Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 22. 22:28101.
    szia Mildo és naju,
    Köszönöm biztató soraitokat... hát nagyon remélem, hogy csak egy pillanatnyi leeresztés ez nálam, de sajnos a helyzet tegnap óta még rosszabb. Pedig mindennel próbálkozom. Még péntek este, amikor éreztem, hogy gáz van, azon nyomban megnéztem a The Secret-et... hátha segít visszajönnöm. De igazság szerint nem azt éreztem, amit szerettem volna. Még forgatókönyvet is írtam... Tegnap, és ma bújtam a könyvet, és nem értem, hogy mi történt. Nem akarok visszazuhanni a hónapok óta tartó állapotomba! És tudom, hogy megtudom csinálni!
    Nekem most nagyon nehéz az élethelyzetem, igazából már több mint egy éve viaskodom, váljak, ne váljak (három kisgyermekem van), helyt tudok-e majd állni, fogok-e magamnak társat találni (bár nagyon szerelmes vagyok valakibe, de ez hosszú és bonyolult). Hová megyek lakni, hogyan fogom tudni eltartani a gyerekeket (mert hangozzék is bármennyire önzően, én nem akaorik nyomorogni!!!!). Nincs pénzem stb. szóval nem kis dolgok. A házasságom nem megy, nem működik, de sokáig mégsem voltam biztos benne, hogy jól döntök ha elválok. Igazából a könyv segített hozzá, ahhoz a felismeréshez, hogy nem akarok így élni tovább (pontosabban ezt eddig is tudtam, csak a fent említett okok miatt tele voltam félelemmel). elkezdtem magamat szintre hozni, és hosszú hosszú hónapok után végre jól éreztem magam, és képzeljétek elmúltak a félelmek, úgy éreztem, hogy mindenre képes vagyok, mindent eltudok érni. És jaj, mennyi pozitív dolog kezdett el velem történni. Még a reménytelennek tűnő pasi is lebombázott a szerelmével... kaptam fizu emelést, elkezdtek a pasik körbezsongani, mindenkiből áradt felém a szeretet. Kitudtam volna ugrani a bőrömből. És egyszer csak azt vettem észre, hogy nem vagyok ura a helyzetnek. Nagyon kemény anyagi problémáim most tetőztek, hirtelen leállt a szeret hullám, és a pasi is ... Közben megint rámtörnek a félelmeim a jövőmet illetően.... jaj, nem akarom megint végigélni amit eddig... küzdök ellene nagyon!!!
    Ha tudtok valami jó példával szolgálni az anyagaikak terén, akkor az nagy löket lenne. számomra most ez a legfontosabb, hisz az új életemben nagyon nagy szükségem lesz a pénzre, legalább a dupláját bekéne vonzani a mostani jövedelmemnek. szerintetek ez lehetséges? Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam, de most egy kicsit megkönnyebbültem:-)
    sziasztok,
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (95)
    2007-07-22  11:46
  2. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 22. 19:29100.
    Kedves Judit és mindenki

    Mint irtam én is nehéz időszakon megyek keresztül, pénteken államvizsgázom, ráadásul nem is magyarul ami megneheziti, kánikula van és sok energiára van szükségem, hogy koncentrálni tudjak, ezért a könyvben leirt gyakorlatokat még nem alkalmazom, csak a gondolataimban, leülni irni, még nem ültem le, csak ritkán, de tervben van. Megveszek majd egy szép füzetet, dobozt a kivánságaimnak (most boritékban vannak, de ez nem szép), szóval csak olvasgatom a könyvet. Judit elküldte nekem, honnan tölthetem le a filmet, még a forditást is megkaptam és azóta is lesem az alkalmat hogy letölthessem és végre megnézzem. De izgulok a vizsga miatt, habár ez még egészséges szinten van és már előre élvezem a gratulációkat, és olvasom az sms-ket, amiket azonnal küldeni fogok mindenkinek amint levizsgáztam, ezért a filmet még mindig nem töltöttem le.

    De mi történt? Pénteken bejött az irodába egy fiatalember, az eredeti DVD-vel a kezében, ráadásul a forditás is megvolt, tudjátok hogy megy az ilyesmi. Szóval szükségem volt rá, mivel időhiány miatt nem tudtam letölteni, hát elhozták a helyembe forditással együtt. Ehhez mit szóltok?

    A gyakorlatokat még át kell néznem alaposan és majd rászánom az időt is, de még nem mindig tudom megállapitani milyen érzelmi beállitásom is van. Néha úgy érzem sehová sem tartozom.
    Csütörtökön is történt velem egy váratlan dolog, amire a legkevésbé sem számitottam, sőt éppen a lehető legjobban éreztem magam amikor beütött a ménkű. Kaptam egy telefonhivást, amitől olyan ideges lettem, hogy még a hangom is reszketett amig beszéltem, észre is vette az illető, én meg bevallottam, hogy igenis ideges vagyok, mert.... és elmondtam mindent ami 18 éve nyomja a szivemet, szóval kijött, nem éppen zsiráfnyelven (Rendelés az Univerzumtól), de nem is volt igazán farkasnyelv, csak amit érzek. Éjjel nem aludtam, másnap is még ideges voltam, de már nyomtalanul elmult. A jelentőségéhez képest, és magamhoz képest nagyon gyorsan. Máskor, néhány éve egy ilyen beszélgetésben hallgattam volna mint a kuka, és hetekig rágódtam volna rajta. Szóval azért haladok. De most a vizsgára koncentrálok, már nem egész egy hét, és utánna teljes gőzzel végzem a gyakorlatokat.

    Legyen szép napotok, és hüssöljetek sokat, szeretettel

    Mildo
    előzmény:
    naju (99)
    2007-07-22  15:43
  3. 2007. július 22. 15:4399.
    az előbb kimaradt:

    Nekem is fáj, hogy a párom nem osztozik velem ebben a nagyszerű változásban oly mértékben mint amin én megyek keresztül, de hála itt vagytok Ti nekem és érdekes módon mindig azt a témát dobjátok fel ami engem is foglalkoztat (párom, leállás), ez kárpótol engem azért, hogy sajnos vannak olyan emberek akik nem olyan fogékonyak mint mi.

    Köszönöm Nektek, hogy vagytok nekem!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (92)
    2007-07-20  23:39
  4. 2007. július 22. 15:3698.
    Szia Greec!

    Én is olvastam a Salamon beavató meséi-t, sajnos a másikat nem, de biztos ez a könyv is eljut hozzám, hiszen a vonzás törvénye működik!!!!

    A Kérd és megadatik könyvet, szerintem minden könyvesboltban lehet kapni, én már több helyen vásároltam és láttam.
    előzmény:
    greec (94)
    2007-07-21  20:52
  5. 2007. július 22. 15:3497.
    Szia Nadin1!

    Sajnos nálam is volt egy ilyen időszak most szombaton tetőzött, gondolom elfáradtam ebben a nagy melegben. Aztán megráztam magam, és rádöbbentem megint, hogy így nem akarok élni, változnom kell. Gyorsan megnéztem a filmet (The Secret) és ami most megragadta a figyelmemet, az a hála lista. Tegnap még meg is csináltam. Ez abból áll, hogy előveszek papírt tollat és elkezdem leírni: Hálás vagyok, azért mert... és a legapróbb dolgokat is leírtam, megnyugodtam, látom, hogy van értelme annak, amit csinálok, újból sikerült a céljaimra összpontosítani, ami nagyon fontoss!!!

    Mindenesetre én hiszem, hogy mind jó úton járunk, és aki akarja, annak sikerül megváltoztatni a saját életét.

    Mindenkinek további szép napot kívánok!!

    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (93)
    2007-07-21  20:24
  6. 2007. július 22. 15:2696.
    Szia Zöldike és mindenki!

    Üdv az újaknak, a nagy meleg miatt én is ritkábban vagyok a gép előtt és a túlélésre koncentrálok. Nekem sok kedven gyakorlatom van. Egyszerűbb ha felsorolom: 1, 2,5,8,12,15,20. Először is köszönöm, hogy feltetted ezt a kérdést, mert most, hogy átlapoztam újra a gyakorlatokat, rájöttem, hogy sokkal többet is tudnék hasznosítani.
    Az 1,2,5,15-ös gyakorlatokat megpróbálom nap mint nap végezni, de ha kimarad valami miatt abból sem csinálok gondot. A 8-as gyakorlatot csak akkor csinálom, ha valakivel vagy valamivel problémám akad vagy mérges vagyok rá. Bár mostanában nagyon segít az a mondat hogy: " ha mérges vagyok akkor sem változik meg az illető, vagy dolog, csak magamat hergelem fel." A 12-es gyakorlatot a súlyom leadásában használom, vagyis az ideális súlyom eléréséhez. A 20-as gyakorlatról meg mostanában megfeletkezdtem, de amikor eszembe jut akkor sok mindenben segít. És most fedeztem fel a 19-est, ezt viszont mától szeretném csinálni.

    Másik kérdésedre a válaszom, hogy hasonló cipőben járunk, azzal a különbséggel, hogy az én drága egyetlen párom még a filmet sem hajlandó megnézni. De szép lassan változik ő is velem, csak türelem és jó, pozitív gondolkozás kell hozzá. Vele kezdtem a jó tulajdonságok füzetemet, mert nagyon negatív volt, vagy csak én láttam annak? Nem tudom, de amikor elkezdtem koncentrálni a jó tulajdonságaira, megváltoztak az érzéseim is iránta, igaz kellett 1-2 hét de egyre jobban alakul a kapcsolatunk, pedig már 8 éve vagyunk együtt.
    Na ez jó hosszúra sikeredett, de remélem nem untattam senkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (92)
    2007-07-20  23:39
  7. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 22. 11:4695.
    Szia Nadin,

    Ne aggódj, én is vagyok igy ezzel, sőt szerintem mindenki. Én már évek óta próbálkozom, igaz a vonzás törvényét csak álltalatok ismertem meg néhány hete, elolvastam, de még sok sok tanulni valóm van.
    Én ilyenkor, mikor úgy érzem leeresztek, akkor újra előveszem a könyvet, kinézek belőle olyan részt, amiről úgy érzem éppen most erre van szükségem. Az a lényeg, hogy rájöttél, hogy visszafordultál az úton.

    Én most egy igen nehéz időszakon megyek keresztül, de azt mondom magamnak, hogy ez csak átmeneti, és próbálkozom hogy nehogy visszaforduljak.
    Azt képzeltem el magamban, hogy megyek az autóval és mivel eltévedtem, nem megyek tovább, hanem leparkolok és pihenek addig amig rá nem jövök merre van a helyes út.

    Most ennyit tudok neked mondani, mert nálunk is nagyon meleg van, itt sertepertélnek a gyerekeim, és nem tudok odafigyelni.

    Remélem segitettem keveset, és remélem a többiek is irnak majd valami biztatót, mert rám is rámfér a jótanács. Ez most olyan vak vezet világtalant tanács volt, de tőlem most csak ennyi tellet, legyen szép napotok


    Szeretettel, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (93)
    2007-07-21  20:24
  8. 2007. július 21. 20:5294.

    Sziasztok!

    Sajnos én még ezt a könyvet nem olvastam mert nem sikerült megszerezni, de az alábbi íroktól két hasonló témájut már olvastam. A két könyvük:

    Salamon beavató meséi

    Sarah és Seth beavató meséi

    A könyv a fenti témához kapcsolódik, nekem egy kedves terepautám ajánlotta és megváltozott a gondolkodásmódom is....a kérd és megadatik kapható könyvesboltokban?

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  9. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 21. 20:2493.
    sziasztok,

    Tényleg, miért állt le ennyire a topic? Nem történik senkivel semmi? Ne már!
    Képzeljétek, nekem egy csomó minden beindult..., és aztán most történik némi fennakadás, és az a legborzasztóbb, hogy kezdek leereszteni... Pedig nagyon nem akarok, próbálom magam visszahozni, de azt kezdem észrevenni, hogy már megint a körülmények, és mások kezdik meghatározni a kedvemet. Ugyanakkor tudom, hogy képes vagyok rá (hisz már sikerült), hogy magamtól érezzem jól magam, ráadásul azt is, hogy akkor valóban kezdem bevonzani a jót az életembe... akkor meg miért kezdek visszaesni???? Nem akarok!
    Veletek volt esetleg hasonló? Nyugtassatok meg, hogy ez csak egy kis kizökkenés..., amolyan minden kezdet nehéz... vagy olyan mint a fogyókúra, elkezded, használ, egy kicsit abbamarad, aztán megint beindul, míg a végén (ha megvan a kellő kitartásod), akkor célt érsz...
    Erősítsetek, please!!!
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (92)
    2007-07-20  23:39
  10. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 20. 23:3992.
    Sziasztok!

    Mindenki nyaral?
    Én is csatlakoznék hozzátok!
    Most olvasom a Kérd és megadatik c. könyvet, most érkeztem a gyakorlatokhoz, és már nagyon várom!!!
    Nektek mi a kedvenc?

    És még egy kérdés:
    Valakinek sikerült-e már rávenni a párját arra, hogy pozitívabban gondolkodjon a világról? Mert az én uramra nagyon ráférne!
    Már kértem, hogy nézze meg velem a The Secret filmet.
    Ez be is jött, mert megnézte.
    Csak közben ne ráncolta volna a homlokát!! És a végén el is aludt!

    Örömteli teremtést mindőnknek!
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  11. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 13. 20:3691.
    hajaj!

    nekem mondod?

    a fiamnál már dúl. Jajj nekem!

    Bizony szükség van türelemre, furfangosságra, taktikára, megértésre, odafigyelésre, időre és sok sok szeretetre, meg bizakodásra és reményre, hogy nem fog ez az állapot örökké tartani.

    (Most 17 éves )

    előzmény:
    naju (90)
    2007-07-13  15:42
  12. 2007. július 13. 15:4290.
    Szia Mildo!

    Küldöm, ez nagyon így van, ki kell használni mielőtt eljön a kamaszkor!!!

    Üdv Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (89)
    2007-07-13  14:36
  13. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 13. 14:3689.
    Kedves naju!

    Én nagyon örülnék neki, ha elküldenéd, az én lányom is 12 éves, és elég fogékony az ilyesmire, ki kell használni az érdeklődését.

    Köszi, szia, mildo
    előzmény:
    naju (88)
    2007-07-13  07:36
  14. 2007. július 13. 07:3688.
    Szia Weronika!

    Örülök, hogy ránk találtál, és még nem olvastam az általad említett könyvet, de megteszem. Ami még rám nagy hatással volt, bár a gyerekeknek készült, a 13 éves fiam olvassa, és szép lassan változik, ez olyan jó érzés, egy anyának. Címe: Salamon beavató meséi. Egy tizenéves kislányról szól és egy sasról, mesébe van foglalva a vonzás törvénye, de szerintem szenzációs. Kisebbeknem nem ajánlom, ők úgyis változnak velünk. Akit érdekl, el tudom küldeni e-mailben!

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    weronika (87)
    2007-07-12  13:32
  15. 2007. július 12. 13:3287.
    Sziasztok
    Én a Vonzás törvénye könyvet olvastam, de ahogy olvasgatom a topicot, nagyjából egy az alap. Meg a dvdváltozat van meg nekem. Nagyon szeretem. Az igazsághoz hozzá tartozik, h tényleg be kell építenia mindennapokba. Most megye kis és megnézek a filmből annyit amennyit csak tudok, amíg még nincs itthon a család
    előzmény:
    naju (86)
    2007-07-12  13:29
  16. 2007. július 12. 13:2986.
    Szia Ókina!

    Én úgy gondolom, hogy nem nehéz átültetni a gyakorlatba, csak akarni kell, és még ha nem is hiszel minden dologba, majd az idő bebizonyítja, hogy minden szó igaz amit a könyvben olvastál!!!!
    Mellesleg én is mindennap előveszem és valamelyik részt elolvasom.
    előzmény:
    Ókina54 (81)
    2007-07-11  20:28
  17. 2007. július 12. 13:2485.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök, az újaknak és üzenem mindenkinek, hogy csak így tovább!!!
    Annak is nagyon örülök, hogy megosszátok velünk a jó tapasztalatokat,
    NAdin1: kérlek ne aggódj, a pénzt is be fogod vonzani, csak ahhoz egy kicsivel több időre van szükséged!
    Én mostmár úgy érzem, hogy ha az ember jó lelkiállapotban van, akkor mindent be tud vonzani, folyamatosan még a pénzt is, olyan embereket mint amilyen én vagyok, tudjuk lelkesíteni, bíztatni és meghallgatni egymást. És ez olyan jó dolog, hogy erről a fantasztikus változásról amin keresztül megyünk, azt is meg tudjuk osztani valakivel, ezúton is köszönöm Nektek, hogy írtok!!!
    Én már kiolvastam a második részt is, nekem a véleményem az, hogy talán elég az első is. A második részben több a magyarázat a gyakorlatokról, főleg csak erről szól, példákat ír le minden gyakorlathoz, de lehet, hogy másnak meg pont emiatt tetszik, nekem kicsit unalmas volt. De természetesen ebből is nagyon sokat lehet tanulni. Sőt, most hogy újból a kezembe vettem, az elején vannak kifejezetten jó és új dolgok. Ezútán döntsétek el Ti, hogy megveszítek-e?

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 11. 22:2184.
    szia,
    egészen ponosan nem tudom, de az biztos, hogy a folytatása. Talán több gyakorlat van benne, vagy nagyobb mélységekben magyarázza a dolgokat...
    Tényleg, hátha valaki olvasta, és megtudja osztani velünk.
    Én jövő hónapban tuti megveszem:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_857837 (83)
    2007-07-11  21:33
  19. Torolt_felhasznalo_857837
    Torolt_felhasznalo_857837
    2007. július 11. 21:3383.
    Szia! Egy kérdésem lenne? Mi a külömbség az első és a második könyv között. Folytatása az elsőnek vagy változtatott bővítet kiadása?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (82)
    2007-07-11  20:55
  20. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 11. 20:5582.
    szia,
    Én a barátnőmet kértem meg amikor épp az Árkádban volt, hogy nézze meg nekem a könyvesboltban. És volt is, a második része is. Úgyhogy nem egy nehezen beszerezhető könyv. Szerintem bármelyik könyvesboltban meg lehet találni.
    előzmény:
    CherryBlossom (79)
    2007-07-11  20:26
  21. 2007. július 11. 20:2881.

    Örülök én is, hogy rátok találtam.
    Már azzal tisztában vagyok, nagyon is, amelyeket leírtatok a könyvből. Ám a mindennapi gyakorlatba átültetni.... nos azt hiszem ez nem könnyű, ha a megértő értelem hiányzik még belőlünk.

    Jól fogalmaztam, ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (78)
    2007-07-11  20:06
  22. 2007. július 11. 20:2680.
    Na, ezt privátban szerettem volna! Viszont akkor megkérdek mindenkit, hogy hol lehet kapni a könyvet! köszöntem   
    előzmény:
    CherryBlossom (79)
    2007-07-11  20:26
  23. 2007. július 11. 20:2679.

    Szia Nadin!

     

    Melyik könyvevsboltban szerezted be a Kérd és megadatik c. könyvet? Látom, online vagy. Köszi a választ! Cherry

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (78)
    2007-07-11  20:06
  24. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 11. 20:0678.
    sziasztok,
    el sem tudom mondani mennyire örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Nekem nemrég került a kezembe a könyv, és bár amikor hozzá fogtam -megmondom őszintén- nagyon idegenkedtem tőle, mégis valamiért magával ragadott, és elhatároztam, hogy kipróbálom. Miért utasítsak el egy módszert, annélkül, hogy meg sem próbálom magavémá tenni. És elképesztő változásokon megyek keresztül. Én nagyon régóta vergődtem a problémáimban, amiket nagyon nagyon nehezen éltem meg. Semmi kiutat nem láttam, és el sem tudtam képzelni, hogy mikor leszek már jobban.
    De ez a könyv valami hihetelen. Kb három nap alatt olyan szinten hozott ki a depiből, hogy nem győztem ámulni rajta. És amiket hirtelen elkezdtem bevonzzani... Pedig még nagyon az elején tartok. A legnehezebb nekem eddig a pénzes dolog, az valahogy nagyon nem akar öszejönni, mert túlságosan sok blokk van bennem ezen a téren.

    nagyon nagyon jó dolognak tartom, hogy beszámoltok a változásokról, arról, hogy kinek mi az ami bejött, amit bevonzott. A bizonyítékok szerintem mindenki számára még több hitet adnak.

    Úgyhogy én is szívesen csatlakoznék Hozzátok:-)
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. július 10. 22:2977.
    Eszembe jutott még egy történet a hálakővel kapcsolatban: Valamelyik este anyukám vigyázott a fiamra, de fél kilencre itthon kellett lennem. Sajnos megcsúztam, és tudtam, hogy 10 percet késni fogok, végig azt mondogattam, hogy: "hálás vagyok azért, mert anyu jól érezte magát a fiammal, és vidáman várt engem haza" és tényleg nem szólt és nem morgott és nem veszekedett velem. Még aznap történt, hogy elindultam, de az esernyőmet otthon felejtettem és ezt mondogattam: "hálás vagyok azért, hogy az egész estét szárazon megúsztam." Nem is áztam meg!

    Tudjátok mi a legnehezebb feladat ebben? Az, hogy pozitívan a nem szó használata nélkül fogalmazzam meg és sokszor fejtörést okoz, hogy most hogyan kéne.

    Ideinyár: azt hiszem ez válasz a kérdésedre amit priviben kérdeztél.

    Mindenkinek további szép estét és nagyon szép napot kívánok holnapra!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. július 10. 22:2176.
    Sziasztok!

    A teremtő varázsdoboz a pontos megnevezése, és ez a 2. gyakorlat, én nagyon szeretem csinálni, és úgy vettem észre, hogy bejönnek a dolgok!
    Hálakő: "a titok" című filmből vettem az ötletet, szombat délután a kicsi fiam, aki 3 éves nagyon csúnyán kezdett el prüszkölni és folyamatosan folyt az orra. Vasárnap délelőtt elmentünk azért kirándulni, de két percenként töröltem az orrát, megálltunk egy benzinkútnál, kértem a fiam, hogy válasszon nekem egy szép kis követ, ami elfér a zsebemben. Ez az én hálakövem. Amikor a zsebembe nyúltam, mindig eszembe jutott, hogy miért van ott, és egész nap a következő mondatot mondtam magamban: "köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok, hogy az Alex egy nap alatt meggyógyult, nyugodt éjszakánk lesz és holnap reggelre nem lesz semmi baja." És képzeljétek el, hogy hétfő reggel felkelt, azóta sem folyik az orra és nem prüszköl, és ezenkívül nem tettem semmit, ami a gyógyulását elősegítette volna. Most is megköszönöm!!!
    Azóta is rendszeres használom, mindig múlt időben vagy esetleg jelen időben fogalmazom meg a hálámat, és a nem vagy a hozzá hasonló szavakat nem használom.

    Mindenkinek nagyon szép estét kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (75)
    2007-07-10  19:21
  27. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 10. 19:2175.
    Kedves naju!

    Nem tudom Te irtad-e vagy más, de lehet hogy te is tudod, olvastam itt valahol ezen a topikon, hogy van egy kis doboz tele kivánságokkal. Újságcikkekből kivágott képek stb.

    Én ezt a részt valószinűleg átugortam, mert nem találkoztam vele. Igaz, habzsoltam a könyvet, nem olyan alapos türelemmel olvastam, hanem átolvastam gyorsan, és majd kezdem szép türelmesen előröl, vagy úgy mint te minden nap valamit újra olvasok belőle, de ez a rész elkerülte a figyelmemet, pedig direkt vártam, mert én is szeretnék ilyen kivánság dobozt csinálni.

    szép estét neked, Mildo
    előzmény:
    naju (73)
    2007-07-10  14:29
  28. 2007. július 10. 14:3374.
    Szia!

    Ment privi!!!
    előzmény:
    Ókina54 (69)
    2007-07-09  13:57
  29. 2007. július 10. 14:2973.
    Sziasztok!

    Mivel nekem van két fiam, nem egyszerű mellettük olvasni, mindig egy-egy fejezetet olvastam el, és próbáltam megemészteni, másnap meg a következőt. Kicsit lassan haladtam, de nekem ez így volt jó és a mai napig minden nap bele olvasok egy-egy részbe.
    Nem felejtettem el, még írok a hálakőről ha lesz egy kis időm.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (71)
    2007-07-09  15:27
  30. 2007. július 10. 11:0572.
    Millen kár, hogy 1 x-re csak 1 könyvvel tudok megbírkoóóóóózni! 

    Hiába no! Milliomos elmét akarok, lehet megkéne eccerre 2 könyvet olvasnom? 
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  31. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 9. 15:2771.
    Kedves Ókina,

    ez a mondat bennem is megragadt valamiért, valamikor, de én nem plakáton olvastam, hanem valamilyen könyvben. Azóta sokkal könnyebb az életem, bár még tudok dühös lenni, és szorongást, lelkiismeretfurdalást is gyakran érzek. Magamban tartom a dolgokat a békesség kedvéért, és még sorolhatnám.

    A kérd és megadatikot két hete kaptam, már szinte el is olvastam mindkét kötetet. Most jön a gyakorlatba ültetés.

    szerettel Mildo
    előzmény:
    Ókina54 (70)
    2007-07-09  14:06
  32. 2007. július 9. 14:0670.
    De jó hogy ezt így leírtad. Eszembe juttatad, hogyan "értem" meg rá, hogy az idegeskedéssel milyen rosszat teszek magammal.

    Évekkel ezelőtt, az utcán menvén, egy óriás plakáton olvastam el ezt:

    Az idegeskedés, ön-önmagunk büntetése, mások hülyesége miatt!

    És nekem ez az üzenet bekattantott valamit, mert azután nagyon ritka volt, hogy idegeskednék bármi miatt is.

    Kedvenc szlogenem a NA és?! Minden megvár. Meg hogy: Az idő nekem dolgozik, és nem ellenem.

    És hitvallásommá vált mára.

    Valaki az Ak-sok levelező listáját járatja esetleg? www.hix.hu

    Nem tudm mi történhetett vele. Nem megy és nem is jön levél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (62)
    2007-07-08  20:03
  33. 2007. július 9. 13:5769.

    Köszönöm Jutka!
    Aranyos vagy.

    Megírható, hogy mivel foglalkozol? Ha gondolod akár ezt privibe is teheted!

    Én is szép napot kívánok mindenkinek! És egyre jobb életet!
    előzmény:
    naju (68)
    2007-07-09  13:44
  34. 2007. július 9. 13:4468.
    Szia Ónika!

    És minden új topicost is szeretettel üdvözlök! Teljesen egyetértek veld abban, hogy meg kell érn az embernek ahhoz, hogy egy-egy könyv elfogadható legyen a számára. én agykontroll-al kezdtem a fejlődésemet, majd folytattam különböző könyvekkel, volt amit könnyen emésztetttem volt amit nem, de ez a könyv hozta meg életembe a NAGY változást, ettől ébredetem fel igazán, és próbálom eszerint élni az életemet, és nagy változások következtek be!!! Most vár azt kutatom, hogy mi az amit nekem újként tálal fel az élet és pici apró darabokból próbálom összerakni a "merre tovább?" kérdésre a választ.

    Csak így tovább fiúk-lányok!!!! Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Ókina54 (64)
    2007-07-08  21:46
  35. 2007. július 9. 13:3567.
    Szia Ildi!

    Gratulálok a sikeredhaz, csak így tovább!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (62)
    2007-07-08  20:03
  36. 2007. július 8. 22:1566.
    Érthető amin most keresztül mész, az bizony nehéz. Ám el kell hidd szivem, te akartad ezt a folyamatot is, mert minden ami történik, az a mi "Kívánságunk" termtésünk színhelyén, AGYUNK-ban.

    Egy nagy szerető ölelést adok most át, ha ezt olvasod. Fogadd be örömmel és szeretettel, és hidd el segít. Bármennyire fantasztikus ötletnek is tünik.

    Legyen erőd tovább lépni, mert csak te tudod magadnak megtenni ezt a lépést, senki más.
    előzmény:
    Edit10 (60)
    2007-07-06  12:25
  37. 2007. július 8. 22:0265.

    Kedves gingerale! Nem a könyvek a drágák. Egy okos embertől olvastam egyszer, hanem a tudás hiányából fakadó következmény az ami drága.

    Meg ma betegnek lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985082 (55)
    2007-07-01  01:42
  38. 2007. július 8. 21:4664.

    OLvasom a topik hsz-eit, itt járok épp.... a 30. épppen, aminél most megálltam.

    Az ajánlott könyvet még nem, de rengeteg ilyen okos könyvet már megvettem.

    Most Harv T. Eker: A milliomos elme titkai című van birtokomban. Napi szinten forgatom, azt gondolom ez az én Bibliám. És úgy is kezelem.


    Az a véleményem, hogy  fejlődési szakaszunkban mindig más, és más az ami megérint minket. És ezt nem lehet siettetni.

    Mi a véleményetek erről? Van valakinek ezzel kapcsolatosan gondolata, amit megosztana velünk?

    Itt a fórumon, a Kívánság topikot alapítottam meg. Olyan csodálatos sikerélményekről számoltak be a társak, hogy elálmélkodom még ma is, ha rágondolok.
    Mert való igaz, elménk azt teljesíti nekünk, és persze idő kell ehhez, amivel a legtöbbet foglalkozunk gondolati szinten. Ehhez nagyon nagy segítség ez a könyv. Köszönöm, hogy ajánlottad naju! És a megosztott tapasztalatokat is köszönöm!

    Anikó
    előzmény:
    naju (30)
    2007-05-31  19:43
  39. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 8. 20:1163.
    Kedves Edit,

    próbáld meg előbb elolvasni, Luisa L.Hay: Éld az életed cimű könyvét. Sokkal emberközelibb, kezdetnek talán könnyebb. Egyébként ha jól emlékszem ennek is az előszavát ő irta.

    Azért nem érthető számodra, mert pszihikailag nagyon kimerült vagy. Ilyenkor valóban nehéz megérteni. A tudatalatti csodálatos hatalma is nagyon jó kis könyv. Én úgy szoktam csinálni, hogy azokat a könyveket amelyekről úgy éreztem valamennyit segitettek rajtam, ha csak egy mondat is volt benne amitől könnyebben éreztem, én ezeket előveszem újra és újra. Keresem bennük azokat a részeket amik segitettek rajtam, és akkor lehet tovább haladni.

    Ha úgy érzed, hogy nem érted, akkor tedd félre, és olvas mást, amitől megkönnyebbül a lelked. Ráérsz később is elővenni újra, mikor már be tudod fogadni az irottakat.

    Szeretettel Ildi
    előzmény:
    Edit10 (60)
    2007-07-06  12:25
  40. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 8. 20:0362.
    Nekem van egy jó kis sikerélményem és irtó büszke vagyok magamra.

    Valamelyik este annyira felidegesitettek, hogy orditani birtam volna. Rettenetesen dühös voltam, forrt bennem a méreg. Már mindenki lefeküdt aludni, elég késő volt, és tudtam, hogy nem fogok tudni elaludni, mert még dúlt bennem a méreg. Elővettem a könyvet, hogy majd az olvasástól megnyugszom, de hát frászkarikát nyugodtam meg tőle. Egy mondat nem sok, annyit sem voltam képes elolvasni.
    Akkor kimentem a konyhába, elővettem papirt és ceruzát és elkezdtem leirni hogy mit érzek és miért érzem igy, közben nagyon vigyáztam, hogy a jobb érzést keltő gondolattól ne szakadjak el, hanem minél tovább megtartsam.

    Nem telt el 1o perc, és belőlem teljesen elszállt a düh. Még meg is éheztem, jóizűt vacsiztam majd rövid olvasás után úgy aludtam mint a bunda.

    Én azt érzem, hogy minden szavát tökéletesen értem. Az alkalmazás is elég jól megy, csak még sokat kell gyakorolnom.

    Szeretettel, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. július 6. 21:5361.
    Szia Edit!

    SAjnálom, ha ezt így érzed, de ha elolvasod alaposan azt amit írtál, és elgondolkozol ezen, akkor talán rájösz arra, hogy véletlenül nem azért van ez így mert szívvel-lélekkel ezt érzed és vonzod be az életedbe? Ha akarsz változni, akkor ez egy jó kezdő lépés. Vagy nézzd meg "The secret" a titok című filmet, hátha az jobban tetszik.

    Ha van esetleg ezzel a témában kérdésed bátran tedd fel, megpróbálok rá válaszolni.
    Amit említesz könyvet még nem olvastam.

    Mindenkinek további szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Edit10 (60)
    2007-07-06  12:25
  42. 2007. július 6. 12:2560.

    Megvettem a könyvet és nem győzök azon csodálkozni, hogy azt írjátok, hogy könnyen megérthető. Nekem kifejezetten nehézkes olvasmány. Bár ez lehet, hogy azért van mert újabban nem nagyon tudok lenyugodni annyira, hogy nyugodtan leüljek, belemerüljek és átadjam magam az olvasnivalónak. Tudom, hogy ez lenne a jó, meg a követendő. (Görcsben vagyok a munkahelyi és magánéleti gondjaim miatt, és bizony a pesszimizmusból alig tudom kirángatni magam.) Számomra a "Tudatalattid csodálatos hatalma" című könyv sokkal "emészthetőbb" volt. (Kb. 6 éve olvastam, de a fentiek alapján nem tudtam igazán "elsajátítani".)

    Tud valamelyikőtök bővebben mondani az 5-ről 6-ra című könyvről?

    előzmény:
    naju (59)
    2007-07-01  20:09
  43. 2007. július 1. 20:0959.
    Szia!

    Nagyon örülök, hogy itt is találkozunk, én is mindig magamnál tartom a könyvet és amikor egy kis szabadidőm van akkor beleolvasok, ott ahol kinyílik. Ma az Etyeki tótál voltunk kirándulni, ma még a fiúknak is felolvastam egy részt a "jó tulajdonságok könyve" részből, szeretném a családot is "megfertőzni" ezzel!!!
    Én is csináltam a dobozba való gyűjtögetést, néha kimarad valamennyi idő, de akkor nem is úgy jönnek a dolgok. De biztos nem véletlen, hogy pont most erről írtál, mert felnyítottad egy kicsit a szemem. De ez is mint minden, csak akkor működik, ha jó lelkiállapotban csinálod!

    ÉLVEZZÉTEK AZ ÉLETET ÉS NE CSAK ÉLJÉTEK!!!

    Most találtam egy másik fórumon a következő web oldal címét:
    http://www.thesecret.hu/ ( magyar )
    olvassatok bele, ha van kedvetek.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329992 (58)
    2007-07-01  19:31
  44. Torolt_felhasznalo_329992
    Torolt_felhasznalo_329992
    2007. július 1. 19:3158.

    Szia Naju!!!

    A szabi alatt most szép lassan újból elovastam a könyvet. Vagyis  mindig ahol épp megállt a szemem. Igen másodszorra már könnyedén megértettem mindent. Érdekesnek találom hogy álmunkból az marad meg amit fontosnak tartunk.

    Emlékszem kislány kiromban mindig szerettem volna 1 kedves álmom folytatni. Nem értettem miért nem sikerül pont úgy mint máskor, hisz az olyan szép volt. Mostmár értem.

    Holnap viszont elkezdem a dobozba való gyűjtögetést. Találtam egy aranyos házikó dobozt olyan igazi mesebeli.
    További szép napot kívánok!!!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. július 1. 19:2657.
    Szia!

    Mindenesetre jobb olvasni könyvből, de ha gondolod át tudok néhányat küldeni a többit priviben megírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985082 (55)
    2007-07-01  01:42
  46. 2007. július 1. 19:1756.
    Szia Mildo67!

    NAgyon örülök, hogy rád is ilyen hatással volt a könyv, mint rám. Tényleg az a leg szenzációsabb a dologban amikor már kezdesz ráérezni, hogy mi miért van.
    Mostani jelmondatom az lett, hogy: minden körülmények között boldognak maradni.
    Nagyon jó jelmondat, csak nem mindig sikerül betartani, rám nagy hatással van, ha elkezdek énekelni vagy dudorászni, és tényleg az a lényeg, hogy minnél előbb el kell tudni terelni a gondolataidat a rosszról a jóra.
    Próbálom tanitgatni erre a nagyobbik fiamat is, most 13 éves, néha megragad benne valami, néha meg nagyon nem. Ez is attól függ milyen hangulatban van.
    Most mennem kell, de a hálakőről és a jó tulajdonságok könyvéről még akarok írni.

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (54)
    2007-06-30  22:42
  47. Torolt_felhasznalo_985082
    Torolt_felhasznalo_985082
    2007. július 1. 01:4255.
    Olyan jó dolgokat irtok a könyvekrőllegszivesebben elolvasnám rögtön mindegyiket,de az kicsit drága dolog lenne.mindenesetre egyiket megveszem az biztos,de még nem tudom melyik legyen az 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. június 30. 22:4254.
    Szia kedves naju

    Már a vége felé tartok a könyvnek, és fatasztikusnak tartom. Nagyon tetszik. Ha az ember igazán belegondol akkor valóban minden úgy van ahogy le van irva, csak mélyen bele kell néznünk a lelkünkbe. Mi szabjuk meg a korlátainkat, felépitgetjük őket szép sorjában, aztán csodálkozunk, hogy nem sikerül semmi.
    Köszönöm, és majd jövök a tapasztalatokkal. Én kezdetnek elég nagyot kértem, nem vacakolok apróságokkal, bele a közepébe

    Szia, Mildo
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  49. 2007. június 26. 21:4653.
    Sziasztok!

    Újabb siker: ma délelőtt fogorvosnál voltam, de már az este kértem, hogy hamar túl legyek, rajta és fájdalom mentes legyen a dolog, félig el is hittem, mert kb. egy hónapja voltam és az is nagyon jól sikerült.
    Ma nagyon büszke voltam magamra, mert úgy alakult minden ahogy elterveztem és nagyon szép lett a fogam, pont az elsőket csináltattam meg. Jővő héten meg a fogkövet szedi le, de az már gyerekjáték lesz, azért bebiztosítom magam és kérek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. június 26. 19:2552.
    Sziasztok!

    Egyszerűen fantasztikus a film. Ma is megnéztem, de csak egy darabig volt időm, de mindig van benne olyan rész amire vagy nem emlékeztem, vagy átsiklottam, mert éppen olyan problémám nem volt, és minnél többször látom annál tudatosabban csinálom a dolgaimat, mert megjelenik a szemem előtt, hoyg éppen hogyan kellene egy bizonyos dolgot csinálnom.
    Érdemes megnézni!!!

    Üdv mindenkinek és legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top