Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői bakik

esztersajt
Létrehozva: 2007. május 29. 12:46

Sziasztok!

Mint már párszor beszámoltam róla, nemsokára férjhez megyek, és nagyon izgulok, h nehogy v.mi baki becsússzon!

Egy ismerősöm mesélte, h a hivatalban, mikor az a rész jött, hogy a gyertyát kellett meggyújtani, akkor a menyasszonynak kigyulladt a hosszúujjas ruháján a csipke! Gondolhatjátok, milyen ciki!!! Végülis eloltották, nem lett semmi gond, az anyakönyvvezető azért hozzátette, hogy milyen tűzrőlpattant menyecske lett belőle!

Akinek van valami vicces szituja az esküvőjéről, vagy más esküvőjéről, az írja meg!!!! Hagy nevessünk mi is!!! Ha június 9.-én lesz v.mi vicces, megírom én is! Pusz

    

  1. 2010. szeptember 2. 08:23251.

    Már nem tudom, hogy találtam rá anno erre a topicra. Olvasás közben szakadtam a nevetéstől!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nagy kár lenne, ha nem születne több bejegyzés ide.  

     

    Ezt megelőzni csak így tudom:

     

    Nem rég hivatalos voltam egy esküvőre. A következő bakik a templomi szertartás alatt történtek:

     

     A vőlegény egy dallal akarta megajándékozni a kedvesét. Szegényke felsült (biztos ideges és meghatódott volt).

     

    Az esküvőről tudni kell, hogy német - magyar párosítás történt. A szertartás két nyelven zajlott (németről lett magyarra fordítva).

    Szóval, a ceremónia eljutott az "igen"-ig. A pásztor németül tette fel a nagy kérdést, mire a vőlegény - a fordítást meg se várva - azonnal rávágta németül, hogy igen. Érzékelni lehetett, hogy ennek az igennek a fordítás után kellett volna következnie. Az igen után azért magyarul is el lett mondva a kérdés. A srác erre meg magyarul szólalt meg: IGEN. A menyasszony nem teketóriázott, ő már egyből így csinálta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. július 20. 14:22250.

    "Mondd utánam: Én Orsolya, feleségül veszem Bélát "

     

      Es, utana mondta?

    előzmény:
    cattier (249)
    2010-07-20  12:22
  3. 2010. július 20. 12:22249.

    Kár, hogy ennyire elhalt ez a topic, pedig nagyon jó! Én könnyesre nevettem magam :) Hátha fel tudom éleszteni.

     

    Egy ismerősöm esküvőjén a vőlégény sejtette,  hogy a menyasszonyi tánc közben akarják majd elrabolni az ifjú arát. Ebből kifolyólog feszt az asztalok között rohangált, kihúzgálva a székeket, útakadályt képezvén. Vele párhuzamba az egyik vendég visszatologatta azokat. Érdekesen nézett ki a folyamat. Emellett, amikor a vélhető bűnös baráti kör került sorra, mint egy kosármeccsen, úgy táncolta körbe a vőlegény a menyasszonyt és a táncoltatót, míg a karjait is kitárta. Muris látvány volt. Végül mégiscsak sikerült felkapni a menyasszonyt, de nem jutottak messzire. A sor végén (kikerülve a kihúzogatott székeket),  a srác rálépett a ruha lelógó szoknyájára és hatalmasat zakóztak. Szerencsére senki nem sérült meg. Első pillanatban mindenki megszeppent, de mikor mindketten kacagva felálltak, a násznép is rázendített.

     

    Másik: Tavaly barátnőm eskövőjén a katolikus szertartásnál a pap ismételteti a vőlegénnyel: Feleségül veszed Orsolyát, kitartasz, stb... Ezután a menyasszonyhoz fordul: Mondd utánam: Én Orsolya, feleségül veszem Bélát !

    A barátnőm először nagyot nézett (látszik is a videón) majd mindenki derült egyet, a pap gyorsan kijavította magát, és folytatódott a ceremónia. Nagyon aranyos volt :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_420273
    Torolt_felhasznalo_420273
    2009. szeptember 25. 01:06248.

    Nagyon jókat derültem a bakikon, jó a topik ötlete!!!!Nálunk csak egy apróság volt, de azért elmesélem.... a dobócsokorral. Férjem legidősebb bátyjának lánya volt megbízva a dobócsokor szállításával és számtalan fénykép bizonyítja, hogy a felelősségteljes pozicíót 5 évének minden áhítatával látja el. Azonban a döntő pillanatban akárhogy pislogtam a kiscsaj után, sehol sem láttam, egy rövid intermezzo után kénytelen voltam tudomásul venni, hogy valahová megpattant a drága a csokorral! Úgy tettem ,mintha nem is akartunk volna csokrot dobni, és mivel nem volt vőfély, pikk-pakk módosítottunk a menetrenden.

    Aznap nem is nagyon lehetett megvitatni vele a dolog miértjét, érdeklődésünkre őrült szemérmesen forgatta a kis szemét és nagy meggyőzően vonogatta a vállát. Utólag láttuk ám a fotókon, hogy egy rokon kezét fogva, nagy vidáman lóbálva a csokrot távolodnak egy autó felé: fázott a kis tündér, a rokon meg gyorsan ráadott valamit, valahogy egyiküknek sem ugrott be, hogy a csokrot átadják másnak...de ezt követően már ki se lehetett operálni a kis kezéből, egész délután szorongatta a meggyötört virágokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 29. 19:01247.

    Sziasztok!

     

    Nekünk több baki is volt. Esküvő előtt egy héttel kiderült, hogy a házasságkötő terem foglalt, így máshol kell tartani. 

    Az esküvőn nem voltak ott a gyertyák, amivel meggyújtottuk volna a közöset.

    Az anyakönyvvezető nem tudta kimondani a párom nevét, mivel az egyik keresztneve Ladislau. Ezen elkezdtem nevetni, és végig kuncogtam az egészet.

    Nem tudtam felhúzni a gyűrűt a párom ujjára, pedig előtte gyakoroltuk.

     

    Kb ennyi baki volt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_545259
    Torolt_felhasznalo_545259
    2009. január 23. 08:44246.
    sziasztok, nálunk egy aranyos baki volt. amikor az anyakönyvi hivatalban a néni megkérdezte párom, hogy akarja-e, hogy a felesége legyek és neki Igent lkellett volna mondania megkérdezte, hogy most mondja-e. Utána úgy elkezdtünk nevetni és én azon törtem a ffejem, hgoy én is megkérdezzem, hogy én is most mondjam-e, de végül nem akakrtam fokozni a hangulatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. január 22. 22:14245.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (37)
    2007-05-29  13:18
  8. Torolt_felhasznalo_784979
    Torolt_felhasznalo_784979
    2009. január 22. 22:12244.
    hehehe vagy azt mondta volna hogy nem dönthetek míg nem voltam a electro worldben vagy hogy kell írni
    előzmény:
    smona (32)
    2007-05-29  13:15
  9. Torolt_felhasznalo_698816
    Torolt_felhasznalo_698816
    2008. október 18. 10:12243.

    Jah, az anyakönyv vezető előtt mi is hülyére röhögtük magunkat, azzal a tudjátok "nem tudom, min röhögünk, de nem bírjuk abbahagyani" típusú röhögéssel. Csatlakozott a násznép baráti fele is, a család meg csak nézett, ezek min röhögnek..:)

     

    Aztán 7 év múlva a válóperi tárgyalásunkat is végigröhögtük.::)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 17. 20:21242.

    az én esküvői videómon csak az látszik, hogy állunk az exemmel az oltár előtt és én alig bírom visszatartani a röhögésemet, és annyira folytogat a neveteés, hogy rázkódik a vállam és folyik a könny a szememből, majdnem rosszul lettem- -------

     

    az anyakövezetőnél amikor ki akartam menni  aláírni a könyvet az exem az uszályomon ácsorgott és azzal a lendülettel,  hogy elindultam vissza is rántott  erre odasúgtam neki / ami túl hangosra sikeredett / "szállj már le rólam" mindenki dőlt a röhögéstől........

     

     

    előzmény:
    Virág28 (241)
    2008-10-17  20:14
  11. 2008. október 17. 20:14241.

    Sziasztok!

     

    Az én sztorim falun nagy lakodalom  sátorban éjfél előtt haza mentünk átöltözni de lakás kulcs a kocsiba maradt kocsival valaki bement a városba még szerencse nyitva volt a hátsó kis ablak abrancsos mennyasszonyi ruhába be az ablakon ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (240)
    2008-10-17  19:32
  12. Torolt_felhasznalo_698816
    Torolt_felhasznalo_698816
    2008. október 17. 19:32240.

    Ez a legnagyobb baki..:) Tessen a kommenteket olvasni! És a csaj a kollégám volt..:)

     

    http://subba.blog.hu/2008/05/28/az_evtized_weboldala_ anett_es_feri_eskuvoje

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 17. 08:54239.
    Jó kérdés. Talán hirdetni kéne az esküvő 2008/2009 stb. topikokban
    előzmény:
    utni (237)
    2008-10-17  00:27
  14. 2008. október 17. 04:46238.

    Az S.O.S. cipőjelzés különösen tetszett, azon sokat röhögtem!

     

    Ja azon én is mikor először láttam, ugy a nyolcvanas évek végén...

     

     

    előzmény:
    hbébi (230)
    2007-09-20  15:40
  15. 2008. október 17. 00:27237.
    nagyon kihalt... hol vannak az újdnsült házasok?
    előzmény:
    Tiheli (236)
    2008-10-14  14:33
  16. 2008. október 14. 14:33236.
    Azért megvan az előnye a házasságkötő teremnek: nincs benne tó
    előzmény:
    t.arcsi (235)
    2008-10-13  20:58
  17. 2008. szeptember 28. 13:29234.

    Sziasztok.

    Nekünk augusztus 30-án volt az esküvőnk.

    Bakik voltak bőven.

    - a vőfély és az anyakönyvezető pont ellenkezőleg mondta hogy a bevonulásnál ki legyen jobb oldalon.Ezért forditva mentünk be és a tanuk igy rossz helyen ültek.

    Helycsere és nagy nevetések.De legalább oldódott a feszültségem.

    Nem tudtam a nevem leirni elöször mert nem fogott a toll.a második toll sem.Végül a harmadikkal majdnem rossz nevet irtam alá.(érdemes elötte gyakorolni).

    A templomba mindenki leült mi meg párommal állva maradtunk az elején.Kiderült ülni kellett volna és a pap a kezével mutogatott hogy üljünk le.

    Páromnak mondta hogy mondja utána-nevem...

    Erre párom csak néz,azt hitte nekem kell mondani a saját nevem.

     

    előzmény:
    esztersajt (1)
    2007-05-29  12:46
  18. 2008. szeptember 27. 22:58233.

    Sziasztok!

    Végre írhatok ide:) Igaz ég aug. közepén volt az esküvőnk.

    Az egyházin a pap (videón láttuk csak) nem mondta, hogy csókoljam meg a gyűrűt, így nem tettem meg. Amúgy a sajátom lett volna, mert Férjem az övét húzta rám:) (nem sokkal nagyobb az ujja).

    Aztán elrontottam az egyik kérdésre a választ. (igaz ez lehet előtte volt. Volt kacagás, de én is mosolyogtam.

    A gyertyát (amiket gyűjtottunk az esküvőn) nem tuddtuk hova lett, pedig azt uis a főasztalra akartuk tenni. Másnap kiderült, Apumnál volt. Ja, a kápolnába a gyerytákat elfelejtették bevinni, Férj szomszédja rohant vissza a kocsihoz, de akkor még nem kezdődött el.

    A vendégkönyvünket a vőfély bemondta, hogy írjanak bele, de nem nagyon írtak, kellett volna valaki aki odaviszi mindenkihez, ez nem baki végülis.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 27. 21:29232.
    sok boldogságot - nehogy itt lássalak legközelebb!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403643 (231)
    2008-07-23  09:17
  20. Torolt_felhasznalo_403643
    Torolt_felhasznalo_403643
    2008. július 23. 09:17231.
    NAagyon jó ez a topik, kár hogy jó ideje nem írt már senki! Halálra röhögtem magam egyes sztorikon. Nekünk 2 és fél hét múlva lesz az esküvőnk, remélem nem lesz olyna nagy baki, amit ide is beírhatnék!
    előzmény:
    esztersajt (1)
    2007-05-29  12:46
  21. 2007. szeptember 20. 15:40230.
    Jajj, hát baromi jó ez a topik, remélem sok msot házasulandó is írni fog nekünk.
    Mi 2008. májusában esküszünk, de ígérem minden bakit beleírok majd, ami velünk történik. Naaa, azért nem ezt fogom várni az esküvőm napján, de biztosan lesz majd.
    Az S.O.S. cipőjelzés különösen tetszett, azon sokat röhögtem!
    Pusz
    előzmény:
    esztersajt (1)
    2007-05-29  12:46
  22. Torolt_felhasznalo_438776
    Torolt_felhasznalo_438776
    2007. szeptember 20. 10:06229.

    Sziasztok,

    nekünk két éve volt az esküvőnk, és az anyakönyvvezetőnél, mikor meggyújtottuk a közös életet szimbolizáló gyertyát, majd lerakva a sajátunkat el kellett fújnunk, a párom abroncsától nem tudtam közelebb lépni az asztalhoz, így nekem harmadszori próbálkozásra sikerült csak elfújnom a fránya gyertyát, rendes kompresszorszerű hanghatás és a násznép röhögése közepette :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 16. 01:17228.
    Sziasztok!

    Nekünk 14-én volt az esküvőnk, és persze voltak bakik is:

    Gyűrűhúzásnál párom a bal kezét nyújtotta, én meg nem is figyeltem és engedelmesen ráhúztam, de aztán észrevettem és elkezdtük leráncigálni, persze nem sikerült, úgyhogy a bal kezén maradt a gyűrű. Ha nem próbáljuk meg levenni róla, akkor senki nem veszi észre, de így biztos fog látszódni a videón

    Aztán az aláírásnál elkezdtem leírni a lánykori nevem, majd rájöttem, hogy nem azt kell, de a biztonság kedvéért megkérdeztem az anyakönyvvezetőt, majd elég erőszakosan elkezdtem átfirkálni az M-et B betűre, hogy ez a bakim is egyértelműen meg legyen örökítve

    Volt két kis koszorúslányunk, akik előttünk mentek, és lelkes szórták a virágszirmot. Azt kértem tőlük, hogy a bevonulásnál szépen hintsék a földre, majd a pezsgőnél dobják olyan magasra a szirmokat, amennyire csak tudják, de ők inkább a bevonulásnál dobálták a magasba, meg a fejük fölött átdobva ránk. Úgyhogy mire az anyakönyvvezető elé értünk a dekoltázsomat meg a hajamat sikerült teliszórniuk. De persze egyátalán nem haragszom rájuk, sőt, annyira aranyosak voltak
    Ja, és még valami. Szabadtéren tartottuk az esküvőt, és hogy megóvjanak a földbe süppedő cipősaroktól, vörös szőnyegen vonultunk be, amin nem "siklott" a kislányok ruhája, így hogy el ne essenek, pár lépésenként látványosan megálltak és dobtak egy nagyot a ruhájukon előrefelé, persze soha nem egyszerre, így egy kicsit szakadozott volt a bevonulás.
    Annyira aranyosak voltak, és persze ha vissza lehetne pörgetni az időt, ugyanúgy őket választanám a feladatra. Tündériek voltak.

    Van még:
    Nálunk sajnos csak 6 ember volt jogosult a pezsgőzésre, így maradt elég szépen az üvegben. Ezt látva a vőlegény és a tanúja (testvérek) miután gyorsan lehúzták a poharukban lévőt, megkérdezték, hogy kér-e még valaki. Nem kért senki, ezért ők úgy döntöttek, hogy nem erőszakoskodnak, hanem szépen testvériesen megosztva kiitták a maradékot közvetlenül az üvegből

    Egyébként minden nagyon szuper volt, és persze semmi nem akkor történt, amikor meg volt beszélve, ami fakadhat abból, hogy rögtön kezdtünk fél órás késéssel az esküvőről, mert a fotósnál még ott volt az előző pár akiket le kellett fényképeznie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. július 10. 19:28227.
    Ja, és ugyanezen az esküvőn volt tűzriadó a szállodában, csak éppen  ott lent az étteremben nem lehetett hallani a vészjelző szirénát. ( megjegyezem ez az egyik legnagyobb bp-i belváros szálloda, főleg külföldi vendégekkel) Az egész szálloda kint állt a az utcán,  a násznép meg lent bulizott   Ez csak másnap derült ki, amikor visszamentünk elhozni a még ottmaradt dolgokat. Mint kiderült téves riasztás volt, de ha éles lett volna se biztos, hogy megtudtuk volna  
    előzmény:
    Deet (226)
    2007-07-10  19:21

Címlap

top