Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. Torolt_felhasznalo_382018
    Torolt_felhasznalo_382018
    2007. szeptember 12. 16:43301.

     

    Kértem egy nőt, és kettőt kaptam.

    Kértem hogy álljon föl, fölállt.     

     

     

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  2. 2007. szeptember 12. 16:23300.
    Szia Mildo!

    Nagyon klassz amit leírtál, és megérkezett a hálakő is, melynek nagyon örülök.
    Képzeljétek napok óta olyan sok jó dolog történik velem, hogy csak ámulok, bámulok!!! A BKV járművein mindig van helyünk, vagy átadják, az utcán menve a zebránál mindig megállnak az autók, sok mosolygós embert látok magam körül, a postán is kevesen voltak, és simán mindent elintéztem. Ma meg anyósom közölte, hogy cipőt akar venni a fiamnak.
    Ami úgy különösen meglepett, hogy ma reggel nézegettem a függönyünk, hogy már milyen régi, egy-két helyen lyukas is, itt az ide újat feltenni. Most hívott az egyik ismerősöm, hogy lecserélte a függönyét, és ha nem sért meg vele akkor a régit nekem adná, lementem megnézni, hát mit mondjak gyönyörű!!!!!!! Elmeséltem neki, hogy épp most gondoltam rá, hogy le kéne cserélni, ő meg elmesélte, hogy már ott áll fél éve a szekrényében, mert sajnálta kidobni, és ma beugrottam neki. Hát nem fantasztikus?!!!!

    Mindenkinek legalább ilyen szép napot, sőt szebbet kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (299)
    2007-09-06  21:35
  3. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 6. 21:35299.
    Hoztam néhány képet az Adriáról.

    Nagyon jól éreztük magunkat, igazi pihenés volt, és csak vonzottam, vonzottam a sok fagyit (hatalmas gombócokat kaptunk, meg sem birtuk enni), a nagy ugrásokat, lubickolást, merülést, esti sétát, és a kis bamba kölyökkutya simogatását minden reggel.

    Remélem jövőre is eljutunk ugyanide, mert ottmaradt a törölközőnk a strandon. Gondoltam visszaszaladok érte, de lehült a levegő. inkább majd jövőre.

    nektek is hasonló bevonzásokat kivánok,



    szeretettel Mildo
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  4. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 5. 21:39298.
    Szia,

    én is ettem kürtős kalácsot, és nagyon fincsi volt. Városnap volt nálunk, meg kirakodó vásár, nagyon szép volt, és a kürős kalács is egy bevonzás volt, mert a multkor csak nézeggettem, de mégse vettem, mert senki más nem akart, egyedül pedig nem akartam venni, de azóta is arról álmodtam.

    a mosolygást én is gyakorlom, bármilyen rosz kedvem is van, azért mindég van egy mosolyom azokhoz akik megszólitanak, és legtöbbször viszonozzák is. Már azt is szeretem, amikor reggel többen megyünk fel a liftel, és ha valaki valami kedveset, vagy vidámat mond, attól nagyon szépen kezdődik a nap. Ha pedig más nem teszi, akkor én adok legalább egy mosolyt és mindig visszakapom. Én már évekkel ezelőtt olvastam erről, és már annyira természetessé vált, hogy az a fura ha nem mosolygok. Akkor a gyerekeim megkérdezik, anyu rossz kedvű vagy?
    Pedig nem vagyok, csak elgondolkodtam. Akkor rájövök, hogy nem szabad abbahagyni a mosolygást.
    előzmény:
    naju (295)
    2007-09-01  19:09
  5. 2007. szeptember 5. 15:20297.
    Sziasztok!

    Hol vagytok? Senkivel nem történik semmi? Most, hogy a lakásba be vagyunk zárva, a szükséges takarítás elvégzése után végre van időm egy kicsit elmélyedni a témámban.
    Nagyon várom már a szept. 30-át amikor megyek tréningre már befizettem, mert így olcsóbb, csak a páromat kell még megpuhítanom, hogy jó szívvel engedjen el. De hiszem, hogy meg tudom győzni. Képzeljétek nyertünk kaparós sorsjegyen dupla pénzt, én csak gondoltam, hogy most biztos nyerünk,mert mióta a mosolyt alkalmazom azóta, nagyon jó kedvem van mindig. Fiamnak is nagyon jól indult a suli, már most a kezdetén hozott egy igazgatói dicséretet, nagyon büszke vagyok rá!!!! Most olvassa a gyerekeknek szoló könyvet, és úgy látom tanult belőle.

    Legyen nagyon szép napotok és ha tudtok, van sikerélményetek akkor írjatok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. szeptember 1. 19:14296.
    Az előbb kimaradt:

    Találtam egy oldalt ahonnan elég sok könyvet le lehet tölteni, akit érdekel A Salamon beavató meséi-nek a második részét is megtaláltam itt, címe: Sara és Seth beavató meséi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 1. 19:09295.
    Sziasztok!

    Újabb sikerről számolhatok be. Olvastam egy nagyon érdekes írást a mosolyról, és gondoltam kipróbálom. Ez hétfőn történt, kedden már kaptam egy nagyobb megrendelést amiből elég szép hasznom van, folyamatosan érkeznek ezután is. Ráadásul nem szoktam kaparós sorsjegyet venni, de gondoltam kipróbálom és a dupláját nyertük, mint amiért vettem. Ma meg elmentünk a Feneketlen tóhoz, mert Újbuda Party van, és Alex kinézett magának szélforgót, de sehol nem találtunk olyat, kárpótlásként horgászhatott egyet ajándékért, és majdnem a legmagasabb pontszámot húzta és nagyon örült az ajándéknak. Anyukám meg meghívott minket egy kürtöskalácsra. Nagyon jó napunk volt ma.
    A mosolyról az írást a köv.web oldalon olvashatjátok:
    http://www.thesecret.hu/

    Legyen nagyon szép estétek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. szeptember 1. 19:00294.
    Szia Anikó!

    Nagyon sajnálom, hogy így döntöttél, de gondolom a thesecret oldalon megtalállak.

    Puszi Judit
    előzmény:
    Ókina54 (290)
    2007-08-31  09:13
  9. Torolt_felhasznalo_602255
    Torolt_felhasznalo_602255
    2007. augusztus 31. 13:18293.
    sziasztok!

    a mennyei profécia nekem is megvan, miota elöször láttam nagyon megfogott azota már többször is megnéztem! Egyre jobban hiszek a vonzás törvényében, és abban h igenis változtathatunk az életünkön. Azt vonzuk be aminek érzéseket is adunk, én ezt vallom!

    Az emlitett könyvet még nem olvastam de megszerzem.

    Cs.
    előzmény:
    weronika (288)
    2007-08-30  07:42
  10. 2007. augusztus 31. 10:02292.
    Attól nem kell törölnöd magad Én is belesek ide is, bár tény, h ott már többet vagyok
    előzmény:
    Ókina54 (291)
    2007-08-31  09:16
  11. 2007. augusztus 31. 09:16291.
    Drága! Bemutatkozott 70 ember egymásnak, egyesével, aztán kört alkottunk kézenfogva, és sugároztuk az összevont, egységes szeretetünket, azoknak, akik nem tudtak eljönni. Mindenkinek.
    A www.thesecret.hu oldal aktuális menüjében informálódhat mindenki a találkozókról.

    Sietek, ezért csak  röviden ennyit. Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (289)
    2007-08-30  23:07
  12. 2007. augusztus 31. 09:13290.
    Kedves társak!


    Törlöm regisztrációmat.

    Nem érzem az nlc.t annak a helynek, ami segítene már. Csak megírtam nektek. Ne értsétek félre, ha esetleg írni szeretne bárki. Ezért.

    Szeretettel: Anikó
    előzmény:
    weronika (285)
    2007-08-28  09:51
  13. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 30. 23:07289.

    sziasztok!!!!

    én is visszaérkeztem az egy hetes kis pihenőről :-) egy pár dolog sikerült a nyaralás alatt is, amit szerettem volna :-) nagyon szuperrrrrr!!! hihihiih

    Ókina, miket csináltatok a találkozón? és mikor lesz legközelebb???

    szép estét, vagyis jó éjszakát :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. augusztus 30. 07:42288.
    Köszönöm Találtam én meg tegnap 1-2 jó könyvet, meg a Mennyei prófécia zeneanyagát Egyébként msn-en fenn vagy már nekem
    Anikódrága! Meglestem már a képeket Nagyon jó lehetett. Nekünk vidékieknek ezek az esti órák viszont sajna nem annyira jók. Nézegettem én is, ha felmegyek h tudnék hazajutni, de a 6 órás busszal vissza kéne indulnom. Akkor meg nincs értelme felmenni Majd alakul De szept. 30-ra mindenképpen akarok menni
    előzmény:
    naju (286)
    2007-08-28  16:27
  15. 2007. augusztus 29. 19:56287.
        
    előzmény:
    weronika (285)
    2007-08-28  09:51
  16. 2007. augusztus 28. 16:27286.
    Szia!

    Nekem sok főleg agykontrolos meditációm van. De olyan is van ami csak zene. Mns-en át tudom küldeni vagy cd-re rá tudom venni.
    Megy privi is.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    weronika (285)
    2007-08-28  09:51
  17. 2007. augusztus 28. 09:51285.
    Sziasztok. Gondoltam én rátok a találkozón, de elhúzódott az előadás amit hallgattunk. Az is fergeteges volt. Azt szeretném kérdezni, h valamelyikőtöknek nincs véletlen meditációs zenéje? Ha lehet esetleg olyan ahol irányítják is. Nekem ez nem megy, de gyakorolnám.
    Kössz
    Vero
    előzmény:
    Ókina54 (284)
    2007-08-27  21:15
  18. 2007. augusztus 27. 21:15284.
    Juditka, a találkozó 1 x-üen FANTASZTIKUS volt!

    Még nem sikerült "lehoznom " magamból, de ahogy összeáll a kép, bennem, írom.
    Képek:
    előzmény:
    naju (283)
    2007-08-27  20:58
  19. 2007. augusztus 27. 20:58283.
    Sziasztok!

    Sajnos a tegnapi nap nem az enyém volt, semmi nem jött össze, de elgondolkoztam rajta, hogy ennek is biztos megvan a miért, majd rájövök.
    Ókina nagyon várom a beszámolódat, remélem jövő hónapban én is eljutok a THE SECRET találkozóra.
    Azért megvolt a tagnapi napnap is a hasznos része.

    Képzeljétek ma sikerült életemben először a meditációt végig csinálni, elég érdekes érzés volt, végig a tudatomnál voltam, nem aludtam el és csak a légzésemre figyeltem, talán kétszer kalandoztak el a gondolataim, de sikerült visszatérnem a légzés figyelésére. Valami meghatározhatalan nyugalom vett körül, fehérség volt mindenhol.
    Most mennem kell, mindenkinek nagyon kellemes estét kívánok!!!
    előzmény:
    Ókina54 (281)
    2007-08-25  15:43
  20. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2007. augusztus 26. 03:50282.
    Sziasztok!

    Nagyon jó lenne elmenni, remélem majd beszámoltok!
    Úgy tudom, havonta lesz találkozó, valamikor én is elmegyek!!!
    Addig is várom a híreket!
    előzmény:
    naju (279)
    2007-08-23  13:01
  21. 2007. augusztus 25. 15:43281.
    naju, de jó!!!!

    Én megyek. Akkor, ha nem tudod kire hagyni, akár el is hozhatnád,  gondolom? Leszünk rengetegen.... máris izgatottabb vagyok, mint valaha kisgyerekkoromban, mikor még hittem a CSODÁKBAN!! és annyira vágytam, vártam mindig a jót!!!

    Anikó én a Thesecreten is megtartottam a nevem, csak rövid O az Okina54. Sőt, a Skype oldalon is ez a nickem.
    előzmény:
    naju (277)
    2007-08-23  12:47
  22. 2007. augusztus 25. 11:39280.
    Oda sajna nem, mert akkor képzésünk van
    előzmény:
    naju (279)
    2007-08-23  13:01
  23. 2007. augusztus 23. 13:01279.
    Szia!

    Én is gondolkozom rajta, hogy elmenjek, de amit olvastam tudtam, hogy nem véletlenül kerültem erre az oldalra, már csak a párommal, vagy anyuval vagy anyósommal kell beszélnem, hogy vigyázzon Alexre, szeretem magam több oldalról bebiztosítani.
    Te jösz vasárnap a Margit szigetre?
    előzmény:
    weronika (278)
    2007-08-23  12:54
  24. 2007. augusztus 23. 12:54278.
    Sziasztok
    Ugyanezen az oldalon találtam a Secret tréninget Arra el szeretnék menni.
    Fejlemények. Meglepően segítőkész mindenki, még a biztosítósok is A fönököm magánügynek kezeli a kocsimentes állapotot, de ez már nem is érdekel És találkoztam egy nagyon kedves hölggyel És egy csomó hasznos, érdekes dolgot kaptam tőle
    előzmény:
    naju (277)
    2007-08-23  12:47
  25. 2007. augusztus 23. 12:47277.
    Sziasztok!

    Most találtam a http://www.thesecret.hu/elso_secret_talalkozo#comments oldalon a következőt:
    "Az első Thesecret találkozó időpontja és helyszíne:
    Dátum:2007. augusztus 26.
    Időpont: 16 óra
    Hely: Budapest, Margitsziget, Zenélő Szökőkút

    Kedves Teremtő Barátaim!

    Arra gondoltam Secret Adminnal és Álomkeresővel közösen, hogy ez legyen a helyszín és az időpont...

    Hozzon Mindenki egy szál fehér rózsát

    Ott találkozunk, és majd eldöntjük hogy ott maradunk, vagy megyünk valamerre, de szerintem kinn a szabadban jobban áramlik ennyi energia

    Szeretettel várunk Mindenkit!

    Vélemnyeket, javaslatokat várok!
    Arra kérnélek Benneteket, hogy aki jön írjon Nekem egy mailt, esetleges elérhetőséggel Az adatokat bizalmasan kezelem!

    Csillagvirágos ölelgetés"

    Arra gondoltam, hogy megosztom veletek ezt a senzációs lehetőséget, én biztos ott leszek, és akiven van kedve eljönni, azzal szemályesen is találkozhatnánk.
    További szép napot kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. augusztus 23. 11:41276.

    Kedves Mindenki,

    Szeretnék megosztani egy részletet a könyvből, ami nekem sokat segít a vágyaim pontos megfogalmazásában, főként a 'nagyobb' kívánságok elérésében. Ajánlom e pár sort kezdőknek, illetve bárkinek, akinek szüksége van rá.

    Nem kell folyton azt mondogatnod a Világegyetemnek, hogy mire vágysz; elég, ha egyszer elmondod. De azért jó, ha tovább beszélsz a dologról, mert így te magad világosabb képet alkothatsz. Az első kijelentéseddel általában nem tudsz világosan kifejezni mindent, amit akarsz, ezért minél többet beszélsz a vágyaidról, annál inkább finomítasz rajtuk. Ám amint kimondod, hogy "akarom", a Világegyetem elkezdi megvalósítani a vágyadat, majd amikor azt mondod, hogy "ilyennek szeretném", a Világegyetem ennek megfelelően változtat rajta. Majd azt mondod, "jó lenne, ha valamennyi még ebből is lenne a dologban", és a Világegyetem... érted már, hová akarunk kilyukadni? És amikor már világosan tudod, hogy mit akarsz; amikor már nem tudnál mit hozzátenni a vágyadhoz, és világosan tudod, mire vágysz - akkor az már úton van feléd. Vágyad megvalósulása azonban várat még magára, mert a legtöbb esetben ellenállás van benned, így nem tudod azt azonnal befogadni.

     

    További sok sikert kívánok Mindenkinek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. augusztus 23. 08:05275.
    Szia Vitona!

    Tényleg nagyon oda kell figyelnie az embernek arra, hogy mit gondol. Én is végeztem agykontroll tanfolyamot és a mai napig használom is, sőt most kértem meg pár ismerősömet, hogy programozzunk egymás céljaiért, ha gondolod beszállhatsz Te is. Hiszem, hogy a másik célját könnyebb elhinni, hogy teljesül, mint az enyém. Szoktad olvasgatni a www.esettanulmanyok.hu oldalt? Én onnan is rengeteg ötletet kapok. Érdekes módon az AK-t és a Kérd és megadatik-ot én teljesen jól össze tudtam kapcsolni, és a kettőt együtt használom.
    De csak az AK-al nem voltak ilyen látványos sikereim, kellett az, hogy valaki elmagyarázza miért is működnek így a dolgok ahogy.
    Sikerült megnézned a filmet? Hogy tetszik? Hetente legalább egyszer, de ha van időm akkor részleteket többször is megnézek belőle. Azt is észrevettem már, hogyha nem olvasgatom a könyvet, vagy a filmet nem nézegetem, akkor nagyon hamar "leülök" ami ugye nem válik javamra.

    Hálás vagyok azért amiért vagytok és beírtok ide, mert kell mindenkinek ez a pozitív töltés!!! Sokan olvasnak minket, olyanok is akik nem írnak!!!

    Legyen nagyon szép napotok!!! Később még bezézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304535 (269)
    2007-08-16  18:22
  28. 2007. augusztus 22. 21:32274.
    Sziasztok!!

    Végre én is vagyok, csak nyaralni voltunk családostul a Balatonon. Nagyon jó volt, megyünk máskor is. Nyolc éve nem voltunk sehol, úgyhogy most ezt bepótoltuk. Visszaolvastam, és nagyon örülök, hogy megosztottátok velem és másokkal a sikereket.
    Nekem a legújabb sikerem az, hogy mikor hazajöttünk már másnap kaptam megrendelést a munkámra és egyből hármat, tehát van mit csinálnom jó pénzért. De "szerencsére" mióta a könyvet kiolvastam, azóta folyamatosan így jönnek. Érdekes módon a páromnak is folyamatosan vannak munkái és egyre fizetősebbek. Úgy látszik ha én úgy gondolom, hogy jobb az anyagi helyzetünk, akkor teljesen mindegy, hogy honnan érkezik a pénz, csak jön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2007. augusztus 17. 11:42273.
    Köszönöm!
    Javaslom, a történet elejét napi szinten gyakorold. Ha kellő kitartással csinálod, nap, mint nap, meghozza gyümölcsét. Nagyon sok idő kellett nekem is, hogy elérjem ezt, amiről most beszámolhattam, de arra is rájöttem utamon, hogy az Idő nekem dolgozik. Nekünk. Mindenkinek egyénenként. A kitartás meghozza gyümölcsét.
    És ez így van, hála a jó könyveknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (272)
    2007-08-17  11:33
  30. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 17. 11:33272.

    Ókina!!!

    nagyon tetszett ez a kis történet!!!! ki is másolom!!!!

    üdv,

    előzmény:
    Ókina54 (271)
    2007-08-17  11:10
  31. 2007. augusztus 17. 11:10271.

    Csodás élmény ez drága vitona!. Nagyszerű teremtést alkotsz. Mert sikered azt példázza előttünk, mindannyiunk előtt, hogy "Csak kéd és megadatik" a könyv címéhez méltón, bármi a miénk lehet.  És ez is, mint minden, bennünk van. Csak a kulcs veszett el útközben. Ami a bensőnkhöz vezető ajtót nyitja.

    A Thesecret filmet én is ajánlom mindenkinek.
    Nekem is van sikerem, és örülök nagyon. Hosszú, hosszú ideje kívánom a kimagasló sikert MLM munkámban. Rengeteget tettem is érte, és a több mint kétéves periódus megérett termése: Tegnap ünnepeltük az ... Cégnél elért sikeremet, egy komoly kimagasló elért eredményemet. És ma, ezzel a Mostani Énemmel látom nagyon tisztán, hogy az Én utamat, tehát az Egyén útját senki más nem mutathatja meg, és nem lépheti meg, Csak Én magam. Az elődeink által kitaposott út követése is téves lehet, mert az út poros, és a szél összekócolja a nyomokat, amiket követni szándékozunk. Tehát, meg kell keresnünk makacs kitartással saját, egyéni, és ezáltal egyedi Utunkat. És még valamit: írtam a www.thesecret.hu oldalon is már, hogy minden Ember gyémánt ragyogással születik a Földre. Ám az Élet hosszú folyamatában az út porában ez a ragyogás elszürkül. És amikor találkozunk egy olyan emberrel, aki észreveszi a szürkeségben is gyémántragyogásunkat, és felemel, letöröl, .... nos akkor újra ragyog gyémánt mivoltunk, és újra élni kezdünk. Sajnos, rengetegen nem ismerjük fel a körülöttünk élő Emberek gyémántragyogásának elszürkülését. Kevesen ismerik csak fel, és ezáltal a világ is szürke mindenki számára. Akik azonban ezeket a titkos csodákat tanulmányozzák, ahol teremtő bölcsességünket fel, vagy megismerhetjük, nos nekünk tennünk kell ezért, hogy világunkat egyénileg megváltoztassuk. Gondolom egyetértetek velem? Remélem nem beszéltem túlságosan rébuszokban! Mert mi vagyunk a Világ. Minden egyes Ember, egyénenkét egy-egy világ.

    Egy szép mese, hogy szinesebbé varázsoljam én is életünket:
    Kínában egy vízhordónak volt 2 nagy cserépedénye. Annak a botnak egy-egy végén lógtak, amit nyakban hordott. Az egyik edényen volt egy repedés, míg a másik tökéletes volt és mindig egy teljes adag vizet szállított. A pataktól a házig tartó hosszú séta végén a megrepedt edény már csak félig volt vízzel. Két teljes évig ez így ment, minden nap - a vízhordó márcsak másfél edény vizet szállított vissza a házba. Természetesen a tökéletes edény büszke volt teljesítményére, hisz tökéletesen csinálta. De a szegény törött cserép szégyellte a tökéletlenségét, és nyomorultnak érezte magát, hogy csak félannyit tudott teljesíteni.. A két év keserűség után, egyik nap megszólította a vízhordót a pataknál.

    - Szégyellem magam, mert a víz szivárog egész úton hazafelé.

    A vízhordó így válaszolt a cserépnek:

    - Észrevetted, hogy a virágok csak az ösvényen csak a te oldaladon teremnek, s nem a másik cserép oldalán? Ez azért van így, mert én mindig tudtam a hibádról, és virágmagot szórtam az ösvénynek erre az oldalára. Minden nap te locsoltad őket, amíg visszasétáltunk. Két éve leszedem ezeket ezeket a gyönyörű virágokat, hogy az asztalt díszítsem velük. Ha nem lennél olyan, amilyen vagy, akkor ez a gyönyörűség nem ragyogná be a házamat.

    Tanulság: Mindannyiunknak megvan a saját különleges hibája. Mi mindannyian törött cserépedények vagyunk. De ezek a törések és hibák, amik mindannyiunkban megvannak teszik az életünket olyan nagyon érdekessé és értékessé. Csak el kell fogadnunk mindenkit olyannak, amilyen, s a jót meglátni másokban.
    A legjobbakat kívánom minden törött cserép barátomnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304535 (269)
    2007-08-16  18:22
  32. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 17. 09:59270.

    sziasztok!

    Sikerélmény:

    oooooooooo ma megtörtént az első konkrét kívánt dolog :-)

    Tegnap délután hazafelé arra gondoltam, hogy milyen nagyszerű lenne ha jelentkezne mostanában valaki aki törökül akar tanulni (mert munka mellett tanítok is, és most megcsappantak a diákok), és láss csodát, ma megnyitottam a mailboxomat, és rögtön egy érdeklődő :-) :-) :-)

    most tiszta boldog vagyok, egyrészt, hogy megbizonyosodtam, másrészt, hogy teljesült a kívánalom :-)

     

    szép napot!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_304535
    Torolt_felhasznalo_304535
    2007. augusztus 16. 18:22269.

    Sziasztok!

    A könyvet én is szeretném elolvasni, de csak a számítógépemben van meg, képekben, azaz beszkennelve. Viszont itt lehetetlen, mert nem bírja a szemem.

    De megtalálom a módját, hyg elolvassam. Viszont hasonló könyvet olvastam, és az is adott lendületet: Carolyn Deal - A hatékony programozás titkai

    A The Secret filmet mot töltöttem le, hamarosan meg is nézem.

    7 éve végeztem agykontroll tanfolyamot, és vannak sikereim is. Sokszor úgy, hgy csak visszagondolva veszem észre, hogy ezt magamnak programoztam. Példa:

    Egy fiúval szerettem volna összejönni. Sokat gondoltam rá, de ésszel úgy gondoltam, hgy ez nem valószínű, hogy összejöhet. De összejött, mivel sokat gondoltam rá.

    Most viszont egy komolyabb példa: Nyár elején azon gondolkoztam, hgyan tudnék itthon maradni úgy 2 hónapot. Közben az is forgott a fejemben, hogy (mert valakinek vissza akartam vágni) azt fogom mondani az illetőnek, hogy korházban voltam, és nagyon beteg voltam. Minden megoldódott! Trombózisom lett, és korházba kerültem. Már nemkell neki hazudnom, hogy kórházban voltam, és életveszélyben. És egy jópár hétig nem is dolgozhatok.

    Vigyázni kell, mit kíván az ember. A topik elején valaki ilyesmi idézetet írt egy keleti embertől. Most kissé átértelmeztem a dolgokat. Carolyn Deal azt írja, hogy fokozottabb érzelmi állapotban jobban hatnak a vágyaink. Ez így van. Most azt programozom, hogy hamarosan meggyógyulok, és kibékülök azzal, akinek vissza akartam vágni.

    És egy kellemes példa: Le akartam fogyni. Most -22 kilónál tartok.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 16. 17:17268.
    Sziasztok!

    Naju mit szólsz, milyen sok új barátunk lett? Délelőtt jártam itt utoljára, és mikor most megnéztem hogy mi újság, hát nem győztem visszaolvasni.

    Igazán örülök mindenkinek aki csatlakozik hozzánk. , én sajnos most nem érek rá, csak bekukkantottam, de szeretettel üdvözlök mindenkit, és várjuk a történeteket.

    Szeretettel, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2007. augusztus 16. 15:44267.

    köszikösziköszi 

    Nektek is szép napot!

    előzmény:
    naju (266)
    2007-08-16  15:39
  36. 2007. augusztus 16. 15:39266.
    Az előbb kimaradt!!!
    Nagyon dicséretes, hogy az összes hozzászólást elolvastad!!!
    Éljen, hogy velünk vagy!!!
    előzmény:
    vizmu (263)
    2007-08-16  13:52
  37. 2007. augusztus 16. 15:38265.
    Szia!

    Mindikd örüünk az újaknak! Várunk vissza és a beszámolódat is szivesen olvassuk.

    Legyen nagyon szép napod!!!
    előzmény:
    Szonjapu (262)
    2007-08-16  13:11
  38. 2007. augusztus 16. 15:37264.
    Szia!

    Gratula a sikeredhez!!! Legalább már a gép meg van ingyen, most jöhet hozzá az asztal!!!

    Sok sikert hozzás, és legyen nagyon szép napod!!!
    előzmény:
    vizmu (263)
    2007-08-16  13:52
  39. 2007. augusztus 16. 13:52263.

    Sziasztok! Új vagyok itt, végigolvastam az összes hozzászólást és nagyon örülök, hogy vannak akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. Sajnos a környezetemből csak 1 barátnőm van, akivel lehet az ilyenekről beszélni...

    Na, de amit szerettem volna elmesélni Szóval nekem is van kívánságfalam a Secret c. film hatására. A múlthéten kinyomtattam a netről egy számítógép asztal képét, amit szerettem volna megcsináltatni egy asztalossal. Úgy volt, hogy egy ismerős tud olcsóbban gépet is hozni nekem. Szóval kitűztem a falamra, többször elképzeltem, hogy hova fogom beállítani, hogyan fogom elrendezni a nyomtatót, a házat, hova akarok plussz polcokat...

    Aztán a múlthéten a barátnőméknél voltam, aholis az öccse megkérdezte, hogy nem kell-e egy számítógép INGYEN, mert nekik nagyon útban van, vigyem csak el nyugodtan))))

    Ennyit a pontos megfogalmazás jelentőségéről))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. augusztus 16. 13:11262.
    Sziasztok!
    Most sajna nagyon dolgozom, de majd ha lesz egy kis időm, visszaolvasom a topic-ot az elejétől, és belecsapok én is a beszélgetésbe! Érdekel engem is nagyon a téma. (The Secret, Mi a #&ä$@ -t tudunk a világról DVD,könyv, Antony Robbins, és sokmás dolgot láttam, hallottam, olvastam, és egy csomó dolgot sikerrel alkalmaztam már eddigi utam során.. no majd jövök... addigis beraktam a kedvencekbe a topicot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. augusztus 16. 13:10261.

    Sziasztok!

    Nem lehet véletlenül letölteni ezt az internetről? Nem találtatok rá valahol?

    Köszi,

    Rita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 16. 13:00260.

    szia

    köszönöm a választ :-)

    neked is szép napot!

    (ez nagyon tetszik, hogy mindig így köszönsz el)

     

    előzmény:
    naju (258)
    2007-08-16  12:54
  43. 2007. augusztus 16. 12:57259.
    Szia!

    Nagyon jó úton indultál el, csak így tovább. Ha valamilyen kérdésem van arra én is megkapom a választ 1-2 napon belül, és nálam is működik, hogy kinyitom valahol a könyvet találomra és épp arra van szükségem!!!
    előzmény:
    emeraldeyes (256)
    2007-08-16  11:03
  44. 2007. augusztus 16. 12:54258.
    Szia!

    Én nem úgy fogalmaznék, hogy nem való Neked, hanem elgondolkodnék azon, hogy mennyire akarom azt a dolgot és melyek azok a gondolatok amire az adott dologban megváltozik a véleményem és a rezgésszintem.
    Ilyen pl a pénz. Ki ne akarná? És mennyire? De amig úgy gondolok rá, hogy nekem úgysem jön össze, akkor az univerzum válaszol: "Kérésed parancs".

    Remélem érthető voltam, és további szép napot kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (257)
    2007-08-16  12:29
  45. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. augusztus 16. 12:29257.

    sziasztok!

    azt szeretném kérdezni, hogy jól értelmeztem e azt akönyvből, hogyha gondolok valamire és az kétséggel vagy nem jó érzéssel tölt el akkor azt nem érdemes erőltetni, mert "nem való" nekem? vagy csak épp akkor nem vagyok olyan rezgésszinten, de majd vissza kell rá térnem egy más állapotban?

    bocsi, ha értetlen vagyok

    köszi

    előzmény:
    naju (254)
    2007-08-15  15:30
  46. 2007. augusztus 16. 11:03256.

    Sziasztok! Nemrég olvastam a könyvet, és kezdtem el a gyakorlatokat, így 'nagy' sikerekről még nem tudok beszámolni, de közben olvasgattam a topikot, és a pozitív beszámolók valóban sok erőt adnak.

    A hatást viszont már most érzékelem kisebb dolgokban. Az alaphangulatom minden nap jó, vagy ha mégis előjön egy negatív gondolat, azon megpróbálom túltenni magam. Tegnap például ilyen volt, erre felütöttem a könyvet, hogy ahol kinyílik, azt a gyakorlatot megcsinálom. A 'Melyik gondolat esik jobban' gyakorlatnál nyílt ki, így gyorsan ki is írtam magamból a gondolataimat. De azt is észrevettem például, hogy amikor felmerül bennem egy aprócska kérdés, kb. másnap valahogy megkapom rá a választ.

    előzmény:
    naju (254)
    2007-08-15  15:30
  47. Torolt_felhasznalo_329992
    Torolt_felhasznalo_329992
    2007. augusztus 15. 18:52255.

    Sziasztok!!!

    Nekem nagyon jól múködik a könyvben írottak!!

    Aug 1-én csak azt tudtam elkell költöznünk 90 napon belül. De hova azt még nem tudtuk, csak hogy bankkölcsön nélkül nem megy.

    Naju segített programozni!! Hálásan köszönöm NEKI!!!! 

    Ott tartunk, holnap már visszük át a törékeny dolgokat az új lakásba pénteken már ott is alszunk!!!!!  

    Olyan gyorsan és flottul megy minden az ismerősök csak lesnek hogy munka közben, gyerek mellett ilyen gyorsan  elintézük a dolgot.

    Igen erősen rá kell hangolódni amit szeretnénk. Ez a titok!!!

    Majd költözés után beszámolok a többi jó dologról is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. augusztus 15. 15:30254.
    Szia Baklava!

    Gratula a sikereidhez!!!
    És köszönjük szépen a beírást, mert mi tudjuk, hogy ezzel olyan embereknek is segítünk akik érdeklődnek a téma iránt, de még nem értek meg arra, hogy ők is elmondják a tapasztalataikat.
    előzmény:
    baklava2 (248)
    2007-08-15  12:53
  49. 2007. augusztus 15. 15:17253.
    Köszönöm szépen. Meg fogom próbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (251)
    2007-08-15  15:00
  50. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. augusztus 15. 15:05252.
    Kedves baklava2,

    de mennyire segitettek a lelkesitő szavaid ,

    Mióta csinálod? És te hogyan szoktad a gyakorlatokat végezni, irod, vagy csak gondolatban, esetleg pontosan sorraveszed őket a könyv szerint?

    Van kedved erről bővebben irni?

    Dobjuk már fel egy kicsit ezt jó kis topikot, és mások is jöjjenek és irják le a sikereiket.

    szerintem naju is örülni fog, ha minnél többen csatlakoznak a pozitiv élményeikkel, gyertek fiúk lányok


    szeretettel Mildo
    előzmény:
    baklava2 (248)
    2007-08-15  12:53

Címlap

top