Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. 2009. február 4. 07:086951.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és pár finomságot!

    Ma is  egy csodálatos napunk van!!!

    Ma reggel a postaládámban (email) EFT-s hírlevelet kaptam. Sok újdonság van főleg a honlapon, ebben a hónapban lesz 1-es és 2-es szintű tanfolyam is. Remélem itt Bp-en, és elfogadható áron. 

    Ma labdás tornára megyünk, utána jön anyósom vidékről és elmegyünk vásárolni két nagy áruházba. IKEÁ-ba is tervezem, hogy megyünk, úgy szeretek ott nézelődni és feltöltődöm ott egy kicsit.

    Bele olvastatok a Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj? c. könyvébe? Én tegnap kezdtem, és elgondolkoztam egy dolgon, még csak az elején tartok, de a lényege, hogy dolgozz nagyon sokat és legyél minden körülmények között nagyon de nagyon kitartó.

    A titok meg épp az ellenkezőjét mondja, hogy ha késztetést érzel arra, hogy megcsinálj valamit akkor "dolgozz" és a dolgok mennek maguktól, és a munka öröm lesz. Nos akkor melyik módszer a jó? Bár egyben megegyeznek, hogy a hit és a vágy és annak fokozása, rá fókuszálása nagyon fontos. 

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. február 3. 18:266950.

    "Es a jo hir, hogy Isten meg tronjan ül es meg ha lehetetlennek is tünik, Isten meg tudja valositani.
    Teny az, hogy a nehez idöszakok probatetelek. Ez az, amikor megmutatjuk Istennek igazi jellemünket"

     

    Köszönö,, köszönöm Szivárvány! És köszönöm Istennek, hogy pont ma üzent általad. Egy ideje vizualizálok valamit és imádkoztam sokat érte ( ne haragudjatok nem írom le, hogy miről van szó, de igen fontos nekem). ma semleges választ kaptam az imámra, legalábbis ezt gondoltam először. De utazás közben hazafelé azt mondtam magamban: Biztos vagyok benne, hogy most ez volt a jó válasz, azért is imádkozom tovább! és most ez a link nagyon nagy erővel töltött fel, de szerintem mindenkit aki olvasta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 3. 09:016949.

    Vegül és a lenyeg fontos, a mondanivaloja. A többit mind maga dönti el. Nekem tetszik és már szügsegszerü volt szamomra.

    Halas vagyok . Csak meg többször kell beleolvasni, minden nap.

    Kimasolom magamnak, amire szüksegem van. 

    előzmény:
    szivárvány50 (6947)
    2009-02-03  08:15
  4. 2009. február 3. 08:296948.
    Megszülni és felnevelni,
    létrehozni és nem kívánni,
    megalkotni és nem birtokolni,
    hatalmaskodás nélkül vezetni:
    ezt kell a legnagyobb jónak nevezni."

    /Lao ce - Tao te king/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 3. 08:156947.

    Szia!

    Igen, erre gondoltam.Már egyszer írtam, hogy vallásos családba születtem, de negyven éve nem gyakorlom a vallásom.

    Nekem elfogadhatóbb úgy olvasni, hogy Isten helyett az Univerzumra gondolok.Végül is tök mindegy ki mire gondol, szerintem az a lényeg, hogy eljusson a tudatunkig.És mennyire igazat írt!

    Örülök, hogy tetszett az írás Neked is.

    előzmény:
    élizaveta (6943)
    2009-02-03  07:11
  6. 2009. február 3. 08:046946.

    szép reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR 3

     

    Mindennap hagyjunk időt a mozdulatlanságra

     

    Döntő fontosságú, hogy mindennap találj magadnak egy rövid, nyugodt pillanatot. A legtöbb ember számára egy napnak két időszaka van, amikor nyugalomra lelhet, vagy meditálhat.-korán reggel, mielőtt teljesen elmerülne a napi teendőkben, vagy késő este, amikor a nap főbb eseményei már lezajlottak.

    A nyugalom megélése rendkívűl erőteljes lehet még akkor is, ha csak nagyon rövid ideig tart. Ne gondold, hogy egy óráig vagy egy félóráig kell meditálnod. Öt-tíz perc is nagyon hasznos lehet, ha tudod, miként lehet annyira ellazulni és alámerülni a legmélyebbre, amennyire ez a rövid idő lehetőséget ad. Rugaszkodj el az elmédtől és merülj le a lényedbe. Úgy fogod érezni, mintha nagyon puhán, lágyan esnél le valahová. Ha az elméd túlságosan aktív és túl sok minden történik benne, az esés nem biztos, hogy sikerül. Azonban gyakorlással megtanulhatsz melehetősen gyorsan alámerülni.

     

    *

    Ma és mindennap

    időt hagyok arra, hogy megleljem

    a mozdulatlanságot."

     

    További szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 3. 07:536945.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam pár reggeli forró italt, ki mit szeret.

    Ma is egy csodálatos napunk van!!! (ha akarjátok)

    Tegnap megint megmutatkozott az univerzum. Játékforrásban voltunk. Közvetlen mellette egy bejárattal van egy csempe üzlet is. Bejött 3 roma férfi az egyik bejött hozzánk összesen 3-an voltunk, Alex és én + az eladó, a másik kettő meg bement a csempe boltba, egy idő után a 3. is átment a csempe boltba, 1-2 perc múlva jön át onnan az eladó csaj és a játékforrás vezetőjét keresi, aki épp nem volt ott, mi meg mit sem sejtve, játszottunk tovább. Aztán mindenki kivonul, a másik eladó csaj, meg feldúlva remegő hangon jön ki, hogy majdnem kirabolták az a 3 ember. 2 perc múlva megint visszajön a 3 férfi és kérnek logikai játékot, a Játékforrás eladó csaja meg megtagadta és nem szolgálta ki őket és be sem engedte a boltba őket. Így elmentek és közölték, hogy többet ide sem teszik be a lábukat. Nagyon helyes!!!

    A lényeg, hogy a másik eladó csaj, az vonzza magához az ilyen eseteket, folyamatosan ilyen helyzetekbe kerül, állandó balesetek érik, vagy pont a helyszínen van amikor baleset történik. Meg van róla győződve, hogy egy ártatlan jó, szende lélek, aki csak áldozat, hát tényleg az. Nekünk meg sem fordult a fejünkben, hogy az a 3 hapsi azért jött be az üzletbe, érdekes és tanulságos történés volt.

    Legyen olyan napotok amilyent teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 3. 07:286944.
    Köszönöm.
    előzmény:
    szivárvány50 (6942)
    2009-02-02  22:47
  9. 2009. február 3. 07:116943.

    Szia!

    A Joel Osteen szavaira gondoltal?

    előzmény:
    szivárvány50 (6942)
    2009-02-02  22:47
  10. 2009. február 2. 22:476942.

    Szép estét Mindenkinek!

     

    Kicsit zavarban vagyok,olyan oldalra sikerült "véletlen" találnom, hogy a szám is tátva maradt.Szerettem volna bemásolni, de túl hosszú, így megadom az elérhetőségét, hátha másnak is hasznára válik.

    http://www.esettanulmanyok.hu

     

    Rá kell menni a fórumra/beszégetés/téma:hírek, érdekességek és 14-dik oldal.

    Ez nekem íródott

    Hálás vagyok, hogy rátaláltam!

    előzmény:
    ragaszto (6939)
    2009-02-02  19:17
  11. 2009. február 2. 21:486941.
    Sziasztok! Nem tudja vmelyikőtök, hogy a Titok szövegét hogyan lehetne rávarázsolni mplejátszóra? Nagyon hálás lennék, és köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. február 2. 21:156940.

    Sziasztok!

     

    Rég írtam már, csak beköszönök. Most egy hétig síelni voltam, életemben először, és nagyon élveztem. Olyannyira, hogy szombaton megint elmegyünk egy hétre. Annyira megnyugtató nézni a hófehér tájat, a csipkés-porcukros magas hegyeket :)

     

    Írtátok, hogy némelyik film milyen hatással volt rátok: nos, múlt héten egyik este síelés után megnéztük A szemközti ablak című filmet, rám ez volt hatalmas hatással, még éjszaka is peregtek a könnyeim. A P.S. I love you-ról én is hallottam már, és szeretném megnézni. Mindig megtisztulok lelkileg, ha kisírhatom magam egy jó filmen vagy könyvön.

     

    Csodás estét kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 2. 19:176939.

    Szia,

    ez erdekes es nagyon jo. Itt nincs ketseg, hogy felsok segitsegevel haladsz! Orulok, hogy igy beindult nalad.

    előzmény:
    szivárvány50 (6938)
    2009-02-02  14:37
  14. 2009. február 2. 14:376938.

    Megvan!

     

    Még decemberben felíratkoztam egy ingyenes online kurzusra,már akkor sejtettem, hogy a rokkantnyugdíjamnak annyi.Foglalkoztatott a hogyan tovább?Itt olvastam az AIDA képletről.

    "A hirdetők sokféle "képletet"fejlesztettek ki, hogy megtalálják a leghatékonyabb hirdetési formát...de van egy alap-egy működő képlet, amely által bármelyik "marketing mestermű" megalkotható.Ez a képlet "AIDA" néven ismeretes, amelynek a jelentése a következő:

     

    1.Attention-Figyelemfelkeltés

     

    2.Interest -Érdeklődés felkeltése

     

    3.Desire-Vágykeltés

     

    4.Action- Cselekvésre felszólítás

     

    Délelőtt a munkahelyemen bent volt a helyi ingyenes, havonta megjelenő városi újság szerkesztője.A mh. támogatja az újságot, ezért minden hónapban van egy oldal ahol a tagokat értesítjük az egyesületi eseményekről.Megvan a hirdetési felületem

    És hogy mit fogok hirdetni?még nem akarom elárulni. Az Univerzum megmutatta az utat, de azt súgja:még tartasm meg magamnak

     

     

    előzmény:
    szivárvány50 (6935)
    2009-02-02  10:05
  15. 2009. február 2. 11:236937.
    előzmény:
    szivárvány50 (6935)
    2009-02-02  10:05
  16. 2009. február 2. 11:206936.
    Aida musical talan??????????????????????????
    előzmény:
    szivárvány50 (6935)
    2009-02-02  10:05
  17. 2009. február 2. 10:056935.
    Ma Aida napja van , vajon mit jelent nekem ez a név, milyen üzenetet hoz?Tegnap kaptam a tesómtól képeket a "nyaralásukról", a hajó neve AIDA volt, már akkor is ezen tűnődtem, mert valami  furcsa, kellemes érzés lett rajtam úrrá a szó olvasásakor.Rá kell jönnöm, hol olvastam ezzel kapcsolatban valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 2. 09:566934.

    Ma:

     

    FEBRUÁR 2

     

    Korán reggel kicsit elkalandozott a gondolatom, de a napi beírás az stimmel!

     

     

    előzmény:
    szivárvány50 (6933)
    2009-02-02  08:06
  19. 2009. február 2. 08:066933.

    szép reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR 3

     

    Mozdulatlanság

     

    A mozdulatlanság olyasvalami, amit kultúránk nem értékel és valamelyest fél is tőle. Nem gyakoroljuk a mozdulatlanság művészetét, amely alapjában véve nem más, mint a meditáció, azaz a fizikai, emocionális és értelmi síkok lecsendesítése oly mértékben, hogy megtapasztalhassuk a spirituális síkot. A mozdulatlanságban abbahagyjuk a lázas tevékenységet és szembesülünk az üresség vagy egyedüllét belső színterével. Ha olyan sokáig maradunk együtt a fájdalmas érzésekkel, amíg át nem tudunk lépni rajtuk, kapcsolatba kerülünk énünk legmélyebb lényegével és újra egyesülünk a mindennel azonosulás egyetemes érzésével.

    A mozdulatlanság áldásos állapot lehet, ha fizikailag, értelmileg és érzelmileg kellően nyugodtak vagyunk ahhoz, hogy valóban kapcsolatba kerüljünk a lélekkel.

     

    *

    Gyakorlom

    a mozdulatlanság

    művészetét."

     

    További szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. február 2. 07:486932.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam pár finomságot!

    Ma is egy csodálatos napunk van!!! (csak úgy kell megélnetek)

    Érdekesek az érzelmek, nekem is hullámzik, mint mindenkinek, de megtanultam szinte az egyik pillanatról a másikra változtatni, és így az egész életem változik. Általában úgy csinálom, hogy kiadom a mérgem (ez "sajnos" kiabálás formájában történik meg) aztán azt mondom magamnak: Na jó, most ebből elég volt! És elkezdek a következő pillanat élni, elfoglalom magam valamivel. Persze vannak hosszabb (max 1-2 óra) és rövidebb mérges időszakok,  de rájöttem arra, hogy másik miatt nem érdemes mérgesnek vagy szomorúnak lenni, hiszem azt meg a másik teremtette meg magának, (akár tudatosan-akár nem) de az az ő problémája. Egy példa erre: anyám most az unoka tesómmal van elfoglalva és teszi rá a megjegyzéseket, főleg arra, hogy mennyi fölösleges dolgot vásárol össze az unoka tesó, ezen mérgelődik. Én meg azzal nyugtatgatom anyámat, hogy az az ő élete ha neki az kell, hát vegye meg. De ezen miért kell kiakadni, azt nem tudom. Én is leszidhatnám anyámat, amiért most új lap tv-t szeretne, amikor a másik tv-je is új, kb. egy éves, mi meg 15 éves tv-t nézünk. De én örülök annak, hogy anyám megengedheti magának ezt a tapasztalást, na meg annak is örülök, hogy nekünk adja a tv-jét. A párom legtöbbet a  munkán idegeskedik és sokszor hü...-nek tartja a megrendelőket, hogy mégsem úgy akarják ahogy megbeszélték, stb.... Én meg mindig azt mondom neki, hogy örülj neki, hiszen ha változás van, akkor az az anyagiakban is meglátszik, és több pénzt fizetnek. 

    Sokszor belátom azt, hogy felesleges mérgelődök, olyan dolgokon amin úgysem tudok per pillanat változtatni. És megfigyeltem azt is, hogy mások főleg a nagy fiam dolgai idegesítenek a legjobban. De megállj kell tudnom parancsolni a negatív hullámnak, és boldogan kell élni az életet!!! Gyakorlással meg lehet változtatni az érzelmeket!!!

    Más: győzzetek ma olvasni... Végre kedvenc tanárom is jógát tart, tegnap megegyeztünk, hogy csütörtök délután, és ha legalább három emberke van, akkor itt tartja a közelünkben. Csináltam szórólapot is, azt ma kiragasszuk az iskolában és óvodában is. A megdöbbentő az volt a számomra, hogy tegnap délután több emberkét felhívtam a barátnőim közül, és nem 3 hanem 8 ember ígérte meg, hogy eljön és kipróbálja. Végre anyut is sikerül kimozdítanom.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 1. 17:566931.
    Pont mind te de olyankor megprobbálok a jó dolgokra gondolni vagy tervezek ,készitek ,dolgozok olyasmit ami teljes figyelmet igényel és azzal törlődik a rossz hangulat. Ha agyilag vagyok fáradt meg kézel mosok vagy tekergek mert az helyrepatint. Na persze a fórumozás is a hangulatjavitóim közzé tartozik.
    előzmény:
    prézli (6930)
    2009-02-01  17:21
  22. 2009. február 1. 17:216930.
    Igen a saját hangulatomnak én vagyok a kovácsa, de az érzéseim ezzel nem mindig vannak összhangban. Ezzel ti hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (6929)
    2009-02-01  16:52
  23. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. február 1. 16:526929.
    Negativ a düroham de csak akor ha magadba tartod és nem ereszted szélnek. Nem is lehet megsporolni ,viszont ha leirod bánatod már elengedted mert időhőz kötöd. És annak sincs sok értelnme ha irigy vagy ha mérges valakire meg ha napokig haragszól. Nem mindegy hogy ezt tovább táplálod vagy szélnek ereszted. Ha magadra haragszól na azt nehezebb de senki nem tökéletes és az egységes egészhez mindenki hozátartozik. Szomoruság na ez szeretetből indul és ilyenkor csak azt mérlegelheted változtatni tudsz e rajta ,de tudnod kell saját hangulatod kovácsa te vagy és bármilyen a környezeted ezt érzékeli. És sirással meg irással ,figyelemeltereléssel ezzen is lehet változtatni . De bárkinek javitod a hangulatát az előbb utobb a háromdimenzios körnnyezetébe is vátozást hoz.
    előzmény:
    prézli (6928)
    2009-02-01  15:29
  24. 2009. február 1. 15:296928.
    Sziasztok!Régóta olvasgatlak benneteket, talán hozzá is szóltam már, és lelkesen követtem az eseményeket, megpróbálkoztam sok technikával, több kevesebb sikerrel.Jó pár éve nagyon beteg voltam,lett rengeteg időm, és nagyon sok könyvet elolvastam, amiket mindig is akartam.Az első dolog, amire rájöttem, el kell tudni fogadni a kialakult helyzetet, és meg kell próbálni kihozni belőle ami számomra a legjobb. Nem harcoltam a betegséggel, elfogadtam, és szembe néztem vele, de nem adtam fel. Megtanultam, hogy nem csak pozitív érzéseim vannak, és hiába akarom őket átváltoztatni, azok ott maradnak belül, és csak elfojtom őket azzal, hogy nem élem át őket, hanem igyekszem különböző trükkökkel elterelni a figyelmemet róluk. Igenis megengedhetem magamnak, hogy szomorú legyek, hogy dühös,és lehetnek negatív gondolataim is. Hiszen ez is én vagyok. Nem lehet megspórolni ezeket a dolgokat semmilyen éppen divatos személyiségfejlesztő tréningekkel.Mert egyszer csak előjönnek megint, és akkor már sokkal nagyobb erőfeszítés a szembesülés. Ennek ellenére olvasom én is azokat a könyveket amiket ti, és megnézem a filmeket is, de már nem akarom görcsösen ezekben a tanokban megtalálni az életem problémáira a választ. Magamban keresem, és ehhez jó útmutató ez a sokféle irányzat, ami itt szóba jött.Hálás vagyok nektek, hogy partnereket találtam az utamhoz, leginkább a hozzászólásaitokból, a reagálásaitokból. Jó a lelkemnek, hogy vagytok, és olvashatlak benneteket!Mildo! A fejfájás is lehet egy jel arra, hogy valami a felszínre akar jönni, de te ellen állsz neki. Erről mi a véleményed?A másik dolog, amiért nem szívesen írok, az az, hogy mióta átalakult az NLC, én hiába próbálok hangulat jelet feltenni, vagy éppen szöveget normálisan begépelni, valamiért nem sikerül, egybe megy le az egész szöveg. Kértem már a segítségüket,azt válaszolták a böngészőmmel van hiba. Mozzila-t használok, de már nagyon régóta. Még eddig egyik oldalon sem volt vele problémám.Azt hiszem most bepótoltam az elmaradt hozzászólásokat, csak győzzétek olvasni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. február 1. 15:146927.
    Sok sikert!!! Remélem mi is tanulhatunk tőled mikor visszatérsz. Nem kérdéses, hogy szivesen látunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (6924)
    2009-02-01  11:04
  26. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. február 1. 13:476926.

    Szia!

     

    Igen, lehet, hogy jól teszed. Meg kell emészteni bizonyos dolgokat mielőtt továbblépnénk. 

    Várunk vissza.

     

    Sok sikert neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (6924)
    2009-02-01  11:04
  27. 2009. február 1. 13:366925.
    Hát akkor sok sikert neked! Azért később majd térjél vissza, hogy mi újság van veled!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (6924)
    2009-02-01  11:04
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 11:046924.

    Sziasztok, ne haragudjatok, én azért köszöntem csak be, mert szerintem egy darabig nem leszek. Szeretnék mindenkinek mindent megköszönni, amit itt kaptam, úgy rövid-, mint hosszútávon. Nekem most el kell vonulnom emészteni. Én sem értem 100%-ig saját magamat, hogy miért is döntöttem így, csak részben. Úgy látszik, én így működöm.

    Még egyszer mindenkinek mindent nagyon szépen köszönök!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. február 1. 08:466923.

    A mai útmutatóhoz  találtam egy érdekes írást, amin érdemes elgondolkodni

    http://lelkititkaink.hu/valtozo_korban.html

    előzmény:
    szivárvány50 (6921)
    2009-02-01  08:21
  30. 2009. február 1. 08:326922.

    Sziasztok!

     

    Jó reggelt és hoztam pár reggeli forró italt.

    Ma is egy szép napunk van!!!

    Mildo: bevallom őszintén nem tudom, mi okozhatta ez nálad, lazíts, ürítsd ki a fejedet, és tedd fel magadnak a kérdést, és figyelj mi az első gondolat, vagy figyelj, hogy ma milyen információ jut el hozzád.

    Tegnap megkaptam a "Gondolkozz és gazdagodj könyv nyomtatott változatát, sajnos még odáig nem jutottam, hogy elkezdjem olvasni, de remélem ma lesz rá időm. 

    Képzeljétek, az utóbbi időben, csak úgy dől a pénz hozzánk, még én is meglepődtem, eddig is érkezett és megvan mindenünk, de az elmúlt két hét az valami csoda volt. (kb. 200 eFt) Hozzáteszem, hogy napközben rengetegszer, amikor csak eszembe jut mindig mondogatok egy mondatot: "az univerzum minden irányából érkezik hozzánk a pénz"

    További szép napot, és teremtsetek bátran!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. február 1. 08:216921.

    szép vasárnap reggelt Mindenkinek!

     

    "FEBRUÁR 1

     

    Félelem az ürességtől

     

    Amilyen mértékben elvesztettük a kapcsolatot lelkünk belső lényegével és a világegyetem életerejével, olyan mélyen érzünk magunkban ürességet, szomorúságot és hiányérzetet. Mindez rettenetesen ijesztő, ezért különböző tevékenységeket találunk ki, hogy elfoglaljuk magunkat és háttérbe szorítsuk ezeket az érzéseket. Ha abbahagynánk a lázas ténykedésünket, átéreznénk elemi ürességünket és hiábavalóságunkat. Pedig pontosan ez az, amit tennünk kell. Igen, bármilyen furcsa és paradox, de amikor átadjuk magunkat az ürességnek, képesek leszünk megnyílni és újra kapcsolatba kerülni a lélekkel és feltöltődni a spirituális forrásunkból.

     

    *

     

    Kapcsolatot teremtek

    mély, belső

    érzéseimmel."

     

    Továbbiszép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. január 31. 23:196920.

    Szia,

    en a "Tolgyfa-hid" c. film nezesevel jartam hasonloan. Nekem a szivem 'akarta' felmondani a szolgalatot. A sirastol a fele filmet nem tudtam kiserni. Sikerult ujra megneznem, mert majd minden tv csatornan kozvetitettek.

    Neked, hogy mit akart mondani, nem vagyok benne biztos. Feltetelezem, hogy valami hasonlot mint nekem az en filmem. Fiatal koromban volt egy nagy szerelmem es az akkori hozzaallasom kellett tisztaznom, mert csak racionalis dontest hoztam. Az erzelmeinkre nem voltam tekintettel. Tehat masnak is szenvedest okoztam, ezert pedig en voltam felelos.

    Lehet, hogy valahol te is 'vetettel' vmiben es ennek eljott az ideje, hogy felulvizsgald.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (6919)
    2009-01-31  22:08
  33. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2009. január 31. 22:086919.

    Sziasztok!

     

    Én is elmesélem röviden hogy jártam tegnap.

    Már régóta szerettem volna nézni, valamilyen bőgős - romantikus filmet. Ajánlották a P.S. I love yu-t. Hát bőgtem is rajta rendesen. Elejétől a végéig. De olyan fejfájásom lett a sirástól, hogy a film után még kishiján hánytam is. Olyan migrén szerűség volt. Nem tudtam mire vélni. Illetve 100% ig tudom hogy a sirás miatt fájdult meg a fejem. Azt hiszem soha többet nem fogok szándékosan olyan filmet nézni, amin ennyit kell sirni. Még életemben nem fájt ennyire a fejem. A hányás miatt meg a hideg kezdett rázni, szóval borzalmas volt.

     

    Már csak azt nem tudom, hogy miért? Miért fájdult meg ennyire a fejem? 

     

    Van ötletetek? Ismétlem, biztos a sirás miatt volt, mert már máskor is észrevettem, hogy ha egy filmen kell pityeregnem akkor megfájdul a fejem. De igazából minden filmnél csak pár perc az ami sirós, igy a fejfájás is hamar elmúlik,  ez viszont az egész film olyan az elejétől a végéig.  Ezért is volt ennyire intenziv. De mire akar figyelmeztetni?

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  34. 2009. január 31. 18:446918.

    Kedves Szivárvány!

     

    Köszönöm szépen a mai beírásodat. Ez most amin dolgoznom kell.

     

    előzmény:
    szivárvány50 (6912)
    2009-01-31  07:58
  35. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 31. 16:406917.

    ...ami az elobb kimaradt: A filmet ugyan lattam es az eleterol is olvastam, de Karen Blixen (Isak Dinesen) konyveit nem olvastam. Persze ami kesik, nem mulik... 

     

     

     

    előzmény:
    Boci (6915)
    2009-01-31  15:15
  36. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 31. 16:276916.

    A Tavol Afrikatol c. filmet en is lattam es nagy kedvencem regota, innen a nevvalasztas is. A film kapcsan kezdtem evekkel ezelott kutakodni az interneten a foszereplo elete utan. Az eletrajzat olvasva amugy kiderult, hogy a  a film tobb tekintettben elter a valosagtol, de en meg mindig szeretem.

     

     

    Par honapja ajandekba kaptam a dvd-t, igy szerencsere angolul is meg tudtam nezni. Ajanlom mindenkinek, aki beszel angolul, hogy eredetiben nezze, sokkal nagyobb elmeny!    

     

     

     

     

    előzmény:
    Boci (6915)
    2009-01-31  15:15
  37. 2009. január 31. 15:156915.
    Oh Karen szivbol ajanlom Paolo minden konyvet. Karen Blixen Tavol afrikatol pedig az egyik nagy nagykedvencem.Foleg a film. Amikor Robert Redfort  Merryl Streep hajat mossa a Kilimanjaro labanal.En meg olyan erotikus filmreszletet nem lattam.Huu mindig libaboros leszek annyira szep. Ajanlom figyelmedbe ha mar ilyen hiresseg nevet valasztottad nickedul
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (6908)
    2009-01-30  21:00
  38. 2009. január 31. 13:116914.

    Szia!

    Ezek valóban nagyon szépek!Tudjátok mennyi munka van ebben? én dolgoztam egy barátunk cukrászüzemében reggelente 2 órát, számláztam. Láttam hogyan készítik a grillázs tortákat, főleg szilveszterre a malacokat. A kezet a meleg grillázs teljesen kikészítette.

    előzmény:
    élizaveta (6913)
    2009-01-31  12:07
  39. 2009. január 31. 12:076913.

    Sziasztok!

    Valami szépet szeretnek mutatni. 

    http://www.grillazstorta.hu/grillazs/torta.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. január 31. 07:586912.

    szép reggelt Mindenkinek!

     

    "JANUÁR 30

     

    Szeresd magadat

     

    Szeresd magadat, amiért volt bátorságod elérkezni a fizikai síkra és nekivágni az igen nehéz utazásnak. Szeresd magadat azért a kapcsolatért, amely a világegyetem erejéhez köt. Szeresd magadat a sebezhetőségedért, a tétovaságodért, sőt a tudatlanságodért, hiszen mindez csodálatosan emberi. Szeresd magadat azért a gyermekért, aki vagy. Itt állsz ártatlanul, hogy tanulhass és fejlődhess.

     

    *

    Szeretem 

    és tisztelem

    magamat."

     

    További szép napot Mindenkinek!

    Az enyém az!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. január 31. 07:386911.

    Sziasztok!

    Jó reggelt és hoztam, pár frissítőt!

    Ma is egy csodálatos napunk van!!! (ha akarjátok)

    Meséltem nektek, hogy dvd felvevőt szeretnék. Ma jöttem rá, mennyire nem bízok az univerzumban. Vagy csak a saját nyerésemben. Kisebb dolgokat már nyertem, de úgy látszik ez túl nagy ahhoz, hogy elhiggyem. Tudjátok van az a Valentin napi játék ahol 200 eFt értékben lehet választani. Viszont közben hetente félreteszek 10.000,- Ft-ot egy borítékba amire a dvd felvevő van ráírva. Ekkor azt mondja az univerzum, na akkor gyűjtsél tegyél érte, és vedd meg. 

    De ad annyi pénz, hogy simán félre tudok rakni belőle ennyit, és nem szenvedünk hiányt semmiben. Csak így meghatározom az utat, hogyan is szeretném azt megkapni, és ez a titok lényege, hogy nem a hogyanra kell a összpontosítanunk.

    Mi tévő legyek? Mert ha erre rájöttem, ki tudja még hány ilyen dolog van az életembe? Erre sokkal jobban figyelnem kell.  És változtatnom a gondolataimon.

    Legyen olyan napotok amilyet teremtettek magatoknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. január 30. 22:456910.
    Nem úszok szembe az árral, hagyom hogy a folyással együtt haladjak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (6897)
    2009-01-30  15:47
  43. 2009. január 30. 21:326909.

    Hű, ez is nagyon klassz!!! Hármunknak van a családban szemtengelyferdülése. Én már elkezdtem de abbahagytam a gyakorlatozást, de most biztosan folytatom. Épp tegnapelőtt vettem észre, hogy hamar kifárad a szemem, nem véletlenül jött fel ez a téma. A kisfiamat is rávettem már, de csak rövidített üzemmódban, hogy megszokja, nehogy elmenjen tőle a kedve. Viszont észrevettem, hogy párszor azt mondta, hogy ő szemüveg nélkül jobban lát. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Mikor a Kecskés Lászlónál jártunk, még nem tudtam erről a szemtornáról. Bemutatkozott Marcinak és rögtön levette a szemüvegét azzal, hogy tornáztatni kell a szemét és dobjuk ki a francba a szemüvegét! Erre én: azt mondta a szemorvosa, hogy a szemtengelyferdülés nem gyógyitható! Erre ő: ekkora baromságot! Vegye csak le róla!

     Ezen őrlődtem és végül is nem mertem megtenni.

    Holnap leveszem róla és folytatjuk a tornát

    előzmény:
    szivárvány50 (6905)
    2009-01-30  20:40
  44. Torolt_felhasznalo_179820
    Torolt_felhasznalo_179820
    2009. január 30. 21:006908.

    "Ismered a konyveit?"

     

    Nem ismerem, de az elozo idezet nalam nagyon talalt. Azzal azert mar tudnek vitatkozni, amit a boldogsagrol mondott  (bar nem tudom, hogy erdemes-e, mert a boldogsag erzese nagyon szubjektiv, nem ugyanazt ertjuk boldogsagon).

     

     

    ..."En a Tiedet igen;O))))))))))))))) "

     

    Igen??? En meg nem.  De nem reg nezegettm oket az Amazonon, szeretnek rendelni.

     

     

    előzmény:
    Boci (6847)
    2009-01-28  16:43
  45. 2009. január 30. 20:566907.
    Ez is nagyon jó, köszi
    előzmény:
    biobio1 (6902)
    2009-01-30  20:11
  46. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 30. 20:426906.

    No jó. Most tényleg kifogytam a szavakból.

    KÖSZIIIIIIIIIIII

    előzmény:
    szivárvány50 (6905)
    2009-01-30  20:40
  47. 2009. január 30. 20:406905.

    Van mááááásik!

     

    http://www.szemtorna.hu

     

    Ezt most találtam, van rajta film is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (6904)
    2009-01-30  20:38
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 30. 20:386904.
    Ezek is annyira jók! Hogy ti mi mindent találtok!
    előzmény:
    biobio1 (6902)
    2009-01-30  20:11
  49. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 30. 20:366903.

    Igeeeen!

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    szivárvány50 (6901)
    2009-01-30  19:02
  50. 2009. január 30. 20:116902.

    http://www.kecskeslaszlo.hu/?q=egy_paciens_tapasztalata

     

    Jobb oldalon-letölthető meditációk-szemtorna. nagyon jó !

    előzmény:
    szivárvány50 (6901)
    2009-01-30  19:02

Címlap

top