Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 31. 10:06151.

    Szia

    Igazad van a tökéletes képi megjelenítés nem elég, mert érzést is kell mellé társítani, mert az érzelem játszik döntő szerepet. Fontos az is, hogy amit kérünk azt már megkapottnak kell tekintenünk. Ezért olvashatod a bibliában a következőket:Az a bizalom, amellyel iránta vagyunk, azt jelenti, hogy bármit kérünk is akarata szerint, meghallgatja. Ha pedig tudjuk, hogy bármit kérünk, meghallgat bennünket, tudjuk azt is, hogy amit kértünk, azt már meg is kaptuk. 1Jn(5:14-15) Az illető amikor kért ő már magénak tudta az autót és efelől nem volt semmi kétsége a tuudatalattijában. Ezért meg is kapta. Egyébként nálam is működik a dolog, de azért tartom fontosnak a vizualizációt, mert sokkal jobban tuudom pontosítani kérésemet felsőbb rendű Énem felé.

    Üdv. Lenci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127482 (149)
    2007-07-31  06:57
  2. Torolt_felhasznalo_127482
    Torolt_felhasznalo_127482
    2007. július 31. 07:21150.
    vagy vizualizald, hogy sikerul a vizualizacio es tokeletes a tecnika... Hm?    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127482 (149)
    2007-07-31  06:57
  3. Torolt_felhasznalo_127482
    Torolt_felhasznalo_127482
    2007. július 31. 06:57149.

    szia Lenci!

     

    En felvettem a kapcsolatot egy sraccal, aki autot nyert vizualizalassal. Erdekelt a pontos modszer. O azt mondja, hogy nem  az a lenyeg hogy tisztan lasd, hanem hogy erezd (ezesetben azüleshuzatot, halld a motor hangjat) es erezd azt a felszabadultsagot, örömöt, mint amikor mar tied az auto. Szoval ez inkabb egy erzes, mint a tokeletes kepi megjelenites.

    Remelem segithettem,

    Szep napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566306 (148)
    2007-07-31  01:10
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 31. 01:10148.

    Szia Zoa

    Nagyonörülök, hogy ilyen bőven és érthetően fejezed ki gondolat világodat. Megvan benned mindaz amire szükséded lehet az életedben ahhoz, hogy bármit elérj amit csak szeretnél. Amikor egy vágy felbukkan lelkünk mélyéről tudnunk kell, hogy a vágy felsőbbrendű Énünktől jön, és az acélja vele, hogy a vágyat beteljesítsük. El kell kezdenünk gondolatainkat abba az irányba terelni, figyelmünket rá irányítani. Amikor vágyunk érzelemmel egyesül és az bekerül alsó Énükbe (tudatalattink) akkor a törvény értelmében a külvilágunkban testet fog ölteni. Milyen módon azt nem tudhatjuk, azt sem ,hogy hogyan, valamilyen úton módon, de mindenképp megkapjuk vagy megtapasztaljuk. Vágyunk beteljesedik.

    Mondani valódban nagyon szépen leírod mik azok a hátráltató tényezők amik némely dolgban akádályoznak abba, hogy vágyad beteljesüljön. Ezek nem mások, mint helytelen okok amik akadályozzák vágyunk beteljesedését. Ha például gondolatodban a pénz hiányára gondolsz és ezáltal hiányérzettel párosítod, ha ez a gondolatkép beépül a tudatalattidba akkor életedben a hiányt fogod megtapasztalni. Ha pénzre gondolsz úgy tekints rá gondolataidban, hogy van, birtokában vagy annak a pénznek amire gondolsz. Érzelmileg fogadd el, hogy az a pénz, már a tiéd. Ezt a képet juttasd be tuudatalattidba és a tudatalatti törvénye révén valamilyen úton, módon megfogod kapni. Semmi mást nem teszel ezzel mint hogy célt szabsz meg tudatalattid hatalmának ,hogy mit valosítson meg életedben. Mindíg annak a hatását tapasztalod meg az életben amilyen az érzelem, ha valamitől félsz akkor a félelem tárgyát, ha a gazdagság érzetét alakítod ki tudatalattidban a vonzás törvénye értelmében a gazdagságot fogod valamilyen formában bevonzanod, ha hiány érzete van valakinek, a hiányt, veszteséget fogja megtapasztalni.

    Én még tapasztalok meg problémákat, de már nem érzem a helyzetemet problémásnak. Ez annyit jelent, hogy tapasztalataimban már nem jöhetnek problémák. Mivel megváltoztattam érzéseimet, ezért az eredmény is megváltozik. Minden embernek megvan a maga sorsa, de amíg elnem jut a megtapasztalásig addig bármikor változtatni tud rajta, abba az irányba tereli az életét amilyen utat választ magának. Mindig van lehetősége igent vagy nemet mondania senki sem kényszerít minket arra, hogy bármit is megtegyünk tudatos Énünk beleegyezése nélkül.

    Létezik a hit törvénye, ami annyit jelent valamit igaznak elfogadni. Amit szíved mélyén igaznak fogadsz el az megvalósul életedben. Szíved mélyén azt jelenti, hogy a tudatalattidban vagy lelked mélyén.

    Bizonyos dolgok azért nem sikerülnek mindjárt az embereknél rögtön,  mert tudatalattijukban sok helytelenül elfogadott hamis domináns kép uralkodik, amik kapcsolatban állnak egymással. Ilyenkor gyökeresebb változást kell végrehajtani tudatalattinkban,egy olyan új ugynevezett premisszát kell létre hozni ami ezeket semlegesíti.

    Egy a fontos, hogy gondolatainknak van teremtő ereje, minden egyes gondolatban ott rejtőzik a megoldás is, mint ahogyan az egyszem magban is ott van az egész fa is. Tuidatalattink az a hely ahol gondolataink kifejlődhetnek, tudatalattink a termőföld.

    A vizualizációról annyit, ha nem tudok mit elképzelni mihez társítsam érzelmeimet, ha az embernek nincsenek elképzelései nem létezik a cél ami irányba elindulhatna. Minnél tökéletesebb képet tudsz átadni tudatalattidnak, annál jobban tudod leegyszerűsíteni a célt, hamarabb tudod bevonzani azt amit akarsz. Az én vizualizációs képességem még nem igazán tökéletes, amikor becsukom a szemem sötétséget látok, nem látok még tisztán dolgokat magam előtt. Azért kérném a segítségedet, mert, ha  vizualizálnál nekem egy olyan képet a jövőből ami azt bizonyítja, hogy tökéletes az én vizualizáló képességem és ezt a képet eljuttatod a tudatalattidba, akkor a törvény értelmében nálam a változás be fog következni, akár egy pillanat alatt.

    Üdv. Lenci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (141)
    2007-07-30  18:21
  5. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 30. 21:26147.
    Kedves Mildo,

    Hát az erős túlás, hogy sikerült, de azért sokkal jobb a kedvem azóta... rájöttem, hogy nem szabad bizonyos helyzeteknél leragadni, csak a célra koncentráljunk... hogy közben kisebb fajta fennakadások jelentkezenek? hát azokon túl kell lépni. Hál Istennek sikerült, ráadásul más vonalon meg elég sok (nem mondanám, hogy negatív... direkt... inkább tehetetlenséget szülő dolog történik mos velem), és nagyon jól viselem. Mondhatni meg sem kottyan. Talán csak dühöt szül bennem. De állítólag a düh sokkal jobb, mint az elkeseredettség.
    Próbálkozom rendesen, az a lényeg, hogy sikerüljön...:-)
    pussz
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (144)
    2007-07-30  18:36
  6. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 30. 20:21146.
    Tulajdonképpen biztosan sok csodálatos dolog történt velünk eddig is, csak nem vettünk tudomást róla.
    Én már napok, sőt hetek óta gondolkodom ezen.
    Meg a vallással összevetve elgondolkodtat, hogy miért jön ki vasárnaponként a templomból annyi elkeseredett, boldogtalan ember. Hiába kapják a tanácsot, nem hallják.
    Én ugyan ritkán járok templomba, de most vasárnap elmentem. Arról volt szó, hogy kérjetek és kaptok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek.
    És a pap szinte szó szerint azt mondta, amit a könyv irt. "Hogy ha kértek, kaptok, de észre kell venni amikor megkapjátok." És arra gondoltam, hogy ezt biztosan sokan nem is hallották. Egyszerűen nem jut el az emberek tudatáig. Néhány embernek hiába dobja be az ablakon a Jó Isten mindazt amire vágyik, észre sem veszi. Azon siránkozik folyton amije nincs.
    Mise előtt, ahogy ott ültünk és vártuk a mise kezdetét, a hátunk mögött nagyban folyt az eszmecsere. Persze még nem számitott illetlennek (??) mert még volt vagy 15 perc. Mégis az asszony aki mellettem ült, és buzgón mormorlta a miatyánkot, dühösen hátraszólt, hogy hagyják már abba, legyen végre csend!
    Hát nem tudom mennyire volt összhangban az imáival?

    Amúgy ma rendesen lehűvösödött a levegő. Reggel nem vittem magamra semmi meleget, és mire jöttem haza, már az eső is esett és nagyon hideg szél fújt, én pedig nagyon fázós vagyok. Megpróbáltam alkalmazni a vonzás törvényét, és azt mondogattam, hogy de jó lenne hazafelé igazán jól érezni magam.

    Csodálatos volt. Ahogy mentem haza, láttam hogy a fákat erősen megmozgatja a szél, én mégis valahogy mindig védve voltam tőle. Láttam és hallottam ahogy süvölt de csak ritkán éreztem. Volt még bennem kétség, biztos ezért volt, hogy azért meg-meg éreztem én is a fogát, de többnyire elkerült.

    Hányszor de hányszor mondtuk már azt amikor fúj a szél, mi pedig bicajozunk, hogy úgyis mindegy merre megyünk, mindenképpen szembe fog fújni, és mindig igazunk is volt.
    Én most megforditottam a dolgot. Engem ma elkerült.



    Üdv. Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. július 30. 19:43145.
    Magam is kereső, és megoldás centrikus emberke lennék. És örülök, hogy te ilyen szép világosan letudtad írni azokat a gondolatokat, melyek engem is foglalkoztatnak. És szinte ugyanezek a gondoltaok.

    Rátaláltam a The Secret oldalra, a  www.thesecret.hu .- n található. Megszereztem a DVD.-t, azóta szinte kicseréltek. Addig is abszolút pozitív voltam, ám amióta megnéztem még könnyebb "fent " lebegnem.

    Ja! És van egy hálakövem. Rágondolok, és máris a hála érzés van bennem erős érzésként.
    Köszönöm nektek ezt a topikot! Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (141)
    2007-07-30  18:21
  8. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 30. 18:36144.
    Kedves Nadin,

    végül is hogy sikerül kilépned a rosz hangulatból? Van valami módszered, vagy csak magától elmúlt?

    Puszi, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (127)
    2007-07-26  23:16
  9. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 30. 18:28143.
    szia,

    Csak azt tudom mondani, hogy mindent bele!!! És a könyvet feltétlenül olvasd el!!!
    Üdv
    Nadin
    előzmény:
    emeraldeyes (137)
    2007-07-29  16:28
  10. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 30. 18:27142.
    Szia Zöldike,

    IGEN! tökéletesen igazad van! Tudod hányszor gondoltam erre! Hogy amikor úgy éreztem én vagyok a világon a legboldogabb, akkor folyamatosan azt mondogattam magamnak, hogy ó ezt nem hiszem el, ó ezt nem hiszem el!! Ez nem lehet igaz, hogy ekkora szerencse érjen, az nem lehet igaz, hogy egy tündérmese főszereplője legyek... Nos, meg is lett a hatása... azóta sem bírtam kilábalni belőle, de dolgozom rajta nagyon (most már tudatosan), hogy az a jól indult tündérmese igenis valóra váljon, mert igenis megérdemlem. Mert nekem jár!!!:-) És igen, most hogy már tudatosan müködtetem a dolgokat, pont ezt fogom mondani magamnak, ahogy Te is írtad: Csodálatos, hát ez müködik!

    Köszönöm Neked!

    üdv,
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (139)
    2007-07-30  00:39
  11. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 30. 18:21141.
    szia Lenci,

    Természetesen nagyon örülnék annak a könyvnek amiben le van írva, hogy hogyan érhetjük el a boldogságunkat. Persze nekem a boldogságról mindig is az volt a véleményem, hogy csak egy pillanatnyi állapot, mely nem tart örökké, de az évek során rájöttem arra, hogy talán nem is a boldogság érzet (mert ha boldogságról beszélünk, akkor leginkább mindenki a beteljesedett szerelemre asszociál), hanem sokkal inkább az elégedettség érzet az amit kergetünk. az elégedettséget pedig nyílván a körülményeink határozzák meg. De ha valóban mi magunk képesek vagyunk befolyásolni a körülményeinket, és nem a körülményeink befolyásolnak minket, akkor az legnagyobb kulcs a boldogsághoz, és az elégedettség érzéshez...

    viszont én azért egyáltalán nem tartok azon a szinten, hogy mindent amit elképzelek az valóra is váljon. Ó bárcsak így lenne! Amit a múltkori hozzászólásomban leírtam, az tényleg csak egy hangos gondolkodás volt. Ahogy visszaemlékeztem ezekre a dolgokra, újabb bizonyosságot szereztem a vonzás törvényére. Amolyan rácsodálkozás féle volt. Mellesleg ezekkel a felismerésekkel, és azzal, hogy a könyv óta tényleg beindult valami, még mindig van bennem egy csomó gát. Mert tudatosan a Kérd és megadatik óta gyakorlom a technikákat. És bizony jelenleg nem vagyok túl könnyű élethelyzetben, ezért ezeknek a dolgoknak a kimenetele még várat magára. Egyenlőre csak több aprócska, és egy nagyobb dologban szereztem bizonyosságot. A pénzes gyakorlat pl. nagyon nehezen megy, mert (és ezt talán írtam is régebben) a rossz beidegződések (mindig a pénz hiányára való koncentrálás) meg a neveltetésem (csak az a biztos, ami már megvan, ne igyunk előre a medve bőrére... ja! és a legtöbbet hallott: addig nyújtozkódj ameddig a takaród ér) sajnos sok akadályt állít a tudatomban. Magyarul nem vagyok képes elhinni huzamossabb ideig, hogy lehetek gazdag. Mert akkor jönnek a vészcsengők: miből? hogyan, nyerni úgysem fogok, és fizkikai képtelenség az egész... és ne felejtsük a fellegekből visszarántó barátainkat sem...
    Szerintem Nálad is ez lehet a probléma. Hogy nem hiszed el Magadról, hogy azok a dolgok amiket kívánsz, valóban megtörténhetnek Veled. Valahol tudat alatt talán azt gondolod, hogy Te ennyire vagy hivatott, Neked ez a sorsod... Nem lehetséges ez? Vagy van még egy fontos érzés. Sokunk nem tudja elvárni a bevonzandókat.
    A vizualizálással kapcsolatban pedig... pontosan azért tartom ezt a könyvet különlegesebbnek az összes többinél, mert teljesen egyenesen rávilágít arra, hogy nem elég elképzelnünk, nem elég kivetítenünk a vágyainkat, hanem át is kell éreznünk. Mert amit érzünk, azt kapjuk vissza. (na de ugye milyen nehéz azt érezni, hogy minden rendben van körülöttünk, amikor épp minden romokban hever?) És az érzéseinket a tudatunkkal, és a gondolatainkkal tudjuk megváltoztatni. És egy csomó gyakorlat is segít ebben.

    Egyébként Neked is biztos van valami elméleted arra, hogy Nálad miért nem sikerülhetnek a dolgok...

    Majd később még (persze ha nem unjátok a regény hosszúságú hozzászólásaimat...:-)) kifejtek egy (talán szintén bizonyítékként szolgál&oacute elmélkedést a gazdagságról. amire szintén a napokban jöttem rá. Amolyan megvilágosodás féle volt az is.

    Üdv,
    Zoa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566306 (138)
    2007-07-29  23:41
  12. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 30. 00:55140.
    Szia Naju!

    Szerintem mindenképp vond be a családodat is, neked is egyszerübb lesz, és a szemléletük is megváltozik szép lassan. Anyukámat kellett volna hallani, amikor ezt mondta: "Andiék külön gyűjtik a szemetet!" Sajnos a hangsúlyt nem lehet leírni! De mostmár szépen kérdezik, hogy mit hova kell tenni!
    Persze én könnyen beszélek, nekem házhoz jön a kukásautó!

    A gyakorlatokkal kapcsolatban pedig nagyon tetszik a 15. A pénztárca. Még nem olvastam el az egész könyvet, de ez annyira megtetszett, hogy azonnal cselekedtem! Fogtam egy tízezrest, és bele akartam tenni a pénztárcámba, de amikor kinyitottam, egy néhány számla mögött elbújva találtam is egy MÁSIKAT! Pedig úgy emlékeztem, hogy nincs benne ennyi, kb. egy fél órával előtte még nem láttam.
    Tudom, hogy én tettem bele azt is, de olyan jó érzés volt; mintha a lehetőség mindig is ott lett volna!
    előzmény:
    naju (129)
    2007-07-27  08:08
  13. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 30. 00:39139.
    Szia Nadin!

    Szerintem ott lehet a kulcsmondat, amit az egyik előző hsz-edben írtál!
    Most felismerted, hogy eddig is dolgoztál a vonzás törvényével, de mostmár látod, hogy tudatosan is alkalmazhatod, és mi az első gondolat? "Hát ez hihetetlen(elképesztő), de működik!" És már el sem tudod hinni!
    Nekem az ekcémámmal kapcsolatban volt hasonló tapasztalatom, nagyon szépen kezdett javulni, és erre jött az előbbi hitetlenkedés! Persze rögtön rosszabb is lett.
    Szerintem ezt a gondolatot próbáld fülön csípni, és helyettesíteni és másikkal! Én ezzel próbálkozom: Hát ez csodálatos, és működik!!!

    Az autóvezetéssel kapcsolatos élményedet köszi, úgy érzem nekem is ad egy kis biztatást! Sajnos nekem van jogsim, de nem vezetek, pedig sokszor olyan jól jönne!

    Kellemes teremtést mindőnknek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (135)
    2007-07-29  14:34
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 29. 23:41138.

    Nagyon nagyon örülök a hozzászolásodnak és egyáltalán nem baj, hogy hosszúra sikeredett. Bizonyítékot szolgáltatsz mindarra amivel foglalkozom és amit az emberekkel szeretnék megértetni. Hogyan cselekedjél annak érdekében, hogy bármit elérhessél az életedben, egészség, gazdagság, siker, és megvalósítás. Kettön között az a külömbség, hogy te már tudod alkalmazni annélkül, hogy tudatában lennél a törvényekkel és az élet igazi értelmével, én viszont ismerek mindent a témával kapcsolatban viszont a gyakorlati részével nehézségeim vannak, ugyanis nem tökéletes még a vizualizációs képességem, nem tudom rendesen beleélni magam abba amit nagyon szeretnék.

    Amennyiben nagyobb dolgokat is elképzelnél magadnak, és hinnéd, hogy csakugyan megvalósulhat életedben akkor az meg is lesz neked valamilyen úton, módon.

    Egyébként mindennek megvan az oka, annak is miért vagy szomorú. Az okot megszünteted megszüűnik az okozat is (szomorúság), vagy megváltoztatod az okot és akkor más lesz az okozat. Ha szomorú vagy akkor a vidámságot a boldogságot kell választanod, ne feledd bármit kérsz hittel megkapod. Hinni anyit jelent, mint valamit igaznak elfogadni. Hogyan kell a boldogságot választanod? Vannak könyveim, az egyiket eltudom küldeni e-mailben, abban minden le van írva.

    Viszont szeretném a segítségedet kérni abban, hogy ez a vizualizációs problémát sikerüljön megoldanom. Ha segítesz elmondom mit kell tenned. Előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (135)
    2007-07-29  14:34
  15. 2007. július 29. 16:28137.

    Kedves Nadin,

    Bár még nem olvastam a könyvet (szándékozom) és új vagyok itt, de én is észrevettem, hogy bizonyos dolgokat fokozatosan elértem az életben, de amikor elértem, akkor már valahogy természetesnek tűnt, szinte már el is feledkeztem róla.

    Persze vannak új terveim, vágyaim, amik néha zavarbaejtően irreálisnak tűnnek, de előbb-utóbb csak megvalósulnak, rajta vagyok az ügyön.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (135)
    2007-07-29  14:34
  16. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 29. 14:38136.
    Ja, bocsánat BMW... :-) :-) :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (135)
    2007-07-29  14:34
  17. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 29. 14:34135.
    Szia, sziasztok,

    Tulajdonképpen ha végig gondoljuk az életünket, akkor is rájöhetünk, hogy bizony azokat a dolgokat amiket nagyon szerettünk volna elérni, azért ilyen olyan formában sikerült megvalósítani. Én pl. nagyon szerettem volna egy saját lakást, és amikor a legtöbbet gondoltam rá, amikor a legjobban elképzeltem (szó szerint beleéltem magam), akkor egyszercsak meglett a saját lakásom. Aztán, amikor anno megszereztem a jogsimat sokáig nem mertem vezetni, és bár nagyon szerettem volna saját autót, tele voltam félelmekkel. aztán eljött egy pont amikor iszonyú sokat foglalkoztatott a dolog, állandóan elképzeltem magamat ahogyan vezetek egy autót... és így visszagondolva pont azokban az időkben győztem le a félelmeimet, és ma szinte el sem tudnám képzelni az életemet kocsi nélkül. Aztán... nagyon nagyon szerettem volna kertes házban lakni... itt is egy időben állandóan elképzeltem, hogy kertes házban lakom... és ma már tényleg ott lakom. Ugyanígy volt a fogyásommal is. Nagyon sokáig nem bírtam lefogyni, és teljesen elvoltam keseredve, azt hittem, hogy sosem leszek már olyan mint régen... de amikor elkezdtem folyamatosan vékonynak látni magamat, valahogy megjött az ihlet meg a kitartás..-és bár nagyon sok munkám van benne- de ma már tényleg nagyon vékony vagyok, olyan amilyenné szerettem volna válni. Ez csak néhány példa.. sorolhatnám a munkámat stb. De az érdekes az egészben az az, hogy ezeket a dolgokat tulajdonképpen nem tudatosan vonzottam be... vagyis nyílván igen, de akkoriban még nem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal. Egyszerűen csak ösztönösen beleképzeltem magamat dolgkokba, és _így utólag- rájöttem, hogy teljesültek.... És ebbe ma gondoltam bele először...
    Biztos Nektek is vannak ilyen tapasztalataitok.
    És azon is sokat töprengtem, hogy mi van ha nagyobb dolgokat képzelnék el... mert ugye az emberben van egy ösztönös gát, talán mert reálisan gondolkodva tisztában van a saját korlátaival... ezért nem is képzeli el, hogy estleg egy úszómedencés, szaunás házban fog lakni... és a kertben ott figyel a legujabb BNW cupé... na jó, ezek csak amolyan hangos gondolatok.
    Viszont az érdekes az az, hogy nem értem magamat... hisz az előbb írtam le egy csomó bizonyítékot (amikre ráadásul nem is tudatosan tettem szert), meg aztán a könyv olvasása óta sokminden változott is nálam... akkor meg miért van az, hogy amire nagyon vágyom, azt túlságosan is lehetelennek tartom (pedig esküszöm naponta a "kis" álomvilágomban élek)... akkor meg miért vagyok mégis rossz passzban. Miért vagyok alapjáraton szomorú? azért mert túl nagy dolgot szeretnék bevonzani? Pedig ráadásul még valahol tudat alatt azt is tudom, hogy igenis teljesülni fog.
    A filmben és könyvn is azt mondják: bármit kérhetsz, bármit... és megkapod.
    Hát, bocsánat a hosszúra nyúlt elmélkedésért... de kiváncsi vagyok a véleményetekre.
    üdv
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566306 (132)
    2007-07-27  23:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 28. 23:38134.

    Van egy nagy pszichológiai könyvem amiben le van írva kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak. Mert aki kér az kap, aki keres az talál, és aki zörget annak ajtót nyitnak.

    Mégvalami, amit kérünk azt hittel kérjük, egy csöppet sem kételkedve. Hinni annyit jelent, mint valamit igaznak elfogadni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (133)
    2007-07-28  17:59
  19. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 28. 17:59133.
    Szia, örülök hogy itt vagy.

    Ami a miérteket és a hogyanokat illeti én is sokat rágódtam rajuk. Aztán rájöttem, hogy a miértekre kapott válasz nem visz előre. Talán esetleg megmagyaráz dolgokat, de attól még nem változik semmi.
    A lényeg, hogy a hogyanokat megtaláljuk. Mióta erre keresem a választ és nem a miértre, azóta kezdtem el haladni. Amúgy mindenben egyetértek veled. Én azt szoktam mondani, hogy amit keresel azt találsz. Ha hibát keresel (másokban, és az életedben, magadkörül) akkor hibát fogsz találni, keresd a jót, és megtalálod. Ezt a gyerekeimnek mondogatom, talán már kezdik érteni.

    Puszi, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566306 (132)
    2007-07-27  23:46
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 27. 23:46132.

    Sziasztok!

    Örülök a topiknak, mert engem is érint a téma. Rengeteget foglalkozom a témával, nagyon érdekel, mert két dolog érdekel igazán ,hogy "miért?" és "hogyan?" Az én ismeret tudásomat három helyről szerzem be. Az egyik Dr Joseph Murphy muunkásságai alapján írt könyvekből, másodjára belső Énemtől, harmádjára pedig a külvilág által kapott információkból és tapasztalatokból. Valóban létezik a vonzás törvénye, de létezik még számos más törvény is. Pl. Hit törvénye, harmónia törvénye, szeretet törvénye, ok-okozat törvénye, hatás- ellenhatás törvénye, megfordíthatóság törvénye, kölcsönhatás törvénye, szokás törvénye, és még sorolhatnám tovább. Egy apró hibát szeretnék kijavítani, miszerint nem azt vonzuk amire gondolunk, hanem gondolatainkal tudunk teremteni. Gondolataink teremtő erővel bírnak és amely gondolatunk bekerül a tudatalattinkba az az életünkben valamilyen formában megnyílvánul tapasztalat, esemény formályában. Ki mint vet, úgy arat. Ha pozitív, építő jellegű gontolatokat ültetünk tuudatalattinkba, annak megfelelő eredményt fogunk megtapasztalni.

    Amit az ember gondol, azt teszi, amit érez azt vonza, és aminek elképzeli magát azzá válik.

    Ha a vágy és a képzelet ellent mond egymásnak, mindíg a képzelet győz.

    A vonzás törvénye ott játszik szerepet, hogy ha boldogság tölt el akkor a boldogságnak megfelelő eredményt fogsz az életed során megtapasztalni. Ha például valakit félelem érzet tölt el, az azt az eredményt fogja megtapasztalni amitől fél. Ezért jó mindíg pozitív építő jellegű gondolatokat táplálni tudatalattinkba mert annak megfelelő eredményeket fogunk megtapasztalni.    

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  21. 2007. július 27. 22:14131.
    Szia!

    Nagyon gratula!!!!!!!!!!!!!

    Millió Puszi Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (130)
    2007-07-27  22:12
  22. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 27. 22:12130.

    Szia,

    Jelentem, sikerült bevonzanom a diplomát!

    Levizsgáztam végre, és most jön a pihenés. És azt is el kell mondanom, hogy amióta csak tudom, hogy le kell tennem az államvizsgát, azóta próbáltam átélni azt az érzést, amit most érzek. Pedig akkor még nem olvastam a könyvet, csak most.

    De megvan   .

    Köszi a biztatást, és mindent Puszi, Ildi

    előzmény:
    naju (129)
    2007-07-27  08:08
  23. 2007. július 27. 08:08129.
    Szia Zöldike!

    Nekem is meg kell küzdenem az itthoni előítéletekkel, de szép lassan idomul hozzám a család. Bár vannak dolgok, amiket, nem mondok el, inkább úgy fogalmazok, hogy elhallgatom, és akkor is van kivel megbeszélnem, hiszen itt vagytok Ti!!! Érdekes, hogy én is szelektíven gyüjtöm, de az én feladatom az is, hogy elvigyem, még ebben sem kapok segíteséget, de jövő nemzedékét egy nevelni kell, 2 meg ők milyen környezetben fognak élni? Ha mi nem teszünk semmit?

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (125)
    2007-07-26  22:00
  24. 2007. július 27. 08:02128.
    Szia Nadin!

    Örülök nagyon, hogy kezdesz kilábalni!!! Gratulálok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (127)
    2007-07-26  23:16
  25. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 26. 23:16127.
    szia naju,
    Jaj, köszönöm, nagyon kedves vagy, jól vagyok:-) a hétvégén volt egy nagy mélypontom, de érzeztem, hogy kezdek szép lassan kijönni belőle... és sikerült... és ami a legjobb az egészben, hogy az a dolog, ami eddig hónapokig nem működött az életemben... az most olyan hihetelen fejlődésnek indult, hogy az valami elképesztő. De nem akarok hitetlenkedni, mert akkor azt vonzzom be. Tudod, azt mondogatja az ember, hogy ezt nem hiszem el, nem hiszem, hát akkor az univerum gondoskodik is róla, hogy ne is hidd el. Úgy vagyok vele, hogy igenis minden úgy alakul, ahogyan szeretném, ahogyan elterveztem, ahogyan vágytam...:-)

    Csak működne már így a pénz terén is!!!
    Csak összejön az is. egyébként most nagyon szeretnék egy új autót. fogalmam sincs, hogy honnan lesz, de annyira hiszek benne, és várom is. de komolyan... Na majd ha összejön az lesz az első dolgom, hogy megosztom itt a fórumon Veletek.

    puszi
    Nadin
    előzmény:
    naju (122)
    2007-07-26  16:12
  26. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 26. 22:32126.
    Most látom csak, hogy ide nem válaszoltam!
    Még nem olvastam végig, és először a végére akarok jutni, majd utána mazsolázgatok!
    14.-nél tartok, azt hiszem, ezt is gyakran fogom használni, legalábbis egy ideig.
    Amit már bejelöltem magamnak, az a 10. És persze az első, mindenképpen!
    Majd jelentkezem, remélem legközelebb már eredményekkel!

    A filmről nem tudjátok, mikor lesz szinkronizált, legális kiadása? Sajna nem igazán tudok angolul, a felirat pedig nehol zavaróan rossz! A thesecret.hu-n pedig azt írják, hogy a fordítás sem mindig stimmel!

    A lényeget azért tudjuk, szerencsére itt a könyv is!
    előzmény:
    naju (123)
    2007-07-26  16:16
  27. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 26. 22:00125.
    Köszi szépen, biztosan nagyon jó lesz, mert erdőben és fákban nem lesz hiány!
    Csak attól félek, a gyerekeim és a férjem lesznek az elsők, akik kiröhögnek, de majd megszokják!
    Tegnap pl. a férjem nézett rám csúnyán, amikor nem engedtem, hogy az üdítős üveget a kukába dobja, mivel szelektíven gyűjtjük. Először nagyon ellenállt, azt mondta, "ne idegesítsél már fel", mivel sietni akart. De amikor elmagyaráztam neki, hogy ez nem "csak egy" üveg, és hogy mindenki mondhatná, hogy nem rajta múlik; úgy láttam már elfogadta az érvelésemet!
    Ez is csak egy kis arpóság, de én örültem neki, és sikerként könyveltem el.
    Ja, és nagyon aranyos a kép!
    előzmény:
    naju (120)
    2007-07-26  16:03
  28. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 26. 18:28124.
    Hű, ez igazán jól esett, nagyon aranyos vagy. Érdekes módon a könyveknek köszönhetően (na meg azért tanultam is rendesen) nem is izgulok. Elképzelem ahogy átveszem a diplomát és boldogan vigyorgok, meg sms-ket irok, hogy SIKERÜLT.

    De tudod mi az érdekes? és erre nem olyan régen jöttem rá. Én középsulit végeztem, és egy ideje már hiányolom a fősulis diplomát. Már vagy egy éve azon ábrándozom, hogy majd a munkahelyemen hogy fognak nekem gratulálni a diplomámhoz, meg ilyesmi.
    Szóval a megrendelés el is ment rendesen ahogy kell, csak azt felejtettem el kihangsúlyozni, hogy nekem legalább fősulis diploma kell, nem egy ilyen olyan államvizsga, amivel azért megdolgoztam rendesen, de a fizi nem lesz tőle nagyobb, egyszerűen le kell tenni és kész.
    Máskor részletesebben megfogalmazom amit kérek

    Puszi, majd jelentkezem, Ildi
    előzmény:
    naju (121)
    2007-07-26  16:10
  29. 2007. július 26. 16:16123.
    Szia Zöldike!

    Sikerült befejezni a könyv olvasását? És meliyk gyakorlatok tetszenek? Én a kedvenceket újra olvastam, sőt a héten sikerült megint időt szakítani a filmre is. Mindig van valami új amit felfedezek, vagy elfelejtettem és most előjött.

    Hol vagytok Csajok? Vagy olvas minket fiú ill. férfi is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (102)
    2007-07-22  23:34
  30. 2007. július 26. 16:12122.
    Szia NAdin!

    Hogy vagy? Nagyon eltüntél!!! Minden rendben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (93)
    2007-07-21  20:24
  31. 2007. július 26. 16:10121.
    Szia Mildo!

    Gondolok rád és szurkolok a holnapi vizsgáidhoz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (108)
    2007-07-23  14:21
  32. 2007. július 26. 16:03120.
    Szia!

    Most jutott eszembe, hogy teljesen mindegy, hogy hova mentek, mert a fában, az erdőben ugyanaz az energia megvan mint az Attila dombon. Én szoktam fákat átölelni, és ha koncentrálok, akkor tényleges érzem, hogy erőt ad nekem. Először furcsa volt és nem éreztem semmit, mert a külvilágra figyeltem, hogy ki néz hü...-nek, de aztán megszoktam és már tudok befele koncentrálni.
    Ennek tudatában érezzétek nagyon jól magatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898298 (118)
    2007-07-25  16:56
  33. 2007. július 26. 13:53119.
    Sziasztok!

    Zöldike, én sajnos nem tudok ilyen helyet azon a környéken, de talán ha a neten körülnézel, akkor lehet, hogy találsz.

    Újabb összefüggeésre jöttem rá: Szktam csinálni a "Teremtő varázsdoboz" gyakorlatot, és lepkéket vágtam ki, különböző dekorációnak milyen jó lenne a lakásban. És képzeljétek, hogy tegnap a fiam beállít egy gyönyörű képpel amit a táborban készített, nagyon örültem neki, megdicsértem és kiraktam a falra. Ma reggel döbbentem rá, hogy ezen a képen lepkék vannak!!! És én ezt kértem!!!

    Oda kell figyelni az apró kicsi dolgokra is.

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 25. 16:56118.
    Hú, ez nagyon jól hangzik!!
    Kár, hogy a nyaralást nem úgy terveztem, hogy útba ejthetnénk. Én is úgy feltöltődnék!
    A Bakonyba megyünk, nem tudtok ott a környéken vmi hasonló helyet? Állítólag a szentbékkállai Kőtenger is jó hatású!

    Ha már nyaralunk, egy kis plusz energiát szívesen adnék a családnak! Az se baj, ha nem tudnak róla.
    előzmény:
    naju (116)
    2007-07-25  08:02
  35. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. július 25. 12:46117.
    Melda gyorsabb volt.  
    előzmény:
    naju (111)
    2007-07-23  21:39
  36. 2007. július 25. 08:02116.
    Sziasztok!

    Jó reggelt kívánok mindenkinek és egy forró kávét vagy capuccinót, ki ahogyan szereti!
    Tegnap este tettem egy kis kirándulást Attila dombra, egyik barátnőm tartózkodik ott, és a férje tegnap vitt utánpótlást neki, és így jutottam le. Az érdekes az, hogy már hívott a múlt héten is, de a férjem lebeszélt, hogy drága, (útiköltség) és meleg van, stb. Én meg hagytam magam. De csak motoszkált bennem, hogy le szeretnék menni, megnézni mi igaz a történetből. Tegnap délután jön az sms lenne-e kedvem? Persze, a férjemmel is megküzdöttem a harcom és elindultunk 17 órakor. Látván milyen idő van, hálát adtam, hogy ezt a kis utazást száraz bőrrel ússzuk meg, és simán végig tudunk menni, egy óra alatt lent vagyunk. 3 perccel tovább tartott az út. Gyönyörű hely, nem esett, igaz a szél fújt és be volt borulva, de én is és a kicsi fiam is nagyon jól éreztük magunkat. Az érdekessége még az a dolognak, hogy teljesen boldog voltam az első pillanattól kezdve, pedig elég szkeptikusan fogadtam az erről hallottakat, és amikor végre megpihentünk egy padon elkezdtem én is bizseregni, pedig nem is vagyok beteg.( ált. a betegek keresik fel ezt a helyet, gyógyulás céljából). Nekem az egész testem bizsergett és éreztem az energia áramlását. Fantasztikus volt, és nagyon rám fért!!!!

    MA is úgy érzem tele vagyok energiával, és a fiamon is látom milyen boldog, olyan édesen játszik egyedül a hátam mögött, kacarászva.

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. július 24. 07:26115.
    Szia!

    Le tudod tölteni a következő helyről:
    http://www.box.net/shared/b6yklo2kij
    légy türelmes, mert sokan töltik le, és mind a 72 rész letöltése után az elsővel tudod összerakni, magyar felírattal van.

    Jó szórakozást kívánok hozzá!!!!!

    Legyen nagyon szép napoatok!!!
    előzmény:
    nacimiento (112)
    2007-07-23  21:43
  38. 2007. július 23. 22:15114.
    köszi!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (113)
    2007-07-23  21:47
  39. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2007. július 23. 21:47113.

    Csak két tragédia van az életben: az egyik, hogy valaki nem kapja meg, amit akar, a másik pedig, hogy megkapja azt.

    Ez a Wilde tudott valamit.... 

    előzmény:
    naju (111)
    2007-07-23  21:39
  40. 2007. július 23. 21:43112.

    Sziasztok!

     

    Segítsetek nekem, hol szerezhetem meg a Titok c. film magyar verzióját?

     

    Előre is köszönöm.

     

    Jó éjt mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. július 23. 21:39111.
    szia!


    Lehetne magyarul?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966077 (110)
    2007-07-23  21:22
  42. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2007. július 23. 21:22110.


    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.

    Oscar Wilde

     

     



     

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  43. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 23. 21:08109.
    Kedves Mildo,

    Hát igen... ebbe beletrafáltál. Gyakorlatilag az utóbbi időben egyszerűen képtelen vagyok meditálni, nem bírom elengedni megem, nem bírok lazítani. az agyam folyamatosan kattog (elég régóta). Viszont a gyakorlatokhoz nem volt szükség a kikapcsolásra, ezért nagyon örültem, mert így is működött. Hiába, érzem, hogy ez egy nagy harc lesz, hisz nem elég, hogy _talán joggal hiszem-, hogy életem legnagyobb megpróbáltatásán megyek most keresztül, ráadásként egy hosszú évek óta belémégetett szokást, neveltetést is le kell vedlenem. Hisz én elég pesszimista, amolyan energialeszívós környezetben nőttem fel. Állandó aggódás, meg a "szőrnyű" pénztelenség... anyukám sajnos a mai napig csak panaszkodik, sokszor amikor felhívom már fáj a fülem a panaszáradatól. Vagy az egészségére, vagy a pénztelenségre, vagy a melegre, vagy a hidegre, vagy másokra... szóval, nem egyszerű eset. Nemrég vettem a bátorságot és megmondtam neki, hogy hagyja már ezt abba, és vegye már észre, hogy mit csinál. sikerült rábeszélnem, hogy olvassa el a könyvet. Hátha... bízom benne, hogy nem fogja elutasítani az ott leírtakat. És tudom, hogy nekem sem szabad feladni. De olyan nehéz! Most. valamiért, nagyon nehéz. És persze azonnal beindult a negatívhullám is. elképesztő ahogyan ez a vonzástörvény működik. Nemcsak a jó dolgokon, hanem a rosszakon is le lehet mérni. de talán most már jobban átlátja az ember, és tudja az okát. És ok nem más, mint az ember saját maga.
    Na megint jó sokat írtam... bocsi
    szia,
    Nadin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (107)
    2007-07-23  14:18
  44. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 23. 14:21108.
    Még valami,

    igazából igy mindent "elengedhetsz", a nincstelenséget, szegénységet, szomorúságot, magányt, bármit. Majd miután megnyugodtál, kérheted amire szükséged van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (107)
    2007-07-23  14:18
  45. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. július 23. 14:18107.
    Kedves Nadin,

    én azt javasolnám, hogy először próbáld magadat elfogadható rezgésszintre hozni, mert ilyen feszült, zaklatott állapotban nem biztos hogy sikerül akár pénzt, akár bármi mást bevonzani. Azért mondom, mert már sokszor voltam hasonló lelkiállapotban és ilyenkor nem akar sikerülni a vizualizáció.

    Mikor ennyire zaklatott vagyok, akkor mindenképpen azon vagyok elengedjem a zavaró gondolatokat, félelmeket. Ez néha napokig, sőt hetekig is eltart, de kitartás. Minden kicsivel jobb érzésnek örülni kell.

    Lefekszem, (de tegnap kiültem a csillagos ég alá, és az semmihez sem volt fogható, annyira jó volt, ezután minden este ezt fogom tenni), figyelem a légzésem és azt mondogatom magamnak hogy "Elengedem a félelmeimet. Elengedem a fáradságot, érzem ahogy lassan a félelem helyét felváltja a béke és nyugalom."

    És hasonló gondolatokat mondogatok, mig meg nem nyugszom. Én a helyedben ezzel kezdeném, mert tapasztalatból tudom, amig az ember tele van félelemmel, görccsel addig hiába kérsz bármit, a könyv is irja.

    Még irok, de most be kell fejeznem az ebédet mert éhes a család, és hát én is. Majd irj hogy mi erről a véleményed.

    Puszi, Mildo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (105)
    2007-07-23  09:10
  46. 2007. július 23. 12:37106.
    Szia Nadin!

    NAgyon jó úton haladsz, csak így tovább!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (105)
    2007-07-23  09:10
  47. Torolt_felhasznalo_731932
    Torolt_felhasznalo_731932
    2007. július 23. 09:10105.
    szia naju,
    Köszönöm a leírást, feltétlenül kifogom próbálni. Én nem voltam agykontrollon, bár jelentkeztem is rá még májusban, de akkor már nem volt hely, és azóta az anyagiak miatt nem bírom összehozni. De talán most, hogy rátaláltam a könyvemre:-) nem is tartom annyira fontosnak. Nekem van otthon egy agykontrollos könyvem, így amolyan autodidakta módon próbálkoztam is vele. Viszont amit hiányoltam ebből a könyvől (agykontrollos), és azoktól az emberektől, akik végeztek AK-t, az az, hogy gyakorlatilag senki nem tudott kielégítő magyarázattal szolgálni az AK müködésének a lényegét, és a miértjét illetően. Tehát senki nem tudta megválaszolni azt a kérdést, hogy mitől működik, mi a mozgatórugója, az, hogy kivetítem a vágyaimat a képzeletbeli képernyőmre milyen erőket, és hogyan hoz működésbe... De a Kérd és megadatik pontosan erre világít rá... hogy nem csupán a gondolatainkkal vonzzuk be a dolgokat, hanem az érzéseinkkel. Tehát az a legfontosabb, hogy átérezzük a vágyainkat, mert ekkor kerülünk magasabb rezgésszintre. Így már érthető az AK technika is. De lényegét tekintve ugyanaz, mint a vonzás törvénye, csak technikák és gyakorlatok szempontjából külömbözik. A pénzmágneses meditációt kifogom próbálni, és mindenképpen beszámolok a hatásásról. És most már tudom, hogy a legfontosabb, hogy át is éljem azt, hogy gazdag vagyok.
    A többivel meg próbálkozom ezerrel, nem fogom feladni! Nem hagyom, hogy visszazuhanjak, már csak azért sem, mert még ha nem is történne semmi jó, akkor is legalább JÓL érzem magam, és nem aggódok. Viszont tudom, hogy a jó dolgok márpedig igenis történni fognak...
    Nadin

    És esetleg konkrét személlyel történt pozitív változásokról, hirtelen, váratlanul bekövetkezett fordulatkról betudna valaki számolni? az is jól jönne:-) :-)
    előzmény:
    naju (103)
    2007-07-23  08:16
  48. 2007. július 23. 08:19104.
    Pénz Mágnes Meditáció.

    21 napig minden este meditáljál erről, mielőtt aludni mész. Mindkét részt csináld estenként, az első és második részt egymás után. Ha valamelyik este nem tudnád csinálni, akkor ajánlatos újra kezdeni a 21 napos meditálást.

    Első rész:

    Menj le szintedre, és láss 10 arcot egyenként, egymás után. Ezek az arcok lehetnek olyanok akiket ismersz de lehetnek teljesen idegenek is. Lásd ezeket az arcokat úgy hogy mindegyikük mosolyog. Ha egyik másik arc nem mosolyog küldjél neki pozitív energiát magadból, hogy mosolyogjanak és üzend nekik gondolatban, hogy hamarosan újra látni fogod őket. Minden este láss 10 új ismerős arcot, ha már nincs több ismerős arc akkor hagyd hogy a képzeleted mutasson újabb mosolygó arcokat.
    (Ez a része a meditálásnak több embert hoz az életedbe… olyanokat, mint te vagy, vagy akik meg szeretnének ismerkedni veled, vagy akik vevőid, ügyfeleid akarnak lenni stb.)

    Második rész:

    Képzeld el egy gyönyörű erdős, fás helyen sétálsz.
    Most vedd észre, hogy az egész tested körbe van véve nagyon finom arany színű porral. Az arany por mágnesezve van, és pénzt vonz magához. Figyeld ahogy a szél fúj, a sok pénz amit az arany por vonz ragad hozzád az aranypor miatt. Lásd magad hogy örömmel elfogadod ezt a pénzt, mert tudod hogy a tied, ez a pénz tied és senki másé és neked nem kell tenni semmit ezért a pénzért, mert teljesen megérdemled ezt a pénzt.
    (Ez a rész hoz neked bőséget, gazdagságot néha teljesen váratlanul olyan helyekről vagy olyan formában amire nem is gondoltál)

    Ha 21 napig estenként meditálsz erről ez nagyon segít, akar hiszel benne akar nem. Nem fontos ezt a meditálást folytatni a 21 nap után. Kell, hogy tartsunk egy kis pihenőt. A saját intuitásod majd megmondja, hogy milyen hamar, vagy milyen gyakran csináld ezt a 21 napos Pénz Mágnes Meditációt.
    Ezt nem lehet elrontani, nem lehet rosszul csinálni, nem lehet senkinek semmi kárt csinálni ezzel a meditációval.
    Figyelj fel rá hogy új lehetőségek nyílnak meg majd előtted, pontosan ott leszel és akkor a legjobb helyen ahol találkozhatsz vagy hallhatsz olyanokról akikről rég hallottál, vagy akik valamilyen formában segítségedre lehetnek, lehet hogy pénzt tálalsz az utcán, vagy pénzt kapsz valakitől, vagy valami jó dolog fog történni veled más formában, valaki segít, vagy talán csak mosolyog rád.
    Jegyezd fel az ilyen véletleneket ez még jobban elősegíti a gazdagságodat. Mindenek felett örülj a jó szerencsédnek! Minél több gazdagságot teremtünk mint egyének annál gazdagabb életünk lesz, és többet oszthatunk meg másokkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2007. július 23. 08:16103.
    Szia Nadin!

    Na most feladtad a leckét nekünk. Szerintem be lehet vonzani a több pénzt, én tavaly novemberben kezdtem el olvasni a könyvet, és a téltől mindig féltünk, mert a párom festő és télen nincs munka, mi az ő jövedelméből élünk, meg az én gyes-emből, ami tudjuk nem sok. És képzeld folyamatosan volt munkája egész télen dolgozott a mai napig, még a két ünnep közt is!!! Én a kicsi fiammal vagyok itthon mert tartós beteg, de nekem is jött olyan lehetőség, amiből saját pénzem lehet, és a fiammal együtt tudom csinálni. Tehát én hiszek abban, hogy mindenki képes bevonzani a pénzt, csak akarni kell. Nem tudom, hogy végeztél-e agykontroll tanfolyamot, de ott is van egy nagyon jó "pénzmágnesmeditáció" a lényeg, hogy el kell képzelni, magadat, hogy egy mágnes vagy és bevonzod a pénzt.
    De ha elolvasod, hogy miket írtál, nagyon érdemes, akkor Te is rájössz arra, hogy amíg boldog voltál minden sikerült. Olvastam valahol, hogy nem az számít, hogy milyen mélyen bántottak meg, vagy hogy miért kerültél a negatív oldalra, hanem az hogy mennyi időbe telik míg kijössz onnan. Én azt mondom fel a fejjel, és minden megoldódik! Sajnálom, hogy csak a lelki támaszod vagyok, de többre most nem telik tőlem.

    Legyen mindenkinek nagyon szép napja!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731932 (101)
    2007-07-22  22:28
  50. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. július 22. 23:34102.
    Köszi a kimerítő választ!
    Már nagyon várom, hogy végigolvassam a gyakorlatokat, az eleje talán még nem nekem szól, de majd belejövök!
    Az érzelmeim azonosítása nekem sem könnyű, de gondolom, idővel ez is könnyebb lesz. Szerintem a lényeg az, hogy mostmár tudjuk, hogy mire kell figyelni! Az agykontrollnál nekem ez hiányzott, valahogy kevésnek éreztem a pozitív gondolkodást, de most minden értelmet nyert! Nekem ezért a legfontosabb dolog, amit a filmből eddig tanultam, az érzelmi irányító rendszer. Hogy az érzelmeimre többé nem úgy gondolok, mint egy kellemetlen, vagy zavaró dologra.

    A párommal kapcsolatban pedig volt egy olyan kósza gondolatom, hogy valószínűleg nem véletlenül vagyunk együtt. Talán az ő ellenállását csak így lehet megtörni, ha rajtam keresztül találkozik ezekkel a gondolatokkal, mert valószínű, hogy ő nem kezdene könyveket, netet bújni, csak hogy rátaláljon a "Titokra"!

    A mai napom egyébként szuper volt! Nagyon jól éreztem magam, a pozitív dolgokért hálát éreztem, és úgy tűnik, hogy minél többet gyakorolom, ez is egyre hatásosabb!
    Ezt inkább leírom konkrétan: Strandolni voltunk a családdal, és annyira jó volt látni a szüleimet, ahogy a másfél éves kisfiammal játszottak! Olyan édesek voltak!

    Szóval legyünk kitartóak, és meglesz az eredménye!

    És köszönöm Neked Naju, hogy ajánlottad a filmet, és így Rajtad keresztül eljutottak hozzám ezek a gondolatok!
    előzmény:
    naju (99)
    2007-07-22  15:43

Címlap

top