Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ORMÁNDPUSZTA

Torolt_felhasznalo_788448
Torolt_felhasznalo_788448
Létrehozva: 2007. március 15. 13:09
Van-e valaki, aki ismeri ezt a helyet?
Egy kisebb "kastély" volt itt, ahol gyerekeket üdültettek iskola időben, és nyáron is.
A 70-es években 2x is nyaraltam itt gyerekként, akkor még a térképen is megmutatták, hogy hol van, ( a Dunántúlon, egészen a déli határnál) most viszont nem találom sehol.
Sajnos még képet sem tudok feltenni róla, mert az egyetlen képeslapom, amit onnan küldtem haza a szüleimnek, eltünt.
  1. Torolt_felhasznalo_736265
    Torolt_felhasznalo_736265
    2008. július 21. 18:08101.

    MEGTALÁLTAM

    Én is ebben a kastélyban nyaraltam a 70-es évek elején, és már rég óta kerestem. Múlt héten találtam rá erre a fórumra ami egy újabb lökést adott a keresésben. A hely neve térképeken változott Ormánd lett belőle. Zalakomár melett kb4 km-re van Somogysimonyi irányában. Én úgy mentem a hétvégén, hogy Zalakomárig az M7-en, Zalakomárban balra el kell kanyarodni az első nagy kereszteződésnél. Át a vasúton is majd kiérünk a községből át kell menni az épülő M7-es autópálya felüljáróján utánna egy enyhe jobbos kanyar következik rögtön a kanyar után balra van egy erdei út, az van kiírva, hogy erdei torna pálya azon be kell menni az erdőbe kb 400 métert és ott lesz a kastély. Ormándpusztáig nem kell elmenni (a helységnévtábla még Ormándpuszta nem pedig Ormánd). Amikor megpillantottam jól eső bizsergés futott végig rajtam. A kastélyban most idősek otthona van bemenni nem tudtam, körbejártam a parkban is voltam hátul a hinták még mindig ugyanazok. Csend, nyugalom, béke volt és senkivel nem találkoztam csak egy békés drótszőrű foxival. Csináltam egy pár fényképet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (1)
    2007-03-15  13:09
  2. Torolt_felhasznalo_960982
    Torolt_felhasznalo_960982
    2008. március 14. 15:55100.

    Sziasztok!

    Én is bejelentkeztem az iwiw-en! Hányszor próbáltam legalább egy képet keresni a neten a kastélyról, de mindig csak Zalakomár jutott az eszembe! Nagyon örülök! 1983. júniusában nyaraltam itt, még a pontos dátumot is ki lehetne derítenem, mert a szüleim azzal fogadtak a Déli pu-n, hogy feloszlott a kedvenc együttesem a Hungária.

    Emlékszem  egy göndör hajú, 14 éves pesti lányra, egy kisebbre, aki szintén pesti volt és karatézott, egy szőke hajú, Liliána nevűre is. Páran meg is beszéltük, hogy levelezünk, meg , hogy találkozunk majd az Újpesti Áruháznál, persze nem lett belőle semmi. 

     

    Emlékszem egy akkor elsőt végzett kislányra is, akit megvígasztaltam, mikor eleinte honvágya volt és aki hozzám jött minden bánatával, egyszer fájt a foga és felkísértem az orvosiba, talán Mónikának hívták...

     

    Az erdei futópálya nagyon tetszett, meg a park is gyönyörű volt, a kastélyról nem is beszélve. Egyszer voltunk Zalakaroson a strandon, egyszer volt filmvetítés: Hahó, Öcsi (Kovács Krisztián)! Könyváusítás (ma is megvan még a könyv, amit ott vettem).

     

    Az - azt hiszem- iagzgatónő férjének a nevére emlékszem: Albert bácsi volt.

     

    Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot!

     

    Ps: Nem járt valaki közületek esetleg Mikosdpusztai kastélyban? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_149171
    Torolt_felhasznalo_149171
    2008. március 2. 16:5599.

    Sziasztok!

    Milyen jó, hogy van egy ilyen oldal! Én is voltam Ormándpusztán kb. 1973-1974 körül, ki volt ott Budapesti esetleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_391662
    Torolt_felhasznalo_391662
    2008. február 14. 17:5598.

    Sziasztok!

    Azt hiszem én voltam ott utoljára, ahogy legalább is a hozzászólásokat okvasom

    1983-ban tesóm születésekor jártam ott másodszorra, ha jól emlékszem anyukám munkahelye szervezte (XI. ker IKV ). Előtte talán egy évvel korábban. Én az erdei tornapályára emlékszem, és egy kirándulásra mikor egy forrásnál kötöttünk, aminek nagyon finom volt a vize

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_187602
    Torolt_felhasznalo_187602
    2007. december 11. 23:4297.
    Hát ez hihetetlen!
    Sosem találtam meg, pedíg motoroztam is arra, 4km-re emlékszem, csak úgy, hogy Zegerszegtől, ez maradt meg.
    kb69-ben január körül voltam itt 3-4 hétig, távol otthonról először, igaz 1 osztálytársammal. Ködös szürke idő, Boglárlellén már megvolt a kilátó, csak akkor nem tudtam mi, radarnak néztem. Park, medence, üres a szürke télen. Az útig kisétáltunk, meg valami major/házak is rémlenek.
    Pár nap múlva meglepetés: térdig érő hó 1 éjszaka alatt, szánkózás végig (valaki meg is sérült, fának ment). Tanulás. Itt tanultam meg sakkozni/lépni. Valami idősebb kopaszodó szemüveges tanár volt, nem volt gond. Fürdés-zuhany fura volt valahogy, ennyi maradt meg, ebédlő alagsor, lépcső mellől be lehetett látni, furi kaják, 1* emlékszem nem kellett a kocsonya, adtak tejbegrízt, fúj, hát súlyos sértődés volt..., lépcső fa, valóban eltiltva, tán 1* mentem rajta valahogy, nagy terem, rendezvények. Ahol mi laktunk, vagy akkor nem emeletes ágy, tán 8, magas ablak redőny hatalmas, 1* leszakadt...eü-ről csak meséltek, nem láttam.
    Ahhoz képest, hogy meg sem látogattak, levélre nem emlékszem már, jól elvoltunk, pedíg otthon ülős voltam. Mai gyerekekkel ez sajna elképzelhetetlen, meg a katonaság is az lenne...asszem fiúk-lányok vegyesen voltunk. És jó fiúk voltunk. És itt nyaraltak , mikor én nem is éltem még...
    Sosem felejtettem el és hihetetlen öröm volt ide találni közétek, meg a műholdason is, eddíg nem tudtam hol keressem. Meg a fotók... Tán, ha lehet valóságban is megnézném, akár kisebb is mint emlékeimben és romosabb is.
    Üdv mindenkinek-kicsi a világ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_369937
    Torolt_felhasznalo_369937
    2007. november 4. 20:4496.

    Sziasztok!

    De jó, hogy megláttam  ezt a topicot! Szóval én is üdültem Ormándpusztán, harmadik osztályos koromban, ha jól számolom, 1979 lehetett. Egy osztálytársnőmmel voltunk, aki azóta is jó barátnőm. Én sem emlékeztem pontosan, merre is található ez a hely, de hála Nektek, már tudom. Nekem sajnos nincs se csoportképem, se képeslapom, úgyhogy örömmel nézegettem a ti képeiteket. Én is emlékszem az emeletes ágyakra, a takarodó zenéjére, az ebédlőre, a levélosztás izgalmára. Mi februárban voltunk. Sokat sétáltunk az erdőben, épp akkor virágzott a hóvirág. Szedtünk belőle és levélben küldtük a szüleinknek haza. (Akkor még lehetett szedni!)   Nevelőkre nem nagyon emlékszem, csak az osztályfőnökünkre, elég idős volt már, talán Gyula bácsinak hívták. Arra emlékszem még, hogy amikor megérkeztünk, az orvosi szobában megvizsgáltak mindenkit, a fejünket is megnézték. Akinek találtak benne vmit, (nekem nem &nbsphazaküldték, pár nap múlva pedig visszajöttek levágott, kipucolt hajjal. Összességében jól éreztem magam, de elég hosszú volt az a három szerintem. Pontosabban 22 nap!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. október 9. 20:1895.

    Sziasztok!

    Én 1968-ban nyaraltam ott, erről képem is van. Ha érdekel valakit, ma kaptam ezen kívül még a tóról is képet az ottani polgármestertől.

    Akit érdekel, el tudom küldeni a levél másolatát. Jelentkezzetek be a c.elesv@hello.hu-ra.

    Majd jövök az IWIW-re is.  Tartsunk össze egykori ormádpusztaiak.

     

    PS.Én is éveken kereszül kerestem, hol is voltam anno.

     

    Élesné Lányi Mária Debrecen

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (1)
    2007-03-15  13:09
  8. Torolt_felhasznalo_895458
    Torolt_felhasznalo_895458
    2007. szeptember 6. 23:5694.

     En is nyaraltam Ormand pusztan 1958 vagy 59- ben 6 eves voltam sokat sirtam kulonosen amikor aludni kellett delutan. Nekem is ez volt az elso hogy a szuleim nelkul voltam de sok jo emlekem is van , sokat tollas labdaztunk meg eloszor eletemben lattam mokust az erdoben. Sokat enekeltunk ,kepem nem volt rola es nagyon orultem amikor lattam a kastelyt nagyon sokszor gondoltam ra. Emlekszem, hogy kellett kepeslapot irni a szuleinknek. Az enek amit enekeltunk az volt, hogy  Arnyas erdoben szeretnek elni nyaron at kakukk.....En Siofokrol voltam ott majd meg mas is eszembe jut. Fel kell hivnom anyukamat pontosan melyik evben voltam ott. Az biztos, hogy nyar volt. Nagyon jolesik vissza emlekezni ra Sziasztok Eva

    előzmény:
    őszirózsa (82)
    2007-03-15  19:56
  9. Torolt_felhasznalo_608194
    Torolt_felhasznalo_608194
    2007. augusztus 17. 22:5193.

    Nuhena, köszönöm szépen, máris megkeresem és felteszem. Egyébként nem akarsz visszajönni az iwiw-re, mert tudok meghívót.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354025 (91)
    2007-08-05  10:19
  10. Torolt_felhasznalo_327494
    Torolt_felhasznalo_327494
    2007. augusztus 17. 11:1892.
    Ez igazi meglepi, hogy az iwiw-en fentvagyunk, máris megyek bejelentkezni!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608194 (90)
    2007-08-01  20:31
  11. Torolt_felhasznalo_354025
    Torolt_felhasznalo_354025
    2007. augusztus 5. 10:1991.

    Kedves Eztnemhiszemel!

     

    Tedd fel a képeket nyugodtan! Sajna , már kiléptem az iwiwről, így nem tudom megnézni a képeket. A szüleim Anikó és Benci. 1973/74-1977-ig laktak ott - én csak 75'-től, mert akkor születtem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608194 (90)
    2007-08-01  20:31
  12. Torolt_felhasznalo_608194
    Torolt_felhasznalo_608194
    2007. augusztus 1. 20:3190.

    Kedves Nuhena !

    Nekem is nagyon sokszor eszembe jutnak az ott töltött hetek /többször is voltam ott én is és a nővérem is/ emlékei. Zsülke néni, Józsi bácsi és a többi dolgozó, akik mindent megtettek annak érdekében, hogy jól érezzük magunkat. Nem tudom, kik voltak a szüleid, de róluk is szó van.

    Én az iwiw-en csináltam egy lapot, a címe: Akik az ormándpusztai SZOT üdülőben üdültünk. Ha fenn vagy az iwiw-en, keresd meg és gyere, még kevesen vagyunk, mert most indítottam. Én is tettem fel fényképeket, nézd meg feltétlenül, hogy a szüleid rajta vannak-e ! Ha megengeded, akkor a Te fényképeidet is felteszem oda is.

    Várom jelentkezésedet !!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354025 (89)
    2007-07-30  20:16
  13. Torolt_felhasznalo_354025
    Torolt_felhasznalo_354025
    2007. július 30. 20:1689.

    Kedves Mindnyájan, akik Ormándon nyaraltatok!

    Magam sosem nyaraltan Ormándon, de ott éltem le életem első két évét. Tudom, a fórum márciusi, de hátha... Személy szerint nagyon kötődöm a kastélyhoz, ahol szüleim, mint nevelőtanárok, vagy mik dolgoztak. Teszek fel 3 képet a kastélyról. Bocs, de mind egykori levelezőlap scann-je, tehát rossz minőségű.

    Szeretettel üdvözlök minden egykori ormándi táborozót!

    (a falépcsőt állandó lakóként is csak suttyomban használhattam&nbsp

    Nem emlékszem már, melyikőtök írta,  barakk, pedig az a pavilon volt(ak).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_608194
    Torolt_felhasznalo_608194
    2007. július 25. 10:0688.

    Sziasztok ! Nagyon megörültem, amikor rátaláltam erre a topikra. Én most nyitottam az iwiw-en egy oldalt, Akik az ormándpusztai SZOT üdülőben üdültek címen és ehhez kerestem adatokat, képeket a google-ban és ott találtam meg, hogy itt csevegés folyik róla. Én is és a nővérem is többször megfordultunk ott és nagyon szép emlékeink vannak róla. Nagy szeretettel emlékszem ZSÜLKE NÉNIRE és JÓZSI BÁCSIRA. A tortára, amit azért nyertem, mert én híztam a legtöbbet az egész turnusban. Én mindig télen voltam, amikor szinvonalas oktatás folyt, semmiről le nem maradtunk. Szóval klassz volt !! Jaj, elfelejtettem kép címet írni, az első kép 1962.01.29-től 02.20-ig tartó üdülésről készült, rajta a 16-os háló tagjai láthatók !!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (1)
    2007-03-15  13:09
  15. 2007. március 15. 23:1887.
    Szia  ! Hárman voltunk Vas megyéből, 2-en Celldömölkről-mellettem a baloldali kislány-, és Sárvárról a középsősor bal szélső fekete leányzó.Érdekes, hogy évek mulva is összetalálkoztunk a szombathelyi vonaton, pár évig naponta jártunk oda dolgozni, mig véglegesen odaköltöztem.
    előzmény:
    mibolyka (85)
    2007-03-15  21:40
  16. 2007. március 15. 21:4086.
    Aludjunk rá egyet hátha még eszünkbe jut valami!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327494 (84)
    2007-03-15  21:21
  17. 2007. március 15. 21:4085.
    A középső sorban balról a harmadik lányt ismerem. Valamilyen Veronika.

    Szép kislány voltál nagyon.
    Az ételszag nekem is rémlik. Mindig valami nagyon tömény volt.

    Én Pestről mentem ide nyaralni és Te?

    előzmény:
    őszirózsa (83)
    2007-03-15  20:42
  18. Torolt_felhasznalo_327494
    Torolt_felhasznalo_327494
    2007. március 15. 21:2184.
    Eszembe jutott még, hogy könyvet is lehetett kölcsönözni, és hímeznivalót is. Nekem kék-piros színű fonállal kivarható terítő jutott.
    Ha valami eszembe jut, akkor máris jövök vissza!
    Aki álmos annak Jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. március 15. 20:4283.

    Sziasztok  ! Már meg is van a csoprtkép, nemrég rendezgettem a képeket, ésmost jutott eszembe,hogy a nevelői tablót kidobtam,! ugysem ismertem rajata senkit. Ugy emlékszem egy fekete,kreol börű csinos és kedves tornatanárnő miatt vettem meg anno a képet,
    A képen az alsó sorban jobb szélről/ a copfos lány / melletti vagyok.A bluzok szerintem már uttörőingek mindenkin  !

     A kezem össze van kulcsolva a levegőben  !!

     

     

    előzmény:
    őszirózsa (82)
    2007-03-15  19:56
  20. 2007. március 15. 19:5682.

    Sziasztok  ! Ujabb Ormándpusztai  üdülő  jelentkezem.Nekem a bátyám is üdült ott,  de akkor  külön voltak a fiu és lányturnusok.Van nekem is fehérbluzos csoprtképem,meg külön a nevelőkről és ugy emlékszem bátyám csoprtjáról is egy.Előkeresem és felteszem,habár csak a digit géppel tudom lefotózni és feltenni, ugyhogy a minőség rossz lesz biztos.

    Emlékeim :kb.10 évesen lehettem ott 1957-ben talán,akkor volt a gyerekbénulás járvány.Nem mondták meg, de minden étkezés előtt fertőtlenitőben kellett kezet mosni! A kastély távol volt minden lakott területtől, igy szinte karanténban voltunk, nem vittek bennünket sehová kirándulni,de látogatók sem jöhettek.Arra emlékszem,én is, hogy az ebédlő az alagsorban volt, és vacsorára értünk oda -ugy kisért többünket a szakszervezetis-.Mikor lementünk az ebédlőbe, engem megcsapott a tömény lecsószag, meg talán a doh is, ugyhogy felfutottam! Akkoriban rettentő vékonyápic , rosszevő voltam,szóval az lett az eredmény , hogy minden étkezés előtt az orvosi szobában 1 kanál "étvágygerjesztőt" adtak, és a védőnő mellett kellett a továbbiakban ennem.Nem tudom hogyan, de a két hét végén 20 dkg hizást mutattak ki !!
    Azóta , ha Pécsre, vagyí Zalakarosra mentünk, láttam a táblát , ami a kastélyhoz vezett.
    Ja még eszembejut a bucsudal"Rácsos kapu ,rácsos ablak, nemsokára én elhagylak,és a vége átlett költve, valahogy  igy"Ormándpusztát azt a régit, akkor titkon megsiratlak, rácsos kapu, rácsos ablak!!!Keresem a fotókat,és jövök még, és próbálok még emlékezni  !!!

     

    előzmény:
    mibolyka (81)
    2007-03-15  17:59
  21. 2007. március 15. 17:5981.
    Csak gyülekezzetek!

    Nem is gondoltam, hogy ennyien ismerik ezt a helyet.
    Nagyon jó, hogy jelentkeztél.
    Ha még eszedbe jut valamit csak gyere és meséld el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_278825 (79)
    2007-03-15  17:39
  22. Torolt_felhasznalo_327494
    Torolt_felhasznalo_327494
    2007. március 15. 17:4680.
    Ez az ülésmód és öltözet   nagyon ismerős. Hát mégha magammal is találkoznék, az lenne csak igazán meglepi!
    előzmény:
    macsanka (71)
    2007-03-15  16:34
  23. Torolt_felhasznalo_278825
    Torolt_felhasznalo_278825
    2007. március 15. 17:3979.

    Sziasztok !

    En is voltam ott ha jol emlekszem 2 x is. Kb 74 fele nyaron. Az emeletes agyakra, a "nagyokra" akik idosebbek es huncutabbak voltak mint en, a kastely melletti patakra es vetemenyeskertre (?) a patak koruli furcsa hagymaszar szeru es illatu viragokra, a keritesre, amin volt egy lyuk es csuda izgalmas volt azon atbujni mikor nem lattak... a hatlmas falepcsore ( amin persze titokban, labujjhegyen felmereszkedtunk egy masik "jo" gyerekkel kezenfogva, sunyiba es ugy jottunk le mintha mi lettunk volna a kastely urnoi&nbsp a csigalepcsore es az orvosi szobara is emlekszem, de hogy miert arra mar nem ! Emlekszem a "takarodo" zenere es a lampaoltasra...az oriasi magasnak tuno szoba ajtora. A ki-mit-tud-ra, ahol sokat bohockodtunk es WC papirral korultekertek mint valami sebesult mumiat...es arra, hogy iszonyat sokaig kellett utazzunk vonattal Debrecenbol. A level-osztas - en csak 1x kaptam levelet pedig minden-nap nagyon vartam, es mar tudtam olvasni.Eloszor voltam a szuleim nelkul udulni. 

    Koszonom az emlekeket es a kastely fenykepet valamennyiotoknek !Betettem az albumomba. Ha valaki meg esetleg talal kepeket a helyrol, ugye megmutatja nekunk?!

    Koszi es minden jot Nektek ! Eniko

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. március 15. 17:2778.
    Én is neked! Tényleg jó volt kicsikét visszanézni a régi dolgokra. Még akkor is ha kb. 20 év különbséggel jártunk ott.

    Jó, hogy inditottad ezt a topikot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (77)
    2007-03-15  17:20
  25. Torolt_felhasznalo_788448
    Torolt_felhasznalo_788448
    2007. március 15. 17:2077.
    Nagyon jó volt egy kicsit nosztalgiázni.
    Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sikeres lesz ez a topic.
    Köszönöm Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top