étcsokit.
    a torta kiváltható a mennyiségnek megfelelő más édes sütivel, a csoki pedig kakaóval - forró csoki tej nélkül.
    4. nap: gyümölcs nap.
    Ezen a napon csak gyümölcsö - bármennyit és bármit! - és 100% - os gyümölcsleveket fogyaszthatsz.

    Minden nap lehet inni kávét, teát és bármilyen cukormentes italt, ásványvizet korlátlan mennyiségben. Minden nap reggeli csak gyumolcs.
    Ez akar lehet banan is ha ugy erzed, hogy nehezen birod ki delig.
    előzmény:
    tüzvolte (124)
     
  23. 2003. augusztus 27. 11:28129.
    Szia Tüzvolte!

    A cim: www. mindmegette. hu . Ha igy nem talalod, akkor maradj elöször itt a forumnal, es a bal oldalon kattints ra a Nyari tippek alatti "Süssünk-fözzünk"-re. Ezen az oldalon bal oldalon alul talasz linkajanlot, ott is megtalalod.

    A mindmegette. hu oldalon a "Dieta, ami megvaltoztat" alatt talalod a leirasat. De mindjart megprobalom ide is bemasolni.
    előzmény:
    tüzvolte (124)
     
  24. 2003. augusztus 27. 01:57128.
    Nekem még sosem panaszkodott reggel a gyomrom, hogy fáradt lenne. De biztos bennem van a hiba. . .
    előzmény:
    sznd (127)
     
  25. 2003. augusztus 27. 00:01127.
    Sziasztok sorstársak!én úgy fogyókúrázom, hogy megpróbálok 3 óra után már nem enni(néha nem jön össze, de akkor is csak pár falatot eszem--az ize kedvéért, a férjem vacsijából). Ebben a módszerben az a jó, hogy estére nincs leterhelve a gyomor, éjszaka nem kell dolgoznia, pihenhet. És pl. 1 hétre kiszámolva mennyi az a kalória, amit nem fogyasztottam el!Állitólag a 3 óra után megevett ételeket már nem égeti el a szervezet, hanem a benne lévő energiát 100 %-osan beépiti, szóval elraktározza. Birható ez a módszer, 1-2 nap alatt hozzászokik a gyomor. Kitartás mindenkinek!!
    előzmény:
    Reanee (126)
     

Címlap

top